Setari Cookie-uri

Relatie online....

Povestea a inceput asa...aveam nevoie de un sfat si am intrat pe un forum unde am gasit o adresa de messenger alaturi de invitatia " cine are nevoie de ajutor ma gaseste la adresa de mess...". Am luat adresa, am intrat, am intrebat mi s-au dat sfaturi.....Apoi din cand in cand, cand eram online cel de la adresa respectiva ma mai intreba de una, de alta.Nu vorbeam zilnic si intotdeauna erau numai discutii banale, fara dulcegarii sau alta tenta.Am uitat sa mentionez, suntem amandoi in afara Romaniei dar destul de departe unul de altul. Prima chestie ciudata mi s-a parut cand, am venit in tara intr-o scurta vizita, iar el s-a aratat indignat ca nu i-am spus ca merg in tara si l-am simtit oarecum ofensat ca sunt in alta parte decat acolo unde era el invatat sa fiu. In fine..ca sa scurtez, am ajuns sa vorbim zilnic ore in sir ( ca sa nu zic incontinuu, de dimeneata pana noaptea la nu se stie care ora).El lucreaza pe computer, eu la fel...deci programul nostru de discutii nu este deranjat cu nimic de mersul la munca.Ne despartim doar jumatate de ora cat ne ia la fiecare ca sa ajungem de la birou acasa.Nu e casatorit, nu sunt casatorita, el a avut cateva relatii esuate eu la fel.El profesional e ok eu la fel... Nu ne-am vazut niciodata si nici la telefon nu am vorbit. Pana acum cateva zile eram convinsa ca pierd prea mult timp ( vorbim de peste un an) si ca nu suntem decat buni prieteni fiindca discutiile noastre sunt la fel ca la inceput, despre tot si de toate insa nu au nici o tenta de altceva. Acum cateva zile, un forumist ( de pe forumul unde l-am cunoscut si pe el) m-a contactat si mi-a spus ca se afla in zona unde locuiesc si ca are nevoie de anumite sfaturi...iar la sfarsit mi-a cerut sa ne intalnim la o cafea. Fiindca cel mai priceput in sfaturile care mi se cereau era cel cu care vorbeam eu de un an ( pentru aceleasi sfaturi il contactasem si eu cu un an in urma) am dat copy- paste la ce vorbisem cu forumistul si i-am dat lui sa citeasca si sa imi spuna ce sfat sa ii dau omului...fara sa ma gandesc sa sterg partea cu invitatia la cafea.
Totul a fost ok pana a daua zi cand eu am avut mult de munca si nu am reusit sa intru pe messenger....cand am intrat m-a intampinat un intreg uragan...crize si urlete si insinuari ...era convins ca am iesit la o cafea si sigur ca toate femeile sunt asa cum stie el, ca nu poate avea incredere in nimeni si ca nu exista femeie care sa astepte ( nu imi spusese ca trebuie sa astept ceva tocmai aflam). In fine...a fost o cearta cu toate ingredientele...eu ma dezvinovateam ( nu imi dadeam clar seama de ce trebuie sa o fac in fata lui) iar el ma acuza timp in care reprosul principal era ca nu exista femeie care sa stie sa astepte ...
Acum ca s-a lamurit ca nu am fost la nici o intalnire, el s-a linistit, insa eu i-am cerut unele explicatii in privinta relatiei pe care o avem...Bineinteles ca nu mi-a dat nici un raspuns clar...tot ce am inteles este ca " unii barbatii asteapta si unele femei asteapta" asa ca si eu trebuie sa astept ( nu mi s-a spus si ce)....
Daca a mai trecut cineva printr-o situatie asemanatoare astept un sfat, fiindca cu fiecare zi care trece ma leg tot mai mult de el si nu stiu clar daca fac bine sau rau....
Ca si zodie este sagetator si are 38 de ani ...
arinik
