Setari Cookie-uri

e rau sa iubim?

de ce amantele sunt vazute ca niste fiinte fara constiinta? dar cei care inseala au? pentru ca daca ne gandim, amanta vrea doar sa iubeasca.celalat insala. Se indragosteste si lupta ca ceea ce o face fericita sa devina al ei. si doar cele ce au fost amante, pot spune ca e mult mai greu decat o relatie obisnuita. mult mai dureros...pentru ca nu te suna sa iti auda vocea, nu te suna sa iasa cu tine la plimbare intr'o zi calduroasa. pentru ca tu existi doar atunci la ore tarzii sau in camera de hotel pentru cateva ore.de cate ori nu ti'ai dori si tu...si eu...sa te trezesti dimineata in bratele lui? nu avem asta. dar avem ceva...ceva ce ne tine langa el.ce...sper sa aflam!cred totudi ca e dorinta de a fi iubite si de a iubi. atat si nimic mai mult.
aangemiole
Postat pe 14 Februarie 2008 22:44
A iubi e foarte bine. Acum conteaza foarte mult pe cine iubesti. Da , e mult mai dureros sa iubesti din exterior. Sa nu va puteti duce nicaieri impreuna, sa nu puteti sa aratati si altora ca va iubiti.
Concluzia: nu e loc!!!. Intotdeauna e mai bine fara, decat sa-ti bati capu. Daca esti in situatia asta fugi cat te tin picioarele- asta tine si de orgoliul fiecaruia. Era sa fiu si eu prinsa in jocul asta, dar m-am oprit la timp. Nu esti un nimeni, ca sa stai sa aduni firimiturile alteia. Mai ales daca stii ca esti mult mai draguta decat persoana cealalata de langa el. Rupe orice legatura-trece foarte repede.El probabil va insista, dar tu iti faci tie un bine pentru suflet.
Bafta
roxg2004
Postat pe 16 Februarie 2008 09:24
Sa inteleg ca tu esti amanta.....hmmmm er cred k e f greu...nu as suporta sau nu m-as indragosti de acel barbat insurat.....mereu m-am gandit ca as muri de gelozie,nu suport sa impart omul iubit cu altcineva.
claudia_s
Postat pe 16 Februarie 2008 09:25
da,nu e rau sa iubesti,dar cand iubesti omul nepotrivit,care nu iti apartine si slabe sanse sa iti apartina vreodata,atunci nu e bine.nu cred ca ti-ar placea sa fii in locul sotiei lui...nu te condamn,departe de mine gandul,dar,eu cred ca oricat de mult m-ar atrage un barbat insurat nu m-as incurca cu el.asta pt ca acea relatie nu ar fi una adevarata.si, daca ti se intampla sa te si indragostesti,atunci chiar ai de suferit.poate nu ar strica sa dai o sansa si altcuiva care e disponibil si sa sa te distantezi incet de cel de acum.succes
simonaj
Postat pe 17 Februarie 2008 10:13
am uitat sa va spun ca nu este casatorit ci este doar intr-o relatie de 3 ani. poate in sufletul meu sper ca o va lasa pt mine, desi nici nu sunt sigura ca asta imi doresc.probabil ca timpul le va rezolva.si..chiar am luat acum o saptamana hotararea de a incheia tot, dar dupa 2 zile dupa ce am hotarat asta, m-a sunat sa im spuna ca nu vrea sa se termine tot si ca ii e dor de mine. nush de ce, dar m am dus la el. acum...ma las purtata de vant pt ca sincer nu stiu ce sa fac...
aangemiole
Postat pe 18 Februarie 2008 09:28
ba eu cred ca stii ce trebuie sa faci, dar nu vrei sa faci asta. Ai sa vezi ce muuult te vei lasa purtata de vant..de el.Daca nu a lasat-o in maxim o saptamana pe fata aceea, pt tine nici nu o va mai lasa ca deja s-a obisnuit cu gandul ca undeva tu pentru el existi.
roxg2004
Postat pe 18 Februarie 2008 13:26
dak vrei o parere sincera...de la o persoana care a trecut prin asa ceva...te sfatuiesc sa il lasi balta chiar daca e greu dar te rog sa ma crezi ca peste cativa ani va fi si mai greu. daca acest barbat chiar te iubeste va renunta la cealalta pentru tine. esti tanara si ai toata viata inainte !!! apropo ce varsta are el?
miri_cren7
Postat pe 18 Februarie 2008 15:42
Mi-ar placea sa cred ca acel barbat care inseala e in stare sa suporte consecintele relatiei extraconjugale. Si eu iubesc un barbat insurat, insa mie imi este teama sa fiu a "doua".El imi zice ca ar face orice sa fie cu mine, insa nu pot sa accept sa fiu pe al doilea loc. Cum m-as mai putea privi in oglinda stiind ca cineva sufera din cauza mea (sotia lui). Il iubesc insa nu am curajul sa trec peste barierele care ne despart. As fii in stare sa imi dau viata pentru el dar nu pot sa-i fiu amanta. Oare prejudecatile astea preconcepute pe care le am ma vor ajuta la ceva? Sau doar voi suferii?
