Setari Cookie-uri

despartire

buna fetelor.am si eu o problema si as avea o nevoie foarte mare de ajutor.la 21 de ani am plecat in italia pentru a-mi face un viitor.anul trecut,dupa 9 ani de stat acolo,m-am intors acasa dorind sa cunosc pe cineva sa-mi fac un viitor.cum nu mai sunt la varsta la care sa caut a cautat altcineva pentru mine.o vecina.mi-a facut cunostinta cu un baiat de 32 de ani serios,linistit,nefumator nebautor cu servici bun.el lucreaza pe mare si sta o luna acasa o luna plecat.el cand venea si statea la parintii mei.precizez ca in cei 9 ani am reusit sa-mi cumpar un apartament si sa strang cativa bani.insa el nu dorea sa ne mutam in apartament pe motiv ca venea iarna si el trebuia renovat de la A la Z.am acceptat sa stau pe capul alor mei crezand ca totul va fii bine.in acest timp am ramas insarcinata.la 2 luni dupa ce ne-am cunoscut.copilul mi l-am dorit foarte mult chiar daca era cu el sau nu.de craciun anul trecut ne-am casatorit civil doar.de atunci el s-a schimbat complet.a inceput sa aiba pretentii la apartamentul meu si la banii mei.nu cheltuia nimik cu mine si tinea cont de tot ce cheltuiam pentru copilul nostru.el avea o vorba ,,ce-i al tau e si al meu, ce-i al meu e doar al meu''. am acceptat aceste schimbari de frica de a ramane singura si cu fetita mea.pana luna trecuta cand am stat la el si a inceput sa ma loveasca si sa ma jigneasca.si nu numai pe mine ci si pe copilul nostru.fetitta seamana mai mult cu mine.si mi-a spus ,,uite seamana cu tine si il cresc eu''.atunci mi-am luat hainele si copilul si am plecat.acum el mi-a dat un mesaj cum ca vrea sa-i trimit certificatul de casatorie si nu stiu pentru ce mai exact il vrea.mentionez ca apartementul meu e pe numele parintilor mei iar banii din banca sunt pe numele meu de maritata.dar eu i-am bagat in banca inainte sa ne casatorim da ar trebuit sa schimb ca mi-am schimbat buletinul.si vreau sa va intreb daca poate sa-mi faca ceva rau sau sa-mi ia ceva.sau daca poate sa-mi ia fetita el avand lok de munca iar eu nu.oricum el sta in conditii mizerii iar poate ma ajuta faptul ca am banii in banca pe numele meu si apartament ca sa nu-mi pierd fetita.va rog sa ma ajutati.va multu anticipat.mesc
ana0690
Postat pe 23 Noiembrie 2010 16:57
intrereseazate la un avocat...poti gasi si pe net!
roz5blue6lila7
Postat pe 23 Noiembrie 2010 17:03
De la: yna04, la data 2010-11-23 16:57:44buna fetelor.am si eu o problema si as avea o nevoie foarte mare de ajutor.la 21 de ani am plecat in italia pentru a-mi face un viitor.anul trecut,dupa 9 ani de stat acolo,m-am intors acasa dorind sa cunosc pe cineva sa-mi fac un viitor.cum nu mai sunt la varsta la care sa caut a cautat altcineva pentru mine.o vecina.mi-a facut cunostinta cu un baiat de 32 de ani serios,linistit,nefumator nebautor cu servici bun.el lucreaza pe mare si sta o luna acasa o luna plecat.el cand venea si statea la parintii mei.precizez ca in cei 9 ani am reusit sa-mi cumpar un apartament si sa strang cativa bani.insa el nu dorea sa ne mutam in apartament pe motiv ca venea iarna si el trebuia renovat de la A la Z.am acceptat sa stau pe capul alor mei crezand ca totul va fii bine.in acest timp am ramas insarcinata.la 2 luni dupa ce ne-am cunoscut.copilul mi l-am dorit foarte mult chiar daca era cu el sau nu.de craciun anul trecut ne-am casatorit civil doar.de atunci el s-a schimbat complet.a inceput sa aiba pretentii la apartamentul meu si la banii mei.nu cheltuia nimik cu mine si tinea cont de tot ce cheltuiam pentru copilul nostru.el avea o vorba ,,ce-i al tau e si al meu, ce-i al meu e doar al meu''. am acceptat aceste schimbari de frica de a ramane singura si cu fetita mea.pana luna trecuta cand am stat la el si a inceput sa ma loveasca si sa ma jigneasca.si nu numai pe mine ci si pe copilul nostru.fetitta seamana mai mult cu mine.si mi-a spus ,,uite seamana cu tine si il cresc eu''.atunci mi-am luat hainele si copilul si am plecat.acum el mi-a dat un mesaj cum ca vrea sa-i trimit certificatul de casatorie si nu stiu pentru ce mai exact il vrea.mentionez ca apartementul meu e pe numele parintilor mei iar banii din banca sunt pe numele meu de maritata.dar eu i-am bagat in banca inainte sa ne casatorim da ar trebuit sa schimb ca mi-am schimbat buletinul.si vreau sa va intreb daca poate sa-mi faca ceva rau sau sa-mi ia ceva.sau daca poate sa-mi ia fetita el avand lok de munca iar eu nu.oricum el sta in conditii mizerii iar poate ma ajuta faptul ca am banii in banca pe numele meu si apartament ca sa nu-mi pierd fetita.va rog sa ma ajutati.va multu anticipat.mesc




