Setari Cookie-uri

c ziceti ?

Deci,bun fetelor ! dar nu venitzi cu raspunsuri concrete :( ii bun sa nu pana la urma relax&tone pentru a scapa de grasimea de pe burta,in special spun asta ca acolo am cea mai mare problema...nu sunt grasa dar am putina-multa grasime pe burta:)) ce ziceti?
kudika343734
Postat pe 25 Decembrie 2010 00:10
De la: kudika343734, la data 2010-12-25 00:10:59Deci,bun fetelor ! dar nu venitzi cu raspunsuri concrete :( ii bun sa nu pana la urma relax&tone pentru a scapa de grasimea de pe burta,in special spun asta ca acolo am cea mai mare problema...nu sunt grasa dar am putina-multa grasime pe burta:)) ce ziceti?


Cum adica ''nu veniti cu raspunsuri concrete''? Pai de obicei asta cautam...tu ce cauti?
Vrei abureala? Minciuni? Ce?
Eu nu am relax & tone. Am un alt aparat de la medicura, de care sunt multumita. Nu inseamna ca mi-a topit vreo grasime, burta sau celulita.
Pur si simplu mi se pare ca face un masaj...asta am cautat...
De grasime nu prea poti scapa asa prin minune cu vreun aparat sau crema. Trebuie sa faci ceva exercitii si un pic de dieta (nu la modul drastic...mai ales ca zici ca nu ar fi nevoie).
pinguina
Postat pe 25 Decembrie 2010 01:20
De la: pinguina, la data 2010-12-25 01:20:44
De la: kudika343734, la data 2010-12-25 00:10:59Deci,bun fetelor ! dar nu venitzi cu raspunsuri concrete :( ii bun sa nu pana la urma relax&tone pentru a scapa de grasimea de pe burta,in special spun asta ca acolo am cea mai mare problema...nu sunt grasa dar am putina-multa grasime pe burta:)) ce ziceti?


Cum adica ''nu veniti cu raspunsuri concrete''? Pai de obicei asta cautam...tu ce cauti?
Vrei abureala? Minciuni? Ce?
Eu nu am relax & tone. Am un alt aparat de la medicura, de care sunt multumita. Nu inseamna ca mi-a topit vreo grasime, burta sau celulita.
Pur si simplu mi se pare ca face un masaj...asta am cautat...
De grasime nu prea poti scapa asa prin minune cu vreun aparat sau crema. Trebuie sa faci ceva exercitii si un pic de dieta (nu la modul drastic...mai ales ca zici ca nu ar fi nevoie).


Pt. ca are " putina-multa" grasime pe burta si a apucat-i " slabitul" in noaptea de Craciun.
Fatuca asta s-o cherchelit asteptand colindatorii.

Apropo, abdomene pt. burta:)
stem_29
Postat pe 25 Decembrie 2010 01:51
De la: stem_29, la data 2010-12-25 01:51:08
Apropo, abdomene pt. burta:)


alergat sau orice sport aerob pentru burta. abdomene doar daca vrei sa tonifici zona sau sa cresti in masa musculara; depinde de volumul si intensitatea antr si frecventa antrenamentelor pe sapt.
Ronnie_Coleman
Postat pe 25 Decembrie 2010 09:38
De la: stem_29, la data 2010-12-25 01:51:08
Fatuca asta s-o cherchelit asteptand colindatorii.

acum am duc s-o colind si pe ea cu "capra"
battleofwits
Postat pe 25 Decembrie 2010 09:57
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-12-25 09:38:00
De la: stem_29, la data 2010-12-25 01:51:08
Apropo, abdomene pt. burta:)


alergat sau orice sport aerob pentru burta. abdomene doar daca vrei sa tonifici zona sau sa cresti in masa musculara; depinde de volumul si intensitatea antr si frecventa antrenamentelor pe sapt.


Da-mi voie sa te contrazic, am facut o viata atletism, cu abdomene " scapi" cel mai repede ( dar nu si cel mai usor, abdomenele nu-s tocmai usoare pt. inceput) sa scapi de " colacei".
Crede-ma, nu am crescut masa musculara, asa........" vizibil" stil barbatesc:)
stem_29
Postat pe 25 Decembrie 2010 10:23
De la: stem_29, la data 2010-12-25 10:23:11
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-12-25 09:38:00
De la: stem_29, la data 2010-12-25 01:51:08
Apropo, abdomene pt. burta:)


alergat sau orice sport aerob pentru burta. abdomene doar daca vrei sa tonifici zona sau sa cresti in masa musculara; depinde de volumul si intensitatea antr si frecventa antrenamentelor pe sapt.


