Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat...

M am despartit de prietenul meu acum 2 zile,dupa ce am fost impreuna aproape 2 ani.In ultima vreme a inceput sa se comporte ft urat cu mine ba chiar sa ma injure,doar pentru ca eu ii spun ca ma deranjeaza sa iasa cu un baiat care este foarte fustangiu si are puterea sa i manipuleze si pe cei din jurul sau.ei bine,el cand a auzit asta parca si a iesit din minti.eu aveam si febra tuseam si imi era si rau.mam pus pe vine pt ca imi venea sa vomit de la tusit,plangeam in acelasi timp si el spunea sa incetez cu teatru.il imploram sa ramana sa se calmeze si sa vorbim,si el ma smucea de mana,sa intru in casa,ba chiar a sunat insistent de vro 10 ori la mine la interfon,sa iasa mama,pentru ca eu sunt"nebuna" si nu pot fi controlata.mi a zis ca "uite cu cine vroiam eu sa ma casatoresc..cu o nebuna"..cand defapt el e cel nebun.urla la 12 noaptea si tot cartierul era la geam.urla la mine si de fata cu mama.si eu ma taram dupa el...noi nu am facuto pentru ca se comporta destul de urat cu mine si nu vreau sa ma daruiesc cuiva care nu consider ca merita,si el era ok,decis sa ma astepte.asta pana a aflat ca prietenul lui cel mai bun si a pierdut virginitatea si brusc i a revenit si lui cheful.Ma jigneste mereu cand e nervos,dupa care isi cere scuze si spune ca atunci cand este nervos nu este constient de ceea ce spune,si desi i am spus sa incerce macar sa se controleze e in van.si motivul despartirii a fost faptul ca eu am descoperit ca umbla pe un forum de nudisti.si eu m am enervat pentru ca el asa face si imi era frica sa nu se intalneasca cu vreuna la cat de disperat pare,asa ca i am zis ca nu mai are ce discuta cu mine daca mai frecventeaza asa ceva.nu i am interzis sa intre pe siteuri pt adulti..dar asta chiar nu suport.si i am spus ca vreau sa dezbatem subiectul asta,in schimb el mi a inchis telefonul in nas,lucru care il face mereu si m am saturat pt ca inseamna ca nu e deloc respectuos cu mine,si mi a dat mesaj ca nu mai vrea sa fim impreuna.eu am tot incercat sa l sun sa il intreb macar de ce dar la un moment dat m am gandit ca fac asta degeaba.am renuntat.mi e greu pt ca il iubesc si sunt si obisnuita cu el de atata timp,insa cum as putea sa fac sa ma respecte si sa nu ma mia jigneasca?cum sa ma impun?cum sa reactionez atunci cand ma jigneste?am nevoie de un sfat de la voi fetelor..chiar daca suntem despartiti,noi ne am despartit de peste 100 de ori si mereu ne am impacat..in caz ca se va intoarce ce as putea face sa nu se mai repete vorbele urate? eu nu le suport si ma intristez...
ksishy0805
Postat pe 8 Iunie 2011 23:26
Tot cu asta de aici esti? Sa inteleg ca acum te-ai cumintit tu si a luat-o el razna?

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/47769/Cum-sa-scap-de-ura/1.html

Oricum, daca vei face cate un topic pentru fiecare problema pe care o ai cu tipul asta, devine aiurea. Ti s-au spus pe celalalt topic una, alta, nu ai tinut cont de nimic, acum ai alta buba. Probabil ca tot degeaba ne racim gurile si pe aici.

Ma asteptam sa fii minora, dar la 20 de ani tu si cam tot atat el, incepe sa sune a pierdere de timp.
rashela
Postat pe 9 Iunie 2011 01:00
Eu doar am cerut o parere obiectiva,pentru ca prietenii logic ca sunt subiectivi si imi spun sa nu il mai iert pentru ca nu se merita.da e adevarat ca avem multe bube,insa peste multe am trecut impreuna.vreau doar un sfat.
ksishy0805
Postat pe 9 Iunie 2011 01:06
De la: ksishy0805, la data 2011-06-09 01:06:16Eu doar am cerut o parere obiectiva,pentru ca prietenii logic ca sunt subiectivi si imi spun sa nu il mai iert pentru ca nu se merita.da e adevarat ca avem multe bube,insa peste multe am trecut impreuna.vreau doar un sfat.