imi vine in fata vechile obiceiuri din stravechi....
sau un alt exemplu.......fara sa te superi.....dar parca te-ai dus ca ........sa o insamanteze un bou.......
cum dracu sa iti caute altcv un barbat si sa i-l mai si iei de sot.......
si dupa violenta si un comportament atat de urat sa mai stai cu el..........
casa nu ti-o poate lua pt ca e pe numele parintilor tai....
iar banii din banca ii poti scoate si bagati in alta parte pe numele parintilor......si te-ai scos.........
cum naiba sunt unele femei atat de naive?
tu ai vrut sa iti cumperi barbat sau ............
Celia_1
Postat pe 23 Noiembrie 2010 17:04
si nu da nici un act ......fie el certf de casatorie ,acte de casa...etc...nimic!
Celia_1
Postat pe 23 Noiembrie 2010 17:06
De la: yna04, la data 2010-11-23 16:57:44buna fetelor.am si eu o problema si as avea o nevoie foarte mare de ajutor.la 21 de ani am plecat in italia pentru a-mi face un viitor.anul trecut,dupa 9 ani de stat acolo,m-am intors acasa dorind sa cunosc pe cineva sa-mi fac un viitor.cum nu mai sunt la varsta la care sa caut a cautat altcineva pentru mine.o vecina.mi-a facut cunostinta cu un baiat de 32 de ani serios,linistit,nefumator nebautor cu servici bun.el lucreaza pe mare si sta o luna acasa o luna plecat.el cand venea si statea la parintii mei.precizez ca in cei 9 ani am reusit sa-mi cumpar un apartament si sa strang cativa bani.insa el nu dorea sa ne mutam in apartament pe motiv ca venea iarna si el trebuia renovat de la A la Z.am acceptat sa stau pe capul alor mei crezand ca totul va fii bine.in acest timp am ramas insarcinata.la 2 luni dupa ce ne-am cunoscut.copilul mi l-am dorit foarte mult chiar daca era cu el sau nu.de craciun anul trecut ne-am casatorit civil doar.de atunci el s-a schimbat complet.a inceput sa aiba pretentii la apartamentul meu si la banii mei.nu cheltuia nimik cu mine si tinea cont de tot ce cheltuiam pentru copilul nostru.el avea o vorba ,,ce-i al tau e si al meu, ce-i al meu e doar al meu''. am acceptat aceste schimbari de frica de a ramane singura si cu fetita mea.pana luna trecuta cand am stat la el si a inceput sa ma loveasca si sa ma jigneasca.si nu numai pe mine ci si pe copilul nostru.fetitta seamana mai mult cu mine.si mi-a spus ,,uite seamana cu tine si il cresc eu''.atunci mi-am luat hainele si copilul si am plecat.acum el mi-a dat un mesaj cum ca vrea sa-i trimit certificatul de casatorie si nu stiu pentru ce mai exact il vrea.mentionez ca apartementul meu e pe numele parintilor mei iar banii din banca sunt pe numele meu de maritata.dar eu i-am bagat in banca inainte sa ne casatorim da ar trebuit sa schimb ca mi-am schimbat buletinul.si vreau sa va intreb daca poate sa-mi faca ceva rau sau sa-mi ia ceva.sau daca poate sa-mi ia fetita el avand lok de munca iar eu nu.oricum el sta in conditii mizerii iar poate ma ajuta faptul ca am banii in banca pe numele meu si apartament ca sa nu-mi pierd fetita.va rog sa ma ajutati.va multu anticipat.mesc
titisor
Postat pe 24 Noiembrie 2010 08:59
ai fost tare naiva pt varsta ta
baga divort cat mai repede,copilul nu-l poate lua,dupa lege el merge la mama daca are casa si conditii sa-l creasca.nu da nici un act.dute si baga actiunea de divort pe motiv de rele tratamente aplica familiei.te costa doar 39 ron.
termina cu el pe cale amiabila,iar daca vrea partaj sa plateasca el.te-ai grabit si nu cred ca ai sentimente prea puternice pt aceasta persoana.
si casca ochii mari la parinti,asa este si copilul,adica viitorul sot
titisor
Postat pe 24 Noiembrie 2010 09:04
IN ITALIA ARE GRIJA DE O BABA SI ZICE CA NU ARE VOIE SA IASA DIN CASA PT CA NU ARE CU CINE SA LASE BABA.MAI VIN DE LA ASISTENTA SOCIALA CATE O ORA PE ZI SI ATUNCI ARE O FEREASTRA.CREZI CA POATE GASI ASA USOR UNU CARE SA O INTRETINA ?SI NICI NU ARATA ASA BINE.PT MINE ERA FRUMOASA DAR ESTE PLINUTA SI MAI ARE PROBLEME SI CU NERVII.ESTE IUTE LA MANIE SI FACE URAT DE TOT.NU CRED CA ACCEPTA CINEVA ASA CEVA. EA POATE SA INCERCE DAR O SA AIBA O SURPRIZA NEPLACUTA.NU TOTI ACCEPTA CRIZELE DE ISTERIE ASA CUM AM FACUT EU.VA VEDEA CA E RAU CU RAU DAR MAI RAU FARA RAU!
titisor
Postat pe 24 Noiembrie 2010 11:10
De la: titisor, la data 2010-11-24 11:10:52IN ITALIA ARE GRIJA DE O BABA SI ZICE CA NU ARE VOIE SA IASA DIN CASA PT CA NU ARE CU CINE SA LASE BABA.MAI VIN DE LA ASISTENTA SOCIALA CATE O ORA PE ZI SI ATUNCI ARE O FEREASTRA.CREZI CA POATE GASI ASA USOR UNU CARE SA O INTRETINA ?SI NICI NU ARATA ASA BINE.PT MINE ERA FRUMOASA DAR ESTE PLINUTA SI MAI ARE PROBLEME SI CU NERVII.ESTE IUTE LA MANIE SI FACE URAT DE TOT.NU CRED CA ACCEPTA CINEVA ASA CEVA. EA POATE SA INCERCE DAR O SA AIBA O SURPRIZA NEPLACUTA.NU TOTI ACCEPTA CRIZELE DE ISTERIE ASA CUM AM FACUT EU.VA VEDEA CA E RAU CU RAU DAR MAI RAU FARA RAU!