Da-mi voie sa te contrazic, am facut o viata atletism, cu abdomene " scapi" cel mai repede ( dar nu si cel mai usor, abdomenele nu-s tocmai usoare pt. inceput) sa scapi de " colacei".
Crede-ma, nu am crescut masa musculara, asa........" vizibil" stil barbatesc:)

nu ai cu ce sa ma contrazici. si daca iti zic ca sunt instructor de culturism si fac o facultate de sport, chiar daca specializarea nu este sport, pentru tine ar fi irelevant. contrazici pe cei care fac cercetari si scriu carti de specialitate. muschi "vizibili" stil barbatesc nu ai facut din mai multe motive: probabil nu ai facut abd cu greutati, probabil nu ai avut prog special de crester in masa musc, probabil nu ai avut o alimentatie speciala pt a acumula multa masa musc si nu in ultimul rand...esti femeie :) nu iti explic de ce este efortul aerob mai bun pt a da burta jos decat abdomenele, deoarece eu nu am facut niciun sport f multi ani si nu am avut prob de genul asta, nu? :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 25 Decembrie 2010 12:26
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-12-25 12:26:03
De la: stem_29, la data 2010-12-25 10:23:11
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-12-25 09:38:00
De la: stem_29, la data 2010-12-25 01:51:08
Apropo, abdomene pt. burta:)


alergat sau orice sport aerob pentru burta. abdomene doar daca vrei sa tonifici zona sau sa cresti in masa musculara; depinde de volumul si intensitatea antr si frecventa antrenamentelor pe sapt.


Da-mi voie sa te contrazic, am facut o viata atletism, cu abdomene " scapi" cel mai repede ( dar nu si cel mai usor, abdomenele nu-s tocmai usoare pt. inceput) sa scapi de " colacei".
Crede-ma, nu am crescut masa musculara, asa........" vizibil" stil barbatesc:)

nu ai cu ce sa ma contrazici. si daca iti zic ca sunt instructor de culturism si fac o facultate de sport, chiar daca specializarea nu este sport, pentru tine ar fi irelevant. contrazici pe cei care fac cercetari si scriu carti de specialitate. muschi "vizibili" stil barbatesc nu ai facut din mai multe motive: probabil nu ai facut abd cu greutati, probabil nu ai avut prog special de crester in masa musc, probabil nu ai avut o alimentatie speciala pt a acumula multa masa musc si nu in ultimul rand...esti femeie :) nu iti explic de ce este efortul aerob mai bun pt a da burta jos decat abdomenele, deoarece eu nu am facut niciun sport f multi ani si nu am avut prob de genul asta, nu? :)


Teoria cam " bate" practica:))
Da, n-am facut abdomene cu greutati, de cand ma stiu mananc echilibrat si asta nu pt. ca sa ma mentin, ci pt. ca asa mi-e felul:)
Aveam colege mai mancacioase si cum puneau de juma' de deget colacel, pe abdomen, cum bagau abdomene( fuga si aerobicul era la ordinea zilei, nu se punea problema):)))
Oricum unii habar nu au ce inseamna sport, si aici nu ma refer la cel de performanta, ci asa MACAR pt. intretinere.
La mine acum la 41 de ani se vede, se simte,.... se vede dupa cum " sta" carnea pe oamenii care fac si au facut sport:)
Oricum sportul daca nu-l faci din placere e apa de ploaie.....15-20 de minute/ zi, chiar si " amaratul" de mers pe jos, conteaza.
Asa ca poti sa ma crezi, eu ceea ce scriu referitor la acest subiect, scriu din practica:)
Craciun Fericit!
stem_29
Postat pe 25 Decembrie 2010 12:37

"Aveam colege mai mancacioase si cum puneau de juma' de deget colacel, pe abdomen, cum bagau abdomene( fuga si aerobicul era la ordinea zilei, nu se punea problema):)))"

