Setari Cookie-uri

Eu 15 ani, el 20...

De vreo 5-6 luni am cunoscut un baiat, mi`a placut mult,dar din cauza unei anumite "prietene" nu am putut sa ma combin cu el! Dar dupa 3 luni dupa ce l`am cunoscut,am facut eu primul pas si am vb cu el pe messenger,iam propus sa ne intalnim,iar restul a venit de la sine(adica din acea seara am ramas impreuna).Toate bune si frumoase,ma facut sa cred ca e baiatul perfect pentru mine...felul cum se comporta,cum vorbea,cum ma privea,mi`a recunoscut ca si el a simtit ceva atunci cand ne`am intalnit (la banchet la mine,el era dj)...etc. . dar,dupa 3 sapt el a plecat in italia,spunandu`mi ca nu stie cat sta acolo, ca vrea sa isi gaseasca de munca...etc. Eu...simtindu`ma singura,nefiind constienta de faptul ca el se intereseaza in orice secunda despre mine de la prietenii lui si nu numai, si asa m`am implicat intr`o relatie cu un fost prieten de al baiatului.Sigur ca el a aflat si ca nu i`a convenit pt ca era un intrus.Eu nu m`am combinat cu acel intrus doar ca sa afle el si sa "ii fac in ciuda",pur si simplu, acela ma facut sa cred ca e cu totul alt om,si nestiind cand se intoarce si daca se mai intoarce in tara celalalt, mi`am zis sa incerc ,dar nu a fst asa cum am crezut, si normal ca gandul mi`a stat non-stop la baiatul plecat...! Din fericire, baiatul din Italia s`a intors mai devreme decat trebuia, noi nu mai eram impreuna,dar prima data cand l`am vazut,i`am sarit in brate (abia m`am abtinut sa nu plang si sa fiu normala) l`am pupat pe obraz si cam atat.Apoi dupa 2 zile,eu m`am descotorosit de intrusul acela,si am vb cu baiatul venit din It,prin mesaje si la fel,i`am propus sa ne intalnim sa ii explic care a fost treaba cu intrusul.Ne`am intalnit, el mi`a spus ca nu i`a placut faza aia, si ca de acum incolo nu mai poate sa aiba incredere in mine,dar totusi, ne`am impacat,spunandu`mi ca nu este perfect dar merita sa il astept.
Mie imi place mult ca el se intelege foarte bine cu mama mea,si asta inseamna mult pentru mine,mai ales ca mama il iubeste ca pe propiul ei fiu.Eu cred ca si el tine destul de mult la mine,si el pimul baiat cu care am o relatie foarte buna,ador felul cum se comporta cu mine...nu stiu daca pot spune ca il iubesc, asta implica multe dar, tin mult,poate foarte mult la el.El mi`a spus ca iubirea la el vine cu timpul,dar oricum orice ar fi el nu m`ar uita asa de usor!
Si scopul acestui mesaj :
De sarbatori,eu o sa le petrec cu el si cu cativa prieteni comuni, oricum, vom fi impreuna (fara parinti sau altcineva,sper).Si eu as fi, pot spune, pregatita sa fac dragoste cu el .I`am spus si lui mai cu perdea chestia asta si nu stiu daca m`a inteles perfect,doar m`a intrebat daca nu imi este frica.
In concluzie,dati`mi un sfat!Spuneti`mi parerea voastra! Se merita sa fac acest pas?Ma merita?Tine la mine indeajuns?
Lady_Dy_Dy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 10:15
sigur o sa-ti treaca...esti inca mica...
BEL_AMY1
Postat pe 14 Noiembrie 2010 10:37
totusi, AI DOAR 15 ANI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
chiar nu ai altceva mai bun de facut decat sa-ti incepi viata sexuala ?
maica-ta stie ce va trece prin minte ? oare daca ar sti ce planuiti l-ar mai placea asa mult cum il place acum ?
e , pe undeva , un topic pe tema ,, de ce fetele vor sa se marite cat mai repede ............. uite de-aia : ca le mananca de prea mici , se mai intampla sa ramana si gravide , iar boul , ca nu pot sa-i spun altfel , are de ales intre a o lua de nevasta sau a intra ,,la facultate" pentru corupere de minori .
perce_neige
Postat pe 14 Noiembrie 2010 11:01
sex???????????la 15 anisori
mai copilareste fata
Ame_ly
Postat pe 14 Noiembrie 2010 11:25
De la: Lady_Dy_Dy, la data 2010-11-14 10:15:42De vreo 5-6 luni am cunoscut un baiat, mi`a placut mult,dar din cauza unei anumite "prietene" nu am putut sa ma combin cu el! Dar dupa 3 luni dupa ce l`am cunoscut,am facut eu primul pas si am vb cu el pe messenger,iam propus sa ne intalnim,iar restul a venit de la sine(adica din acea seara am ramas impreuna).Toate bune si frumoase,ma facut sa cred ca e baiatul perfect pentru mine...felul cum se comporta,cum vorbea,cum ma privea,mi`a recunoscut ca si el a simtit ceva atunci cand ne`am intalnit (la banchet la mine,el era dj)...etc. . dar,dupa 3 sapt el a plecat in italia,spunandu`mi ca nu stie cat sta acolo, ca vrea sa isi gaseasca de munca...etc. Eu...simtindu`ma singura,nefiind constienta de faptul ca el se intereseaza in orice secunda despre mine de la prietenii lui si nu numai, si asa m`am implicat intr`o relatie cu un fost prieten de al baiatului.Sigur ca el a aflat si ca nu i`a convenit pt ca era un intrus.Eu nu m`am combinat cu acel intrus doar ca sa afle el si sa "ii fac in ciuda",pur si simplu, acela ma facut sa cred ca e cu totul alt om,si nestiind cand se intoarce si daca se mai intoarce in tara celalalt, mi`am zis sa incerc ,dar nu a fst asa cum am crezut, si normal ca gandul mi`a stat non-stop la baiatul plecat...! Din fericire, baiatul din Italia s`a intors mai devreme decat trebuia, noi nu mai eram impreuna,dar prima data cand l`am vazut,i`am sarit in brate (abia m`am abtinut sa nu plang si sa fiu normala) l`am pupat pe obraz si cam atat.Apoi dupa 2 zile,eu m`am descotorosit de intrusul acela,si am vb cu baiatul venit din It,prin mesaje si la fel,i`am propus sa ne intalnim sa ii explic care a fost treaba cu intrusul.Ne`am intalnit, el mi`a spus ca nu i`a placut faza aia, si ca de acum incolo nu mai poate sa aiba incredere in mine,dar totusi, ne`am impacat,spunandu`mi ca nu este perfect dar merita sa il astept.
Mie imi place mult ca el se intelege foarte bine cu mama mea,si asta inseamna mult pentru mine,mai ales ca mama il iubeste ca pe propiul ei fiu.Eu cred ca si el tine destul de mult la mine,si el pimul baiat cu care am o relatie foarte buna,ador felul cum se comporta cu mine...nu stiu daca pot spune ca il iubesc, asta implica multe dar, tin mult,poate foarte mult la el.El mi`a spus ca iubirea la el vine cu timpul,dar oricum orice ar fi el nu m`ar uita asa de usor!
Si scopul acestui mesaj :
De sarbatori,eu o sa le petrec cu el si cu cativa prieteni comuni, oricum, vom fi impreuna (fara parinti sau altcineva,sper).Si eu as fi, pot spune, pregatita sa fac dragoste cu el .I`am spus si lui mai cu perdea chestia asta si nu stiu daca m`a inteles perfect,doar m`a intrebat daca nu imi este frica.
In concluzie,dati`mi un sfat!Spuneti`mi parerea voastra! Se merita sa fac acest pas?Ma merita?Tine la mine indeajuns? [/quo








