Setari Cookie-uri

simte k il injel???

buna eu sunt cristina am 17 ani si sunt q un baiat de 3 luni el are 21 de ani..el e in romania si eu aqm is in italia..si am cunoscut un alt baiat care imi place foarte mult e un coleg de clasa..si aqm sunt q el...dar nu vreau sa ma despart de cel din romania ..si cred k ma simte ca il insel..pt ca se comporta foarte ciudat q mn si nuj ce sa cred..ce sa fac...voi ce ziceti???dati'mi un sfat pls..
khaoula
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:59
de cand esti cu el?
miky029
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:02
q celalalt baiat khalifa sunt de 2 zile....:D:D:D
khaoula
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:05
De la: khaula, la data 2009-10-10 16:59:47 buna eu sunt cristina am 17 ani si sunt q un baiat de 3 luni el are 21 de ani..el e in romania si eu aqm is in italia..si am cunoscut un alt baiat care imi place foarte mult e un coleg de clasa..si aqm sunt q el...dar nu vreau sa ma despart de cel din romania ..si cred k ma simte ca il insel..pt ca se comporta foarte ciudat q mn si nuj ce sa cred..ce sa fac...voi ce ziceti???dati'mi un sfat pls..


Domnisoara draga, respectivu` din Romania nu are dovezi clare ca e inselat, dar de simtit, o poate simti. Cum? Raspunsul e simplu: tu nu-i mai vorbesti cu vorbeai inainte, nu-i mai acorzi atata timp cat ii acordai inainte... pur si simplu, nu va mai leaga aceleasi lucruri care va legau inainte. Si toate astea, fara ca tu sa-ti dai seama.
Inca va leaga prea putin timp, iar amandoi sunteti prea tineri ca sa luati o hotarare foarte serioasa pt viitor, hotarare care va va schimba viata la amandoi. Asa ca mai bine alege ce crezi tu ca e mai bun pt tine, in functie de scopul si durata vizitei tale prin Italia.
Ia o pauza, si analizeaza bine situatia. Nu uita ca maine ai putea fi chiar tu in postura tipului din Romania. Cum te-ai simti? Pune-te in pielea peersoanei... doar tu vei sti ce ramane de facut!

Bafta!
Lisssa
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:06
cel vechi.....stii vorba aia..."nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard!"
miky029
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:11
stii zicala aia cine fuge dupa doi iepuri.......ce e asa de greu sa te hotarasti ori unul ori altul,de parca nu mai sunt baieti mai ales la varsta ta
stefinica
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:13
da sti dar si eu am un presentiment k el ma injala....si oriqm e distanta asta..si eu in romania merg doar vara..k in italia o sa stau 5 ani...sa fac scoala...si deasta nuj ce sa fac...aqm pana mea...ce'o iesi nuj..:)):)):))
khaoula
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:15
iei totul in gluma...esti mica si e normal...relatiile la distanta merg doar in telenovele...
miky029
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:18
pai daca ai sa stai cinci ani.......cam mult ca sa reziste asa relatia si la varsta voastra
stefinica
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:22
De la: miky029, la data 2009-10-10 17:18:07iei totul in gluma...esti mica si e normal...relatiile la distanta merg doar in telenovele...


Mica sau nu, indragosteala nu tine cont de varsta. Acum vrea ceva, maine altceva... Pana la urma, alege pe unu dintre ei sau pe un al treilea, si intr-o saptamana o vezi cum plange pe forum pe aici ca l-ar fi vrut pe X-ulescu
Lisssa
Postat pe 10 Octombrie 2009 17:41
maica-mea cand a cunoscut-o prima oara pe fosta sotie i-a spus:
- fata, daca e sa faci sa nu te stie nici lumea nici pamantul iar casa sa fie casa.
nu i-a placut sa primeasca sfaturi.