Anonima20
Postat pe 18 Februarie 2008 15:57
pt Anonima 20 : eu nu le consider neaparat prejudecati.Te inteleg ca suferi acum, dar iti garantez ca vei suferi si alaturi de el pt ca putini sunt barbatii care renunta la sotiile lor...si tot tu vei avea de suferit.eu zic ca o sa treci peste asta. iti doresc mult succes!!!!!!!
miri_cren7
Postat pe 18 Februarie 2008 16:14
Iti multumesc mult pentru sustinere. Ma intreb oare cat voi mai suferii? Sufar de doi ani din cauza lui si sper ca acest chin sa se termine cat mai curand, sa pot avea si eu o viata cat de cat linistita.
Anonima20
Postat pe 18 Februarie 2008 16:32
miri...are 28 de ani, desi mereu l'am vazut mereu ca pe un pusti. da! stiu ce ar trebui sa fac, dar...nush.nu vreau! si nush.sincer parca nici nu mi as dori mai mult de la el.nu ca ma simt bine asa.si mi e teama si ca daca s ar desparti cu mine nu ar merge cev amai mult decat e acum si as strica si o relatie. si nu as vrea sa fiu eu vinovata.intr'un fel, daca s'ar desparti, indirect as fi vinovata, dar niciodata nu incerc sa bag strambe. adica at cand sunt cu el, suntem doar noi, fara altcineva. poate ca are nevoie de un respiro si il gaseste cu mine.acuma...sper sa pot sa il dobandesc si eu pe acest 'respiro'...si in alt fel,poat eu chiar la un moment dat le voi intari relatia.poate el isi va da seama prin mine cat de mult o iubeste si...asa.nustiu"cred ca ar trebui sa nu ma mai gandesc atat s sa las lucrurile sa isi urmeze cursul.
aangemiole
Postat pe 19 Februarie 2008 21:32
buna aangemiole...sincer chiar iti inteleg sentimentele si iti dau dreptate pt ca timp de 6 ani am facut cam acelasi lucru...cand eram impreuna nimic nu mai conta...toate prietenele mele imi spuneau sa renunt la relatie pt ca nu ajung nicaieri dar desi le dadeam dreptate ma incapatanam si tot cum vroiam eu faceam :) nu pot sa zic ca nu a fost frumos dar au fost si multe rele...poate dak el nu era atat de posesiv mai eram si azi cu el. Al meu avea copil ceea ce face situatia si mai nasoala...al tau are copii?
miri_cren7
Postat pe 20 Februarie 2008 11:03
nu.din fericire nu are. sincer...ii plac mult, dar inca nu il vad tatic. trebuie sa mai astepte.:)oricum cred ca o solutie sa nu ma mai gandesc atat la el, ar fi sa imi gasesc si eu pe cineva ca sa se umple golul ala pe care il lasa el.si at ar deveni si el pentru mine acel 'cineva care e acolo'...
aangemiole
Postat pe 20 Februarie 2008 14:59
de acord cu tine mai are timp...da ar fi o idee foarte buna sa iti gasesti si tu pe cineva...poate atunci o sa isi dea si el seama de sentimentele pe care le are pt tine si cine stie ...poate va renunta la Ea
miri_cren7
Postat pe 21 Februarie 2008 12:20
am trecut si eu prin asta si stiu cat de greu e.
ironia a fost ca eu initial am crezut ca e singur apoi am aflat adevarul. intre timp i-am cunoscut si parintii. a urmat perioada cu asigurari ca o va lasa pt mine si credema chiar avea o casatorie cu probleme, intre timp am aflat asta. m-am lasat tarata in aceasta relatie pt ca eram singura de ceva ani si probabil eram f vulnerabila. si cand apare cineva care iti face curte ca la carte, cu flori, bomboane si tot tacamul....am ramas agatata asa o perioada nepermis de lunga - 9 ani. dar intro zi am realizat ca nu mai vreau sa stau singura de sarbatori sau duminica, ca vreau sa merg intr-un concediu sau macar sa ne plimbam linistiti pe strada si am rupt brusc relatia. au treut doi ani, sunt tot singura si e foarte greu dar pentru nimic in lume nu as mai accepta asa ceva. sunt furioasa pe mine ca am pierdut niste ani frumosi din viata si acum fac 45 si e mult mai greu sa iti gasesti pe cineva. sa nu faci ca mine. sa nu ajungi sa regreti anii cei mai frumosi din viata ta.

