Setari Cookie-uri

tristete

cum poti uita ce simti pt cineva ,desi te gandesti mereu la el?
cum sa fii nepasator,cand il vezi aproape mereu?
am cunoscut o pers(colega) in urma cu un anu jumate,
pana acu 3luni ,nam dat nici o importanta acestei colege in mod deosebit!eram intr-o rel cu altcineva,si foarte sigur k va dura o viata,dar mam inselat .
de 2 luni cand s-a intamplat tot mai des,sa o intalnesc pe "colega"lucra(pe perioada vacantei de vara)aproape de mine
eu am lucrat 2 ani in acelasi domeniu, si stiu care sunt problemele.
am incercat s-o ajut ,sa ii mai tin de urat cand se plictisea,...................etc
o problema k in acest timp ne-au iesit vb care nu erau adevarate,
mie pt moment mia covenit ,k sa scap de o fata "mai axact fosta care mia inselat asteptarile"provocandumii...................... "scarba"...............
amplificand vorbele chear am incercat sa fortez lucruriile ,jucand teatru
ea ne stiind nimic saraca fata,si parand deranjata in unele situati,
problema e k am ajuns fara sa vreau ,sa o cunosc total diferit,inainte era rece-distanta,complicata?!!
acu e perfecta in tot ce face,gesturi ,ticuri,discuti,mentalitatate,plus k are o mare calitate (stiie sa lase loc de buna-ziua! sii pt ceeii care no suporta sii pt ceei care o iubesc,cu o foarte mare finete)si are o familie de mil
ma simnt inferior ei in multe privinte , ai mei sunt divortatii,se cearta mereu, din orice motive.
dintr-o joaca am ajuns sa ma ard singur fara sa vreau ,
acu la ore incerc sa o evit,la examene sa nu dau ochi cu ia,sa nusi dea seama,poate imi trece "boala"
are prieten de mult timp,dar nici nu ma deranjaza.cred in imperfectiune,k ceva lipsete in relatia lor.asa vad
nam vb nici odata de relatiile noastre ,despre sentimente etc,
asta a fost subiectul pe care lam evitat mereu!!!!

Postat pe 5 Decembrie 2010 23:50
cum poti uita ce simti pt cineva,desi te gandesti mereu la el?...nu poti uita ce simti,poti doar sa ignori ce simti.
cum sa fii nepasator ,cand il vezi aproape mereu?...nu poti fi nepasator atunci cand ai anumite sentimente.poti doar sa le ascuzi.
spui ca are deja o relatie de mult timp,dar intr-un fel iti doresti sa existe lipsuri in relatia lor...gresit.Asta arata ca esti egoist,ca te gandesti la binele tau,la ceea ce vrei tu.Cand iubesti cu adevarat,iti doresti sa il vezi fericit pe celalalt,indiferent ce inseamna aceasta fericire pt tine.Dragoste cu sila nu se poate...Iar lipsuri exista in orice relatie .Devenim perfecti doar in ochii celui ce ne iubeste.
visele_nu_mor
Postat pe 6 Decembrie 2010 06:12
De la: , la data 2010-12-05 23:50:15cum poti uita ce simti pt cineva ,desi te gandesti mereu la el?
cum sa fii nepasator,cand il vezi aproape mereu?
am cunoscut o pers(colega) in urma cu un anu jumate,
pana acu 3luni ,nam dat nici o importanta acestei colege in mod deosebit!eram intr-o rel cu altcineva,si foarte sigur k va dura o viata,dar mam inselat .
de 2 luni cand s-a intamplat tot mai des,sa o intalnesc pe "colega"lucra(pe perioada vacantei de vara)aproape de mine
eu am lucrat 2 ani in acelasi domeniu, si stiu care sunt problemele.
am incercat s-o ajut ,sa ii mai tin de urat cand se plictisea,...................etc
o problema k in acest timp ne-au iesit vb care nu erau adevarate,
mie pt moment mia covenit ,k sa scap de o fata "mai axact fosta care mia inselat asteptarile"provocandumii...................... "scarba"...............
amplificand vorbele chear am incercat sa fortez lucruriile ,jucand teatru
ea ne stiind nimic saraca fata,si parand deranjata in unele situati,
problema e k am ajuns fara sa vreau ,sa o cunosc total diferit,inainte era rece-distanta,complicata?!!
acu e perfecta in tot ce face,gesturi ,ticuri,discuti,mentalitatate,plus k are o mare calitate (stiie sa lase loc de buna-ziua! sii pt ceeii care no suporta sii pt ceei care o iubesc,cu o foarte mare finete)si are o familie de mil
ma simnt inferior ei in multe privinte , ai mei sunt divortatii,se cearta mereu, din orice motive.
dintr-o joaca am ajuns sa ma ard singur fara sa vreau ,
acu la ore incerc sa o evit,la examene sa nu dau ochi cu ia,sa nusi dea seama,poate imi trece "boala"
are prieten de mult timp,dar nici nu ma deranjaza.cred in imperfectiune,k ceva lipsete in relatia lor.asa vad
nam vb nici odata de relatiile noastre ,despre sentimente etc,
asta a fost subiectul pe care lam evitat mereu!!!!



