Setari Cookie-uri

M-a parasit din vina mea, dupa 3 ani, cum o pot aduce inapoi? Pentru ca este cu un alt baiat.

Salutare. Ma cheama Robert,sunt student si angajat.Acum 2 saptamani am suferit o extrem de grea despartire,care cred ca este din vina mea si vreau sa o aduc inapoi cu orice pret,as fi dispus sa fac absolut orice pentru ca altceva nu mai conteaza, nimic nu ma mai intereseaza. Am intalnit-o in anul 2 de facultate si alaturi de ea am petrecut tot restul facultatii. La inceput era extrem de posesiva si geloasa, pana si o prietena de-a ei se mira cum rezist eu cu ea in situatia aceea.Ei,atunci am inceput sa o urasc tot mai mult si orice faceam, faceam sa nu ii convina. Normal, ea pentru ca ma iubea era atat de geloasa si posesiva,dar nu avea motiv, nu am inselat-o nici macar odata si nici ea nu m-a inselat. Am facut-o sa sufere enorm in acesti 3 ani, de cateva ori am vrut sa o parasesc.Prima oara cand am vrut sa o parasesc m-a amenintat ca se omoara si apoi am continuat sa stau cu ea de frica sa nu isi faca ceva, deci atunci incepusem sa tin la ea.Cu timpul, la insistentele mele s-a schimbat, nu mai era geloasa, dar se pare ca eu nu m-am schimbat, pt ca se stie ca intr-o relatie fiecare trebuie sa mai lase de la el.Ea ar fi facut orice pentru mine, eram lumea ei,dar mie nu imi pasa, parca era ceva in interiorul meu care nu o vroia.Acum a terminat si ea facultatea si s-a angajat.Cum s-a angajat am observat o schimbare rea in comportamentul ei, a devenit foarte distanta. Cunoscuse pe cineva acolo pentru ca tot povestea la colegi cat de greu o duce cu mine, si un tip, cel cu care este acum, cred ca a reactionat si a facut-o sa fie cu el.Urmand sfatul unui prieten, intr-o seara am asteptat-o afara cu intentia de a vorbi cu ea, dar a iesit cu respectivul tinandu-se in brate si a mai si sarutat-o,moment in care mi-a cazut cerul in cap.Dati-mi va rog un sfat, cum as putea sa o aduc inapoi, mi-am cerut iertare de multe ori,am slabit kilograme bune,o visez in fiecare noapte. Ea este o persoana orgolioasa, si nu stiu ce as putea face, cum as putea sa procedez sa fie din nou cu mine. Ajutati-ma va rog!!:(:(:(
kudika419197
Postat pe 17 August 2011 09:19
din ce spui tu reiese ca ei nu i-a fost deloc bine cu tine? de ce o vrei inapoi? las-o sa fie fericita!
kiss_my_ass
Postat pe 17 August 2011 09:23

ps: un singur topic cred ca era suficient!
kiss_my_ass
Postat pe 17 August 2011 09:24
Parerea mea este sa o lasi in pace sa-si vada de viata.Trei ani de zile nu ti-au fost suficienti sa-ti dai seama ca o vrei langa tine?Doar dupa ce pierdeti persoana de langa voi va dati seama ca o iubiti?
Cauta-ti ceva de facut,citeste o carte ,plimba cainele si las-o pe ea sa fie fericita langa noul partener sau vrei sa o faci sa sufere in continuare?
piscolino
Postat pe 17 August 2011 09:30
De la: piscolino, la data 2011-08-17 09:30:21Parerea mea este sa o lasi in pace sa-si vada de viata.Trei ani de zile nu ti-au fost suficienti sa-ti dai seama ca o vrei langa tine?Doar dupa ce pierdeti persoana de langa voi va dati seama ca o iubiti?
Cauta-ti ceva de facut,citeste o carte ,plimba cainele si las-o pe ea sa fie fericita langa noul partener sau vrei sa o faci sa sufere in continuare?

