Setari Cookie-uri

O problema.

O sa incerc sa fiu cat se poate de direct.Eu am aproape 19 ani,ea lafel.Suntem(am fost defapt)impreuna 1 an si 5 luni,cu bune si rele ca in orice relatie,pana cand acu cateva saptamani cand s-a schimbat total.Prima data am crezut ca sunt eu nebun,dar nu era asa.2 saptamani tot se dadea "lovita",cauta scuze sa nu ne intalnim.Cum ne-am certat pe o chestie minora,gata,parca luase foc.A 2a zi m-a anuntat ca numai tine la mine, ca numai simte ca inainte,acea scanteie,ca i s-au schimbat sentimentele fata de mine, ca eu nu sunt de vina cu absolut nimic si ca nu merit o fata ca ea,merit ceva mai bun(insa asta e parerea ei), mi-a spus ca nu stie sa aprecieze,am zis ca e confuza si poate din cauza asta face asa.Am incercat sa o conving ca nu face bine, ca o sa regrete,iar ea fiind foarte orgolioasa nu o sa vina niciodata sa zica "imi pare rau",insa nici nu ma asculta.Am gresit si eu ca am cam exagerat cu convisu si mi-am calcat mult prea mult pe orgoliu.Intre timp,cum ne-am despartit,din cate mi-am dat si eu seama,si am si aflat s-a bagat un EL pe fir,el fiind chiar un coleg.Au inceput cu statu pe mess pana la 2-3 dimineata,mergea cu el sa-si cumpere nu stiu ce(in calitate de amica cica)cu mine nu prea mai avea timp sa vorbeasca,cand o sunam auzeam tastele cum ii scria,ma simteam dezamagit.insa ea imi spunea ca nu e nimic,ca sunt doar amici(acest el a mai incercat inaintea mea sa fie cu ea,dar l-a refuzat).Asa ca am incercat sa o las.desi imi e greu,imi vin in cap numai imagini cu ei doi dar am zis ca poate se gandeste,e o pers ff orgolioasa,si chiar mi-a spus ca ei ii plac tipii cu ff mult orgoliu.eu sunt orgolios,dar am incercat macar putin sa las de la mine,ca sa nu ne dam in cap ca nebunii,insa tot eu mi-am luat-o.M-am gandit ca poate ar trebui sa-i demonstrez ce a pierdut,si sa se intoarca sa aprecieze ce are.Chiar as dori un sfat...
ggg909
Postat pe 6 Ianuarie 2011 15:50
De la: ggg909, la data 2011-01-06 15:50:45O sa incerc sa fiu cat se poate de direct.Eu am aproape 19 ani,ea lafel.Suntem(am fost defapt)impreuna 1 an si 5 luni,cu bune si rele ca in orice relatie,pana cand acu cateva saptamani cand s-a schimbat total.Prima data am crezut ca sunt eu nebun,dar nu era asa.2 saptamani tot se dadea "lovita",cauta scuze sa nu ne intalnim.Cum ne-am certat pe o chestie minora,gata,parca luase foc.A 2a zi m-a anuntat ca numai tine la mine, ca numai simte ca inainte,acea scanteie,ca i s-au schimbat sentimentele fata de mine, ca eu nu sunt de vina cu absolut nimic si ca nu merit o fata ca ea,merit ceva mai bun(insa asta e parerea ei), mi-a spus ca nu stie sa aprecieze,am zis ca e confuza si poate din cauza asta face asa.Am incercat sa o conving ca nu face bine, ca o sa regrete,iar ea fiind foarte orgolioasa nu o sa vina niciodata sa zica "imi pare rau",insa nici nu ma asculta.Am gresit si eu ca am cam exagerat cu convisu si mi-am calcat mult prea mult pe orgoliu.Intre timp,cum ne-am