Setari Cookie-uri

Telenovela

Buna. Cine a spus ca prostia se plateste....bine a zis. Pe scurt la Revelion 2005 am inceput o relatie cu un amic. Dupa aproape 2 ani mi-a dat papucii pentru o colega de facultate de a lui. 4 luni nu am vorbit, nu ne uitam unul la celalalt desi eram in aceeasi gasca. Dupa aceste luni a insistat sa ne impacam si eu am zis da deoarece nu il uitasem si nu aveam pe nimeni. Dupa alte 7 luni de relatie mi-a dat iar papcuii afirmand ca vrea sa isi traiasca viata. Dupa o luna a venit plangand ca nu poate trai fara mine. Iar am cedat. Dupa alti aproape 2 ani iar mi-a dat papucii deoarece au existat niste conflicte intre familiile noastre si a zis k nu suporta. Alte 6 luni in care nu am avut nici un contact. Intamplarea a facut ca in iulie ne-am intalnit intamplator pe strada in Bucuresti. Mi-a dat add dupa un alt id deoarece vechil era pe ignore, ...am redevenit ,,amici" asa cum spunea el. A insistat si la cata durere era inca in sufletul meu am cedat iarasi, desi el nu vroia o relatie. Acum nu am mai rezistat sa fim amici cu beneficii asa cum dorea el si iar am dat ignore si pe al doilea id. Vad ca a incetat si cu telefoanele. Oare am scapat de tot? De dorit mi-as dori sa fiu cu el, deoarece nu am avut pe nimeni in toti acesti ani ( el a avut zeci). Stiu ca nu e normal..dar ma intreb de ce oare tot ma doare atat si nu pot sa il dau Dracului la cate mi-a facut si sa nu ma mai intereseze persoana lui. Zici ca e un iad viata mea sentimentala :-(
mcALINA
Postat pe 30 Decembrie 2010 13:03
De la: mcALINA, la data 2010-12-30 13:03:12Buna. Cine a spus ca prostia se plateste....bine a zis. Pe scurt la Revelion 2005 am inceput o relatie cu un amic. Dupa aproape 2 ani mi-a dat papucii pentru o colega de facultate de a lui. 4 luni nu am vorbit, nu ne uitam unul la celalalt desi eram in aceeasi gasca. Dupa aceste luni a insistat sa ne impacam si eu am zis da deoarece nu il uitasem si nu aveam pe nimeni. Dupa alte 7 luni de relatie mi-a dat iar papcuii afirmand ca vrea sa isi traiasca viata. Dupa o luna a venit plangand ca nu poate trai fara mine. Iar am cedat. Dupa alti aproape 2 ani iar mi-a dat papucii deoarece au existat niste conflicte intre familiile noastre si a zis k nu suporta. Alte 6 luni in care nu am avut nici un contact. Intamplarea a facut ca in iulie ne-am intalnit intamplator pe strada in Bucuresti. Mi-a dat add dupa un alt id deoarece vechil era pe ignore, ...am redevenit ,,amici" asa cum spunea el. A insistat si la cata durere era inca in sufletul meu am cedat iarasi, desi el nu vroia o relatie. Acum nu am mai rezistat sa fim amici cu beneficii asa cum dorea el si iar am dat ignore si pe al doilea id. Vad ca a incetat si cu telefoanele. Oare am scapat de tot? De dorit mi-as dori sa fiu cu el, deoarece nu am avut pe nimeni in toti acesti ani ( el a avut zeci). Stiu ca nu e normal..dar ma intreb de ce oare tot ma doare atat si nu pot sa il dau Dracului la cate mi-a facut si sa nu ma mai intereseze persoana lui. Zici ca e un iad viata mea sentimentala :-(



Inca te doare pentru ca ti-a dat papuceii de n ori. Esti ranita pentru ca ti-a facut flenduri orgoliul. Iti va trece doar dupa ce ii vei plati cu aceeasi moneda. Scoate-l din ignore list si trateaza-l cu indiferenta! Cand simti ca vrei sa-i vorbesti de sentimentele tale..."arde-ti" una peste fata si inghite-ti cuvintele.
mimi_ca29
Postat pe 30 Decembrie 2010 13:11
Aceste luni cat am fost ,,amici" am fost super indiferenta, m-am distrat, numai k in sinea mea ma durea foarte tare. El nu a reactionat in nici un fel.....nu il afecteaza nimic. Ii e indiferent ca ma distrez, ca imi pasa sau nu de el, pentru el oricum ar fi tot e bine. :-(
mcALINA
Postat pe 30 Decembrie 2010 13:42
Buna >:D< !. Am fost sji eu pusa intr-o situatie de genul acesta, doar ca nu a durat asa de mult ca sji la tine. Tin sa iti spun ca baiatul cu care am fost facea aproape la fel cu mine, sji ultima data knd a venit la mine sa ne impacam am spus ca accept, insa mi-am "batut joc" de el exact cum a facut el cu mine ... nu i-a fost tot una . A vazut ca nu ii mai tine figura si s-a dus dracului :D !. unde sta foarte bine :))) !.
Incearca sa nu ii mai raspunzi la telefoane daca mai insista sa te sune, daca te adauga pe mess, da-i ign ... sji incearca sa iti refaci viata cu altcineva... care te merita >:D< !. Numai bine !.
heypisica11
Postat pe 30 Decembrie 2010 13:55
De la: heypisica11, la data 2010-12-30 13:55:10Buna >:D< !. Am fost sji eu pusa intr-o situatie de genul acesta, doar ca nu a durat asa de mult ca sji la tine. Tin sa iti spun ca baiatul cu care am fost facea aproape la fel cu mine, sji ultima data knd a venit la mine sa ne impacam am spus ca accept, insa mi-am "batut joc" de el exact cum a facut el cu mine ... nu i-a fost tot una . A vazut ca nu ii mai tine figura si s-a dus dracului :D !. unde sta foarte bine :))) !.
Incearca sa nu ii mai raspunzi la telefoane daca mai insista sa te sune, daca te adauga pe mess, da-i ign ... sji incearca sa iti refaci viata cu altcineva... care te merita >:D< !. Numai bine !.


