Setari Cookie-uri

Ce cosmetice mai folosim?

Buna tuturor! Ma intrebam de unde isi mai cumpara fetele cosmetice , si care ar fi cea mai buna varianta , oriflame , avon ... sau ceva mai sofisticat??? Eu i-am cumparat prietenei mele 1 rimel si un parfumel de ziua ei de aici www.cosmetx.cabanova.com! si a fost destul de multumita! eu nu prea .. am cheltuit cv banuti :(!
yonutzscorpyon
Postat pe 23 Octombrie 2010 11:03
Da interesant site , o sa-mi comand si eu un parfumel ! sper sa fie ok!
Sweetcristyna33
Postat pe 23 Octombrie 2010 11:24
Buna ,eu am un ten mixt spre gras cu tendinte acneice si este foarte de greu de intretinut.Am incercat o gramada de produse si nu au dat rezultatul dorit.Intr-o zi am gasit intamplator niste produse profesionale pe un site care scria www.eunghiifalse.ro Ma gandeam ce treaba au unghiile ca eu am dat pe google creme cu acid hialuronic ,dar am intrat si am gasit cremele Beauty Salon .Am facut comanda de toata gama pentru ten mixt si gras si o crema cu acid hialuronic.Am urmat tratamentul specific,din catalogul lor.Pot sa zic ca sunt foarte multumita de aceste creme.Mi-au salvat fata.
atid
Postat pe 15 Noiembrie 2010 07:42
De la: yonutzscorpyon, la data 2010-10-23 11:03:20Buna tuturor! Ma intrebam de unde isi mai cumpara fetele cosmetice , si care ar fi cea mai buna varianta , oriflame , avon ... sau ceva mai sofisticat??? Eu i-am cumparat prietenei mele 1 rimel si un parfumel de ziua ei de aici www.cosmetx.cabanova.com! si a fost destul de multumita! eu nu prea .. am cheltuit cv banuti :(!


Avon?Oriflame?
Barbie30_
Postat pe 15 Noiembrie 2010 09:00
eu am mai facut comanda la Yves Rocher!au produse bune- nu scriu ca sa le fac reclama!mie imi plac mult parfumurile de la ei si produsele de demachiat!ca preturi nu stiu ce sa zic- au si oferte si cadouri la fiecare comanda!
andreeastancila
Postat pe 15 Noiembrie 2010 10:37
Preturile sunt f. mari...Yves Rocher e un fel de Avon al francezilor...preturile la parfumuri rivalizeaza cu cele ale brand-urilor de lux, dar calitatea e undeva la nivel Avon...
kudika226898
Postat pe 15 Noiembrie 2010 22:20
De la: yonutzscorpyon, la data 2010-10-23 11:03:20Buna tuturor! Ma intrebam de unde isi mai cumpara fetele cosmetice , si care ar fi cea mai buna varianta , oriflame , avon ... sau ceva mai sofisticat??? Eu i-am cumparat prietenei mele 1 rimel si un parfumel de ziua ei de aici www.cosmetx.cabanova.com! si a fost destul de multumita! eu nu prea .. am cheltuit cv banuti :(!


Daca vrei sa o impresionezi cumpara-i ceva de la RoC. Au game speciale pentru toate varstele:) Sigur o vei impresiona:)

Bafta!
kantral
Postat pe 16 Noiembrie 2010 11:48
De la: atid, la data 2010-11-15 07:42:04Buna ,eu am un ten mixt spre gras cu tendinte acneice si este foarte de greu de intretinut.Am incercat o gramada de produse si nu au dat rezultatul dorit.Intr-o zi am gasit intamplator niste produse profesionale pe un site care scria www.eunghiifalse.ro Ma gandeam ce treaba au unghiile ca eu am dat pe google creme cu acid hialuronic ,dar am intrat si am gasit cremele Beauty Salon .Am facut comanda de toata gama pentru ten mixt si gras si o crema cu acid hialuronic.Am urmat tratamentul specific,din catalogul lor.Pot sa zic ca sunt foarte multumita de aceste creme.Mi-au salvat fata.


