Setari Cookie-uri

Sunt bolnava de gelozie sau el e teribil de obraznic?

Buna! sunt casatorita de 3 luni, si stiam de dinainte de casatorie ca sotul meu vorbea pe messenger cu diferite foste, insa el mereu imi spunea ca e normal sa pastreze legatura, ca au pasiuni comune, ca fac schimb de melodii, gandesc la fel. Am sperat ca dupa casatorie sa inceteze aceasta palavrageala, insa el nu a vrut sa anunte ca s-a casatorit, si ameninta ca divorteaza daca cumva anunt pe careva de schimbarea statutului. Cred totusi ca ele au aflat, dar nu le deranjeaza, si vorbesc in continuare, zi de zi, dupa serviciu sotul meu se posteaza in fata calculatorului si asta e singura activitate. Imi repeta mereu ca eu sunt bolnava de gelozie, ca el nu face nimic din ce nu fac alti baieti, ca e normal sa flirteze, si sa le spuna ce simte la momentul respectiv(am gasit chiar un mesaj lasat uneia careia ii povestea visul erotic avut cu ea, si cum iamginea de noaptea l-a urmarit cateva zile) As dori un sfat: cum pot sa fac ca sa nu mai vb cu fete pe mess? cum plec din camera pt mai mult timp, cum incepe discutiile si inchide cand revin, ma acuza ca ii spionez viata. Am incercat sa fiu indiferenta dar nu pot
chandelle
Postat pe 27 Decembrie 2010 17:01
De la: dianadriana, la data 2010-12-27 17:01:52Buna! sunt casatorita de 3 luni, si stiam de dinainte de casatorie ca sotul meu vorbea pe messenger cu diferite foste, insa el mereu imi spunea ca e normal sa pastreze legatura, ca au pasiuni comune, ca fac schimb de melodii, gandesc la fel. Am sperat ca dupa casatorie sa inceteze aceasta palavrageala, insa el nu a vrut sa anunte ca s-a casatorit, si ameninta ca divorteaza daca cumva anunt pe careva de schimbarea statutului. Cred totusi ca ele au aflat, dar nu le deranjeaza, si vorbesc in continuare, zi de zi, dupa serviciu sotul meu se posteaza in fata calculatorului si asta e singura activitate. Imi repeta mereu ca eu sunt bolnava de gelozie, ca el nu face nimic din ce nu fac alti baieti, ca e normal sa flirteze, si sa le spuna ce simte la momentul respectiv(am gasit chiar un mesaj lasat uneia careia ii povestea visul erotic avut cu ea, si cum iamginea de noaptea l-a urmarit cateva zile) As dori un sfat: cum pot sa fac ca sa nu mai vb cu fete pe mess? cum plec din camera pt mai mult timp, cum incepe discutiile si inchide cand revin, ma acuza ca ii spionez viata. Am incercat sa fiu indiferenta dar nu pot

cred ca tu ai fost disperata sa te mariti...
Lucia38
Postat pe 27 Decembrie 2010 17:03
De la: Lucia38, la data 2010-12-27 17:03:41
cred ca tu ai fost disperata sa te mariti...


bine ai grait
battleofwits
Postat pe 27 Decembrie 2010 17:05
De la: battleofwits, la data 2010-12-27 17:05:06
De la: Lucia38, la data 2010-12-27 17:03:41
cred ca tu ai fost disperata sa te mariti...


bine ai grait

ooooooo, buna seara, domnule moderator!
Lucia38
Postat pe 27 Decembrie 2010 17:06
Cu parere de rau, dar te-ai pricopsit cu o mare "belea" pe cap, ce face el nu este normal...sa-i poti schimba obiciul, nu ai cum...sunt convinsa ca nu se rzuma doar la discutii pe mess...daca stiai ca este asa nu inteleg de ce te-ai mai maritat cu o asemenea persoana! clar ai si tu o problema la mansarda...
kudika311399_silvia
Postat pe 27 Decembrie 2010 17:09
De la: kudika311399_silvia, la data 2010-12-27 17:09:35...clar ai si tu o problema la mansarda...


