Setari Cookie-uri

Mai este ceva de facut?S-au gata...este totul pierdut desi il iubesc...

Am nevoie de parerea vostra,mai e oare ceva de facut?se mai pot schimba cumva lucrurile?sau este totul pierdut?

Povestea mea:

Am avut o relatie de cam o saptamana cu un baiat pe care-l cunosteam de vreo 5 ani.Eu am 19 ani el are vreo 23.Mentionez ca el tocmai se intorsasa din Marea Britanie.Pe data de 22 dec am vorbit la telefon cateva ore si a 2-a zi eu si mama ne-am dus la el.(mamele nostre sunt/erau prietene de vreo 6 ani).Cand m-am dus acolo am vb si am acceptat sa am o relatie cu el.A 2-a zi el insa a plecat la tara la bunicii sai.Astfel nu am reusit sa ne petrecem Craciunul impreuna.Insa in acest timp am vorbit destul de mult.S-a intors in ziua de revelion.Revelionul dorisem sa-l facem impreuna care de altfel din diverse motive nu l-am facut.Pe data de 2 ian,m-am dus din nou la el cu mama fiind chemata acolo de sora sa.Am vorbit si s-au intamplat anumite gesturi ca intre prieteni:saruturi,atingeri etc.A 2-a zi el trebuie teoretic sa vina la mine,lucru care nu s-a intamplat.L-am sunat de nenumarate ori si nu mi-a raspuns de vreo 3 ori dandu-mi chiar ocupat.Apoi spre seara intr-un tarziu mi-a trimis un sms in care scria: "cred ca nu ne potrivim".Am ramas masca,nu ma asteptam la asa ceva si i-am trimis mesaj "adik pui capat la tot si de aceea nu rasp la tel?" si mi-a rasp "exact."Asta a fost tot in acea zis,practic nu intelegeam nimic.A doua zi am vb putin prin mesaje si seara m-a sunat.In acea convorbire m-a facut sa cred ca pusasa capat pt k ii zisam sa vb la mn.Am lasat totul asa,la cerera lui am acceptat sa ramane amici,desi eram constienta ca simt cu totul altceva pt el.Cateva zile nici unul dintre noi nu a mai dat niciun semn de viata.In aceasta seara insa m-a sunat si mi-a spus ca se reintorce in Marea Britanie pt k nu mai are pt ce sa ramana in Romania.Nu mi-a venit sa cred,parca mi s-a cutremurat pamantul sub picioare.Am vorbit diverse lucruri,despre ce s-a intamplat si practic am inteles totul in aceasta seara.In toata aceasta poveste se pare ca eu sunt cea care a gresit.si poate ca asa si este.Aik nush cum dar se pare ca el a aflat ca eu i-am povestit mamei ce am vb cu el la tel,ma rog am facut asta pt k am fost de multe ori dezamagita in viata si am dorit o parere insa el a interpretat lucrurile altfel.Mentionez ca in orele pe care le-am vb cu el la tel am vb diferse lucruri chiar si intimitati.el aflat ca nu mai sunt virgina (si acest lucru are o alta poveste mai naspa care ma face sa ma judec si sa altfel).Si in anumite momente ale intalnirilor nostre eu l-am cam respis adik intr-un timp il sarutam apoi nu o mai facem si nu ii permiteam sa ma atinga in anumite zone.Nush el acum are impresia ca nu am tinut la el,sa sunt o pers rece si nush.Idee e ca eu tin enorm la el,chiar il iubesc si as face orice pt el chiar si in acest moment.Chiar mi-as dori sa pot da timpul inapoi sa nu mai fac acea greseala.Faptul ca pleaca din romania poate pt totdeauna ma face sa ma simt jalnic,parca sa termina lumea..nush este un gol in mn.Mi-as dori sa pot sa fac ceva sa nu mai plece pt k chiar il iubesc :(( Insa acele gesturi ale mele l-au departat de mn,desi l-am respins atunci pt k simteam o emotie ce nu o simtisem cu nimeni si nu stiam ce e cu mn,insa nush nu pot sa-i zic asta.Adik il iubesc,si de fapt nu l-am respins insa el asa a interpretat.El chiar mi-a dorit sa am parte de o viata fericita si eu de asemenea lui.A ramas ca mai vb maine.Astazi am vb ca intotdeauna diverse lucruri,nush ma face sa ma simt eu,poate speciala prin felul sau de a fi si faptul ca luni seara pleca ma face sa ma simt f prost.As vrea sa nu plece,sa pot sa-i spun ca-l iubesc, mi-as dori sa mai existe o sansa sa pot sa-l opresc dar nush cred ca nu este posibil asa ceva.
Stiu ca am scris f mult insa chiar am nevoie de o parere.Ce as putea sa mai fac?chiar s-a terminat totul?
va rog fara comentari rautacioase..doresc doar o parere sincera
Adella92
Postat pe 7 Ianuarie 2012 01:27
O sa-ti dau parerea mea. Nu vreau sa crezi ca este rautacioasa sper doar ca sa iei invatatura din ea. In primul rand in momentul in care incepi o relatie contezi tu ceea ce esti in momentul de fata. Nu conteaza ca esti sau nu mai iesti virgina - asta sa-ti iasa din cap, in al doilea rand daca vroia sa fie cu tine cu adevarat facea tot posibilul sa petreceti revelionul si craciunul impreuna si in altreilea rand nu are importanta faptul ca tu i-ai vorbit mamei tale despre relatie ai facut foarte bine. Ideea este ca el nu te-a iubi si nu te iubeste oricat de dureros ar fi lucrul acesta va trebui sa te conformezi cu ideea aceasta. In priml rand a incercat sa te atinga in locuri intime foarte repede - de asemenea ati si inceput o relatie rapid ati fi avut nevoie de mai mult timp sa va cunoasteti - in al doilea rand nu ti-a raspuns la telefon pentru ca nu vroia sa fie deranjatt - poate in momentul acela facea sport cu vreouna , tu nu fi fraiera i-ati gandul de la el - nici macar nu te-ar merita intr-o relatie. Mai este o varianta aceea ca el a vrut ca tu sa nu suferi si astfel a renuntat - poate el dorea sa te aiba doar ca partenera de sex ...Viata este crunta uneori...