gelozia apare din dragoste, in cantitati mici cu masura e uneori benefica si oricum face parte din firea umana. Uneori e sub o forma preventiva,gen si daca se intampla. Oricine are un dram de intuitie in el si de indoiala, dar de aici pana la a-si da seama ca e inselat e o cale anevoioasa depinde de tine cum o netezesti ca sa ajunga mai repede.
stefanant
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:09
De la: khaula, la data 2009-10-10 16:59:47 buna eu sunt cristina am 17 ani si sunt q un baiat de 3 luni el are 21 de ani..el e in romania si eu aqm is in italia..si am cunoscut un alt baiat care imi place foarte mult e un coleg de clasa..si aqm sunt q el...dar nu vreau sa ma despart de cel din romania ..si cred k ma simte ca il insel..pt ca se comporta foarte ciudat q mn si nuj ce sa cred..ce sa fac...voi ce ziceti???dati'mi un sfat pls..


io cred ca simte ca esti pe langa cu limba si ortografia romana.
greierash_is_back
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:10
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-18 21:10:46
De la: khaula, la data 2009-10-10 16:59:47 buna eu sunt cristina am 17 ani si sunt q un baiat de 3 luni el are 21 de ani..el e in romania si eu aqm is in italia..si am cunoscut un alt baiat care imi place foarte mult e un coleg de clasa..si aqm sunt q el...dar nu vreau sa ma despart de cel din romania ..si cred k ma simte ca il insel..pt ca se comporta foarte ciudat q mn si nuj ce sa cred..ce sa fac...voi ce ziceti???dati'mi un sfat pls..


io cred ca simte ca esti pe langa cu limba si ortografia romana.


si cu matematica...
app,Khaula...e zero ,fata
mitura
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:16
De la: khaula, la data 2009-10-10 17:15:55da sti dar si eu am un presentiment k el ma injala....si oriqm e distanta asta..si eu in romania merg doar vara..k in italia o sa stau 5 ani...sa fac scoala...si deasta nuj ce sa fac...aqm pana mea...ce'o iesi nuj..:)):)):))



Parca aveai un arab pe alt topic!!! Doamneeee,dar esti tare proasta,serios!!!Invata sa scrii romaneste!
bl_de
Postat pe 19 Octombrie 2009 09:03
De la: bl_de, la data 2009-10-19 09:03:35
De la: khaula, la data 2009-10-10 17:15:55da sti dar si eu am un presentiment k el ma injala....si oriqm e distanta asta..si eu in romania merg doar vara..k in italia o sa stau 5 ani...sa fac scoala...si deasta nuj ce sa fac...aqm pana mea...ce'o iesi nuj..:)):)):))



Parca aveai un arab pe alt topic!!! Doamneeee,dar esti tare proasta,serios!!!Invata sa scrii romaneste!



De la: khaula, la data 2009-10-14 19:52:13nuj ce sa fac...ca mama nu il vrea...zice ca nu il vrea din cauza religiei lor ca ei nu respecta femeile si sa sunt foarte rai..dar nuj ce sa fac...eo i'am zis k nu sunt toti la fel depinde si de familia lui si de imprejurarile in care a crescut..dar ea nu vrea sa ma asculte...ce sa fac..ca nu vreau sa il las..:)):)):))si q mama nuj qm sa fac...dak ma putetzi sfatui si pe mn pls....:*:*:**:**:*>:D:D:D


stai mai nu fiu rau s-a incurcat si ea putin!
one_size
Postat pe 19 Octombrie 2009 09:29
De la: Lisssa, la data 2009-10-10 17:41:49
De la: miky029, la data 2009-10-10 17:18:07iei totul in gluma...esti mica si e normal...relatiile la distanta merg doar in telenovele...


Mica sau nu, indragosteala nu tine cont de varsta. Acum vrea ceva, maine altceva... Pana la urma, alege pe unu dintre ei sau pe un al treilea, si intr-o saptamana o vezi cum plange pe forum pe aici ca l-ar fi vrut pe X-ulescu


In mod sigur,habar nu are ce vrea.La fel ca si la baietii de aceeasi varsta observ ca mai mult conteaza cantitatea de baieti(fete) la pat decat calitatea unei relatii.La o asa persoana nici macar nu merita sa exprimi o parere daramite sa dai sfaturi,n-ai cui.

