Setari Cookie-uri

Care este cheia succesului? Multilateralitatea femeilor sau unilateralitatea barbatilor?

Barbatii, o specie unilateral dezvoltata

In mod traditional femeia este cea care gateste, insa cei mai buni bucatari ai lumii sunt barbati. Femeia este mult mai interesata de moda, de estetica, de ceea ce este frumos, (cu exceptia catorva cazuri), insa cei mai buni designeri si stilisti sunt barbati. Cei mai buni croitori si cei mai buni cizmari sunt barbati. Cei mai buni sunt barbatii!
De ce sa ne mai dam dupa deget? Barbatii au fost intotdeauna primii, ei sunt cei care au reusit sa exceleze in toate domeniile si nu femeile. In ultima perioada am inceput sa auzim: "prima care a este tipa aceea tare, independenta, desteapta, frumoasa, uneori devreme acasa si bineinteles mult prea buna pentru orice barbat", insa cu parere de rau in suflet si cu regrete incomensurabile trebuie sa recunosc ca tot barbatii detin inca suprematia.
Explicatia este foarte simpla! Pai cum sa excelezi daca secole de-a randul esti impiedicata sa inveti, nu ai dreptul la educatie, esti antrenata si instruita toata viata "sa raspunzi la comenzile si la toate dorintele" celui pe care ti l-au ales sa te ffaca fericita, traiesti intr-o lume in care ti se repeta constant ca locul tau este in bucatarie si alte lucruri din acestea dragute si gingase ca tine. Vorbele sunt femei, iar faptele sunt barbati si la inceputuri, faptele au batut vorbele, patriarhatul era forma de organizare, iar femeia era apendicele. Incet, incet lucrurile s-au schimbat, vorbele au redobandit insemnatate, rapida tehnologizare face ca forta sa devina inutila. Sa insemne asta oare o revenire a matriarhatului? Si daca da, este multilateralitatea de preferat in fata unilateralitatii?
Orice moneda are si revers. De-aceea faptul ca barbatii exceleaza intr-un anumit domeniu, inseamna ca sunt absenti din toate celelalte domenii ale vietii. Barbatii sunt fiinte unilateral dezvoltate. Ei nu pot iubi si invata in acelasi timp, nu pot iubi si munci in acelasi timp, nu pot, in general nu pot combina rationalul cu afectivul. Singurul despre care cicula zvonul ca ar fi putut face mai multe lucruri deodata a fost Napoleon, insa el nu a sfarsit prea bine. Femeile sunt multilateral dezvoltate si de cand cu gradinitile cu program prelungit, reusesc sa aiba familie, sa faca sa functioneze un camin, sa aiba cariera si sa le faca pe toate foarte bine. Cu toate acestea numele cele mai mediatizate, in continuare, sunt tot ale domnilor. Excelenta inca le apartine. Dar pentru cat timp? Asadar, care este cheia succesului? Multilateralitatea femeilor sau unilateralitatea barbatilor?

Ana-Maria Paraschiv, redactia Askmen.ro

Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:02
Ce ziceti dragi femei si dragalasi barbati ?
Asa o fi?

Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:02
Iata si alte 13 diferente dintre barbati si femei:

"
1. Numele:
Daca Ana, Maria, Cristina si Andreea se intalnesc la o cafea, ele vor dialoga, spunandu-si Ana, Maria, Cristina si Andreea.
Daca Radu, Mihai, George si Marius ies la o bere, vor dialoga spunandu-si (afectuos): "Grasule", "Prostule", "Testosule", "Cap" sau "Mosule".

2. Achitarea notei de plata:
Cand se primeste nota de plata, Radu, Mihai, George si Marius vor plati fiecare cate 10 lei, chiar daca nota este de 25 lei. Niciunul nu va avea marunt si niciunul nu va recunoaste ca ar dori rest...
Cand femeile primesc nota, scot imediat calculatorul din geanta.

3. Banii:
Un barbat va plati 20 lei pentru ceva ce valoreaza doar 10 lei, insa ii este necesar.
O femeie va plati 10 lei pentru ceva ce valoreaza 20 lei si nu ii este necesar, dar este la reducere.