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:35
De la: arinik, la data 2009-09-05 00:35:30Povestea a inceput asa...aveam nevoie de un sfat si am intrat pe un forum unde am gasit o adresa de messenger alaturi de invitatia " cine are nevoie de ajutor ma gaseste la adresa de mess...". Am luat adresa, am intrat, am intrebat mi s-au dat sfaturi.....Apoi din cand in cand, cand eram online cel de la adresa respectiva ma mai intreba de una, de alta.Nu vorbeam zilnic si intotdeauna erau numai discutii banale, fara dulcegarii sau alta tenta.Am uitat sa mentionez, suntem amandoi in afara Romaniei dar destul de departe unul de altul. Prima chestie ciudata mi s-a parut cand, am venit in tara intr-o scurta vizita, iar el s-a aratat indignat ca nu i-am spus ca merg in tara si l-am simtit oarecum ofensat ca sunt in alta parte decat acolo unde era el invatat sa fiu. In fine..ca sa scurtez, am ajuns sa vorbim zilnic ore in sir ( ca sa nu zic incontinuu, de dimeneata pana noaptea la nu se stie care ora).El lucreaza pe computer, eu la fel...deci programul nostru de discutii nu este deranjat cu nimic de mersul la munca.Ne despartim doar jumatate de ora cat ne ia la fiecare ca sa ajungem de la birou acasa.Nu e casatorit, nu sunt casatorita, el a avut cateva relatii esuate eu la fel.El profesional e ok eu la fel... Nu ne-am vazut niciodata si nici la telefon nu am vorbit. Pana acum cateva zile eram convinsa ca pierd prea mult timp ( vorbim de peste un an) si ca nu suntem decat buni prieteni fiindca discutiile noastre sunt la fel ca la inceput, despre tot si de toate insa nu au nici o tenta de altceva. Acum cateva zile, un forumist ( de pe forumul unde l-am cunoscut si pe el) m-a contactat si mi-a spus ca se afla in zona unde locuiesc si ca are nevoie de anumite sfaturi...iar la sfarsit mi-a cerut sa ne intalnim la o cafea. Fiindca cel mai priceput in sfaturile care mi se cereau era cel cu care vorbeam eu de un an ( pentru aceleasi sfaturi il contactasem si eu cu un an in urma) am dat copy- paste la ce vorbisem cu forumistul si i-am dat lui sa citeasca si sa imi spuna ce sfat sa ii dau omului...fara sa ma gandesc sa sterg partea cu invitatia la cafea.
Totul a fost ok pana a daua zi cand eu am avut mult de munca si nu am reusit sa intru pe messenger....cand am intrat m-a intampinat un intreg uragan...crize si urlete si insinuari ...era convins ca am iesit la o cafea si sigur ca toate femeile sunt asa cum stie el, ca nu poate avea incredere in nimeni si ca nu exista femeie care sa astepte ( nu imi spusese ca trebuie sa astept ceva tocmai aflam). In fine...a fost o cearta cu toate ingredientele...eu ma dezvinovateam ( nu imi dadeam clar seama de ce trebuie sa o fac in fata lui) iar el ma acuza timp in care reprosul principal era ca nu exista femeie care sa stie sa astepte ...
Acum ca s-a lamurit ca nu am fost la nici o intalnire, el s-a linistit, insa eu i-am cerut unele explicatii in privinta relatiei pe care o avem...Bineinteles ca nu mi-a dat nici un raspuns clar...tot ce am inteles este ca " unii barbatii asteapta si unele femei asteapta" asa ca si eu trebuie sa astept ( nu mi s-a spus si ce)....
Daca a mai trecut cineva printr-o situatie asemanatoare astept un sfat, fiindca cu fiecare zi care trece ma leg tot mai mult de el si nu stiu clar daca fac bine sau rau....
Ca si zodie este sagetator si are 38 de ani ...