ca sa nu mai fi nervoasa
steffy91
Postat pe 17 August 2011 11:45
De la: steffy91, la data 2011-08-17 11:45:27
De la: piscolino, la data 2011-08-17 09:30:21Parerea mea este sa o lasi in pace sa-si vada de viata.Trei ani de zile nu ti-au fost suficienti sa-ti dai seama ca o vrei langa tine?Doar dupa ce pierdeti persoana de langa voi va dati seama ca o iubiti?
Cauta-ti ceva de facut,citeste o carte ,plimba cainele si las-o pe ea sa fie fericita langa noul partener sau vrei sa o faci sa sufere in continuare?

ca sa nu mai fi nervoasa


mi-a trecut demult ,dar na asa-s io impulsiva
piscolino
Postat pe 17 August 2011 11:47
3 topicuri la fel? Asta e balbait? Sa ma "sinucida" careva sau sa-l opreasca pe baietu` asta
Barbie30_
Postat pe 17 August 2011 11:48
De la: Barbie30_, la data 2011-08-17 11:48:44 3 topicuri la fel? Asta e balbait? Sa ma "sinucida" careva sau sa-l opreasca pe baietu` asta


vai scumpo nu te stresa ,hai i-a o cafeluta e suparat baietu ce sa-i faci
piscolino
Postat pe 17 August 2011 11:53
De la: piscolino, la data 2011-08-17 11:53:52
De la: Barbie30_, la data 2011-08-17 11:48:44 3 topicuri la fel? Asta e balbait? Sa ma "sinucida" careva sau sa-l opreasca pe baietu` asta


vai scumpo nu te stresa ,hai i-a o cafeluta e suparat baietu ce sa-i faci


Crede-ma ca asta ma streseaza cel mai putin acum,ma asteapta un biblioraft de facturi de inregistrat asa ca....ma doare la basca de asa zisa durere a lui Nu o sa inteleg niciodata fenomenul asta,stai cu cineva nspe ani si nu simti nimic si dintr-o data te loveste iubirea
Barbie30_
Postat pe 17 August 2011 11:56
De la: Barbie30_, la data 2011-08-17 11:56:39
De la: piscolino, la data 2011-08-17 11:53:52
De la: Barbie30_, la data 2011-08-17 11:48:44 3 topicuri la fel? Asta e balbait? Sa ma "sinucida" careva sau sa-l opreasca pe baietu` asta


vai scumpo nu te stresa ,hai i-a o cafeluta e suparat baietu ce sa-i faci


Crede-ma ca asta ma streseaza cel mai putin acum,ma asteapta un biblioraft de facturi de inregistrat asa ca....ma doare la basca de asa zisa durere a lui Nu o sa inteleg niciodata fenomenul asta,stai cu cineva nspe ani si nu simti nimic si dintr-o data te loveste iubirea


nu esti singura stai linistita,da daca tot ai chef de lucru iti mai trimit si eu de la mine ,vreo n-spee mii de facturi ,dispozitii de plata si vreo cateva delegatii
piscolino
Postat pe 17 August 2011 12:00

Poti sa-mi trimiti da nu azi ca n-am timp sa le termin pe toate pana la 17.30 si yo ma nervozez daca nu sunt la zi cu toate
Hai ca ma apuc de ele,te pupacesc
Barbie30_
Postat pe 17 August 2011 12:03
De la: Barbie30_, la data 2011-08-17 12:03:05
Poti sa-mi trimiti da nu azi ca n-am timp sa le termin pe toate pana la 17.30 si yo ma nervozez daca nu sunt la zi cu toate
Hai ca ma apuc de ele,te pupacesc


spor sa ai ,io mai las si pe maine ca cine stie poate nu mai tre facute
piscolino
Postat pe 17 August 2011 12:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de o trezire sau incurajare?..ce ziceti 20 De la: R0MW4LD 5 Februarie 2011 02:06
ce e de facut cand nu te mai iubeste 14 De la: andreea1976 9 Iunie 2009 17:25
VA ROG MULT AM NEVOIE DE O PARERE DIN PARTEA TUTUROR! VA MULTUMESC 29 De la: _Cryssa_ 20 Martie 2011 21:46
Am incercat...nu reusesc 32 De la: ionelaela 10 Octombrie 2009 01:05
ce sa fac sa ma impac cu fosta iubita 69 De la: carteraru_vali 13 Septembrie 2012 17:00