Setari Cookie-uri

As vrea sa-l inteleg..."oare asa merit...."

Totul incepe cu o poveste foarte frumoasa dar ca orice poveste are un sfarsit. A mea este aceea poveste care nu s-a terminat asa cum mi-am dorit dar intr-un mod ciudat parca se continua.
Am avut o relatie cu baiat timp de 7 luni, il stiam de vreo 6 ani dar nu am avut niciun fel de atractie in acei ani. Am fost in liceu impreuna, in aceeasi clasa.. dupa terminarea liceului nu am mai tinut legatura 2 ani, el era intr-o relatie, el s-a despartit intre timp de ea. Apoi ne-am intalnit, si intr-un final s-a intamplat inevitabilul :D...
Nimeni nu se astepta, toti au fost surprinsi .. inclusiv noi dar traiam povestea.. Am stat impreuna 7 luni, totul a fost aproape perfect, el incepuse sa minta mult, in timp mi-am pierdut increderea in el si ajunsesem sa nu mai stiu daca e adevarat ce spune . Incepusem sa devin posesiva fiind si foarte impulsiva am avut gesturi necontrolate (il verificam des, ma suparam repede etc).
Intr-un final, i-am zis ca nu mai vreau sa continui asa dar nu am putut rezista la o sapt l-am cautat, el nu a mai vrut atunci..Eu intre timp am avut niste probleme de familie: moarte bunicii mele, mama era si este foarte rece datoritata tatalui decedat si alte probleme cu munca, facultate.. Parca venise toate o data..
In mintea mea idioata vedeam numai negru, nu mai exista nimic... si ma anunta ca nici el nu o sa imi mai fie alaturi.. Imi trecea prin cap, ce ar fi daca nu as mai fi.. o sa treaca toate.. am incercat sa ma sinucid cu niste pastile... m-am speriat cand am vazut ca nu mai respiram bine si am anuntat pe cineva din casa ce am facut si nu stiam ce o sa se intample cu mine .. mi-am cerut scuze fata de el, la momentul respectiv.
Acum imi este foarte greu sa vorbesc despre asta, imi este rusine, ma simt vinovata... nu stie aproape nimeni .. decat el, cativa prieteni si familia...
El logic dupa a fost rece, vorbea urat cu mine, eu incepusem sa imi dau seama ce am facut si voiam sa imi cer scuze ca l-am speriat...am renuntat sa mai vorbesc cu el, ca imi dadeam seama ca asta si voia de fapt.
Dupa cateva saptamani, vreo 2 .. ma cauta.. am vb pe mess vreo 3 ore .. voia sa stie cum ma simt.. Si de aici incepe a doua poveste....
Vorbeam in fiecare zi, cateva ore pe mess, apoi ne-am intalnit .. prima oara am ras amadoi si zambeam ... apoi am inceput sa vb mai des.. sa ne intalnim ... la una din intalniri a plans .. a zis ca ma iubeste si ca numai cand e cu mine e fericit, m-a luat in brate... il mangaiam .. eu eram uimita .. nu intelegeam.. ca spunea ca nu vrea sa mai fim impreuna pt ca nu vrea sa fie dezamagit.. apoi am continuat sa vb ... mai des ... sa ne mai intalnim ... eu incepusem doar sa ies si cu alt baiat el facea "crize" de gelozie.. eu la fel..voia tot timpul sa stie ce fac.. avansam ciudat.. dar el tot nu voia sa fie cu mine...
In acele 2 luni de vorbit si puse atatea intrebari am luat o decizie sa nu mai vb deloc... ca nu avansam si ma amageam intr-un fel.. dupa 3 sapt de cand luasem decizia, m-a cautat sa imi spuna "oare asa merit eu sa te comporti cu mine? Vreau sa fim prieteni, sa vorbim" dar eu pt ca il iubesc nu pot fi prietena cum isi dorea... El nu sta cu nimeni de cand ne-am despartit adica acum 3 luni..
Un alt motiv pt care am rupt legatura cu el, este pentru ca il iubesc si ma simteam atat de vinovata fata de el, si am zis sa fie fericit ca merita.. si daca vb cu mine, imi era teama sa nu il trag inapoi... poate gasea pe altcineva sa il faca fericit daca eu nu am putut
Concluzia e ca de ce mai vrea sa tinem legatura, sa fim prieteni daca stim amandoi daca nu ne face bine... Nu e genul te caut ca sa ti-o trag... nu facea decat sa ma tina in brate cand ne vedeam.. nici nu incerca sa ma sarute. Eu ce sa fac ?? Cum sa procedez cu el?? Cei drept imi e dor de el, il vreau inapoi dar vreau si el atat si eu sa fim fericiti, linistiti chiar daca nu mai suntem impreuna...
yosirina
Postat pe 3 Martie 2011 16:03
N-am inteles un cazzo
Valy90
Postat pe 6 Martie 2011 19:50
Traiesti o drama ce exista doar in capusorul tau. Adori rolul de victima, adori povestile de dragoste terminate tragic; iti place sa suferi, esti o fire sensibila si usor infantila. Iti lipseste maturitatea si taria de caracter; cauta-le si transforma-te intr-o femeie. Ce sa-ti mai spun? Nu refuza prietenia baiatului si in acelasi timp fa-ti viata ta.