despartit,din cate mi-am dat si eu seama,si am si aflat s-a bagat un EL pe fir,el fiind chiar un coleg.Au inceput cu statu pe mess pana la 2-3 dimineata,mergea cu el sa-si cumpere nu stiu ce(in calitate de amica cica)cu mine nu prea mai avea timp sa vorbeasca,cand o sunam auzeam tastele cum ii scria,ma simteam dezamagit.insa ea imi spunea ca nu e nimic,ca sunt doar amici(acest el a mai incercat inaintea mea sa fie cu ea,dar l-a refuzat).Asa ca am incercat sa o las.desi imi e greu,imi vin in cap numai imagini cu ei doi dar am zis ca poate se gandeste,e o pers ff orgolioasa,si chiar mi-a spus ca ei ii plac tipii cu ff mult orgoliu.eu sunt orgolios,dar am incercat macar putin sa las de la mine,ca sa nu ne dam in cap ca nebunii,insa tot eu mi-am luat-o.M-am gandit ca poate ar trebui sa-i demonstrez ce a pierdut,si sa se intoarca sa aprecieze ce are.Chiar as dori un sfat...
Si cam ce sfat ai vrea tu?
Valy90
Postat pe 6 Ianuarie 2011 15:55
pot sa-ti dau un singur sfat :ai rabdare sa mai cresti un pic !!!
anastasia_m
Postat pe 6 Ianuarie 2011 15:56
De la: ggg909, la data 2011-01-06 15:50:45O sa incerc sa fiu cat se poate de direct.Eu am aproape 19 ani,ea lafel.Suntem(am fost defapt)impreuna 1 an si 5 luni,cu bune si rele ca in orice relatie,pana cand acu cateva saptamani cand s-a schimbat total.Prima data am crezut ca sunt eu nebun,dar nu era asa.2 saptamani tot se dadea "lovita",cauta scuze sa nu ne intalnim.Cum ne-am certat pe o chestie minora,gata,parca luase foc.A 2a zi m-a anuntat ca numai tine la mine, ca numai simte ca inainte,acea scanteie,ca i s-au schimbat sentimentele fata de mine, ca eu nu sunt de vina cu absolut nimic si ca nu merit o fata ca ea,merit ceva mai bun(insa asta e parerea ei), mi-a spus ca nu stie sa aprecieze,am zis ca e confuza si poate din cauza asta face asa.Am incercat sa o conving ca nu face bine, ca o sa regrete,iar ea fiind foarte orgolioasa nu o sa vina niciodata sa zica "imi pare rau",insa nici nu ma asculta.Am gresit si eu ca am cam exagerat cu convisu si mi-am calcat mult prea mult pe orgoliu.Intre timp,cum ne-am despartit,din cate mi-am dat si eu seama,si am si aflat s-a bagat un EL pe fir,el fiind chiar un coleg.Au inceput cu statu pe mess pana la 2-3 dimineata,mergea cu el sa-si cumpere nu stiu ce(in calitate de amica cica)cu mine nu prea mai avea timp sa vorbeasca,cand o sunam auzeam tastele cum ii scria,ma simteam dezamagit.insa ea imi spunea ca nu e nimic,ca sunt doar amici(acest el a mai incercat inaintea mea sa fie cu ea,dar l-a refuzat).Asa ca am incercat sa o las.desi imi e greu,imi vin in cap numai imagini cu ei doi dar am zis ca poate se gandeste,e o pers ff orgolioasa,si chiar mi-a spus ca ei ii plac tipii cu ff mult orgoliu.eu sunt orgolios,dar am incercat macar putin sa las de la mine,ca sa nu ne dam in cap ca nebunii,insa tot eu mi-am luat-o.M-am gandit ca poate ar trebui sa-i demonstrez ce a pierdut,si sa se intoarca sa aprecieze ce are.Chiar as dori un sfat...

