Setari Cookie-uri

The end of one love?

Am fost cu un baiat 1 an jumatate ...dupa primele 6 luni s-a despartit de mine ..Motivul ?nici pana in ziua de azi nu il stiu !..Tot ce stiu e ca ne iubeam era totul bine dar pur si simplu sa despartit de mine ...dupa doua luni ne-am impacat ...bineinteles ca el m-a cautat...din nou toate erau bune si frumoase ...desi mai erau lucruri care nu imi conveneau ..cum ar fi iesitul prea des cu baietii....lipsa de atentie de care aveam parte in ultima luna..si desi nu ii prea reprosam mai nimic si am facut absolut orice ca sa ne fie bine si am dat tot ce aveam eu mai bun ...el s-a despartit din nou de mine ... deoarece "simtea" ca nu ma poate face fericita ....si asa ar fi cel mai bine si cel mai usor pentru mine ...asta dupa spusele lui va dati seama ...a zis k nu mai vrea sa imi complice viata si sa imi creeze probleme ..deoarece in ultimu timp stateam bosumflata mereu din cauza lui......mi-a mai spus ca e la varsta la care simte nevoia sa se distreze (de parca ii retineam eu distractia)...si ca experimenteaza ceva nou cum ar fi facultatea(in mintea mea imediat m-am gandit la alte fete)... ultimile lui cuvinte au fost "te iubesc..dar vreau sa ti fie bine..asa ca mai bine ne despartim nu mai vreau sa iti fac rau si oricat as incerca sa te fac fericita nu vad cum as putea face asta " ne am despartit ....au trecut 3 luni ...am mai vorbit cu el cateodata prin mesaje ...ba chiar ne-am am mai iubit de vreo doua ori ....iar in momentul de fata nu stiu ce sa fac..imi este foarte greu sa trec peste el deoarece a fost primul baiat....si nu pot trece de pe o zi pe alta la un alt baiat ...(pt ca dupa cum stiti anumitor fete le este greu sa treaca peste primul baiat ... ) ..si nu as vrea sau as putea sa fiu cu alcineva si sa ma gandesc la el m-as minti pe mine . Oricum nu o sa inteleg niciodata cum vine asta te iubesc dar vreau sa ne despartim ce minte bolnava mai e si asta cum se poate ca doua persoane sa se iubeasca si sa nu fie impreuna....
Lovley_R
Postat pe 2 Decembrie 2010 02:24
treci peste si nu te mai gandi la el....e greu dar nu ai alta alternativa...gaseste-ti alte activitati si uita d el, mergi la cumparaturi, fa un sport, da-te cu sania acum ca e frumos afara si ninge..iesi cu fetele....orice numai nu sta si tanji:(
...iar faza cum ca e primul din viata ta o sa uiti, o sa fie anecdota...
freakyyy
Postat pe 2 Decembrie 2010 02:32
De la: freakyyy, la data 2010-12-02 02:32:39treci peste si nu te mai gandi la el....e greu dar nu ai alta alternativa...gaseste-ti alte activitati si uita d el, mergi la cumparaturi, fa un sport, da-te cu sania acum ca e frumos afara si ninge..iesi cu fetele....orice numai nu sta si tanji:(
...iar faza cum ca e primul din viata ta o sa uiti, o sa fie anecdota...