stii vorba aia ..cine se aseamana se aduna

De la: Lucia38, la data 2010-12-27 17:06:50
ooooooo, buna seara, domnule moderator!


battleofwits
Postat pe 27 Decembrie 2010 17:13
"Am sperat ca dupa casatorie sa inceteze aceasta palavrageala, insa el nu a vrut sa anunte ca s-a casatorit, si ameninta ca divorteaza daca cumva anunt pe careva de schimbarea statutului"

Nu stiu de ce am impresia ca asta cu vorbitul pe mess e asa cam ca bomboana de pe coliva..
Barbie30_
Postat pe 27 Decembrie 2010 19:06
De la: chandelle, la data 2010-12-27 17:01:52Buna! sunt casatorita de 3 luni, si stiam de dinainte de casatorie ca sotul meu vorbea pe messenger cu diferite foste, insa el mereu imi spunea ca e normal sa pastreze legatura, ca au pasiuni comune, ca fac schimb de melodii, gandesc la fel. Am sperat ca dupa casatorie sa inceteze aceasta palavrageala, insa el nu a vrut sa anunte ca s-a casatorit, si ameninta ca divorteaza daca cumva anunt pe careva de schimbarea statutului. Cred totusi ca ele au aflat, dar nu le deranjeaza, si vorbesc in continuare, zi de zi, dupa serviciu sotul meu se posteaza in fata calculatorului si asta e singura activitate. Imi repeta mereu ca eu sunt bolnava de gelozie, ca el nu face nimic din ce nu fac alti baieti, ca e normal sa flirteze, si sa le spuna ce simte la momentul respectiv(am gasit chiar un mesaj lasat uneia careia ii povestea visul erotic avut cu ea, si cum iamginea de noaptea l-a urmarit cateva zile) As dori un sfat: cum pot sa fac ca sa nu mai vb cu fete pe mess? cum plec din camera pt mai mult timp, cum incepe discutiile si inchide cand revin, ma acuza ca ii spionez viata. Am incercat sa fiu indiferenta dar nu pot


El e in lumea lui, a virtualului, tu n-ai decat o vina, ca te-ai maritat cu el, NU ai " boala geloziei"
Plictiseala placuta.
Oricum daca nu le-a anuntat ca s-a insurat e pt. ca vrea sa-si continue intalnirile REALE, cu d'soarele cu care imparte acelasi pasiuni, adica alea de-a pierde vremea, de a schimba muzica ( care o gasesti pe orice amarat de " hub" si a-ti " etala" visele erotice, nu-s pasiuni, crede-ma)
Tu te-ai grabit la maritis, el te-a luat probabil pt. ca esti o buna gospodina, nah, tre' sa-l spele si pe el cineva, ca s-o imputi de la atata " erotism":)))
Lasa-l singur, fugi cat vezi cu 2 ochi! .......sau asteapta un bebe si asa nu o sa mai ai timp de el, nu o sa-l mai vezi ce face:))
stem_29
Postat pe 27 Decembrie 2010 21:03
De la: chandelle, la data 2010-12-27 17:01:52Buna! sunt casatorita de 3 luni, si stiam de dinainte de casatorie ca sotul meu vorbea pe messenger cu diferite foste, insa el mereu imi spunea ca e normal sa pastreze legatura, ca au pasiuni comune, ca fac schimb de melodii, gandesc la fel. Am sperat ca dupa casatorie sa inceteze aceasta palavrageala, insa el nu a vrut sa anunte ca s-a casatorit, si ameninta ca divorteaza daca cumva anunt pe careva de schimbarea statutului. Cred totusi ca ele au aflat, dar nu le deranjeaza, si vorbesc in continuare, zi de zi, dupa serviciu sotul meu se posteaza in fata calculatorului si asta e singura activitate. Imi repeta mereu ca eu sunt bolnava de gelozie, ca el nu face nimic din ce nu fac alti baieti, ca e normal sa flirteze, si sa le spuna ce simte la momentul respectiv(am gasit chiar un mesaj lasat uneia careia ii povestea visul erotic avut cu ea, si cum iamginea de noaptea l-a urmarit cateva zile) As dori un sfat: cum pot sa fac ca sa nu mai vb cu fete pe mess? cum plec din camera pt mai mult timp, cum incepe discutiile si inchide cand revin, ma acuza ca ii spionez viata. Am incercat sa fiu indiferenta dar nu pot