Probabil nu sunt persoana de la care astepti un sfat, dar nu ma pot abtine, asa ca eu tot ti-l dau: cuta o fata mai potrivita pentru tine pentru ca, degraba, ex-iubita nu se va mai intoarce. O va face doar atunci cand iti va fi tie mai bine cu alta.
Lucia38
Postat pe 6 Ianuarie 2011 15:58
De la: anastasia_m, la data 2011-01-06 15:56:36 pot sa-ti dau un singur sfat :ai rabdare sa mai cresti un pic !!!

cat sa creasca anastasio! poate sa se mai ingrase ca de inaltime nici vorba
pickard
Postat pe 6 Ianuarie 2011 16:01
De la: pickard, la data 2011-01-06 16:01:28
De la: anastasia_m, la data 2011-01-06 15:56:36 pot sa-ti dau un singur sfat :ai rabdare sa mai cresti un pic !!!

cat sa creasca anastasio! poate sa se mai ingrase ca de inaltime nici vorba



Carcotasule!!!
anastasia_m
Postat pe 6 Ianuarie 2011 16:02
De la: anastasia_m, la data 2011-01-06 16:02:44
De la: pickard, la data 2011-01-06 16:01:28
De la: anastasia_m, la data 2011-01-06 15:56:36 pot sa-ti dau un singur sfat :ai rabdare sa mai cresti un pic !!!

cat sa creasca anastasio! poate sa se mai ingrase ca de inaltime nici vorba



Carcotasule!!!


am sters eu ca daca vedeai ce scrisesem..!
pickard
Postat pe 6 Ianuarie 2011 16:04
De la: ggg909, la data 2011-01-06 15:50:45O sa incerc sa fiu cat se poate de direct.Eu am aproape 19 ani,ea lafel.Suntem(am fost defapt)impreuna 1 an si 5 luni,cu bune si rele ca in orice relatie,pana cand acu cateva saptamani cand s-a schimbat total.Prima data am crezut ca sunt eu nebun,dar nu era asa.2 saptamani tot se dadea "lovita",cauta scuze sa nu ne intalnim.Cum ne-am certat pe o chestie minora,gata,parca luase foc.A 2a zi m-a anuntat ca numai tine la mine, ca numai simte ca inainte,acea scanteie,ca i s-au schimbat sentimentele fata de mine, ca eu nu sunt de vina cu absolut nimic si ca nu merit o fata ca ea,merit ceva mai bun(insa asta e parerea ei), mi-a spus ca nu stie sa aprecieze,am zis ca e confuza si poate din cauza asta face asa.Am incercat sa o conving ca nu face bine, ca o sa regrete,iar ea fiind foarte orgolioasa nu o sa vina niciodata sa zica "imi pare rau",insa nici nu ma asculta.Am gresit si eu ca am cam exagerat cu convisu si mi-am calcat mult prea mult pe orgoliu.Intre timp,cum ne-am despartit,din cate mi-am dat si eu seama,si am si aflat s-a bagat un EL pe fir,el fiind chiar un coleg.Au inceput cu statu pe mess pana la 2-3 dimineata,mergea cu el sa-si cumpere nu stiu ce(in calitate de amica cica)cu mine nu prea mai avea timp sa vorbeasca,cand o sunam auzeam tastele cum ii scria,ma simteam dezamagit.insa ea imi spunea ca nu e nimic,ca sunt doar amici(acest el a mai incercat inaintea mea sa fie cu ea,dar l-a refuzat).Asa ca am incercat sa o las.desi imi e greu,imi vin in cap numai imagini cu ei doi dar am zis ca poate se gandeste,e o pers ff orgolioasa,si chiar mi-a spus ca ei ii plac tipii cu ff mult orgoliu.eu sunt orgolios,dar am incercat macar putin sa las de la mine,ca sa nu ne dam in cap ca nebunii,insa tot eu mi-am luat-o.M-am gandit ca poate ar trebui sa-i demonstrez ce a pierdut,si sa se intoarca sa aprecieze ce are.Chiar as dori un sfat...


nu stiu de ce , dar ma gandesc ca poate ea are dreptate in privinta ca meriti ceva mai bun ...gindeste-te si singur, daca ar tine la tine ca inainte , nu ar face prostia data....dar de fapt, poate ca aveti nevoie doar de o singura pauza, dupa care relatia voastra va avea o continuare fericita)).. gindeste-te bine si decide cum ve-i fi mai fericit...)
_Nina_
Postat pe 6 Ianuarie 2011 16:07
sunt femei pe toate drumurile ..ce te cramponezi de una care nu vrea sa stea cu tine,
parca ai fi copil mic care plange la masa ca nu-i da bomboane
battleofwits
Postat pe 6 Ianuarie 2011 16:16
Si cam ce sfat ai vrea tu?

