Setari Cookie-uri

Vreau si eu un sfat...

Buna tuturor...sunt o mamica tanara de 21 de ani si am un copilas de 3 ani...dar avem probleme cu "tati"...mereu ne certam din orice motiv neinsemnat si am ajuns sa-mi dea o palma cei mai rau fata de copil...ce sa fac akuma?Nu stiu dak ii bine sa il despart pe copil de tata....copilul tinee mult la el...ce sa fac akuma?cine ma poate ajuta cu un sfat?
kudika061573
Postat pe 7 Ianuarie 2011 14:00
De la: kudika061573, la data 2011-01-07 14:00:49Buna tuturor...sunt o mamica tanara de 21 de ani si am un copilas de 3 ani...dar avem probleme cu "tati"...mereu ne certam din orice motiv neinsemnat si am ajuns sa-mi dea o palma cei mai rau fata de copil...ce sa fac akuma?Nu stiu dak ii bine sa il despart pe copil de tata....copilul tinee mult la el...ce sa fac akuma?cine ma poate ajuta cu un sfat?



Imi pare rau pentru situatia in care te afli. Sper sa nu-mi sara lumea-n cap din nou dar, daca ai posibilitati, pleaca acum. Azi o palma, maine... Oricum nu e sanatos pentru copil, el nu merita sa traiasca langa un bou!
mimi_ca29
Postat pe 7 Ianuarie 2011 14:06

Imi pare rau pentru situatia in care te afli. Sper sa nu-mi sara lumea-n cap din nou dar, daca ai posibilitati, pleaca acum. Azi o palma, maine... Oricum nu e sanatos pentru copil, el nu merita sa traiasca langa un bou! [/quote]

nu stiu de ce dar am eu o presimtire ca ea nici de muncit nu munceste, asta este daca faci copii la 18 ani cand tot ce zboara se mananca, suporti consecintele
visan_georgiana
Postat pe 7 Ianuarie 2011 14:12

Imi pare rau pentru situatia in care te afli. Sper sa nu-mi sara lumea-n cap din nou dar, daca ai posibilitati, pleaca acum. Azi o palma, maine... Oricum nu e sanatos pentru copil, el nu merita sa traiasca langa un bou! [/quote]

nu stiu de ce dar am eu o presimtire ca ea nici de muncit nu munceste, asta este daca faci copii la 18 ani cand tot ce zboara se mananca, suporti consecintele
visan_georgiana
Postat pe 7 Ianuarie 2011 14:13
dai viteza pana poti. ala nu e intreg la minte care iti da o palma si mai ales fata de copil. probabil e gelos si de aia va certati din orice. nu-l ierta. am trecut si eu prin asa ceva,bn nu am copil de la el,nici nu mi-as dori.daca a indraznit sa iti dea o palma o sa iti mai dea,prima palma e greu de dat ca restu vin fara sa iti dai seama
kudika017543
Postat pe 7 Ianuarie 2011 14:23
De la: kudika061573, la data 2011-01-07 14:00:49Buna tuturor...sunt o mamica tanara de 21 de ani si am un copilas de 3 ani...dar avem probleme cu "tati"...mereu ne certam din orice motiv neinsemnat si am ajuns sa-mi dea o palma cei mai rau fata de copil...ce sa fac akuma?Nu stiu dak ii bine sa il despart pe copil de tata....copilul tinee mult la el...ce sa fac akuma?cine ma poate ajuta cu un sfat?


Cel mai bine ar fi intai sa stai de vorba cu ''tati'', apoi sa iei o decizie (cu sau fara el).
In discutie ii vei detalia tot ce ai pe suflet si eventual puteti gasi o solutia la certurile voastre (ma indoiesc, dar merita incercat).
Nu e posibil ca un copil (oricat ar avea) sa asiste la certurile parintilor si mai ales la palme, care mai tarziu se vor transforma sau inmulti...Chiar daca voi nu va certati de fata cu el mereu, sa stii ca un copil simte mult mai mult decat lasa parintii sa vada el, sau decat isi inchipuie parintii ca pricepe copilul.
Cum o sa vada la voi ca va purtati asa o sa faca si el cand va avea o familie...implicatile sunt foarte mari sa stii.
Iar daca te hotarasti sa pleci, vei stabili impreuna cu el un program de vizita si pensie alimentara, ca micutul sa nu fie afectat...prea mult
pinguina
Postat pe 7 Ianuarie 2011 14:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pt barbati 87 De la: yrtdssdd 12 Iulie 2009 22:55
CE PARERE AVETI DESPRE FENOMENUL ALAYNA???? 30 De la: anita_ro2007 24 Noiembrie 2008 17:33
Femeie tanara, Barbat matur 74 De la: Max2 16 Noiembrie 2011 21:18
Nu stiu ce sa mai fac! 1 De la: kudika_1027885 3 Iulie 2017 10:37
barbatul mai mic decat femeia...!? 137 De la: rashela 16 Septembrie 2011 18:11