Buna,parerea mea e :foarte devreme ptr asa ceva totusi mai asteapta si tu un timp,iar mai ales ca e prima oara macar fao din dragoste si cu dragoste,sper k ma intelegi ce vrea sa spun....Totusi e viata ta va cum si ce vrei cu ia...Succes si sa fi iubita!
S_K_
Postat pe 14 Noiembrie 2010 11:44
De la: kudika311000, la data 2010-11-14 11:44:29
De la: Lady_Dy_Dy, la data 2010-11-14 10:15:42De vreo 5-6 luni am cunoscut un baiat, mi`a placut mult,dar din cauza unei anumite "prietene" nu am putut sa ma combin cu el! Dar dupa 3 luni dupa ce l`am cunoscut,am facut eu primul pas si am vb cu el pe messenger,iam propus sa ne intalnim,iar restul a venit de la sine(adica din acea seara am ramas impreuna).Toate bune si frumoase,ma facut sa cred ca e baiatul perfect pentru mine...felul cum se comporta,cum vorbea,cum ma privea,mi`a recunoscut ca si el a simtit ceva atunci cand ne`am intalnit (la banchet la mine,el era dj)...etc. . dar,dupa 3 sapt el a plecat in italia,spunandu`mi ca nu stie cat sta acolo, ca vrea sa isi gaseasca de munca...etc. Eu...simtindu`ma singura,nefiind constienta de faptul ca el se intereseaza in orice secunda despre mine de la prietenii lui si nu numai, si asa m`am implicat intr`o relatie cu un fost prieten de al baiatului.Sigur ca el a aflat si ca nu i`a convenit pt ca era un intrus.Eu nu m`am combinat cu acel intrus doar ca sa afle el si sa "ii fac in ciuda",pur si simplu, acela ma facut sa cred ca e cu totul alt om,si nestiind cand se intoarce si daca se mai intoarce in tara celalalt, mi`am zis sa incerc ,dar nu a fst asa cum am crezut, si normal ca gandul mi`a stat non-stop la baiatul plecat...! Din fericire, baiatul din Italia s`a intors mai devreme decat trebuia, noi nu mai eram impreuna,dar prima data cand l`am vazut,i`am sarit in brate (abia m`am abtinut sa nu plang si sa fiu normala) l`am pupat pe obraz si cam atat.Apoi dupa 2 zile,eu m`am descotorosit de intrusul acela,si am vb cu baiatul venit din It,prin mesaje si la fel,i`am propus sa ne intalnim sa ii explic care a fost treaba cu intrusul.Ne`am intalnit, el mi`a spus ca nu i`a placut faza aia, si ca de acum incolo nu mai poate sa aiba incredere in mine,dar totusi, ne`am impacat,spunandu`mi ca nu este perfect dar merita sa il astept.
Mie imi place mult ca el se intelege foarte bine cu mama mea,si asta inseamna mult pentru mine,mai ales ca mama il iubeste ca pe propiul ei fiu.Eu cred ca si el tine destul de mult la mine,si el pimul baiat cu care am o relatie foarte buna,ador felul cum se comporta cu mine...nu stiu daca pot spune ca il iubesc, asta implica multe dar, tin mult,poate foarte mult la el.El mi`a spus ca iubirea la el vine cu timpul,dar oricum orice ar fi el nu m`ar uita asa de usor!
Si scopul acestui mesaj :
De sarbatori,eu o sa le petrec cu el si cu cativa prieteni comuni, oricum, vom fi impreuna (fara parinti sau altcineva,sper).Si eu as fi, pot spune, pregatita sa fac dragoste cu el .I`am spus si lui mai cu perdea chestia asta si nu stiu daca m`a inteles perfect,doar m`a intrebat daca nu imi este frica.
In concluzie,dati`mi un sfat!Spuneti`mi parerea voastra! Se merita sa fac acest pas?Ma merita?Tine la mine indeajuns? [/quo