daca este bine ce fac,daca ar trebui sa imi caut alta fata sau sa ii demonstrez ca face o greseala?
ggg909
Postat pe 6 Ianuarie 2011 16:25
De la: ggg909, la data 2011-01-06 16:25:24
daca este bine ce fac,daca ar trebui sa imi caut alta fata sau sa ii demonstrez ca face o greseala?


tu iti dai seama cat egoism se afla in vorbele tale?
daca ai iubit-o macar pentru o secunda in timpul petrecut impreuna, si nu ai folosit-o doar pentru a satisface nevoile ego-ului de a "avea" o femeie, eu zic ca in respect fata de secunda aia pe care nu multi o cunosc, sa o lasi in pace sa-si vada de viata ei, respectai decizia si incearca sa-ti vezi de viata ta in cel mai frumos mod posibil.

de unde atata ura fata de persoana iubita? auzi, sa-i demonstrezi "ce-a pierdut" ... daca chiar ai avut parte de acea secunda de iubire, multumestei pentru aceea secunda, eu zic chiar sa-i cumperi un buchet de flori si sa-i arati ca ii respecti decizia si ii multumesti pentru clipele frumoase petrecute impreuna (e pacat sa le arunci la guoi doar pentru ca ai egoul ranit, e stupid).

iar tu veziti de viata ta, si ai grija sa o traiesti in cel mai bun mod posibil (fara egoism) caci altfel nu vei face decat sa retraiesti genul asta de relatie/drama toata viata, cu toate femeile - problema nu e la ele, ci la tine si la ceea ce alegi sa-ti fie partenera in relatie
battleofwits
Postat pe 6 Ianuarie 2011 16:35
Ai idee cati papuci o sa mai dai si cati o sa mai primesti in viata?
Ce va tot agatati precum scaiul de o persoana cu care ati avut o poveste? Nu-i obligat nimeni sa stea cu tine mai mut decat isi doreste. Si nici tu, desigur.
S-a spus "Adio" intr-o relatie de catre unul din parteneri, Ura si la gara! Ca doar nu la cimitir sau la puscarie.. "ma omor sau te omor".

Faceti din asta o asa tragedie, de te iei cu mainile de cap! Te-a lasat pentru altul (sau nu). EI SI????
rashela
Postat pe 6 Ianuarie 2011 16:41
De la: battleofwits, la data 2011-01-06 16:35:06
De la: ggg909, la data 2011-01-06 16:25:24
daca este bine ce fac,daca ar trebui sa imi caut alta fata sau sa ii demonstrez ca face o greseala?


tu iti dai seama cat egoism se afla in vorbele tale?
daca ai iubit-o macar pentru o secunda in timpul petrecut impreuna, si nu ai folosit-o doar pentru a satisface nevoile ego-ului de a "avea" o femeie, eu zic ca in respect fata de secunda aia pe care nu multi o cunosc, sa o lasi in pace sa-si vada de viata ei, respectai decizia si incearca sa-ti vezi de viata ta in cel mai frumos mod posibil.

de unde atata ura fata de persoana iubita? auzi, sa-i demonstrezi "ce-a pierdut" ... daca chiar ai avut parte de acea secunda de iubire, multumestei pentru aceea secunda, eu zic chiar sa-i cumperi un buchet de flori si sa-i arati ca ii respecti decizia si ii multumesti pentru clipele frumoase petrecute impreuna (e pacat sa le arunci la guoi doar pentru ca ai egoul ranit, e stupid).


iar tu veziti de viata ta, si ai grija sa o traiesti in cel mai bun mod posibil (fara egoism) caci altfel nu vei face decat sa retraiesti genul asta de relatie/drama toata viata, cu toate femeile - problema nu e la ele, ci la tine si la ceea ce alegi sa-ti fie partenera in relatie


un coment sau mai bine zis niste ganduri, niste sfaturi de nota 10+... am ramas uimita....ceea ce-i ramane baiatului care a deschis subiectul , doar sa iti asculte sfaturile si cu siguranta va proceda corect!!! iar tie RESPECT
_Nina_
Postat pe 6 Ianuarie 2011 16:41
Va multumesc mult.daca s-ar putea,un moderator sa stearga subiectu...multumesc.
ggg909
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:32
De la: ggg909, la data 2011-01-06 16:25:24Si cam ce sfat ai vrea tu?