4. Baia si lucrurile personale:
Un barbat are 5 obiecte in baie: o periuta de dinti, pasta de ras, aparatul de ras, un sapun si un prosop luat de la hotel.
Numarul mediu aproximativ al obiectelor din baia unei femei este de 337. Un barbat nu este capabil sa identifice majoritatea acestora.

5. Argumente si discutii:
Femeia are intotdeauna ultimul cuvant, in orice fel de conflict.
Orice ar avea de spus un barbat dupa aceea, este doar inceputul unei noi discutii.

6. Pisicile:
Femeile iubesc pisicile.
Barbatii afirma ca iubesc pisicile, insa le alunga imediat ce femeia nu mai este de fata.

7. Viitorul:
O femeie isi face griji cu privire la viitor pana cand se casatoreste.
Un barbat nu isi face niciodata griji referitoare la viitor, pana cand se casatoreste.

8. Succesul:
Un barbat realizat este acela care produce mai mult decat poate cheltui sotia sa.
O femeie realizata este aceea care poate gasi un astfel de barbat.

9. Mariajul:
O femeie se casatoreste cu un barbat, sperand ca acesta sa se schimbe, insa el nu o va face.
Un barbat se casatoreste cu o femeie, sperand ca aceasta sa nu se schimbe, insa ea o va face.

10. Vestimentatia ingrijita:
O femeie este ingrijita cand merge la cumparaturi, cand uda plantele, arunca gunoiul, raspunde la telefon, citeste o carte sau un mail etc.
Un barbat va fi aranjat cu ocaziua unei nunti sau a unei inmormantari.

11. Natural:
Barbatii se trezesc la fel de atragatori ca atunci cand s-au culcat.
Femeile, cumva, se "deterioreaza" in timpul noptii.

12. Familia:
Ah, copiii... O femeie stie totul despre copiii ei. Stie la ce ora este programarea la dentist, cunoaste relatiile lor sentimentale si anturajul, mancarea preferata, temerile ascunse si sperantele si visele.
Un barbat are o vaga idee ca in aceeasi casa exista niste omuleti foarte mici.

13. Concluzia:
Orice barbat casatorit ar trebui sa isi uite greselile.
Nu ar avea sens ca doi oameni sa isi aminteasca mereu acelasi lucru..."

Sursa Askmen

Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:06
Nush de ce articolul asta imi da senzatia ca citesc despre zodii....
AdrianaR
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:08
imi place,
pe topicul asta,
tu centrezi
tu dai cu capul ...
tu strigi, gooooooollllll

battleofwits
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:09
Mai am si eu cateva:
(sper sa nu faca iar kudika fugur,ca sunt cam multe)

Barbatilor le place sa-si scrie defectele in chestionare de genul asta. Femeilor le place sa scrie defectele barbatilor - Paul, UK



Barbatii vorbesc in propozitii. Femeile in paragrafe. - Steve Munoz, US



O femeie poate admira un barbat frumos fara sa fie observata. Barbatii pur si simplu se holbeaza la o femeie frumoasa - Isabelle West, UK



Intreaba o femeie pe strada directia corecta, si ea te va indruma dand ca repere magazinele. Barbatii te vor indruma dupa baruri.- Fred, UK



Pentru barbati, ora 2 este ora pentru somn. Pentru femei, ora la care vor sa discute despre directia in care evolueaza relatia lor. - Luke, UK



Femeile spun "Iubitule. Mai e putina hartie igienica. Sa nu uiti sa pui alta in loc". Barbatii striga din baie "Iubito! Adu-mi si mie te rog hartie igienica ca am ramas blocat aici!" - Jenni Murray



Cand trebuie sa ansambleze ceva, barbatii nu citesc niciodata instructiunile de folosinta. In schimb, pierd vremea citind tot felul de prezentari de masini, motoare si biciclete pe care oricum nu si le pot permite.- Linda, UK



Cand li se spune ca cineva si-a cumparat o masina noua, femeile intreaba ce culoare e. Barbatii intreaba ce marca e - Anna Ford