Buna! Chiar de ar lua sfarsit relatia ei actuala... ea tot nu si-ar "indrepta"privirea catre tine pt. ca pt ea tu esti doar un amic si nimic mai mult. Daca se simtea atrasa de tine, observai cu siguranta! Un caracter frumos ca al ei nu-ti poate potoli "pofta"de iubire; e nevoie de MAGIE pt. asta!
mimi_ca29
Postat pe 6 Decembrie 2010 07:59
Mai sa fie!
Pana acum 3 luni erai intr-o relatie care credeai ca va dura toata viata. Asta presupune O IUBIRE adevarata, nu? Dar acum doua luni o vezi pe fetiscana asta, fata la locul ei care nu pare sa cada la vrajeli, avand un bun simt cu care tu nu esti obisnuit si brusc iti aduci aminte ca iubita te-a inselat si ti-e scarba de ea. Doar intr-o luna iti devinde femeia cu care vroiai sa-ti petreci toata viata, imposibil de suportat. Prospatura era in fata ta, cum sa ratezi asta. Ah, da, te-a inselat iubita. Tot intr-o luna. Si dintr-o iubire imensa, unde se sufera o perioada lunga la despartire, n-a ramas decat scarba. Tot intr-o luna.

Daca nu intelegi ce-i cu luna asta.. iti explic: acum trei luni iubeai, acum doua luni vezi o alta fata la job. Deci doar intr-o luna iti dispare tot si esti ca nou-nascut, gata pentru un nou inceput.

Cum zici tu, craiule, cum zici tu!
rashela
Postat pe 6 Decembrie 2010 08:40
De la: visele_nu_mor, la data 2010-12-06 06:12:19cum poti uita ce simti pt cineva,desi te gandesti mereu la el?...nu poti uita ce simti,poti doar sa ignori ce simti.
cum sa fii nepasator ,cand il vezi aproape mereu?...nu poti fi nepasator atunci cand ai anumite sentimente.poti doar sa le ascuzi.
spui ca are deja o relatie de mult timp,dar intr-un fel iti doresti sa existe lipsuri in relatia lor...gresit.Asta arata ca esti egoist,ca te gandesti la binele tau,la ceea ce vrei tu.Cand iubesti cu adevarat,iti doresti sa il vezi fericit pe celalalt,indiferent ce inseamna aceasta fericire pt tine.Dragoste cu sila nu se poate...Iar lipsuri exista in orice relatie .Devenim perfecti doar in ochii celui ce ne iubeste.


nu imi doresc sa existe lipsuri in relatia lor ,au o rel la distanta ,ea singura dovedeste asta,se simte atrasa de alta pers in timpul orelor si nu de azi de 6-7luni,numai k pe el nul intereseaza ,
iar in momentu cand ai pe cineva care te iubeste langa tine nu mai ai nevoie de nimic,deoarece ai totu
alyn27
Postat pe 6 Decembrie 2010 10:10