cu cine te certi?
Celia_1
Postat pe 24 Noiembrie 2010 11:14
De la: titisor, la data 2010-11-22 09:57:54nu am batut-o.din contra.am preferat sa stau si sa dea ea.in 13 ani am lovot-o de 3 ori si aste decat dupa ce nu am mai rezistat sa fiu jicnit si dracuit. nu sant chiar asa de gelos. chiar am rugat-o sa mearga singura la cumparaturi si nu iam interzis niciodata nimic.am facut tot ce a fost posibil sa se simta bine


Nenea titisor, dumneata uiti ca ai lasat-o sa pleca intr-o alta tara pt. neajunsurile familiei.
Asta TU ca barbat trebuia sa faci, ca sa lasi mama langa copii, si-i creasca.
Ai preferat sa fii tu femeie in casa, lasa, nu-ti bate capul, vine ea si dupa copii.
Ce sa faca cu un barbat ca tine care a trimit-o la munca?
Cu tine sau fara ii e totuna, sau nu, fara tine are cheltuieli mai mici.
Esti un barbat gelos si castigi putin?
Ca asta am dedus din ceea ce ai scris.
Scuza-ma, multi barbati din Ro, va trimiteti sotiile slugi in alte tari! .......asta e plata.
stem_29
Postat pe 24 Noiembrie 2010 12:04
De la: stem_29, la data 2010-11-24 12:04:14
De la: titisor, la data 2010-11-22 09:57:54nu am batut-o.din contra.am preferat sa stau si sa dea ea.in 13 ani am lovot-o de 3 ori si aste decat dupa ce nu am mai rezistat sa fiu jicnit si dracuit. nu sant chiar asa de gelos. chiar am rugat-o sa mearga singura la cumparaturi si nu iam interzis niciodata nimic.am facut tot ce a fost posibil sa se simta bine


Nenea titisor, dumneata uiti ca ai lasat-o sa pleca intr-o alta tara pt. neajunsurile familiei.
Asta TU ca barbat trebuia sa faci, ca sa lasi mama langa copii, si-i creasca.
Ai preferat sa fii tu femeie in casa, lasa, nu-ti bate capul, vine ea si dupa copii.
Ce sa faca cu un barbat ca tine care a trimit-o la munca?
Cu tine sau fara ii e totuna, sau nu, fara tine are cheltuieli mai mici.
Esti un barbat gelos si castigi putin?
Ca asta am dedus din ceea ce ai scris.
Scuza-ma, multi barbati din Ro, va trimiteti sotiile slugi in alte tari! .......asta e plata.



bv stem......subscriu!
Celia_1
Postat pe 24 Noiembrie 2010 12:06
De la: Celia_1, la data 2010-11-23 17:06:20si nu da nici un act ......fie el certf de casatorie ,acte de casa...etc...nimic!