Tu ai procedat corect in totul asta este nu trebuie sa te lasi infranta mergi mai departe viata este frumoasa si inca esti tanara ai timp suficient sa intalnesti alti baieti...

Bafta
kudika_nikole
Postat pe 7 Ianuarie 2012 01:40
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-07 01:40:44O sa-ti dau parerea mea. Nu vreau sa crezi ca este rautacioasa sper doar ca sa iei invatatura din ea. In primul rand in momentul in care incepi o relatie contezi tu ceea ce esti in momentul de fata. Nu conteaza ca esti sau nu mai iesti virgina - asta sa-ti iasa din cap, in al doilea rand daca vroia sa fie cu tine cu adevarat facea tot posibilul sa petreceti revelionul si craciunul impreuna si in altreilea rand nu are importanta faptul ca tu i-ai vorbit mamei tale despre relatie ai facut foarte bine. Ideea este ca el nu te-a iubi si nu te iubeste oricat de dureros ar fi lucrul acesta va trebui sa te conformezi cu ideea aceasta. In priml rand a incercat sa te atinga in locuri intime foarte repede - de asemenea ati si inceput o relatie rapid ati fi avut nevoie de mai mult timp sa va cunoasteti - in al doilea rand nu ti-a raspuns la telefon pentru ca nu vroia sa fie deranjatt - poate in momentul acela facea sport cu vreouna , tu nu fi fraiera i-ati gandul de la el - nici macar nu te-ar merita intr-o relatie. Mai este o varianta aceea ca el a vrut ca tu sa nu suferi si astfel a renuntat - poate el dorea sa te aiba doar ca partenera de sex ...Viata este crunta uneori...

Tu ai procedat corect in totul asta este nu trebuie sa te lasi infranta mergi mai departe viata este frumoasa si inca esti tanara ai timp suficient sa intalnesti alti baieti...