Postat pe 22 Februarie 2008 20:35
.....sa iti spun ceva.....din partea cealalta,a sotiei....eu am fost sotia si el m-a inselat....crede-ma ca nu e usor,eu nu am vrut decat sa fiu iubita si sa-l iubesc,sa avem familia noastra,sa ne crestem copilul impreuna.....nu doar amanta vrea sa fie iubita,nu doar ea are sentimente.....am suferit enorm pentru tradarea lui si am ales despartirea chiar daca avem un copil.Nu e usor pentru mine dar nici nu pot trai cu cineva care mi-a inselat dragostea....si sa sti ca il iubesc enorm...poate am gresit..poate nu....

Postat pe 29 Februarie 2008 14:57
Eu ma pun in locul prietenei lui cu care are o relatie de 3 ani,de ce sa te bagi peste ei,nu poti sa gasesti alt barbat?sunt atatia barbati interesanti ai de unde alege.Si eu am o relatie de lunga durata k cineva si dak s ar baga cineva peste noi nu stiu ce as face dar stiu si am siguranta k iubitul meu nu ar face asa ceva niciodata.Ce rost are sa l imparti k alta femeie?Dak nu a lasat o pana akum pe respectiva inseamna k o iubeste nu crezi?nu te mai chinui si sincera sa fiu n am inteles niciodata femeile astea kare se baga peste partenerul altora.Ce sau terminat barbatii?sunt destui....
sireny
Postat pe 2 Martie 2008 19:27
SUNT MULTE PERSOANE CARE INSEALA TOCMAI PT ASI DA SEAMA CAT DE MULT ISI IUBESC PARTENERUL DE LANGA EI.POATE DUPA RELATIA ASTA CU TINE EL O SA O IUBEASCA SI MAI MULT PE PARTENERA LUI,SI TU O SA TE ALEGI DOAR K O EXPERIENTA NEPLACUTA A VIETII TALE SI CU INIMA FRANTA.AI MARE GRIJA!
sireny
Postat pe 2 Martie 2008 19:34
Esti tanara, de ce iti elimini sansa sa cunosti pe cineva cu care sa fi fericita? Acum esti fericita?? Nu cred! Cred ca el ,mai ales la varsta pe care o are, daca ar fi vrut cu adevarat sa fie cu tine ar fi facut deja pasul. El se simte bine asa. Oricum are o relatie de niste ani.....Asta spune totusi ceva. Cred ca in viata este bine sa te ghidezi si dupa vorba : ce tie nu-ti place altuia nu-i face .Iar in alta ordine de idei cata siguranta vei avea ca nu te va lasa si pe tine pt alta mai tanara sau mai nu stiu cum?? Succes si sper sa iei decizia cea mai buna pentru tine.
Desy
Postat pe 3 Martie 2008 13:06
Dupa cum stim barbatii se maturizeaza mult mai tarziu decat noi.Nu te-ai gandit ca esti doar o distractie?
Cand se plictiseste de prietena lui mai trece pe la tine.
Nu sint de acord cu femeile care fac asta.
Principiul meu este "Ce tie nu-ti place altuia nu-i face'.
Te-ai gandit ca poate atunci cand vei avea o relatie s-ar putea sa ti se intample la fel?
Ce zici? Ti-ar place?
Nu cred!
Nu prea te gandesti nici la tine, pentru ca daca ai gandi lucrurile bine ti-ai da seama ca el la un moment dat o sa se plictiseasca si tu vei fi cea care va suferi.
Iti doresc sa faci ceea ce e mai bine pentru tine!

