Setari Cookie-uri

stef

buna fetelor...am 15 ani ma numesc stefania si vreau sa slabesc am 60 de kg inaltimea de 1,70...vreau sa va intreb despre aceste pastile...cat costa si daca sunt bune ptr organism ... daca nu dauneaza sau alte lucruri ... nu ma simt bine in pielea mea tot timpul ma simt grasa si ma uit la corpul care il am sport fac vointa nu prea am ptr ca nu ma pot abtine la mancarurile mele preferate ... daca imi puteti da un sfat bun vas multumii enorm...
kudika328662
Postat pe 4 Noiembrie 2010 23:36
apai fata draga, daca tu esti grasa, io-s popa cu patrafiru' pus!
geo_resuscitat
Postat pe 4 Noiembrie 2010 23:49
Eu cred ca ar trebui sa incepi sa arati mai feminin ....
lover_woman
Postat pe 4 Noiembrie 2010 23:52
Fata draga,la 15 ani,n`ai voie sa iei pastile de slabit si mai ales de capul tau!Esti in perioada de crestere...la pubertate si ai o greutate perfecta pt inaltimea ta deci nici macar nevoie sa slabesti nu ai!
AdrianaR
Postat pe 4 Noiembrie 2010 23:53
De la: lover_woman, la data 2010-11-04 23:52:19Eu cred ca ar trebui sa incepi sa arati mai feminin ....

Fara suparare...inteleg ca facem misto de cine ni se nazareste p`aici...dar totusi..fata asta are 15 ani si nu`i cazul...Sper ca`ntelegi!
AdrianaR
Postat pe 4 Noiembrie 2010 23:54
De la: AdrianaR, la data 2010-11-04 23:53:13Fata draga,la 15 ani,n`ai voie sa iei pastile de slabit si mai ales de capul tau!Esti in perioada de crestere...la pubertate si ai o greutate perfecta pt inaltimea ta deci nici macar nevoie sa slabesti nu ai!

cum se calculeaza asa zisa "greutate perfecta"? :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 5 Noiembrie 2010 10:17
De la: kudika328662, la data 2010-11-04 23:36:50buna fetelor...am 15 ani ma numesc stefania si vreau sa slabesc am 60 de kg inaltimea de 1,70...vreau sa va intreb despre aceste pastile...cat costa si daca sunt bune ptr organism ... daca nu dauneaza sau alte lucruri ... nu ma simt bine in pielea mea tot timpul ma simt grasa si ma uit la corpul care il am sport fac vointa nu prea am ptr ca nu ma pot abtine la mancarurile mele preferate ... daca imi puteti da un sfat bun vas multumii enorm...

daca mancarurile tale preferate intra in categoria alimentelor care nu au ce cauta sub nicio foruma in perioada de slabire, atunci nu vei realiza niciodata, nimic, cu privire la scopul asta. si mai exact ce te deranjeaza ? mi se pare ca la maini si picioare esti destul de slabuta. iti displace ca ai putina burtica?
Ronnie_Coleman
Postat pe 5 Noiembrie 2010 10:20
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-11-05 10:17:32
De la: AdrianaR, la data 2010-11-04 23:53:13Fata draga,la 15 ani,n`ai voie sa iei pastile de slabit si mai ales de capul tau!Esti in perioada de crestere...la pubertate si ai o greutate perfecta pt inaltimea ta deci nici macar nevoie sa slabesti nu ai!

cum se calculeaza asa zisa "greutate perfecta"? :)

Dupa cate stiu eu....la anii ei e asa....de ex: inaltimea 1.72 e 72 cm- 10kg......deci cam 62 kg.
insa la 62 e teapana:)) nu grasa, stiu ca asa li se pare.
stem_29
Postat pe 5 Noiembrie 2010 10:22
De la: kudika328662, la data 2010-11-04 23:36:50buna fetelor...am 15 ani ma numesc stefania si vreau sa slabesc am 60 de kg inaltimea de 1,70...vreau sa va intreb despre aceste pastile...cat costa si daca sunt bune ptr organism ... daca nu dauneaza sau alte lucruri ... nu ma simt bine in pielea mea tot timpul ma simt grasa si ma uit la corpul care il am sport fac vointa nu prea am ptr ca nu ma pot abtine la mancarurile mele preferate ... daca imi puteti da un sfat bun vas multumii enorm...