daca este bine ce fac,daca ar trebui sa imi caut alta fata sau sa ii demonstrez ca face o greseala?
Nu este bine ce faci las-o sa-si vada de viata ei si tu de a ta.capisi??
Valy90
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:45
da va multumesc mult mult de tot.chiar ma simt mai bine.
ggg909
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:47
De la: rashela, la data 2011-01-06 16:41:10Ai idee cati papuci o sa mai dai si cati o sa mai primesti in viata?
Ce va tot agatati precum scaiul de o persoana cu care ati avut o poveste? Nu-i obligat nimeni sa stea cu tine mai mut decat isi doreste. Si nici tu, desigur.
S-a spus "Adio" intr-o relatie de catre unul din parteneri, Ura si la gara! Ca doar nu la cimitir sau la puscarie.. "ma omor sau te omor".

Faceti din asta o asa tragedie, de te iei cu mainile de cap! Te-a lasat pentru altul (sau nu). EI SI????


rashela! cum poti asa de insensibila cu baiatul!?
pickard
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:49
De la: Lucia38, la data 2011-01-06 15:58:04
De la: ggg909, la data 2011-01-06 15:50:45O sa incerc sa fiu cat se poate de direct.Eu am aproape 19 ani,ea lafel.Suntem(am fost defapt)impreuna 1 an si 5 luni,cu bune si rele ca in orice relatie,pana cand acu cateva saptamani cand s-a schimbat total.Prima data am crezut ca sunt eu nebun,dar nu era asa.2 saptamani tot se dadea "lovita",cauta scuze sa nu ne intalnim.Cum ne-am certat pe o chestie minora,gata,parca luase foc.A 2a zi m-a anuntat ca numai tine la mine, ca numai simte ca inainte,acea scanteie,ca i s-au schimbat sentimentele fata de mine, ca eu nu sunt de vina cu absolut nimic si ca nu merit o fata ca ea,merit ceva mai bun(insa asta e parerea ei), mi-a spus ca nu stie sa aprecieze,am zis ca e confuza si poate din cauza asta face asa.Am incercat sa o conving ca nu face bine, ca o sa regrete,iar ea fiind foarte orgolioasa nu o sa vina niciodata sa zica "imi pare rau",insa nici nu ma asculta.Am gresit si eu ca am cam exagerat cu convisu si mi-am calcat mult prea mult pe orgoliu.Intre timp,cum ne-am despartit,din cate mi-am dat si eu seama,si am si aflat s-a bagat un EL pe fir,el fiind chiar un coleg.Au inceput cu statu pe mess pana la 2-3 dimineata,mergea cu el sa-si cumpere nu stiu ce(in calitate de amica cica)cu mine nu prea mai avea timp sa vorbeasca,cand o sunam auzeam tastele cum ii scria,ma simteam dezamagit.insa ea imi spunea ca nu e nimic,ca sunt doar amici(acest el a mai incercat inaintea mea sa fie cu ea,dar l-a refuzat).Asa ca am incercat sa o las.desi imi e greu,imi vin in cap numai imagini cu ei doi dar am zis ca poate se gandeste,e o pers ff orgolioasa,si chiar mi-a spus ca ei ii plac tipii cu ff mult orgoliu.eu sunt orgolios,dar am incercat macar putin sa las de la mine,ca sa nu ne dam in cap ca nebunii,insa tot eu mi-am luat-o.M-am gandit ca poate ar trebui sa-i demonstrez ce a pierdut,si sa se intoarca sa aprecieze ce are.Chiar as dori un sfat...