Bafta


asa am crezut zilelea astea ca nu tine deloc la mn...si de craciun a fost la tara la bunici am vb cu el toata seara la tel..iar de revelion s-a dus pana in targu jiu la o sora ca la trimis maicasa.Si nush chiar asa credeam ca nu a tinut deloc la mn insa telefonul de azi ma facu sa ma simt naspa si aiurea deveni foarte confuza...zilele astea am incercat sa rad sa glumesc si sa uit ce simt pt el dar acum totul reiesi la iveala.Poate chiar ai dreptate adik imi zisa ca vom mai vb pe net dar ca-mi doresti sa fiu fericita si ca el este posibil sa ramana acolo,nu doreste sa se mai intoarca in romania.Nush faza e ca sunt in dubi,nush ce e cu mine...decand am vb cu el am fost foarte confuza (de cand am inceput relatia cu el)...insa nush daca mai trebuie sa fac ceva sau sa las lucrurile asa..de aceea si am apelat la aceasta comunitate pt k sunt foarte confuza.
Adella92
Postat pe 7 Ianuarie 2012 01:56
Eu una nu inteleg prea bine motivul pentru care el sa suparat - deoarece i-ai povestit mamei tale totul ??? Ce ti-a reprosat la telefon ??? Oricum eu daca as fi in situatia ta ias zice simplu atat - daca tu consideri ca nu ne potrivim atunci asta este ne vedem fiecare de drum- si cu asta basta, si daca nu ar intelege si ar incerca sa ma invinovateasca l-as lasa in pace si nu ias mai acorda atentie. Gandeste-te ca oricum el pleaca in Maria Britanie... crezi ca ar renunta sa plece pentru tine ??? Fi serioasa nu te iubeste si gata. Ar trebui sa-ti iei gandul de la el...Cunosc sentimentul - este rau sa te deschizi in fata unei persoane si pe urma sa te simti tradata - dar asa sunt unele persoane nu sunt indicate pentru noi intodeauna exista altele mai bune...iar din greseli invatam...nu te mai stresa pentru ceva ce nu are rost...lasa-l sa creada ce vrea el stie foarte bine ce ai simtit si ce simti pentruu el ...
kudika_nikole
Postat pe 7 Ianuarie 2012 02:11
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-07 02:11:23Eu una nu inteleg prea bine motivul pentru care el sa suparat - deoarece i-ai povestit mamei tale totul ??? Ce ti-a reprosat la telefon ??? Oricum eu daca as fi in situatia ta ias zice simplu atat - daca tu consideri ca nu ne potrivim atunci asta este ne vedem fiecare de drum- si cu asta basta, si daca nu ar intelege si ar incerca sa ma invinovateasca l-as lasa in pace si nu ias mai acorda atentie. Gandeste-te ca oricum el pleaca in Maria Britanie... crezi ca ar renunta sa plece pentru tine ??? Fi serioasa nu te iubeste si gata. Ar trebui sa-ti iei gandul de la el...Cunosc sentimentul - este rau sa te deschizi in fata unei persoane si pe urma sa te simti tradata - dar asa sunt unele persoane nu sunt indicate pentru noi intodeauna exista altele mai bune...iar din greseli invatam...nu te mai stresa pentru ceva ce nu are rost...lasa-l sa creada ce vrea el stie foarte bine ce ai simtit si ce simti pentruu el ...

da asa se pare pt k la telefon (cica ca amici vorbind...ca teoretic acum suntem doar amici) mi-a zis ca l-a deranjat ca i-am zis mamei tot ca daca acum am facut asa,as fi facut mereu asa si ca relatia o aveam cu el nu cu mama.Nush ai dreptate am fost f deschisa cu el..si chiar ma simteam bn cu el..numai ca eu l-am cam respins din cauza emotiilor nejustificate si etc.Nu stiu nu cred ca acum s-ar mai razgandi pt ca are totul planui maine isi face bagajele pt k ii ia cam o saptamana sa ajunga in Marea Britanie.Asa ca nush...el imi zisasa de cand incepusem relatia ca daca se dovedea ca e ceva serios si de durata intre noi ar fi ramas.Insa chiar nush ce sa cred.Chiar sunt eu vinovata?!sau chiar ar mai fi ceva de facut....nu stiu...sunt intrebari la care nu-mi pot raspunde singura,pare dificil. si multumesc frumos pt raspunsuri :-*
Adella92
Postat pe 7 Ianuarie 2012 02:17
De la: Adella92, la data 2012-01-07 02:17:46
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-07 02:11:23Eu una nu inteleg prea bine motivul pentru care el sa suparat - deoarece i-ai povestit mamei tale totul ??? Ce ti-a reprosat la telefon ??? Oricum eu daca as fi in situatia ta ias zice simplu atat - daca tu consideri ca nu ne potrivim atunci asta este ne vedem fiecare de drum- si cu asta basta, si daca nu ar intelege si ar incerca sa ma invinovateasca l-as lasa in pace si nu ias mai acorda atentie. Gandeste-te ca oricum el pleaca in Maria Britanie... crezi ca ar renunta sa plece pentru tine ??? Fi serioasa nu te iubeste si gata. Ar trebui sa-ti iei gandul de la el...Cunosc sentimentul - este rau sa te deschizi in fata unei persoane si pe urma sa te simti tradata - dar asa sunt unele persoane nu sunt indicate pentru noi intodeauna exista altele mai bune...iar din greseli invatam...nu te mai stresa pentru ceva ce nu are rost...lasa-l sa creada ce vrea el stie foarte bine ce ai simtit si ce simti pentruu el ...