El contra cost poate sa -si scoata alt certificat de casatorie, asa cum ea-l detine, si el poate.......
insa asta nu-i nimic, nu poate face absolut nimic cu ceea ce nu-i al lui:)
Legile sunt clare, dintr-o casatorie se iese exact cum se intra, fiecare cu ce a avut, indiferent de anii cat au fost casatoriti, si impart ceea ce au dobandit impreuna.........asta cu impartitul e alt proces, separat de divort.
Divortul e un proces, partajul e dupa.
Ca n-are servici.......ar fi un bai pt. cresterea copilului, insa are bani la banca si casa.
In Ro, nu ia copilul mamei decat daca-i denaturata, ceea ce aici nu e cazul
stem_29
Postat pe 24 Noiembrie 2010 12:17
De la: titisor, la data 2010-11-24 11:10:52IN ITALIA ARE GRIJA DE O BABA SI ZICE CA NU ARE VOIE SA IASA DIN CASA PT CA NU ARE CU CINE SA LASE BABA.MAI VIN DE LA ASISTENTA SOCIALA CATE O ORA PE ZI SI ATUNCI ARE O FEREASTRA.CREZI CA POATE GASI ASA USOR UNU CARE SA O INTRETINA ?SI NICI NU ARATA ASA BINE.PT MINE ERA FRUMOASA DAR ESTE PLINUTA SI MAI ARE PROBLEME SI CU NERVII.ESTE IUTE LA MANIE SI FACE URAT DE TOT.NU CRED CA ACCEPTA CINEVA ASA CEVA. EA POATE SA INCERCE DAR O SA AIBA O SURPRIZA NEPLACUTA.NU TOTI ACCEPTA CRIZELE DE ISTERIE ASA CUM AM FACUT EU.VA VEDEA CA E RAU CU RAU DAR MAI RAU FARA RAU!


Poftim, tu realizezi cum si ce scrii?!
Daca asa i-ai spus si ei, ca e cu nervii, ca nu e frumoasa........la ce te asteptai?!
Sa -ti trimita bani si sa te si iubeasca.
Asculta nenea, asa cum spui tu ca o iubesti sa ca nu e o femeie frumoasa, asa o poate iubi si un alt barbat!
Si afla ca nu-i atat de proasta sa te fi lasat pt. o baba, are pe cineva care-i spune ca-i frumoasa, harnica.......etc!
Asa ca da-i pace si invata sa faci bani, gelosule.
De obicei barbatii care nu fac bani sunt si frustrati si gelosi!
Demonstreaza-i ca esti barbat pt. ea..........pana acum ai demonstrat ce?!
O faci cu nervii, spui ca-i grasa.......( vezi ca tu ai scris, nu eu, " frumosule", ca tu-i fii vreun fat frumos!)
stem_29
Postat pe 24 Noiembrie 2010 12:22
De la: stem_29, la data 2010-11-24 12:17:32
De la: Celia_1, la data 2010-11-23 17:06:20si nu da nici un act ......fie el certf de casatorie ,acte de casa...etc...nimic!


El contra cost poate sa -si scoata alt certificat de casatorie, asa cum ea-l detine, si el poate.......
insa asta nu-i nimic, nu poate face absolut nimic cu ceea ce nu-i al lui:)
Legile sunt clare, dintr-o casatorie se iese exact cum se intra, fiecare cu ce a avut, indiferent de anii cat au fost casatoriti, si impart ceea ce au dobandit impreuna.........asta cu impartitul e alt proces, separat de divort.
Divortul e un proces, partajul e dupa.
Ca n-are servici.......ar fi un bai pt. cresterea copilului, insa are bani la banca si casa.
In Ro, nu ia copilul mamei decat daca-i denaturata, ceea ce aici nu e cazul



cat se pot face in rominica noastra.....tulai!
daca ai niste cunostiinte......poti sa castigi ce vrei....din pacate !
Celia_1
Postat pe 24 Noiembrie 2010 12:23
De la: Celia_1, la data 2010-11-24 12:23:39
De la: stem_29, la data 2010-11-24 12:17:32
De la: Celia_1, la data 2010-11-23 17:06:20si nu da nici un act ......fie el certf de casatorie ,acte de casa...etc...nimic!


El contra cost poate sa -si scoata alt certificat de casatorie, asa cum ea-l detine, si el poate.......
insa asta nu-i nimic, nu poate face absolut nimic cu ceea ce nu-i al lui:)
Legile sunt clare, dintr-o casatorie se iese exact cum se intra, fiecare cu ce a avut, indiferent de anii cat au fost casatoriti, si impart ceea ce au dobandit impreuna.........asta cu impartitul e alt proces, separat de divort.
Divortul e un proces, partajul e dupa.
Ca n-are servici.......ar fi un bai pt. cresterea copilului, insa are bani la banca si casa.
In Ro, nu ia copilul mamei decat daca-i denaturata, ceea ce aici nu e cazul



cat se pot face in rominica noastra.....tulai!
daca ai niste cunostiinte......poti sa castigi ce vrei....din pacate !



Nu nu-i chiar asa, casa e pe mama ei. Plus ca poate demonstra ca a avut-o inainte de casatorie....simplu.
stem_29
Postat pe 24 Noiembrie 2010 12:25
De la: stem_29, la data 2010-11-24 12:25:35
De la: Celia_1, la data 2010-11-24 12:23:39
De la: stem_29, la data 2010-11-24 12:17:32
De la: Celia_1, la data 2010-11-23 17:06:20si nu da nici un act ......fie el certf de casatorie ,acte de casa...etc...nimic!