Sport si alimentatie......atat!...din toate dar cu simt.
Asta e si cand ai 15 ani si 55!
Sa nu cumva sa crezi ca te indopi cu mancarile tale preferate si iei 2 pastile de " fasss" si esti manechin!
Stimata domnisoara, frumusetea corpului se mentine cu un pic de sacrificiu, nu cu troca de bunatati si kalorii in fata......asta-i regula la orice varsta!
Care om nu are respect de sine, mananca ca un porc dupa care face foamena sau se indoapa cu pastile.....astfel pierzand elasticitatea pielii, in timp......femeile se trezesc ca-s vergeturi si celulita.
stem_29
Postat pe 5 Noiembrie 2010 10:27
De la: stem_29, la data 2010-11-05 10:22:36
Dupa cate stiu eu....la anii ei e asa....de ex: inaltimea 1.72 e 72 cm- 10kg......deci cam 62 kg.
insa la 62 e teapana:)) nu grasa, stiu ca asa li se pare.

OK. intrebarea mea a fost retorica, dar nu conteaza. De metoda sugerata de tine, nu am mai auzit. Adevarul este ca sunt multe metode de a determina asa zisa greutate ideala; care fie vorba intre noi nici macar enuntata corect nu este deoarece greutatea este o forta si nu se exprima in kg....ma rog asta este o alta prob. hai acum sa luam un alt exemplu: barbat de 1.81 si 130 kg...hmmm pare obez.
http://www.youtube.com/watch?v=5409CfsLDEk&feature=related
Voi nu sunteti in domeniu si ma astept la tot felul de replici idioate la fel ca multe din cele de pe forum :) Doar ca tipul are mai putin grasime in tot corpul decat are fetita de a initiat topicul in ambele picioare...Concluzie este ca nu exista "greutatea ideala". Conteaza din ce este compusa acea masa corporala. Eu intuiesc care este problema la ea: are probabil un tonus muscular slab spre f slab, combinat probabil si cu o acumulare usor diforma a grasimii corporale care din cate vad din poza neclara de la avatar s-a acumulat in zona abdominala. Toate astea probabil ca ii sugereaza ei un aspect inestetic. :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 5 Noiembrie 2010 10:37
De la: kudika328662, la data 2010-11-04 23:36:50buna fetelor...am 15 ani ma numesc stefania si vreau sa slabesc am 60 de kg inaltimea de 1,70...vreau sa va intreb despre aceste pastile...cat costa si daca sunt bune ptr organism ... daca nu dauneaza sau alte lucruri ... nu ma simt bine in pielea mea tot timpul ma simt grasa si ma uit la corpul care il am sport fac vointa nu prea am ptr ca nu ma pot abtine la mancarurile mele preferate ... daca imi puteti da un sfat bun vas multumii enorm...


mai fetita:
- nu esti grasa
- apoi niciodata sa nu iei pastile (sunt nenorocite indiferent daca scrie ca sunt 100% naturale tot chimic sunt procesate si nu sti ce reactii adverse pot da), esti tanara si poti slabi foarte usor, ia incearca 1 luna sa mananci salate, piept de pui la gratar, peste, legume la gratar sau sote dar cu ulei de masline, si doar 1 zi pe saptamana sa mananci ce poftesti; daca ai tine un regim de acest gen , sau daca ai adopta un stil de viata de acest gen, la care se adauga si sport, ar fi ideal, si sa vezi tu cum slabesti; in plus niciodata sa nu ti diete draconice care nu fac decat sa te ajute pe mom sa slabesti dar pe viitor sa pui la loc.
Eu ti-am vazut poza si nu imi pari deloc grasa, cred ca modelele din reviste si ceea ce vezi la tv te-a determinat sa ai parerea asta despre tine. Eu iti recomand mult sport si daca se poate sa eviti cat mai mult mancarea fast food.
visan_georgiana
Postat pe 5 Noiembrie 2010 10:39
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-11-05 10:20:21
De la: kudika328662, la data 2010-11-04 23:36:50buna fetelor...am 15 ani ma numesc stefania si vreau sa slabesc am 60 de kg inaltimea de 1,70...vreau sa va intreb despre aceste pastile...cat costa si daca sunt bune ptr organism ... daca nu dauneaza sau alte lucruri ... nu ma simt bine in pielea mea tot timpul ma simt grasa si ma uit la corpul care il am sport fac vointa nu prea am ptr ca nu ma pot abtine la mancarurile mele preferate ... daca imi puteti da un sfat bun vas multumii enorm...