Sfat:asteapta sa treceti si peste problema asta!N-am citit povestea ta dar mi-am cam dat seama ce si cum sta treaba din raspunsul Rashelei.Tu nu vrei un sfat(s-a dovedit ca nu le iei in calcul),tu vrei sa te descarci si sa fi mangaiata pe frunte ca sa poti continua pentru ca asta vrei...sa continui...
Asta e....unele isi doresc atat de mult sa fie victime incat le iese de minune.
Barbie30_
Postat pe 9 Iunie 2011 03:16
De la: ksishy0805, la data 2011-06-08 23:26:34....el cand a auzit asta parca si a iesit din minti.eu aveam si febra tuseam si imi era si rau.mam pus pe vine pt ca imi venea sa vomit de la tusit,plangeam in acelasi timp si el spunea sa incetez cu teatru.il imploram sa ramana sa se calmeze si sa vorbim,si el ma smucea de mana,sa intru in casa,ba chiar a sunat insistent de vro 10 ori la mine la interfon,sa iasa mama,pentru ca eu sunt"nebuna" si nu pot fi controlata.mi a zis ca "uite cu cine vroiam eu sa ma casatoresc..cu o nebuna"..cand defapt el e cel nebun.urla la 12 noaptea si tot cartierul era la geam.urla la mine si de fata cu mama.si eu ma taram dupa el...

in schimb el mi a inchis telefonul in nas,lucru care il face mereu si m am saturat pt ca inseamna ca nu e deloc respectuos cu mine,si mi a dat mesaj ca nu mai vrea sa fim impreuna.eu am tot incercat sa l sun sa il intreb macar de ce ....
......cum as putea sa fac sa ma respecte si sa nu ma mia jigneasca?cum sa ma impun?cum sa reactionez atunci cand ma jigneste?am nevoie de un sfat de la voi fetelor..chiar daca suntem despartiti,noi ne am despartit de peste 100 de ori si mereu ne am impacat..in caz ca se va intoarce ce as putea face sa nu se mai repete vorbele urate? eu nu le suport si ma intristez...



Ce tare e faza asta. Vrei respect dar bocesti si te tarasti la picioarele lui, il implori... Wowwwwww!

Spuneai undeva ca prietenii sunt subiectivi si iti spun sa-l lasi. Tu ai impresia ca eu, obiectiva fiind, iti spun sa-l pupi in fund? Ce ai tu nu e relatie ci tiganeala. Daca iti place asa, da-i inainte, dar nu o sa ai parte niciodata de respect pana nu inveti sa te respecti pe tine ca persoana. Cand o sa afli ce e aia demnitate, o sa-l lasi.