El contra cost poate sa -si scoata alt certificat de casatorie, asa cum ea-l detine, si el poate.......
insa asta nu-i nimic, nu poate face absolut nimic cu ceea ce nu-i al lui:)
Legile sunt clare, dintr-o casatorie se iese exact cum se intra, fiecare cu ce a avut, indiferent de anii cat au fost casatoriti, si impart ceea ce au dobandit impreuna.........asta cu impartitul e alt proces, separat de divort.
Divortul e un proces, partajul e dupa.
Ca n-are servici.......ar fi un bai pt. cresterea copilului, insa are bani la banca si casa.
In Ro, nu ia copilul mamei decat daca-i denaturata, ceea ce aici nu e cazul



cat se pot face in rominica noastra.....tulai!
daca ai niste cunostiinte......poti sa castigi ce vrei....din pacate !



Nu nu-i chiar asa, casa e pe mama ei. Plus ca poate demonstra ca a avut-o inainte de casatorie....simplu.



casa da......dar poate spune ca lucrurile din ea ...sunt ale lui aducand martori si chitante falsificate...
banii din banca la fel....asta daca nu e fata desteapta si ii transfera la alta sucursala pe numele parintilor....etc
Celia_1
Postat pe 24 Noiembrie 2010 12:27
De la: titisor, la data 2010-11-22 09:12:51buna
ma numesc traian si am 35 de ani.de curand m-am despartit de femeia cu care am 2 copilasi si 13 ani de casnicie.anul trecut a fost plecata in italia ,la munca si a avut o experienta neplacuta acolo.dupa ce a venit s-a schimbat foarte mult.in decembrie anul trecut a a vut un mare secret.a avut o legatura telefonica cu un individ de care am aflat din intamplare. nu a recnoscut decat dupa o saptamana.ne-am certat foarte rau si sau spus multe vb foarte grele.de atunci are convorbiri secrete si telefoane de care zice ea ca eu nu trebuie sa stiu,nu se justifica in fata nimanui.de curand a renuntat la tot.si la mine si la copi si a plecat in italia,sa munceasca,zice ea.mi-a zis ca ne iubeste dar nu mai vrea sa fie cu noi. este tanara si vrea sa-si refaca viata, sa faca alti copii,si nu o mai intereseaza de nimic.as vrea sa bag divortul dar nu stiu ce sa fac.eu o iubesc ffff mult ,i-am spus si ei acest lucru si cred ca-l stie,dar ami raspunde rece si asi bate joc tot timpul.sant un tip mai gelos,daca mi se da motiv. ami puteti da un sfat? ce as putea sa fac? sau ce ar trebui sa fac in situatia asta? uneori zice ca ne iubeste ,dar nu stiu ce sa mai cred. ajutati-ma va rog!!


da ce credeai ca o sa faca in italia? ce-oi fi zis!-se duce fraiera si aduce bani sa traim bine cand ai luat-o n-ai vazut ce caracter are? sau ea nu te-a vazut ca esti gelos? pacat de copii! dar o sa se faca mari si o sa tina cu tine
pickard
Postat pe 24 Noiembrie 2010 13:40
mai baiatu,eu nu i-am spus ei asa ceva,si nu am trimis-o eu la munca in italia.a fost propunerea ei si eu nu am prea fost de acord.eu o laudam tot timpul cu ceea ce face si cum arata,ea zicea ca nui place cum arata dar eu ai spuneam ca mie ami place asa cum e si nu e nevoie sa se schimbe.se plangea ca are burta si multe altele dale femeilor si eu o contraziceam ca ai sta bine si chiar ai aratam ca ami place prin gesturi si vb.asa ca nu poate fi vb de asa ceva.in ceea ce priveste venitul in casa eu eram cel care aducea toti banii si am fost de acord sa mearga la munca pt ca se plangea ca s-a saturat sa stea in casa si am considerat ca are dreptul sa mai iasa si nu sa stea doar cu copii.asta a fost oare greseala mea?
titisor
Postat pe 24 Noiembrie 2010 13:42
De la: stem_29, la data 2010-11-24 12:04:14
De la: titisor, la data 2010-11-22 09:57:54nu am batut-o.din contra.am preferat sa stau si sa dea ea.in 13 ani am lovot-o de 3 ori si aste decat dupa ce nu am mai rezistat sa fiu jicnit si dracuit. nu sant chiar asa de gelos. chiar am rugat-o sa mearga singura la cumparaturi si nu iam interzis niciodata nimic.am facut tot ce a fost posibil sa se simta bine


Nenea titisor, dumneata uiti ca ai lasat-o sa pleca intr-o alta tara pt. neajunsurile familiei.
Asta TU ca barbat trebuia sa faci, ca sa lasi mama langa copii, si-i creasca.
Ai preferat sa fii tu femeie in casa, lasa, nu-ti bate capul, vine ea si dupa copii.
Ce sa faca cu un barbat ca tine care a trimit-o la munca?
Cu tine sau fara ii e totuna, sau nu, fara tine are cheltuieli mai mici.
Esti un barbat gelos si castigi putin?
Ca asta am dedus din ceea ce ai scris.
Scuza-ma, multi barbati din Ro, va trimiteti sotiile slugi in alte tari! .......asta e plata.