Probabil nu sunt persoana de la care astepti un sfat, dar nu ma pot abtine, asa ca eu tot ti-l dau: cuta o fata mai potrivita pentru tine pentru ca, degraba, ex-iubita nu se va mai intoarce. O va face doar atunci cand iti va fi tie mai bine cu alta.


doi mici orgoliosi Lucia
Histria
Postat pe 6 Ianuarie 2011 20:01
http://www.youtube.com/watch?v=iKvNiYHOTHA
mimi_ca29
Postat pe 6 Ianuarie 2011 20:24
De la: pickard, la data 2011-01-06 19:49:15
De la: rashela, la data 2011-01-06 16:41:10Ai idee cati papuci o sa mai dai si cati o sa mai primesti in viata?
Ce va tot agatati precum scaiul de o persoana cu care ati avut o poveste? Nu-i obligat nimeni sa stea cu tine mai mut decat isi doreste. Si nici tu, desigur.
S-a spus "Adio" intr-o relatie de catre unul din parteneri, Ura si la gara! Ca doar nu la cimitir sau la puscarie.. "ma omor sau te omor".

Faceti din asta o asa tragedie, de te iei cu mainile de cap! Te-a lasat pentru altul (sau nu). EI SI????


rashela! cum poti asa de insensibila cu baiatul!?


Sa fiu sincera, de cate ori citesc despre o despartire cu "dat papucii", ma pun DOAR in locul aluia de s-a saturat si vrea sa fie liber. Pai atunci, zic eu, sa nu imi ies din fire cand ma tine cu arcanu langa el/ea, daca eu nu vreau?
Ba mai mult, vrea sa se si "razbune", aratandu-mi ce grozav e el si ce lucru de pret am pierdut. De ce l-oi fi lasat daca era asa bun?
Zi si tu acum! :))
rashela
Postat pe 6 Ianuarie 2011 22:01
De la: ggg909, la data 2011-01-06 15:50:45O sa incerc sa fiu cat se poate de direct.Eu am aproape 19 ani,ea lafel.Suntem(am fost defapt)impreuna 1 an si 5 luni,cu bune si rele ca in orice relatie,pana cand acu cateva saptamani cand s-a schimbat total.Prima data am crezut ca sunt eu nebun,dar nu era asa.2 saptamani tot se dadea "lovita",cauta scuze sa nu ne intalnim.Cum ne-am certat pe o chestie minora,gata,parca luase foc.A 2a zi m-a anuntat ca numai tine la mine, ca numai simte ca inainte,acea scanteie,ca i s-au schimbat sentimentele fata de mine, ca eu nu sunt de vina cu absolut nimic si ca nu merit o fata ca ea,merit ceva mai bun(insa asta e parerea ei), mi-a spus ca nu stie sa aprecieze,am zis ca e confuza si poate din cauza asta face asa.Am incercat sa o conving ca nu face bine, ca o sa regrete,iar ea fiind foarte orgolioasa nu o sa vina niciodata sa zica "imi pare rau",insa nici nu ma asculta.Am gresit si eu ca am cam exagerat cu convisu si mi-am calcat mult prea mult pe orgoliu.Intre timp,cum ne-am despartit,din cate mi-am dat si eu seama,si am si aflat s-a bagat un EL pe fir,el fiind chiar un coleg.Au inceput cu statu pe mess pana la 2-3 dimineata,mergea cu el sa-si cumpere nu stiu ce(in calitate de amica cica)cu mine nu prea mai avea timp sa vorbeasca,cand o sunam auzeam tastele cum ii scria,ma simteam dezamagit.insa ea imi spunea ca nu e nimic,ca sunt doar amici(acest el a mai incercat inaintea mea sa fie cu ea,dar l-a refuzat).Asa ca am incercat sa o las.desi imi e greu,imi vin in cap numai imagini cu ei doi dar am zis ca poate se gandeste,e o pers ff orgolioasa,si chiar mi-a spus ca ei ii plac tipii cu ff mult orgoliu.eu sunt orgolios,dar am incercat macar putin sa las de la mine,ca sa nu ne dam in cap ca nebunii,insa tot eu mi-am luat-o.M-am gandit ca poate ar trebui sa-i demonstrez ce a pierdut,si sa se intoarca sa aprecieze ce are.Chiar as dori un sfat...