mimi_ca29
Postat pe 9 Iunie 2011 07:31
Se spune ca cine se aseamana se aduna... Nimic mai adevarat... Probabil ca iti place tiganeala si de asta stai cu el. Nu stiu ce sfaturi ai vrea... Nu ai cum sa schimbi pe nimeni. Ce vrei sa faci? Sa il educi tu? Daca el nu are cei sapte ani de acasa, NU ai ce sa ii faci. Lasa-l in pace daca vrei sa fii linistita si fericita... Daca te incanta modul asta de viata, atunci rabda si nu te mai plange. Aveam niste vecini care se bateau in fiecare zi aproape dar nu divortau pt ca asta era modul lor de "comunicare". Ce sa zic, o fi si asta un mod de trai...
Micaell
Postat pe 9 Iunie 2011 10:15
De la: ksishy0805, la data 2011-06-08 23:26:34M am despartit de prietenul meu acum 2 zile,dupa ce am fost impreuna aproape 2 ani.In ultima vreme a inceput sa se comporte ft urat cu mine ba chiar sa ma injure,doar pentru ca eu ii spun ca ma deranjeaza sa iasa cu un baiat care este foarte fustangiu si are puterea sa i manipuleze si pe cei din jurul sau.ei bine,el cand a auzit asta parca si a iesit din minti.eu aveam si febra tuseam si imi era si rau.mam pus pe vine pt ca imi venea sa vomit de la tusit,plangeam in acelasi timp si el spunea sa incetez cu teatru.il imploram sa ramana sa se calmeze si sa vorbim,si el ma smucea de mana,sa intru in casa,ba chiar a sunat insistent de vro 10 ori la mine la interfon,sa iasa mama,pentru ca eu sunt"nebuna" si nu pot fi controlata.mi a zis ca "uite cu cine vroiam eu sa ma casatoresc..cu o nebuna"..cand defapt el e cel nebun.urla la 12 noaptea si tot cartierul era la geam.urla la mine si de fata cu mama.si eu ma taram dupa el...noi nu am facuto pentru ca se comporta destul de urat cu mine si nu vreau sa ma daruiesc cuiva care nu consider ca merita,si el era ok,decis sa ma astepte.asta pana a aflat ca prietenul lui cel mai bun si a pierdut virginitatea si brusc i a revenit si lui cheful.Ma jigneste mereu cand e nervos,dupa care isi cere scuze si spune ca atunci cand este nervos nu este constient de ceea ce spune,si desi i am spus sa incerce macar sa se controleze e in van.si motivul despartirii a fost faptul ca eu am descoperit ca umbla pe un forum de nudisti.si eu m am enervat pentru ca el asa face si imi era frica sa nu se intalneasca cu vreuna la cat de disperat pare,asa ca i am zis ca nu mai are ce discuta cu mine daca mai frecventeaza asa ceva.nu i am interzis sa intre pe siteuri pt adulti..dar asta chiar nu suport.si i am spus ca vreau sa dezbatem subiectul asta,in schimb el mi a inchis telefonul in nas,lucru care il face mereu si m am saturat pt ca inseamna ca nu e deloc respectuos cu mine,si mi a dat mesaj ca nu mai vrea sa fim impreuna.eu am tot incercat sa l sun sa il intreb macar de ce dar la un moment dat m am gandit ca fac asta degeaba.am renuntat.mi e greu pt ca il iubesc si sunt si obisnuita cu el de atata timp,insa cum as putea sa fac sa ma respecte si sa nu ma mia jigneasca?cum sa ma impun?cum sa reactionez atunci cand ma jigneste?am nevoie de un sfat de la voi fetelor..chiar daca suntem despartiti,noi ne am despartit de peste 100 de ori si mereu ne am impacat..in caz ca se va intoarce ce as putea face sa nu se mai repete vorbele urate? eu nu le suport si ma intristez...


Tu esti tuta rau daca iai dat voie sa se poarte asa in fata mamei tale si a intregului cartier.
Eu ii dadeam una direct in oute, si mars unde a dus mutu iapa.
Ce va mai place sa va faceti pres in fata la toti h.andicapatii
Valy90
Postat pe 9 Iunie 2011 11:42
De la: Valy90, la data 2011-06-09 11:42:31

Tu esti tuta rau daca iai dat voie sa se poarte asa in fata mamei tale si a intregului cartier.
Eu ii dadeam una direct in oute, si mars unde a dus mutu iapa.
Ce va mai place sa va faceti pres in fata la toti h.andicapatii



Pai cum sa o trateze daca el o impingea in casa si ea era agatata de el, implorandu-l...

Pe bune acum, nu-i de gluma. Am vazut odata la tv, unul o batea pe una cu picioarele de a umplut-o de sange. Fetelor, dati-o dracu de treaba, nu va mai incurcati cu toti smardoii.
mimi_ca29
Postat pe 9 Iunie 2011 11:48
De la: mimi_ca29, la data 2011-06-09 11:48:30...Fetelor, dati-o dracu de treaba, nu va mai incurcati cu toti smardoii.


adica smardoii nu merita si ei iubire?
battleofwits
Postat pe 9 Iunie 2011 11:49
De la: battleofwits, la data 2011-06-09 11:49:52
De la: mimi_ca29, la data 2011-06-09 11:48:30...Fetelor, dati-o dracu de treaba, nu va mai incurcati cu toti smardoii.


adica smardoii nu merita si ei iubire?


