Setari Cookie-uri

ABSENTA ORGASMULUI

De la: leo_, la data 2010-12-07 12:02:15
De la: mimi_ca29, la data 2010-11-30 17:48:42BLA BLA.... Orice ai face nimic nu se va schimba in viata ta sexuala pt. ca pur si simplu nu va potriviti. E clar ca sotul tau nu are cunostinte in materie de sex. Nu ai nevoie de un bun preludiu ci de un barbat ce stie sa se miste in timpul actului si de preferat cu un penis mai mare decat al sotului tau. Si apropo....nu esti singura cu aceasta problema!


papusa, marimea penisului nu conteaza decat daca e ajustabil. uneori iti trebuie unul mai mic, alteori unul mai mare. ca sa nu spun ca independenta in miscari o ai cu unul mai mic, iar orice penis de marime medie poate atinge punctul G si deep spot-ul, insa unul de marime mare le va ignora. deci puterea baghetei nu sta in marime ci in magia din ea.


Corect, draguta! Dar...i-mi poti spune cam cati cm ar trebui sa aiba un penis mediu; si cam care ar fi acea magie a "baghetei"? Sper sa nu razi de mine ...ca shunt mic..nu stiu nimic( despre). Consider ca tu ca parte masculina ma poti lamuri
mimi_ca29
Postat pe 7 Decembrie 2010 14:09
De la: leo_, la data 2010-12-07 11:53:49
nu tot timpul preludiul ajuta la orgasm, ca sa existe orgasm de calitate femeia trebuie sa aiba cele 5 simturi "adormite"...


ce pot sa mai zic, decat....


battleofwits
Postat pe 7 Decembrie 2010 14:11
din experienta mea orgasmul clitoridian se obtine cu minim de efort, cel vaginal si cel anal au nevoie de lucru si unele femei nu le pot avea niciodata. 4) schimba atmosfera, pozitiile, incepeti si voi cu o muzica selectata cu grija, o samapanie renunta la sexul in pat daca e nevoie etc...

nu tot timpul preludiul ajuta la orgasm, ca sa existe orgasm de calitate femeia trebuie sa aiba cele 5 simturi "adormite". vazul se rezolva cu o legatura la ochi, auzul cu muzica, mirosul cu parfum, uleiuri esentiale, betisoare aromate etc, simtul tactil cu masaj cu uleiuri aromate, gustul cu sampanie sau lucruri dulci.


[/quote]


Da, Leo....suna bine, foarte bine. Dar ce te faci cand cel mic( 6 ani) nu vrea sa doarma? Este imposibil sa-ti "adormi"simturile... Teoretic suna bine dar cu practica e mai dificil.
mimi_ca29
Postat pe 7 Decembrie 2010 14:32
SCUMPA MEA PESTE 2 SAPTAMAI FAC 35 DE ANI ,EU AM RENUNTAT LA A MAI AVEA UN IUBIT DIN CAUZA UNEI DEPRESII DAR. .. SA REVENIM LA PROBLEMA TA . INTRADEVAR E FOARTE FRUSTRANT CE ZICI ACUM MA IARTA
TE ROG STIU CA CE VOI SPUNE. . . . VA PUTEA FI LUATA CA JIGNIRE DAR JUR VREAU SA TE AJUT : INCEARCA CA INAINTEA FIECARUI CONTACT SA TE SPELI BINE ( NU LA SUB BRAT) POATE ASA VA FI . ..ALTFEL
kudika077113
Postat pe 7 Decembrie 2010 15:22
De la: battleofwits, la data 2010-12-07 14:11:51
De la: leo_, la data 2010-12-07 11:53:49
nu tot timpul preludiul ajuta la orgasm, ca sa existe orgasm de calitate femeia trebuie sa aiba cele 5 simturi "adormite"...


ce pot sa mai zic, decat....



amin!
size_back
Postat pe 7 Decembrie 2010 15:24
De la: size_back, la data 2010-12-07 15:24:47
amin!


