Setari Cookie-uri

Cum sa o iau iarasi de la inceput?

Buna dragi prieteni..acum 10 ani am cunoscut dragostea vieti mele,totul a fost foarte frumos ,a fost ca un vis,ca un basm era totul perfect,dar na durat asa de mult, doar 4 ani.ea a cunoscut pe cineva si sa indragostit de el ,lucrau in acelasi loc.mi-a rupt inima ,mi-a sfarmato de durere, nu-mi venea sa cred,credeam ca atunci era sfarsitul meu,ca sa terminat totul pentru mine.asta pana am cunoscuto pe ea,pe ana-maria.am inceput sa am o relatie cu ea ,doar ca so uit pe fosta,sa-mi fie mai usor .pentru ana-maria nu simtiam nimic,odata dupa trei luni am vrut sa o parasesc ,dar nam putut ,imi era asa de mila de ea ,pur si simplu stateam din mila cu ea,era cea mai mare greseala din viata mea.mai tarziu fosta sa intors la mine ,dar eu nu mam inpacat cu ea ,cu toate ca o mai iubeam,pai cum so las pe ana-maria ca doar imi este mila de ea.si uite asa au trecut sase ani cu ana-maria.incet incet am inceput so iubesc stand inpreuna de cinci ani ,parca mi-a intrat la inima fara sa-mi dau seama.acum cinci luni am plecat cu ea in spania sa ne gasim de lucru la frati ei.ea nu vroia sa mearga,dar la insistentele mele a cedat,parca ea simtie nenorociria ce ne astepta acolo.intr-o sambata ma intrebat daca o las la discoteca cu fratele ei mai mic si cu ceva neamuri deai lor,eu am zis sa mearga,pentru ca aveam mare incredere in ea.acolo sa apropiat un romanas de ea si cineva din neamurile ei ,care il cunostea pe el,ia facut cunostinta cu ea.ana mea sa indragostit de el la prima vedere.apoi au tinut legatura pe internet.eu nam verificato ce face cu cine vorbeste,ca doar aveam incredere in ea.intr-o diminiata cand nici nu am apucat sa ma dau jos din pat,mi-a zis ca trebuie sa ne despartim,ca nu ma mai iubeste,ca a cunoscut pe cineva si il iubeste mult.am simtit ca cade ceru pe mine,ca tremur de frig,ca mi se scurge viata din mine,de ce ? de ce o iau iara de la capat.simt ca o iau razna,mam saturat sa tot pierd.acum cand am inceput sa te iubesc,acum tu ma lasi.ea mia raspuns,ce sa fac,asa e viata.si are dreptate ca eu nam putut so las cand nu am iubito,nam fost asa tare ,ma durea inima so vad ca sufera,mai bine sa fie ea fericita langa mine de cat sa sufere.nu neam certat niciodata in sase ani ,chiar daca am simtit co iubesc mai tarziu ,am respectato mult ca a luptat ca sa fie cu mine,.dar nu pot sa inteleg un lucru.cum poti sa iubesti un om asa de repede,doar numai dupa o luna? cand intre noi a fost totul perfect,poate prea perfect.nu stiu ,simnt ca inebunesc fara ea,avem atatea amintiri placute,atatea momente fericite,ma intreb oare ea ce suflet are,oare pe ea no doare? poate ca acum nu,dar mai tarziu cred ca sigur.mi-e greu,mi-e foarte greu,nu stiu cum sa o iau iaras de la inceput?mai ales ca am o varsta destul de mare ,34 de ani.nu mai am nici o speranta.oare mai sunt fete pe lumea asta care mai au inima,ca eu nu mai cred.parca as iertao acum daca ar veni inapoi,dar stiu ca ea nu vine acum.poate va veni mai tarziu,prea tarziu pentru mine.am scris aici sa-mi vars veninu si doru de ea.poate aveti voi un sfat pentru o inima ranita,care nu mai are putere sa traiasca.va multumesc si va pup.
alinus34
Postat pe 14 Decembrie 2010 00:06
pai nu v-ati certat daca v-ati ignorat tot timpul asta!
pun pariu ca traiati ca doi colegi de camera, nu ca niste iubiti.
daca ea stia ca stai cu ea din mila, poate s-a resemnat si a preferat sa aiba totusi pe cineva langa ea decat sa ramana singura.