Ei merita "pumni cu iubire" ( parca asa era vorba ta, nu?)
mimi_ca29
Postat pe 9 Iunie 2011 11:53
De la: mimi_ca29, la data 2011-06-09 11:48:30
De la: Valy90, la data 2011-06-09 11:42:31

Tu esti tuta rau daca iai dat voie sa se poarte asa in fata mamei tale si a intregului cartier.
Eu ii dadeam una direct in oute, si mars unde a dus mutu iapa.
Ce va mai place sa va faceti pres in fata la toti h.andicapatii



Pai cum sa o trateze daca el o impingea in casa si ea era agatata de el, implorandu-l...

Pe bune acum, nu-i de gluma. Am vazut odata la tv, unul o batea pe una cu picioarele de a umplut-o de sange. Fetelor, dati-o dracu de treaba, nu va mai incurcati cu toti smardoii.


Pai tocmai, daca a vazut ca asa n-o scoate la capat, de ce nu la lasat draku sa plece!!(?)
S-apoi, el e un animal salbatic,fara pic de respect, daca s-a purtat asa de fata cu toata lumea.
Doamne, ce le-as da la bulangii astia, f.u.t.u.i in gura de martalogi ordinari.
Valy90
Postat pe 9 Iunie 2011 11:56
De la: Valy90, la data 2011-06-09 11:56:01...Doamne, ce le-as da la bulangii astia, f.u.t.u.i in gura de martalogi ordinari.


ce stii tu ce e iubirea ... iubirea de smardoi

lasa ca te faci tu mare
battleofwits
Postat pe 9 Iunie 2011 12:17
De la: battleofwits, la data 2011-06-09 12:17:19
De la: Valy90, la data 2011-06-09 11:56:01...Doamne, ce le-as da la bulangii astia, f.u.t.u.i in gura de martalogi ordinari.


ce stii tu ce e iubirea ... iubirea de smardoi

lasa ca te faci tu mare




Valy90
Postat pe 9 Iunie 2011 12:25
"Ciudat ce lucruri poate savarsi un barbat si totusi o femeie sa-l socoteasca un inger" ....
contesina
Postat pe 9 Iunie 2011 14:52
Cartea “Cum sa-ti recuperezi fostul iubit in doar 7 zile” iti ofera tehnici de psihologie inversa eficiente ºi uºor de aplicat. Influenþeaza ºi controleaza mintea bãrbatul iubit astfel incat sa se intoarca la tine in timp record si pentru totdeauna! FUNCTIONEAZA!!!!! Daca vrei cartea in pdf, trimite mail: recupereazabarbatuliubit@gmail.com
kudika407592
Postat pe 10 Iunie 2011 20:03
De la: kudika407592, la data 2011-06-10 20:03:36Cartea “Cum sa-ti recuperezi fostul iubit in doar 7 zile” iti ofera tehnici de psihologie inversa eficiente ºi uºor de aplicat. Influenþeaza ºi controleaza mintea bãrbatul iubit astfel incat sa se intoarca la tine in timp record si pentru totdeauna! FUNCTIONEAZA!!!!! Daca vrei cartea in pdf, trimite mail: recupereazabarbatuliubit@gmail.com


sau poti sa-mi trimiti mie pentru a primi cartea in format pdf la adresa email:

vreausafiuparasitadinnoudecatrebarbatulcareimispuneacamaiubestesiastaindoarsaptezile@yahoo.com

battleofwits
Postat pe 10 Iunie 2011 20:05
De la: kudika407592, la data 2011-06-10 20:03:36Cartea “Cum sa-ti recuperezi fostul iubit in doar 7 zile” iti ofera tehnici de psihologie inversa eficiente ºi uºor de aplicat. Influenþeaza ºi controleaza mintea bãrbatul iubit astfel incat sa se intoarca la tine in timp record si pentru totdeauna! FUNCTIONEAZA!!!!! Daca vrei cartea in pdf, trimite mail: recupereazabarbatuliubit@gmail.com




contesina
Postat pe 10 Iunie 2011 23:55
De la: Valy90, la data 2011-06-09 11:56:01
De la: mimi_ca29, la data 2011-06-09 11:48:30
De la: Valy90, la data 2011-06-09 11:42:31

Tu esti tuta rau daca iai dat voie sa se poarte asa in fata mamei tale si a intregului cartier.
Eu ii dadeam una direct in oute, si mars unde a dus mutu iapa.
Ce va mai place sa va faceti pres in fata la toti h.andicapatii



Pai cum sa o trateze daca el o impingea in casa si ea era agatata de el, implorandu-l...