Din moment ce asa facea si inainte de casatorie si tu stiai, are dreptate baiatul: il spionezi si nu-l lasi sa fie fericit. De ce nu treci in umbra, in bucatarie, ca doar de-aia te-a luat?! Sau nu ti-ai dat inca seama care-i rolul tau?

Si iar imi vine sa spun ca-i inventata povestea asta. Nimeni nu poate fi atat de imbecil.
rashela
Postat pe 27 Decembrie 2010 21:31
Iaca nu e inventata povestea, si mai sunt oameni atat de imbecili, cei ca mine, cu firi slabe, care nu pot lua o hotarare definitiva si dramatica... poate am fost disperata sa ma marit, ca am vazut ca cele din jurul meu toate aveau deja o familie formata, dar privind acum in urma imi dau seama ca frica mea de singuratate si dorinta de a ma marita au fost neintemeiate, ca aveam tot timpul sa mai caut, mai greu, mult mai greu e sa scap acum din relatia asta, ca nu se divorteaza asa de usor si as prefera sa salvez casnicia, sa fac cumva sa-l desprind de calculator, sau daca as sti ce sa-i spun ca sa nu-i mai trebuiasca vorbit pe mess...El este extrem de incapatanat si cu cat ii interzic ceva mai mult, cu atat persista in prostie, desi stie ca ma supar, nu cedeaza catusi de putin , ar putea macar sa vb cand nu sunt eu acasa. Pot sa fac ceva ca sa-l dezvat?
chandelle
Postat pe 28 Decembrie 2010 19:36
De la: chandelle, la data 2010-12-28 19:36:15Iaca nu e inventata povestea, si mai sunt oameni atat de imbecili, cei ca mine, cu firi slabe, care nu pot lua o hotarare definitiva si dramatica... poate am fost disperata sa ma marit, ca am vazut ca cele din jurul meu toate aveau deja o familie formata, dar privind acum in urma imi dau seama ca frica mea de singuratate si dorinta de a ma marita au fost neintemeiate, ca aveam tot timpul sa mai caut, mai greu, mult mai greu e sa scap acum din relatia asta, ca nu se divorteaza asa de usor si as prefera sa salvez casnicia, sa fac cumva sa-l desprind de calculator, sau daca as sti ce sa-i spun ca sa nu-i mai trebuiasca vorbit pe mess...El este extrem de incapatanat si cu cat ii interzic ceva mai mult, cu atat persista in prostie, desi stie ca ma supar, nu cedeaza catusi de putin , ar putea macar sa vb cand nu sunt eu acasa. Pot sa fac ceva ca sa-l dezvat?


Nu, nu poti.
Fiecare om are firea si naravurile lui, cand ne casatorim, luam toate " la pachet"......in firea lui e incapatanarea, niciodata asta nu o sa o rezolvi, sa zic asa.
Asa ca pana nu ti-e prea tarziu, (nu-ti pierde timpul langa un ignorant) lasa-l, divorteaza, zici ca nu-i simplu? ba da, e foarte simplu, e o casnicie de cateva luni, n-aveti copii, n-aveti ce imparti ( averi) pa si pusi, unul sus si unul jos.
Altfel, timpul trece, imbatranesti facand mancare, spaland ciorapi, unuia care nici nu te vede ca existi, crede ca astea i se cuvin fara ca el sa depune vreun efort.
Eu sincer nicio clipa n-as sta, daca as fi in situatia ta.
Stii zicala:" de ce ti-e frica nu scapu"?........adica ti-a fost frica sa nu ramai nemaritata si ai picat din lac in putz.
Aia o sa patesti pana la urma, doar ca nu o sa ai titulatura de fata batrana.
stem_29
Postat pe 28 Decembrie 2010 19:44
De la: chandelle, la data 2010-12-28 19:36:15. Pot sa fac ceva ca sa-l dezvat?


