Setari Cookie-uri

Sarcina sau nu

De la: miss_darine, la data 2010-11-18 14:20:58
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-18 14:09:02

cine te-a suparat alfredo? spune-mi mie ca-i dau nana la fund...am un chef nebun de fight

darine ...astia cu radaru...da le dau la cpatina....
BEL_AMY1
Postat pe 18 Noiembrie 2010 14:24
decat avort, mai bie postinor.
dar nu-ti face un obicei din a inghiti astfel de bombe hormonale.
barza nu va veni, stai linistita.
nu te cert, dar incerca sa ai mai multa grija de tine.
te rog!
maria-ioana
Postat pe 18 Noiembrie 2010 19:03
Un cuplu nu poate avea copii din cauza sotului.
Se hotarasc sa apeleze la partener strain dar sa fie necunoscut si cu sanse minime de a fi reintalnit.
Pentru punerea in aplicare a planului se urca intr-un tren de noapte, sotul gaseste tipul potrivit, ii explica situatia si ii ofera o suma be bani ca sa se culce cu nevasta-sa.

Barbatul de ocazie accepta propunerea si rezolva problema.
Cei doi fac consiliu de familie si ajung la concluzia ca, pentru mai multa siguranta, ar trebui repetat procedeul.
Il solicita pe tip inca odata, plateste, iar acesta o mai "executa" odata pe doamna dornica de copii.

Din nou se sfatuiesc cei doi, iar pentru deplina reusita si pentru ca mai aveau timp pana la destinatie il solicita pe tip pentru a treia oara, dar masculul refuza:

- Imi pare rau, a fost placut, am castigat un ban cinstit, dar nu mai am prezervative!

BEL_AMY1
Postat pe 19 Noiembrie 2010 08:39
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-19 08:39:12Un cuplu nu poate avea copii din cauza sotului.
Se hotarasc sa apeleze la partener strain dar sa fie necunoscut si cu sanse minime de a fi reintalnit.
Pentru punerea in aplicare a planului se urca intr-un tren de noapte, sotul gaseste tipul potrivit, ii explica situatia si ii ofera o suma be bani ca sa se culce cu nevasta-sa.

Barbatul de ocazie accepta propunerea si rezolva problema.
Cei doi fac consiliu de familie si ajung la concluzia ca, pentru mai multa siguranta, ar trebui repetat procedeul.
Il solicita pe tip inca odata, plateste, iar acesta o mai "executa" odata pe doamna dornica de copii.

Din nou se sfatuiesc cei doi, iar pentru deplina reusita si pentru ca mai aveau timp pana la destinatie il solicita pe tip pentru a treia oara, dar masculul refuza:

- Imi pare rau, a fost placut, am castigat un ban cinstit, dar nu mai am prezervative!

criza e de vina...
BEL_AMY1
Postat pe 19 Noiembrie 2010 11:42
aceeasi problema am avut-o si eu spun am avut-o pentru ca e de domeniul trecutului am avut o interventie chirurgicala a decurs bine dar am fost foarte stresata si mi-a intarziat ciclul menstrual 2 sapt ceea ce la mn era maxim 10 zile am facut testul de sarcina si a iesit negativ asa ca subconstientul tau lucreza si din cauza stresului e posibil wsa intarzie parerea mea e ca ar trebui sa daci un test simplu si ieftin si ai scapat de griji!
healthy004686
Postat pe 19 Noiembrie 2010 16:24
De la: healthy004686, la data 2010-11-19 16:24:44aceeasi problema am avut-o si eu spun am avut-o pentru ca e de domeniul trecutului am avut o interventie chirurgicala a decurs bine dar am fost foarte stresata si mi-a intarziat ciclul menstrual 2 sapt ceea ce la mn era maxim 10 zile am facut testul de sarcina si a iesit negativ asa ca subconstientul tau lucreza si din cauza stresului e posibil wsa intarzie parerea mea e ca ar trebui sa daci un test simplu si ieftin si ai scapat de griji!

aia ca in postarea mea(aceiasi problema) sau...?
BEL_AMY1
Postat pe 19 Noiembrie 2010 16:35
- Sunt cãsãtorit de 20 de ani ºi mereu îndrãgostit de aceaºi femeie.
- Mi se pare un lucru admirabil!
- Dar ºi periculos... Daca aflã nevastã-mea, mã omoarã!
BEL_AMY1
Postat pe 19 Noiembrie 2010 19:42
Draga mea, eu sunt noua pe aici dar am vazut topicul tau si vreau sa-ti spun, din experienta proprie, ca poti avea mari probleme de la pilula de a doua zi. Eu am folosit in exces si nu a fost deloc bine. In cazul in care nu ti-a venit menstra pana acum, nu te panica, o sa-ti vina. Postinor e safe din punctul asta de vedere. Dar incearca pe viitor sa te orientezi catre alte metode contraceptive mai putin nocive... Mai bine iei anticonceptionale sau folosesti un inel contraceptiv sau foite chinezesti.
OanaSun
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:27
nu este sigur nici pastila de a doua zi ,eu cu ea am reusit sa fac o frumusete de copil asa ca cel mai bine un test de sarcina.Bafta
kudika058254
Postat pe 21 Noiembrie 2010 20:40
De la: kudika124021, la data 2010-11-18 19:03:17decat avort, mai bie postinor.
dar nu-ti face un obicei din a inghiti astfel de bombe hormonale.
barza nu va veni, stai linistita.
nu te cert, dar incerca sa ai mai multa grija de tine.
te rog!