Ce relatie sa fie daca nici nu v`ati vazut... Eu cred ca in primul rand ar fi bine sa faceti tot posibilul sa va intalniti... Dupa aceea stai de vb deschis, vezi cum evolueaza lucrurile
gya01
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:46
cam posesiv
la 38 de ani sa astepte un an.......
bestiutza_relouded
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:52
De la: gya01, la data 2009-09-05 00:46:10
De la: arinik, la data 2009-09-05 00:35:30
Ce relatie sa fie daca nici nu v`ati vazut... Eu cred ca in primul rand ar fi bine sa faceti tot posibilul sa va intalniti... Dupa aceea stai de vb deschis, vezi cum evolueaza lucrurile



...mai, tocmai de asta am pus titlul " relatie online" ca nu pot nici sa spun ca e relatie nici ca nu e nimic cand stam ca disperatii zinic de vorba....O sa ii propun sa ne intalnim, fiindca el nu cred ca o va face...si o sa vad dupa ce si cum....
arinik
Postat pe 5 Septembrie 2009 04:26
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-09-05 00:52:32cam posesiv
la 38 de ani sa astepte un an.......


Da, ai dreptate....eu tot nu inteleg ce vrea, dar deja sunt in stadiul in care astept sa vina timpul sa vorbesc cu el si asta ma ingrijoreaza oarecum.Nu as vrea sa ajung sa fiu dependenta cu adevarat de asta. Ideea e ca imi place mult cum gandeste si ce fel este ca om iar ca barbat arata super.Adica nici sa renunt la tot atata timp cat el imi spune sa astept nu as vrea dar nici sa vad ca mai trece un an si el tot nu a hotarat nimic.
Si mai este o chestie.Nu eu insist sa stam atat de mult pe net, el insista si se supara cand nu sunt. Eu de felul meu pe la 10 seara m-as baga in pat, dar vad ca lui nu ii convine ca plec asa repede si atunci mai stau ( de cele mai multe ori ne apuca 2 noaptea cu toate a doua zi amandoi ne trezim la 7).
Eu nu sunt deloc adepta relatiilor pe net si nici a timpului pierdut asa, dar din cauza lui am ajuns sa fac si asta.
Mie nu imi convine dar lui se pare ca da. NU inteleg nimic, insa sunt prinsa in jocul asta.
arinik
Postat pe 5 Septembrie 2009 04:41
Mi se pare foarte ciudata atitudinea lui. Posesivitate si gelozie... absolut nejustificate, in conditiile in care timp de 1 an de zile nu a avut nici macar curiozitatea sa te vada. E ca si cum ai fi doar modalitatea prin care trec orele mai repede pentru el la job.
Si tot ciudat mi se pare ca accepti o asemenea atitudine din partea lui. Iti pui o mie de intrebari. cand e de o mie de ori mai simplu sa-l intrebi pe el ce naiba vrea de la tine? O sa spui ca ai facut-o. Ei bine, cred ca nu ai facut-o cu "voce tare".
Iar un barbat care incepe sa urle la mine..... ca as cuteza sa am o viata reala.. (ma repet, in conditiile in care el nu te doreste decat virtual).. l-as trimite la naiba urgent.
Iti cere sa astepti ce? Sa aiba el vreo revelatie cum ca mai exista si femei de calitate? Sa-si incheie el niscai socoteli mai vechi? Sa-si termine contractul cu firma unde lucreaza.. si intre timp tu sa-i faci zilele mai usoare? E firesc ca eu sa am intrebari.. Nu-i firesc insa.. ca tu sa nu ai deja raspunsurile.
rashela
Postat pe 5 Septembrie 2009 05:58
De la: rashela, la data 2009-09-05 05:58:15Mi se pare foarte ciudata atitudinea lui. Posesivitate si gelozie... absolut nejustificate, in conditiile in care timp de 1 an de zile nu a avut nici macar curiozitatea sa te vada. E ca si cum ai fi doar modalitatea prin care trec orele mai repede pentru el la job.
Si tot ciudat mi se pare ca accepti o asemenea atitudine din partea lui. Iti pui o mie de intrebari. cand e de o mie de ori mai simplu sa-l intrebi pe el ce naiba vrea de la tine? O sa spui ca ai facut-o. Ei bine, cred ca nu ai facut-o cu "voce tare".
Iar un barbat care incepe sa urle la mine..... ca as cuteza sa am o viata reala.. (ma repet, in conditiile in care el nu te doreste decat virtual).. l-as trimite la naiba urgent.
Iti cere sa astepti ce? Sa aiba el vreo revelatie cum ca mai exista si femei de calitate? Sa-si incheie el niscai socoteli mai vechi? Sa-si termine contractul cu firma unde lucreaza.. si intre timp tu sa-i faci zilele mai usoare? E firesc ca eu sa am intrebari.. Nu-i firesc insa.. ca tu sa nu ai deja raspunsurile.


