Setari Cookie-uri

credinta

Vreau sa pun o intrebare care sper ca va fi citita de cei credinciosi si ma vor ajuta cu un raspuns.rugaciunea sfanta marta cea care se face timp de 9 marti este adevarat ca ti se indeplineste dorinta dupa?eu am inceput si deja am 7 sapt de cand o fac si cred cu tarie ca ma va ajuta.cei kre nu cred si au chef de glume sa nu raspunda.doar cei sinceri multumesc din suflet.astept raspuns,daca cineva s'a rugat sau cunoasteti pe cineva ori pe net vreun caz in care i s'a indeplinit dorinta astept rasp!
brun3ta2010
Postat pe 17 Noiembrie 2010 16:16
De la: brun3ta2010, la data 2010-11-17 16:16:20Vreau sa pun o intrebare care sper ca va fi citita de cei credinciosi si ma vor ajuta cu un raspuns.rugaciunea sfanta marta cea care se face timp de 9 marti este adevarat ca ti se indeplineste dorinta dupa?eu am inceput si deja am 7 sapt de cand o fac si cred cu tarie ca ma va ajuta.cei kre nu cred si au chef de glume sa nu raspunda.doar cei sinceri multumesc din suflet.astept raspuns,daca cineva s'a rugat sau cunoasteti pe cineva ori pe net vreun caz in care i s'a indeplinit dorinta astept rasp!


Pai daca au trecut 7 marti mai asteapta si tu inca 2 si o sa vezi
Barbie30_
Postat pe 17 Noiembrie 2010 16:21
De la: brun3ta2010, la data 2010-11-17 16:16:20Vreau sa pun o intrebare care sper ca va fi citita de cei credinciosi si ma vor ajuta cu un raspuns.rugaciunea sfanta marta cea care se face timp de 9 marti este adevarat ca ti se indeplineste dorinta dupa?eu am inceput si deja am 7 sapt de cand o fac si cred cu tarie ca ma va ajuta.cei kre nu cred si au chef de glume sa nu raspunda.doar cei sinceri multumesc din suflet.astept raspuns,daca cineva s'a rugat sau cunoasteti pe cineva ori pe net vreun caz in care i s'a indeplinit dorinta astept rasp!
Pe bune? ia sa incerc si eu
Valy90
Postat pe 17 Noiembrie 2010 16:32
De la: brun3ta2010, la data 2010-11-17 16:16:20Vreau sa pun o intrebare care sper ca va fi citita de cei credinciosi si ma vor ajuta cu un raspuns.rugaciunea sfanta marta cea care se face timp de 9 marti este adevarat ca ti se indeplineste dorinta dupa?eu am inceput si deja am 7 sapt de cand o fac si cred cu tarie ca ma va ajuta.cei kre nu cred si au chef de glume sa nu raspunda.doar cei sinceri multumesc din suflet.astept raspuns,daca cineva s'a rugat sau cunoasteti pe cineva ori pe net vreun caz in care i s'a indeplinit dorinta astept rasp!


daca pentru tine credinta inseamna un contract in stil troc cu dumnezeu, ceva de genul:

tu repeti o poezie timp de 9 saptamani iar el se angajeaza sa-ti indeplineasca 3 dorinte... ... sa ne anunti si pe noi cum se deruleaza "contractul" ... daca intampini probleme, iti pot recomanda un avocat bun
battleofwits
Postat pe 17 Noiembrie 2010 16:33
au trecut doar 7 saptamani si de aseara vad k dorinta mea a inceput sa se indeplineask incetul cu incetul..deci e ceva ce nu credeam k o sa mi se intample vreodata..pt k ceea ce mi'am dorit nu credeam k mi se va indeplini sunt cea mai fericitaa Imi doresc sa aiba si altii ocazia de a se ruga din suflet k mn si sa ii ajute lafel..va pun aici rugaciunea si sper kt mai multi sa o faca si sa aiba incredere in ea..
Sf Marta,ma indrept catre tine,plina de incredere,cerandu-ti ajutorul.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si sprijinii cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare suferintelor si necazurilor mele.In numele negraitei bucurii care ti-au cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului Lumii un casa ta din Betania,te implor,roaga-te pt noi si familia mea ca sa-l pastram pe D-zeu in inimi astfel sa ne invrednicim sa primim ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea ce ma copleseste acum....(aici spui dorinta).
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate,precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi,zici odata Tatal nostru si de 3 ori Bucura-te Marie cea plina de har...(Nascatoarea de D-zeu).
Sf Marta,roaga-te pt mine si familia mea,in vecii vecilor,AMIN.