... da ... decit ... avort ... sau ... postinor ... nu e mai bine un copil ? ... frumos ... sau se strica anumite aparentzele sociale ? ... de ce multora le place sa ascunda schelete dupa usa nu pot intelege ... cu atita nonsalantza ... de parca un copil e ''dovada'' unei familii de calitate ... ce sa spun ... de parca nu s-ar vedea realitatea ...

marco918
Postat pe 21 Noiembrie 2010 20:54
De la: marco918, la data 2010-11-21 20:54:48
De la: kudika124021, la data 2010-11-18 19:03:17decat avort, mai bie postinor.
dar nu-ti face un obicei din a inghiti astfel de bombe hormonale.
barza nu va veni, stai linistita.
nu te cert, dar incerca sa ai mai multa grija de tine.
te rog!






... da ... decit ... avort ... sau ... postinor ... nu e mai bine un copil ? ... frumos ... sau se strica anumite aparentzele sociale ? ... de ce multora le place sa ascunda schelete dupa usa nu pot intelege ... cu atita nonsalantza ... de parca un copil e ''dovada'' unei familii de calitate ... ce sa spun ... de parca nu s-ar vedea realitatea ...

MA...RETROGRADULE CE TREABA AI TU CU.... LUMEA,VIATA,REALITATEA ?
cristinxxx
Postat pe 21 Noiembrie 2010 21:00
De la: cristinxxx, la data 2010-11-21 21:00:56
De la: marco918, la data 2010-11-21 20:54:48
De la: kudika124021, la data 2010-11-18 19:03:17decat avort, mai bie postinor.
dar nu-ti face un obicei din a inghiti astfel de bombe hormonale.
barza nu va veni, stai linistita.
nu te cert, dar incerca sa ai mai multa grija de tine.
te rog!






... da ... decit ... avort ... sau ... postinor ... nu e mai bine un copil ? ... frumos ... sau se strica anumite aparentzele sociale ? ... de ce multora le place sa ascunda schelete dupa usa nu pot intelege ... cu atita nonsalantza ... de parca un copil e ''dovada'' unei familii de calitate ... ce sa spun ... de parca nu s-ar vedea realitatea ...

MA...RETROGRADULE CE TREABA AI TU CU.... LUMEA,VIATA,REALITATEA ?






... opsss ... aparu muierea de serviciu ... ti-ai pus fusta ''barbate'' ? ... adevarul ca cu ''realitatea'' ta nu am absolut nimic impotriva ...

marco918
Postat pe 21 Noiembrie 2010 21:04
" adevarul ca cu''.......da ,chiar este pe langa tot si toate.....
cristinxxx
Postat pe 21 Noiembrie 2010 21:15
MARCO, de regula evit sa intru in polemici cu cineva
si nu sunt PRO AVORT
dar ai idee cate mame singure traiesc intr-o camaruta rece, inchiriata?
stiu, toata lumea spune unde se hraneste mama , se hraneste si sufletelul nou nascut.
dar ne-am gandit cate mame sunt nevoite sa sara peste mese?
sau cate mame pe timp de iarna stau in 10-15 grade in camaruta lor?
oare un bebelus ar rezista?
nu ar fi nedrept sa-l condamnam la astfel de viata?
pe ea o mustra constiinta.
ea isi pierde noptile avand remuscari
hai sa dam doar sfaturi in masura in care ne pricepem , si sa nu mai judecam.
doar cel aflat in dilema hotaraste sa opteze pt ce e scris pe forum
si doar DUMNEZE sa judece.
maria-ioana
Postat pe 27 Noiembrie 2010 19:53
buna . daca ai zis ca ai un ciclu neregula sa intimplat sa vina shi de m,ai multe ori intro luna ciclul ????????
yo te-as sfatui sa te duci sa iti faci shu un test de sarcina , shi sa te duci shi la ginecolog sa iti faci shi acolo niste teste
yo shtiu pe cineva care are chisturi ovariene shi sunt destul de mari shi tot asa ori ii venea de mai multe ori pe luna sau ii venea foarte rar
myshu1984
Postat pe 28 Noiembrie 2010 08:34
De la: Adalyna, la data 2010-11-10 21:36:11Buna seara.. as avea si eu nevoie de pareri ...sfaturi... pe data de 30 octombrie am avut un contact sexual neprotejat..a fost ceva neprevazut.. la 5 ore dupa am luat Postinor 2 iar la 12 ore dupa am luat a 2a pastila...Am un ciclu neregulat ultima oara mi-a venit venit pe 4 septembrie iar in octombrie nu mi-a venit deloc...Stiam ca la 5 zile dupa Postinor trebuie sa imi vina...dar nici pana astazi la 11 zile de knd am luat pastila nu mi-a venit...ce se intampla oare??? o sa fac un test...dar sunt ingrozita...Sunt sau nu insarcianata...oare pastila si-a facut efectul????