Cu toate ca nu pare genul care sa profite in felul asta meschin, exista si posibilitatea asta.
Probabil ca o sa mai am o singura discutie cu el si apoi in functie de ceea ce spune o sa iau si hotararea.
Ai dreptate in ceea ce spui.Multumesc mult.

arinik
Postat pe 5 Septembrie 2009 10:21
..nu e nimeni care a trecut prin situtie de genul asta ??? Poate imi spune cum a continuat totul sau cum s-a terminat...
arinik
Postat pe 5 Septembrie 2009 21:02
Arnik...
Respectivul isi permite ce nu e cazul.... Eu zic ca oricum nu e de viitor. Chiar daca sa spunem va placeti pana la urma.... iti dai seama ce iti va face asta cand veti fi impreuna?
E o relatie toxica, chiar online. Asa ca.... bye! Parerea mea!
kristinaCT
Postat pe 5 Septembrie 2009 21:16
De la: gya01, la data 2009-09-05 00:46:10
De la: arinik, la data 2009-09-05 00:35:30Povestea a inceput asa...aveam nevoie de un sfat si am intrat pe un forum unde am gasit o adresa de messenger alaturi de invitatia " cine are nevoie de ajutor ma gaseste la adresa de mess...". Am luat adresa, am intrat, am intrebat mi s-au dat sfaturi.....Apoi din cand in cand, cand eram online cel de la adresa respectiva ma mai intreba de una, de alta.Nu vorbeam zilnic si intotdeauna erau numai discutii banale, fara dulcegarii sau alta tenta.Am uitat sa mentionez, suntem amandoi in afara Romaniei dar destul de departe unul de altul. Prima chestie ciudata mi s-a parut cand, am venit in tara intr-o scurta vizita, iar el s-a aratat indignat ca nu i-am spus ca merg in tara si l-am simtit oarecum ofensat ca sunt in alta parte decat acolo unde era el invatat sa fiu. In fine..ca sa scurtez, am ajuns sa vorbim zilnic ore in sir ( ca sa nu zic incontinuu, de dimeneata pana noaptea la nu se stie care ora).El lucreaza pe computer, eu la fel...deci programul nostru de discutii nu este deranjat cu nimic de mersul la munca.Ne despartim doar jumatate de ora cat ne ia la fiecare ca sa ajungem de la birou acasa.Nu e casatorit, nu sunt casatorita, el a avut cateva relatii esuate eu la fel.El profesional e ok eu la fel... Nu ne-am vazut niciodata si nici la telefon nu am vorbit. Pana acum cateva zile eram convinsa ca pierd prea mult timp ( vorbim de peste un an) si ca nu suntem decat buni prieteni fiindca discutiile noastre sunt la fel ca la inceput, despre tot si de toate insa nu au nici o tenta de altceva. Acum cateva zile, un forumist ( de pe forumul unde l-am cunoscut si pe el) m-a contactat si mi-a spus ca se afla in zona unde locuiesc si ca are nevoie de anumite sfaturi...iar la sfarsit mi-a cerut sa ne intalnim la o cafea. Fiindca cel mai priceput in sfaturile care mi se cereau era cel cu care vorbeam eu de un an ( pentru aceleasi sfaturi il contactasem si eu cu un an in urma) am dat copy- paste la ce vorbisem cu forumistul si i-am dat lui sa citeasca si sa imi spuna ce sfat sa ii dau omului...fara sa ma gandesc sa sterg partea cu invitatia la cafea.
Totul a fost ok pana a daua zi cand eu am avut mult de munca si nu am reusit sa intru pe messenger....cand am intrat m-a intampinat un intreg uragan...crize si urlete si insinuari ...era convins ca am iesit la o cafea si sigur ca toate femeile sunt asa cum stie el, ca nu poate avea incredere in nimeni si ca nu exista femeie care sa astepte ( nu imi spusese ca trebuie sa astept ceva tocmai aflam). In fine...a fost o cearta cu toate ingredientele...eu ma dezvinovateam ( nu imi dadeam clar seama de ce trebuie sa o fac in fata lui) iar el ma acuza timp in care reprosul principal era ca nu exista femeie care sa stie sa astepte ...
Acum ca s-a lamurit ca nu am fost la nici o intalnire, el s-a linistit, insa eu i-am cerut unele explicatii in privinta relatiei pe care o avem...Bineinteles ca nu mi-a dat nici un raspuns clar...tot ce am inteles este ca " unii barbatii asteapta si unele femei asteapta" asa ca si eu trebuie sa astept ( nu mi s-a spus si ce)....
Daca a mai trecut cineva printr-o situatie asemanatoare astept un sfat, fiindca cu fiecare zi care trece ma leg tot mai mult de el si nu stiu clar daca fac bine sau rau....
Ca si zodie este sagetator si are 38 de ani ...


