Setari Cookie-uri

eu taur el scorpion ,ce sanse sint?

salutare tuturor ma ti bagt in sperieti cu scorpionii sint fideli sau nu pina la urma prietenul meu este super nu cred ca ma inselat pina acuma ne intelegem super ma ajuta in casa facem cumparaturi impreuna facem sport amindoi totul in 2 si la pat numai spun super tare ,care este treaba pina la urma cu iei de ce se sperie toata lumea ,inteleg ca sint misteriosi asta ce sa le faci astia sint si in plus ma atrage misterul .
kudika228425
Postat pe 20 Noiembrie 2010 19:22
De la: kudika228425, la data 2010-11-20 19:22:06salutare tuturor ma ti bagt in sperieti cu scorpionii sint fideli sau nu pina la urma prietenul meu este super nu cred ca ma inselat pina acuma ne intelegem super ma ajuta in casa facem cumparaturi impreuna facem sport amindoi totul in 2 si la pat numai spun super tare ,care este treaba pina la urma cu iei de ce se sperie toata lumea ,inteleg ca sint misteriosi asta ce sa le faci astia sint si in plus ma atrage misterul .

snt sanse dar se ajunge intr-un punct in care unul dintre voi trebuie sa lase de la el. si e bine sa fii pregatita ca aceea ca fii tu pt ca scorpionul are mereu dreptate. sunt taur si am avut o astfel de relatie.
oricum
uita-te prin topicuri...mai sunt deschise multe sb despre tauri si scorpioni sau barbati scorpioni
ploidevise
Postat pe 21 Noiembrie 2010 10:04
sotul meu este scorpion si suntem impreuna de aproape 14 ani. Avem o fetita de 11 ani iar de un an viata mea este un iad,am aflat ca sotul meu traieste viata dubla de 8sau9 ani si mai nou mai are o fetita de 1 an si 4 luni.este liber intreprinzatorsi nu am avut cum sa-l urmaresc am incercat sa am incredere ca stiti cum este o relatie se bazeaza pe incredere,incredere ce mi-a fost spulberata de un telefon.I-am facut bagajul sa plece dar nu vrea zice ca noi suntem familia lui atunci ea ce este?a Asa o sa mearga toata viata? nu o sa renunte la niciuna? Daca nu ar fi fost aceasta problema vita mea ar fi fost OK.Aceasta este viata mea femeia taur si el scorpion.
kudika199634
Postat pe 5 Decembrie 2010 11:48
De la: kudika199634, la data 2010-12-05 11:48:53sotul meu este scorpion si suntem impreuna de aproape 14 ani. Avem o fetita de 11 ani iar de un an viata mea este un iad,am aflat ca sotul meu traieste viata dubla de 8sau9 ani si mai nou mai are o fetita de 1 an si 4 luni.este liber intreprinzatorsi nu am avut cum sa-l urmaresc am incercat sa am incredere ca stiti cum este o relatie se bazeaza pe incredere,incredere ce mi-a fost spulberata de un telefon.I-am facut bagajul sa plece dar nu vrea zice ca noi suntem familia lui atunci ea ce este?a Asa o sa mearga toata viata? nu o sa renunte la niciuna? Daca nu ar fi fost aceasta problema vita mea ar fi fost OK.Aceasta este viata mea femeia taur si el scorpion.

