Setari Cookie-uri

sa raman sau nu?

Buna!
Sunt in Anglia de 6 luni si mai trebuie sa stau aici 4 luni. La 2 luni de cand sunt aici am cunoscut pe cineva, e un barbat extraordinar de care m-am indragostit cum nu cred ca am mai facut-o vreodata. Avem o relatie minunata in ciuda catorva probleme pe care el le are si anume : e in divort si are probleme de ejaculare preoce care cred eu, s-ar putea rezolva in timp (am deschis un topic pe aceasta tema cu ceva timp in urma). Acum intrebarea mea este : Ce sa fac? Sa ma gandesc sa raman aici cu el? Sa incep demersurile pentru a-mi dezvolta o noua cariera profesionala aici? Specific ca el m-a rugat sa raman insa mi-a zis in felul urmator : ''Eu te vreau aici cu mine dar nu pot sa te fortez, daca vrei sa pleci pleaca iar daca voi simti ca nu pot trai fara tine te voi gasi in tara ta. Insa Nu vreau sa te pierd!'' Se poarta foarte frumos cu mine...
CE ATI FACE IN SITUATIA MEA?
NGH
Postat pe 20 Februarie 2010 14:12
buna ngh, eu zic ca daca iti place acum de el, in ciuda problemelor de care zici tu, ar trebui sa mergi mai departe. Eventual daca ti se termina timpul de munca cauta-ti alt job si mai stai cu el, trebuie sa-l intorci pe toate fetele, gandeste-te ca sunteti oarecum diferiti, veniti din 2 mentalitati diferite si prin urmare lucrurile va apar diferit. Daca simti totusi ca el e barbatul de care ai nevoie, adica sa simti ca alaturi de el nu ti se va intampla nimic rau ca el e acolo sa preia si rezolve totul, sa simti ca esti totul pt el, ca ar muta muntii din loc pt tine, atunci el e, zic eu. Daca e doar asa si asa, instinctul tau se cam codeste, atunci verifica mai bine iar daca nu e cazul te poti intoarce linistita. Tu trebuie sa fii sigura 100%, daca ai indoieli, fii mai circumspecta.
LIVOTA
Postat pe 23 Februarie 2010 18:19
De la: NGH, la data 2010-02-20 14:12:13Buna!
Sunt in Anglia de 6 luni si mai trebuie sa stau aici 4 luni. La 2 luni de cand sunt aici am cunoscut pe cineva, e un barbat extraordinar de care m-am indragostit cum nu cred ca am mai facut-o vreodata. Avem o relatie minunata in ciuda catorva probleme pe care el le are si anume : e in divort si are probleme de ejaculare preoce care cred eu, s-ar putea rezolva in timp (am deschis un topic pe aceasta tema cu ceva timp in urma). Acum intrebarea mea este : Ce sa fac? Sa ma gandesc sa raman aici cu el? Sa incep demersurile pentru a-mi dezvolta o noua cariera profesionala aici? Specific ca el m-a rugat sa raman insa mi-a zis in felul urmator : ''Eu te vreau aici cu mine dar nu pot sa te fortez, daca vrei sa pleci pleaca iar daca voi simti ca nu pot trai fara tine te voi gasi in tara ta. Insa Nu vreau sa te pierd!'' Se poarta foarte frumos cu mine...
CE ATI FACE IN SITUATIA MEA?





... ejacularea precoce se rezolva ... mai gindeste-te ... poate fi o sansa mai ales ca omul stie (sau e inhibat) si da mult la schimb ceea ce altii nu o fac ... parerea mea ...