Buna,parerea mea e :foarte devreme ptr asa ceva totusi mai asteapta si tu un timp,iar mai ales ca e prima oara macar fao din dragoste si cu dragoste,sper k ma intelegi ce vrea sa spun....Totusi e viata ta va cum si ce vrei cu ia...Succes si sa fi iubita!



Si cum spuneai mai sus...*iubirea la el vine cu timpul*asteapta sa-i ajunga ,sa-ti demonstreze si apoi mai gandestete...Fi sigura de acest pas...Te-am pupat
S_K_
Postat pe 14 Noiembrie 2010 11:51
De la: Lady_Dy_Dy, la data 2010-11-14 10:15:42De vreo 5-6 luni am cunoscut un baiat, mi`a placut mult,dar din cauza unei anumite "prietene" nu am putut sa ma combin cu el! Dar dupa 3 luni dupa ce l`am cunoscut,am facut eu primul pas si am vb cu el pe messenger,iam propus sa ne intalnim,iar restul a venit de la sine(adica din acea seara am ramas impreuna).Toate bune si frumoase,ma facut sa cred ca e baiatul perfect pentru mine...felul cum se comporta,cum vorbea,cum ma privea,mi`a recunoscut ca si el a simtit ceva atunci cand ne`am intalnit (la banchet la mine,el era dj)...etc. . dar,dupa 3 sapt el a plecat in italia,spunandu`mi ca nu stie cat sta acolo, ca vrea sa isi gaseasca de munca...etc. Eu...simtindu`ma singura,nefiind constienta de faptul ca el se intereseaza in orice secunda despre mine de la prietenii lui si nu numai, si asa m`am implicat intr`o relatie cu un fost prieten de al baiatului.Sigur ca el a aflat si ca nu i`a convenit pt ca era un intrus.Eu nu m`am combinat cu acel intrus doar ca sa afle el si sa "ii fac in ciuda",pur si simplu, acela ma facut sa cred ca e cu totul alt om,si nestiind cand se intoarce si daca se mai intoarce in tara celalalt, mi`am zis sa incerc ,dar nu a fst asa cum am crezut, si normal ca gandul mi`a stat non-stop la baiatul plecat...! Din fericire, baiatul din Italia s`a intors mai devreme decat trebuia, noi nu mai eram impreuna,dar prima data cand l`am vazut,i`am sarit in brate (abia m`am abtinut sa nu plang si sa fiu normala) l`am pupat pe obraz si cam atat.Apoi dupa 2 zile,eu m`am descotorosit de intrusul acela,si am vb cu baiatul venit din It,prin mesaje si la fel,i`am propus sa ne intalnim sa ii explic care a fost treaba cu intrusul.Ne`am intalnit, el mi`a spus ca nu i`a placut faza aia, si ca de acum incolo nu mai poate sa aiba incredere in mine,dar totusi, ne`am impacat,spunandu`mi ca nu este perfect dar merita sa il astept.
Mie imi place mult ca el se intelege foarte bine cu mama mea,si asta inseamna mult pentru mine,mai ales ca mama il iubeste ca pe propiul ei fiu.Eu cred ca si el tine destul de mult la mine,si el pimul baiat cu care am o relatie foarte buna,ador felul cum se comporta cu mine...nu stiu daca pot spune ca il iubesc, asta implica multe dar, tin mult,poate foarte mult la el.El mi`a spus ca iubirea la el vine cu timpul,dar oricum orice ar fi el nu m`ar uita asa de usor!
Si scopul acestui mesaj :
De sarbatori,eu o sa le petrec cu el si cu cativa prieteni comuni, oricum, vom fi impreuna (fara parinti sau altcineva,sper).Si eu as fi, pot spune, pregatita sa fac dragoste cu el .I`am spus si lui mai cu perdea chestia asta si nu stiu daca m`a inteles perfect,doar m`a intrebat daca nu imi este frica.
In concluzie,dati`mi un sfat!Spuneti`mi parerea voastra! Se merita sa fac acest pas?Ma merita?Tine la mine indeajuns?