Daca ii spui unei femei ca tocmai te-ai intors dintr-o calatorie pe Luna, prima intrebare pe care ti-o va pune este cu cine ai fost acolo - Howard, UK



Barbatii nu se obosesc niciodata sa caute ceva. Pur si simplu o intreaba pe femeie unde este pentru ca oricum ea este cea care a facut curatenie - Kate, US



Cand barbatii vor ceva, ei pur si simplu cer. Cand o femeie vrea ceva, intai il linguseste pe barbat, ii intra in gratii iar apoi bate apropouri cat mai subtile si in final se enerveaza ca el nu intelege ce vrea. - David Lawson, UK



Femeile au abilitatea sa il faca pe barbat sa creada ca el conduce, cand de fapt ea face ce vrea - Sheila, UK



Barbatii folosesc "eu" sau "mie" cand ar trebui sa foloseasca "noi" sau "noua". Femeile folosesc "noi" sau "noua" cand ar trebui sa foloseasca "eu" sau "mie" - Clair, England



Barbatilor le place sa-si etaleze in casa toata aparatura pentru ca prietenii lor sa o vada. Femeile nu stiu cum sa o ascunda pentru ca este inestetica.- Mark Nelson, UK



Femeile sunt facute sa tina minte datele importante din calendar: zilele de nastere, de casatorie, intalnirile importante. Barbatii uita si cand s-au nascut.- Linsday, UK



Femeile cand vad ceva pe jos se ridica si pun la loc. Barbatii trec de zeci de ori pe langa acel obiect fara sa-si dea seama ca locul lui nu e acolo. - Karen Kelsey, UK



Barbatii inteleg importanta unui televizor cu plasma. Femeile nu. - Jonathan, UK



Femeile pot folosi sexul ca o arma pentru a obtine ceea ce vor. Barbatii nu pot, pentru ca sexul e ceea ce vor. - Eoin Dempsey, Irlanda



La inmormantari femeile plang si apoi se imbata. Barbatii se imbata si apoi plang. - Debby, UK



Barbatii pot tine minte informatii inutile ca viteza unei masini pe care nu o vor conduce niciodata. Femeile tin minte toate preturile din magazine, cu toate ca nu au de gand sa-si cumpere ceva. - Rob, UK



Numai o femeie poate intelege cu adevarat alta femeie - Jon Lipscombe



Femeile stiu sa asculte, sa sufere sau sa rada impreuna cu tine, sa-ti ofere compasiune si sa te faca sa te simti mai bine. Barbatii pur si simplu ofera solutii cand o femeie are probleme. - Wendy, UK



Barbatii sunt capabili sa doarma si cand se aud cele mai cumplite zgomote, de la plansete de copil, latrat de caine si soneria de la usa. Femeile se trezesc daca tu te intorci de pe o parte pe alta. - Val Soanes



Barbatii stiu ca paianjenii din casa sunt mult mai inofensivi decat scorpionii. Femeile se comporta de parca ar fi invers - John S, UK



Femeile intra in panica cand trebuie sa dea un raspuns simplu ca "da" sau "nu". - Deborah, England



Barbatii stau in locurile publice cu picioarele larg desfacute fara macar sa-si dea seama cat de dizgratiosi arata. Femeile nu stiu cum sa ocupe cat mai putin spatiu -Jane Penrose, UK



Femeile nu ar putea niciodata sa inventeze arme care omoara, doar arme care te chinuie, te fac sa te simti vinovat, te innebunesc pana te predai - Dan, UK



Barbatii se pot uita la un film intreg fara sa scoata o vorba. Femeile dupa cinci minute incep sa intrebe cine este ala, ce face si sa comenteze fiecare scena - Alistair, UK



Femeile stiu ce sa faca cand cineva incepe sa planga. Barbatii se simt penibil, induiosati, inutili si se strecoara cat mai repede din camera - Lucy, UK



Barbatii vor actiona, abia dupa aceea se vor gandi la riscuri si apoi le va parea rau ca au actionat. Femeile vor intoarce problema pe toate partile si, fie ca vor actiona sau nu, tot le va parea rau. - Diane McKay, UK



