Setari Cookie-uri

Sarcina sau nu

Buna seara.. as avea si eu nevoie de pareri ...sfaturi... pe data de 30 octombrie am avut un contact sexual neprotejat..a fost ceva neprevazut.. la 5 ore dupa am luat Postinor 2 iar la 12 ore dupa am luat a 2a pastila...Am un ciclu neregulat ultima oara mi-a venit venit pe 4 septembrie iar in octombrie nu mi-a venit deloc...Stiam ca la 5 zile dupa Postinor trebuie sa imi vina...dar nici pana astazi la 11 zile de knd am luat pastila nu mi-a venit...ce se intampla oare??? o sa fac un test...dar sunt ingrozita...Sunt sau nu insarcianata...oare pastila si-a facut efectul????
Adalyna
Postat pe 10 Noiembrie 2010 21:36
Scumpa mea...nu are cum sa fi insarcinata. E prea devreme sa afli...si plus ca nu cred sa fi ovulat pe 30 octombrie. Posibil sa fie un dezechilibru hormonal si nu sarcina. Eu te-as sfatui sa mergi la medic ptr linistea ta. Cicluri neregulate se mai intapla. Si eu am mentre regulate si am avut cicluri prelungite din pricina unui dezechilibru hormonal.
Carmina0525
Postat pe 10 Noiembrie 2010 21:41
De la: Adalyna, la data 2010-11-10 21:36:11Buna seara.. as avea si eu nevoie de pareri ...sfaturi... pe data de 30 octombrie am avut un contact sexual neprotejat..a fost ceva neprevazut.. la 5 ore dupa am luat Postinor 2 iar la 12 ore dupa am luat a 2a pastila...Am un ciclu neregulat ultima oara mi-a venit venit pe 4 septembrie iar in octombrie nu mi-a venit deloc...Stiam ca la 5 zile dupa Postinor trebuie sa imi vina...dar nici pana astazi la 11 zile de knd am luat pastila nu mi-a venit...ce se intampla oare??? o sa fac un test...dar sunt ingrozita...Sunt sau nu insarcianata...oare pastila si-a facut efectul????






... pe data de 30 octombrie am avut un contact sexual neprotejat..a fost ceva neprevazut.. .... !!!!! ... ... sa ghicesc ... stateai linistita pe scaun in tranvai ... cind, deodata, ti-a intrat ceva in ...

... mamaaaa, ce zombiii ... pai mai dragutza ... daca o tii in ritmul asta ... te nenorocesti inainte de a trece de 40 de ani ... nici nu vreau sa ma gindesc cum iti MALTRATEZI corpul si cu se va razbuna si el pe tine ... mai bine faci copii decit sa te otravesti in halul asta ... stiu ca nu e trendy ... dar e sanatos si ... de viitor ...

marco918
Postat pe 10 Noiembrie 2010 21:44
De la: Adalyna, la data 2010-11-10 21:36:11Buna seara.. as avea si eu nevoie de pareri ...sfaturi... pe data de 30 octombrie am avut un contact sexual neprotejat..a fost ceva neprevazut.. la 5 ore dupa am luat Postinor 2 iar la 12 ore dupa am luat a 2a pastila...Am un ciclu neregulat ultima oara mi-a venit venit pe 4 septembrie iar in octombrie nu mi-a venit deloc...Stiam ca la 5 zile dupa Postinor trebuie sa imi vina...dar nici pana astazi la 11 zile de knd am luat pastila nu mi-a venit...ce se intampla oare??? o sa fac un test...dar sunt ingrozita...Sunt sau nu insarcianata...oare pastila si-a facut efectul????