Pai daca vrei sa vei daca te merita de ce nu astepti sa il testezi?Daca intr-adevar are niste sentimente solide pentru tine nu te va presa sa te culci cu el.
Eu nu iti voi spune de varsta de 15 ani ca e prea mica pentru a te maturiza asa rapid,stiu ca e vorba de fluturasii din stomac,fiorii primei iubiri etc,insa,totusi ai in vedere ca nu il cunosti prea bine si decat sa fii deamagita,mai bine pune-l la incercare si fa-l sa mai astepte.
Cand eram in liceu,aveam si eu o colega care era impreuna cu un baiat mult mai mare decat ea,insa a asteptat-o aproape doi ani pana au ajuns la intimitati.A respectat-o si a iubit-o,deci,se poate daca omul chiar iubeste!
heaven2007
Postat pe 14 Noiembrie 2010 12:48
La 15 ani, esti totusi prea micuta ca sa faci un astfel de pas. In general, la varsta asta cam crezi ca tot ce zboara se mananca si risti sa intri in niste belele, cat tine de mari. Sexul nu e doar asa, o distractie... El, la 20 de ani, poate ca e pregatit dar tu esti doar o copila... Iar viata sexuala inseamna: o grija in plus (una foaaaarte mare), mijloace de contraceptie (care pot sa dea fail, si atunci sa vezi bocete), boli venerice (inclusiv riscul de a face cancer de col uterin), in fiecare luna vei sta cu teama, vine sau nu vine... daca mijloacele de contraceptie dau fail, va trebui sa faci avort (care implica riscul de a ramane sterila). Si toate astea pentru un moment de placere... Parerea mea, mai asteapta, ca nu-i nicio graba. Pe prietenul tau, ca barbat, il doar fix in f... ca nu el ramane cu burta la gura, in caz de... Si nu e corpul lui in joc... Pe tine te doare, ca tu vei sta cu frica sa nu ramai si tot tu va trebui sa faci avort, daca se rupe prezervativul.
Micael
Postat pe 14 Noiembrie 2010 13:18
hai sa fim seriosi......si eu am 15 ani si nu mai sunt virgina........sunt de acord cu ceea ce zic altii....

ar fi bine sa astepti ceva timp pana isi da el seama ca te iubeste si ca te merita......

eu am patit-o mai urat......dar nu imi pare rau de ceea ce am facut.....desi acum am mai multe responsabilitati si recunosc ca persoana cu care am facut-o nu era iubirea de pe cer.....dar ma facut sa ma simt ft bine...

si apropo daca ea se simte pregatita sa faca pasu asta....n-are decat....nu sunteti voi Dumnezeu sau mama ei sa o judecati....

mama a aflat ca nu mai sunt virgina si provin dintr-o familie de penticostali......mi-a spus doar ca in caz ca raman gravida sa ii zic cat mai repede sa nu raman cu copilu pe cap....

daca te simti pregatita....ai grija doar sa nu ramai cu bebe.......ca o sa iti dea dureri de cap......
Augu13
Postat pe 14 Noiembrie 2010 14:22
De la: Augu13, la data 2010-11-14 14:22:15hai sa fim seriosi......si eu am 15 ani si nu mai sunt virgina........sunt de acord cu ceea ce zic altii....

ar fi bine sa astepti ceva timp pana isi da el seama ca te iubeste si ca te merita......

eu am patit-o mai urat......dar nu imi pare rau de ceea ce am facut.....desi acum am mai multe responsabilitati si recunosc ca persoana cu care am facut-o nu era iubirea de pe cer.....dar ma facut sa ma simt ft bine...

si apropo daca ea se simte pregatita sa faca pasu asta....n-are decat....nu sunteti voi Dumnezeu sau mama ei sa o judecati....

mama a aflat ca nu mai sunt virgina si provin dintr-o familie de penticostali......mi-a spus doar ca in caz ca raman gravida sa ii zic cat mai repede sa nu raman cu copilu pe cap....

daca te simti pregatita....ai grija doar sa nu ramai cu bebe.......ca o sa iti dea dureri de cap......


