Setari Cookie-uri

bijuteriile sint doar accesorii?

buna
eu sint ioana
as vrea sa discut cu voi despre bijuterii. ce ineamna pentru voi bijuteriile.
eu creez mdele si realizez bijuterii handmade si sint foarte interesata sa stiu ce isi doreste ifecare femeie atunci cind probeaza sau aege un produs. ce gindeste si cum se raporteaza la el.

asa ca va astept sa mi povestiti ce sint pt voi bijuteriile. pentru mine sint ceva special creat fiecareia in parte. o reflexie a personalitatii celei care poart acea bijuterie.


voi?
I0i0_BoUtIqUe
Postat pe 16 Decembrie 2010 11:23
termenul de bijuterie este foarte pretentios, nu tot ce atirni la git, la miini, degete, par se numeste bijuterie. De fapt confectionarea bijuteriilor este o arta pe care nu toti care stiu sa rasuceasca ceva materiale, o cunosc,piata este invadata de asa zise bijuterii, care in loc sa ma faca mai frumoasa si mai distinsa cind le port, ma uritesc.O bijuterir este o bijuterie...cit ma reprezinta ea? Nu trebuie sa ma reprezinte, doar nu este o carte de vizita,este un accesoriu scump si care-mi ofera distinctie, bucuria de a o purta, increderesi mai ales o dispozitie excelenta.Alegerea unei bijuterii ar fi o problema pe care a-i putea-o privi ca fiind parte din personalitatea ta, te defineste, iti marturiseste gustul pentru frumos, iti arata nobletea si felul in care intelegi sa-ti asumi purtarea unui lucru de arta.
kudika333052
Postat pe 4 Ianuarie 2011 11:23
termenul de bijuterie este foarte pretentios, nu tot ce atirni la git, la miini, degete, par se numeste bijuterie. De fapt confectionarea bijuteriilor este o arta pe care nu toti care stiu sa rasuceasca ceva materiale, o cunosc,piata este invadata de asa zise bijuterii, care in loc sa ma faca mai frumoasa si mai distinsa cind le port, ma uritesc.O bijuterir este o bijuterie...cit ma reprezinta ea? Nu trebuie sa ma reprezinte, doar nu este o carte de vizita,este un accesoriu scump si care-mi ofera distinctie, bucuria de a o purta, increderesi mai ales o dispozitie excelenta.Alegerea unei bijuterii ar fi o problema pe care a-i putea-o privi ca fiind parte din personalitatea ta, te defineste, iti marturiseste gustul pentru frumos, iti arata nobletea si felul in care intelegi sa-ti asumi purtarea unui lucru de arta.
kudika333052
Postat pe 4 Ianuarie 2011 11:23
De la: kudika333052, la data 2011-01-04 11:23:52termenul de bijuterie este foarte pretentios, nu tot ce atirni la git, la miini, degete, par se numeste bijuterie. De fapt confectionarea bijuteriilor este o arta pe care nu toti care stiu sa rasuceasca ceva materiale, o cunosc,piata este invadata de asa zise bijuterii, care in loc sa ma faca mai frumoasa si mai distinsa cind le port, ma uritesc.O bijuterir este o bijuterie...cit ma reprezinta ea? Nu trebuie sa ma reprezinte, doar nu este o carte de vizita,este un accesoriu scump si care-mi ofera distinctie, bucuria de a o purta, increderesi mai ales o dispozitie excelenta.Alegerea unei bijuterii ar fi o problema pe care a-i putea-o privi ca fiind parte din personalitatea ta, te defineste, iti marturiseste gustul pentru frumos, iti arata nobletea si felul in care intelegi sa-ti asumi purtarea unui lucru de arta.

Lucia38
Postat pe 4 Ianuarie 2011 11:26
o bijuterie este ceva deosebit, este arta, confera eleganta distinctie, de multe ori bijuteriile potrivite schima total o tinuta prin rafinament si eleganta, nu oricine poate face bijuterii, exista scoli pentru bijutieri, iar adevaratii bijutieri provin din familii cu renume. Si nu in ultimul rand bijuteriile confectionate din metale pretioase reprezinta o forma de investitie, este stiut faptul ca una dintre cele mai sigure investitii este cea in aur. Eu sunt innebunita dupa bijuteriile Maboussin, Masriera, Anna Maria Camilli, lucratura lor este extraordinara, dar si pretul pe masura, sper candva sa imi permit sa achizitionez o piesa facuta de ei.
visan_georgiana
Postat pe 4 Ianuarie 2011 11:34
Va asteptam cu drag la cumparaturi on-line pe Victoria Outlet www.victoriaoutlet.ro unde va puteti imbogati garderoba cu piese vestimentare semnate de marii designeri internationali cu preturi reduse pana la 80%!
VictoriaOutlet
Postat pe 4 Ianuarie 2011 14:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Permanent 26 De la: kudika_491 7 Martie 2012 13:33
ApiCompleX 1 De la: ApiCompleX 27 August 2011 13:28
Scurgeri gelatinoase.din ce cauza? 7 De la: marioarasavian 4 Februarie 2010 16:27
Solutia perfecta pentru caderea parului 55 De la: kudika_1045911 4 Mai 2023 13:49
buna! 7 De la: gabrielaghm 19 Septembrie 2011 11:37