Ai incercat Clean & Clear Shine Control? Pe mine m-a ajutat f mult. Nu imi mai straluceste fata si am mai scapat si de punctele negre:)
kantral
Postat pe 16 Noiembrie 2010 11:51
eu imi iau sampoanele Keune si produsele de make-ul ( in special pigmentii care sunt superrrr ma fac sa a simt vedeta pur si simplu!!!!) de la www.profesionalcosmetics.ro
livrarea costa doar 14 lei prin curier cred ca e cel mai ieftin ( la posta nu-mi place sa stau la cozi etc) si in plus intotdeauna mi le-au trimis ambalate in folii cu bule, nu aruncate in scarba intr-o cutie. nu am avut probleme niciodata, sunt super multumita de felul in care lucreaza. mai dau si cate un produs cadou la fiecare comanda. eu am primit o pila de calcaie, a doua oara o penseta si a treia oara un set de 10 aplicatoare de ochi profesionale fff misto!
ronna20
Postat pe 18 Noiembrie 2010 16:40
De la: Barbie30_, la data 2010-11-15 09:00:50
De la: yonutzscorpyon, la data 2010-10-23 11:03:20Buna tuturor! Ma intrebam de unde isi mai cumpara fetele cosmetice , si care ar fi cea mai buna varianta , oriflame , avon ... sau ceva mai sofisticat??? Eu i-am cumparat prietenei mele 1 rimel si un parfumel de ziua ei de aici www.cosmetx.cabanova.com! si a fost destul de multumita! eu nu prea .. am cheltuit cv banuti :(!


Avon?Oriflame?


chiar ca, , barbatii astia nu au o treaba cu acest domeniu
visan_georgiana
Postat pe 18 Noiembrie 2010 17:12
eu folosesc , pt ten mixt, demachiant Herbagen, lotiune tonica Lancome si crema hidratanta Vichy, p par sampon si masca Wella SP ; pt corp produse de la Sabon; iar farduri, mascara etc folosesc L'Oreal, lancome, Clinique; iar ca parfum iubesc D&G- Light blue

daca vrei sa ii iei un rimel bun, dar este scump poti opta pt Lancome Hypnose Drama, sau ai putea sa ii iei o crema si un exfoliant pt corp de la Sabon - sunt f bune si miros extraordinar de bine.
visan_georgiana
Postat pe 18 Noiembrie 2010 17:19
ACCESEAZA LINKUL: http://ladys.ro/a/SENDs3St
DUPA INSCRIERE AI AUTOMAT 25% REDUCERE DE PRET. PRODUSELE SUNT IEFTINE SI DE BUNA CALITATE.
produse_ladys
Postat pe 19 Noiembrie 2010 00:07
Iar imputiciunile astea?
kudika226898
Postat pe 21 Noiembrie 2010 16:52
Eu am inceput de curand sa folosesc produsele de ingrijire personala din gama Refer.
Produsele Refer sunt pe baza de extracte din plante si agent de albire.
Eu am incercat:
Refer Crema pentru calcaie crapate
Refer Crema pentru zonele de piele aspra si dura - coate, genunchi, glezne
Refer Crema pentru indepartarea vergeturilor
Sunt foarte multumita de rezultat!
Din cate am inteles produsele se distribuie in farmacii.
Mai multe detalii gasiti pe www.estmedica.ro
alia1
Postat pe 26 Iulie 2011 11:24
eu folosesc cosmetice organice de pe www.organicshea.ro si sunt ft multumita
ioana_suteu
Postat pe 13 Octombrie 2011 13:03
A incercat cineva fondurile de ten de la LADYS? Isabelle Dupont, Catherine Arley...chiar sunt curioasa au preturile foarte acceptabile
luysella
Postat pe 13 Octombrie 2011 23:08
Sunt jeguri penale...
kudika226898
Postat pe 14 Octombrie 2011 10:26
de la bourjois,pupa,maybelline
steffy91
Postat pe 14 Octombrie 2011 12:30
kudika226898
Postat pe 14 Octombrie 2011 22:12
Eu mai folosesc si crema de fata din gama Medipharma Cosmetics
se gaseste in farmacii :OLIVENOL &GRANATAPFEL este f buna .
simo_07
Postat pe 11 Februarie 2012 15:40
De la: simo_07, la data 2012-02-11 15:40:56 Eu mai folosesc si crema de fata din gama Medipharma Cosmetics
se gaseste in farmacii :OLIVENOL &GRANATAPFEL este f buna .


