Setari Cookie-uri

ce sa fac?

am 16 ani.parintii sunt divortati.tata are alta famile,mama e peste hotare la lucru.Stau cu buneii mamei.dar imi interzic sa ma intilnesc cu prietenii,sa plec la disco si 2 saptamini mam dus de acasa si am stat la cea mai buna prietena amea.buneii mau rugat sa vin acasa,ca pot sa ma duc unde vreau numa sa vin seaRa acasa si mam intors inapoi acasa.dar a aparut aceeasi probleme si nu pot iesi nicaeri nici la intilnire...nici cu prietenii sa ma vad....tata imi da voie unde vreau dar mama cu buneii-nu.vreau sa ma duc cu tata sa traiesc ca mam saturat aici.ce sa fac?credeti ca e o solutie buna?
kudika343827
Postat pe 25 Decembrie 2010 17:44
ma scuzati cu parintii mamei
kudika343827
Postat pe 25 Decembrie 2010 17:45
Da, muta-te cu tat-tu, ca si asa il doare fix in dos de tine, d-aia si-a facut alta familie.
Abia astept sa vad cum ne scrii de acolo:" mama mea vitrega e o scorpie".
Esti un copil care n-are in cap nimic, nu vezi ca mama ta-i la sute de km de casa pt. a munci sa-ti fie tie mia bine, superi niste bunici care in loc sa-si vada de batranetile lor umbla dupe o fata care n-are in cap nimic!
Stii ce sa faci?! sa lasi fitele si iesirile, sa pui mana pe carte ca scrii ca un copil de gradinita, gramatica ta e varza.
Sa respectii batraneii aceia doi care te tin acasa la ei si sa-i ajuti.
Vad ca esti mai rea decat " o ciurda" de baieti.
E ziua de Craciun si tu visezi cum sa umbli brambura, minora fiind.
stem_29
Postat pe 25 Decembrie 2010 18:28
buneii nu il vor pe dansu?
_oktober_
Postat pe 25 Decembrie 2010 21:05
De la: _oktober_, la data 2010-12-25 21:05:25buneii nu il vor pe dansu?


si vad ca domnisoara se doreste a fi de loc din Bucuresti
happy_face
Postat pe 25 Decembrie 2010 21:09
De la: happy_face, la data 2010-12-25 21:09:35
De la: _oktober_, la data 2010-12-25 21:05:25buneii nu il vor pe dansu?


si vad ca domnisoara se doreste a fi de loc din Bucuresti


Si?
Barbie30_
Postat pe 25 Decembrie 2010 21:18
..ma gandeam.... unde vrea sa mearga cu dansu...
_oktober_
Postat pe 25 Decembrie 2010 21:21
De la: kudika343827, la data 2010-12-25 17:44:21am 16 ani.parintii sunt divortati.tata are alta famile,mama e peste hotare la lucru.Stau cu buneii mamei.dar imi interzic sa ma intilnesc cu prietenii,sa plec la disco si 2 saptamini mam dus de acasa si am stat la cea mai buna prietena amea.buneii mau rugat sa vin acasa,ca pot sa ma duc unde vreau numa sa vin seaRa acasa si mam intors inapoi acasa.dar a aparut aceeasi probleme si nu pot iesi nicaeri nici la intilnire...nici cu prietenii sa ma vad....tata imi da voie unde vreau dar mama cu buneii-nu.vreau sa ma duc cu tata sa traiesc ca mam saturat aici.ce sa fac?credeti ca e o solutie buna?

Cum ai stat tu doua saptamani la cea mai buna prietena? Parintii ei n-au avut nimic de spus? Nu i-a interesat ca bunicii tai iti duc grija? Inteleg ca esti la varsta la care vrei multa libertate, dar parintii mamei tale iti vor binele. Gandeste-te ca poarta pe umeri o responsabilitate imensa, atata timp cat mama ta e plecata si si-au asumat responsabilitatea ingrijirii tale. Incearca sa nu-i superi, ca va veni o vreme cand vei dori din tot sufletul sa-i mai vezi macar o data si nu vei mai putea...
kitty_na
Postat pe 25 Decembrie 2010 22:04
hmm poate ai dreptate... nu vreau sai supar dar asa sunt eu nustiu virsta asae
kudika343827
Postat pe 26 Decembrie 2010 00:02
De la: kudika343827, la data 2010-12-26 00:02:13hmm poate ai dreptate... nu vreau sai supar dar asa sunt eu nustiu virsta asae