daca mancarurile tale preferate intra in categoria alimentelor care nu au ce cauta sub nicio foruma in perioada de slabire, atunci nu vei realiza niciodata, nimic, cu privire la scopul asta. si mai exact ce te deranjeaza ? mi se pare ca la maini si picioare esti destul de slabuta. iti displace ca ai putina burtica?


salut Ronnie

eu cred ca le vede pe toate schiloadele, anorexice la TV sau in reviste, care la 175cm, au 45 de kg si din cauza asta se crede grasa
visan_georgiana
Postat pe 5 Noiembrie 2010 10:42
De la: kudika328662, la data 2010-11-04 23:36:50buna fetelor...am 15 ani ma numesc stefania si vreau sa slabesc am 60 de kg inaltimea de 1,70...vreau sa va intreb despre aceste pastile...cat costa si daca sunt bune ptr organism ... daca nu dauneaza sau alte lucruri ... nu ma simt bine in pielea mea tot timpul ma simt grasa si ma uit la corpul care il am sport fac vointa nu prea am ptr ca nu ma pot abtine la mancarurile mele preferate ... daca imi puteti da un sfat bun vas multumii enorm...

la 15 ani n-ai nevoie de pastile ca sa slabesti...incearca sa nu mai mananci dupa ora 18 si mergi la sala !
JolieJulie
Postat pe 5 Noiembrie 2010 10:56
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-11-05 10:37:24 o acumulare usor diforma a grasimii corporale care din cate vad din poza neclara de la avatar s-a acumulat in zona abdominala. Toate astea probabil ca ii sugereaza ei un aspect inestetic. :)

am vrut sa scriu neuniforma si nu diforma. vad ca nu mai ai posibilitatea sa editezi postul....
Ronnie_Coleman
Postat pe 5 Noiembrie 2010 12:34
De la: TIGRA, la data 2010-11-05 10:42:51
salut Ronnie

eu cred ca le vede pe toate schiloadele, anorexice la TV sau in reviste, care la 175cm, au 45 de kg si din cauza asta se crede grasa

poate si din cauza asta. sunt convins ca la varsta ei umbla cu reviste gen bravogirl sau cum naiba se numesc si unde tendinta este sa iti fie numarate coastele. are si grasimea rolul ei in organism, important este sa nu fie in exces. la ea nu cred ca se pune prob de asa ceva...
Ronnie_Coleman
Postat pe 5 Noiembrie 2010 12:39
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-11-05 12:39:10
De la: TIGRA, la data 2010-11-05 10:42:51
salut Ronnie

eu cred ca le vede pe toate schiloadele, anorexice la TV sau in reviste, care la 175cm, au 45 de kg si din cauza asta se crede grasa

poate si din cauza asta. sunt convins ca la varsta ei umbla cu reviste gen bravogirl sau cum naiba se numesc si unde tendinta este sa iti fie numarate coastele. are si grasimea rolul ei in organism, important este sa nu fie in exces. la ea nu cred ca se pune prob de asa ceva...


corect, important este sa faca sport si sa se mentina la aceasta greutate, mai ales ca va mai creste cativa cm si in inaltime, avand in vedere ca are doar 15 ani
visan_georgiana
Postat pe 5 Noiembrie 2010 12:48
De la: kudika328662, la data 2010-11-04 23:36:50buna fetelor...am 15 ani ma numesc stefania si vreau sa slabesc am 60 de kg inaltimea de 1,70...vreau sa va intreb despre aceste pastile...cat costa si daca sunt bune ptr organism ... daca nu dauneaza sau alte lucruri ... nu ma simt bine in pielea mea tot timpul ma simt grasa si ma uit la corpul care il am sport fac vointa nu prea am ptr ca nu ma pot abtine la mancarurile mele preferate ... daca imi puteti da un sfat bun vas multumii enorm...


ai incercat cu tehnica "bulimicelor" ...vomiti dupa fiecare masa

sau daca vrei neaparat pastile ...incearca diazepam cu ceva "tarie"

battleofwits
Postat pe 5 Noiembrie 2010 13:35
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-11-05 10:37:24
De la: stem_29, la data 2010-11-05 10:22:36
Dupa cate stiu eu....la anii ei e asa....de ex: inaltimea 1.72 e 72 cm- 10kg......deci cam 62 kg.
insa la 62 e teapana:)) nu grasa, stiu ca asa li se pare.