aha! exact ce am zis si eu! a trantit 2 copii ca sa aiba urmasi si acum isi trimite nevasta in italia barem nu in anglia ca aia sunt mai gretzosi
pickard
Postat pe 24 Noiembrie 2010 13:42
De la: titisor, la data 2010-11-24 13:42:23mai baiatu,eu nu i-am spus ei asa ceva,si nu am trimis-o eu la munca in italia.a fost propunerea ei si eu nu am prea fost de acord.eu o laudam tot timpul cu ceea ce face si cum arata,ea zicea ca nui place cum arata dar eu ai spuneam ca mie ami place asa cum e si nu e nevoie sa se schimbe.se plangea ca are burta si multe altele dale femeilor si eu o contraziceam ca ai sta bine si chiar ai aratam ca ami place prin gesturi si vb.asa ca nu poate fi vb de asa ceva.in ceea ce priveste venitul in casa eu eram cel care aducea toti banii si am fost de acord sa mearga la munca pt ca se plangea ca s-a saturat sa stea in casa si am considerat ca are dreptul sa mai iasa si nu sa stea doar cu copii.asta a fost oare greseala mea?


nu a fost o greseala! a fost o scapare din vedere a faptului ca femeile daca le scapi din ochi sigur apare unu mai oarecum, nu neaparat frumos si ti-o face varza.nu mai conteaza copii , familie nimic...rar femei cu constiinta si onoare care nu-si parasesc familiile cand apuca in afara
sper sa nu -mi sara in cap acum vreo 30 de femei onorabile
pickard
Postat pe 24 Noiembrie 2010 13:46
am vazut ce caracter are de la anceput,pt ca a avut o copilarie destul de grea,dar am considerat ca se poate schimba si putem sa fim fericiti daca santem sinceri si deschisi unul cu celalat.la anceput nu am fost gelos.asta a intervenit cu timpul in ultimul an cand a anceput sa aiba secrete si sa incerce sa ma prostesca.atunci au intervenit certurile pe tema inselatului.faptele ei imi aratau asa ceva cu toate ca a negat tot timpul si a jurat ca nui adevarat,dar facea totul pe dos,cel putin asa vedeam eu.nu a vrut sa ma faca sa inteleg ce se intampla cu adevarat.nu a fost vb de gelozie ci de faptul ca a decis sa nu mai fie sincera si deschisa asa cum am fost timp de 15 ani.de aici au pornit toate
titisor
Postat pe 24 Noiembrie 2010 13:49
De la: titisor, la data 2010-11-24 13:49:05am vazut ce caracter are de la anceput,pt ca a avut o copilarie destul de grea,dar am considerat ca se poate schimba si putem sa fim fericiti daca santem sinceri si deschisi unul cu celalat.la anceput nu am fost gelos.asta a intervenit cu timpul in ultimul an cand a anceput sa aiba secrete si sa incerce sa ma prostesca.atunci au intervenit certurile pe tema inselatului.faptele ei imi aratau asa ceva cu toate ca a negat tot timpul si a jurat ca nui adevarat,dar facea totul pe dos,cel putin asa vedeam eu.nu a vrut sa ma faca sa inteleg ce se intampla cu adevarat.nu a fost vb de gelozie ci de faptul ca a decis sa nu mai fie sincera si deschisa asa cum am fost timp de 15 ani.de aici au pornit toate


mda! eu am fost mai prevazator! mi-am luat nevasta cea mai rea, nu-i intra nimeni in voie...si a vrut sa plece in italia in florenta acum vreo 5 ani dar eu i-am zis sa-si ia bagajul din start ca sa faca loc alteia daca pleaca...dar nu am copii, si de asta am cam facut ce am vrut fara grija baniklor
pickard
Postat pe 24 Noiembrie 2010 13:54
ce dracu sa combınat pe aıcı ca m am pıert fata aıa are nevoıe de ajutor
kudika330764
Postat pe 24 Noiembrie 2010 14:09
De la: kudika330764, la data 2010-11-24 14:09:05ce dracu sa combınat pe aıcı ca m am pıert fata aıa are nevoıe de ajutor


tu ce zici acilea? ai servit ceva dublu!
pickard
Postat pe 24 Noiembrie 2010 14:11
De la: pickard, la data 2010-11-24 14:11:22
De la: kudika330764, la data 2010-11-24 14:09:05ce dracu sa combınat pe aıcı ca m am pıert fata aıa are nevoıe de ajutor


