Setari Cookie-uri

CE TI-AI DORI SA FACI, SI N-AI AVUT CURAJUL DACA IN 2012 AR VENI APOCALIPSA

eu , in ultima zi ,as face curatie printre " prietenii " mei , ar ramane printre ei doar cei ce intradevar imi sunt prieteni , si as avea niste conturi de rezolvat cu cativa ( scorpionii si razbunarile lor ) , i-as ajuta sa scape mai repede de apocalipsa . Apoi mi-as petrece ultimele clipe in desfrau total ...
Alex_Bodea
Postat pe 5 Ianuarie 2011 01:46
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-05 01:46:19eu , in ultima zi ,as face curatie printre " prietenii " mei , ar ramane printre ei doar cei ce intradevar imi sunt prieteni , si as avea niste conturi de rezolvat cu cativa ( scorpionii si razbunarile lor ) , i-as ajuta sa scape mai repede de apocalipsa . Apoi mi-as petrece ultimele clipe in desfrau total ...
...da ce?...vrei sa te ineci ca tiganul la mal?
kudika195501
Postat pe 5 Ianuarie 2011 03:54
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-05 01:46:19eu , in ultima zi ,as face curatie printre " prietenii " mei , ar ramane printre ei doar cei ce intradevar imi sunt prieteni , si as avea niste conturi de rezolvat cu cativa ( scorpionii si razbunarile lor ) , i-as ajuta sa scape mai repede de apocalipsa . Apoi mi-as petrece ultimele clipe in desfrau total ...

Uite un curajos!!!Bine ai venit printre noi!
Iovan_Thea
Postat pe 5 Ianuarie 2011 09:18
De la: kudika195501, la data 2011-01-05 03:54:51
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-05 01:46:19eu , in ultima zi ,as face curatie printre " prietenii " mei , ar ramane printre ei doar cei ce intradevar imi sunt prieteni , si as avea niste conturi de rezolvat cu cativa ( scorpionii si razbunarile lor ) , i-as ajuta sa scape mai repede de apocalipsa . Apoi mi-as petrece ultimele clipe in desfrau total ...
...da ce?...vrei sa te ineci ca tiganul la mal?

Dar tu ce ti-ai dori sa faci ca n-am inteles?
Iovan_Thea
Postat pe 5 Ianuarie 2011 09:20
De la: Iovan_Thea, la data 2011-01-05 09:18:47
Uite un curajos!!!

phuaaaa ....
si care e curajul ca astepti pana in ultima clipa a vietii sa-ti rezolvi divergentele cu asa zisi prieteni
sau ca tot ceea ce conteaza pentru tine in ultimele clipe ale vietii este sa te razbuni?

battleofwits
Postat pe 5 Ianuarie 2011 09:44
De la: kudika195501, la data 2011-01-05 03:54:51 ...da ce?...vrei sa te ineci ca tiganul la mal?


Nu inteleg asta cu tiganul la mal , te refereai la desfrau sa la reglarea de cont .
Alex_Bodea
Postat pe 5 Ianuarie 2011 12:45
De la: battleofwits, la data 2011-01-05 09:44:42si care e curajul ca astepti pana in ultima clipa a vietii sa-ti rezolvi divergentele cu asa zisi prieteni sau ca tot ceea ce conteaza pentru tine in ultimele clipe ale vietii este sa te razbuni?


Judeca putin logic , curajul il am si acum , dar pe langa curaj am si inteligenta necesara sa stiu ce ma asteapta in cazul aplicari planului . nu am chef sa petrec timpul dupa grati pana vine apocalipsa si sa am parte de desfrau cu fetitele de acolo .
Alex_Bodea
Postat pe 5 Ianuarie 2011 12:48
De la: moon_light_87, la data 2011-01-04 11:33:29
De la: hystria1, la data 2010-12-30 09:16:39
De la: nicossia, la data 2010-12-30 08:33:18Acuma si tu...M-a intrebat ce fac daca stiu ca maine mor (sau pe-aproape).Am raspuns.De ce sa mint?!
Ca situatia mea e cum e (nu ma spovedesc de fel,sorry,mai hlizesc doar uneori )...ca daca mai traiesc un pic eu zic c-o dreg....ce-ai sarit asa?