Barbatii pot sa aleaga si sa-si cumpere in 3 minute o pereche de pantofi pe internet. Femeile umbla prin magazine trei saptamani, probeaza sute de pantofi, compara preturi, dupa care nu isi cumpara nimic -Paul, UK



Barbatii sunt capabili sa conduca fara sa se admire in oglinda - Christian Paterson, France



Barbatii au o gena care ii face sa raspunda la o intrebare, fie cat de complexa fie cat de simpla, cu Mmmm si sa para foarte inteligenti - Rachel, UK



Barbatii incep o propozitie si...femeia o incheie pentru ei. - Cliff Grover, UK



Barbatii considera mersul la sala ca o activitate fizica, femeile o considera un mod de a socializa - Robert, UK



Femeile comanda salate dietetice si apoi mananca cartofii prajiti comandati de barbat - Aileen, Scotland



Femeile isi pot aminti fiecare haina pe care o aveau acum 10 ani. Barbatii nu-si mai amintesc cu ce erau imbracati ieri - Tom, London, UK
AdrianaR
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:10
Scorpiutooooo

E grele .....in general barbatii cred ca au puterea de a face orice , in schimb femeile stiu ca au aceata putere!!!!!
anastasia_m
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:11
P`astea le numesc eu diferente
AdrianaR
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:11
De la: anastasia_m, la data 2010-11-08 16:11:35in general barbatii cred ca au puterea de a face orice , in schimb femeile stiu ca au aceata putere!!!!!

asta e rezumatul poliloghiei de mai sus?
battleofwits
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:14
De la: scorpio67, la data 2010-11-08 16:02:57Ce ziceti dragi femei si dragalasi barbati ?
Asa o fi?


este adevarat ca barbatii inca detin suprematia, daca stam sa ne uitam la companiile multinationale majoritatea directorilor sunt batbatii, CEO bancilor din Romania sunt aproape toti barbati, in politica tot barbati, asta deoarece intotdeauna s-a vehiculat ideea ca barbatii sunt mult mai rationali si au puterea de a lua rapid o decizie, si in primul rand nu sunt ghidati de sentimente cum sunt femeile; dar femeile sunt firi analitice, care analizeaza o varianta de cateva zeci de ori inainte de a lua o decizie astfel minimizand riscurile aferente, pe cand barbatii sunt in mare parte orientati catre rezultate. eu consider ca ambii, atat femeia cat si barbatul pot fi oameni de succes, singurul inconvenient al femeii este ca la un mom dat poate pune sentimentele inaintea ratiunii. Si totusi femeia are ceva in plus, o femeia poate avea o cariera de succes, poate da o educatie deosebita copiiilor ei, poate fi o mama buna, o sotie iubitoare, o gospodina desavarsita, iar barbatii nu au cum sa egaleze vreodata aceste atribute ale femeii; poate ca barbatii conduc lumea dar cf zicalei celebre "in spatele unui barbat de succes se afla o femeie puternica"

pup Scorpiuto
visan_georgiana
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:15
De la: TIGRA, la data 2010-11-08 16:15:00 "in spatele unui barbat de succes se afla o femeie puternica"

pup Scorpiuto

eu stiam ca e asa : in spatele unui barbat de succes se afla o femeie inteligenta
ipahebirowtnod
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:18
De la: anastasia_m, la data 2010-11-08 16:11:35Scorpiutooooo

E grele .....in general barbatii cred ca au puterea de a face orice , in schimb femeile stiu ca au aceata putere!!!!!


femeia este cea mai meschina, vicleana, perversa si mincinoasa fiinta posibila. se minte chiar si pe ea insa-si
tealk
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:20
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-08 16:18:43
De la: TIGRA, la data 2010-11-08 16:15:00 "in spatele unui barbat de succes se afla o femeie puternica"

pup Scorpiuto

eu stiam ca e asa : in spatele unui barbat de succes se afla o femeie inteligenta


pai atunci suntem si puternice si inteligente si frumoase
visan_georgiana
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:21
De la: tealk, la data 2010-11-08 16:20:13
De la: anastasia_m, la data 2010-11-08 16:11:35Scorpiutooooo