Varsta?!
Sa fim seriosi. Tu sa te gandesti de doua ori cand ii superi!
Tu realizezi ca mama ta nu s-a dus " in lumea larga" pt. ea?! Crezi ca ei nu i-ar fi ajuns vreo 7-8 sute de lei/ luna sa traiasca ea singura?! Realizezi ca pt. a-ti fi tie mai bine a facut-o?! Realizezi ce-i in sulfetul ei stiind ca tu esti pe la colege si parintii ei " copti, fripti" sa nu patesti ceva? Realizezi ca unor oameni batrani le trebuie liniste si macar intelegere din partea ta, asta ca sa nu mai vorbim ca la anii tai ar trebui TU sa-i ajuti, sa le fii sprijin!
Nu, tu dai vina pe varsta.
Ei stimabilo, varsta n-are treaba ( pt. ca la 16 ani dupa legile din Ro esti apta de servici) cu mintea si responsabilitatea pe care de acum trebuie sa ti-o formezi. Tu te pui in locul lor macar o clipa? Te gandesti ca ( probabil) va veni vremea cand vei avea si tu copil, ti-ar placea sa nu dormi noptile din cauza lui, din cauza ignorantei lui, stiind ca tu ca mama faci tot ce poti pt. a-i fi lui bine, si el te rasplateste cum?
Care-s responsabilitatile lui?
Crezi ca parintii au doar obligatii?.....Gresit!
Intr-o familie fiecare mambru are rolul si responsabilitatea lui!
Ia cauta-o pe-a ta si vezi tu cam ce rol ai in familia ta si in societatea in care ( mai ai 2 ani) te pregatesti sa intri.
Banuiesc ca le-ai si sups ca azi maine ai 18 ani si esti independenta, faci ce vrei. Da, faci daca ai un venit al tau.
Il ai, crezi ca-l poti avea? Ce te-ai gandit sa " te faci" cand esti mare?:)
Te-ai gandit?........sau ai in cap doar petreceri, plecari si veniri?
Astea-s intrebari pe care trebuie sa le pricepi, spui ca :" varsta".......banuiesc ca o spui " pe ton" cum ca esti d'soara:)).
stem_29
Postat pe 26 Decembrie 2010 02:37
De la: stem_29, la data 2010-12-26 02:37:16
De la: kudika343827, la data 2010-12-26 00:02:13hmm poate ai dreptate... nu vreau sai supar dar asa sunt eu nustiu virsta asae


Varsta?!
Sa fim seriosi. Tu sa te gandesti de doua ori cand ii superi!
Tu realizezi ca mama ta nu s-a dus " in lumea larga" pt. ea?! Crezi ca ei nu i-ar fi ajuns vreo 7-8 sute de lei/ luna sa traiasca ea singura?! Realizezi ca pt. a-ti fi tie mai bine a facut-o?! Realizezi ce-i in sulfetul ei stiind ca tu esti pe la colege si parintii ei " copti, fripti" sa nu patesti ceva? Realizezi ca unor oameni batrani le trebuie liniste si macar intelegere din partea ta, asta ca sa nu mai vorbim ca la anii tai ar trebui TU sa-i ajuti, sa le fii sprijin!
Nu, tu dai vina pe varsta.
Ei stimabilo, varsta n-are treaba ( pt. ca la 16 ani dupa legile din Ro esti apta de servici) cu mintea si responsabilitatea pe care de acum trebuie sa ti-o formezi. Tu te pui in locul lor macar o clipa? Te gandesti ca ( probabil) va veni vremea cand vei avea si tu copil, ti-ar placea sa nu dormi noptile din cauza lui, din cauza ignorantei lui, stiind ca tu ca mama faci tot ce poti pt. a-i fi lui bine, si el te rasplateste cum?
Care-s responsabilitatile lui?
Crezi ca parintii au doar obligatii?.....Gresit!
Intr-o familie fiecare mambru are rolul si responsabilitatea lui!
Ia cauta-o pe-a ta si vezi tu cam ce rol ai in familia ta si in societatea in care ( mai ai 2 ani) te pregatesti sa intri.
Banuiesc ca le-ai si sups ca azi maine ai 18 ani si esti independenta, faci ce vrei. Da, faci daca ai un venit al tau.
Il ai, crezi ca-l poti avea? Ce te-ai gandit sa " te faci" cand esti mare?:)
Te-ai gandit?........sau ai in cap doar petreceri, plecari si veniri?
Astea-s intrebari pe care trebuie sa le pricepi, spui ca :" varsta".......banuiesc ca o spui " pe ton" cum ca esti d'soara:)).



