Setari Cookie-uri

un raspuns de la un medic va rog

Femeie, 55 ani, probleme cu constipatia...(dintr-o data, fara sa fi avut probleme inainte)...dureri la sezut si undeva in zona ficatului...operata de fibrom acum aprox 25 ani... A fost programata la colonoscopie...(doua zile la rand).... nu i s-a putut face datorita contractarii colonului (explicatia medicului)... Apoi i s-a recoltat un "POLIP SESIL." si trimis la biopsie...Diagnosticul Microscopic Descriptiv a fost: " doua fragmente de mucoasa rectala, dintre care unul prezinta aspecte HP de polip adenomatos-tubular cu caractere de leziune intraepiteliana de grad scazut de malignitate".

Raspunsul care il vreau...fara ocolisuri va rog, ce inseamna? e grav?

Am trimis rezultatul la Cluj, dar inca nu am primit un raspuns...

Va multumesc din suflet anticipat...
carmelyta2001
Postat pe 10 Decembrie 2010 11:56
Pai daca e malignitate...
kudika226898
Postat pe 10 Decembrie 2010 17:41
De la: carmelyta2001, la data 2010-12-10 11:56:10Femeie, 55 ani, probleme cu constipatia...(dintr-o data, fara sa fi avut probleme inainte)...dureri la sezut si undeva in zona ficatului...operata de fibrom acum aprox 25 ani... A fost programata la colonoscopie...(doua zile la rand).... nu i s-a putut face datorita contractarii colonului (explicatia medicului)... Apoi i s-a recoltat un "POLIP SESIL." si trimis la biopsie...Diagnosticul Microscopic Descriptiv a fost: " doua fragmente de mucoasa rectala, dintre care unul prezinta aspecte HP de polip adenomatos-tubular cu caractere de leziune intraepiteliana de grad scazut de malignitate".

Raspunsul care il vreau...fara ocolisuri va rog, ce inseamna? e grav?

Am trimis rezultatul la Cluj, dar inca nu am primit un raspuns...

Va multumesc din suflet anticipat...
Intotdeauna problemele de sanatate apar in urma unor succesiuni metabolice,constipatia nu apare dintr-o data,apare in urma unor factori care duc la constipatie,bineinteles ca au aparut dureri la sezut cum spuneti dvs. si vor mai urma si alte probleme daca nu ve-ti lua masuri,insa nu trebuie sa va speriati exista probleme mult mai grave care se pot rezolva,ce nu spuneti dvs. este ce tratament a-ti urmat!!
ivanescu
Postat pe 12 Decembrie 2010 11:37
De la: ivanescu, la data 2010-12-12 11:37:29
De la: carmelyta2001, la data 2010-12-10 11:56:10Femeie, 55 ani, probleme cu constipatia...(dintr-o data, fara sa fi avut probleme inainte)...dureri la sezut si undeva in zona ficatului...operata de fibrom acum aprox 25 ani... A fost programata la colonoscopie...(doua zile la rand).... nu i s-a putut face datorita contractarii colonului (explicatia medicului)... Apoi i s-a recoltat un "POLIP SESIL." si trimis la biopsie...Diagnosticul Microscopic Descriptiv a fost: " doua fragmente de mucoasa rectala, dintre care unul prezinta aspecte HP de polip adenomatos-tubular cu caractere de leziune intraepiteliana de grad scazut de malignitate".

Raspunsul care il vreau...fara ocolisuri va rog, ce inseamna? e grav?

Am trimis rezultatul la Cluj, dar inca nu am primit un raspuns...

Va multumesc din suflet anticipat...
Intotdeauna problemele de sanatate apar in urma unor succesiuni metabolice,constipatia nu apare dintr-o data,apare in urma unor factori care duc la constipatie,bineinteles ca au aparut dureri la sezut cum spuneti dvs. si vor mai urma si alte probleme daca nu ve-ti lua masuri,insa nu trebuie sa va speriati exista probleme mult mai grave care se pot rezolva,ce nu spuneti dvs. este ce tratament a-ti urmat!!


Esti medic?
rashela
Postat pe 12 Decembrie 2010 12:28
Daaaa...unul care nu prea stie scrie romaneste....
kudika226898
Postat pe 12 Decembrie 2010 20:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat 88 De la: kudika438372 18 Septembrie 2011 12:56
saitu vichy 1 De la: kudika486695 26 Februarie 2012 09:37
Testosteron marit :( 2 De la: Adriancicm 1 Noiembrie 2010 19:43
care este locul unde ati facut sex trecand de barierele din clasicul dormitor.....??? 46 De la: lily_crin 6 August 2011 18:47
amenoree secundara?!halp me please:(( 3 De la: roxxana_soare 3 Martie 2011 23:41