P.S Adauga putina "culoare" in viata ta ca e prea ...gri.
mimi_ca29
Postat pe 6 Martie 2011 20:38
tu vrei dar nu vrei :)..... parerea mea e ca esti mult prea confuza si nu stii ce hotarare sa iei...eu trec prin o poveste asemanatoare e putin mai diferit dar la mine sunt 4 ani de dragoste ....acum trebuie sa o recuceresc...... daca il iubesti de ce iesi cu alcineva?????????? asta nu inteleg eu si cred ca asta il doare si pe el cel mai tare ( o simt pe pielea mea )
barrtenders
Postat pe 12 Martie 2011 12:26
De la: Valy90, la data 2011-03-06 19:50:28N-am inteles un cazzo


Poate ne faci si nou un rezumat Ca eu n-am avut rabdare sa citesc tot
_Cryssa_
Postat pe 12 Martie 2011 14:42
De la: yosirina, la data 2011-03-03 16:03:20 el incepuse sa minta mult, in timp mi-am pierdut increderea in el si ajunsesem sa nu mai stiu daca e adevarat ce spune .


restul ce ai scris nici nu mai conteaza, uite doar chestia asta ar trebui sa te puna pe fuga
chiar vrei sa fii cu cineva care minte mult? chiar si numai prieteni? de ce??
DayC
Postat pe 12 Martie 2011 16:51
am iesit cu altcineva pt ca voiam sa il si uit intr-un fel.. ca incepusem sa ma izolez, cei drept am iesit decat de 2 ori si tot singura de atunci sunt.... ca nu pot ..
yosirina
Postat pe 12 Martie 2011 16:54
da ... avand si alte probleme ... el fusese singurul care ma intelegea si ma sustinea... si am zis poate se schimba ..
yosirina
Postat pe 12 Martie 2011 16:56
de 2 ori cu tipul respectiv .. sa nu se inteleaga ca am iesit decat de 2 ori din casa ...
yosirina
Postat pe 12 Martie 2011 16:59
nu stiu daca este o drama doar in capul meu .. si da cei drept trebuie sa imi traiesc viata .. voiam doar sa il inteleg pe el ... dar se pare ca nu se straduieste nici el prea mult ... se pare ca nu a meritat
yosirina
Postat pe 12 Martie 2011 17:07
De la: yosirina, la data 2011-03-12 16:56:56da ... avand si alte probleme ... el fusese singurul care ma intelegea si ma sustinea... si am zis poate se schimba ..