Postat pe 4 Martie 2008 11:23
fetelOR...poate nu o sa VA vina sa credeti, cum nici mie nu mi a venit...dar nu MAI e cu ea! :D:D:D

Postat pe 5 Martie 2008 15:49
Hmmmm!Asta e raspunsul.Acum o sa vezi daca barbatul asta chiar a meritat efortul.
Vezi, nu te lasa purtata de val ca nu se stie ce se poate intampla!

Postat pe 6 Martie 2008 10:14
nu e rau sa iubesti;ba e chiar bine.ideea e sa ai grija pe cine.stiu k atunci cand te indragostesti de un barbat care are o familie,eventual si un copil,ai numai de suferit.mai stiu si k femeile kre se incurca cu barbati insurati sunt aspru criticate de societate si asta ma face sa nu accept o astfel de relatie,chiar daca iubesc un astfel de barbat.daca ar divorta altfel ar sta lucrurile,dar cum stiu k asta e prea putin probabil mai bine renunt.cred k merit un barbat numai pt mine.nu vreau sa fiu a cincea roata de la caruta.

Postat pe 6 Martie 2008 12:46
esti sigura ?ca nu mai e cu ea ?ca la minciuni se pot pricepe multi barbati -poate maine se intoarce la ea -sau vine la tine doar cand nu merg lucrurile intre ei ?
lief
Postat pe 12 Martie 2008 10:45
da este adevarat ca ce tie nu iti place la altul nu face dar hai putin sa fim si noi femeile unite si sa ne gindim ca in acasta situatie cind inseala nu inseala numai fmeia ci si barbatul si cred ca ar trebui in primul rind el tras la raspundere si dupa aceia dar eu de cite ori am vazut o situatie din asta pers feminina a fost trasa la raspundere prima eu sunt casatorita dar daca sotul meu ar avea alta rel cu alta femeie eu pe el il trag la raspundere.la revedere aveti grija de voi
draghici_lm
Postat pe 13 Martie 2008 23:26
draga mea,daca singura voastra dorinta,a amantelor, este de a iubi si de a fi iubite,de ce nu va transformati voi din amante in iubite si sotii???....sau din multitudinea de barbati din lumea asta nu puteti sa-i gasiti decat pe cei insurati si cu obligatii???...nu vedeti ca singure va supuneti chinului de a nu-l avea langa voi pe cel iubit si de a fi a cincea roata la caruta,alegand statutul de amanta???......asa caaa...gasiti barbatii liberi si lasati-i pe cei casatoriti sa-si respecte juramintele facute femeilor lor si va veti scuti si pe voi de chinurile "meseriei" de amanta!!!

