Setari Cookie-uri

Ce sa fac?????????

Am o relatie la distantza(200km) dureaza de 1 an si 6 luni timp in care ne vedem cate o saptamana pe luna iar in rest stam pe messenger si la telefon....de o luna i s-a schimbat comportamentul este suparacios si se enerveaza repede.mi-a venit ideea sa ma dar drept o fata de la el din oras si l-am "agatat" pe mess.Asa am aflat ca el are placerea de a se intalni si cu alte dete deoarece pe asa zisa fata care de fapt eram eu a invitat-o la el acasa tarziu in noapte deoarece stia ca eu cu siguranta o sa dorm.Dupa ce am inceput sa vorbesc cu el ca daca ma iubeste nu ar trebui sa ma insele a trimis mesaj la numarul care i l-am dat(catre acea fata care de fapt eram eu) ca nu se poate intalni cu ea si sa stearga numarul deoarece ma iubeste.Ce sa fac ajutati-ma deoarece asa cum l-am agatat eu presupunand ca sunt o alta fata poate ca asa au fost si altele si m-a inselat.Ma chinuie acest gand si nu stiu ce decizie sa iau
Iully_23
Postat pe 14 Noiembrie 2010 16:18
De la: Iully_23, la data 2010-11-14 16:18:47Am o relatie la distantza(200km) dureaza de 1 an si 6 luni timp in care ne vedem cate o saptamana pe luna iar in rest stam pe messenger si la telefon....de o luna i s-a schimbat comportamentul este suparacios si se enerveaza repede.mi-a venit ideea sa ma dar drept o fata de la el din oras si l-am "agatat" pe mess.Asa am aflat ca el are placerea de a se intalni si cu alte dete deoarece pe asa zisa fata care de fapt eram eu a invitat-o la el acasa tarziu in noapte deoarece stia ca eu cu siguranta o sa dorm.Dupa ce am inceput sa vorbesc cu el ca daca ma iubeste nu ar trebui sa ma insele a trimis mesaj la numarul care i l-am dat(catre acea fata care de fapt eram eu) ca nu se poate intalni cu ea si sa stearga numarul deoarece ma iubeste.Ce sa fac ajutati-ma deoarece asa cum l-am agatat eu presupunand ca sunt o alta fata poate ca asa au fost si altele si m-a inselat.Ma chinuie acest gand si nu stiu ce decizie sa iau