Buna! Chiar de ar lua sfarsit relatia ei actuala... ea tot nu si-ar "indrepta"privirea catre tine pt. ca pt ea tu esti doar un amic si nimic mai mult. Daca se simtea atrasa de tine, observai cu siguranta! Un caracter frumos ca al ei nu-ti poate potoli "pofta"de iubire; e nevoie de MAGIE pt. asta![/quote]

ai dreptate cu caracteru ,e greu sa mai scapi de boala
schimbari au existat de cand a observat problema pe care o am,a spus unei colege de facultate ,si unei alte colege de munca,chear si parintilor despre mine ,
dupa ce am plecat de la examen ,printe primi din clasa mam trezit cu ia in spatele meu ,in loc sa ramana in spate cu celelante colege,si la ore mai face cate ceva ,
eu mam jucat cu ia cand lucra,acu ea se joaca la cursuri
pai mai e o problema"suntem vecini de 2 ani si colegi de un an jumate" ,eu la facultate am aflat k suntem vecini de cartier
acu ce sa mai zic..............
alyn27
Postat pe 6 Decembrie 2010 16:26
De la: alyn27, la data 2010-12-06 16:26:48
Buna! Chiar de ar lua sfarsit relatia ei actuala... ea tot nu si-ar "indrepta"privirea catre tine pt. ca pt ea tu esti doar un amic si nimic mai mult. Daca se simtea atrasa de tine, observai cu siguranta! Un caracter frumos ca al ei nu-ti poate potoli "pofta"de iubire; e nevoie de MAGIE pt. asta!


ai dreptate cu caracteru ,e greu sa mai scapi de boala
schimbari au existat de cand a observat problema pe care o am,a spus unei colege de facultate ,si unei alte colege de munca,chear si parintilor despre mine ,
dupa ce am plecat de la examen ,printe primi din clasa mam trezit cu ia in spatele meu ,in loc sa ramana in spate cu celelante colege,si la ore mai face cate ceva ,
eu mam jucat cu ia cand lucra,acu ea se joaca la cursuri
pai mai e o problema"suntem vecini de 2 ani si colegi de un an jumate" ,eu la facultate am aflat k suntem vecini de cartier
acu ce sa mai zic..............[/quote]


In acest caz, daca ea se "joaca"..."joaca-te" si tu! Nu ai nimic de pierdut; in cel mai rau caz castigi experienta de viata si momente placute ce-ti vor invada mintea si inima inainte de culcare. Curaj! Cuvinte mai indraznete spuse "in gluma", un zambet dulce si multa siguranta....si vezi ce " ïese"..Succes!!!!!!
mimi_ca29
Postat pe 6 Decembrie 2010 17:17

Kudika si-a pus poza de mascul acum
Barbie30_
Postat pe 6 Decembrie 2010 18:58
De la: alyn27, la data 2010-12-06 16:26:48


caracteru
,si
primi mam trezit cu ia celelante colege,si
eu mam jucat cu ia ,acu
k
acu ce sa mai zic..............[/quote]

TU la facultate? PE DRACU!!!!
rashela
Postat pe 6 Decembrie 2010 21:20
De la: rashela, la data 2010-12-06 21:20:51
De la: alyn27, la data 2010-12-06 16:26:48


caracteru
,si
primi mam trezit cu ia celelante colege,si
eu mam jucat cu ia ,acu
k
acu ce sa mai zic..............


TU la facultate? PE DRACU!!!! [/quote]
Valy90
Postat pe 6 Decembrie 2010 22:10
De la: rashela, la data 2010-12-06 08:40:30Mai sa fie!
Pana acum 3 luni erai intr-o relatie care credeai ca va dura toata viata. Asta presupune O IUBIRE adevarata, nu? Dar acum doua luni o vezi pe fetiscana asta, fata la locul ei care nu pare sa cada la vrajeli, avand un bun simt cu care tu nu esti obisnuit si brusc iti aduci aminte ca iubita te-a inselat si ti-e scarba de ea. Doar intr-o luna iti devinde femeia cu care vroiai sa-ti petreci toata viata, imposibil de suportat. Prospatura era in fata ta, cum sa ratezi asta. Ah, da, te-a inselat iubita. Tot intr-o luna. Si dintr-o iubire imensa, unde se sufera o perioada lunga la despartire, n-a ramas decat scarba. Tot intr-o luna.

Daca nu intelegi ce-i cu luna asta.. iti explic: acum trei luni iubeai, acum doua luni vezi o alta fata la job. Deci doar intr-o luna iti dispare tot si esti ca nou-nascut, gata pentru un nou inceput.