oamenii nu se schimba numai ptr ca asa vrem noi......uita-te bine altadata si cum il vezi, asa o sa il ai in cel mai bun caz. poate o sa fie mai rau, caci de multe ori oamenii la inceput incearca sa apara mai buni decat sunt de fapt, dar invers...niciodata. bafta pe viitor
DayC
Postat pe 13 Martie 2011 16:30
De la: yosirina, la data 2011-03-03 16:03:20Totul incepe cu o poveste foarte frumoasa dar ca orice poveste are un sfarsit. A mea este aceea poveste care nu s-a terminat asa cum mi-am dorit dar intr-un mod ciudat parca se continua.
Am avut o relatie cu baiat timp de 7 luni, il stiam de vreo 6 ani dar nu am avut niciun fel de atractie in acei ani. Am fost in liceu impreuna, in aceeasi clasa.. dupa terminarea liceului nu am mai tinut legatura 2 ani, el era intr-o relatie, el s-a despartit intre timp de ea. Apoi ne-am intalnit, si intr-un final s-a intamplat inevitabilul :D...
Nimeni nu se astepta, toti au fost surprinsi .. inclusiv noi dar traiam povestea.. Am stat impreuna 7 luni, totul a fost aproape perfect, el incepuse sa minta mult, in timp mi-am pierdut increderea in el si ajunsesem sa nu mai stiu daca e adevarat ce spune . Incepusem sa devin posesiva fiind si foarte impulsiva am avut gesturi necontrolate (il verificam des, ma suparam repede etc).
Intr-un final, i-am zis ca nu mai vreau sa continui asa dar nu am putut rezista la o sapt l-am cautat, el nu a mai vrut atunci..Eu intre timp am avut niste probleme de familie: moarte bunicii mele, mama era si este foarte rece datoritata tatalui decedat si alte probleme cu munca, facultate.. Parca venise toate o data..
In mintea mea idioata vedeam numai negru, nu mai exista nimic... si ma anunta ca nici el nu o sa imi mai fie alaturi.. Imi trecea prin cap, ce ar fi daca nu as mai fi.. o sa treaca toate.. am incercat sa ma sinucid cu niste pastile... m-am speriat cand am vazut ca nu mai respiram bine si am anuntat pe cineva din casa ce am facut si nu stiam ce o sa se intample cu mine .. mi-am cerut scuze fata de el, la momentul respectiv.
Acum imi este foarte greu sa vorbesc despre asta, imi este rusine, ma simt vinovata... nu stie aproape nimeni .. decat el, cativa prieteni si familia...
El logic dupa a fost rece, vorbea urat cu mine, eu incepusem sa imi dau seama ce am facut si voiam sa imi cer scuze ca l-am speriat...am renuntat sa mai vorbesc cu el, ca imi dadeam seama ca asta si voia de fapt.
Dupa cateva saptamani, vreo 2 .. ma cauta.. am vb pe mess vreo 3 ore .. voia sa stie cum ma simt.. Si de aici incepe a doua poveste....
Vorbeam in fiecare zi, cateva ore pe mess, apoi ne-am intalnit .. prima oara am ras amadoi si zambeam ... apoi am inceput sa vb mai des.. sa ne intalnim ... la una din intalniri a plans .. a zis ca ma iubeste si ca numai cand e cu mine e fericit, m-a luat in brate... il mangaiam .. eu eram uimita .. nu intelegeam.. ca spunea ca nu vrea sa mai fim impreuna pt ca nu vrea sa fie dezamagit.. apoi am continuat sa vb ... mai des ... sa ne mai intalnim ... eu incepusem doar sa ies si cu alt baiat el facea "crize" de gelozie.. eu la fel..voia tot timpul sa stie ce fac.. avansam ciudat.. dar el tot nu voia sa fie cu mine...
In acele 2 luni de vorbit si puse atatea intrebari am luat o decizie sa nu mai vb deloc... ca nu avansam si ma amageam intr-un fel.. dupa 3 sapt de cand luasem decizia, m-a cautat sa imi spuna "oare asa merit eu sa te comporti cu mine? Vreau sa fim prieteni, sa vorbim" dar eu pt ca il iubesc nu pot fi prietena cum isi dorea... El nu sta cu nimeni de cand ne-am despartit adica acum 3 luni..
Un alt motiv pt care am rupt legatura cu el, este pentru ca il iubesc si ma simteam atat de vinovata fata de el, si am zis sa fie fericit ca merita.. si daca vb cu mine, imi era teama sa nu il trag inapoi... poate gasea pe altcineva sa il faca fericit daca eu nu am putut
Concluzia e ca de ce mai vrea sa tinem legatura, sa fim prieteni daca stim amandoi daca nu ne face bine... Nu e genul te caut ca sa ti-o trag... nu facea decat sa ma tina in brate cand ne vedeam.. nici nu incerca sa ma sarute. Eu ce sa fac ?? Cum sa procedez cu el?? Cei drept imi e dor de el, il vreau inapoi dar vreau si el atat si eu sa fim fericiti, linistiti chiar daca nu mai suntem impreuna...
ce zodie esti tu si ce zodie este el?
lilu_67
Postat pe 14 Martie 2011 17:15
are vreo importanta ??
yosirina
Postat pe 14 Martie 2011 19:22
De la: yosirina, la data 2011-03-14 19:22:38are vreo importanta ??
are ....si inca una destul de mare
lilu_67
Postat pe 15 Martie 2011 18:51
nu mai conteaza acum .. a trecut ceva timp .. las lucrurile asa ...
yosirina
Postat pe 16 Martie 2011 19:29
De la: kudika355503, la data 2011-03-15 18:51:29
De la: yosirina, la data 2011-03-14 19:22:38are vreo importanta ??
are ....si inca una destul de mare