OK. intrebarea mea a fost retorica, dar nu conteaza. De metoda sugerata de tine, nu am mai auzit. Adevarul este ca sunt multe metode de a determina asa zisa greutate ideala; care fie vorba intre noi nici macar enuntata corect nu este deoarece greutatea este o forta si nu se exprima in kg....

edit!!!
nu pot sa ma abtin...Kilogram (prescurtat kg) este o unitatea de mãsurã pentru masã, în Sistemul Internaþional de Unitãþi de Mãsurã (SI).

cred ca te referi la altceva ...


Pentru mãsurarea forþelor se foloseºte uneori o unitate numitã kilogram-forþã, notatã kgf, egalã cu greutatea unui corp cu masa de 1kg la suprafaþa Pãmântului. 1kgf≈9.8N.


ma rog asta este o alta prob. hai acum sa luam un alt exemplu: barbat de 1.81 si 130 kg...hmmm pare obez.
http://www.youtube.com/watch?v=5409CfsLDEk&feature=related
Voi nu sunteti in domeniu si ma astept la tot felul de replici idioate la fel ca multe din cele de pe forum :) Doar ca tipul are mai putin grasime in tot corpul decat are fetita de a initiat topicul in ambele picioare...Concluzie este ca nu exista "greutatea ideala". Conteaza din ce este compusa acea masa corporala. Eu intuiesc care este problema la ea: are probabil un tonus muscular slab spre f slab, combinat probabil si cu o acumulare usor diforma a grasimii corporale care din cate vad din poza neclara de la avatar s-a acumulat in zona abdominala. Toate astea probabil ca ii sugereaza ei un aspect inestetic. :)



on topic, cred si eu ca fata a vazut prea multe filme cu fotomo...pitzi....sau cum le-o spune.
greutatea este buna pt inaltimea ei , in limitele normalului ,pt a da forme corpului... sportul este ideal,mai ales cateva luni de innot ii pot modela corpul intr-un mod foarte frumos , despre slabit pot doar sa spun ca nu cred ca e cazul.
dandanaua_reloaded
Postat pe 5 Noiembrie 2010 14:50
De la: battleofwits, la data 2010-11-05 13:35:59
De la: kudika328662, la data 2010-11-04 23:36:50buna fetelor...am 15 ani ma numesc stefania si vreau sa slabesc am 60 de kg inaltimea de 1,70...vreau sa va intreb despre aceste pastile...cat costa si daca sunt bune ptr organism ... daca nu dauneaza sau alte lucruri ... nu ma simt bine in pielea mea tot timpul ma simt grasa si ma uit la corpul care il am sport fac vointa nu prea am ptr ca nu ma pot abtine la mancarurile mele preferate ... daca imi puteti da un sfat bun vas multumii enorm...


ai incercat cu tehnica "bulimicelor" ...vomiti dupa fiecare masa

sau daca vrei neaparat pastile ...incearca diazepam cu ceva "tarie"



e doar un copil de 15 ani ai putea sa fi mai ingaduitor si sa-i dai un sfat pertinent, te-ai gandit ca la 15 ani poate fi usor influentabila, si poate aplica metodele recomandate de tine (faza cu vomatul)?
visan_georgiana
Postat pe 5 Noiembrie 2010 15:00
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-11-05 10:37:24
De la: stem_29, la data 2010-11-05 10:22:36
Dupa cate stiu eu....la anii ei e asa....de ex: inaltimea 1.72 e 72 cm- 10kg......deci cam 62 kg.
insa la 62 e teapana:)) nu grasa, stiu ca asa li se pare.