Ce relatie sa fie daca nici nu v`ati vazut... Eu cred ca in primul rand ar fi bine sa faceti tot posibilul sa va intalniti... Dupa aceea stai de vb deschis, vezi cum evolueaza lucrurile


Cam prost inceputul.Prea autoritar pentru un tip care nu prea are de ce sa-ti ceara socoteala.Si de ce e singur la 38 de ani,nu cumva are prea multe hibe in comportament?

Postat pe 5 Septembrie 2009 21:19
De la: arinik, la data 2009-09-05 00:35:30Povestea a inceput asa...aveam nevoie de un sfat si am intrat pe un forum unde am gasit o adresa de messenger alaturi de invitatia " cine are nevoie de ajutor ma gaseste la adresa de mess...". Am luat adresa, am intrat, am intrebat mi s-au dat sfaturi.....Apoi din cand in cand, cand eram online cel de la adresa respectiva ma mai intreba de una, de alta.Nu vorbeam zilnic si intotdeauna erau numai discutii banale, fara dulcegarii sau alta tenta.Am uitat sa mentionez, suntem amandoi in afara Romaniei dar destul de departe unul de altul. Prima chestie ciudata mi s-a parut cand, am venit in tara intr-o scurta vizita, iar el s-a aratat indignat ca nu i-am spus ca merg in tara si l-am simtit oarecum ofensat ca sunt in alta parte decat acolo unde era el invatat sa fiu. In fine..ca sa scurtez, am ajuns sa vorbim zilnic ore in sir ( ca sa nu zic incontinuu, de dimeneata pana noaptea la nu se stie care ora).El lucreaza pe computer, eu la fel...deci programul nostru de discutii nu este deranjat cu nimic de mersul la munca.Ne despartim doar jumatate de ora cat ne ia la fiecare ca sa ajungem de la birou acasa.Nu e casatorit, nu sunt casatorita, el a avut cateva relatii esuate eu la fel.El profesional e ok eu la fel... Nu ne-am vazut niciodata si nici la telefon nu am vorbit. Pana acum cateva zile eram convinsa ca pierd prea mult timp ( vorbim de peste un an) si ca nu suntem decat buni prieteni fiindca discutiile noastre sunt la fel ca la inceput, despre tot si de toate insa nu au nici o tenta de altceva. Acum cateva zile, un forumist ( de pe forumul unde l-am cunoscut si pe el) m-a contactat si mi-a spus ca se afla in zona unde locuiesc si ca are nevoie de anumite sfaturi...iar la sfarsit mi-a cerut sa ne intalnim la o cafea. Fiindca cel mai priceput in sfaturile care mi se cereau era cel cu care vorbeam eu de un an ( pentru aceleasi sfaturi il contactasem si eu cu un an in urma) am dat copy- paste la ce vorbisem cu forumistul si i-am dat lui sa citeasca si sa imi spuna ce sfat sa ii dau omului...fara sa ma gandesc sa sterg partea cu invitatia la cafea.
Totul a fost ok pana a daua zi cand eu am avut mult de munca si nu am reusit sa intru pe messenger....cand am intrat m-a intampinat un intreg uragan...crize si urlete si insinuari ...era convins ca am iesit la o cafea si sigur ca toate femeile sunt asa cum stie el, ca nu poate avea incredere in nimeni si ca nu exista femeie care sa astepte ( nu imi spusese ca trebuie sa astept ceva tocmai aflam). In fine...a fost o cearta cu toate ingredientele...eu ma dezvinovateam ( nu imi dadeam clar seama de ce trebuie sa o fac in fata lui) iar el ma acuza timp in care reprosul principal era ca nu exista femeie care sa stie sa astepte ...
Acum ca s-a lamurit ca nu am fost la nici o intalnire, el s-a linistit, insa eu i-am cerut unele explicatii in privinta relatiei pe care o avem...Bineinteles ca nu mi-a dat nici un raspuns clar...tot ce am inteles este ca " unii barbatii asteapta si unele femei asteapta" asa ca si eu trebuie sa astept ( nu mi s-a spus si ce)....
Daca a mai trecut cineva printr-o situatie asemanatoare astept un sfat, fiindca cu fiecare zi care trece ma leg tot mai mult de el si nu stiu clar daca fac bine sau rau....
Ca si zodie este sagetator si are 38 de ani ...