Deci toata buba e un bebe!

Dar de tine nu-ti pasa? Tu nu contezi?
amr2009
Postat pe 14 Noiembrie 2010 14:33
De la: Micael, la data 2010-11-14 13:18:46La 15 ani, esti totusi prea micuta ca sa faci un astfel de pas. In general, la varsta asta cam crezi ca tot ce zboara se mananca si risti sa intri in niste belele, cat tine de mari. Sexul nu e doar asa, o distractie... El, la 20 de ani, poate ca e pregatit dar tu esti doar o copila... Iar viata sexuala inseamna: o grija in plus (una foaaaarte mare), mijloace de contraceptie (care pot sa dea fail, si atunci sa vezi bocete), boli venerice (inclusiv riscul de a face cancer de col uterin), in fiecare luna vei sta cu teama, vine sau nu vine... daca mijloacele de contraceptie dau fail, va trebui sa faci avort (care implica riscul de a ramane sterila). Si toate astea pentru un moment de placere... Parerea mea, mai asteapta, ca nu-i nicio graba. Pe prietenul tau, ca barbat, il doar fix in f... ca nu el ramane cu burta la gura, in caz de... Si nu e corpul lui in joc... Pe tine te doare, ca tu vei sta cu frica sa nu ramai si tot tu va trebui sa faci avort, daca se rupe prezervativul.

Daca nici acum nu intelege... Sunt cele mai bune sfaturi pe care a putut sa le primeasca, fara cearta si fara ironii. Sper sa tina cont de ele.
kitty_na
Postat pe 14 Noiembrie 2010 14:44
esti odar indragostita sa zicem ...dar nu este cazul sa faci dragoste cu el,,,mai asteapta copilareste..anii copilariei nu i mai poti intoarce :( ...ai destul timp sa te bucuri si de placerile trupesti ....sunt alte bucurii mult mai importante la varsta ta ;) ...cand ma gandesc la 15 ani intrasem la liceu emotiile acelea,,iesitul cu colegii ,prima dragoste (cica)mai bn zs prima 'indragosteala' ..ca asa este si la tn sigur ;) dar asta nu inseamna ca trebuie sa te daruiesti cu totul !traieste ti intai copilaria..si mai e o pe aici o FATA care se bate cu pumnii in piept ca la 15 ani nu mai e virgina ESTI PIERDUTA FATO !!!
Al3xutzaa
Postat pe 14 Noiembrie 2010 14:55
De la: Augu13, la data 2010-11-14 14:22:15hai sa fim seriosi......si eu am 15 ani si nu mai sunt virgina........sunt de acord cu ceea ce zic altii....

si recunosc ca persoana cu care am facut-o nu era iubirea de pe cer.....dar ma facut sa ma simt ft bine...

si apropo daca ea se simte pregatita sa faca pasu asta....n-are decat....nu sunteti voi Dumnezeu sau mama ei sa o judecati....

mama a aflat ca nu mai sunt virgina si provin dintr-o familie de penticostali......mi-a spus doar ca in caz ca raman gravida sa ii zic cat mai repede sa nu raman cu copilu pe cap....

daca te simti pregatita....ai grija doar sa nu ramai cu bebe.......ca o sa iti dea dureri de cap......


Stii ce e cel mai trist in afirmatia ta? Asta: "hai sa fim seriosi......si eu am 15 ani si nu mai sunt virgina........"
O spui asa, fara nici o... simtire... Ai facut-o si p-asta!

Daca ai fi spus "Hai sa fim seriosi! Si eu am 15 ani, am facut dragoste cu iubitul meu, el a fost atat de tandru, m-a facut sa ma simt speciala si atunci cand s-a intamplat - muream de dorinta....."

Dar tu, incercand sa te dai exemplu (!!) ai reusit doar sa dai dovada de ce ea n-ar trebui sa faca ce-ai facut tu: Pentru simplul motiv ca n-o sa simta nimic.

O sa lase un mucos (stiu ca la 15 ani 20 inseamna asaaa... mare maturitate, dar breaking-news! NU e ), care nici el nu prea are experienta (stiu, stiu, a auzit cum ca ar fi cel putin Casanova... Aham!) sa... cum naiba sa ma exprim elegant, ca nu-mi vine... asa ca o sa repet ce i-am mai zis altei fatuci: o sa se masturbeze si el in ea (cum a facut si ala in tine), ocupat si preocupat doar de el insusi, cand ea ar avea nevoie sa o tina in brate si sa o sarute cel putin juma' de noapte ca sa o ajute sa se dezinhibe....

Ea, insa, va face ce crede de cuviinta... Dupa ce-o faceo, sper sa mai citeasca o data ce am scris eu aici sa vada la cate puncte imi da dreptate, dupa...