doar o saptamana pe luna??eu as innebuni...sa stii k nu prea merg relatiile la distanta .. stai mereu cu gandul k te inseala sau cine stie ce face...si dak a acceptat sa se vada cu "fata aceea adik tu"e km naspa ...te sfatuiesc sai spui k acea fata erai tu..si k ai vrut sal incerci sa vezi cum reactioneaza..si vezi ce spune
Anhya
Postat pe 14 Noiembrie 2010 16:24
i-am spus si a zis k nu stie de ce a cazut asa de prost incat sa stiu eu nu ca a fost prost ca s-a gandit la asa ceva a inceput sa zambeasca si a zis k daca a trimis acel mesaj nu a facut nimic si ca macar a luat nota de trecere...si daca incep iar sa vorbesc cu el despre asta imi spune sa nu-l mai enervez pentru ca nu a facut nimic.Acum nu a facut nimic pentru ca am fost eu.Se poarta ca si cum nici nu ar fi vorbit asa ceva.Eu a-si fi asteptat sa imi spuna intr-o zi ca nu mai suporta sa ne vedem asa si sa zica sa ne mutam amandoi mai ales ca el locuieste singur
Iully_23
Postat pe 14 Noiembrie 2010 16:31
sa inteleg k nu ia parut rau...hmm deschide tu subiectul atunci si intreabal dak are vrea sa va mutati impreuna..k nu ar fi o idee rea..si k ar fi mult mai bine asa evitati certurile astea k dak devin din ce in ce mai des nu duc decat la despartire...ciudat k se enerveaza knd tu vrei sa vorbesti cu el serios ...asta nu e o dovada de dragoste...dar cati ani aveti voi?
Anhya
Postat pe 14 Noiembrie 2010 16:36
eu am 25 si el 24.el lucreaza la politia de frontiera dar acum cu salariile mai ia 15 mil iar eu la mine secretar iau 6 mil .pentru acesti bani bineinteles k mai bn a-si fi langa el.din cate il cunosc eu nu e ca ceilalti tineri sa umble in baruri chiar deloc abia vara dar foarte rar nu umbla in cluburi sta acasa ce se mai vede cu baietii la tenis si la fotbal.totul pare perfect dar....exista un dar...de ce accepta cu asa ushurinta sa se intalneasca cu alta si de ce schimbarea de atitudine.am nevoie de sfaturi pentru sufletul meu pentru ca incepe sa ma doara mai mult decat a-si fi despartita de el.dar il iubesc cu tot sufletul meu si a-si dori sa salvez aceasta relatie
Iully_23
Postat pe 14 Noiembrie 2010 16:48
tu i-ai facut un test..el ti-a facut vreun test? daca nu incerci sa faci testele astea poate e mai bn si nu ar fi fost incercat.orice barbat sau fata poate cadea sa stii. ideea e ori ai incredere pt ca o simti si continui si chiar daca te frigi in viitor pt ca ai gresit vei invata ceva. insa daca tu nu simti dupa un an si ceva increderea in el cat de cat...nu stiu.increderea asta ar trebui sa se simta in sangele tau..apoi dupa un an si ceva sunteti destul de mari incat sa incercati sa vedeti cum e sa stai impreuna..daca el nu e interesat sa faca pasul asta atunci da ar cadea in capcana cu alta.nevrand sa se mute cu tine sau sa dea idei sa incerce macar inseamna ca vrea libertate sa fie singur sa aiba mai multe variante si tu sa nu il vezi.vorbeste cu el si spune-ti parerea si nu lasa asa balta subiectul.nu zic sa va certati sau sa va despartiti dar sa ai o disputa sa nu ii dai totul de-a gata.adica eu sunt cam de varsta ta si sincer daca as fi iubit nu as fi stat sa ma gandesc sa nu ma mut cu cea care o iubesc.e complicat la tine si pari o fata ok si nu prea stiu ce sfaturi sa iti dau incat nici sa stric relatia ta poate ai sa tii cont de sfat insa nici sa te incurajez sa faci ceva ce vei regreta. totul depinde de tine insa complica-te putin si vezi daca se complica si el.lasa testele..nu asa se vede un om in adevaratul sens. ca si adam primul om oricine poate cade in ispita dar poate lui nu ii apar teste de astea..aici tu te-ai bagat in seama fortat cand ai facut testul nu el te-a cautat...si roicum daca e sa te insele se afla pana la urma.
extravagant
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:23
inseamna ca ai putea sa imi dai o idee cum sa fac sa ii zic ca daca incep acest subiect il ocoleste si nu vrea sa raspunda.of Doamne ma simt groaznic
Iully_23
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:52
ai putea sa vb pe mess?
Iully_23
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:53
De la: Iully_23, la data 2010-11-14 18:53:36ai putea sa vb pe mess?


nebunatic-o!!
geo_resuscitat
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:09
nu ma intelegeti gresit Doamne doresc neaparat un sfat care sa ma linisteaza simt k o iau razna si deja exagerez cand e plecat undeva
Iully_23
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:11
De la: Iully_23, la data 2010-11-14 19:11:29nu ma intelegeti gresit Doamne doresc neaparat un sfat care sa ma linisteaza simt k o iau razna si deja exagerez cand e plecat undeva