Nu ai ce explicatie sa-i dai, din moment ce nu exista nicio relatie intre voi doi. Iar lui ar trebui sa-i spui clar acest lucru. Si-a cam luat nasul la purtare acest tip.

Probabil ca, pentru el, a conversa pe net e totuna cu a avea o relatie.
franziska_eu
Postat pe 14 Septembrie 2009 16:52
De la: arinik, la data 2009-09-05 21:02:36..nu e nimeni care a trecut prin situtie de genul asta ??? Poate imi spune cum a continuat totul sau cum s-a terminat...


Eu am trecut printr-o situatie asemanatoare...doar ca la noi s-a ajuns chiar la o relatie.Stiu ca suna stupid,dar uneori acea persoana cu care doar vb pe net sau la telefon poate fii ceea ce ai tu nevoie..ceea ce iti doresti.
Roxiii
Postat pe 15 Septembrie 2009 21:56
Si noi vorbisem de ceva vreme...si nu am fost la propriu impreuna.Si asa pentru binele amandurora...am renuntat la orice legatura pt ca nu poti astepta toata viata ca acea persoana sa-si faca aparitia in viata ta...si in plus nu am fi avut niciunul dintre noi o viata normala din cauza unei relatii online.Stiu ca suna stupid,dar pot indrazni sa zic ca tin la el...inca tin.Si deja a trecut ceva vreme de cand nu mai vorbim deloc.
Roxiii
Postat pe 15 Septembrie 2009 22:02
Eu zic sa te duci la el si sa vezi ce se va intampla.Numai dupa o intalnire "live" vei putea decide daca merita sa continui sau nu.

icaxx
Postat pe 16 Septembrie 2009 08:43
vino la mine ca sa te cunosc eu in locul lui daca el nu vrea sa va intalniti.
kudika051525
Postat pe 16 Septembrie 2009 12:01
De la: icaxx, la data 2009-09-16 08:43:09Eu zic sa te duci la el si sa vezi ce se va intampla.Numai dupa o intalnire "live" vei putea decide daca merita sa continui sau nu.




Asta e si problema...distanta.Stam chiar foarte departe unul de celalalt si eu nu am posibilitatea sa merg pana la el in oras din anumite motive.
Roxiii
Postat pe 16 Septembrie 2009 15:37
...suntem in aceeasi situatie...stiu ca e ciudat...dar in ultimul timp ne certam ca chiorii pe tot felul, dar a daua zi o luam de la capat....El continua sa faca crize de fiecare data cand observa ceva ciudat...ciudat insemnand, o noua poza la avatar, sau cand are banuiala ca stau pe invisible.....au fost zile cand am jurat ca nu mai vorbesc cu el, dar mai mult de 3 zile nu m-a tinut...ba il bag la ignore ba il scot de la ignore...acum nu il mai am in lista prietenilor dar nici la ignore...
Pe alta parte el jura ca nu o sa ma mai deranjeze, daca asta vreau...dar ramane la stadiul vorbelor aruncate in vant...imediat cum are ceva de zis, zice...si apoi ne trezim vorbind ore in sir, subiect dupa subiect...
Suntem doi prosti !!!
arinik
Postat pe 13 Noiembrie 2009 01:30
De la: arinik, la data 2009-11-13 01:30:01...suntem in aceeasi situatie...stiu ca e ciudat...dar in ultimul timp ne certam ca chiorii pe tot felul, dar a daua zi o luam de la capat....El continua sa faca crize de fiecare data cand observa ceva ciudat...ciudat insemnand, o noua poza la avatar, sau cand are banuiala ca stau pe invisible.....au fost zile cand am jurat ca nu mai vorbesc cu el, dar mai mult de 3 zile nu m-a tinut...ba il bag la ignore ba il scot de la ignore...acum nu il mai am in lista prietenilor dar nici la ignore...
Pe alta parte el jura ca nu o sa ma mai deranjeze, daca asta vreau...dar ramane la stadiul vorbelor aruncate in vant...imediat cum are ceva de zis, zice...si apoi ne trezim vorbind ore in sir, subiect dupa subiect...
Suntem doi prosti !!!