Iar tu, la felul in care vorbesti despre un copil... Doamne, mi se face pielea de gaina
Dor_a
Postat pe 14 Noiembrie 2010 14:55
NU MA MIR CA AI IESTIT SI TU ASA :)))) ASA MAMA ASA FIICA
Al3xutzaa
Postat pe 14 Noiembrie 2010 14:56
REPET ESTI O FATA PIERDUTA
Al3xutzaa
Postat pe 14 Noiembrie 2010 14:57
Erata:
"Dupa ce-o face-o"... Iuteala de mana
Dor_a
Postat pe 14 Noiembrie 2010 14:58
pentru AUGU13 : sper din toata inima ca mama ta s-a exprimat altfel si tu doar ai sintetizat .......... pentru ca nu stiu daca se poate numi mama o femeie care isi indeamna fiica la destrabalare si crima ( mai ales avand in vedere cultul din care faceti parte ) .
perce_neige
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:34

Daca ai fi spus "Hai sa fim seriosi! Si eu am 15 ani, am facut dragoste cu iubitul meu, el a fost atat de tandru, m-a facut sa ma simt speciala si atunci cand s-a intamplat - muream de dorinta....."

Iar tu, la felul in care vorbesti despre un copil... Doamne, mi se face pielea de gaina [/quote]

bine....am zis-o asa pentru ca pe moment asa mi-a venit sa spun......si da puteam sa spun cum ai zis tu sa spun....dar pe moment aia a iesit.....anyway......"ce-i facut ii facut si gata"

Si pentru domnisoara care ne cere sfat..........tu trebuie sa te gandesti ce este bine sa faci si daca esti pregatita de asa ceva.....uneori joaca hormonii in noi ca draci......da tu sa te gandesti doar la tine si nu la alti.....asta e cea mai mare greseala....daca te gandesti la altcineva decat la tine....
Augu13
Postat pe 14 Noiembrie 2010 20:36
De la: perce_neige, la data 2010-11-14 17:34:41pentru AUGU13 : sper din toata inima ca mama ta s-a exprimat altfel si tu doar ai sintetizat .......... pentru ca nu stiu daca se poate numi mama o femeie care isi indeamna fiica la destrabalare si crima ( mai ales avand in vedere cultul din care faceti parte ) .


si da.....mai mult am sintetizat.....ca ii o poveste lunga pe care nu are rost sa o dezvalui...si nu.....mama nu ma indeamna la destrabalare......sau crima.....dar in orice caz.....daca mi se intampla sa patesc ceva nedorit??

ce mama ar vrea ca fata ei sa isi distruga viata de la varsta de 15 16 ani??
Augu13
Postat pe 14 Noiembrie 2010 20:38
ai grija sa nu profite...daca tu crezi ca te iubeste indeajuns incat sa merite acest lucru si esti pregatita bineinteles fa'o...dar mai intai testeaza terenul si vezi daca intr'adevar te iubeste...fa'i probe...pune'l in situatii din care tie sa'ti reiese ce cu adevarat simte pentru tine :)
anndynics
Postat pe 14 Noiembrie 2010 20:41
De la: perce_neige, la data 2010-11-14 11:01:12totusi, AI DOAR 15 ANI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
chiar nu ai altceva mai bun de facut decat sa-ti incepi viata sexuala ?
maica-ta stie ce va trece prin minte ? oare daca ar sti ce planuiti l-ar mai placea asa mult cum il place acum ?
e , pe undeva , un topic pe tema ,, de ce fetele vor sa se marite cat mai repede ............. uite de-aia : ca le mananca de prea mici , se mai intampla sa ramana si gravide , iar boul , ca nu pot sa-i spun altfel , are de ales intre a o lua de nevasta sau a intra ,,la facultate" pentru corupere de minori .


Si cand ma gandesc ca-i mai si schimba, pt. a le feca in ciuda!
Sunt crucita!
Si mama, ce mama e asta sa-i dea nas sa umble cu un baiat de 20 de ani?!
Pe un copil de 15 ani daca stii cum sa-l iei uita de asemenea tampenii....
Ii explici ce e bine, ce se mai poate amana si mai ales dece se poate amana, care-s consecintele inceperii de la 15 ani a vietii sexuale.
Stie naiba....doamne iarta-ma!
stem_29
Postat pe 14 Noiembrie 2010 20:47
De la: perce_neige, la data 2010-11-14 17:34:41pentru AUGU13 : sper din toata inima ca mama ta s-a exprimat altfel si tu doar ai sintetizat .......... pentru ca nu stiu daca se poate numi mama o femeie care isi indeamna fiica la destrabalare si crima ( mai ales avand in vedere cultul din care faceti parte ) .