"sa se intoarca sa aprecieze ce are" si ce are? Eu cred ca de prea mult bine si de prea multa fericire a plecat,pe bune de nu-i asa!Cum sa lase ea bunatate de baiat,un inger fara aripioare...si sa sa duca la altu`?Nu? Mi se rupe...sufletul cand vad atatea "victime" ale iubirii
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 02:17
Buna seara.Ma numesc Iuliana si sant o femeie-n toata firea .Ma doare sufletulsa aud cum tineri cu toata viata-nainte se cramponeaza de lucruri minore.Mamicule sa stii ca-ntr-o dragoste este nevoie de doi si se pare ca tu esti singurul care iubeste .Daca te-ar fi iubit cu adevarat nu te-ar fi facut asa ceva .Bucurate ca a fost atat de slaba ,ca nici macar smechera n-a putut fi sa-si ascunda gandurile si planurile.Daca te-ar fi iubit cu adevarat n-ar fi renuntat asa de usor si de impertinent la tine . Aceasta persoana s-a purtat ca un Sfatul meu este sa nu disperi ca nu este singura femeie de pe lume si tu esti un suflet nobil daca i-ai trecut cu vedera toate magariile Nu te umili si incearca sa te iubesti si pe tine mai mult caci din moment ce existi inseamna ca d-zeu te iubeste iar tu ai obligatia de a te iubi .Debaraseazate de oamenii de proasta calitate caci daca nu facea acum ceea ce a facut facea mai tarzi pentru ca asa este ea Scutura-te aduna-te si spune -ti ca orgoliul are mai multe culori dar al ei este in doua karate.Nu-i da satisfactie ca suferi ca se va simti magulita Ignor-o sa se simta prost .CURAAAAAAJ
kudika323460
Postat pe 9 Ianuarie 2011 19:02
De la: kudika323460, la data 2011-01-09 19:02:23Buna seara.Ma numesc Iuliana si sant o femeie-n toata firea .Ma doare sufletulsa aud cum tineri cu toata viata-nainte se cramponeaza de lucruri minore.Mamicule sa stii ca-ntr-o dragoste este nevoie de doi si se pare ca tu esti singurul care iubeste .Daca te-ar fi iubit cu adevarat nu te-ar fi facut asa ceva .Bucurate ca a fost atat de slaba ,ca nici macar smechera n-a putut fi sa-si ascunda gandurile si planurile.Daca te-ar fi iubit cu adevarat n-ar fi renuntat asa de usor si de impertinent la tine . Aceasta persoana s-a purtat ca un Sfatul meu este sa nu disperi ca nu este singura femeie de pe lume si tu esti un suflet nobil daca i-ai trecut cu vedera toate magariile Nu te umili si incearca sa te iubesti si pe tine mai mult caci din moment ce existi inseamna ca d-zeu te iubeste iar tu ai obligatia de a te iubi .Debaraseazate de oamenii de proasta calitate caci daca nu facea acum ceea ce a facut facea mai tarzi pentru ca asa este ea Scutura-te aduna-te si spune -ti ca orgoliul are mai multe culori dar al ei este in doua karate.Nu-i da satisfactie ca suferi ca se va simti magulita Ignor-o sa se simta prost .CURAAAAAAJ


Si ma rog, de ce este ea o persona de proasta calitate daca nu-l iubeste pe dumnealui? Daca venea fata si povestea acelasi lucru, doar ca ea ar fi fost cea parasita, atunci asta de i-ai ridicat deja statuie, era ala demn de dispret.
Fiecare are doar o viata si si-o traieste langa cine considera ca ii este potrivit. Doar ca nu a ramas nefericita langa un tip pe care nu-l iubeste, n-o face o persona "demna de dispret". Jesus, ce gandire!
rashela
Postat pe 9 Ianuarie 2011 19:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti? 5 De la: yssablue 1 Iulie 2010 21:36
Am nevoie de ajutor.! 14 De la: zuraluca 7 Octombrie 2009 18:06
SFAT PLS 8 De la: kudika_34358 29 Aprilie 2013 13:47
Sufar si nu pot sa stau fara ea.... 91 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 1 August 2010 00:42
Cu ce-am gresit?Cu ce gresesc? 4 De la: 22 Ianuarie 2017 14:27