OK. intrebarea mea a fost retorica, dar nu conteaza. De metoda sugerata de tine, nu am mai auzit. Adevarul este ca sunt multe metode de a determina asa zisa greutate ideala; care fie vorba intre noi nici macar enuntata corect nu este deoarece greutatea este o forta si nu se exprima in kg....ma rog asta este o alta prob. hai acum sa luam un alt exemplu: barbat de 1.81 si 130 kg...hmmm pare obez.
http://www.youtube.com/watch?v=5409CfsLDEk&feature=related
Voi nu sunteti in domeniu si ma astept la tot felul de replici idioate la fel ca multe din cele de pe forum :) Doar ca tipul are mai putin grasime in tot corpul decat are fetita de a initiat topicul in ambele picioare...Concluzie este ca nu exista "greutatea ideala". Conteaza din ce este compusa acea masa corporala. Eu intuiesc care este problema la ea: are probabil un tonus muscular slab spre f slab, combinat probabil si cu o acumulare usor diforma a grasimii corporale care din cate vad din poza neclara de la avatar s-a acumulat in zona abdominala. Toate astea probabil ca ii sugereaza ei un aspect inestetic. :)


Greutatea se calculeaza la fete cum ti-am scris mai sus....inaltimea, adica 1.70, minus 10 kg.
La baieti e inaltimea fara sa scazi nimic......
La adulti se tine cont de varsta:)
Iar la ceea ce ai intrebat tu, adica 130 kg si 1.81 e cam mult, insa nu e obezitate.
Eu scriu din ceea ce am citit:) si cum ne masura si cantarea la scoala.
Sunt persoane care au facut mult sport.....au masa musculara si osoasa care " trage" la cantar, si nu se ved ca-s mai solizi.:)
Pt. fata cu topicul........eu zic ca nu e grasa deloc, iar daca are burtica sa faca abdomene, nu o ajuta nici infometarea si nici pastilele.
stem_29
Postat pe 5 Noiembrie 2010 15:07
De la: TIGRA, la data 2010-11-05 15:00:58
e doar un copil de 15 ani ai putea sa fi mai ingaduitor si sa-i dai un sfat pertinent, te-ai gandit ca la 15 ani poate fi usor influentabila, si poate aplica metodele recomandate de tine (faza cu vomatul)?


daca fata a ajuns sa ceara pareri despre pastile de slabit ...crezi ca nu vomita constant?

pana la urma degeaba ii spui unu i om ca nu e bine sa faca "chesti aia", poana nu se loveste singura cu capul de pereti o sa incerce tot felul de prostii:
- pastile pentru slabit, macar sa nu bage prostii cu chimicale sa-i afecteze sanatatea ...si sa fie desteapta sa ia din cele cu efect "placebo"
- cure de salabit, care mai de care mai idioata, ...o sa stea nemancata 1 -2 saptamani dupa care va baga in ea pana va ajunge la 80 de kg
- aparate si alte "utilaje" care te fac sa slabesti intr-o saptamana 10 kg


adevarul ca nu ma mira ca la 15 ani gandeste asa, uitatea sa vezi ca sunt femei in toata firea care fac orice sa slabeasca mai putin sa manance sanatos si sa duca o viata in care sa faca cel putin 30 de minute de sport pe zi ... n-ai cu cine...o tara de bulimice si anorexice

battleofwits
Postat pe 5 Noiembrie 2010 15:47
De la: AdrianaR, la data 2010-11-04 23:54:12
De la: lover_woman, la data 2010-11-04 23:52:19Eu cred ca ar trebui sa incepi sa arati mai feminin ....

Fara suparare...inteleg ca facem misto de cine ni se nazareste p`aici...dar totusi..fata asta are 15 ani si nu`i cazul...Sper ca`ntelegi!


nu am facut misto de nimeni, asta e parerea mea, ca trebuie sa se imbrace sa arate cat mai femin, un pantofior cu toc, o fustita ... baietii alearga dupa fetele finute, feminine, nu dupa cele cu sapca in cap
lover_woman
Postat pe 5 Noiembrie 2010 16:17
De la: lover_woman, la data 2010-11-05 16:17:01
De la: AdrianaR, la data 2010-11-04 23:54:12
De la: lover_woman, la data 2010-11-04 23:52:19Eu cred ca ar trebui sa incepi sa arati mai feminin ....