da asa se pare pt k la telefon (cica ca amici vorbind...ca teoretic acum suntem doar amici) mi-a zis ca l-a deranjat ca i-am zis mamei tot ca daca acum am facut asa,as fi facut mereu asa si ca relatia o aveam cu el nu cu mama.Nush ai dreptate am fost f deschisa cu el..si chiar ma simteam bn cu el..numai ca eu l-am cam respins din cauza emotiilor nejustificate si etc.Nu stiu nu cred ca acum s-ar mai razgandi pt ca are totul planui maine isi face bagajele pt k ii ia cam o saptamana sa ajunga in Marea Britanie.Asa ca nush...el imi zisasa de cand incepusem relatia ca daca se dovedea ca e ceva serios si de durata intre noi ar fi ramas.Insa chiar nush ce sa cred.Chiar sunt eu vinovata?!sau chiar ar mai fi ceva de facut....nu stiu...sunt intrebari la care nu-mi pot raspunde singura,pare dificil. si multumesc frumos pt raspunsuri :-*


Asta ce ai scris tu aici ,,mi-a zis ca l-a deranjat ca i-am zis mamei tot ca daca acum am facut asa,as fi facut mereu asa si ca relatia o aveam cu el nu cu mama'' - a fost de fapt un pretext sa se scape de tine si sa pici tu vinovata iar el sa iasa cu fata curata. Daca atat gandeste inseamna ca are gandirea limitata - cum sa te judece asa de repede si voi deabia ati fost inceput o relatie...Faptul ca l-ai respins din cauza emotilor trebuiau sa-l atraga. Nu s-ar razgandi stia deja destul de bine ca o sa se reintoarca acolo inca de cand a venit in tara - parerea mea este ca si-ar fi dorit cu tine o aventura si si-a dat seama ca tu nu esti adepta aventurilor. Nu-l crede asta ,, ca ar fi ramas daca s-ar fi adeverit ceva serios'' Cand intr-o saptamana doua sau cat timp ati avut relatia ??? Sa se adevereasca asa ceva este nevoie de timp...Tu nu esti vinovata de nimic pentru ca ai fost corecta fata de el tot timpul el este singurul vinovat pentru ca este unn bou nu ar fi trebuit sa-ti faca promisiuni si sa-ti zica vorbe dulci daca nu le simtia. Nu ar mai fi prea multe de facut ...decat ca tu sa te linistesti si sa ramai cu inima impacata ca nu esti vinovata de nimik. Mai mult arata-i ca nu te doare - ai zis ca acuma sunteti amiki daca vrei poti sa-ti iei ramas bun de la el...si sa-i zici ca na fost sa fie si asta este - nu-i arata ca esti afectata de plecarea lui ...stiu ca-ti vine greu dar trebe sa sti sa-ti impui punctul de vedere si sa nu te lasi calcata in picioare ...
kudika_nikole
Postat pe 7 Ianuarie 2012 02:30
Eu una un astfel de baiat l-as trata cu indiferenta - as vorbi cu el dar de la distanta si doar ca amika ...nu te merita itizic eu iar tu nu meriti sa-ti pierzi vremea pentru un astfel de om. In momentul in care un baiat iubeste o fata face tot posibilul sa ramana cu ea ...exact cum esti tu in momentul de fata ...stiu ca ai face tot posibilul sa-l opresti sa nu plece pentru ca ti la el ...insa din pacate el nu simte la fel... daca faci cum am scris mai sus nu vei avea regrete ....iar daca incepe sa te invinovateasca din nou da-i pace nu-i mai acorda atentie...capul sus si mergi mai departe trebuie sa fi ambitioasa si optimista ...inseamna ca nu este barbatul potrivit...