nu cred in dragoste la prima vedere, dar na... poate merge pt altii.
sper ca ea sa fie fericita, iar tu sa nu mai stai din mila cu oamenii -> mai mult rau faci decat bine.
_black_betta_
Postat pe 14 Decembrie 2010 01:00
iar daca e sa ne luam dupa ce ne invata filmele.... partener de viata/jumatatea / sufletul pereche -> gasesti si la 50 de ani.
dar asta se intampla in filme.

culmea sortii ar fi sa stea una cu tine din mila vreo 5-6 ani.
as rade copios
_black_betta_
Postat pe 14 Decembrie 2010 01:03
Ai stat cu Ana-Maria din mila 6 ani..zici tu..

Problema este a ta.Pt ca ai impresia ca atunci cand esti intr-o relatie,ti se cuvine tot,si consideri o crima daca celalalt poate maine te-ar parasii ...intr-o relatie trebuie sa existe reprocitate,si daca maine celalalt nu te mai iubeste,e dreptul lui sa te paraseasca...astea trebuia sa le iei in calcul de la inceput,nimeni nu e obligat sa fie cu tine,pt ca tu INCA iubesti....

Poti fi cu femeie 30ani,nu trebuie sa excluzi niciodata ca poate maine ea s-ar indragostii de vreun ''romanas''.
Nu incerc nici sa te acuz ca n-ai stiut ''s-o ti langa tine'',dar la ce mai ajuta acum sa aflii ''ce suflet are'',cand in urma e un dezastru???

O prietena,are exact varsta ta,si si-a luat talpasita cu 2copii dupa ce s-a trezit la usa cu pustoaica de 20ani,care-l cauta pe ''iubirea vietii mele'',si tu???
kudika318477
Postat pe 14 Decembrie 2010 03:07
Nu cred ca mati inteles,poate nu mam explicat eu bine.doar primi 2 ani am stat cu ea din mila,chiar dupa primele 3 luni am vrut sa o parasesc,aunci cand eu iam spus ei ca e mai bine sa ne despartim,ana-maria a lesinat iar o saptamina a plans continu,ea find o persoana mai emotiva.ei cand vezi ca tu suferi tare,atunci incerci sa nui faci pe alti sa sufere ca tine.cand o vedeam ca plange mi-se rupea inima in mine ,pentru ca stiam ce e in inima ei.mie sincer nu mia parut rau atunci ca am ramas cu ea pentru ca am inceput dupa 2 ani sa o iubesc,bine la inceput dupa o despartire nici nu poti sa mai pui suflet la alta fata asa repede,pentru ca te doare inca rana,si ea stia asta dar a zis ca ma intelege si se lupta sa trecem inpreuna prin asta.iar faza cu colegi de camera,nu prea merge deloc.intodeauna ma suna cand nu eram langa ea sa ma intrebe ce fac,cum ma simt iar eu cand iesam de la lucru ma grabeam acasa sa ajung si so iau in brate,so sarut,pentru ca doar in bratele ei ma simtiam fericit si linistit.ce nu inteleg eu e,cum poate cu o luna in urma sa ma iubesca si dupa ce la cunoscut pe el sa fim ca 2 straini si sa uite tot asa de repede??dar stiti ce cred eu? ori cat de rece esta acum,mai tarziu cand o sa o lovesca regretu,o sa ii para rau,pentru ca regretu doare poate mai tare de cat sa fi parasit.eu ii doresc toata fericirea din lume si numai zambete pe fata.numai cine a trecut prin ce trec eu poate sa inteleaga.multumesc pentru comentari si pentru critici,va pup si iubitiva mult.
alinus34
Postat pe 14 Decembrie 2010 11:17
Cum sa o iei de la inceput?Trebuie sa si procesezi ca nu mai e nimic de facut,sa o lasi sa fie fericita alaturi de cine crede ea,asta daca nu vrei sa stea si ea cu tine tot din mila asa cum ai stat tu cu ea 2 ani.
Barbie30_
Postat pe 14 Decembrie 2010 11:27
De la: alinus34, la data 2010-12-14 11:17:40Nu cred ca mati inteles,poate nu mam explicat eu bine.doar primi 2 ani am stat cu ea din mila,chiar dupa primele 3 luni am vrut sa o parasesc,aunci cand eu iam spus ei ca e mai bine sa ne despartim,ana-maria a lesinat iar o saptamina a plans continu,ea find o persoana mai emotiva.ei cand vezi ca tu suferi tare,atunci incerci sa nui faci pe alti sa sufere ca tine.cand o vedeam ca plange mi-se rupea inima in mine ,pentru ca stiam ce e in inima ei.mie sincer nu mia parut rau atunci ca am ramas cu ea pentru ca am inceput dupa 2 ani sa o iubesc,bine la inceput dupa o despartire nici nu poti sa mai pui suflet la alta fata asa repede,pentru ca te doare inca rana,si ea stia asta dar a zis ca ma intelege si se lupta sa trecem inpreuna prin asta.iar faza cu colegi de camera,nu prea merge deloc.intodeauna ma suna cand nu eram langa ea sa ma intrebe ce fac,cum ma simt iar eu cand iesam de la lucru ma grabeam acasa sa ajung si so iau in brate,so sarut,pentru ca doar in bratele ei ma simtiam fericit si linistit.ce nu inteleg eu e,cum poate cu o luna in urma sa ma iubesca si dupa ce la cunoscut pe el sa fim ca 2 straini si sa uite tot asa de repede??dar stiti ce cred eu? ori cat de rece esta acum,mai tarziu cand o sa o lovesca regretu,o sa ii para rau,pentru ca regretu doare poate mai tare de cat sa fi parasit.eu ii doresc toata fericirea din lume si numai zambete pe fata.numai cine a trecut prin ce trec eu poate sa inteleaga.multumesc pentru comentari si pentru critici,va pup si iubitiva mult.