Daca ai luat pastilele corect atunci nu ai de ce sa te ingrijorezi,te sfatuiesc sa te protejezi,sunt atatea metode de unde sa alegi.De data asta poate ai scapat,dar norocul nu te tine o vesnicie.
Barbie30_
Postat pe 10 Noiembrie 2010 21:48
De la: Barbie30_, la data 2010-11-10 21:48:52
De la: Adalyna, la data 2010-11-10 21:36:11Buna seara.. as avea si eu nevoie de pareri ...sfaturi... pe data de 30 octombrie am avut un contact sexual neprotejat..a fost ceva neprevazut.. la 5 ore dupa am luat Postinor 2 iar la 12 ore dupa am luat a 2a pastila...Am un ciclu neregulat ultima oara mi-a venit venit pe 4 septembrie iar in octombrie nu mi-a venit deloc...Stiam ca la 5 zile dupa Postinor trebuie sa imi vina...dar nici pana astazi la 11 zile de knd am luat pastila nu mi-a venit...ce se intampla oare??? o sa fac un test...dar sunt ingrozita...Sunt sau nu insarcianata...oare pastila si-a facut efectul????


Daca ai luat pastilele corect atunci nu ai de ce sa te ingrijorezi,te sfatuiesc sa te protejezi,sunt atatea metode de unde sa alegi.De data asta poate ai scapat,dar norocul nu te tine o vesnicie.





... dupa ce ca e ... asa cum e ... ... o mai faci sa creada ca e si ''norocoasa'' !!! ... ... daca nu avea ''grauntze'' ce facea ? ... se inscria ca oaia la scobit ... se pare ca ideile de baza sint tot mai uitate de majoritatea ... deschide ochii inainte de a deschide ... ... si ... asumati ... responsabilitatile ...

marco918
Postat pe 10 Noiembrie 2010 21:54
De la: marco918, la data 2010-11-10 21:54:05
De la: Barbie30_, la data 2010-11-10 21:48:52
De la: Adalyna, la data 2010-11-10 21:36:11Buna seara.. as avea si eu nevoie de pareri ...sfaturi... pe data de 30 octombrie am avut un contact sexual neprotejat..a fost ceva neprevazut.. la 5 ore dupa am luat Postinor 2 iar la 12 ore dupa am luat a 2a pastila...Am un ciclu neregulat ultima oara mi-a venit venit pe 4 septembrie iar in octombrie nu mi-a venit deloc...Stiam ca la 5 zile dupa Postinor trebuie sa imi vina...dar nici pana astazi la 11 zile de knd am luat pastila nu mi-a venit...ce se intampla oare??? o sa fac un test...dar sunt ingrozita...Sunt sau nu insarcianata...oare pastila si-a facut efectul????


Daca ai luat pastilele corect atunci nu ai de ce sa te ingrijorezi,te sfatuiesc sa te protejezi,sunt atatea metode de unde sa alegi.De data asta poate ai scapat,dar norocul nu te tine o vesnicie.





... dupa ce ca e ... asa cum e ... ... o mai faci sa creada ca e si ''norocoasa'' !!! ... ... daca nu avea ''grauntze'' ce facea ? ... se inscria ca oaia la scobit ... se pare ca ideile de baza sint tot mai uitate de majoritatea ... deschide ochii inainte de a deschide ... ... si ... asumati ... responsabilitatile ...



Marco,nu cred ca am ridicat-o in slavi pentru ca nu se protejeaza,pe bune vrei sa-i bag eu pastilele pe gat?Fiecare face cat o duce bibilica si eu raspund doar pentru mine.
Barbie30_
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:01
De la: marco918, la data 2010-11-10 21:54:05
De la: Barbie30_, la data 2010-11-10 21:48:52
De la: Adalyna, la data 2010-11-10 21:36:11Buna seara.. as avea si eu nevoie de pareri ...sfaturi... pe data de 30 octombrie am avut un contact sexual neprotejat..a fost ceva neprevazut.. la 5 ore dupa am luat Postinor 2 iar la 12 ore dupa am luat a 2a pastila...Am un ciclu neregulat ultima oara mi-a venit venit pe 4 septembrie iar in octombrie nu mi-a venit deloc...Stiam ca la 5 zile dupa Postinor trebuie sa imi vina...dar nici pana astazi la 11 zile de knd am luat pastila nu mi-a venit...ce se intampla oare??? o sa fac un test...dar sunt ingrozita...Sunt sau nu insarcianata...oare pastila si-a facut efectul????