Fleoshc!
Dor_a
Postat pe 16 Martie 2011 20:25
De la: yosirina, la data 2011-03-16 19:29:50nu mai conteaza acum .. a trecut ceva timp .. las lucrurile asa ...


Bine faci

In general, stiu batranii ce spun despre vasele sparte si lipite... Pe deasupra, cea mai mare parte a oamenilor "don't let go" - vor o plasa de siguranta... sa fie, nu se stie niciodata
Dor_a
Postat pe 16 Martie 2011 20:29
De la: Dor_a, la data 2011-03-16 20:25:00
De la: kudika355503, la data 2011-03-15 18:51:29
De la: yosirina, la data 2011-03-14 19:22:38are vreo importanta ??
are ....si inca una destul de mare


Fleoshc!
cum se traduce?
lilu_67
Postat pe 17 Martie 2011 10:35
da unii baieti sunt mult prea complicati ... a trecut aproape o luna de cand nu am luat leg cu el .. ca de asa am vrut eu, nu puteam fi decat prietena .. si daca tot nu se mai putea nimic .. ce puteam sa fac... m-am gandit prea mult... am incercat sa gasesc solutii daca o fi sa mai fie bine daca nu ... imi vad de ale mele .. de viitor, ramane un gol care sper ca se va umple iar intr-un final
yosirina
Postat pe 17 Martie 2011 18:20
De la: yosirina, la data 2011-03-17 18:20:13da unii baieti sunt mult prea complicati ... a trecut aproape o luna de cand nu am luat leg cu el .. ca de asa am vrut eu, nu puteam fi decat prietena .. si daca tot nu se mai putea nimic .. ce puteam sa fac... m-am gandit prea mult... am incercat sa gasesc solutii daca o fi sa mai fie bine daca nu ... imi vad de ale mele .. de viitor, ramane un gol care sper ca se va umple iar intr-un final