si mai si.. deci trebuie sa mori ca sa-ti faci un mic curaj ? de ce esti asa sau era numai un bla bla povestea cu vecinul ? nu vezi ca tipa care te-a intrebat zice si ea la fel unde mai pui ca la tipi le gadila orgoliul sa vina cineva asa la ei.. du-te si tu cu gandul ca il iei pe nu in brate si vezi ce da ? sau pune-i un bilet pe usa cu imi place si de tine garantez eu ca n-o sa te injure


hystria 1...ce-i cu poza asta bre?? ai disparut pe aici..nu te-am mai vazut de ceva timp...hai noroc



la multi ani moonlight si poza.. am avut si eu un fantasm .. vroiam sa-l impart cu voi vaz ca nu esti intre prieteni
Histria
Postat pe 6 Ianuarie 2011 04:35
sa ajut o batranica sa treaca autostrada
razz
Postat pe 12 Februarie 2011 15:01
De la: razz, la data 2011-02-12 15:01:43sa ajut o batranica sa treaca autostrada

cumva autostrada soarelui????
miss_darine
Postat pe 12 Februarie 2011 15:13
De la: Iovan_Thea, la data 2010-11-19 09:55:25LASATI-VA IMAGINATIA SA CUPRINDA TOATE LATURILE FIINTEI VOASTRE,LASATI-VA GANDURILE LIBERE, DACA AM MAI AVEA DE TRAIT UN SINGUR AN, CE V-AR PLACEA SA FACETI?


eu oricum ceea ce fac fac ca si cum as muri peste o luna
pickard
Postat pe 13 Februarie 2011 07:52
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-05 12:48:32
De la: battleofwits, la data 2011-01-05 09:44:42si care e curajul ca astepti pana in ultima clipa a vietii sa-ti rezolvi divergentele cu asa zisi prieteni sau ca tot ceea ce conteaza pentru tine in ultimele clipe ale vietii este sa te razbuni?


Judeca putin logic , curajul il am si acum , dar pe langa curaj am si inteligenta necesara sa stiu ce ma asteapta in cazul aplicari planului . nu am chef sa petrec timpul dupa grati pana vine apocalipsa si sa am parte de desfrau cu fetitele de acolo .



deci sa recapitulam : escroc sentimental, desfranat, posibil ucigas, razbunator...interesant...si foarte constient....si mai interesant....iar nonsalanta cu care afisezi toate astea este de-a dreptul dezarmanta...nu pot nici macar sa te felicit pentru sinceritate, pentru simplul fapt ca nu exista ! l-as numi mai degraba cinism !
ce-i al tau, e al tau - esti un caz de urmarit....
contesina
Postat pe 13 Februarie 2011 13:56
De la: contesina, la data 2011-02-13 13:56:45
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-05 12:48:32
De la: battleofwits, la data 2011-01-05 09:44:42si care e curajul ca astepti pana in ultima clipa a vietii sa-ti rezolvi divergentele cu asa zisi prieteni sau ca tot ceea ce conteaza pentru tine in ultimele clipe ale vietii este sa te razbuni?


Judeca putin logic , curajul il am si acum , dar pe langa curaj am si inteligenta necesara sa stiu ce ma asteapta in cazul aplicari planului . nu am chef sa petrec timpul dupa grati pana vine apocalipsa si sa am parte de desfrau cu fetitele de acolo .



deci sa recapitulam : escroc sentimental, desfranat, posibil ucigas, razbunator...interesant...si foarte constient....si mai interesant....iar nonsalanta cu care afisezi toate astea este de-a dreptul dezarmanta...nu pot nici macar sa te felicit pentru sinceritate, pentru simplul fapt ca nu exista ! l-as numi mai degraba cinism !
ce-i al tau, e al tau - esti un caz de urmarit....

Cine,cine?! Sfantu' Valentin?
nicossia
Postat pe 13 Februarie 2011 18:41
Nu-mi doresc ceva deosebit, poate doar ca oumul de langa mine sa-mi fie cat mai aproape.
Ceva ce n-am facut pana acum nu cred ca as vrea sa fac!

Postat pe 13 Februarie 2011 20:02
De la: Alex_Bodea, la data 2011-01-05 01:46:19eu , in ultima zi ,as face curatie printre " prietenii " mei , ar ramane printre ei doar cei ce intradevar imi sunt prieteni , si as avea niste conturi de rezolvat cu cativa ( scorpionii si razbunarile lor ) , i-as ajuta sa scape mai repede de apocalipsa . Apoi mi-as petrece ultimele clipe in desfrau total ...


Am zis bine : autodistructiv.Sper ca din toate cele enumerate sa te curetzi doar pe tine de golanismele si tampeniile care-ti urla prin cap.Ai trait degeaba baietele daca nu ai invatat nimic de la viata si vrei tu s-o faci in continuare pe GIGI durul.Viitorul nu ti-l vad decat pe la vreun penitenciar la halul in care gandesti.Scorpionii mai sunt si din aia care mai si gandesc si stiu ca razbunarile nu satisfac de fapt pe nimeni.