ma duc sa fac o coliva s-o punem si de un parastas ..cica vin gagici bune la parastasuri
battleofwits
Postat pe 7 Decembrie 2010 15:35
De la: size_back, la data 2010-12-07 15:24:47
De la: battleofwits, la data 2010-12-07 14:11:51
De la: leo_, la data 2010-12-07 11:53:49
nu tot timpul preludiul ajuta la orgasm, ca sa existe orgasm de calitate femeia trebuie sa aiba cele 5 simturi "adormite"...


ce pot sa mai zic, decat....



amin!


tu vrei sa-i "moara" puisorului meu!
vitamina_c
Postat pe 7 Decembrie 2010 15:38
De la: battleofwits, la data 2010-12-07 15:35:42
De la: size_back, la data 2010-12-07 15:24:47
amin!


ma duc sa fac o coliva s-o punem si de un parastas ..cica vin gagici bune la parastasuri


pai ai tu curaj sa te duci cu coliva la biserica?
size_back
Postat pe 7 Decembrie 2010 15:38
De la: size_back, la data 2010-12-07 15:38:36
pai ai tu curaj sa te duci cu coliva la biserica?

auzi, la biserica!
tu nu ai vazut American Pie?
battleofwits
Postat pe 7 Decembrie 2010 15:39
De la: kudika077113, la data 2010-12-07 15:22:47 SCUMPA MEA PESTE 2 SAPTAMAI FAC 35 DE ANI ,EU AM RENUNTAT LA A MAI AVEA UN IUBIT DIN CAUZA UNEI DEPRESII DAR. .. SA REVENIM LA PROBLEMA TA . INTRADEVAR E FOARTE FRUSTRANT CE ZICI ACUM MA IARTA
TE ROG STIU CA CE VOI SPUNE. . . . VA PUTEA FI LUATA CA JIGNIRE DAR JUR VREAU SA TE AJUT : INCEARCA CA INAINTEA FIECARUI CONTACT SA TE SPELI BINE ( NU LA SUB BRAT) POATE ASA VA FI . ..ALTFEL


Sper ca depresia nu a avut legatura cu spalatul(nu, nu la subrat)...
Ce tare ar fi sa fi scris sotul postul de mai sus

Acum serios vorbind... Ca viitor cercetator ma intreb daca este vreo explicatie logica intre subiectul de mai sus si marele O. Ia sa o intreb eu pe bunica daca vecina pe care o prindea badea in vie la prasit 'sa-i dea gurita' o facea de placere sau nu... sau zicea 'stai bre ca-i musai sa ma spal, fugi 3 randuri in urma si adu apa calda de sub vita roscovana'.
oana1111
Postat pe 7 Decembrie 2010 17:18
De la: oana1111, la data 2010-12-07 17:18:06
De la: kudika077113, la data 2010-12-07 15:22:47 SCUMPA MEA PESTE 2 SAPTAMAI FAC 35 DE ANI ,EU AM RENUNTAT LA A MAI AVEA UN IUBIT DIN CAUZA UNEI DEPRESII DAR. .. SA REVENIM LA PROBLEMA TA . INTRADEVAR E FOARTE FRUSTRANT CE ZICI ACUM MA IARTA
TE ROG STIU CA CE VOI SPUNE. . . . VA PUTEA FI LUATA CA JIGNIRE DAR JUR VREAU SA TE AJUT : INCEARCA CA INAINTEA FIECARUI CONTACT SA TE SPELI BINE ( NU LA SUB BRAT) POATE ASA VA FI . ..ALTFEL


Sper ca depresia nu a avut legatura cu spalatul(nu, nu la subrat)...
Ce tare ar fi sa fi scris sotul postul de mai sus

Acum serios vorbind... Ca viitor cercetator ma intreb daca este vreo explicatie logica intre subiectul de mai sus si marele O. Ia sa o intreb eu pe bunica daca vecina pe care o prindea badea in vie la prasit 'sa-i dea gurita' o facea de placere sau nu... sau zicea 'stai bre ca-i musai sa ma spal, fugi 3 randuri in urma si adu apa calda de sub vita roscovana'.