....ai inteles, da? :)

practica bate teoria? hmmmm. uneori. antrenamentele cum le faceati? dupa ureche? sau antrenorii se inspirau de la alti antrenori care la randul lor de la alti antrenori care citeau din carti de specialitate, etc...
Ronnie_Coleman
Postat pe 25 Decembrie 2010 12:40
dar tu, ce cauti pe forumul asta in noaptea de Craciun? daca tot zici ca ma intereseaza slabitul acum...nu degeaba circuli si tu pe aici...
kudika343734
Postat pe 26 Decembrie 2010 21:36
si apropo :nu vad legatura dintre aparat de manichiura si relax&tone:)) ha? sau iti faci masaj cu el ??:))
kudika343734
Postat pe 26 Decembrie 2010 21:38
[:))
kudika343734
Postat pe 26 Decembrie 2010 21:39
De la: kudika343734, la data 2010-12-26 21:38:24si apropo :nu vad legatura dintre aparat de manichiura si relax&tone:)) ha? sau iti faci masaj cu el ??:))


nu stiu cui ii raspunzi aici cu apartaul de manichiura?!? MIE?
Citeste mai bine !!! Am scris MEDICURA e altceva...google search
pinguina
Postat pe 27 Decembrie 2010 00:24
De la: kudika343734, la data 2010-12-26 21:36:13dar tu, ce cauti pe forumul asta in noaptea de Craciun? daca tot zici ca ma intereseaza slabitul acum...nu degeaba circuli si tu pe aici...


Tu dupa ce ca nu stii sa scrii, nu stii nici sa citesti. CIne a zis ce cauti in noaptea de Craciun pe forum?
Am zis ca te-a apucat scrisul despre slabit.
Macar daca intrebai ceva concret, dar tu vezi ce ai scris acolo?
Eu asteptam pe fiica mea sa vina cu colindu', daca chiar asta-ti era problema, ce cautam eu aici:))
stem_29
Postat pe 27 Decembrie 2010 01:11
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-12-25 12:40:46
"Aveam colege mai mancacioase si cum puneau de juma' de deget colacel, pe abdomen, cum bagau abdomene( fuga si aerobicul era la ordinea zilei, nu se punea problema):)))"

....ai inteles, da? :)

practica bate teoria? hmmmm. uneori. antrenamentele cum le faceati? dupa ureche? sau antrenorii se inspirau de la alti antrenori care la randul lor de la alti antrenori care citeau din carti de specialitate, etc...


si noi stiam la acea vreme sa citim:))
Da, practica " bate" teoria.
stem_29
Postat pe 27 Decembrie 2010 01:13
De la: pinguina, la data 2010-12-27 00:24:59
De la: kudika343734, la data 2010-12-26 21:38:24si apropo :nu vad legatura dintre aparat de manichiura si relax&tone:)) ha? sau iti faci masaj cu el ??:))


nu stiu cui ii raspunzi aici cu apartaul de manichiura?!? MIE?
Citeste mai bine !!! Am scris MEDICURA e altceva...google search


Lasa-o in biata ei, citeste la fel cum scrie.
stem_29
Postat pe 27 Decembrie 2010 01:18
De la: stem_29, la data 2010-12-27 01:13:08
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-12-25 12:40:46
"Aveam colege mai mancacioase si cum puneau de juma' de deget colacel, pe abdomen, cum bagau abdomene( fuga si aerobicul era la ordinea zilei, nu se punea problema):)))"

....ai inteles, da? :)

practica bate teoria? hmmmm. uneori. antrenamentele cum le faceati? dupa ureche? sau antrenorii se inspirau de la alti antrenori care la randul lor de la alti antrenori care citeau din carti de specialitate, etc...


si noi stiam la acea vreme sa citim:))
Da, practica " bate" teoria.

nu draga mea. nu la asta m-am referit. de mistouri ieftine este in stare si ultimul analfabet :) tu ti-ai dat singura raspunsul la problema cu abdomenele pt burtica. faptul ca la voi efortul aerob nu lipsea, din contra era din plin. trebuia sa incerci sa fii dat din burtica jos doar cu abd fara sa mai faci atletism sau ce faceati voi.
Ronnie_Coleman
Postat pe 27 Decembrie 2010 08:53
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-12-27 08:53:47
De la: stem_29, la data 2010-12-27 01:13:08
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-12-25 12:40:46
"Aveam colege mai mancacioase si cum puneau de juma' de deget colacel, pe abdomen, cum bagau abdomene( fuga si aerobicul era la ordinea zilei, nu se punea problema):)))"