wow tu chiar esti o sotie buna si mama de altfel .insa o doare undeva pe aceasta pustoaica de ce spui tu.toate fetele de aici au facut asa si nu au ascultat de pe site-ul asta.toate au fugit de acasa ca sa se dezvirgineze de ceea ce credeau ele ca e dragostea lor la 16-17 ani.cam asta e media.si acum se plang de viata lor si nu stiu de ce si cum sufera si se simt cum se simt
extravagant
Postat pe 26 Decembrie 2010 12:47
De la: kudika343827, la data 2010-12-25 17:44:21am 16 ani.parintii sunt divortati.tata are alta famile,mama e peste hotare la lucru.Stau cu buneii mamei.dar imi interzic sa ma intilnesc cu prietenii,sa plec la disco si 2 saptamini mam dus de acasa si am stat la cea mai buna prietena amea.buneii mau rugat sa vin acasa,ca pot sa ma duc unde vreau numa sa vin seaRa acasa si mam intors inapoi acasa.dar a aparut aceeasi probleme si nu pot iesi nicaeri nici la intilnire...nici cu prietenii sa ma vad....tata imi da voie unde vreau dar mama cu buneii-nu.vreau sa ma duc cu tata sa traiesc ca mam saturat aici.ce sa fac?credeti ca e o solutie buna?


mda,crize de adolescenta....
Coco_2
Postat pe 11 Ianuarie 2011 10:02
De la: kudika343827, la data 2010-12-25 17:44:21am 16 ani.parintii sunt divortati.tata are alta famile,mama e peste hotare la lucru.Stau cu buneii mamei.dar imi interzic sa ma intilnesc cu prietenii,sa plec la disco si 2 saptamini mam dus de acasa si am stat la cea mai buna prietena amea.buneii mau rugat sa vin acasa,ca pot sa ma duc unde vreau numa sa vin seaRa acasa si mam intors inapoi acasa.dar a aparut aceeasi probleme si nu pot iesi nicaeri nici la intilnire...nici cu prietenii sa ma vad....tata imi da voie unde vreau dar mama cu buneii-nu.vreau sa ma duc cu tata sa traiesc ca mam saturat aici.ce sa fac?credeti ca e o solutie buna?


cred ca ei nu te lasa sa iesi ca vad ca nu iti sta capul la lucruri ca-lumea si nu au incredere in tine. cand vad cum scrii nici eu nu as avea incredere in seriozitatea ta :-p
DayC
Postat pe 11 Ianuarie 2011 16:34
De la: kudika343827, la data 2010-12-25 17:44:21am 16 ani.parintii sunt divortati.tata are alta famile,mama e peste hotare la lucru.Stau cu buneii mamei.dar imi interzic sa ma intilnesc cu prietenii,sa plec la disco si 2 saptamini mam dus de acasa si am stat la cea mai buna prietena amea.buneii mau rugat sa vin acasa,ca pot sa ma duc unde vreau numa sa vin seaRa acasa si mam intors inapoi acasa.dar a aparut aceeasi probleme si nu pot iesi nicaeri nici la intilnire...nici cu prietenii sa ma vad....tata imi da voie unde vreau dar mama cu buneii-nu.vreau sa ma duc cu tata sa traiesc ca mam saturat aici.ce sa fac?credeti ca e o solutie buna?
nu ti se pare ,ca esti cam mica pt hoinareala?,,,are dreptate STEM...ce ti-a scris///si eu aveam la 17 ani ,ura pe parinti ca nu ma lasa in discoteci...[am inceput sa fac sport,dans,aerobic] acasa///dar eram in siguranta...
denis_roxana
Postat pe 18 Februarie 2011 20:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e lautar si se da la toate dar il iubesc 52 De la: zdup 11 Decembrie 2011 18:05
inceputul unei relatii de infidelitate 53 De la: animallover 19 Iunie 2011 08:54
oare e adevarat ca timpul vindeca? 40 De la: ana_camyy 11 Februarie 2014 10:26
POTI SA IUBESTI PE CEL DE LANGA TINE FARA A AVEA ASTEPTARI DE LA EA /EL??? 14 De la: arhanghel 5 Mai 2010 19:30
Cine ma ajuta sa descopar cum este un barbat din zodia pesti?! 4 De la: AdrianaR 29 Septembrie 2010 02:15