alta jjjj-ita
battleofwits
Postat pe 30 Decembrie 2010 13:57
>:P
heypisica11
Postat pe 30 Decembrie 2010 14:07
Dar de cate ori ai deschis topic mai telenovist-o???
roz5blue6lila7
Postat pe 30 Decembrie 2010 14:15
doua ori , din greseala....kill me if u can
mcALINA
Postat pe 30 Decembrie 2010 14:22
De la: mcALINA, la data 2010-12-30 14:22:47doua ori , din greseala....kill me if u can

nu vreau sa am pe nimeni pe constinta si sunt si pasnica, nu imi place violenta ! caterinca merge!
roz5blue6lila7
Postat pe 30 Decembrie 2010 14:28
Asculta-ma:am stat intr-o relatie toxica cu certuri si impacari aproape 2 ani.El se certa cu mn pur si simplu pt ca stia ca eu o sa ma intorc mereu.Daca tot timpul te vei intoarce asa va fi mereu.Mergi mai departe, clar, e greu,dar e sanatos pt tine si pt creierul tau.Gandeste-te in primul rand la santatea ta mentala si...daca tu nu te iubesti cine sa te iubeasca? O sa treaca, timpul le sterge pe toate
Laura333
Postat pe 10 Ianuarie 2011 13:24
De la: mcALINA, la data 2010-12-30 13:03:12Buna. Cine a spus ca prostia se plateste....bine a zis. Pe scurt la Revelion 2005 am inceput o relatie cu un amic. Dupa aproape 2 ani mi-a dat papucii pentru o colega de facultate de a lui. 4 luni nu am vorbit, nu ne uitam unul la celalalt desi eram in aceeasi gasca. Dupa aceste luni a insistat sa ne impacam si eu am zis da deoarece nu il uitasem si nu aveam pe nimeni. Dupa alte 7 luni de relatie mi-a dat iar papcuii afirmand ca vrea sa isi traiasca viata. Dupa o luna a venit plangand ca nu poate trai fara mine. Iar am cedat. Dupa alti aproape 2 ani iar mi-a dat papucii deoarece au existat niste conflicte intre familiile noastre si a zis k nu suporta. Alte 6 luni in care nu am avut nici un contact. Intamplarea a facut ca in iulie ne-am intalnit intamplator pe strada in Bucuresti. Mi-a dat add dupa un alt id deoarece vechil era pe ignore, ...am redevenit ,,amici" asa cum spunea el. A insistat si la cata durere era inca in sufletul meu am cedat iarasi, desi el nu vroia o relatie. Acum nu am mai rezistat sa fim amici cu beneficii asa cum dorea el si iar am dat ignore si pe al doilea id. Vad ca a incetat si cu telefoanele. Oare am scapat de tot? De dorit mi-as dori sa fiu cu el, deoarece nu am avut pe nimeni in toti acesti ani ( el a avut zeci). Stiu ca nu e normal..dar ma intreb de ce oare tot ma doare atat si nu pot sa il dau Dracului la cate mi-a facut si sa nu ma mai intereseze persoana lui. Zici ca e un iad viata mea sentimentala :-(

Draga mea,
Asculta ''Vis de femeie'' si fa la fel ca in cantec: spune-ti si tie si apoi si lui ''Viata nu-nepe si nu se termina cu tine". Nu mai suferi, e zadarnic si la fel de zadarnica va fii si viata ta. Timpul trece, nu vei fi tanara o vesnicie, asa cum nici el nu va fi crai toata viata. Gaseste-ti un baiat bun, fa-ti un rost si lasa - asa cum tu insati spui - dracului aceasta poveste care e pe cale sa te distruga. Totul depinde de tine. Imagineaza-ti ca esti la marginea unei prapastii in relatia cu el. Ce faci, te arunci sau te intorci la viata? Sunt atatia barbati de treaba in lumea asta si unul dintre ei sigur te va iubi. Trebuie sa crezi si se va intampla. Mult noroc!
gigi_oprea
Postat pe 10 Ianuarie 2011 23:39
De la: mcALINA, la data 2010-12-30 13:42:09Aceste luni cat am fost ,,amici" am fost super indiferenta, m-am distrat, numai k in sinea mea ma durea foarte tare. El nu a reactionat in nici un fel.....nu il afecteaza nimic. Ii e indiferent ca ma distrez, ca imi pasa sau nu de el, pentru el oricum ar fi tot e bine. :-(


Eu l-as cauta, m-as impaca cu el si intr-o zi l-as insela
_Cryssa_
Postat pe 11 Ianuarie 2011 09:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa il fac sa ma iubeasca mai mult? desi am facut si as mai face orice pentru el 4 De la: kudika041854 22 Octombrie 2009 19:51
Despartie:(( 8 De la: kudika120544 18 Februarie 2010 23:04
loc de dat cu capul...cele mai penibile motive de despartire... 129 De la: kudika032750 2 Noiembrie 2009 10:37
Decolorare? sau doar vopsire? HEELLLPPP 4 De la: Marina_Daniliuc_1 9 Octombrie 2013 18:45
Sarbatori 13 De la: kudika_nikole 31 Decembrie 2011 21:52