Nu este obligatoriu sa-ti vina menstruatia la 5 zile dupa ce ai luat Postinor. Asta depinde de la organism la organism, pentru ca efectele sunt multiple. Daca ai luat pastilele la timp nu ai de ce sa-ti faci probleme. La fel cum au zis si alte persoane, poate este vorba despre o dereglare hormonala, poate esti racita, etc. Cel mai bine este sa mergi la un medic, asta pentru linistea ta, iar pe viitor sa ai mai multa grija de tine. Numai bine!
Bya_B_D
Postat pe 29 Noiembrie 2010 02:26
Come on!!!!
AnotherWay
Postat pe 30 Noiembrie 2010 08:10
Pandele



Bunicuþa lui Pandele
de pe strada Ghica Tei
a bãgat discret de seamã
cum cã nepoþelul ei
când nu-i observat de nimeni
nici de Tonc nici de Rodica
se cam joacã cu puþica.

ªi i-a spus:- Pandele dragã,
vai de mine, nu-i frumos!
Vezi pe domnul cel de colo,
ala grasu ºi burtos?

Tot aºa o burtã mare,
i-a spus tainic bunicuþa,
o sã-þi creascã de vreodatã
ai sã te mai joci cu puþa!

S-a speriat grozav Pandele
si ofta cu-nfrigurare
când gândea cã o sã-i creascã
tot aºa o burtã mare.

Dar primind cadou o tobã
si un cerc ºi-o muzicuþã
de atuncea niciodatã
n-a mai pus mâna pe puþã.

ªi-ntr-o zi fiind la plimbare
pe ºoseaua-nrouratã
a vãzut ºezând pe-o bancã
o femeie-nsãrcinatã.

Drept la ea s-a dus ºi-i spuse,
c-a roºit ºi bunicuþa:
-Vezi ce ai pãþit cucoanã
dacã te-ai jucat cu puþa?
BEL_AMY1
Postat pe 30 Noiembrie 2010 09:25

Alfredo,ai fost mortal cu asta!
Barbie30_
Postat pe 30 Noiembrie 2010 09:29
De la: Barbie30_, la data 2010-11-30 09:29:04
Alfredo,ai fost mortal cu asta!

dupa ce v-am speriat aseara cu...strigoiii...trebuia sa va scot din starea aia ...
BEL_AMY1
Postat pe 30 Noiembrie 2010 09:31
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-30 09:25:56 Pandele



Bunicuþa lui Pandele
de pe strada Ghica Tei
a bãgat discret de seamã
cum cã nepoþelul ei
când nu-i observat de nimeni
nici de Tonc nici de Rodica
se cam joacã cu puþica.

ªi i-a spus:- Pandele dragã,
vai de mine, nu-i frumos!
Vezi pe domnul cel de colo,
ala grasu ºi burtos?

Tot aºa o burtã mare,
i-a spus tainic bunicuþa,
o sã-þi creascã de vreodatã
ai sã te mai joci cu puþa!

S-a speriat grozav Pandele
si ofta cu-nfrigurare
când gândea cã o sã-i creascã
tot aºa o burtã mare.

Dar primind cadou o tobã
si un cerc ºi-o muzicuþã
de atuncea niciodatã
n-a mai pus mâna pe puþã.

ªi-ntr-o zi fiind la plimbare
pe ºoseaua-nrouratã
a vãzut ºezând pe-o bancã
o femeie-nsãrcinatã.

Drept la ea s-a dus ºi-i spuse,
c-a roºit ºi bunicuþa:
-Vezi ce ai pãþit cucoanã
dacã te-ai jucat cu puþa?



Beton!
kudika226898
Postat pe 1 Decembrie 2010 09:05
Draguta, nu iti vine mereu cand iei pastila de a doua zi, fa-ti mai bine un test de sarcina k ala spune tot ... nu cred k esti 99% e nu ;)
anastacya
Postat pe 2 Decembrie 2010 00:28
aveti mai bine grija la ce spune pandele mai sus...
BEL_AMY1
Postat pe 6 Decembrie 2010 21:19
da chiar acum pe 2011 nu mai are nimeni frica nu mai asculta nimeni de Pandele ?
BEL_AMY1
Postat pe 13 Ianuarie 2011 15:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Infacol-cel mai bun pentru colici 30-34 ron 2 De la: healthy008368 21 Decembrie 2009 12:02
infacol (impotriva colicilor) - 25 ron 2 De la: healthy008368 21 Decembrie 2009 12:07
Am nevoie de idei, voi ce ati face in locul meu? 17 De la: Micaell 26 Octombrie 2011 19:28
sunt distrusa 21 De la: kudika328896 9 Octombrie 2011 22:15
teste in timpul sarcinii (primul trimestru) 7 De la: infacol 7 Noiembrie 2009 21:14