Postat pe 19 Octombrie 2009 09:34
De la: khaula, la data 2009-10-10 16:59:47 buna eu sunt cristina am 17 ani si sunt q un baiat de 3 luni el are 21 de ani..el e in romania si eu aqm is in italia..si am cunoscut un alt baiat care imi place foarte mult e un coleg de clasa..si aqm sunt q el...dar nu vreau sa ma despart de cel din romania ..si cred k ma simte ca il insel..pt ca se comporta foarte ciudat q mn si nuj ce sa cred..ce sa fac...voi ce ziceti???dati'mi un sfat pls..

la virsta ta....aceste indragosteli nu sunt de durata....alergi dupa 2 iepuri....ai grija ca se poate sa nu prinzi niciunul
cristiana_cris
Postat pe 19 Octombrie 2009 10:24
De la: khaula, la data 2009-10-10 16:59:47 buna eu sunt cristina am 17 ani si sunt q un baiat de 3 luni el are 21 de ani..el e in romania si eu aqm is in italia..si am cunoscut un alt baiat care imi place foarte mult e un coleg de clasa..si aqm sunt q el...dar nu vreau sa ma despart de cel din romania ..si cred k ma simte ca il insel..pt ca se comporta foarte ciudat q mn si nuj ce sa cred..ce sa fac...voi ce ziceti???dati'mi un sfat pls..


un sfat iti dau, invata gramatica aia si matematica,fara ele ... e jale, fara baieti pt ceva vreme nu-i asa mare bai....

si nu mai deschide cate un topic de cate ori ti se scoala, fa-ti un jurnal si scrie acolo....e mai practic.
dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Octombrie 2009 12:43
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-10-20 12:43:05
De la: khaula, la data 2009-10-10 16:59:47 buna eu sunt cristina am 17 ani si sunt q un baiat de 3 luni el are 21 de ani..el e in romania si eu aqm is in italia..si am cunoscut un alt baiat care imi place foarte mult e un coleg de clasa..si aqm sunt q el...dar nu vreau sa ma despart de cel din romania ..si cred k ma simte ca il insel..pt ca se comporta foarte ciudat q mn si nuj ce sa cred..ce sa fac...voi ce ziceti???dati'mi un sfat pls..


un sfat iti dau, invata gramatica aia si matematica,fara ele ... e jale, fara baieti pt ceva vreme nu-i asa mare bai....

si nu mai deschide cate un topic de cate ori ti se scoala, fa-ti un jurnal si scrie acolo....e mai practic.


ah,o incurca limba italiana,insa nu o sa incurce asa tare sa isi insele iubitul.
ce e asa greu? 2 cu 2 fac cat vrea ea......
_curly
Postat pe 20 Octombrie 2009 12:45
De la: _curly, la data 2009-10-20 12:45:40
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-10-20 12:43:05
De la: khaula, la data 2009-10-10 16:59:47 buna eu sunt cristina am 17 ani si sunt q un baiat de 3 luni el are 21 de ani..el e in romania si eu aqm is in italia..si am cunoscut un alt baiat care imi place foarte mult e un coleg de clasa..si aqm sunt q el...dar nu vreau sa ma despart de cel din romania ..si cred k ma simte ca il insel..pt ca se comporta foarte ciudat q mn si nuj ce sa cred..ce sa fac...voi ce ziceti???dati'mi un sfat pls..


un sfat iti dau, invata gramatica aia si matematica,fara ele ... e jale, fara baieti pt ceva vreme nu-i asa mare bai....

si nu mai deschide cate un topic de cate ori ti se scoala, fa-ti un jurnal si scrie acolo....e mai practic.


ah,o incurca limba italiana,insa nu o sa incurce asa tare sa isi insele iubitul.
ce e asa greu? 2 cu 2 fac cat vrea ea......