Fara suparare...inteleg ca facem misto de cine ni se nazareste p`aici...dar totusi..fata asta are 15 ani si nu`i cazul...Sper ca`ntelegi!


nu am facut misto de nimeni, asta e parerea mea, ca trebuie sa se imbrace sa arate cat mai femin, un pantofior cu toc, o fustita ... baietii alearga dupa fetele finute, feminine, nu dupa cele cu sapca in cap

asa e...dar felul cum ai spus`o suna cam aiurea
AdrianaR
Postat pe 5 Noiembrie 2010 16:18
adriana culturistaaa,,sa nu fii reaaaa
thadoogback
Postat pe 5 Noiembrie 2010 16:20
De la: AdrianaR, la data 2010-11-05 16:18:59
De la: lover_woman, la data 2010-11-05 16:17:01
De la: AdrianaR, la data 2010-11-04 23:54:12
De la: lover_woman, la data 2010-11-04 23:52:19Eu cred ca ar trebui sa incepi sa arati mai feminin ....

Fara suparare...inteleg ca facem misto de cine ni se nazareste p`aici...dar totusi..fata asta are 15 ani si nu`i cazul...Sper ca`ntelegi!


nu am facut misto de nimeni, asta e parerea mea, ca trebuie sa se imbrace sa arate cat mai femin, un pantofior cu toc, o fustita ... baietii alearga dupa fetele finute, feminine, nu dupa cele cu sapca in cap

asa e...dar felul cum ai spus`o suna cam aiurea


priveste poza ei si spune mi ce parere ai
lover_woman
Postat pe 5 Noiembrie 2010 16:21
De la: lover_woman, la data 2010-11-05 16:21:49
De la: AdrianaR, la data 2010-11-05 16:18:59
De la: lover_woman, la data 2010-11-05 16:17:01
De la: AdrianaR, la data 2010-11-04 23:54:12
De la: lover_woman, la data 2010-11-04 23:52:19Eu cred ca ar trebui sa incepi sa arati mai feminin ....

Fara suparare...inteleg ca facem misto de cine ni se nazareste p`aici...dar totusi..fata asta are 15 ani si nu`i cazul...Sper ca`ntelegi!


nu am facut misto de nimeni, asta e parerea mea, ca trebuie sa se imbrace sa arate cat mai femin, un pantofior cu toc, o fustita ... baietii alearga dupa fetele finute, feminine, nu dupa cele cu sapca in cap

asa e...dar felul cum ai spus`o suna cam aiurea


priveste poza ei si spune mi ce parere ai

offff....i`am vazut poza....dar nu asta e ideea....
felul cum ai spus`o poate jigni...e o copila de 15 ani,puteai sa`i spui si tu mai frumos ca ar putea sa se imbrace mai feminin...dar totusi sa se imbrace pt varsta ei...(tocuri la 15 ani mi se par putin exagerate...+ ca nu sunt sanatoase mai ales pt coloana,fiind la o varsta la care inca e`n crestere)
intelegi ce spun?
AdrianaR
Postat pe 5 Noiembrie 2010 16:25
De la: lover_woman, la data 2010-11-05 16:21:49
priveste poza ei si spune mi ce parere ai

parerea mea este ca la 15 ani inca nu si-a definit foarte bine stilul vestimentar, este in cautarea unuia care sa i se potriveasca, la varsta asta esti in continua schimbare, experimentezi haine, coafuri, bijuterii, tipuri de machiaje, in timp isi va da seama de ce anume i se potriveste si se va defini ca femeie, inca este o copila
ipahebirowtnod
Postat pe 5 Noiembrie 2010 16:26
De la: AdrianaR, la data 2010-11-05 16:25:17
De la: lover_woman, la data 2010-11-05 16:21:49
De la: AdrianaR, la data 2010-11-05 16:18:59
De la: lover_woman, la data 2010-11-05 16:17:01
De la: AdrianaR, la data 2010-11-04 23:54:12
De la: lover_woman, la data 2010-11-04 23:52:19Eu cred ca ar trebui sa incepi sa arati mai feminin ....