tu ce zici acilea? ai servit ceva dublu!
zıceam de yna 04.....mı maı ceva dın cafeaua de dımıneata
kudika330764
Postat pe 24 Noiembrie 2010 14:13
De la: titisor, la data 2010-11-22 09:12:51buna
ma numesc traian si am 35 de ani.de curand m-am despartit de femeia cu care am 2 copilasi si 13 ani de casnicie.anul trecut a fost plecata in italia ,la munca si a avut o experienta neplacuta acolo.dupa ce a venit s-a schimbat foarte mult.in decembrie anul trecut a a vut un mare secret.a avut o legatura telefonica cu un individ de care am aflat din intamplare. nu a recnoscut decat dupa o saptamana.ne-am certat foarte rau si sau spus multe vb foarte grele.de atunci are convorbiri secrete si telefoane de care zice ea ca eu nu trebuie sa stiu,nu se justifica in fata nimanui.de curand a renuntat la tot.si la mine si la copi si a plecat in italia,sa munceasca,zice ea.mi-a zis ca ne iubeste dar nu mai vrea sa fie cu noi. este tanara si vrea sa-si refaca viata, sa faca alti copii,si nu o mai intereseaza de nimic.as vrea sa bag divortul dar nu stiu ce sa fac.eu o iubesc ffff mult ,i-am spus si ei acest lucru si cred ca-l stie,dar ami raspunde rece si asi bate joc tot timpul.sant un tip mai gelos,daca mi se da motiv. ami puteti da un sfat? ce as putea sa fac? sau ce ar trebui sa fac in situatia asta? uneori zice ca ne iubeste ,dar nu stiu ce sa mai cred. ajutati-ma va rog!!


consider ca cea mai sanatoasa rezolvare in cazul tau ar fi divortul , ca motiv poti invoca "nepotrivirea de caracter" , acum depinde de ce s-a intamplat intre voi, daca au existat certuri urate si exista martori, daca ai dovezi ca ea te inseala, in functie de varsta copiiilor si de suferinta lor morala sau fizica sotia ta poate chiar sa fie acuzata de abandon de familie, cf art 305 Cod Penal , care prevede urmatoarele parasirea, alungarea sau lasarea fara ajutor, expunandu-l (pe cel pe care are obligatia sa il intretina) la suferinte fizice sau morale;neindeplinirea cu rea-credinta a obligatiei de intretinere prevazuta de lege;neplata cu rea-credinta, timp de 2 luni, a pensiei de intretinere stabilita pe cale judecatoreasca; deci se poate ajunge la lucruri urate. Apoi intervine partajul, asta daca aveti ce sa impartiti, daca exista bunuri comune, daca bunurile au fost dobandite inaintea casatoriei nu se considera bunuri comune, daca bunurile au fost dobandite in timpul casatoriei dar prin act de donatie sau mostenire, acestea sunt bunuri proprii si nu pot face obiectul partajului. Deci ar trebui sa ii expui ei aceste aspecte, dar avand in vedere ceea ce ai relatat tu mai bine intentezi actiune de divort.
visan_georgiana
Postat pe 24 Noiembrie 2010 14:21
De la: TIGRA, la data 2010-11-24 14:21:39
De la: titisor, la data 2010-11-22 09:12:51buna
ma numesc traian si am 35 de ani.de curand m-am despartit de femeia cu care am 2 copilasi si 13 ani de casnicie.anul trecut a fost plecata in italia ,la munca si a avut o experienta neplacuta acolo.dupa ce a venit s-a schimbat foarte mult.in decembrie anul trecut a a vut un mare secret.a avut o legatura telefonica cu un individ de care am aflat din intamplare. nu a recnoscut decat dupa o saptamana.ne-am certat foarte rau si sau spus multe vb foarte grele.de atunci are convorbiri secrete si telefoane de care zice ea ca eu nu trebuie sa stiu,nu se justifica in fata nimanui.de curand a renuntat la tot.si la mine si la copi si a plecat in italia,sa munceasca,zice ea.mi-a zis ca ne iubeste dar nu mai vrea sa fie cu noi. este tanara si vrea sa-si refaca viata, sa faca alti copii,si nu o mai intereseaza de nimic.as vrea sa bag divortul dar nu stiu ce sa fac.eu o iubesc ffff mult ,i-am spus si ei acest lucru si cred ca-l stie,dar ami raspunde rece si asi bate joc tot timpul.sant un tip mai gelos,daca mi se da motiv. ami puteti da un sfat? ce as putea sa fac? sau ce ar trebui sa fac in situatia asta? uneori zice ca ne iubeste ,dar nu stiu ce sa mai cred. ajutati-ma va rog!!