Crede-ma ca incerc...si cateodata nu ma gandesc dar e de ajuns sa ma intalnesc intamplator cu el ...ca sa ma dea peste cap ...si chiar mi-am gasit si alte preocupari.....si ies zilnic cu fetele..dar cateodata cand ajung aksa singura in camera mea e inevitabil sa nu ma gandesc.........sper sa devina anecdota cat mai repede ..
Lovley_R
Postat pe 2 Decembrie 2010 02:42
De la: Lovley_R, la data 2010-12-02 02:24:14Am fost cu un baiat 1 an jumatate ...dupa primele 6 luni s-a despartit de mine ..Motivul ?nici pana in ziua de azi nu il stiu !..Tot ce stiu e ca ne iubeam era totul bine dar pur si simplu sa despartit de mine ...dupa doua luni ne-am impacat ...bineinteles ca el m-a cautat...din nou toate erau bune si frumoase ...desi mai erau lucruri care nu imi conveneau ..cum ar fi iesitul prea des cu baietii....lipsa de atentie de care aveam parte in ultima luna..si desi nu ii prea reprosam mai nimic si am facut absolut orice ca sa ne fie bine si am dat tot ce aveam eu mai bun ...el s-a despartit din nou de mine ... deoarece "simtea" ca nu ma poate face fericita ....si asa ar fi cel mai bine si cel mai usor pentru mine ...asta dupa spusele lui va dati seama ...a zis k nu mai vrea sa imi complice viata si sa imi creeze probleme ..deoarece in ultimu timp stateam bosumflata mereu din cauza lui......mi-a mai spus ca e la varsta la care simte nevoia sa se distreze (de parca ii retineam eu distractia)...si ca experimenteaza ceva nou cum ar fi facultatea(in mintea mea imediat m-am gandit la alte fete)... ultimile lui cuvinte au fost "te iubesc..dar vreau sa ti fie bine..asa ca mai bine ne despartim nu mai vreau sa iti fac rau si oricat as incerca sa te fac fericita nu vad cum as putea face asta " ne am despartit ....au trecut 3 luni ...am mai vorbit cu el cateodata prin mesaje ...ba chiar ne-am am mai iubit de vreo doua ori ....iar in momentul de fata nu stiu ce sa fac..imi este foarte greu sa trec peste el deoarece a fost primul baiat....si nu pot trece de pe o zi pe alta la un alt baiat ...(pt ca dupa cum stiti anumitor fete le este greu sa treaca peste primul baiat ... ) ..si nu as vrea sau as putea sa fiu cu alcineva si sa ma gandesc la el m-as minti pe mine . Oricum nu o sa inteleg niciodata cum vine asta te iubesc dar vreau sa ne despartim ce minte bolnava mai e si asta cum se poate ca doua persoane sa se iubeasca si sa nu fie impreuna....


O sa revina peste ceva timp ca doar l-ai obisnuit sa il primesti cu bratele deschise,cand se plictiseste mai apeleaza la tine....Nu are rost sa te agiti pentru el,nu a fost sa fie si trebuie sa mergi mai departe.E inca un copil care vrea sa sara din "floare in floare" si sa le "culeaga"pe toate.
Barbie30_
Postat pe 2 Decembrie 2010 02:56
mi-as dori totusi sa nu mai revina....
Lovley_R
Postat pe 2 Decembrie 2010 20:43
De la: Barbie30_, la data 2010-12-02 02:56:54
De la: Lovley_R, la data 2010-12-02 02:24:14Am fost cu un baiat 1 an jumatate ...dupa primele 6 luni s-a despartit de mine ..Motivul ?nici pana in ziua de azi nu il stiu !..Tot ce stiu e ca ne iubeam era totul bine dar pur si simplu sa despartit de mine ...dupa doua luni ne-am impacat ...bineinteles ca el m-a cautat...din nou toate erau bune si frumoase ...desi mai erau lucruri care nu imi conveneau ..cum ar fi iesitul prea des cu baietii....lipsa de atentie de care aveam parte in ultima luna..si desi nu ii prea reprosam mai nimic si am facut absolut orice ca sa ne fie bine si am dat tot ce aveam eu mai bun ...el s-a despartit din nou de mine ... deoarece "simtea" ca nu ma poate face fericita ....si asa ar fi cel mai bine si cel mai usor pentru mine ...asta dupa spusele lui va dati seama ...a zis k nu mai vrea sa imi complice viata si sa imi creeze probleme ..deoarece in ultimu timp stateam bosumflata mereu din cauza lui......mi-a mai spus ca e la varsta la care simte nevoia sa se distreze (de parca ii retineam eu distractia)...si ca experimenteaza ceva nou cum ar fi facultatea(in mintea mea imediat m-am gandit la alte fete)... ultimile lui cuvinte au fost "te iubesc..dar vreau sa ti fie bine..asa ca mai bine ne despartim nu mai vreau sa iti fac rau si oricat as incerca sa te fac fericita nu vad cum as putea face asta " ne am despartit ....au trecut 3 luni ...am mai vorbit cu el cateodata prin mesaje ...ba chiar ne-am am mai iubit de vreo doua ori ....iar in momentul de fata nu stiu ce sa fac..imi este foarte greu sa trec peste el deoarece a fost primul baiat....si nu pot trece de pe o zi pe alta la un alt baiat ...(pt ca dupa cum stiti anumitor fete le este greu sa treaca peste primul baiat ... ) ..si nu as vrea sau as putea sa fiu cu alcineva si sa ma gandesc la el m-as minti pe mine . Oricum nu o sa inteleg niciodata cum vine asta te iubesc dar vreau sa ne despartim ce minte bolnava mai e si asta cum se poate ca doua persoane sa se iubeasca si sa nu fie impreuna....