Cred ca doamna s-a referit la faptul ca prin "spalat" i-si atinge partile intime ( se autostimuleaza). ... presupun! ( sa stii ca am scris cu zambetul pe buze din cauza comentariului tau ; a fost amuzant)
mimi_ca29
Postat pe 7 Decembrie 2010 17:38
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-07 14:09:43
De la: leo_, la data 2010-12-07 12:02:15
De la: mimi_ca29, la data 2010-11-30 17:48:42BLA BLA.... Orice ai face nimic nu se va schimba in viata ta sexuala pt. ca pur si simplu nu va potriviti. E clar ca sotul tau nu are cunostinte in materie de sex. Nu ai nevoie de un bun preludiu ci de un barbat ce stie sa se miste in timpul actului si de preferat cu un penis mai mare decat al sotului tau. Si apropo....nu esti singura cu aceasta problema!


papusa, marimea penisului nu conteaza decat daca e ajustabil. uneori iti trebuie unul mai mic, alteori unul mai mare. ca sa nu spun ca independenta in miscari o ai cu unul mai mic, iar orice penis de marime medie poate atinge punctul G si deep spot-ul, insa unul de marime mare le va ignora. deci puterea baghetei nu sta in marime ci in magia din ea.


Corect, draguta! Dar...i-mi poti spune cam cati cm ar trebui sa aiba un penis mediu; si cam care ar fi acea magie a "baghetei"? Sper sa nu razi de mine ...ca shunt mic..nu stiu nimic( despre). Consider ca tu ca parte masculina ma poti lamuri


pai dupa sondaje, cca 15 cm. iar magia consta in textura, elasticitate, forma, grosime si lungime (ca si capacitate de a atinge unele puncte in interiorul vaginului, daca ajungi sa lovesti in colul uterin nu te ajuta la nimic, eu anumite pozitii nu le pot face pur si simplu). din toate astea numai lungimea fost cea la care se refera multi pentru ca a fost introdusa ca si calitate prin filmele erotice.
leo_
Postat pe 7 Decembrie 2010 18:03
De la: leo_, la data 2010-12-07 18:03:24
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-07 14:09:43
De la: leo_, la data 2010-12-07 12:02:15
De la: mimi_ca29, la data 2010-11-30 17:48:42BLA BLA.... Orice ai face nimic nu se va schimba in viata ta sexuala pt. ca pur si simplu nu va potriviti. E clar ca sotul tau nu are cunostinte in materie de sex. Nu ai nevoie de un bun preludiu ci de un barbat ce stie sa se miste in timpul actului si de preferat cu un penis mai mare decat al sotului tau. Si apropo....nu esti singura cu aceasta problema!


papusa, marimea penisului nu conteaza decat daca e ajustabil. uneori iti trebuie unul mai mic, alteori unul mai mare. ca sa nu spun ca independenta in miscari o ai cu unul mai mic, iar orice penis de marime medie poate atinge punctul G si deep spot-ul, insa unul de marime mare le va ignora. deci puterea baghetei nu sta in marime ci in magia din ea.


Corect, draguta! Dar...i-mi poti spune cam cati cm ar trebui sa aiba un penis mediu; si cam care ar fi acea magie a "baghetei"? Sper sa nu razi de mine ...ca shunt mic..nu stiu nimic( despre). Consider ca tu ca parte masculina ma poti lamuri


pai dupa sondaje, cca 15 cm. iar magia consta in textura, elasticitate, forma, grosime si lungime (ca si capacitate de a atinge unele puncte in interiorul vaginului, daca ajungi sa lovesti in colul uterin nu te ajuta la nimic, eu anumite pozitii nu le pot face pur si simplu). din toate astea numai lungimea fost cea la care se refera multi pentru ca a fost introdusa ca si calitate prin filmele erotice.