si tu ai acceptat sa traiasca in aceiasi casa cu tine ???
roz5blue6lila7
Postat pe 5 Decembrie 2010 11:53
astia sunt barbatii scorpioni.
rar gasesti unul normal la cap
si culmea ca o gramada de tauroaice sa pricopsesc cu ei
ploidevise
Postat pe 5 Decembrie 2010 18:53
Ma si eu sunt tauroaica si el scorpion. Si pe 15 decembrie, facem 20 de ani de cand suntem impreuna. Avem 2 copii mari si totul e ok. Nu cred ca m-a inselat niciodata. E un tip cult si foarte bine crescut. E viata meu, sufletul meu pereche, prietenul meu.
mireladoncut
Postat pe 6 Decembrie 2010 00:20
Nu am ce sa fac! El nu vrea sa divortam, singurul lucru pe care l-am putut face a fost sa trec pe numele fiicei noastre casa si urmeaza si restul cat sunt bunicii in viata ca cealalta sa nu aiba nici-un drept.Afara din casa nu-l pot da ca are uzufructviageriar eu nu-mi pot lasa fiica si sa plec in lume. Am multe posibilitati de a pleca din tara sa-mi fie mie bine dar ranesc prea mult acest suflet nevinovat.Nu vreau sa-mi distrug copilul dar nici nu vreau sa inebunesc.Incredere in barbati nu as mai avea pentru ca majoritatea fac la fel si ce as face as sari din lac in put.Ce mi-as dori ar fi sa plece sa avem o viata linistita.
kudika199634
Postat pe 6 Decembrie 2010 09:58
Primesti un sfat de la un taur casatorit de 20 de ani cu un scorpion?Sper ca da...Unu:scorpionul este fidel DAR este cumplit de gelos.Totodata,nu este cel care te va rani sau insulta cu conditia sa nu o faci tu inainte.Poate avea izbucniri carora nu le vei gasi rostul,dar e bine sa nu le bagi in seama pentru ca in cel mai scurt timp va veni langa tine ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic-si atunci poti sa-i spui tu cam ca crezi...Nu este zgarcit(mai curand vei fi tu) si ii place sa traiasca bine,confortabil( dupa cum iti place si tie,dealtfel). Este muncitor si indemanatic,inteligent si inventiv.Nu pierzi nimic langa un scorpion...Sunteti doua zodii care se completeaza reciproc.

cummavezi
Postat pe 6 Decembrie 2010 10:14
sa va dati in cap sau sa traiti fericiti pana la adaci batraneti? hmmm! depinde de voi!
roz5blue6lila7
Postat pe 6 Decembrie 2010 10:19
Problema e ca nu ne dam in cap,daca s-ar fi ajuns la violenta as fi plecat sigur. Am discutat cu el nu ca sotie ci ca prietena, i-am oferit n variante sa ia o hotarare si el imi spune ca noi suntem familia lui si nu va pleca niciodata de linga noi.L-am intrebat, si cu ea (ele) ce faci? el imi spune ca nu mai are de-aface cu persoana respectiva(nici numele nu i-l spune) dar eu tot acolo il gasesc. Cand este acolo este alt om sta in bar si bea cu ,,noii,,lui prieteni iar cand ajunge la ea se cearta so se bat ca chiorii, comportament total diferi de cel de acasa.Asta din spusele ei,dar nu cred ca ar fi sps-o ca pe o lauda.
kudika199634
Postat pe 6 Decembrie 2010 10:34
fetelor fugiti de scorpion ca dracu de tamaie, va zic eu din experienta proprie..
sunt fiinte ciudate, egoiste ,razbunatoare si greu de inteles
iar barbatii inseala fara nici un fel de urma de vinovatie
cvcricri
Postat pe 9 Decembrie 2010 16:26
De la: cvcricri, la data 2010-12-09 16:26:44fetelor fugiti de scorpion ca dracu de tamaie, va zic eu din experienta proprie..
sunt fiinte ciudate, egoiste ,razbunatoare si greu de inteles
iar barbatii inseala fara nici un fel de urma de vinovatie

:)))))
O DA!
cate femei am auzit care sa spuna asta..offf..
sunt tare ciudati si
barbatii astia ...
ploidevise
Postat pe 10 Decembrie 2010 16:59
De la: kudika199634, la data 2010-12-06 10:34:02Problema e ca nu ne dam in cap,daca s-ar fi ajuns la violenta as fi plecat sigur. Am discutat cu el nu ca sotie ci ca prietena, i-am oferit n variante sa ia o hotarare si el imi spune ca noi suntem familia lui si nu va pleca niciodata de linga noi.L-am intrebat, si cu ea (ele) ce faci? el imi spune ca nu mai are de-aface cu persoana respectiva(nici numele nu i-l spune) dar eu tot acolo il gasesc. Cand este acolo este alt om sta in bar si bea cu ,,noii,,lui prieteni iar cand ajunge la ea se cearta so se bat ca chiorii, comportament total diferi de cel de acasa.Asta din spusele ei,dar nu cred ca ar fi sps-o ca pe o lauda.