marco918
Postat pe 23 Februarie 2010 18:30
de ce nu? ce ai de pierdut?
miss_darine
Postat pe 23 Februarie 2010 20:08
De la: NGH, la data 2010-02-20 14:12:13Buna!
Sunt in Anglia de 6 luni si mai trebuie sa stau aici 4 luni. La 2 luni de cand sunt aici am cunoscut pe cineva, e un barbat extraordinar de care m-am indragostit cum nu cred ca am mai facut-o vreodata. Avem o relatie minunata in ciuda catorva probleme pe care el le are si anume : e in divort si are probleme de ejaculare preoce care cred eu, s-ar putea rezolva in timp (am deschis un topic pe aceasta tema cu ceva timp in urma). Acum intrebarea mea este : Ce sa fac? Sa ma gandesc sa raman aici cu el? Sa incep demersurile pentru a-mi dezvolta o noua cariera profesionala aici? Specific ca el m-a rugat sa raman insa mi-a zis in felul urmator : ''Eu te vreau aici cu mine dar nu pot sa te fortez, daca vrei sa pleci pleaca iar daca voi simti ca nu pot trai fara tine te voi gasi in tara ta. Insa Nu vreau sa te pierd!'' Se poarta foarte frumos cu mine...
CE ATI FACE IN SITUATIA MEA?


Atata timp cat tu spui ca esti indragostita cum nu ai mai fost!!!....Normal parerea mea este ca trebuie sa ramai si mai ales daca ai si posibilitatea de a-ti continua acolo o cariera ...chiar nu vad ce ai avea de pierdut??!!...Deci...mergi inainte ,el poate fi iubirea vietii tale si sansa pentru o cariera stralucitoare acolo...De ce te-ai intoarce aici?...ai pentru cine si pentru ce?
kudika272966
Postat pe 4 Martie 2010 17:07
daca ai posibilitatea sa ramii, de ce nu?
Kattyy
Postat pe 4 Martie 2010 17:18
Atata timp cat si tie iti place de el nu vad care e probl ! Incearca si poate nu o sa-ti para rau
kudika103803
Postat pe 4 Martie 2010 21:44
In comentariul tau sunt numai argumente pentru a ramane. Atunci de ce dilema?
kitty_krieger
Postat pe 4 Martie 2010 21:52
De la: kitty_krieger, la data 2010-03-04 21:52:52In comentariul tau sunt numai argumente pentru a ramane. Atunci de ce dilema?

Probabil se gandeste la rudele si prietenii pe care ii lasa in urma .
mahy33
Postat pe 4 Martie 2010 21:58
De la: NGH, la data 2010-02-20 14:12:13Buna!
Sunt in Anglia de 6 luni si mai trebuie sa stau aici 4 luni. La 2 luni de cand sunt aici am cunoscut pe cineva, e un barbat extraordinar de care m-am indragostit cum nu cred ca am mai facut-o vreodata. Avem o relatie minunata in ciuda catorva probleme pe care el le are si anume : e in divort si are probleme de ejaculare preoce care cred eu, s-ar putea rezolva in timp (am deschis un topic pe aceasta tema cu ceva timp in urma). Acum intrebarea mea este : Ce sa fac? Sa ma gandesc sa raman aici cu el? Sa incep demersurile pentru a-mi dezvolta o noua cariera profesionala aici? Specific ca el m-a rugat sa raman insa mi-a zis in felul urmator : ''Eu te vreau aici cu mine dar nu pot sa te fortez, daca vrei sa pleci pleaca iar daca voi simti ca nu pot trai fara tine te voi gasi in tara ta. Insa Nu vreau sa te pierd!'' Se poarta foarte frumos cu mine...
CE ATI FACE IN SITUATIA MEA?




As ramane in Anglia si l-as chema la mine,va ve-ti descurca voi acolo.Sa te intorci in tara in nici un caz.
cami_goanga10
Postat pe 8 Aprilie 2010 01:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragoste sau interes? 55 De la: alimunt 10 Octombrie 2011 22:38
Planuri.. 5 De la: Macika00 12 Ianuarie 2014 07:43
Iubire interzisa cu adevarat!!! 141 De la: camy_camy1987 5 Ianuarie 2012 16:48
cum sa trec peste???? 2 De la: roxi_berzi 25 Iulie 2010 04:01
EU leu, EL berbec 27 De la: sirghea 1 Octombrie 2010 22:34