Poate crezi ca sunt indrazneata dar cateva detalii mai intime ne poti da? De exemplu cum si unde tintesti; intuiesti ce i-i place sau i-ti spune ea; de marime nu te mai intreb... am dedus ca e marisoara...dar durata actului sexual ( exceptand preludiul) care e? Pt. ca poate avea marime medie dar daca e subtirica si actul dureaza cel mult un minutel atunci adio O. P.S: daca nu i-mi poti da detalii aici ...inteleg; nu ma supi.
mimi_ca29
Postat pe 7 Decembrie 2010 20:20
De la: kudika077113, la data 2010-12-07 15:22:47 SCUMPA MEA PESTE 2 SAPTAMAI FAC 35 DE ANI ,EU AM RENUNTAT LA A MAI AVEA UN IUBIT DIN CAUZA UNEI DEPRESII DAR. .. SA REVENIM LA PROBLEMA TA . INTRADEVAR E FOARTE FRUSTRANT CE ZICI ACUM MA IARTA
TE ROG STIU CA CE VOI SPUNE. . . . VA PUTEA FI LUATA CA JIGNIRE DAR JUR VREAU SA TE AJUT : INCEARCA CA INAINTEA FIECARUI CONTACT SA TE SPELI BINE ( NU LA SUB BRAT) POATE ASA VA FI . ..ALTFEL


stem_29
Postat pe 7 Decembrie 2010 20:36
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-07 17:38:53
De la: oana1111, la data 2010-12-07 17:18:06
De la: kudika077113, la data 2010-12-07 15:22:47 SCUMPA MEA PESTE 2 SAPTAMAI FAC 35 DE ANI ,EU AM RENUNTAT LA A MAI AVEA UN IUBIT DIN CAUZA UNEI DEPRESII DAR. .. SA REVENIM LA PROBLEMA TA . INTRADEVAR E FOARTE FRUSTRANT CE ZICI ACUM MA IARTA
TE ROG STIU CA CE VOI SPUNE. . . . VA PUTEA FI LUATA CA JIGNIRE DAR JUR VREAU SA TE AJUT : INCEARCA CA INAINTEA FIECARUI CONTACT SA TE SPELI BINE ( NU LA SUB BRAT) POATE ASA VA FI . ..ALTFEL


Sper ca depresia nu a avut legatura cu spalatul(nu, nu la subrat)...
Ce tare ar fi sa fi scris sotul postul de mai sus

Acum serios vorbind... Ca viitor cercetator ma intreb daca este vreo explicatie logica intre subiectul de mai sus si marele O. Ia sa o intreb eu pe bunica daca vecina pe care o prindea badea in vie la prasit 'sa-i dea gurita' o facea de placere sau nu... sau zicea 'stai bre ca-i musai sa ma spal, fugi 3 randuri in urma si adu apa calda de sub vita roscovana'.



Cred ca doamna s-a referit la faptul ca prin "spalat" i-si atinge partile intime ( se autostimuleaza). ... presupun! ( sa stii ca am scris cu zambetul pe buze din cauza comentariului tau ; a fost amuzant)


Eu cred ca tu te-ai gandit la un spalat " fin"....insa prin spalat bine eu inteleg un fel de " shmotru" asa ca de sarbatori prin casa
Totusi cred ca depresia e pe " fondul" spalatului.
stem_29
Postat pe 7 Decembrie 2010 20:42
Coliva ptr.pomenirea Orgasmului ...
doridor
Postat pe 7 Decembrie 2010 21:38
De la: stem_29, la data 2010-12-07 20:42:42
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-07 17:38:53
De la: oana1111, la data 2010-12-07 17:18:06
De la: kudika077113, la data 2010-12-07 15:22:47 SCUMPA MEA PESTE 2 SAPTAMAI FAC 35 DE ANI ,EU AM RENUNTAT LA A MAI AVEA UN IUBIT DIN CAUZA UNEI DEPRESII DAR. .. SA REVENIM LA PROBLEMA TA . INTRADEVAR E FOARTE FRUSTRANT CE ZICI ACUM MA IARTA
TE ROG STIU CA CE VOI SPUNE. . . . VA PUTEA FI LUATA CA JIGNIRE DAR JUR VREAU SA TE AJUT : INCEARCA CA INAINTEA FIECARUI CONTACT SA TE SPELI BINE ( NU LA SUB BRAT) POATE ASA VA FI . ..ALTFEL