dar cum de se duce el sa stea "acolo". de ce sta acolo si nu acasa la voi?
tu cum suporti situatia...?
ploidevise
Postat pe 10 Decembrie 2010 17:07
Daca as sti raspunsul la multe intrebari credeti ca as mai fi pe acest forum? Pana acum lipsea de acasa mai mult in wikend sub pretextul ca nu lucreaza garda si pol dar erau minciuni. Culmea ca se justifica cand venea cu banii pe care ii aducea. Din prostia ei am inceput cercetarile si de atunci s-a nascut in mine un detectiv care descopera mereu cate ceva. SINCER VA SPUN i-am demonstrat ca sunt dispusa sa renunt la el dar nu vrea sa plece nici nu ma lasa sa ma separ de el sa stau in camera cu fiica mea vine si ma ia in brate si-mi spune ca locul meu nu este acolo,locul meu este langa el.De ce nu vrea sa renunte la mine si sa ma lase in pace? Oare vrea sa ma innebuneasca?
kudika199634
Postat pe 11 Decembrie 2010 15:47
Vai...si cand ma gandesc cum suntem noi tauroaicele cand ni se pune pata. Nu ca suntem detective ci Sherlock Holmes :))
De ce nu renunta definitiv la aia?
de ce sa renunte la voi?
ploidevise
Postat pe 11 Decembrie 2010 16:31
Este mai complicat deoarece dupa tot ce am aflat am trecut casa pe numele fiicei noastre iar noi avem doar uzufruct viager si cel care va parasi locuinta il va pierde.Si va dati seama imi iubesc copilul mai mult ca orice pe lume si nu l-as putea parasi.Trebuie sa lupt pana il voi face sa ia o hotarare,indiferent care va fi aceea.Ca doar VIATA E O LUPTA NU?
kudika199634
Postat pe 12 Decembrie 2010 05:14
De la: kudika199634, la data 2010-12-12 05:14:17Este mai complicat deoarece dupa tot ce am aflat am trecut casa pe numele fiicei noastre iar noi avem doar uzufruct viager si cel care va parasi locuinta il va pierde.Si va dati seama imi iubesc copilul mai mult ca orice pe lume si nu l-as putea parasi.Trebuie sa lupt pana il voi face sa ia o hotarare,indiferent care va fi aceea.Ca doar VIATA E O LUPTA NU?
,,Aia,, daca a facut un copil a crezut ca el va da fuga cu bagajul la ea si ne va parasi pe noi dar n-a fost asa iar acum el nu stie cum sa mai iasa din asta.PROBABIL CA ESTE AMENINTAT CU CEVA ,oare banii de unde veneau ? poate ea stie mai bine iar acum il ameninta.
kudika199634
Postat pe 12 Decembrie 2010 05:59
eu sunt logodita cu un scorpion si desi suntem de un an de zile impreuna tot nu pot spune ca il cunosc foarte bine , intr-adevar sunt ciudati si greu de inteles , cat am fost doar iubiti era diferit , tandru , atent , dar de o luna ne-am mutat impreuna si descopar lucruri despre el la care nu ma asteptam . Nu stiu ce sa zic dar cel putin al meu nu se cearta cu mine , eu ma cert cu el , ma asculta si nu are niciodata nimic de zis dar dupa vreo doua -trei zile imi spune ca nu-i chiar asa cum ziceam eu , de ce nu poate spune atunci pe moment ce are de zis ? Despre infidel nu stiu nu pare genul de barbat dar nu se stie niciodata .de o luuna ne-am mutat impreuna , in brazilia , eu nu am servici momentan ca invat limba si am vazut ca lui ii place doar sa ma stie acasa , nu pot sa ies singura , imi spune sa nu ma grabesc in legatura cu serviciul , ca ii mai bine sa stau acasa , dar sunt taur sunt o fire independenta , oare chiar vrea sa fiu prizoniera in casa tot timpul din gelozie sau ....
kudika067214
Postat pe 13 Decembrie 2010 14:29
De la: kudika067214, la data 2010-12-13 14:29:51eu sunt logodita cu un scorpion si desi suntem de un an de zile impreuna tot nu pot spune ca il cunosc foarte bine , intr-adevar sunt ciudati si greu de inteles , cat am fost doar iubiti era diferit , tandru , atent , dar de o luna ne-am mutat impreuna si descopar lucruri despre el la care nu ma asteptam . Nu stiu ce sa zic dar cel putin al meu nu se cearta cu mine , eu ma cert cu el , ma asculta si nu are niciodata nimic de zis dar dupa vreo doua -trei zile imi spune ca nu-i chiar asa cum ziceam eu , de ce nu poate spune atunci pe moment ce are de zis ? Despre infidel nu stiu nu pare genul de barbat dar nu se stie niciodata .de o luuna ne-am mutat impreuna , in brazilia , eu nu am servici momentan ca invat limba si am vazut ca lui ii place doar sa ma stie acasa , nu pot sa ies singura , imi spune sa nu ma grabesc in legatura cu serviciul , ca ii mai bine sa stau acasa , dar sunt taur sunt o fire independenta , oare chiar vrea sa fiu prizoniera in casa tot timpul din gelozie sau ....
Si la mine a fost la fel la inceput. Am stat aproape 3 ani impreuna apoi ne-am casatorit. De cand a aparut copilul a inceput sa stea mai mult in oras dupa care s-a incurcat cu aceasta persoana care a trait cu mai multe persoane printre care si nasul nostru de cununie. As fi preferat sa aiba cate una in fiecare seara decat o relatie de durata. Acum, apropo de serviciu nici nu vrea sa auda zice ca aduce el destui bani iar eu sa am grija de fiica noastra si de casa.Apropo de casatorie eu zic ca daca va iubiti nu legalizati relatia ca atunci cand ii vei purta numele isi va da arama pe fata. Mie nici divortul nu mi-l da iar eu nu pot avea o relatie atata timp cat ii port numele ca nu as ajunge la 2 m sub pamant ci la 4m sa fie sigur ca nu-l insel nici acolo.Nici gelos sa nu incerci sa-l faci ca o incasezi iti spun din proprie experienta, norocul meu a fost ca era soacra mea la mine si ea stia de planul meu.AI MARE GRIJA DAR DIN CE AI SCRIS SE ASEAMANA MULT CU SOTUL MEU.
kudika199634
Postat pe 13 Decembrie 2010 18:53
multumesc mult de sfat , acum stiu ca nu sunt eu chiar nebuna cum zice el , pe zi ce trece aflu ca minte foarte mult , m-o mintit cu aproape tot despre trecutul lui , acum chiar nu stiu ce sa fac ? am senzatia ca sunt intr-o tara straina logodita cu un om pe care nici macar nu il cunosc
kudika067214
Postat pe 14 Decembrie 2010 14:31
Buna ,sunt tauroaica ,am fost casatorita c'un scorpion dupa acte 20 de ani...dar in aceeasi casa am stat 118 ani...la incepu eram indragostiti amandoi..totul ok. Dupa un timp am observat ca se schimba..(repet si eu..inteligenti,culti ambitiosi)..va spun feriti-va de intepatura scorpionului...Am cerut eu divortul ..pe baza lui nici azi nu eram divortata...
Sunt sensibili...dar de ei nu e decat penisul si portofoliu"
doridor
Postat pe 14 Decembrie 2010 14:43
:))))
stii cum e cu scorpionii astia???
cat esti in relatie cu ei si e totul bine nu ai de multe ori nici cea mai vaga banuiala de ce le poate capu. Traiesti ca intr-un balon si dintr-o data se sparge... vezi realitea si atunci maaaare grozavie.
Oricum nu ai e sa ii zici unei femei indragostite de un scorpion..POti sa ii aduci dovezi clare si tot nu te crede..
ploidevise
Postat pe 18 Decembrie 2010 10:26
De la: kudika067214, la data 2010-12-14 14:31:27multumesc mult de sfat , acum stiu ca nu sunt eu chiar nebuna cum zice el , pe zi ce trece aflu ca minte foarte mult , m-o mintit cu aproape tot despre trecutul lui , acum chiar nu stiu ce sa fac ? am senzatia ca sunt intr-o tara straina logodita cu un om pe care nici macar nu il cunosc