consider ca cea mai sanatoasa rezolvare in cazul tau ar fi divortul , ca motiv poti invoca "nepotrivirea de caracter" , acum depinde de ce s-a intamplat intre voi, daca au existat certuri urate si exista martori, daca ai dovezi ca ea te inseala, in functie de varsta copiiilor si de suferinta lor morala sau fizica sotia ta poate chiar sa fie acuzata de abandon de familie, cf art 305 Cod Penal , care prevede urmatoarele parasirea, alungarea sau lasarea fara ajutor, expunandu-l (pe cel pe care are obligatia sa il intretina) la suferinte fizice sau morale;neindeplinirea cu rea-credinta a obligatiei de intretinere prevazuta de lege;neplata cu rea-credinta, timp de 2 luni, a pensiei de intretinere stabilita pe cale judecatoreasca; deci se poate ajunge la lucruri urate. Apoi intervine partajul, asta daca aveti ce sa impartiti, daca exista bunuri comune, daca bunurile au fost dobandite inaintea casatoriei nu se considera bunuri comune, daca bunurile au fost dobandite in timpul casatoriei dar prin act de donatie sau mostenire, acestea sunt bunuri proprii si nu pot face obiectul partajului. Deci ar trebui sa ii expui ei aceste aspecte, dar avand in vedere ceea ce ai relatat tu mai bine intentezi actiune de divort.
titisor
Postat pe 24 Noiembrie 2010 15:18
da au fost certuri urate si am si martori,dar nu vreau sa-i fac rau.asa m-am ganditsi eu si am mai vb si cu altii.totusi cred ca a fost o nebunie de moment.a incercat sa schimbe niste reguli mai vechi intre noi doar ca nu a stiut cum si a ales calea cea mai dificila.nu a stiut cum sa ma faca sa inteleg ce vrea si asa s-a ajuns aici.daca procede altfel poate nu se ajungea aici.dar acum e pre tarziu sa schimbam lucrurile.deja au denaturat prea mult si s-au spus lucruri foarte urate. sanse ar mai fi doar daca asi da seama ce s-a antamplat si dc,si daca recunoaste si ea ca a facut greseli.poate doar atunci se mai poate face ceva,dar nu cred ca se va intampla pt e prea orgolioasa si ambitioasa pe lucruri fara sens
titisor
Postat pe 24 Noiembrie 2010 15:23
De la: titisor, la data 2010-11-24 15:23:39da au fost certuri urate si am si martori,dar nu vreau sa-i fac rau.asa m-am ganditsi eu si am mai vb si cu altii.totusi cred ca a fost o nebunie de moment.a incercat sa schimbe niste reguli mai vechi intre noi doar ca nu a stiut cum si a ales calea cea mai dificila.nu a stiut cum sa ma faca sa inteleg ce vrea si asa s-a ajuns aici.daca procede altfel poate nu se ajungea aici.dar acum e pre tarziu sa schimbam lucrurile.deja au denaturat prea mult si s-au spus lucruri foarte urate. sanse ar mai fi doar daca asi da seama ce s-a antamplat si dc,si daca recunoaste si ea ca a facut greseli.poate doar atunci se mai poate face ceva,dar nu cred ca se va intampla pt e prea orgolioasa si ambitioasa pe lucruri fara sens


tu sti cel mai bine care este situatia intre voi, dar daca ea chiar nu te mai iubeste, ai prefera sa stea cu tine doar de dragul copiiilor? singuratatea in doi este groaznica, tu poate o iubesti dar ea nu cred ca mai are asemenea sentimente pt tine, si poate ar accepta o impacare de frica de a nu isi pierde copiii; si tu ca si ea ai putea sa iti refaci viata langa altcineva. Trebuie sa te gandesti bine si sa analizezi toate variantele, pana la urma este vorba de viata ta; copiii vor creste mari si vor intelege la un moment dat care este situatia, chiar daca acum sufera.
visan_georgiana
Postat pe 24 Noiembrie 2010 15:47
De la: titisor, la data 2010-11-24 15:23:39da au fost certuri urate si am si martori,dar nu vreau sa-i fac rau.asa m-am ganditsi eu si am mai vb si cu altii.totusi cred ca a fost o nebunie de moment.a incercat sa schimbe niste reguli mai vechi intre noi doar ca nu a stiut cum si a ales calea cea mai dificila.nu a stiut cum sa ma faca sa inteleg ce vrea si asa s-a ajuns aici.daca procede altfel poate nu se ajungea aici.dar acum e pre tarziu sa schimbam lucrurile.deja au denaturat prea mult si s-au spus lucruri foarte urate. sanse ar mai fi doar daca asi da seama ce s-a antamplat si dc,si daca recunoaste si ea ca a facut greseli.poate doar atunci se mai poate face ceva,dar nu cred ca se va intampla pt e prea orgolioasa si ambitioasa pe lucruri fara sens
hai nenea titirez,nu mai posta atata in victima,mi fai schifo
Valy90
Postat pe 24 Noiembrie 2010 15:58
tu nu intelegi ca ea zice ca ma iubeste si ma va iubi mereu,dar au fost prea multe certuri si jicniri,de asta vrea despartirea si nu vrea sa mai dea socoteala nici mie de prieteni sau convorbiri telefonice.vrea sa aiba secrete si sa nu mai fim sinceri si deschisi.asta nu pot eu accepta.
titisor
Postat pe 24 Noiembrie 2010 17:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
probleme centrala termica 3 De la: joy_18 16 Martie 2011 16:19
mansardarea casei 2 De la: danstaicut 2 Februarie 2010 23:57
Reducerea facturii de incalzire 1 De la: kokonet 13 Iulie 2010 11:26
constructie casa 5 De la: maria1931 23 Iulie 2010 15:36
Solutie autospalare geamuri - PROMOTIE ! 1 De la: andronicus1967 12 Martie 2012 09:49