E grele .....in general barbatii cred ca au puterea de a face orice , in schimb femeile stiu ca au aceata putere!!!!!


femeia este cea mai meschina, vicleana, perversa si mincinoasa fiinta posibila. se minte chiar si pe ea insa-si


tie cred ca ti-a dat vreuna perversa ca la Tg Ocna de ai parerea asta despre femei , apropos si mama ta este tot femeie , asa ca nu mai generaliza
visan_georgiana
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:22
De la: TIGRA, la data 2010-11-08 16:21:19
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-08 16:18:43
De la: TIGRA, la data 2010-11-08 16:15:00 "in spatele unui barbat de succes se afla o femeie puternica"

pup Scorpiuto

eu stiam ca e asa : in spatele unui barbat de succes se afla o femeie inteligenta


pai atunci suntem si puternice si inteligente si frumoase

da
ipahebirowtnod
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:22
De la: tealk, la data 2010-11-08 16:20:13
De la: anastasia_m, la data 2010-11-08 16:11:35Scorpiutooooo

E grele .....in general barbatii cred ca au puterea de a face orice , in schimb femeile stiu ca au aceata putere!!!!!


femeia este cea mai meschina, vicleana, perversa si mincinoasa fiinta posibila. se minte chiar si pe ea insa-si

cat de sigur esti de ceea ce afirmi?
ipahebirowtnod
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:23
De la: tealk, la data 2010-11-08 16:20:13
De la: anastasia_m, la data 2010-11-08 16:11:35Scorpiutooooo

E grele .....in general barbatii cred ca au puterea de a face orice , in schimb femeile stiu ca au aceata putere!!!!!


femeia este cea mai meschina, vicleana, perversa si mincinoasa fiinta posibila. se minte chiar si pe ea insa-si


Dar vaiiii....cate s`ar putea spune si despre barbati............Nici nu`i bine de gandit!
AdrianaR
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:29
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-08 16:23:07
De la: tealk, la data 2010-11-08 16:20:13
De la: anastasia_m, la data 2010-11-08 16:11:35Scorpiutooooo

E grele .....in general barbatii cred ca au puterea de a face orice , in schimb femeile stiu ca au aceata putere!!!!!


femeia este cea mai meschina, vicleana, perversa si mincinoasa fiinta posibila. se minte chiar si pe ea insa-si

cat de sigur esti de ceea ce afirmi?
Stapanul nostru el e el e
bombonik_babardik
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:32
De la: babyboomboom, la data 2010-11-08 16:32:59 Stapanul nostru el e el e

avem stapan?
ipahebirowtnod
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:37
De la: AdrianaR, la data 2010-11-08 16:29:51
De la: tealk, la data 2010-11-08 16:20:13
De la: anastasia_m, la data 2010-11-08 16:11:35Scorpiutooooo

E grele .....in general barbatii cred ca au puterea de a face orice , in schimb femeile stiu ca au aceata putere!!!!!


femeia este cea mai meschina, vicleana, perversa si mincinoasa fiinta posibila. se minte chiar si pe ea insa-si


Dar vaiiii....cate s`ar putea spune si despre barbati............Nici nu`i bine de gandit!

BEL_AMY1
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:39
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-08 16:37:57
De la: babyboomboom, la data 2010-11-08 16:32:59 Stapanul nostru el e el e

avem stapan?
pai ce crezi tu .... ca esti de capul tau pe aici ?
bombonik_babardik
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:40
De la: babyboomboom, la data 2010-11-08 16:40:16
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-08 16:37:57
De la: babyboomboom, la data 2010-11-08 16:32:59 Stapanul nostru el e el e

avem stapan?
pai ce crezi tu .... ca esti de capul tau pe aici ?
da asa credeam
ipahebirowtnod
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:43
De la: babyboomboom, la data 2010-11-08 16:32:59
De la: ipahebirowtnod, la data 2010-11-08 16:23:07
De la: tealk, la data 2010-11-08 16:20:13
De la: anastasia_m, la data 2010-11-08 16:11:35Scorpiutooooo

E grele .....in general barbatii cred ca au puterea de a face orice , in schimb femeile stiu ca au aceata putere!!!!!