nu esti nebuna! el iti spune ca esti nebuna iar tu daca il mai asculti mult s-ar putea sa si crezi asta. El e vinovat dar iti stie punctul slab si te manipuleaza.
ploidevise
Postat pe 18 Decembrie 2010 10:49
si eu sunt implicata intr-o relatie.eu sunt taur el este scorpion.ne intelegem bine.suntem impreuna de aproape 3 ani.de ceva vreme nu imi prea place cum merge relatia asta.e gelos si imi scoate ochii ca fac lucruri pe care el in deranjeaza ,dar pana aqm el mia dat multe motive ca sa fiu suparata si sa ne despartim dar am dat si o a doua sansa si a treia....nu sunt in masura sa va zic sa ii lasati in pace,dar sunt niste zodii dificile si tare pretentioase,cu toate ca la ei nu isi iau in seama si defectele lor
kudika020591
Postat pe 19 Decembrie 2010 16:03
mai! mai! mai! dar ce aveti fetelor cu scorpionii? si eu sunt un scorpion,dar nu ma regasesc in ceeace scrieti aici.si eu am o partenera taur si nu s-a intamplat nimic din ce spuneti voi si nici nu o sa se intample.ar trebui sa vedeti unde e greseala.si se poate rezolva prin comunicare,dar atentie! tonul nu trebuie sa fie ridicat si nimeni nu trebuie sa fie jignit...si asta trebuie sa se faca din timp inainte ca el sau ea sa faca vreo prostie.e mai usor sa previi decit sa combati.
kudika321284
Postat pe 21 Decembrie 2010 11:28
De la: kudika321284, la data 2010-12-21 11:28:30mai! mai! mai! dar ce aveti fetelor cu scorpionii? si eu sunt un scorpion,dar nu ma regasesc in ceeace scrieti aici.si eu am o partenera taur si nu s-a intamplat nimic din ce spuneti voi si nici nu o sa se intample.ar trebui sa vedeti unde e greseala.si se poate rezolva prin comunicare,dar atentie! tonul nu trebuie sa fie ridicat si nimeni nu trebuie sa fie jignit...si asta trebuie sa se faca din timp inainte ca el sau ea sa faca vreo prostie.e mai usor sa previi decit sa combati.
daca tu esti scorpion si nai citit despre relatia mea cu sotul meu ai putea sa-mi spui cam ce gandeste el? toate cunostintele mele care-mi cunosc cazul s-au blocat nu stiu ce sa mai zica si ce sfat sa-mi mai dea ca sa ma faca sa trec de acest hop.
kudika199634
Postat pe 22 Decembrie 2010 18:53
am plecat acasa la mama dar a trebuit sa mint sa pot pleca si acum si-o iesit din minti si ma terorizeaza
kudika067214
Postat pe 22 Decembrie 2010 23:13
De la: kudika228425, la data 2010-11-20 19:22:06salutare tuturor ma ti bagt in sperieti cu scorpionii sint fideli sau nu pina la urma prietenul meu este super nu cred ca ma inselat pina acuma ne intelegem super ma ajuta in casa facem cumparaturi impreuna facem sport amindoi totul in 2 si la pat numai spun super tare ,care este treaba pina la urma cu iei de ce se sperie toata lumea ,inteleg ca sint misteriosi asta ce sa le faci astia sint si in plus ma atrage misterul .