Sper ca depresia nu a avut legatura cu spalatul(nu, nu la subrat)...
Ce tare ar fi sa fi scris sotul postul de mai sus

Acum serios vorbind... Ca viitor cercetator ma intreb daca este vreo explicatie logica intre subiectul de mai sus si marele O. Ia sa o intreb eu pe bunica daca vecina pe care o prindea badea in vie la prasit 'sa-i dea gurita' o facea de placere sau nu... sau zicea 'stai bre ca-i musai sa ma spal, fugi 3 randuri in urma si adu apa calda de sub vita roscovana'.



Cred ca doamna s-a referit la faptul ca prin "spalat" i-si atinge partile intime ( se autostimuleaza). ... presupun! ( sa stii ca am scris cu zambetul pe buze din cauza comentariului tau ; a fost amuzant)


Eu cred ca tu te-ai gandit la un spalat " fin"....insa prin spalat bine eu inteleg un fel de " shmotru" asa ca de sarbatori prin casa
Totusi cred ca depresia e pe " fondul" spalatului.



..nu am vrut sa rad dar...mi-a scapat...
mimi_ca29
Postat pe 7 Decembrie 2010 21:49
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-07 21:49:08
De la: stem_29, la data 2010-12-07 20:42:42
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-07 17:38:53
De la: oana1111, la data 2010-12-07 17:18:06
De la: kudika077113, la data 2010-12-07 15:22:47 SCUMPA MEA PESTE 2 SAPTAMAI FAC 35 DE ANI ,EU AM RENUNTAT LA A MAI AVEA UN IUBIT DIN CAUZA UNEI DEPRESII DAR. .. SA REVENIM LA PROBLEMA TA . INTRADEVAR E FOARTE FRUSTRANT CE ZICI ACUM MA IARTA
TE ROG STIU CA CE VOI SPUNE. . . . VA PUTEA FI LUATA CA JIGNIRE DAR JUR VREAU SA TE AJUT : INCEARCA CA INAINTEA FIECARUI CONTACT SA TE SPELI BINE ( NU LA SUB BRAT) POATE ASA VA FI . ..ALTFEL


Sper ca depresia nu a avut legatura cu spalatul(nu, nu la subrat)...
Ce tare ar fi sa fi scris sotul postul de mai sus

Acum serios vorbind... Ca viitor cercetator ma intreb daca este vreo explicatie logica intre subiectul de mai sus si marele O. Ia sa o intreb eu pe bunica daca vecina pe care o prindea badea in vie la prasit 'sa-i dea gurita' o facea de placere sau nu... sau zicea 'stai bre ca-i musai sa ma spal, fugi 3 randuri in urma si adu apa calda de sub vita roscovana'.



Cred ca doamna s-a referit la faptul ca prin "spalat" i-si atinge partile intime ( se autostimuleaza). ... presupun! ( sa stii ca am scris cu zambetul pe buze din cauza comentariului tau ; a fost amuzant)


Eu cred ca tu te-ai gandit la un spalat " fin"....insa prin spalat bine eu inteleg un fel de " shmotru" asa ca de sarbatori prin casa
Totusi cred ca depresia e pe " fondul" spalatului.



..nu am vrut sa rad dar...mi-a scapat...


orgasmul sau
doridor
Postat pe 7 Decembrie 2010 21:54
nu draga mea am avut un accident in urma caruia am stat la pat o mare perioda de timp si tot ce imi doream erea sa mor ,nu mai voiam nimic in viata mea
si acum simt acelesi lucru dar e problema mea ,despre orgasm.. . amintiri si atat doar .
ca ''leac'' asta am
gasit eu pt acea persoana ,sa o spele bine in interior si poate asa ar merge altfel .
kudika077113
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:12
De la: kudika077113, la data 2010-12-07 22:12:26 nu draga mea am avut un accident in urma caruia am stat la pat o mare perioda de timp si tot ce imi doream erea sa mor ,nu mai voiam nimic in viata mea
si acum simt acelesi lucru dar e problema mea ,despre orgasm.. . amintiri si atat doar .
ca ''leac'' asta am
gasit eu pt acea persoana ,sa o spele bine in interior si poate asa ar merge altfel .