Postat pe 13 Februarie 2011 20:07
Sunt de acord cu curatenia intre prieteni. Nu-i mai salut deloc pe cei care m-au dezamagit. Oamenii invidiati
au valoare.
kudika367167
Postat pe 13 Februarie 2011 20:29
...sunteti jalnici ...v-ati ineca, ca tiganul la mal
kudika195501
Postat pe 13 Februarie 2011 20:31
Pana la apocalipsa poate va exista mai multa bunatate in aceasta lume egoista in care fiecare isi vede de ale lui
iar prieteniile sunt doar de fatada.
kudika367167
Postat pe 13 Februarie 2011 20:32
Sa ma distrez mai mult si sa reusesc ceea ce mi-am propus.
kudika367167
Postat pe 13 Februarie 2011 20:36
De la: kudika367167, la data 2011-02-13 20:32:02Pana la apocalipsa poate va exista mai multa bunatate in aceasta lume egoista in care fiecare isi vede de ale lui
iar prieteniile sunt doar de fatada.

...el se referea la curatenie...a la Al Capone
kudika195501
Postat pe 13 Februarie 2011 20:38
Cand cineva primeste statutul de prieten de la mine , este investit cu o cantitate de incredere din partea mea . Poate ca voi sunteti candidatii perfecti ptr posturile de sfinti , si daca cineva ca inseala increderea poate sa isi vada mai departe de drum nestingerit de nimeni , dar in cazul meu nu e asa . Deoarece ma afecteaza si pe viitor actiunea lor si anume increderea dezamagita imi va fi mult mai greu sa o acord altor persoane . Asa ca de ce sa scape nepedepsit cineva care imi provoaca pagube enorme atat in prezent cat si pe viitor ?
Alex_Bodea
Postat pe 13 Februarie 2011 22:18
De la: Alex_Bodea, la data 2011-02-13 22:18:40Cand cineva primeste statutul de prieten de la mine , este investit cu o cantitate de incredere din partea mea . Poate ca voi sunteti candidatii perfecti ptr posturile de sfinti , si daca cineva ca inseala increderea poate sa isi vada mai departe de drum nestingerit de nimeni , dar in cazul meu nu e asa . Deoarece ma afecteaza si pe viitor actiunea lor si anume increderea dezamagita imi va fi mult mai greu sa o acord altor persoane . Asa ca de ce sa scape nepedepsit cineva care imi provoaca pagube enorme atat in prezent cat si pe viitor ?

...pentru ca razbunarea, aduce dupa sine razbunare...e un cerc vicios...si intotdeauna e mai bine sa ai un aliat decat un dusman(nu am vrut sa zic prieten, pentru ca e o calitate mult prea mare)
kudika195501
Postat pe 13 Februarie 2011 22:35
mi-am argumentat doar decizia , sa nu uitam despre ce era vorba in acest topic . Si eventual as mai putea adauga chesti de genul ca cei slabuti au nevoie de "aliati" in timp ce cei descurcareti pot sa faca fata la orice si fara acesti aliati . Majoritatea "prietenilor" mei ma vor pe mine prietenul lor nu eu pe ei ... Dar desigur nu ai de unde sa sti asta , deoarece ami toti oamenii considera ca si ceilalti sunt , gandesc sau procedeaza ca ei si ca asa e normal . Ei bine nimic nu e normal .
Alex_Bodea
Postat pe 13 Februarie 2011 22:55
De la: Alex_Bodea, la data 2011-02-13 22:55:52mi-am argumentat doar decizia , sa nu uitam despre ce era vorba in acest topic . Si eventual as mai putea adauga chesti de genul ca cei slabuti au nevoie de "aliati" in timp ce cei descurcareti pot sa faca fata la orice si fara acesti aliati . Majoritatea "prietenilor" mei ma vor pe mine prietenul lor nu eu pe ei ... Dar desigur nu ai de unde sa sti asta , deoarece ami toti oamenii considera ca si ceilalti sunt , gandesc sau procedeaza ca ei si ca asa e normal . Ei bine nimic nu e normal .

...toti avem nevoie de aliati...lupul singuratic e un mit...iar ce spui ca ei te vor pe nine si nu invers....aceea atat si merita...de aceea nu gasesti prieteni adevarati.
kudika195501
Postat pe 13 Februarie 2011 22:58
hm...m as duce direct la bunjy jumping , dupa la sky diving. dar oricum am s o fac, e mai mult de bani aruncati pe geam decat de curaj.

daca as sti ca maine s ar termina tot, as lua tel si as suna anumite persoane.
rockk
Postat pe 13 Februarie 2011 23:08
De la: Alex_Bodea, la data 2011-02-13 22:18:40Cand cineva primeste statutul de prieten de la mine , este investit cu o cantitate de incredere din partea mea . Poate ca voi sunteti candidatii perfecti ptr posturile de sfinti , si daca cineva ca inseala increderea poate sa isi vada mai departe de drum nestingerit de nimeni , dar in cazul meu nu e asa . Deoarece ma afecteaza si pe viitor actiunea lor si anume increderea dezamagita imi va fi mult mai greu sa o acord altor persoane . Asa ca de ce sa scape nepedepsit cineva care imi provoaca pagube enorme atat in prezent cat si pe viitor ?