Daca ai luat pastilele corect atunci nu ai de ce sa te ingrijorezi,te sfatuiesc sa te protejezi,sunt atatea metode de unde sa alegi.De data asta poate ai scapat,dar norocul nu te tine o vesnicie.





... dupa ce ca e ... asa cum e ... ... o mai faci sa creada ca e si ''norocoasa'' !!! ... ... daca nu avea ''grauntze'' ce facea ? ... se inscria ca oaia la scobit ... se pare ca ideile de baza sint tot mai uitate de majoritatea ... deschide ochii inainte de a deschide ... ... si ... asumati ... responsabilitatile ...

marco p00lo, limbric isteric, lasa lumea care e in stare si poate sa se
iubeasca in pace....ciudosule....tu nu poti ca esti reject genetic si de aia faci atatea figuri de
papagal moralist...singurul tau orgasm este cand bestelesti femeile pe forum
The_Exile
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:10
De la: Barbie30_, la data 2010-11-10 22:01:22
De la: marco918, la data 2010-11-10 21:54:05
De la: Barbie30_, la data 2010-11-10 21:48:52
De la: Adalyna, la data 2010-11-10 21:36:11Buna seara.. as avea si eu nevoie de pareri ...sfaturi... pe data de 30 octombrie am avut un contact sexual neprotejat..a fost ceva neprevazut.. la 5 ore dupa am luat Postinor 2 iar la 12 ore dupa am luat a 2a pastila...Am un ciclu neregulat ultima oara mi-a venit venit pe 4 septembrie iar in octombrie nu mi-a venit deloc...Stiam ca la 5 zile dupa Postinor trebuie sa imi vina...dar nici pana astazi la 11 zile de knd am luat pastila nu mi-a venit...ce se intampla oare??? o sa fac un test...dar sunt ingrozita...Sunt sau nu insarcianata...oare pastila si-a facut efectul????


Daca ai luat pastilele corect atunci nu ai de ce sa te ingrijorezi,te sfatuiesc sa te protejezi,sunt atatea metode de unde sa alegi.De data asta poate ai scapat,dar norocul nu te tine o vesnicie.





... dupa ce ca e ... asa cum e ... ... o mai faci sa creada ca e si ''norocoasa'' !!! ... ... daca nu avea ''grauntze'' ce facea ? ... se inscria ca oaia la scobit ... se pare ca ideile de baza sint tot mai uitate de majoritatea ... deschide ochii inainte de a deschide ... ... si ... asumati ... responsabilitatile ...



Marco,nu cred ca am ridicat-o in slavi pentru ca nu se protejeaza,pe bune vrei sa-i bag eu pastilele pe gat?Fiecare face cat o duce bibilica si eu raspund doar pentru mine.





... asta mai lispeste ... sa ajungem sa bagam pe git pastile unii altora ... nu e suficient ca sintem varza la capitolul viitor si pe multi ii ia pe ''neprevazute'' diverse chestii ... mai liseste sa ne scoatem si ochii celor care fac prostia de nu lua grauntze ... ideea e ca e doar RESPONSABILITATEA ei ... genul asta de vaicareli nici nu ar trebui comentate ... cu empatie ...

marco918
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:11
Frate,stii ceva?Rabdarea mea a ajuns la limita asa ca te rog frumos sa lasi dreacu postarile mele si sa nu le mai dai tu ce interpretari vrei.O seara placuta si sper sa te opresti!
Barbie30_
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:15
De la: Tharr, la data 2010-11-10 22:10:36
De la: marco918, la data 2010-11-10 21:54:05
De la: Barbie30_, la data 2010-11-10 21:48:52
De la: Adalyna, la data 2010-11-10 21:36:11Buna seara.. as avea si eu nevoie de pareri ...sfaturi... pe data de 30 octombrie am avut un contact sexual neprotejat..a fost ceva neprevazut.. la 5 ore dupa am luat Postinor 2 iar la 12 ore dupa am luat a 2a pastila...Am un ciclu neregulat ultima oara mi-a venit venit pe 4 septembrie iar in octombrie nu mi-a venit deloc...Stiam ca la 5 zile dupa Postinor trebuie sa imi vina...dar nici pana astazi la 11 zile de knd am luat pastila nu mi-a venit...ce se intampla oare??? o sa fac un test...dar sunt ingrozita...Sunt sau nu insarcianata...oare pastila si-a facut efectul????