mimi_ca29
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:36
De la: MONICA_MONY, la data 2010-11-14 00:49:13....AM NEVOIE DE SFATURI SI PARERI...FARA GROSOLANII.AM 35 DE ANI APROAPE...SI NU AM AVUT NICIODATA ORGASM.POATE VA AMUZA SI SUNTETI TENTATI SA MA RIDICULIZATI...DAR DACA VA PUNETI PUTIN IN POSTURA MEA...VE -TI REALIZA CA NU ESTE DELOC PLACUT.SUNT MAMA A DOI COPII MINUNATI...AM UN SOT NORMAL...AXACT CUM SUNT MAJORITATEA(DIN AUZITE)...ADICA FARA PREA MULTA RABDARE SI CARE NU PUNE PREA MULT PRET SAU CHIAR DELOC PE ACEL PRELUDIU.VREAU SA GASITI VOI O SOLUTIE,SAU POATE-MI DATI UN SFAT SA-MI REZOLV ACEASTA PROBLEMA...VREAU SA STIU DACA MAI ESTE CINEVA IN SITUATIA MEA.CAND M-AM CASATORIT..LA 22 DE ANI...MA GANDEAM CA VIATA SEXUALA NU CONTEAZA ATAT DE MULT...DAR M-AM MATURIZAT...IMI IUBESC FAMILIA...II INGRIJESC CU DRAG...DAR AM INCEPUT SA TANJESC SI EU DUPA ACEA SENZATIE DE EUFORIE PE CARE O TRAIESC FEMEILE....OARE AM SA MOR FARA SA CUNOSC ACEASTA SENZATIE?...INCA ODATA VA ROG DACA POATE CINEVA SA-MI DEA UN SFAT...SINCER SI DIN SUFLET...SA O FACA.VA ROG FARA RIDICULIZARI...E UN SUBIECT DESTUL DE SENSIBIL...CREDETIMA CA NU V-AR FII BINE IN PIELEA MEA.MULTUMESC CELOR CARE-MI VOR RASPUNDE.

Stimata Doamna Monica,
Va inteleg problema foarte bine, nu va ridiculizez-nu mi-as permite- dar iata pe scurt ce pot sa va spun eu:
- nu totul este legat de preludiu chiar daca acesta este un element foarte important, nu doar pentru femei. Cred ca e vorba de doua elemente: in primul rand COMUNICARE si in al doilea rand STARE. fiecare element in parte il completeaza pe celalalt dar,
- in primul rand cred ca ar trebui sa discutati deschis cu sotul DVS despre ceea ce va doriti. Dupa 12 ani de casnicie, nu ar trebui ca acest aspect esential al existentei casniciei DVS sa fie tabu. Nu e normal. Aceasta discutie trebuie sa fie serioasa, nu formala. Pregatiti mancarea pe care o apreciaza cel mai mult la DVS, duceti copii la bunici sau la prieteni pentru 2-3 ore, ca sa puteti vorbi in liniste si incercati sa gasiti pentru asta un moment cat mai relaxat. Determinati-l frumos si serios sa va asculte si, la randul DVS, ascultati atenta raspunsurile lui. Asta pentru COMUNICARE
- in al doilea rand abordati corect subiectul STARE. Prima data cu DVS insiva - ganditi-va ce senzatie va da mirosul lui, cum va simtiti cand il vedeti dezbracat, cum va simtiti sincer atunci cand va apropiati fizic de el, cum vi se par buzele lui, saruturile lui. Apoi, abordati aceleasi etape de stare in discutie pentru a afla ce crede el despre aceleasi aspecte
- faceti un raport corect despre starile si nivelele de comunicare care se potrivesc si cele care nu se potrivesc si incercati sa gasiti impreuna o cale de a remedia ceea ce nu ii place celuilalt.
- nu faceti dragoste imediat, mai degraba jucati-va un timp de-a adolescentii, incercati sa va reindragostiti fiecare de celalat din nou
- cand faceti dragoste, nu va ganditi obsesiv la orgasm, el, orgasmul este ceva minunat care se produce firesc la un moment dat, in timpul actului sexual. Paradoxal este faptul ca tocmai dorinta acerba de a-l avea, il poate anula
- fiti deschisi si dezinhibati unul cu celalat, acceptati mici fantezii. De exemplu, in timpul penetrarii, acceptati sa va si masturbeze, savurati momentul si restul va veni de la sine
- jucati-va si experimentati, renuntati la clasica pozitie si la teama ca ''oare ce-o sa zica daca...'' si faceti ceea ce va doriti, lasandu-l sa faca ceea ce doreste si pe el
- nu va incorsetati de prejudecati inutile pentru ca '' in dragoste si in razboi, totul este permis.''