sex,sex,sex!cat mai mult sex! sa vezi ce repede se umple golul....
kinki1
Postat pe 17 Martie 2011 18:23
De la: yosirina, la data 2011-03-03 16:03:20Totul incepe cu o poveste foarte frumoasa dar ca orice poveste are un sfarsit. A mea este aceea poveste care nu s-a terminat asa cum mi-am dorit dar intr-un mod ciudat parca se continua.
Am avut o relatie cu baiat timp de 7 luni, il stiam de vreo 6 ani dar nu am avut niciun fel de atractie in acei ani. Am fost in liceu impreuna, in aceeasi clasa.. dupa terminarea liceului nu am mai tinut legatura 2 ani, el era intr-o relatie, el s-a despartit intre timp de ea. Apoi ne-am intalnit, si intr-un final s-a intamplat inevitabilul :D...
Nimeni nu se astepta, toti au fost surprinsi .. inclusiv noi dar traiam povestea.. Am stat impreuna 7 luni, totul a fost aproape perfect, el incepuse sa minta mult, in timp mi-am pierdut increderea in el si ajunsesem sa nu mai stiu daca e adevarat ce spune . Incepusem sa devin posesiva fiind si foarte impulsiva am avut gesturi necontrolate (il verificam des, ma suparam repede etc).
Intr-un final, i-am zis ca nu mai vreau sa continui asa dar nu am putut rezista la o sapt l-am cautat, el nu a mai vrut atunci..Eu intre timp am avut niste probleme de familie: moarte bunicii mele, mama era si este foarte rece datoritata tatalui decedat si alte probleme cu munca, facultate.. Parca venise toate o data..
In mintea mea idioata vedeam numai negru, nu mai exista nimic... si ma anunta ca nici el nu o sa imi mai fie alaturi.. Imi trecea prin cap, ce ar fi daca nu as mai fi.. o sa treaca toate.. am incercat sa ma sinucid cu niste pastile... m-am speriat cand am vazut ca nu mai respiram bine si am anuntat pe cineva din casa ce am facut si nu stiam ce o sa se intample cu mine .. mi-am cerut scuze fata de el, la momentul respectiv.
Acum imi este foarte greu sa vorbesc despre asta, imi este rusine, ma simt vinovata... nu stie aproape nimeni .. decat el, cativa prieteni si familia...
El logic dupa a fost rece, vorbea urat cu mine, eu incepusem sa imi dau seama ce am facut si voiam sa imi cer scuze ca l-am speriat...am renuntat sa mai vorbesc cu el, ca imi dadeam seama ca asta si voia de fapt.
Dupa cateva saptamani, vreo 2 .. ma cauta.. am vb pe mess vreo 3 ore .. voia sa stie cum ma simt.. Si de aici incepe a doua poveste....
Vorbeam in fiecare zi, cateva ore pe mess, apoi ne-am intalnit .. prima oara am ras amadoi si zambeam ... apoi am inceput sa vb mai des.. sa ne intalnim ... la una din intalniri a plans .. a zis ca ma iubeste si ca numai cand e cu mine e fericit, m-a luat in brate... il mangaiam .. eu eram uimita .. nu intelegeam.. ca spunea ca nu vrea sa mai fim impreuna pt ca nu vrea sa fie dezamagit.. apoi am continuat sa vb ... mai des ... sa ne mai intalnim ... eu incepusem doar sa ies si cu alt baiat el facea "crize" de gelozie.. eu la fel..voia tot timpul sa stie ce fac.. avansam ciudat.. dar el tot nu voia sa fie cu mine...
In acele 2 luni de vorbit si puse atatea intrebari am luat o decizie sa nu mai vb deloc... ca nu avansam si ma amageam intr-un fel.. dupa 3 sapt de cand luasem decizia, m-a cautat sa imi spuna "oare asa merit eu sa te comporti cu mine? Vreau sa fim prieteni, sa vorbim" dar eu pt ca il iubesc nu pot fi prietena cum isi dorea... El nu sta cu nimeni de cand ne-am despartit adica acum 3 luni..
Un alt motiv pt care am rupt legatura cu el, este pentru ca il iubesc si ma simteam atat de vinovata fata de el, si am zis sa fie fericit ca merita.. si daca vb cu mine, imi era teama sa nu il trag inapoi... poate gasea pe altcineva sa il faca fericit daca eu nu am putut
Concluzia e ca de ce mai vrea sa tinem legatura, sa fim prieteni daca stim amandoi daca nu ne face bine... Nu e genul te caut ca sa ti-o trag... nu facea decat sa ma tina in brate cand ne vedeam.. nici nu incerca sa ma sarute. Eu ce sa fac ?? Cum sa procedez cu el?? Cei drept imi e dor de el, il vreau inapoi dar vreau si el atat si eu sa fim fericiti, linistiti chiar daca nu mai suntem impreuna...