....ai inteles, da? :)

practica bate teoria? hmmmm. uneori. antrenamentele cum le faceati? dupa ureche? sau antrenorii se inspirau de la alti antrenori care la randul lor de la alti antrenori care citeau din carti de specialitate, etc...


si noi stiam la acea vreme sa citim:))
Da, practica " bate" teoria.

nu draga mea. nu la asta m-am referit. de mistouri ieftine este in stare si ultimul analfabet :) tu ti-ai dat singura raspunsul la problema cu abdomenele pt burtica. faptul ca la voi efortul aerob nu lipsea, din contra era din plin. trebuia sa incerci sa fii dat din burtica jos doar cu abd fara sa mai faci atletism sau ce faceati voi.


Nu era misto, era o discutie care batea pe loc.....
Apropo, reciteste cine era cu burtica:).....si multe altele, de aceea nici nu am continuat.
Aiurea, un analfabet, nu se intelege pe el ( vorbesc de scris) n-are cum sa inteleaga pe altii.....de mistouri si glume nici nu poate fi vorba.
stem_29
Postat pe 27 Decembrie 2010 12:52
Se vede ca esti o femeie in toata varsta :| si cum am scris,ma rog ?
kudika343734
Postat pe 27 Decembrie 2010 13:54
Era o gluma :| Ca na,sunteti dragele mele ,femei in toata firea...stii vorba aia : sunteti destepte dar nu prea =)):))
kudika343734
Postat pe 27 Decembrie 2010 13:56
=)) saracuta de tine...am fost cu colinda :)) nu e nevoie sa te stresezi tu sa mai vii...sau daa...hai ca tare mult m-as bucura sa te vad miscand putin ;;)
kudika343734
Postat pe 27 Decembrie 2010 13:59
De la: kudika343734, la data 2010-12-25 00:10:59Deci,bun fetelor ! dar nu venitzi cu raspunsuri concrete :( ii bun sa nu pana la urma relax&tone pentru a scapa de grasimea de pe burta,in special spun asta ca acolo am cea mai mare problema...nu sunt grasa dar am putina-multa grasime pe burta:)) ce ziceti?


Grasimea numai pe burta se poate datora excesului de cortizol; trebuie investigat raspunsul la stres (NT) si suprarenalele, cel putin pentru inceput !
dusa
Postat pe 14 Ianuarie 2011 11:07
Buna tuturor, am nevoie de un sfat din partea voastra si as vrea cateva pareri,eu sufar de atac de panica de un an jumate si fac tratament, iar din cauza medicamentelor respective m-am ingrasat pe parcursul ultimului an 10 kg si nu stiu ce metoda sa aplic, mananc la ore fixe, portii mai mici, gustari din fructe intre mesele principale, plus exercitii fizice zilnic si nu se vede, nu am avut inainte probleme cu greutatea, am dedus ca din cauza medicamentului imi sunt arderile mai lente, inainte slabeam usor aplicand metoda asta cu mancat la ore fixe, portii mai mici etc, Ma gandesc sa fac aerobic 3 zile pe sapt. cu o zi pauza dupa fiecare antrenament pt. ca am auzit ca arde cele mai multe calorii, am sa incep in curand iar din a2a luna ma gandesc sa fac alternativ aerobic si fitness,Voi ce ma sfatuiti?E oare vreo problema daca am putin splina marita si fac efort marit la aerobic?Mersi anticipat.
DayannaT
Postat pe 30 Ianuarie 2011 18:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Solutii Cardio-Fitness 1 De la: kudika_7299 17 Mai 2012 13:49
castiga 16$ in 7 minute cu MixReq 8 De la: tytyx 1 Martie 2012 15:31
kinetoterapia 12 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 11:08
Unde inotam in Ploiesti?? 3 De la: Doreen 8 Februarie 2010 09:02
Se poate slabi acasa? 12 De la: kudika_974143 28 Octombrie 2014 10:06