Sper sincer sa reusiti sa fiti fericiti impreuna si sa va pastrati in conditii de fericire casnicia multa vreme de aici incolo. Va doresc Sarbatori Fericite!
gigi_oprea
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:07
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-07 14:32:07 din experienta mea orgasmul clitoridian se obtine cu minim de efort, cel vaginal si cel anal au nevoie de lucru si unele femei nu le pot avea niciodata. 4) schimba atmosfera, pozitiile, incepeti si voi cu o muzica selectata cu grija, o samapanie renunta la sexul in pat daca e nevoie etc...

nu tot timpul preludiul ajuta la orgasm, ca sa existe orgasm de calitate femeia trebuie sa aiba cele 5 simturi "adormite". vazul se rezolva cu o legatura la ochi, auzul cu muzica, mirosul cu parfum, uleiuri esentiale, betisoare aromate etc, simtul tactil cu masaj cu uleiuri aromate, gustul cu sampanie sau lucruri dulci.





Da, Leo....suna bine, foarte bine. Dar ce te faci cand cel mic( 6 ani) nu vrea sa doarma? Este imposibil sa-ti "adormi"simturile... Teoretic suna bine dar cu practica e mai dificil. [/quote]

shoot him, i say.... inventivitatea a caracterizat de la inceputul timpului oamenii.... mergi la un hotel macar o data pe luna si faci ceva deosebit.
leo_
Postat pe 8 Decembrie 2010 09:23
ma uit si eu pe aici! poate mai invat si eu1
pickard
Postat pe 8 Decembrie 2010 09:33
De la: mimi_ca29, la data 2010-12-07 20:20:35
Poate crezi ca sunt indrazneata dar cateva detalii mai intime ne poti da? De exemplu cum si unde tintesti; intuiesti ce i-i place sau i-ti spune ea; de marime nu te mai intreb... am dedus ca e marisoara...dar durata actului sexual ( exceptand preludiul) care e? Pt. ca poate avea marime medie dar daca e subtirica si actul dureaza cel mult un minutel atunci adio O. P.S: daca nu i-mi poti da detalii aici ...inteleg; nu ma supi.


cel mai bine este sa iti dea ea de inteles si are un intreg arsenal de sunete pentru asta, dar trebuie sa le intelegi si sa le foloseasca si ea. de obicei nu se intampla din diverse motive.
asa ca pe baza experientei anterioare cu alte femei si a felului in care se comporta ea in pat deduci cand se simte bine si cand nu. Daca ai cu ea si o "conexiune", adica iti dai seama privind-o ce isi doreste rezolvi mai usor pentru ca aproape simti ce sa faci. vezi, de asta treceau parintii nostri prin perioada de curtenie, sarut, logodna, casatorie si sex la sfarsit. mi-a luat ani de sa imi dau seama ca daca nu treci prin anumite faze nu poti sa cunosti doar din priviri ce vrea partenera, iar sexul nu este un act sexual ci o comunicare la foarte multe nivele.