... ... da ce ai fi vrut sa faca ? ... ce si-ar mai dori un barbat (indiferent ce zodie este) ? ... are totul gratis de ce ar face mofturi !!! ... dupa ce o sa mai cresti o sa te umfli si tu in pene de suparare ... ...

marco918
Postat pe 22 Decembrie 2010 23:20
si tu nu ai pe nimeni mai aproape?........inceaca si tu...........poate compensezi intr-un fel......si lasa viata sa mearga inainte.........parerea mea
kudika342164
Postat pe 23 Decembrie 2010 12:36
De la: kudika342164, la data 2010-12-23 12:36:27si tu nu ai pe nimeni mai aproape?........inceaca si tu...........poate compensezi intr-un fel......si lasa viata sa mearga inainte.........parerea mea
Am parintii,socri,surorile,prietenele dar degeaba daca nu este el caci cu el m-am casatorit nu? nici nu vrea sa ma lase sa-mi gasesc linistea.Ce sa fac?
kudika199634
Postat pe 23 Decembrie 2010 22:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa ne mai descretim fruntile in lagatura cu zodiile 10 De la: alexyam_12 2 Martie 2009 19:20
ce parere aveti?? eu gemeni el gemeni.. 15 De la: kudika294786 4 August 2010 15:32
buna 1 De la: kudika318878 2 Septembrie 2010 10:44
el gemeni eu sagetator? 8 De la: kudika_nikole 28 Decembrie 2011 17:52
Au pestoaicele noroc in dragoste? 50 De la: dabijp 30 Noiembrie 2009 15:21