Prietenii tai si consecintele faptelor lor sunt rezulta din faptul ca tu i-ai acceptat fara sa-i selectezi de la inceput.Ai asteptat pana ti-au facut rau, e tot vina ta.Si ce daca ei te vor de prieten, daca nu voiai sa-i tii aproape nu i-ai fi apropiat.Intuitia de scorpion unde ti-a fost?

Postat pe 19 Februarie 2011 12:11
Scopionii nu au intuitie , asta ar trebui sa sti deja , scorpionii au capacitate marita de regenerare ... asa ca noi ne permitem greselile , ptr ca ne refacem mult mai rapid decat oricine in urma lor .
Alex_Bodea
Postat pe 20 Februarie 2011 22:50
De la: Alex_Bodea, la data 2011-02-13 22:18:40Cand cineva primeste statutul de prieten de la mine , este investit cu o cantitate de incredere din partea mea . Poate ca voi sunteti candidatii perfecti ptr posturile de sfinti , si daca cineva ca inseala increderea poate sa isi vada mai departe de drum nestingerit de nimeni , dar in cazul meu nu e asa . Deoarece ma afecteaza si pe viitor actiunea lor si anume increderea dezamagita imi va fi mult mai greu sa o acord altor persoane . Asa ca de ce sa scape nepedepsit cineva care imi provoaca pagube enorme atat in prezent cat si pe viitor ?

Eh, nu toti suntem bisnitari de cartier ca tine si amestecam prieteniile cu afacerile
kudika_pudika
Postat pe 20 Februarie 2011 23:00
De la: Alex_Bodea, la data 2011-02-20 22:50:02Scopionii nu au intuitie , asta ar trebui sa sti deja , scorpionii au capacitate marita de regenerare ... asa ca noi ne permitem greselile , ptr ca ne refacem mult mai rapid decat oricine in urma lor .



asta in teorie....dar ce te faci cu "cicatricele" ?...

pentru ca in ciuda acestui avantaj (regenerarea), exista o sensibiliatate si o vulnerabilitate interioara, acolo unde greu se patrunde, chiar si de posesor, adesea .... si acolo unde nu este liniste niciodata, in noianul de ganduri si trairi interne si intense, mereu va veni ceva din afara, din trecut, care sa rascoleasca...

asa zic teoriile...
contesina
Postat pe 21 Februarie 2011 09:01
De la: kudika_pudika, la data 2011-02-20 23:00:47
De la: Alex_Bodea, la data 2011-02-13 22:18:40Cand cineva primeste statutul de prieten de la mine , este investit cu o cantitate de incredere din partea mea . Poate ca voi sunteti candidatii perfecti ptr posturile de sfinti , si daca cineva ca inseala increderea poate sa isi vada mai departe de drum nestingerit de nimeni , dar in cazul meu nu e asa . Deoarece ma afecteaza si pe viitor actiunea lor si anume increderea dezamagita imi va fi mult mai greu sa o acord altor persoane . Asa ca de ce sa scape nepedepsit cineva care imi provoaca pagube enorme atat in prezent cat si pe viitor ?


te-ai gandit pentru o clipa, ca asa cum judeci, asa vei fi judecat ?......si nu se poate sa nu fi gresit si tu in viata....si vei mai gresi.......si poate vei vrea sa fi inteles si iertat...

iertarea nu este un semn de slabiciune, de neputinta, de naivitate, dimpotriva, numai un om cu adevarat puternic poate sa-l ierte cu adevarat pe cel care i-a gresit, dusmanul.....

e greu de aplicat in viata de zi cu zi, insa merita, zic eu, macar incercat...

sentimentele de furie si de razbunare sunt distrugatoare si pustiiesc sufletul pe termen lung....oare nu cu totii cautam sa avem liniste si pace in inima ? ...si nu-ti vorbesc din carti...

alegerile iti apartin...
contesina
Postat pe 21 Februarie 2011 09:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HELP 16 De la: ilovethisgame 18 Martie 2010 16:27
in opinia parintilor.... 13 De la: pamela_1 29 Mai 2009 12:25
si apropo de meetic inca o data 2 De la: xandra79 1 August 2012 22:47
ofer meditatii!!! 51 De la: scorpyoW 22 Iunie 2009 22:44
eu pesti, el varsator 5 De la: kudika048217 31 Octombrie 2009 17:17