las' ca te linisteste extravagantu'!
geo_resuscitat
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:12
De la: Iully_23, la data 2010-11-14 16:18:47Am o relatie la distantza(200km) dureaza de 1 an si 6 luni timp in care ne vedem cate o saptamana pe luna iar in rest stam pe messenger si la telefon....de o luna i s-a schimbat comportamentul este suparacios si se enerveaza repede.mi-a venit ideea sa ma dar drept o fata de la el din oras si l-am "agatat" pe mess.Asa am aflat ca el are placerea de a se intalni si cu alte dete deoarece pe asa zisa fata care de fapt eram eu a invitat-o la el acasa tarziu in noapte deoarece stia ca eu cu siguranta o sa dorm.Dupa ce am inceput sa vorbesc cu el ca daca ma iubeste nu ar trebui sa ma insele a trimis mesaj la numarul care i l-am dat(catre acea fata care de fapt eram eu) ca nu se poate intalni cu ea si sa stearga numarul deoarece ma iubeste.Ce sa fac ajutati-ma deoarece asa cum l-am agatat eu presupunand ca sunt o alta fata poate ca asa au fost si altele si m-a inselat.Ma chinuie acest gand si nu stiu ce decizie sa iau

Intrebare:
- Esti blonda?
kudika195501
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:17
Ce te face sa crezi ca ar putea fi blonda ?
karynutza18
Postat pe 15 Noiembrie 2010 22:22
De la: Iully_23, la data 2010-11-14 16:18:47Am o relatie la distantza(200km) dureaza de 1 an si 6 luni timp in care ne vedem cate o saptamana pe luna iar in rest stam pe messenger si la telefon....de o luna i s-a schimbat comportamentul este suparacios si se enerveaza repede.mi-a venit ideea sa ma dar drept o fata de la el din oras si l-am "agatat" pe mess.Asa am aflat ca el are placerea de a se intalni si cu alte dete deoarece pe asa zisa fata care de fapt eram eu a invitat-o la el acasa tarziu in noapte deoarece stia ca eu cu siguranta o sa dorm.Dupa ce am inceput sa vorbesc cu el ca daca ma iubeste nu ar trebui sa ma insele a trimis mesaj la numarul care i l-am dat(catre acea fata care de fapt eram eu) ca nu se poate intalni cu ea si sa stearga numarul deoarece ma iubeste.Ce sa fac ajutati-ma deoarece asa cum l-am agatat eu presupunand ca sunt o alta fata poate ca asa au fost si altele si m-a inselat.Ma chinuie acest gand si nu stiu ce decizie sa iau



imbraca-te mireasa si mergi la el la usa.
Doamne cata dipserare:))) cat necaz!
de-mi zici ca ai 23 de ani .....pffff.
Ce daca umbla si cu altele, ti-a promis ca te ia de nevasta?! v-ati facut planuri impreuna?!
Planurile-s doar in capsorul tau, pe el il doare la basca de disperarile tale.
stem_29
Postat pe 15 Noiembrie 2010 22:50
De la: Iully_23, la data 2010-11-14 16:18:47Am o relatie la distantza(200km) dureaza de 1 an si 6 luni timp in care ne vedem cate o saptamana pe luna iar in rest stam pe messenger si la telefon....de o luna i s-a schimbat comportamentul este suparacios si se enerveaza repede.mi-a venit ideea sa ma dar drept o fata de la el din oras si l-am "agatat" pe mess.Asa am aflat ca el are placerea de a se intalni si cu alte dete deoarece pe asa zisa fata care de fapt eram eu a invitat-o la el acasa tarziu in noapte deoarece stia ca eu cu siguranta o sa dorm.Dupa ce am inceput sa vorbesc cu el ca daca ma iubeste nu ar trebui sa ma insele a trimis mesaj la numarul care i l-am dat(catre acea fata care de fapt eram eu) ca nu se poate intalni cu ea si sa stearga numarul deoarece ma iubeste.Ce sa fac ajutati-ma deoarece asa cum l-am agatat eu presupunand ca sunt o alta fata poate ca asa au fost si altele si m-a inselat.Ma chinuie acest gand si nu stiu ce decizie sa iau