Daca ai luat pastilele corect atunci nu ai de ce sa te ingrijorezi,te sfatuiesc sa te protejezi,sunt atatea metode de unde sa alegi.De data asta poate ai scapat,dar norocul nu te tine o vesnicie.





... dupa ce ca e ... asa cum e ... ... o mai faci sa creada ca e si ''norocoasa'' !!! ... ... daca nu avea ''grauntze'' ce facea ? ... se inscria ca oaia la scobit ... se pare ca ideile de baza sint tot mai uitate de majoritatea ... deschide ochii inainte de a deschide ... ... si ... asumati ... responsabilitatile ...

marco p00lo, limbric isteric, lasa lumea care e in stare si poate sa se
iubeasca in pace....ciudosule....tu nu poti ca esti reject genetic si de aia faci atatea figuri de
papagal moralist...singurul tau orgasm este cand bestelesti femeile pe forum





... ohooo ... se trezi tartocles ... ... nu las lumea sa ''iubeasca'' !!!??? ... ... ce tareeee ... poate asa ''iubesti'' si tu, mai cap de strut ... nici nu ma mira de ce ajung amaritele astea sa fie asa de ingrozite dupa cite o ''iubire'' cu unul ca tine ... mai bine s-ar steriliza dupa ce inteleg ca unul ca tine s-a sters la dos cu ea ... ...

... nu vrei sa verifici cind am eu ... orgasm ? ... e suficient sa te intorci cu spatele ...
marco918
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:16
De la: Barbie30_, la data 2010-11-10 22:15:48Frate,stii ceva?Rabdarea mea a ajuns la limita asa ca te rog frumos sa lasi dreacu postarile mele si sa nu le mai dai tu ce interpretari vrei.O seara placuta si sper sa te opresti!





... imi face placere sa te vad bine dispusa ... ... la fel si tie ...

marco918
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:18
ms k ai raspuns... e f usor sa fi ironic..nu am scris pt a fi motiv de ras sau de ironie...a fost ceva neplanificat i se poate intampla oricui..
Adalyna
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:26
Barbie30_ msic frumos pt ce ai zis...dar nu trebuie sa te certi..stiu si eu de metodee contraceptive pur si simplu am fost luat de val intr-un moment prost... nu doresc nimanui sa treaca prin asta...si nu cred ca sunt singura care a patit asa ceva ... unele lucruri nu le prevezi ...ca daca ai putea am avea o lume mult mai buna...
Adalyna
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:32
De la: Adalyna, la data 2010-11-10 22:26:49ms k ai raspuns... e f usor sa fi ironic..nu am scris pt a fi motiv de ras sau de ironie...a fost ceva neplanificat i se poate intampla oricui..





... nu te amagi ... nu se intimpla ... oricui ... nici macar nu se intimpla unei minoritati oarecare ... ... nu poti sa nu fii ironic ... sincer ... o bere si o mina pe fund ti-au adus atitea probleme ... ti se pare normal ? ...

marco918
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:33
De la: Adalyna, la data 2010-11-10 22:32:35Barbie30_ msic frumos pt ce ai zis...dar nu trebuie sa te certi..stiu si eu de metodee contraceptive pur si simplu am fost luat de val intr-un moment prost... nu doresc nimanui sa treaca prin asta...si nu cred ca sunt singura care a patit asa ceva ... unele lucruri nu le prevezi ...ca daca ai putea am avea o lume mult mai buna...