astea-s texte cu limba itliana si cu alte alea, le e lene efectiv sa scrie corect.....si imi provoaca mie dureri de cap sa le citesc dilemele pe aici, auzi frate matematica nu gramatica nu dar , vorba ta nu o deranjeaza sa se dea in 2 barci...

poate m-am senilizat eu dar.... puii mei ...copiii astia ai cui sunt????
dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Octombrie 2009 12:52
De la: one_size, la data 2009-10-19 09:29:14
De la: bl_de, la data 2009-10-19 09:03:35
De la: khaula, la data 2009-10-10 17:15:55da sti dar si eu am un presentiment k el ma injala....si oriqm e distanta asta..si eu in romania merg doar vara..k in italia o sa stau 5 ani...sa fac scoala...si deasta nuj ce sa fac...aqm pana mea...ce'o iesi nuj..:)):)):))



Parca aveai un arab pe alt topic!!! Doamneeee,dar esti tare proasta,serios!!!Invata sa scrii romaneste!



De la: khaula, la data 2009-10-14 19:52:13nuj ce sa fac...ca mama nu il vrea...zice ca nu il vrea din cauza religiei lor ca ei nu respecta femeile si sa sunt foarte rai..dar nuj ce sa fac...eo i'am zis k nu sunt toti la fel depinde si de familia lui si de imprejurarile in care a crescut..dar ea nu vrea sa ma asculte...ce sa fac..ca nu vreau sa il las..:)):)):))si q mama nuj qm sa fac...dak ma putetzi sfatui si pe mn pls....:*:*:**:**:*>:D:D:D


stai mai nu fiu rau s-a incurcat si ea putin!


al doilea topic e din 14.10....deci a fost harnica fata..foarte operativa
cat despre gramatica ei ahh, e grele limba romana
cantafabule
Postat pe 20 Octombrie 2009 13:05
ca sa nu fiu gresit inteleasa...vorbeam despre al doilea topic din postarea lui one_size
cantafabule
Postat pe 20 Octombrie 2009 13:07
Simte k il injel???

_iluzie_
Postat pe 20 Octombrie 2009 13:15
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-10-20 12:43:05
un sfat iti dau, invata gramatica aia si matematica,fara ele ... e jale, fara baieti pt ceva vreme nu-i asa mare bai....

si nu mai deschide cate un topic de cate ori ti se scoala, fa-ti un jurnal si scrie acolo....e mai practic.


Stai calma Dandanico, ca ala nou-noutz, de doua zile e arabete... Ce mare gramatica are nevoie fata sa sa inteleaga cu el? Stii tu vorba aia, cum e turcu' si pistolu'... Bine, in cazu' asta, arabu'


Dor_a
Postat pe 20 Octombrie 2009 13:15
De la: Dor_a, la data 2009-10-20 13:15:12
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-10-20 12:43:05
un sfat iti dau, invata gramatica aia si matematica,fara ele ... e jale, fara baieti pt ceva vreme nu-i asa mare bai....

si nu mai deschide cate un topic de cate ori ti se scoala, fa-ti un jurnal si scrie acolo....e mai practic.


Stai calma Dandanico, ca ala nou-noutz, de doua zile e arabete... Ce mare gramatica are nevoie fata sa sa inteleaga cu el? Stii tu vorba aia, cum e turcu' si pistolu'... Bine, in cazu' asta, arabu'




acuma nu se mai uita nimeni la marimea nasului????
_curly
Postat pe 20 Octombrie 2009 13:19
De la: Dor_a, la data 2009-10-20 13:15:12
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-10-20 12:43:05
un sfat iti dau, invata gramatica aia si matematica,fara ele ... e jale, fara baieti pt ceva vreme nu-i asa mare bai....

si nu mai deschide cate un topic de cate ori ti se scoala, fa-ti un jurnal si scrie acolo....e mai practic.