Cum sa il faca cinva fericit daca e un distrus?
Prima conditie ca sa poti fi "fericit" cand esti un distrus este: SA TE ADUNI. Ceea ce devident specimenul tau nu reuseste.
Si nu : nu te iubeste. Era o chestie de control, faptul ca te controla ii flata ego-ul.
Si am citit doar 3 randuri din "romanul" tau...partea aia cu "poate gaseste pe cineva care sa il faca fericit" sau cam asa ceva. Da, poate gaseste , vreun alt "trofeu" sau vreun alt "pet". Eu sincer sper sa dispara in neant ratatul.
In fine...sper sa nu te superi pe mine ca sunt asa dura si nepoliticoasa...da asta e.
Este clara treaba: nici cu el nici cu altu, asa gandeste iubitul tau.
E o chestie de orgoliu ...iar orgoliul nu e iubire.
Tu l-ai iubit ca te-ai umilit cautandu-l .
La el e orgoliu din moment ce te iubeste doar cand te poate minti, cand te poate face sa suferi...intr-un cuvant te iubeste doar cand te poate controla.
Iar asta te impiedica pe tine sa cresti ca individ, sa progesezi.
Esti sigura ca asta iti doresti?
Poate totusi meriti si tu mai mult, nuh crezi?
Sper ca ai inteles ceva....
Bafta!
evangeline87
Postat pe 17 Martie 2011 20:13
ne face placere la toti sa facem sex ... dar eu sunt genul care nu umbla din floare in floare pt a avea asta.. implica niste sentimente ...
yosirina
Postat pe 18 Martie 2011 20:49
daca il iubesti si esti convinsa ca te iubeste renunta la baiatul cu care esti si impacativa....u esti putin confuza dar uitate in oglinda si vezi ceti zice inima...si fao...
kudika356246
Postat pe 19 Martie 2011 10:05
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-06 20:38:27Traiesti o drama ce exista doar in capusorul tau. Adori rolul de victima, adori povestile de dragoste terminate tragic; iti place sa suferi, esti o fire sensibila si usor infantila. Iti lipseste maturitatea si taria de caracter; cauta-le si transforma-te intr-o femeie. Ce sa-ti mai spun? Nu refuza prietenia baiatului si in acelasi timp fa-ti viata ta.

P.S Adauga putina "culoare" in viata ta ca e prea ...gri.


Hmm... "fa-ti viata tah..." mno am mai auzit eu asta...venind de la o gagica "tough" ca tine...inseamna de obicei gaseste-ti pe altu' si continua-ti viata

Bravo @ "Mimi" bune sfaturi dai..de femeie adevarata... mai pe sleau ii spui sa fie cu "curu'n 2 luntre" scuzati-mi exprimarea "rudimentara".... sa stea cu el da si cu altu....mno hai ca aici ne-ai dat pe spate... .. femeie adevarata e bune! .

Eu zic sa il parasesti pe tipu asat si sa te aduni. Nu se merita sa iti pierzi timpu aiurea. Sa incepi sa iti construiesti un viitor...o viata in care sa iti fie tie bine. Nu tre' sa umbli cu nshpe tipi sau sa te joci cu mintea altora ca sa fi ceea ce altele numesc " femeie adevarata" . Trebuie doar sa ai demnitate. Rabdare lucrurile se vor aseza de la sine. Stiu ca iti e greu...da hang in there!
evangeline87
Postat pe 19 Martie 2011 19:50
neanche io
am pierdut atata timp sa citesc..
dennyrose
Postat pe 19 Martie 2011 23:59
" ...Imi trecea prin cap, ce ar fi daca nu as mai fi.. o sa treaca toate.. am incercat sa ma sinucid cu niste pastile... m-am speriat cand am vazut ca nu mai respiram bine si am anuntat pe cineva din casa ce am facut si nu stiam ce o sa se intample cu mine" Pai nu asta era si ideea sinuciderii?!
BerZerK
Postat pe 20 Martie 2011 07:09
da am simtit ca nu mai ... ma rog probabil a fost clar un moment de nebunie .. dar cand am fost pusa in fata faptului.. m-am trezit :P... ciudat sentiment, dus la extrem cei drept ... probabil nu ai cum sa intelegi daca nu ai trecut prin asa ceva
yosirina
Postat pe 20 Martie 2011 16:20
De la: kudika355503, la data 2011-03-15 18:51:29
De la: yosirina, la data 2011-03-14 19:22:38are vreo importanta ??
are ....si inca una destul de mare


Nu are nici o importanta zodia ! Nu o mai dati in aberatii zodiacale!

Postat pe 20 Martie 2011 19:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat va rog 16 De la: sirghea 18 Mai 2010 18:32
a 3 a despartire..mai are rost? 13 De la: camelusha83 10 Aprilie 2009 12:33
As avea nevoie de niste sfaturi 7 De la: Barbie30 20 Iulie 2010 15:50
Sunt indragostita de cineva care nu cunosc. 14 De la: kudika498529 30 Iulie 2013 19:11
Ma iubeste dar vrea sa fie singur... 9 De la: Ciobanu_Ramonela_1 16 Martie 2014 12:37