femeia este cea mai meschina, vicleana, perversa si mincinoasa fiinta posibila. se minte chiar si pe ea insa-si

cat de sigur esti de ceea ce afirmi?
Stapanul nostru el e el e
Eiii da ii stapan la boi
Valy90
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:44
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-08 16:39:47
De la: AdrianaR, la data 2010-11-08 16:29:51
De la: tealk, la data 2010-11-08 16:20:13
De la: anastasia_m, la data 2010-11-08 16:11:35Scorpiutooooo

E grele .....in general barbatii cred ca au puterea de a face orice , in schimb femeile stiu ca au aceata putere!!!!!


femeia este cea mai meschina, vicleana, perversa si mincinoasa fiinta posibila. se minte chiar si pe ea insa-si


Dar vaiiii....cate s`ar putea spune si despre barbati............Nici nu`i bine de gandit!


AdrianaR
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:52
Vad ca e rost de pupaturi valabil si pentru barbatii care s-au ofensat
anastasia_m
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:54
De la: AdrianaR, la data 2010-11-08 16:29:51
De la: tealk, la data 2010-11-08 16:20:13
De la: anastasia_m, la data 2010-11-08 16:11:35Scorpiutooooo

E grele .....in general barbatii cred ca au puterea de a face orice , in schimb femeile stiu ca au aceata putere!!!!!


femeia este cea mai meschina, vicleana, perversa si mincinoasa fiinta posibila. se minte chiar si pe ea insa-si


Dar vaiiii....cate s`ar putea spune si despre barbati............Nici nu`i bine de gandit!
Dezvolta...
The_Exile
Postat pe 8 Noiembrie 2010 17:18
De la: Tharr, la data 2010-11-08 17:18:04[
Dezvolta...

iar vii la stricat topice
ipahebirowtnod
Postat pe 8 Noiembrie 2010 17:19
De la: Tharr, la data 2010-11-08 17:18:04
De la: AdrianaR, la data 2010-11-08 16:29:51
De la: tealk, la data 2010-11-08 16:20:13
De la: anastasia_m, la data 2010-11-08 16:11:35Scorpiutooooo

E grele .....in general barbatii cred ca au puterea de a face orice , in schimb femeile stiu ca au aceata putere!!!!!


femeia este cea mai meschina, vicleana, perversa si mincinoasa fiinta posibila. se minte chiar si pe ea insa-si


Dar vaiiii....cate s`ar putea spune si despre barbati............Nici nu`i bine de gandit!
Dezvolta...


N`am ce sa dezvolt....toata lumea a trait fel si fel de experiente...in diferite imprejurari....
Ideea e ca nu poti arunca cu pietre inspre femei...atata timp cat si femeile si barbatii sunt OAMENI!
AdrianaR
Postat pe 8 Noiembrie 2010 17:22
De la: AdrianaR, la data 2010-11-08 17:22:49 nu poti arunca cu pietre inspre femei...atata timp cat si femeile si barbatii sunt OAMENI!

o vorba din batrani spune clar: "femeia nu e om"
battleofwits
Postat pe 8 Noiembrie 2010 17:27
De la: battleofwits, la data 2010-11-08 17:27:50
De la: AdrianaR, la data 2010-11-08 17:22:49 nu poti arunca cu pietre inspre femei...atata timp cat si femeile si barbatii sunt OAMENI!

o vorba din batrani spune clar: "femeia nu e om"

si tot o vorba din batrani zice ca omul nu e om daca nu invata sa fie om
ipahebirowtnod
Postat pe 8 Noiembrie 2010 17:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NU VREAU BANI MOCA VREAU DOAR SA LUCREZ SA AM O VIATA DECENTA CU FAMILIA MEA 29 De la: ines34 12 Mai 2010 16:32
Cluburi, abordari, prieteni noi, *recomandare* 43 De la: DayC 17 Ianuarie 2012 17:24
neincredere+singuratate=my drama 15 De la: ioana_maddy20 6 Iulie 2013 19:33
cum facem sa stergem ce postam in forum? 5 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:27
sufar ca o proasta 20 De la: Cristinakitty 5 Februarie 2010 16:46