Nu te grabi ca esti tanara si ai o viata inainte...si eu am trecut prin ce treci tu stiu cum este ....dar inceaca sa gandesti pozitiv si sa ai o parere pozitiva despre tine ...nu incerca sa-ti cauti vina si dimotriva cauta sa te dezvinovatesti....pentru ca in realitate tu chiar nu ai nici o vina ....
kudika_nikole
Postat pe 7 Ianuarie 2012 02:40
Adella sper sa iei o decizie inteleapta ...

Sa-mi zici si mie cum mai decurg lucrurile daca pot sa te mai ajut cu vreun sfat o voi face cu cea mai mare placere...
kudika_nikole
Postat pe 7 Ianuarie 2012 02:43
multumesc pt pareri...sincer cred ca imi ramane decat sa-l uit si sa ma limitez la aceasta relatie de amicitie. Pentru ca probabil el chiar va pleca luni seara.Chiar trebuia sa plece de marti dar i se anulase biletul de avion nush din ce motive.
Asa ca nu-mi ramane decat uitare,pt k daca ar depinde numai de mn poate as incerca totul...dar depinde si de el.Si daca el pleca alta solutie nu exista.Si da ai dreptate tin f mult la el...faza e ca lucrurile avansasera in scurt timp...imi propusasa sa locuim impreuna...imi spusasa ca tine la mn in ziua de Craciun si apoi totul s-a terminat brusc si fara inteles.Si cum chiar tu ti-ai dat seam as face orice...as fi dispusa sa merg pana la ultimul punct daca as putea..dar asta e.Desi regret nu ramane decat sa-mi continui viata
Adella92
Postat pe 7 Ianuarie 2012 02:55
De la: Adella92, la data 2012-01-07 02:55:45multumesc pt pareri...sincer cred ca imi ramane decat sa-l uit si sa ma limitez la aceasta relatie de amicitie. Pentru ca probabil el chiar va pleca luni seara.Chiar trebuia sa plece de marti dar i se anulase biletul de avion nush din ce motive.
Asa ca nu-mi ramane decat uitare,pt k daca ar depinde numai de mn poate as incerca totul...dar depinde si de el.Si daca el pleca alta solutie nu exista.Si da ai dreptate tin f mult la el...faza e ca lucrurile avansasera in scurt timp...imi propusasa sa locuim impreuna...imi spusasa ca tine la mn in ziua de Craciun si apoi totul s-a terminat brusc si fara inteles.Si cum chiar tu ti-ai dat seam as face orice...as fi dispusa sa merg pana la ultimul punct daca as putea..dar asta e.Desi regret nu ramane decat sa-mi continui viata

intr-o saptamana sa-l iubesti asa de mult daca el nu te-a placut asa cum esti uita-l si mergi mai departe...lumea nu se sfarseste la un singur baiat
steffy91
Postat pe 7 Ianuarie 2012 11:50
da stefy stiu ca pare imposibil,nush nici eu daca chiar e iubire sau daca doar tin f mult la el.Cu cn am vb si am spus ce simt,ce as fi in stare sa fac zic ca e iubire.Nush ce ce simt si am simtit pt el (desi nu e primul prieten pe care-l am) e nou,am ajuns sa nu mai stiu ce este cu mine ce simt si dc simt asta.Da cu sigurata nu se sfarseste lume insa chiar imi pare enorm de rau ca pleaca,as vrea sa ramana in Romania...dar daca va pleca nu am decat sa-l uit...mai ales ca e posibil ca el sa ramana acolo,sa se stabileasca acolo.
Adella92
Postat pe 7 Ianuarie 2012 15:34
De la: Adella92, la data 2012-01-07 15:34:26da stefy stiu ca pare imposibil,nush nici eu daca chiar e iubire sau daca doar tin f mult la el.Cu cn am vb si am spus ce simt,ce as fi in stare sa fac zic ca e iubire.Nush ce ce simt si am simtit pt el (desi nu e primul prieten pe care-l am) e nou,am ajuns sa nu mai stiu ce este cu mine ce simt si dc simt asta.Da cu sigurata nu se sfarseste lume insa chiar imi pare enorm de rau ca pleaca,as vrea sa ramana in Romania...dar daca va pleca nu am decat sa-l uit...mai ales ca e posibil ca el sa ramana acolo,sa se stabileasca acolo.


