Setari Cookie-uri

bebelus constipat

Buna ziua! Bebelusul meu de o luna si 1 sapt nu are scaun de 6 zile. se chinuie sa faca, se inroseste tot si il vad cum se chinuie dar nu poate. Il hranesc doar cu lapte matern.
Ce sa fac? Am auzit ca as putea sa il ajut eu sa faca cu termomentru sau cu supozitor cu glicerina.
Va rog sa ma ajutati.
Multumesc mult
elena_22_grace
Postat pe 4 Februarie 2012 15:01
Nu se poate !! De 6 zile ??Esti inconstienta sau.... ??!! Bine ca stai pe forum si te intrebi ce sa faci. Cand fiul meu era mic, aveam numarul de telefon al doctoritei pediatru. Puteam sa o sun oricand, la orice ora. Metoda cu termometrul merge, este pt.urgente dar nu trebuie abuzat de ea. Vorbeste de urgenta cu pediatrul, sau cu soacra sau mama ta, nu ai pe nimeni ?? 6 zile este mult,daca a mancat normal (banuiesc ca il alaptezi la san, nu ?).
GHEISA_
Postat pe 4 Februarie 2012 15:20
De la: elena_22_grace, la data 2012-02-04 15:01:13Buna ziua! Bebelusul meu de o luna si 1 sapt nu are scaun de 6 zile. se chinuie sa faca, se inroseste tot si il vad cum se chinuie dar nu poate. Il hranesc doar cu lapte matern.
Ce sa fac? Am auzit ca as putea sa il ajut eu sa faca cu termomentru sau cu supozitor cu glicerina.
Va rog sa ma ajutati.
Multumesc mult


Nu pot sa cred ca ai stat 6 zile fara sa mergi la medicul pediatru.

1. Pana mergi la medic ( sper sa mergi luni la prima ora) poti apela la un supozitor cu glicerina; cred ca-i suficient si juma de supozitor, numa sa nu se mai chinuie saracutu
2. Nici sa nu te gandesti la varianta cu termometrul pt ca il poti rani grav
3. Schimba ceva in alimentatia ta; nu stiu...bea ceai de musetel, manca iaurt cu fructe, fibre...

P.S
ilumax_76
Postat pe 4 Februarie 2012 15:23
Multumesc de incurajare. Am vorbit deja cu medicul. stie tot ce se intampla cu baietelul meu si mi-a zis ca e normal sa fie asa daca este hranit de la san pt ca laptele este foarte bun si nu are ce elimina. totusi am vrut sa aflu si parerea acelor persoane care s-au mai confruntat cu problema asta...insa....observ ce sfaturi primesc...jignitoare
Multumesc mult
elena_22_grace
Postat pe 4 Februarie 2012 16:46
De la: elena_22_grace, la data 2012-02-04 16:46:14Multumesc de incurajare. Am vorbit deja cu medicul. stie tot ce se intampla cu baietelul meu si mi-a zis ca e normal sa fie asa daca este hranit de la san pt ca laptele este foarte bun si nu are ce elimina. totusi am vrut sa aflu si parerea acelor persoane care s-au mai confruntat cu problema asta...insa....observ ce sfaturi primesc...jignitoare
Multumesc mult


Cu placere dar nu te-a jignit nimeni. Cat despre faptul ca ai vorbit deja cu un medic....ma indoiesc. "laptele e foarte bun si nu are ce elimina".. asta-i tare de tot. Poate a vrut sa spuna ca e insuficient. App...de aia se screme bebelusul in ultimul hal...ca nu are ce elimina Fata, nu te ofusca si schimba medicul si alimentatia ta.
ilumax_76
Postat pe 4 Februarie 2012 16:52
De la: elena_22_grace, la data 2012-02-04 15:01:13Buna ziua! Bebelusul meu de o luna si 1 sapt nu are scaun de 6 zile. se chinuie sa faca, se inroseste tot si il vad cum se chinuie dar nu poate. Il hranesc doar cu lapte matern.
Ce sa fac? Am auzit ca as putea sa il ajut eu sa faca cu termomentru sau cu supozitor cu glicerina.
Va rog sa ma ajutati.
Multumesc mult
Si eu am avut aceasta problema cu bebelusul meu. La noi a functionat de minune ceaiul de musetel cald, dupa ce bea cate o portie buna de ceiut avea imediat scaun. Nu-ti recomand supozitoarele deoarece devine foarte repede dependent de ele.
criszoe
Postat pe 4 Februarie 2012 17:07
Du-te la medic de urgenta....!!!!!!!!!!!!!!!!!
kudika_nikole
Postat pe 4 Februarie 2012 19:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Seminar gratuit 1 De la: Sic_Cogito 21 Iunie 2011 18:30
va rog sa ma jutati :(( 213 De la: kudika326239 19 Iulie 2011 12:13
Metode de ingrasare 3 De la: kudika_106 30 Martie 2012 17:44
Ajutor! 50 De la: kudika408199 17 Iunie 2011 14:45
un ras va rog 32 De la: kudika023770 27 Septembrie 2011 22:07