Nu generalizez, insa am si eu aici in vecini o familie la fel:)) zic generalizez la ceea ce voi scrie.....
Penticostali:))) mama merge la biserica pt. ca se fileaza cu un " frate"..fiica ei cea mare e de 19 ai si deja are un copil din flori, acum acel copil are 2 ani ( a avut-o la 17 ani!)
Mama ei se lauda ( si are sot!) ca se fileaza cu acel om
Deci?:))
Realizezi ce fac " cultele"....repet, nu generalizez, insa cum zicea un vecin, cele mai mari curve s-au pocait, dar nu lecuit
( exclud de aici oamenii, femei, barbati care au facut-o din alte motive.....boli, etc, ca doar sunt si dinastia)
stem_29
Postat pe 14 Noiembrie 2010 20:54
pune draga mana pe carte , lasa-l dracu de sex ca ai timp si pt asta
bombonik_babardik
Postat pe 14 Noiembrie 2010 20:59
De la: Augu13, la data 2010-11-14 20:38:34
De la: perce_neige, la data 2010-11-14 17:34:41pentru AUGU13 : sper din toata inima ca mama ta s-a exprimat altfel si tu doar ai sintetizat .......... pentru ca nu stiu daca se poate numi mama o femeie care isi indeamna fiica la destrabalare si crima ( mai ales avand in vedere cultul din care faceti parte ) .


si da.....mai mult am sintetizat.....ca ii o poveste lunga pe care nu are rost sa o dezvalui...si nu.....mama nu ma indeamna la destrabalare......sau crima.....dar in orice caz.....daca mi se intampla sa patesc ceva nedorit??

ce mama ar vrea ca fata ei sa isi distruga viata de la varsta de 15 16 ani??


Dar " pastorul" vostru stie? ....intreb daca stie ca unele fete din " turma pe care el o pastoreste" MINORE, si-au inceput viata sexuala.
Crezi ca Dumnezeu nu te vede ce faci?:)) sau ce faceti mai bine zis?
Ca tu, la 15 ani cand ti-ai inceput viata sexuala nu ai avut minte, insa mama ta acum te indeamna sa continui, ( pt. ca asta e o viata sexuala inceputa trebuie continuata, e legea firii).....azi cu unul, maine te certi, incepi cu altul.......si uite asa pana la 20 de ani schimbi 50 de barbati:))) stii cum se numesc femeile astea, nu?
Ca doar nu-i iubesti pe toti, odata la 5-6 luni o alta mare iubire
Si uite asa odata obisnuita poti continua o viata.....evident o sa apara si sarcini nedorite si avortul.......nu-i pacat?
Asa vede mama ta o viata distrusa?
Atunci cand ramai insarcinata ?!
Fereasca bunul Dumnezeu!
stem_29
Postat pe 14 Noiembrie 2010 21:04
nu stiu , Stem , fiica-mea are 14 ani , vorbesc cu ea inca de cand a intrat in perioada , hai sa-i spunem critica ; ma rog si sper ca invataturile mele sa fie mai puternice decat spiritul de turma , dar cand citesc toate postarile astea , ale unor copii , efectiv , ma ingrozesc . si se mai intreaba unii de ce oamenii culti sunt pe cale de disparitie .......... cand sa-si formeze o cutura generala , intre doua partide ( nu la cele politice ma gandeam ) ?
perce_neige
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:05
De la: stem_29, la data 2010-11-14 20:54:56
De la: perce_neige, la data 2010-11-14 17:34:41pentru AUGU13 : sper din toata inima ca mama ta s-a exprimat altfel si tu doar ai sintetizat .......... pentru ca nu stiu daca se poate numi mama o femeie care isi indeamna fiica la destrabalare si crima ( mai ales avand in vedere cultul din care faceti parte ) .


Nu generalizez, insa am si eu aici in vecini o familie la fel:)) zic generalizez la ceea ce voi scrie.....
Penticostali:))) mama merge la biserica pt. ca se fileaza cu un " frate"..fiica ei cea mare e de 19 ai si deja are un copil din flori, acum acel copil are 2 ani ( a avut-o la 17 ani!)
Mama ei se lauda ( si are sot!) ca se fileaza cu acel om
Deci?:))
Realizezi ce fac " cultele"....repet, nu generalizez, insa cum zicea un vecin, cele mai mari curve s-au pocait, dar nu lecuit
( exclud de aici oamenii, femei, barbati care au facut-o din alte motive.....boli, etc, ca doar sunt si dinastia)



Pai stii vorba aceea:"Sora, trupul meu te vrea,/Frate, fie voia ta!"
kudika226898
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:20
De la: perce_neige, la data 2010-11-14 22:05:01nu stiu , Stem , fiica-mea are 14 ani , vorbesc cu ea inca de cand a intrat in perioada , hai sa-i spunem critica ; ma rog si sper ca invataturile mele sa fie mai puternice decat spiritul de turma , dar cand citesc toate postarile astea , ale unor copii , efectiv , ma ingrozesc . si se mai intreaba unii de ce oamenii culti sunt pe cale de disparitie .......... cand sa-si formeze o cutura generala , intre doua partide ( nu la cele politice ma gandeam ) ?