sa-i tai netu'!
geo_resuscitat
Postat pe 28 Decembrie 2010 19:47
De la: geo_resuscitat, la data 2010-12-28 19:47:23
De la: chandelle, la data 2010-12-28 19:36:15. Pot sa fac ceva ca sa-l dezvat?


sa-i tai netu'!

are switch tzuc geo scump si drag
miss_darine
Postat pe 28 Decembrie 2010 19:51
De la: miss_darine, la data 2010-12-28 19:51:56
De la: geo_resuscitat, la data 2010-12-28 19:47:23
De la: chandelle, la data 2010-12-28 19:36:15. Pot sa fac ceva ca sa-l dezvat?


sa-i tai netu'!

are switch tzuc geo scump si drag


deci vorbeste si cu tine individu!
pickard
Postat pe 28 Decembrie 2010 19:53
De la: miss_darine, la data 2010-12-28 19:51:56
De la: geo_resuscitat, la data 2010-12-28 19:47:23
De la: chandelle, la data 2010-12-28 19:36:15. Pot sa fac ceva ca sa-l dezvat?


sa-i tai netu'!

are switch tzuc geo scump si drag



wierlles
tzuc si io dulce, doamna darine! si daca n-am apucat sa-ti zic la multi ani, zic acu'
La multi ani
geo_resuscitat
Postat pe 28 Decembrie 2010 19:57
De la: pickard, la data 2010-12-28 19:53:38

deci vorbeste si cu tine individu!

nope...am doar una bucata impatimit in casa
miss_darine
Postat pe 28 Decembrie 2010 19:58
De la: geo_resuscitat, la data 2010-12-28 19:57:34
tzuc si io dulce, doamna darine! si daca n-am apucat sa-ti zic la multi ani, zic acu'
La multi ani

ne-am spus...da' nicio problema...La multi ani si tie
miss_darine
Postat pe 28 Decembrie 2010 19:59
De la: miss_darine, la data 2010-12-28 19:58:22
De la: pickard, la data 2010-12-28 19:53:38

deci vorbeste si cu tine individu!

nope...am doar una bucata impatimit in casa


si eu sunt la fel! o sa mi-l sparga intr-o zi! laptopu!
pickard
Postat pe 28 Decembrie 2010 20:03
De la: chandelle, la data 2010-12-28 19:36:15Iaca nu e inventata povestea, si mai sunt oameni atat de imbecili, cei ca mine, cu firi slabe, care nu pot lua o hotarare definitiva si dramatica... poate am fost disperata sa ma marit, ca am vazut ca cele din jurul meu toate aveau deja o familie formata, dar privind acum in urma imi dau seama ca frica mea de singuratate si dorinta de a ma marita au fost neintemeiate, ca aveam tot timpul sa mai caut, mai greu, mult mai greu e sa scap acum din relatia asta, ca nu se divorteaza asa de usor si as prefera sa salvez casnicia, sa fac cumva sa-l desprind de calculator, sau daca as sti ce sa-i spun ca sa nu-i mai trebuiasca vorbit pe mess...El este extrem de incapatanat si cu cat ii interzic ceva mai mult, cu atat persista in prostie, desi stie ca ma supar, nu cedeaza catusi de putin , ar putea macar sa vb cand nu sunt eu acasa. Pot sa fac ceva ca sa-l dezvat?