Deschide-ti ochi si nu dormi...este foarte clar totul ...
kudika_nikole
Postat pe 7 Ianuarie 2012 15:45
De la: Adella92, la data 2012-01-07 02:17:46

da asa se pare pt k la telefon (cica ca amici vorbind...ca teoretic acum suntem doar amici) mi-a zis ca l-a deranjat ca i-am zis mamei tot ca daca acum am facut asa,as fi facut mereu asa si ca relatia o aveam cu el nu cu mama.Nush ai dreptate am fost f deschisa cu el..si chiar ma simteam bn cu el..numai ca eu l-am cam respins din cauza emotiilor nejustificate si etc.Nu stiu nu cred ca acum s-ar mai razgandi pt ca are totul planui maine isi face bagajele pt k ii ia cam o saptamana sa ajunga in Marea Britanie.Asa ca nush...el imi zisasa de cand incepusem relatia ca daca se dovedea ca e ceva serios si de durata intre noi ar fi ramas.Insa chiar nush ce sa cred.Chiar sunt eu vinovata?!sau chiar ar mai fi ceva de facut....nu stiu...sunt intrebari la care nu-mi pot raspunde singura,pare dificil. si multumesc frumos pt raspunsuri :-*


El a avut de ales intre a pleca in Marea Britanie si in a ramane alaturi de tine!!!Atata timp cat a considerat ca relatia voastar nu a fost suficient de serioasa,inact sa-l determine sa-si reconsidere pozitia vis-a-vis de a pleca pe alte meleaguri,nu mai este loc de regrete din partea ta!Draga mea,vine un moment in viata fiecaruia ,in care cel in cauza trebuie sa fie decisiv in actiunile proprii,nu este nimic rau in asta,dar atata timp cat nu se ia in calcul si persoana aflata langa el,totul se transforma in manifestare de egoism!Faptul ca ai fost retinuta emotional fata de el,nu trebuia sa ajunga motiv de despartire,emotiile tin de sensibilitatea omului,de modul cum intelege acesta sa-si exprime ceea ce simte la un moment dat!Nu fi suparata ca nu mai este langa tine,dimpotriva,detaseaza-te de situatia de fata si incearca sa inveti ,ca in orice esec ,se afla si o urma de speranta,de reinnoire a spirirtului!Mergi mai departe!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Ianuarie 2012 16:08
da lucruile oarecum par f clare.Si chiar incerc sa trec peste..nush cineva chiar imi zicea (nu de aici) sa ii spuun ce simt dar oare mai are asta rost?!...teoretic nu as mai avea nimic de pierdut..dar oare ar mai avea importanta daca ar sti ce simt cu adevarat pt el sau nu?
da stiu e usor sa zici "uita-l" sau "il voi uita" dar in realitate e mai greu...de cand ne-am despartit tot incerc sa-l dau uitari,si totul pare in zadar,adik fara sa ma gandesc intentionat sau sa dau ce ceva ce-mi aminteste de el..pur si simplu imi apare in minte.
Totusi mai am o intrebare daca stie cineva sau este cunoscator de asa ceva : Se poate daca ai telefon alaturi de tn,fara sa fie vreo persoana apelata ca cineva (prin diverse metode,nu sunt cunoscatoare) sa poata auzi ce vorbesti intr-un loc unde te afli (avand tel alaturi)?adik ca un fel de ascultare a ce vorbesti numai ca telefonul sa fie normal aprin langa tn...fara sa fie apelat vreun nr?se poate asta?stie cineva?
Adella92
Postat pe 7 Ianuarie 2012 16:19
De la: Adella92, la data 2012-01-07 16:19:35da lucruile oarecum par f clare.Si chiar incerc sa trec peste..nush cineva chiar imi zicea (nu de aici) sa ii spuun ce simt dar oare mai are asta rost?!...teoretic nu as mai avea nimic de pierdut..dar oare ar mai avea importanta daca ar sti ce simt cu adevarat pt el sau nu?
da stiu e usor sa zici "uita-l" sau "il voi uita" dar in realitate e mai greu...de cand ne-am despartit tot incerc sa-l dau uitari,si totul pare in zadar,adik fara sa ma gandesc intentionat sau sa dau ce ceva ce-mi aminteste de el..pur si simplu imi apare in minte.
Totusi mai am o intrebare daca stie cineva sau este cunoscator de asa ceva : Se poate daca ai telefon alaturi de tn,fara sa fie vreo persoana apelata ca cineva (prin diverse metode,nu sunt cunoscatoare) sa poata auzi ce vorbesti intr-un loc unde te afli (avand tel alaturi)?adik ca un fel de ascultare a ce vorbesti numai ca telefonul sa fie normal aprin langa tn...fara sa fie apelat vreun nr?se poate asta?stie cineva?