Nu ma cert,eu cu Marco asa comunicam cel mai bine
Barbie30_
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:34

De la: Adalyna, la data 2010-11-10 22:26:49ms k ai raspuns... e f usor sa fi ironic..nu am scris pt a fi motiv de ras sau de ironie...a fost ceva neplanificat i se poate intampla oricui..


oricui?!
Asa-i, oricui care -i inconstient de consecinte:)
Si mai ales n-au niciun fel de responsabilitate.
Stiind ca ai un ciclu neregulat, ca n-ai absolut niciun control.......cum poti sa scrii cu atata nonsalanta ca i se poate intamla oricui?:)
Scuza-ma.......tac.
Marco a fost fin pe langa ce as putea scrie eu vazand atata inconstienta.
Habar nu aveti ce inseamna pentru organism " indopatul" cu hormoni, habar nu aveti de bagati in gura......habar nu aveti ce consecinte pot avea astea in ani.....
Pentru ce?! pt. a zice........" oricui i se poate intampla"
Cand se ajunge din astea la un cancer......" deviza" e alta:" de ce Doamne eu!"
Sa fii sanatoasa si sa-ti dea Dumnezeu minte.
stem_29
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:38
NU o bere si o mana pe fund... si nu am deschis topicul pt ironii ...si nu pt a fi judecata...am specificat ca vreau pareri....poate a mai fost cineva in situatia mea
Adalyna
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:40
De la: Adalyna, la data 2010-11-10 22:26:49ms k ai raspuns... e f usor sa fi ironic..nu am scris pt a fi motiv de ras sau de ironie...a fost ceva neplanificat i se poate intampla oricui..

nu nu..nu ne cataloga pe toti find asa ca tine..iresponsabili si pofticiosi
roz5blue6lila7
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:43
De la: Adalyna, la data 2010-11-10 22:40:07NU o bere si o mana pe fund... si nu am deschis topicul pt ironii ...si nu pt a fi judecata...am specificat ca vreau pareri....poate a mai fost cineva in situatia mea




... o parere ... nu esti insarcinata ... e foarte posibil sa te fii dereglat hormonal foarte tare ... ''reglarea'' te va costa alte pastile ... esti si posibilitati ulterioare mai urite dar nu trebuie sa traiesti cu prea multe spaime ... e suficient ca nu vrei sa fii ... ''judecata'' ... de parca ar face-o cineva ...

marco918
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:44
Sunt o gramada de metode anticonceptive mult mai eficiente si mult mai sanatoase decat pastile luate dupa ureche. In viata trebuie sa fi responsabila nu ma refer numai la capitolul sex. Sa nu mergi niciodata pe ocolisuri...ptr ca strazile strampte se ingusteaza pana nu mai poti trece. Sexul cere responsabilitate. Trebuie sa te asiguri pentru ca aceasta placere de moment prezinta multe riscuri, mult mai multe decat ne imaginam,,,o posibila sarcina e una la mana, plus diferite afectiuni medicale.

Eu zic ca sa ai grija de tine sa nu se mai intample ptr ca hormonii care ii constin pastila de a doua zi pot sa iti creeze probleme. Trebuie sa vezi un medic sa iti recomande o metoda contraceptiva care va fi potrivita tie. Ai grija de sanatatea ta si nu lasa ca o placere de moment sa te distruga pe viata.
Carmina0525
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:45
Eu nu inteleg cum tinerii in ziua de astazi (cand traim intr-o societate informata iar sexul poate fi un subiect abordat cu usurinta) inca ezita sa se informeze. Nu inteleg cum te poti bucura de moment atunci cand nu sti care vor fi consecintele. Nu inteleg...
Carmina0525
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:47
De la: Adalyna, la data 2010-11-10 22:40:07NU o bere si o mana pe fund... si nu am deschis topicul pt ironii ...si nu pt a fi judecata...am specificat ca vreau pareri....poate a mai fost cineva in situatia mea