''ce nu inteleg eu e,cum poate cu o luna in urma sa ma iubesca si dupa ce la cunoscut pe el sa fim ca 2 straini si sa uite tot asa de repede??''

Sti tu ca-n urma cu o luna te mai iubea?Poate nu te mai iubeste de 2ani,si-a stat cu tine din mila,cum ai facut-o si tu candva?

Si alea cu regretele....nu ai de unde sa sti ce este in capu`si inima ei!
Nu mai privii in urma,iti faci mai mult rau!

Iar treaba ca ai nu stiu ce varsta,nu conteaza deloc...poate maine-ti gasesti ''iubirea vietii tale'',pt asta trebuie sa privesti numai inainte,nu sa mai degropi mortii!!!
kudika318477
Postat pe 14 Decembrie 2010 16:30
Intr-un fel,ti-o meriti.Eu n-as sta c-un tip care viseaza la alta,chiar daca "inteleg".
Spui ca dupa 2 ani ai iubit-o.Ea stie asta,sau numai noi?Poate a realizat "mila" si te scapa acum de-o povara,sau asa crede.
Ce-i cu suferinta asta?Ba dupa una,ba dupa alta.Te complaci in niste chestii... 2 femei,cu 2 ani de bocit pe bucata,inseamna o gramada timp.Chiar ai atata timp disponibil?
Ele amandoua sigur te vor regreta,le va pare rau,etc (fiecare separat,se-ntelege).Asa.Si? Cui ii mai pasa?Si cum sterge asta ce-au facut?
Nu se moare la 35 de ani si nici din dragoste nu se moare - doar daca n-ai un deranjament la mansarda,ori eu zic ca repetarea aceleiasi povesti,cand totusi te-ai fript o data, e coincidenta nefericita,nu patologie.
Cica dupa 35 incep lucrurile de calitate in dragoste,asa ca nu dispera.Poate schimbi ceva in atitudinea ta sau la modelul de fata pe care-l placi sau mai bagi 4-5 din modelul pe care-l cunosti,d'ala cu 2 ani boceala,ca timp e destul.Cum vrei tu.

nicossia
Postat pe 14 Decembrie 2010 16:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fetelor... 21 De la: Oceansoul 20 Octombrie 2010 22:36
Fostul...in prezent! 6 De la: kudika_16855 11 Octombrie 2013 07:12
O lectie de viata 9 De la: 7 Noiembrie 2016 07:24
Telenovela 8 De la: silky 4 Ianuarie 2011 15:22
privilegiu 16 De la: oonahabibi_yahoo_com 18 Martie 2009 15:13