Cu microfon montat,dar nu cred ca este cazul tau!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Ianuarie 2012 18:48
De la: Brosco, la data 2012-01-07 18:44:16Am impresia ca tu nu ai o maturitate emotionala,nu poti ajunge sa iubesti o persoana intr-o saptamana,te agati cam mult de el ceea ce ma face sa cred ca poate n-ai avut parte de prea multa dragoste din partea tatalui si de asta suferi atat de mult dupa baiatul asta (sau poate ma insel).Eu cred ca mai bine ar fi sa-l lasi in pace,e clar ca nu te vrea in viata lui iar daca mai si pleaca din tara chiar ca nu mai exista sanse...


da poate ai dreptate cu " poate n-ai avut parte de prea multa dragoste din partea tatalui si de asta suferi atat" in viata mea familiara sunt multe de spus daca ar fi sa ma apus sa dezgrop "morminte".Nush nu le pot spune pe toate aici..dar oarecum cred ca ai dretate.Daca le-as spune pe toate bune si rele din viata mea de cand m-am nascut si pana acum as crea un roman melo dramatic...si nu prea poti sa le spui pe toate aici (si cred ca e logic asta).Oricum m-am decis vb cu el normal ce e de vorbit..imi continui aceasta relatie de amicitie ok ca oricare alta pers si asta e...merg inainte.
Adella92
Postat pe 7 Ianuarie 2012 19:19
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-07 18:48:00
De la: Adella92, la data 2012-01-07 16:19:35da lucruile oarecum par f clare.Si chiar incerc sa trec peste..nush cineva chiar imi zicea (nu de aici) sa ii spuun ce simt dar oare mai are asta rost?!...teoretic nu as mai avea nimic de pierdut..dar oare ar mai avea importanta daca ar sti ce simt cu adevarat pt el sau nu?
da stiu e usor sa zici "uita-l" sau "il voi uita" dar in realitate e mai greu...de cand ne-am despartit tot incerc sa-l dau uitari,si totul pare in zadar,adik fara sa ma gandesc intentionat sau sa dau ce ceva ce-mi aminteste de el..pur si simplu imi apare in minte.
Totusi mai am o intrebare daca stie cineva sau este cunoscator de asa ceva : Se poate daca ai telefon alaturi de tn,fara sa fie vreo persoana apelata ca cineva (prin diverse metode,nu sunt cunoscatoare) sa poata auzi ce vorbesti intr-un loc unde te afli (avand tel alaturi)?adik ca un fel de ascultare a ce vorbesti numai ca telefonul sa fie normal aprin langa tn...fara sa fie apelat vreun nr?se poate asta?stie cineva?



Cu microfon montat,dar nu cred ca este cazul tau!!!