Rugaciunea se va spune 9 marti la rand, avand o lumanare aprinsa sfintita..ea poate fi doar una si o folositi in fiecare marti..pe aceeasi..Rugaciunea este atat de puternica incat inainte de terminarea novenei se poate primi lucrul cerut,oricat de greu ar parea,daca avem mare incredere in Dumnezeu.
Dumnezeu sa va ajute!!!
brun3ta2010
Postat pe 18 Noiembrie 2010 09:43
da ce dorinta ti-ai pus?
size_back
Postat pe 18 Noiembrie 2010 09:47
De la: brun3ta2010, la data 2010-11-18 09:43:27au trecut doar 7 saptamani si de aseara vad k dorinta mea a inceput sa se indeplineask incetul cu incetul..deci e ceva ce nu credeam k o sa mi se intample vreodata..pt k ceea ce mi'am dorit nu credeam k mi se va indeplini sunt cea mai fericitaa Imi doresc sa aiba si altii ocazia de a se ruga din suflet k mn si sa ii ajute lafel..va pun aici rugaciunea si sper kt mai multi sa o faca si sa aiba incredere in ea..
Sf Marta,ma indrept catre tine,plina de incredere,cerandu-ti ajutorul.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si sprijinii cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare suferintelor si necazurilor mele.In numele negraitei bucurii care ti-au cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului Lumii un casa ta din Betania,te implor,roaga-te pt noi si familia mea ca sa-l pastram pe D-zeu in inimi astfel sa ne invrednicim sa primim ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea ce ma copleseste acum....(aici spui dorinta).
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate,precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi,zici odata Tatal nostru si de 3 ori Bucura-te Marie cea plina de har...(Nascatoarea de D-zeu).
Sf Marta,roaga-te pt mine si familia mea,in vecii vecilor,AMIN.

Rugaciunea se va spune 9 marti la rand, avand o lumanare aprinsa sfintita..ea poate fi doar una si o folositi in fiecare marti..pe aceeasi..Rugaciunea este atat de puternica incat inainte de terminarea novenei se poate primi lucrul cerut,oricat de greu ar parea,daca avem mare incredere in Dumnezeu.
Dumnezeu sa va ajute!!!


"sa primim ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea ce ma copleseste acum....(aici spui dorinta)."
tre sa te doara ceva ca sa spui rugaciunea asta
Barbie30_
Postat pe 18 Noiembrie 2010 10:03
da si cred ca nici nu conteaza ca sf marta e de la romano-catolici,nu?
size_back
Postat pe 18 Noiembrie 2010 10:06
De la: size_back, la data 2010-11-18 10:06:19da si cred ca nici nu conteaza ca sf marta e de la romano-catolici,nu?


da? nici n-am auzit de sf.Marta da sa ma mai si rog la ea...
Barbie30_
Postat pe 18 Noiembrie 2010 10:07
De la: brun3ta2010, la data 2010-11-17 16:16:20Vreau sa pun o intrebare care sper ca va fi citita de cei credinciosi si ma vor ajuta cu un raspuns.rugaciunea sfanta marta cea care se face timp de 9 marti este adevarat ca ti se indeplineste dorinta dupa?eu am inceput si deja am 7 sapt de cand o fac si cred cu tarie ca ma va ajuta.cei kre nu cred si au chef de glume sa nu raspunda.doar cei sinceri multumesc din suflet.astept raspuns,daca cineva s'a rugat sau cunoasteti pe cineva ori pe net vreun caz in care i s'a indeplinit dorinta astept rasp!


Probabil ca asa o fi......
Insa garantat daca-i ceri lui Dumnezeu ceva legat de sanatate, de liniste, de suflet:)
Sper ca nu i-ai cerut bunuri materiale sau sa se lege de cineva vreun blestem:)) pt. ca nu o sa ti se indeplineasca.
Plus ca daca ai fii citit despre Sf. Marta ai fii vazut care-i scopul rugaciunii ei.

RUGACIUNE CATRE SFANTA MARTA



Aceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.

Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.
In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.

Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).

Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.


Amin!

e pt. boli.........si sanatatea familiei, am verificat.
stem_29
Postat pe 18 Noiembrie 2010 11:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MARY COHR TRATAMENT RAPID PENTRU COSURI 2 De la: one_size 11 Martie 2010 20:55
CASTIGI BANI USOR GARANTAT 100% 1 De la: kudika442578 27 Septembrie 2011 22:57
ma ajuta cineva??? 6 De la: kudika069289 17 Septembrie 2009 19:51
o cafea pentru fiecare 6 De la: anastasia_m 28 Decembrie 2010 09:43
IMI VREAU CONTUL VECHI..... 19 De la: XOXO_GG_ 19 Mai 2009 16:47