Stai calma Dandanico, ca ala nou-noutz, de doua zile e arabete... Ce mare gramatica are nevoie fata sa sa inteleaga cu el? Stii tu vorba aia, cum e turcu' si pistolu'... Bine, in cazu' asta, arabu'




as sta calma daca astfel de specimene nu s-ar opari cand le faci cunoscut ca scriu intr-o limba mai putin cunoscuta unora dintre noi....
dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Octombrie 2009 14:41
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-10-20 14:41:49
De la: Dor_a, la data 2009-10-20 13:15:12
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-10-20 12:43:05
un sfat iti dau, invata gramatica aia si matematica,fara ele ... e jale, fara baieti pt ceva vreme nu-i asa mare bai....

si nu mai deschide cate un topic de cate ori ti se scoala, fa-ti un jurnal si scrie acolo....e mai practic.


Stai calma Dandanico, ca ala nou-noutz, de doua zile e arabete... Ce mare gramatica are nevoie fata sa sa inteleaga cu el? Stii tu vorba aia, cum e turcu' si pistolu'... Bine, in cazu' asta, arabu'




as sta calma daca astfel de specimene nu s-ar opari cand le faci cunoscut ca scriu intr-o limba mai putin cunoscuta unora dintre noi....


traiesc intr-o lume numai a lor in care tot ce zboara se manaca inclusiv limba materna
spumosu
Postat pe 20 Octombrie 2009 14:45
De la: khaula, la data 2009-10-10 16:59:47 buna eu sunt cristina am 17 ani si sunt q un baiat de 3 luni el are 21 de ani..el e in romania si eu aqm is in italia..si am cunoscut un alt baiat care imi place foarte mult e un coleg de clasa..si aqm sunt q el...dar nu vreau sa ma despart de cel din romania ..si cred k ma simte ca il insel..pt ca se comporta foarte ciudat q mn si nuj ce sa cred..ce sa fac...voi ce ziceti???dati'mi un sfat pls..


domnisoara, al carui nick rimeaza cu pendula, doar daca are vreun al unshpelea simt sau vreun pusimetru, sa poata simtii de la 2000 de kilometrii cum te dai tu in barci cu latino loverul.
geo_xx
Postat pe 20 Octombrie 2009 14:55
Ai 17 ani, ai un prienten de 3 luni ( de cand ai fost in vacanta in Romania), ai fost cu un arab , iar acum cu un italian....daca ar fi sa simta ca-l inseli cred ca ar fi la psihiatrie avand in vedere ca nu te limitezi la unul! Bai fato, ai doar 17 ani, cati iti trebe sa te sature????
Imi cer scuze de limbaj dar nu pot sa imi gasesc alte cuvinte....
amanta_iq
Postat pe 20 Octombrie 2009 15:16
De la: amanta_iq, la data 2009-10-20 15:16:18Ai 17 ani, ai un prienten de 3 luni ( de cand ai fost in vacanta in Romania), ai fost cu un arab , iar acum cu un italian....daca ar fi sa simta ca-l inseli cred ca ar fi la psihiatrie avand in vedere ca nu te limitezi la unul! Bai fato, ai doar 17 ani, cati iti trebe sa te sature????
Imi cer scuze de limbaj dar nu pot sa imi gasesc alte cuvinte....


Hehe! Mde! Unii este mai precoci (ar fi trebuit sa pun "sunt" totusi, pen'ca's convinsa ca-s mai mult de cincizeci....)
Dor_a
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa fac sa fiu cu el....? 7 De la: nic0lle 28 Octombrie 2009 16:53
Ce faci atunci cand iubesti doi barbati? 117 De la: chris_marie 25 Noiembrie 2014 11:02
merita sai mai dau o sansa? 8 De la: Silvie 5 Aprilie 2009 11:20
nu stiu ce pot sa fac....:(( some help pls :D 21 De la: angelsANDbutterflyes 5 Noiembrie 2010 13:21
Infierea unui copil de catre unul dintre soti 9 De la: Carole 29 Mai 2009 08:14