ai comis-o !
si acum ce faci?
ploidevise
Postat pe 29 Decembrie 2010 21:23
Altii care au intrat in biserica si nu stiu de ce....
Da`banuiesc,tu cu speranta sa-l schimbi,iar el pt ca...''oricum avea o varsta,femeie disponibila,de ce nu?!?''
kudika318477
Postat pe 31 Decembrie 2010 01:50
De la: chandelle, la data 2010-12-28 19:36:15Iaca nu e inventata povestea, si mai sunt oameni atat de imbecili, cei ca mine, cu firi slabe, care nu pot lua o hotarare definitiva si dramatica... poate am fost disperata sa ma marit, ca am vazut ca cele din jurul meu toate aveau deja o familie formata, dar privind acum in urma imi dau seama ca frica mea de singuratate si dorinta de a ma marita au fost neintemeiate, ca aveam tot timpul sa mai caut, mai greu, mult mai greu e sa scap acum din relatia asta, ca nu se divorteaza asa de usor si as prefera sa salvez casnicia, sa fac cumva sa-l desprind de calculator, sau daca as sti ce sa-i spun ca sa nu-i mai trebuiasca vorbit pe mess...El este extrem de incapatanat si cu cat ii interzic ceva mai mult, cu atat persista in prostie, desi stie ca ma supar, nu cedeaza catusi de putin , ar putea macar sa vb cand nu sunt eu acasa. Pot sa fac ceva ca sa-l dezvat?








... mai fata ... orice invat are si un dezvat se spune prin poporul de la tzara ... e ca si in cazul drogatilor ... intra in sevraj, o sa urle, o sa tipe, dar o sa ii treaca ... mai intii il spui, al modul dezinteresat si compatimitor ... sa inceapa sa isi faca probleme si sa il vada mai ''diferit'' ... apoi iti faci un cont fictiv si iei legatura cu acele ''foste'' pe care le anunti ca din intimplare ca sa insurat si ca nevasta-sa e geloasa foc ... te mai bagi si peste barbati-tu si il seduci la greu ... ii dai intilniri imposibile, il pui sa faca diverse traznai ... dar trebuie sa pari extraordinar de disponibila ... ii spui ca nu te intereseaza ca e insurat si cine e nevasta-sa ... intre timp il periezi pe barbati-tu sa creada ca esti cea mai dulce ... poate ii faci si un copil sa inceapa sa constientizeze ca e insurat ... trebuie sa il obosesti pina cade lat si sa nu aiba prea multi adepti la excesele lui ... o sa isi revina daca il duce cit de putin mintea sa observe ca se duce la fund si ca poate pierde mai mult decit cistiga ... daca nu ... arde-l pe tzaran ...

marco918
Postat pe 31 Decembrie 2010 02:11
mai intii il spui, al modul dezinteresat si compatimitor = mai intii il spui parintilor, la modul dezinteresat si compatimitor
marco918
Postat pe 31 Decembrie 2010 02:12
De la: chandelle, la data 2010-12-27 17:01:52Buna! sunt casatorita de 3 luni, si stiam de dinainte de casatorie ca sotul meu vorbea pe messenger cu diferite foste, insa el mereu imi spunea ca e normal sa pastreze legatura, ca au pasiuni comune, ca fac schimb de melodii, gandesc la fel. Am sperat ca dupa casatorie sa inceteze aceasta palavrageala, insa el nu a vrut sa anunte ca s-a casatorit, si ameninta ca divorteaza daca cumva anunt pe careva de schimbarea statutului. Cred totusi ca ele au aflat, dar nu le deranjeaza, si vorbesc in continuare, zi de zi, dupa serviciu sotul meu se posteaza in fata calculatorului si asta e singura activitate. Imi repeta mereu ca eu sunt bolnava de gelozie, ca el nu face nimic din ce nu fac alti baieti, ca e normal sa flirteze, si sa le spuna ce simte la momentul respectiv(am gasit chiar un mesaj lasat uneia careia ii povestea visul erotic avut cu ea, si cum iamginea de noaptea l-a urmarit cateva zile) As dori un sfat: cum pot sa fac ca sa nu mai vb cu fete pe mess? cum plec din camera pt mai mult timp, cum incepe discutiile si inchide cand revin, ma acuza ca ii spionez viata. Am incercat sa fiu indiferenta dar nu pot
Mai fata veza-ti de viata ta si lasa-l pe nemernic cu ,,fostele lui".Ai facut o mare greseala ca te-ai maritat cu el(stiind ce fel de pers e).
Valy90
Postat pe 3 Ianuarie 2011 16:20
La multi ani vali!
geo_resuscitat
Postat pe 3 Ianuarie 2011 16:22
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-03 16:22:04La multi ani vali!
multam geo sa ai un am supeeeeer
Valy90
Postat pe 3 Ianuarie 2011 16:24
De la: valy90, la data 2011-01-03 16:24:58
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-03 16:22:04La multi ani vali!
multam geo sa ai un am supeeeeer
An*
Valy90
Postat pe 3 Ianuarie 2011 16:25
Dc te-ai mai maritat cu el?
Bulyna
Postat pe 4 Ianuarie 2011 16:31
De la: chandelle, la data 2010-12-28 19:36:15 ar putea macar sa vb cand nu sunt eu acasa. Pot sa fac ceva ca sa-l dezvat?