Fara suparare...inteleg ca facem misto de cine ni se nazareste p`aici...dar totusi..fata asta are 15 ani si nu`i cazul...Sper ca`ntelegi!


nu am facut misto de nimeni, asta e parerea mea, ca trebuie sa se imbrace sa arate cat mai femin, un pantofior cu toc, o fustita ... baietii alearga dupa fetele finute, feminine, nu dupa cele cu sapca in cap

asa e...dar felul cum ai spus`o suna cam aiurea


priveste poza ei si spune mi ce parere ai

offff....i`am vazut poza....dar nu asta e ideea....
felul cum ai spus`o poate jigni...e o copila de 15 ani,puteai sa`i spui si tu mai frumos ca ar putea sa se imbrace mai feminin...dar totusi sa se imbrace pt varsta ei...(tocuri la 15 ani mi se par putin exagerate...+ ca nu sunt sanatoase mai ales pt coloana,fiind la o varsta la care inca e`n crestere)
intelegi ce spun?


draga, eu port tocuri de la 12 ani asa ca la 15 chiar nu sunt probleme, nu cred ca am jignit fata ca i-am spus sa se imbrace mai feminin, dar poate mi spune ea daca s-a simtit jignita ...
lover_woman
Postat pe 5 Noiembrie 2010 16:29
De la: lover_woman, la data 2010-11-05 16:29:12
De la: AdrianaR, la data 2010-11-05 16:25:17
De la: lover_woman, la data 2010-11-05 16:21:49
De la: AdrianaR, la data 2010-11-05 16:18:59
De la: lover_woman, la data 2010-11-05 16:17:01
De la: AdrianaR, la data 2010-11-04 23:54:12
De la: lover_woman, la data 2010-11-04 23:52:19Eu cred ca ar trebui sa incepi sa arati mai feminin ....

Fara suparare...inteleg ca facem misto de cine ni se nazareste p`aici...dar totusi..fata asta are 15 ani si nu`i cazul...Sper ca`ntelegi!


nu am facut misto de nimeni, asta e parerea mea, ca trebuie sa se imbrace sa arate cat mai femin, un pantofior cu toc, o fustita ... baietii alearga dupa fetele finute, feminine, nu dupa cele cu sapca in cap

asa e...dar felul cum ai spus`o suna cam aiurea


priveste poza ei si spune mi ce parere ai

offff....i`am vazut poza....dar nu asta e ideea....
felul cum ai spus`o poate jigni...e o copila de 15 ani,puteai sa`i spui si tu mai frumos ca ar putea sa se imbrace mai feminin...dar totusi sa se imbrace pt varsta ei...(tocuri la 15 ani mi se par putin exagerate...+ ca nu sunt sanatoase mai ales pt coloana,fiind la o varsta la care inca e`n crestere)
intelegi ce spun?


draga, eu port tocuri de la 12 ani asa ca la 15 chiar nu sunt probleme, nu cred ca am jignit fata ca i-am spus sa se imbrace mai feminin, dar poate mi spune ea daca s-a simtit jignita ...

tu nu`ntelegi un lucru...chiar nu vreau sa ma cert...dar am o intrebare: asa esti tu?mereu rautacioasa?
ti`am spus...inteleg ca ne prostim aici...ca vb aiurea si facem misto...dar totusi e o copila la 15 ani care a deschis un topic dupa mintea ei...de`aceea incercam sa COMUNIC cu tine...ca de certuri sunt satula...dar in fine...ne`am spus fiecare parerea,eu am incheiat subiectul
AdrianaR
Postat pe 5 Noiembrie 2010 16:36
De la: kudika328662, la data 2010-11-04 23:36:50buna fetelor...am 15 ani ma numesc stefania si vreau sa slabesc am 60 de kg inaltimea de 1,70...vreau sa va intreb despre aceste pastile...cat costa si daca sunt bune ptr organism ... daca nu dauneaza sau alte lucruri ... nu ma simt bine in pielea mea tot timpul ma simt grasa si ma uit la corpul care il am sport fac vointa nu prea am ptr ca nu ma pot abtine la mancarurile mele preferate ... daca imi puteti da un sfat bun vas multumii enorm...

In nici un caz sa nu te imfometezi,ca-ti strici stomacul
The_Exile
Postat pe 5 Noiembrie 2010 16:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
In legatura cu pastilele de slabit... 22 De la: dani_pisi 7 Februarie 2010 20:46
reductil sau super slim 38 De la: kudika_977299 3 Decembrie 2014 11:39
Cum slabim? 166 De la: 24 Februarie 2014 19:46
vand reductil 2 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:15
Cat de eficienti sunt plasturii Slim Patch ? 3 De la: DarkMAGIC 8 Iulie 2011 19:13