O remarca....eu nu te judec, te compatimesc, crede-ma, pentru inconstienta ta, mai laes ca si asa ai dereglari hormonale....ti le mai amplifici si tu.
Cum scria o d'soara mai sus....sunt alte metode contraceptive care nu-ti afecteaza niciun organ si nici hormonal.
stem_29
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:49
Da asa e..e inconstienta...mereu m-am protejat... dar..de data asta .. :| imi asum vina...numai k acum imi asum si consecintele...doar ca este f greu sa le accept..mai ales knd ink nu stiu nimic sigur...
Adalyna
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:52
De la: Adalyna, la data 2010-11-10 22:52:48Da asa e..e inconstienta...mereu m-am protejat... dar..de data asta .. :| imi asum vina...numai k acum imi asum si consecintele...doar ca este f greu sa le accept..mai ales knd ink nu stiu nimic sigur...





... ati asuma consecitele as fi inteles in cazul in care ramineai insarcinata si mergeai mai departe ... dar ce se intimpla acum pur si simplu e doar viata ta ... sincer nu te poate ajuta nimeni ... ai hotarit sa mergi doar pe caile cele mai simple ... e treaba ta ... nu putem plinge toti pe linga tine ... ca vezi, doamne, ai fi putut ramine insarcinata ... vai ce ''tragedie'' ...

marco918
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:57
De la: Adalyna, la data 2010-11-10 22:52:48Da asa e..e inconstienta...mereu m-am protejat... dar..de data asta .. :| imi asum vina...numai k acum imi asum si consecintele...doar ca este f greu sa le accept..mai ales knd ink nu stiu nimic sigur...


Stai cuminte, nu-i sarcina.
Altadata sa stii ca intai e organismul tau, sanatatea ta, si dupa aceea altele.
stem_29
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:58
Nu vreau sa planga nimeni pt mine sau sa ma compatimeasca...am invatat din greseala mea...dupa cum am spus am deschis topicul DOAR pt a afla alte pareri... sau poate a mai fost altcineva in stuatia mea..
Adalyna
Postat pe 10 Noiembrie 2010 23:01
De la: Adalyna, la data 2010-11-10 23:01:54Nu vreau sa planga nimeni pt mine sau sa ma compatimeasca...am invatat din greseala mea...dupa cum am spus am deschis topicul DOAR pt a afla alte pareri... sau poate a mai fost altcineva in stuatia mea..


Dute la un medic sa clarifici o metoda contraceptiva. Nu e o rusine. Mai rusios e sa o faci asa fara grija si atunci vei fi judecata.
Carmina0525
Postat pe 10 Noiembrie 2010 23:09
De la: Adalyna, la data 2010-11-10 23:01:54Nu vreau sa planga nimeni pt mine sau sa ma compatimeasca...am invatat din greseala mea...dupa cum am spus am deschis topicul DOAR pt a afla alte pareri... sau poate a mai fost altcineva in stuatia mea..

nu inteleg de ce te superi...tu crezi ca ulciorul merge de multe ori la apa...?te inseli...nici nu cred ca realizezi cit te poate costa "doar o data"...cum spui tu...dar poate o sa constientizezi...
BEL_AMY1
Postat pe 16 Noiembrie 2010 21:00
De la: Adalyna, la data 2010-11-10 23:01:54Nu vreau sa planga nimeni pt mine sau sa ma compatimeasca...am invatat din greseala mea...dupa cum am spus am deschis topicul DOAR pt a afla alte pareri... sau poate a mai fost altcineva in stuatia mea..


BEL_AMY1
Postat pe 18 Noiembrie 2010 14:09
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-18 14:09:02

cine te-a suparat alfredo? spune-mi mie ca-i dau nana la fund...am un chef nebun de fight
miss_darine
Postat pe 18 Noiembrie 2010 14:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intarziere menstruatie .... 4 De la: Ioana0295 27 Ianuarie 2014 10:37
Serul anticelulitic Adonia LegTone 2 De la: enemgabriel 29 Iulie 2009 16:06
sarcina 18 De la: paullina 28 August 2010 14:24
Bani in plus la medic 1 De la: danielatontsch 27 Octombrie 2009 14:21
endometrioza 5 De la: adina81 27 Februarie 2010 08:02