Tu crezi ca nu face asta cand nu esti acasa ? Te inseli , poate cand nu esti langa el , nu doar in lumea virtuala comunica cu ele ci si in cea reala . Scriai ca te ameninta ca daca il vei descoperi va divorta , deci ai ocazia sa il pui sa se tina de cuvant . Oricum , dupa parerea mea ar trebui sa stai putin deoparte de el , cateva zile , o saptamana poate , sa te gandesti bine de fapt ce doresti tu cu el in continuare . Daca in acest timp el nu isi revine si nu realizeaza ca a gresit , nu cred ca ar mai trebui sa te intorci .
Alex_Bodea
Postat pe 4 Ianuarie 2011 18:06
numai experti pe aici...tre sa recunosc...anyway, ideea e asa....trebuie sa vb cu el ca e clar...''are o probl''si eu cand m-am casatorit sotul meu a ramas in rel bune cu fosta si eu cu fostul...dar in ce termeni...ne dadeam sm de sarbatori sau de zile de nastere..numai ca donsoara tot isi incerca norocul...el nu-i raspundea..in fine telenovelaEu ma saturasem de email-urile ei si i-am spus ca daca nu face ceva sa rezolve sit ''la revedere''.Asa ca probl s-a rezolvat...e ok sa mentii rel atat timp cand nu se incalca limtele normalului si fiecare isi respecta relatia asa ca....pune piciorul in prag si da-l pe usa afara daca face gura mare...bafta...
jeanpierre
Postat pe 4 Ianuarie 2011 21:18
De la: chandelle, la data 2010-12-27 17:01:52 Am sperat ca dupa casatorie sa inceteze aceasta palavrageala, insa el nu a vrut sa anunte ca s-a casatorit, si ameninta ca divorteaza daca cumva anunt pe careva de schimbarea statutului.


Nu pot sa cred ca inca mai sunt femei care mai spera ca individul se va "schimba" dupa casatorie ... Sry k-ti spun si ca suna a cicaleala dar stiai ce iei. Tre sa deschizi ochii inainte sa te legi pe viata de o alta persoana. Doar hainele nu ti le iei cu gandul "Sper sa se schimbe in bine dupa ce le cumpar".
Laura_82
Postat pe 5 Ianuarie 2011 21:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutatima va rog 23 De la: kudika149776 22 Martie 2010 13:41
optica noua?! 8 De la: luyyzz 6 Iulie 2009 18:14
Ce sa fac ? 14 De la: ilumax_76 4 August 2011 15:36
sunt nimfo' ?:)) 182 De la: S_T_F 30 Noiembrie 2011 19:08
Cand fosta iubita apare... 35 De la: kudika023770 7 Noiembrie 2009 19:18