Setari Cookie-uri

Telenovela

Buna. Cine a spus ca prostia se plateste....bine a zis. Pe scurt la Revelion 2005 am inceput o relatie cu un amic. Dupa aproape 2 ani mi-a dat papucii pentru o colega de facultate de a lui. 4 luni nu am vorbit, nu ne uitam unul la celalalt desi eram in aceeasi gasca. Dupa aceste luni a insistat sa ne impacam si eu am zis da deoarece nu il uitasem si nu aveam pe nimeni. Dupa alte 7 luni de relatie mi-a dat iar papcuii afirmand ca vrea sa isi traiasca viata. Dupa o luna a venit plangand ca nu poate trai fara mine. Iar am cedat. Dupa alti aproape 2 ani iar mi-a dat papucii deoarece au existat niste conflicte intre familiile noastre si a zis k nu suporta. Alte 6 luni in care nu am avut nici un contact. Intamplarea a facut ca in iulie ne-am intalnit intamplator pe strada in Bucuresti. Mi-a dat add dupa un alt id deoarece vechil era pe ignore, ...am redevenit ,,amici" asa cum spunea el. A insistat si la cata durere era inca in sufletul meu am cedat iarasi, desi el nu vroia o relatie. Acum nu am mai rezistat sa fim amici cu beneficii asa cum dorea el si iar am dat ignore si pe al doilea id. Vad ca a incetat si cu telefoanele. Oare am scapat de tot? De dorit mi-as dori sa fiu cu el, deoarece nu am avut pe nimeni in toti acesti ani ( el a avut zeci). Stiu ca nu e normal..dar ma intreb de ce oare tot ma doare atat si nu pot sa il dau Dracului la cate mi-a facut si sa nu ma mai intereseze persoana lui. Zici ca e un iad viata mea sentimentala :-(
mcALINA
Postat pe 30 Decembrie 2010 13:34
opreste-te cu prostia! destul ca ai creierul spalat cu telenovele!
pickard
Postat pe 30 Decembrie 2010 13:51
Cat te-ai putu umili in fata lui, tu era carpa si papusa lui ?! Lasa-l sa-si vada de viata si tu gasesti un tip care sa te aprecieze si sa te iubeasca .
roz5blue6lila7
Postat pe 30 Decembrie 2010 14:10
e ff mishto ca ai zis dracului cu D mare :))
anyway
eu zic ca ar trebui sa iti vezi de viata ta si sa iti cauti pe altcineva.
nu ajungi nicaieri cu el
ploidevise
Postat pe 30 Decembrie 2010 14:16
Poate e urata cu draci, daca in 5 ani nu s-a mai legat nimeni de ea....iar ala o arunca periodic, ca pe chiloti... .
kudika226898
Postat pe 30 Decembrie 2010 14:45
Probabil. De aceea tu nu ai o poza la avatar si eu am. Ce ironie, nu? In viata nu tine totul de frumusete, ci de caracter. Daca nu esti ca o fiara in jungla asta de viata,....stai si suferi. Normal ca lui i-a convenit sa se intoarca la roata de rezerva. Problema mea nu e de ce a facut asta, ci aceea ca n pot sa il uit ( se poate sa fie orgoliul ranit)
mcALINA
Postat pe 30 Decembrie 2010 14:49
De la: mcALINA, la data 2010-12-30 14:49:35 se poate sa fie orgoliul ranit


incet, incet ...iti dai si tu seama cum "functionezi" ca femeie ...dar deh, deocamdata esti ocupata sa fi o fiara in jungla
battleofwits
Postat pe 30 Decembrie 2010 15:06
De la: mcALINA, la data 2010-12-30 14:49:35Probabil. De aceea tu nu ai o poza la avatar si eu am. Ce ironie, nu? In viata nu tine totul de frumusete, ci de caracter. Daca nu esti ca o fiara in jungla asta de viata,....stai si suferi. Normal ca lui i-a convenit sa se intoarca la roata de rezerva. Problema mea nu e de ce a facut asta, ci aceea ca n pot sa il uit ( se poate sa fie orgoliul ranit)


O da, si arati chiar bine in poza aia :D. Acum, stii...totul depinde de limitele tale. Dar oamenii astia care vin, pleaca, vin , pleaca, mi se par nedemni de sentimentele noastre. Nu e vorba ca va impacati, va despartiti si asa mai departe. E vorba de faptul ca de fiecare data cand pleaca, iti mai bate un cui in suflet. Si cine stie, cand vei ajunge sa ai sufletul gaurit de tot, atunci o sa iei tu o decizie pentru tine. Ca de fapt asta conteaza: sa incetezi sa te lasi dominata de el si sa iei tu singura o decizie, nu pentru voi ci pentru tine.

Cu totii iertam in viata si acordam sanse celorlalti, dar pana cand?!
silky
Postat pe 4 Ianuarie 2011 15:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce mai pot sa fac? 15 De la: Miss_Stardust 17 Martie 2010 19:23
despartire 10 De la: l_diana_c 27 Mai 2009 19:46
ma parasit dar e gelos ....si vrea sa ramanem prieteni....:))) 26 De la: AdrianaR 23 Octombrie 2010 17:54
Va rog mult de tot sa ma ajutati si pe mine, nu stiu ce sa mai fac.. 20 De la: pickard 6 Decembrie 2010 22:50
vr sa imi ucid soacraaaa!!!!!!!! 2127 De la: raisa11 22 Februarie 2013 16:27