A mea are 17, si eu vorbesc absolut orice, si ii dau exepme, ii argumentez......
Oricum are alte preocupari!
Ma rog la Dumnezeu sa i le tina...inca o vreme:)
Sa-ti traiasca!
stem_29
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:50
De la: kudika226898, la data 2010-11-14 22:20:13
De la: stem_29, la data 2010-11-14 20:54:56
De la: perce_neige, la data 2010-11-14 17:34:41pentru AUGU13 : sper din toata inima ca mama ta s-a exprimat altfel si tu doar ai sintetizat .......... pentru ca nu stiu daca se poate numi mama o femeie care isi indeamna fiica la destrabalare si crima ( mai ales avand in vedere cultul din care faceti parte ) .


Nu generalizez, insa am si eu aici in vecini o familie la fel:)) zic generalizez la ceea ce voi scrie.....
Penticostali:))) mama merge la biserica pt. ca se fileaza cu un " frate"..fiica ei cea mare e de 19 ai si deja are un copil din flori, acum acel copil are 2 ani ( a avut-o la 17 ani!)
Mama ei se lauda ( si are sot!) ca se fileaza cu acel om
Deci?:))
Realizezi ce fac " cultele"....repet, nu generalizez, insa cum zicea un vecin, cele mai mari curve s-au pocait, dar nu lecuit
( exclud de aici oamenii, femei, barbati care au facut-o din alte motive.....boli, etc, ca doar sunt si dinastia)



Pai stii vorba aceea:"Sora, trupul meu te vrea,/Frate, fie voia ta!"


stem_29
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:50
deci...sa fiu mai clara, mama mea nu stie despre acest "plan" dar oricum, daca ar sti nu miar da voie, cu siguranta,ar spune acelasi lucru ca si ame_ly sau perce_neige...asa ca mama nu are nici o vina ca mie mi sau urcat hormonii la cap!
Sincer mie foarte frica de acest pas,dar cand sunt cu el nu ma gandesc la chestia asta...el ma face sa ma simt foarte bine.Si, nu ca m`as lauda, dar am fost educata destul de bine, consider eu,desi am fost crescuta doar de mama,fiindca tatal meu ne`a parasit de cand aveam eu 2 ani...aceasta iesire a fost pur si simplu,o scapare! ... tocmai de asta am si vrut sa postez aceasta intamplare, sa aud parerile voastre!Dar, sincer...m`ati convins,sa nu o fac!Si ca sa imi treaca nebuneala cu hormonii...gasesc eu alte ocupatii!
Dar totusi...nu inteleg care e problema ca el are 20 ani?Sincer...e un "mare copil"!
Lady_Dy_Dy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:03
De la: Lady_Dy_Dy, la data 2010-11-14 23:03:41deci...sa fiu mai clara, mama mea nu stie despre acest "plan" dar oricum, daca ar sti nu miar da voie, cu siguranta,ar spune acelasi lucru ca si ame_ly sau perce_neige...asa ca mama nu are nici o vina ca mie mi sau urcat hormonii la cap!
Sincer mie foarte frica de acest pas,dar cand sunt cu el nu ma gandesc la chestia asta...el ma face sa ma simt foarte bine.Si, nu ca m`as lauda, dar am fost educata destul de bine, consider eu,desi am fost crescuta doar de mama,fiindca tatal meu ne`a parasit de cand aveam eu 2 ani...aceasta iesire a fost pur si simplu,o scapare! ... tocmai de asta am si vrut sa postez aceasta intamplare, sa aud parerile voastre!Dar, sincer...m`ati convins,sa nu o fac!Si ca sa imi treaca nebuneala cu hormonii...gasesc eu alte ocupatii!
Dar totusi...nu inteleg care e problema ca el are 20 ani?Sincer...e un "mare copil"!


Ia hai sa-ti scriu eu ceva......
Tu spui ca mama ta e super OK, ca poti vorbi orice cu ea, si-s convinsa ca e asa.
Intreaba-o pe ea, asa, mai pe ocolite despre inceperea vietii sexuale, cam cand ar trebui sa o faca......o fata.
O sa vezi ca o sa-ti explice cu argumente ca nu e bine:)
Intreaba-o, fa-ti curaj si cand stati voi la povesti si crezi ca e momentul, contextul potrivit intreaba-o, spune-i ca te intereseaza, ca auzi printre colegi multe si ca ai vrea sa-ti explice ea.
stem_29
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa il cred? 7 De la: cami_goanga10 7 Aprilie 2010 23:54
M-am indragostit in colega mea de facultate 16 De la: kudika_28848 15 Februarie 2013 14:50
Un sfat! :( 29 De la: Blondinette 1 Aprilie 2013 23:42
barbatii - o mare enigma 4 De la: Full_Metal_Jacket 1 Martie 2009 12:25
barbatii astia...heeeelp :D 12 De la: geo_reincarcat_iara 5 Iulie 2010 12:39