Pe bune acum, nu-i de gluma. Am vazut odata la tv, unul o batea pe una cu picioarele de a umplut-o de sange. Fetelor, dati-o dracu de treaba, nu va mai incurcati cu toti smardoii.


Pai tocmai, daca a vazut ca asa n-o scoate la capat, de ce nu la lasat draku sa plece!!(?)
S-apoi, el e un animal salbatic,fara pic de respect, daca s-a purtat asa de fata cu toata lumea.
Doamne, ce le-as da la bulangii astia, f.u.t.u.i in gura de martalogi ordinari.
kudika384928
Postat pe 11 Iunie 2011 07:51
e cel mai simplu sa dai sfaturi,mai greu e sa le pui in practica,tragi linie vezi ce mai aveti in comun daca nu,unul in sus si altul in jos.Cu conditia ca trebuie sa fii hotarata.
kudika384928
Postat pe 11 Iunie 2011 07:55
..in caz ca se va intoarce ce as putea face sa nu se mai repete vorbele urate? eu nu le suport si ma intristez...



Vrei vorbe frumoase ?? Cand se va intoarce .....da-i tu papucii !! Sa vezi atunci cum se schimba treaba, cum devii tu ,,printesa lui'', comoara lui .
natasa66
Postat pe 11 Iunie 2011 08:42
Fetitzoo baga`ti mintile in cap! Un baiat care nu te respecta nu o sa o faca niciodata,daca u i`ai permis sa te injure si nu te`ai impus de la inceput,el mereu o sa o faca. asa ca sfatul meu e: sa`l lasi draq in pace ca baieti sunt destui! nu mai sta sa suferi la toti prostii!;)
gabri3lla
Postat pe 11 Iunie 2011 09:09
Nu stiu daca se meriat toata suferinta ta pt un om ca el....care nu stie sa te respecte...e greu sa renunti la el atata timp ca il iubesti....dar gandeste-te ca esti tanara si ai toata viata inainte si nu merita sa iti inchizi viata si sa ti-o distrugi.....E bine ca nu ai facut nimic cu el...nu ai avut relatii intime cu el,deoarece acest lucru te apropia si mai mult de el....Ar fi bine sa te gandesti putin sa vezi daca se merita sa il ierti mereu....daca el nu a avut rusine fata de mama ta atunci e ff grav...poate intr-o buna zi va ajunge si sa dea in tine....si stie punctul tau slab,ca tii la el sh te manipuleaza cum vrea el...fii mai tare ...mai indiferenta....
kudika386349
Postat pe 11 Iunie 2011 09:12
mysulica
Postat pe 11 Iunie 2011 11:16
De la: kudika384928, la data 2011-06-11 07:55:19e cel mai simplu sa dai sfaturi,mai greu e sa le pui in practica,tragi linie vezi ce mai aveti in comun daca nu,unul in sus si altul in jos.Cu conditia ca trebuie sa fii hotarata.


vrei sa ne batem ca sa vezi ca-mi pun sfatul in practica??
Valy90
Postat pe 11 Iunie 2011 12:42
De la: Barbie30_, la data 2011-06-09 03:16:23
De la: ksishy0805, la data 2011-06-09 01:06:16Eu doar am cerut o parere obiectiva,pentru ca prietenii logic ca sunt subiectivi si imi spun sa nu il mai iert pentru ca nu se merita.da e adevarat ca avem multe bube,insa peste multe am trecut impreuna.vreau doar un sfat.