O vazusem si eu in farmacii, dar nu stiam mai nimic despre firma producatoare.

Daca crema e pe baza de ulei de masline si rodie, ar trebui sa fie buna. :)
kokeshi
Postat pe 3 Aprilie 2012 15:21
eu am dat peste un site dragut.
http://gallacosmetics.ro/
au marci cunoscute (l'oreal, maybelline, revlon, etc.), si preturile sunt super ok!
Eu mi-am comandat niste farduri si un ruj, trebuie sa ajunga maine :P i'll let you know cum sunt produsele dupa ce le primesc :)
kudika_8882
Postat pe 1 Iunie 2012 02:42
cosmetice si dermato-cosmetice de calitate si la preturi ok gasiti aici: http://farmaciaardealul.ro/dermato-cosmetice
paula_munteanu
Postat pe 9 August 2012 15:55
Cosmetice naturale de la Natura Siberica, Cosmeticele Bunicii Agafia sunt bune si la pret accesibil. Merita incercate!
kudika_15622
Postat pe 5 Septembrie 2012 11:15
Cele mai bune produse pentru mine sunt cele de la Forever Living. Scumpe, insa isi merita toti banii
cigatus
Postat pe 7 Septembrie 2012 18:42
De la: cigatus, la data 2012-09-07 18:42:07Cele mai bune produse pentru mine sunt cele de la Forever Living. Scumpe, insa isi merita toti banii



Foarte slabute...
kudika226898
Postat pe 10 Septembrie 2012 00:52
Folosesc YSL, Artistry si Lancôme.
kudika_3642
Postat pe 3 Octombrie 2012 04:23
Un film super: http://www.youtube.com/watch?v=ex33wtqnNz8&feature=related Incredibil...
kudika_17829
Postat pe 8 Octombrie 2012 16:08
Eu am fost intotdeauna multumita de Yves Rocher la categoria lotiuni pentru fata, demachiant si masti. In rest, pentru creme sau machiaj prefer marci ceva mai profesionale, precum pevonia sau bruno vassari.
kudika_15761
Postat pe 29 Octombrie 2012 23:34
De la: kudika_15761, la data 2012-10-29 23:34:28Eu am fost intotdeauna multumita de Yves Rocher la categoria lotiuni pentru fata, demachiant si masti. In rest, pentru creme sau machiaj prefer marci ceva mai profesionale, precum pevonia sau bruno vassari.


Si eu folosesc o lotiune pentru ten, tot de la ei, dar si-un demachiant pentru ochi sensibili, tot marca Yves Rocher.

Iti recomand si parfurmurile lor, au preturi accesibile, si sunt destul de persistente.
kudika_10817
Postat pe 30 Octombrie 2012 11:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
placa de par 3 De la: anca_jurcau 3 Februarie 2011 00:49
Dinti mai albi 6 De la: Aemulus 16 Februarie 2010 19:55
cizmele fluffy:P 2 De la: anastasia_m 26 Septembrie 2010 13:42
Inscrieri reprezentanti Oriflame in toata tara 7 De la: sora_flory 8 Mai 2013 20:24
Machiaj de Revelion 2011 - Ochi 1 De la: danyx 30 Decembrie 2010 15:05