daca exceptezi preludiul durata actului sexual poate ajunge pana la o ora, depinzand de unii factori, cat de invatat e barbatul sa isi amane orgasmul si daca femeia poate continua dupa primul orgasm (unele femei nu pot). preludiul este o unealta care vine in ajutorul barbatului, in sensul ca poti compensa o durata mica a actului sexual cu un preludiu bun si ajungi la rezultate asemanatoare. in general un barbat neantrenat poate face sex pana la 10 minute.

grosimea are unele avantaje clare dar se poate lucra si acolo. exista prezervative mai groase care sporesc grosimea, exista anumite jucarii prin sex shopuri care se ocupa de asta, exista exercitii pentru asta (unii zic ca sunt eficiente dar nu pot sa iti spun sigur). grosimea poate juca un rol important in sexul vaginal dar in cel oral sau anal poate sa fie o idee proasta a naturii. mai bine mai putin si completezi cu un inel vibrator sau ceva de genul asta decat mai mult si fara sa mai poti scadea.
leo_
Postat pe 8 Decembrie 2010 09:41
De la: leo_, la data 2010-12-08 09:41:55...durata actului sexual poate ajunge pana la o ora...

asta e din filme porno?
battleofwits
Postat pe 8 Decembrie 2010 09:55
De la: battleofwits, la data 2010-12-08 09:55:11
De la: leo_, la data 2010-12-08 09:41:55...durata actului sexual poate ajunge pana la o ora...

asta e din filme porno?


nope, din ce viseaza el noaptea!
vitamina_c
Postat pe 8 Decembrie 2010 10:19
De la: vitamina_c, la data 2010-12-08 10:19:47
nope, din ce viseaza el noaptea!


ahaaaa...e ca in inception ...5 minute de realitate inseamna o ora de vise placute

asa mai merge
battleofwits
Postat pe 8 Decembrie 2010 10:29
De la: battleofwits, la data 2010-12-08 10:29:14
De la: vitamina_c, la data 2010-12-08 10:19:47
nope, din ce viseaza el noaptea!


ahaaaa...e ca in inception ...5 minute de realitate inseamna o ora de vise placute

asa mai merge


sunt de-a dreptul invidioasa pe noptile in care viseaza frumos!
vitamina_c
Postat pe 8 Decembrie 2010 10:34
De la: battleofwits, la data 2010-12-08 09:55:11
De la: leo_, la data 2010-12-08 09:41:55...durata actului sexual poate ajunge pana la o ora...

asta e din filme porno?


nu, din realitate. sunt barbati care pot mult mai mult sa reziste. depinde de cat timp aloca fiecare problemei asteia.

sa nu imi spui ca esti la nivelul bebelusului aluia care isi da drumul pe el si nu poate concepe cum un adult poate sa astepte pana ajunge la o toaleta.
leo_
Postat pe 8 Decembrie 2010 11:19
De la: vitamina_c, la data 2010-12-08 10:34:24
De la: battleofwits, la data 2010-12-08 10:29:14
De la: vitamina_c, la data 2010-12-08 10:19:47
nope, din ce viseaza el noaptea!


ahaaaa...e ca in inception ...5 minute de realitate inseamna o ora de vise placute

asa mai merge


sunt de-a dreptul invidioasa pe noptile in care viseaza frumos!

din pacate sunt putine. dar, pot sa fac visele unei femei sa se implineasca :) eee de asta ce mai zici?
leo_
Postat pe 8 Decembrie 2010 11:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dinti mai albi 6 De la: Aemulus 16 Februarie 2010 19:55
ten cu probleme 13 De la: carmen_natural 28 Aprilie 2011 23:40
Salon Francis Walter 1 De la: delialecsa 11 Noiembrie 2010 17:59
Peeling chimic sau micro-dermabraziune ?? 14 De la: kudika_1012859 18 Iulie 2016 11:56
de la brunet la roscat 15 De la: Marina_Daniliuc_1 9 Octombrie 2013 18:45