Cum zici tu, craiule, cum zici tu!


exact!
stem_29
Postat pe 6 Decembrie 2010 22:21
De la: Barbie30_, la data 2010-12-06 18:58:48
Kudika si-a pus poza de mascul acum


Daca spui de initiatorul topicului ca-i de la site.......scuza-ma si de vrei sa scrii asa " rau" nu poti.
Sta rau cu tastatura, de cretime nici nu mai zic.
stem_29
Postat pe 6 Decembrie 2010 22:27
De la: stem_29, la data 2010-12-06 22:27:03
De la: Barbie30_, la data 2010-12-06 18:58:48
Kudika si-a pus poza de mascul acum


Daca spui de initiatorul topicului ca-i de la site.......scuza-ma si de vrei sa scrii asa " rau" nu poti.
Sta rau cu tastatura, de cretime nici nu mai zic.


Povestea asta cu inventii ale Kudicii (sau nu) are doua taisuri:
- ori Kudika are angajati care ar trebui sa se intoarca in clasele primare
- ori Kudika are pe acolo o minte luminata care s-a gandit sa mentina audienta site-ului prin imbecilitati.

Daca a doua varianta e corecta, atunci "luminata" trebuie pusa DOAR intre ghilimele.
Dupa parerea mea, indiferent de varianta, e rusinos sa permiti unor asemenea persoane sa-ti scrie pe forum. Personal deja identific Kudika (personalul din spatele site-ului) cu o armata de analfabeti. Unde mai pui ca nu exista butonul de corectat, buton indispensabil pe un site care se respecta. La ce bun sa fie un asemenea buton pe Kudika cand ei oricum nu stiu sa scrie corect?!
rashela
Postat pe 6 Decembrie 2010 23:21
De la: stem_29, la data 2010-12-06 22:27:03
De la: Barbie30_, la data 2010-12-06 18:58:48
Kudika si-a pus poza de mascul acum


Daca spui de initiatorul topicului ca-i de la site.......scuza-ma si de vrei sa scrii asa " rau" nu poti.
Sta rau cu tastatura, de cretime nici nu mai zic.


Nu a vrut sa scrie asa,i-a venit din reflex Aveai pretentii de la ei?Si eu la inceput,dar acum mi-a trecut....
Barbie30_
Postat pe 7 Decembrie 2010 06:28
De la: rashela, la data 2010-12-06 23:21:47
De la: stem_29, la data 2010-12-06 22:27:03
De la: Barbie30_, la data 2010-12-06 18:58:48
Kudika si-a pus poza de mascul acum


Daca spui de initiatorul topicului ca-i de la site.......scuza-ma si de vrei sa scrii asa " rau" nu poti.
Sta rau cu tastatura, de cretime nici nu mai zic.


Povestea asta cu inventii ale Kudicii (sau nu) are doua taisuri:
- ori Kudika are angajati care ar trebui sa se intoarca in clasele primare
- ori Kudika are pe acolo o minte luminata care s-a gandit sa mentina audienta site-ului prin imbecilitati.

Daca a doua varianta e corecta, atunci "luminata" trebuie pusa DOAR intre ghilimele.
Dupa parerea mea, indiferent de varianta, e rusinos sa permiti unor asemenea persoane sa-ti scrie pe forum. Personal deja identific Kudika (personalul din spatele site-ului) cu o armata de analfabeti. Unde mai pui ca nu exista butonul de corectat, buton indispensabil pe un site care se respecta. La ce bun sa fie un asemenea buton pe Kudika cand ei oricum nu stiu sa scrie corect?!


Tocmai d-aia l-au scos,ei n-au nevoie sa corecteze nimic pentru ca nici macar nu au idee unde gresesc.
Barbie30_
Postat pe 7 Decembrie 2010 06:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Indiferența se trateazã cu indiferențã? 2 De la: kudika_971476 23 Iulie 2014 07:11
dragoste la distanta +?vraji? plizzz help me :( 6 De la: kudika_1015800 25 Iulie 2016 07:17
Prietenii 12 De la: kudika088509 9 August 2010 22:38
Pentru romantice :) 18 De la: kudika_21209 19 Ianuarie 2016 11:45
IERI MA IUBEAI..... AZI IMI SPUI CA NU?!?!?!?1?! 35 De la: kudika074931 17 Mai 2010 09:10