Postat pe 15 Martie 2008 22:48
nu stiu ce e cu unele....nu va puteti gasii si voi pe cineva care e singur!!!! si chestia asta cu fetitele suferinde nu prea prinde pana la urma voi ati ales....1 la mana nu te poti indragostii de cineva doar asa ca l'ai vazut o singura data..trb sa treaca ceva tp pe care voi sa'l petreceti impreuna asa ca nu va mai plangeti ca iubiti pe cineva care nu isi focalizeaza toata atentia asupre voastra -amantelor-!!! Sfatul meu: GASITI'VA CEVA MAI BUN DE FACUT,NU MAI FACETI AIATA RAU!!!! Oricum in procent de peste 90% nimeni nu se indragosteste de voi ci va ia doar pe post de.........femei usuratice cu care isi satisfac nevoile...ca sa nu folosesc ceva mai dur....
Imi cer scuze dar asta cred eu...!!!!!
andreea_x
Postat pe 17 Martie 2008 20:27
Buna
Nu sunt aici a te judec ci doar sa iti spun ca sunt sigura ca undeva in asta lume va fi si pentru tine cineva dedicat numai tie.
Nu e frumos sa faci rau cuiva,cum nici tie nu cred ca ti-ar placea sa treci printr-o perioada asa cum cred eu ca trece prietena lui.
E doar un felde a spune dar:roata se intoarce si nu cred ca ti-ai dori.
Tu acum esti lacapitoul ,,fructul dorit e fructuloprit,,cred ca ai investit sentimente si cred ca numai tu stii acele nopti singuratice si reci dar intelege e gresit ce faci.
Sa te tarasti intr-o relatie in care tu ciar nu-ti cunosti locul?!elte cheama de cate ori are nevoie ,,sexual,,de tine nu pentru ca ar tine la tine.
Un barbat care iubeste nu procedeaza lamodul asta.Oricum de ce gasesti tu barbat prins intr-o relatie cand sunt altii care abia asteapta o privire din partea ta.
Ia-ti curaj si spune ,,stop,,tine la mandria ta de femeie.
pace
Postat pe 18 Martie 2008 16:00
o amanta ar trebui sa fie rece sa aibe un scop si sa nu ii pese de un astfel de barbat, ce doar de portofelul lui,sau contul din banca, si mai ales sa nu aibe o relatie din asta numai daca castiga de pe urma ei ceva: bani,cariera, ca doar astea raman si nu momentele romantice ,alea sunt pt indragostiti.Trebuie sa stii ce vrei de la inceputul unei astfel de relatii, sa nu iti dai frau sentimentelor, ei cauta ceva ce nu au acasa si tu ii dai ,dar cu un pret, nu pe gratis, ca nu castigi nimic, cei mai multi barbati care inseala nu isi lasa familia pt nimic, ei atunci macar sa ramai cu ceva sa te poti rasfata in momnetul cand afla nevasta si el nu ma da pe la tine.Asta am scris ca un sfat fetelor ( amante ) nu va lasati pacalite!!!
aleenna13
Postat pe 25 Martie 2008 21:20
aangemiole eu judec foarte dur amantele care sunt constiente de statutul lor!pentru mine sunt persoane egoiste.as vrea sa spun ca isi cladesc fericirea pe nefericirea unei alte femei,dar acest lucru nu e mereu valabil,pt ca sunt unele care chiar s indragostesc de acel barbat(inca ramane un mister pt mine cum poti iubi un astfel de om)si sufera destul de mult(imi imaginez).nu stiu de ce raman alaturi de ei..poate sunt masochiste,poate prea idealiste sau prea naive,sau pur si simplu le place'viata periculoasa'.evident cei mai vinovati sunt cei care inseala,indiferent de natura situatiei,indiferent daca au acasa ce le trebuie sau nu.totul trebuie discutat in cuplu,over and over again,iar daca nici asa nu merge nici o problema;s-a inventat divortul;)

Postat pe 27 Martie 2008 08:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt in impasul vietii 70 De la: kudika018999 10 Mai 2009 14:50
o sa realizeze? 63 De la: Deeliaaaa 10 August 2011 19:51
Dragostea 12 De la: justforfun84 25 Martie 2011 13:10
AM NEVOIE DE UN SFAT 646 De la: ella_mysterious 19 Iulie 2012 19:12
Mi-e frica sa plec din cauza copilului... vreau un sfat!!! 17 De la: darksukkubus69 22 Noiembrie 2009 20:18