Colombo,yo zic sa-ti vezi de viata ta si sa lasi relatiile la distanta.
Barbie30_
Postat pe 15 Noiembrie 2010 23:09
1) Distanta nu este atat de mare..
2) Eu sunt de parere ca relatiile la distanta pot merge la inceput, o perioada.. avantajul ca va vedeti rar poate fi ca nu intervine rutina, ca aveti ce sa va vorbiti cand va vedeti. Dar dupa o perioada mai lunga trebuie inventate noi trucuri pentru a sustine o astfel de relatie. Pana la urma o astfel de relatie poate fi vazuta ca o amagire.
Si eu sunt la inceputul unei astfel de relatii (distanta 250 km) insa nu cred ca vom avea o sansa daca nu vom sta impreuna..
mihai_oanca
Postat pe 16 Noiembrie 2010 01:33
De la: kudika195501, la data 2010-11-14 19:17:11
De la: Iully_23, la data 2010-11-14 16:18:47Am o relatie la distantza(200km) dureaza de 1 an si 6 luni timp in care ne vedem cate o saptamana pe luna iar in rest stam pe messenger si la telefon....de o luna i s-a schimbat comportamentul este suparacios si se enerveaza repede.mi-a venit ideea sa ma dar drept o fata de la el din oras si l-am "agatat" pe mess.Asa am aflat ca el are placerea de a se intalni si cu alte dete deoarece pe asa zisa fata care de fapt eram eu a invitat-o la el acasa tarziu in noapte deoarece stia ca eu cu siguranta o sa dorm.Dupa ce am inceput sa vorbesc cu el ca daca ma iubeste nu ar trebui sa ma insele a trimis mesaj la numarul care i l-am dat(catre acea fata care de fapt eram eu) ca nu se poate intalni cu ea si sa stearga numarul deoarece ma iubeste.Ce sa fac ajutati-ma deoarece asa cum l-am agatat eu presupunand ca sunt o alta fata poate ca asa au fost si altele si m-a inselat.Ma chinuie acest gand si nu stiu ce decizie sa iau

Intrebare:
- Esti blonda?

Ce ai cu blondele? sunt si ele suflete!
kudika330098
Postat pe 16 Noiembrie 2010 01:41
De la: Iully_23, la data 2010-11-14 16:18:47Am o relatie la distantza(200km) dureaza de 1 an si 6 luni timp in care ne vedem cate o saptamana pe luna iar in rest stam pe messenger si la telefon....de o luna i s-a schimbat comportamentul este suparacios si se enerveaza repede.mi-a venit ideea sa ma dar drept o fata de la el din oras si l-am "agatat" pe mess.Asa am aflat ca el are placerea de a se intalni si cu alte dete deoarece pe asa zisa fata care de fapt eram eu a invitat-o la el acasa tarziu in noapte deoarece stia ca eu cu siguranta o sa dorm.Dupa ce am inceput sa vorbesc cu el ca daca ma iubeste nu ar trebui sa ma insele a trimis mesaj la numarul care i l-am dat(catre acea fata care de fapt eram eu) ca nu se poate intalni cu ea si sa stearga numarul deoarece ma iubeste.Ce sa fac ajutati-ma deoarece asa cum l-am agatat eu presupunand ca sunt o alta fata poate ca asa au fost si altele si m-a inselat.Ma chinuie acest gand si nu stiu ce decizie sa iau

Relatiile la distanta sunt sortite pieirii, parerea mea!
Niciodata discutiile pe mess, telefonul, nu vor inlocui o discutie , un zambet, o atingere, la o cafea, un suc sau altceva!
kudika330098
Postat pe 16 Noiembrie 2010 01:46
De la: Iully_23, la data 2010-11-14 19:11:29nu ma intelegeti gresit Doamne doresc neaparat un sfat care sa ma linisteaza simt k o iau razna si deja exagerez cand e plecat undeva


" Linisteaza" ?!
Du-te fata de-ti gaseste unu mai aproape de tine, ce dracu stai dupe unu la 500 km ?
amr2009
Postat pe 16 Noiembrie 2010 02:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Devine foarte agresit si incearca sa ma omoare??? 38 De la: alyna38 4 Ianuarie 2011 14:01
anii... cat de mult conteaza diferenta de varsta? 34 De la: kudyka_ta 12 Iulie 2010 03:16
el scorpion (26.10.73), eu leoaica (27.07.72) 10 De la: Ameelya 3 Octombrie 2010 23:21
7 ani de iubire, 7 ani de chin...vreau un sfat 54 De la: kudika010681 24 Noiembrie 2009 13:48
barbatul din vis 34 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:38