parerea mea este ca baiatu asta vrea sa se distreze..iar relatia voastra a devenit monotona..va certati, va impacati de 10 mii de ori..si acu ai dat de inteles ca te astepti sa va impacati..e clar..obisnuinta..
nu stiu ce mai poate iesi bun din asta sincer..poate pe undeva stii si simti ca nu o sa mai iasa nimik bun..in plus nush daca ai vrea langa tine un om care te trateaza asa de urat..si a facut asta pentru ca tu ai acceptat..deci cred ca nu mai are rost sa zic cine a gresit mai mult......asa ceva nu se accepta..oricat de mult spunem ca iubim....e prea mult deja...fii inteleapta si ia decizia cea mai buna
ina85
Postat pe 11 Iunie 2011 13:13
Nu....! efectiv fetele din ziua de azi sint cu capul in nori ,viseaza .Ce dumnezeu ,sau terminat barbati pe lumea asta ?! Daca am o relatie nu sint respectata nu traim intro armonie ..(Drum bun si la gara )..Efectiv in orice cuplu sint mici discuti (Sa fie numai lapte si miere nu se poate) dar, stiu pe rind sa calmeze spiritele ....Si prin multa conversare vine si intelegerea ....Sa stie exact fiecare ce ii place celuilalt si ce nui place ptr a nui face ..
Bine eu am experienta de 19 ani de casnicie......Dar de la bun inceput am hotarit ne intelegem ok...Dak nu pa fiecare pe drumul lui....Viata si asa ii scurta nu merita sati maninci zilele cu terchea berchea ...
Cauta alceva ...(mai bun) Bafta
jojobv
Postat pe 12 Iunie 2011 00:04
din tot ce ai spus tu..si este bine ca ai scris si ai gandit cu 'voce tare'' si nu ai incercat sa taci din gura e oarecum in prim pas.insa din toate relatarile..baiatul este clar un nesimtit.iar cel care face astefel de lucruri injositoare nu are remediu...decat daca ar avea el o mare revelatie dupa ceva timp ca tu ai fost marea iubire a vietii lui, si sa fim sinceri asta nu se intampl.il iubesti, ok...asta trece intr-o luna de tratament intensiv.femeile trebuie sa fie destept si puternice...cauta pe google...o chestie de recuperare in 21 de zile, e tareeee smechera;)...nici nu cred ca ar trebui sa te mai gandesti la o reconciliere daca intr-adevar te respecti;)
gravity24
Postat pe 12 Iunie 2011 13:36
...pe cat esti de tanara,pe atat esti de naiva...mama nu are un cuvant de spus?...nu realizezi cat e de urat,de injositor comportamentul lui fata de tine,mama,vecini?...ce speri?...nu-l vei puta schimba...inteleg ca s-a mai intamplat de multe ori...nu-ti pierde vremea,tineretea si chiar fecioria cu el...am inteles ca nu te-ai culcat cu el!...si daca se intampla sa o faci,fii sigura ca nu te va mai cauta niciodata si atunci vei suferi cumplit...rupe relatia acum ...parerea mea ...altfel
kudika402953
Postat pe 12 Iunie 2011 13:53
viata are si bune si rele, uneori traiesti o viata langa un om pe care iti dai seama ca nu-l cunosti deajuns.tu esti tanara ai o viata inainte, nu cred ca un asemenea om merita iubit, gandestete cam ce este in sufletul mamei tale, cat sufera cand te vede injosita, umilita nu cred ca meritati asa ceva, lasa raul in urma, ridicate si mergi mai departe undeva in viitor te asteapta fericirea. raul trebuie taiat de la radacina. succes
cati_cat
Postat pe 12 Iunie 2011 17:16
da-l dracu de bou k nu face de tine!asta e un nebun ce si-a luat mintiile-n kp,i-ai permis prea multe,sau vrei sa fii bataia lui d joc!
kudika395845
Postat pe 12 Iunie 2011 17:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat se poate? :( 15 De la: criss84 29 Septembrie 2010 10:40
Obsesie? 8 De la: XOXO_GG_ 14 Mai 2009 22:04
fals tratat de iubire 28 De la: nocturnalia 10 Februarie 2009 10:44
avem vreo sansa sa ramanem impreuna? 6 De la: denysya 5 Mai 2010 03:17
despartire 19 De la: kudika018755 30 Aprilie 2009 01:14