tocmai asta e ca mi se pare ciudat ca el sustine ca stie ce am vb si nu incape discutie de microfon pt k nu a pus mana pe telefonul meu mobil,de aceea am si intrebat ca m-am gandit ca poate stiti voi mai bn.
Adella92
Postat pe 7 Ianuarie 2012 19:21
deci gata m-am gandit si am hotarat: vb cu el ca simpli amici,si imi vad mai departe de viata mea.De luni sau marti vb cu un amic sa ies in oras ca pana atunci mai am ceva de citit pt scoala.Si gata el sa plece in Marea Britanie,eu imi vad de studi si ce voi decide sa fac in viata.Poate chiar aveti dreptate daca tinea asa mult la mn cum zicea nu pleca,nu termina relatia si incerca sa ma cunoasca mai bn.Pt k pana la urma o pers nu se cunoaste din cateva convorbiri.Si apoi poate ca nu a fost sa fie,si poate ca exact cum ati zis voi tot ce mi-a zis aseara a facuto doar ca sa cad eu vinovata,sa ma invinovatesc si sa regret.
Multumesc tuturor pt sfaturi si pareri chiar ma ajuta si m-au ajutat sa ma gandesc la rece cum se zice,sa decid ce e bn si care este oarecum adevarul.Pana la urma oricum va pleca sunt convinsa de asta..si daca acum se purta asa poate ca in viitor ma trezeam ca-mi impune sa nu vb cu parinti..doamne fereste.Mai bn ca s-a terminat acum...mai tarziu probabil sufeream inzecit.
Multumesc tuturor!Va raman indatorata!
Adella92
Postat pe 7 Ianuarie 2012 20:48
De la: Adella92, la data 2012-01-07 20:48:32deci gata m-am gandit si am hotarat: vb cu el ca simpli amici,si imi vad mai departe de viata mea.De luni sau marti vb cu un amic sa ies in oras ca pana atunci mai am ceva de citit pt scoala.Si gata el sa plece in Marea Britanie,eu imi vad de studi si ce voi decide sa fac in viata.Poate chiar aveti dreptate daca tinea asa mult la mn cum zicea nu pleca,nu termina relatia si incerca sa ma cunoasca mai bn.Pt k pana la urma o pers nu se cunoaste din cateva convorbiri.Si apoi poate ca nu a fost sa fie,si poate ca exact cum ati zis voi tot ce mi-a zis aseara a facuto doar ca sa cad eu vinovata,sa ma invinovatesc si sa regret.
Multumesc tuturor pt sfaturi si pareri chiar ma ajuta si m-au ajutat sa ma gandesc la rece cum se zice,sa decid ce e bn si care este oarecum adevarul.Pana la urma oricum va pleca sunt convinsa de asta..si daca acum se purta asa poate ca in viitor ma trezeam ca-mi impune sa nu vb cu parinti..doamne fereste.Mai bn ca s-a terminat acum...mai tarziu probabil sufeream inzecit.
Multumesc tuturor!Va raman indatorata!


Nu ai pentru ce,fata draga,fii atenta pe viitor,canalizeza-ti atentia pe lucruri mai importante pentru tine si lasa timpul sa-si faca traseul binecunoscut !!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Ianuarie 2012 21:02
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-07 21:02:33
De la: Adella92, la data 2012-01-07 20:48:32deci gata m-am gandit si am hotarat: vb cu el ca simpli amici,si imi vad mai departe de viata mea.De luni sau marti vb cu un amic sa ies in oras ca pana atunci mai am ceva de citit pt scoala.Si gata el sa plece in Marea Britanie,eu imi vad de studi si ce voi decide sa fac in viata.Poate chiar aveti dreptate daca tinea asa mult la mn cum zicea nu pleca,nu termina relatia si incerca sa ma cunoasca mai bn.Pt k pana la urma o pers nu se cunoaste din cateva convorbiri.Si apoi poate ca nu a fost sa fie,si poate ca exact cum ati zis voi tot ce mi-a zis aseara a facuto doar ca sa cad eu vinovata,sa ma invinovatesc si sa regret.
Multumesc tuturor pt sfaturi si pareri chiar ma ajuta si m-au ajutat sa ma gandesc la rece cum se zice,sa decid ce e bn si care este oarecum adevarul.Pana la urma oricum va pleca sunt convinsa de asta..si daca acum se purta asa poate ca in viitor ma trezeam ca-mi impune sa nu vb cu parinti..doamne fereste.Mai bn ca s-a terminat acum...mai tarziu probabil sufeream inzecit.
Multumesc tuturor!Va raman indatorata!


Nu ai pentru ce,fata draga,fii atenta pe viitor,canalizeza-ti atentia pe lucruri mai importante pentru tine si lasa timpul sa-si faca traseul binecunoscut !!!!


multumesc pt sfat asa voi face
Adella92
Postat pe 7 Ianuarie 2012 21:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatii 3 De la: kudicafex81 7 Septembrie 2016 19:06
Iubire sau...distractie? 45 De la: kudika048217 16 Septembrie 2009 05:36
Cluburi, abordari, prieteni noi, *recomandare* 43 De la: DayC 17 Ianuarie 2012 17:24
femeia fecioara si barbatul rac.... 3 De la: laviniamariad 25 Octombrie 2009 16:39
help!!!!!!:(( 49 De la: oana84onutza 19 Februarie 2010 18:26