O sa revina peste ceva timp ca doar l-ai obisnuit sa il primesti cu bratele deschise,cand se plictiseste mai apeleaza la tine....Nu are rost sa te agiti pentru el,nu a fost sa fie si trebuie sa mergi mai departe.E inca un copil care vrea sa sara din "floare in floare" si sa le "culeaga"pe toate.

sincer n-am citit povestea dar imi dau seama despre ce este vorba daca e sa-l fi iubit,l-as primi,asa ca fapt divers!
gya29
Postat pe 2 Decembrie 2010 20:46
De la: Lovley_R, la data 2010-12-02 02:24:14Am fost cu un baiat 1 an jumatate ...dupa primele 6 luni s-a despartit de mine ..Motivul ?nici pana in ziua de azi nu il stiu !..Tot ce stiu e ca ne iubeam era totul bine dar pur si simplu sa despartit de mine ...dupa doua luni ne-am impacat ...bineinteles ca el m-a cautat...din nou toate erau bune si frumoase ...desi mai erau lucruri care nu imi conveneau ..cum ar fi iesitul prea des cu baietii....lipsa de atentie de care aveam parte in ultima luna..si desi nu ii prea reprosam mai nimic si am facut absolut orice ca sa ne fie bine si am dat tot ce aveam eu mai bun ...el s-a despartit din nou de mine ... deoarece "simtea" ca nu ma poate face fericita ....si asa ar fi cel mai bine si cel mai usor pentru mine ...asta dupa spusele lui va dati seama ...a zis k nu mai vrea sa imi complice viata si sa imi creeze probleme ..deoarece in ultimu timp stateam bosumflata mereu din cauza lui......mi-a mai spus ca e la varsta la care simte nevoia sa se distreze (de parca ii retineam eu distractia)...si ca experimenteaza ceva nou cum ar fi facultatea(in mintea mea imediat m-am gandit la alte fete)... ultimile lui cuvinte au fost "te iubesc..dar vreau sa ti fie bine..asa ca mai bine ne despartim nu mai vreau sa iti fac rau si oricat as incerca sa te fac fericita nu vad cum as putea face asta " ne am despartit ....au trecut 3 luni ...am mai vorbit cu el cateodata prin mesaje ...ba chiar ne-am am mai iubit de vreo doua ori ....iar in momentul de fata nu stiu ce sa fac..imi este foarte greu sa trec peste el deoarece a fost primul baiat....si nu pot trece de pe o zi pe alta la un alt baiat ...(pt ca dupa cum stiti anumitor fete le este greu sa treaca peste primul baiat ... ) ..si nu as vrea sau as putea sa fiu cu alcineva si sa ma gandesc la el m-as minti pe mine . Oricum nu o sa inteleg niciodata cum vine asta te iubesc dar vreau sa ne despartim ce minte bolnava mai e si asta cum se poate ca doua persoane sa se iubeasca si sa nu fie impreuna....


Nu e nicio minte bolnava.
Baiatul nu vrea relatie stabila, simte ca nu e momentul sa se insoare.
Care-i problema?!
Vrea facultate, vrea sa mai fecioreasca.
Binenteles ca nu te iubea si nu te iubeste, nu-ti face iluzii.... insa mai avea si el nevoie sa schimbe fetele cu care se culca.
:)))
Scriai mai sus ca el iesea cu baietii....si tie nu-ti placea dupa care mai jos cand el ti-a spus ca vrea " lebertate" tu ai scris ca parca daca era cu tine nu o avea.........pai clar ca nu o avea, te vedea ca nu-ti place sa iasa cu baietii.......
Draga mea, si cand ai sot, nu tu trebuie sa- i impui ceea ce sa faca, ci el trebuie sa vada cum e mai bine pt. familia lui:)
Asa ca sa stii ca niciodata un barbat matur si adevarat nu o sa conceapa sa-l " mane si sa-l adune" nevasta.....
acum sa nu intelegi ca el face ceea ce vrea si tu faci ceea ce zice el.....
ci trebuie facut in asa fel incat si el si tu ( cand e vorba de familie) sa aveti momente de " respiro" si sa le aveti cand voi vreti, nu impuse....
Sfatul meu este sa faci si tu ce face el, adica facultate.

stem_29
Postat pe 2 Decembrie 2010 20:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac ca sa fie totul bine? 11 De la: Metal_spell 14 Decembrie 2009 03:56
O parere? :) 35 De la: ralukutzza 5 Octombrie 2009 13:41
Iubit sau facultate 12 De la: kudika_936193 1 Octombrie 2013 18:33
probleme in paradis... 56 De la: rahela11 2 Noiembrie 2009 15:15
eu mai mare decat el 42 De la: marco918 31 Decembrie 2010 01:57