Si uite asa iti irosesti.. viata! Oricat ar suna de pompos ce ti-am spus... o sa constati in timp ca.. asa este. Ti-ai deschis sufletul, recunosti sau nu.... ti-ai pus sperante intr-o relatie care nu va sa vina niciodata. Sau care va fi oribila. Pentru ca un asemenea om.. iti va face si viata reala oribila.. asa cum ti-o face si pe cea virtuala. Te-ai obisnuit (si l-ai obisnuit) sa-i accepti mitocaniile pe net, vei fi tacuta si cu capul plecat... in real. Probabil ca de-asta si sta agatat de tine. Alta i-ar fi dat de mult papucii...
rashela
Postat pe 13 Noiembrie 2009 02:06
De la: rashela, la data 2009-11-13 02:06:17
De la: arinik, la data 2009-11-13 01:30:01...suntem in aceeasi situatie...stiu ca e ciudat...dar in ultimul timp ne certam ca chiorii pe tot felul, dar a daua zi o luam de la capat....El continua sa faca crize de fiecare data cand observa ceva ciudat...ciudat insemnand, o noua poza la avatar, sau cand are banuiala ca stau pe invisible.....au fost zile cand am jurat ca nu mai vorbesc cu el, dar mai mult de 3 zile nu m-a tinut...ba il bag la ignore ba il scot de la ignore...acum nu il mai am in lista prietenilor dar nici la ignore...
Pe alta parte el jura ca nu o sa ma mai deranjeze, daca asta vreau...dar ramane la stadiul vorbelor aruncate in vant...imediat cum are ceva de zis, zice...si apoi ne trezim vorbind ore in sir, subiect dupa subiect...
Suntem doi prosti !!!


Si uite asa iti irosesti.. viata! Oricat ar suna de pompos ce ti-am spus... o sa constati in timp ca.. asa este. Ti-ai deschis sufletul, recunosti sau nu.... ti-ai pus sperante intr-o relatie care nu va sa vina niciodata. Sau care va fi oribila. Pentru ca un asemenea om.. iti va face si viata reala oribila.. asa cum ti-o face si pe cea virtuala. Te-ai obisnuit (si l-ai obisnuit) sa-i accepti mitocaniile pe net, vei fi tacuta si cu capul plecat... in real. Probabil ca de-asta si sta agatat de tine. Alta i-ar fi dat de mult papucii...


Ai dreptate, rashela!
Un om care te iubeste si care te respecta nu te pune in situatii neplacute, daca le accepti de acum cand nici macar nu v-ati vazut face to face...mai tarziu ce ai sa mai accepti? Incearca sa iei o decizie definitiva care sa te avantajeze si sa-ti priasca. Ceea ce nu te omoara, te intareste! Daca ai nevoie de incurajari iti voi fi aproape! Mult succes!
cotyca
Postat pe 13 Noiembrie 2009 12:23
Normal ca aveti dreptate....stiu si eu asta dar nu stiu cum de am ajuns sa fiu prinsa. Si el suporta multe de la mine, fiindca in ultima perioada l-am facut in toate felurile...dar nu se lasa...
De incurajari as avea nevoie...probabil ca 2 pumni in cap m-ar incuraja, ca prea a ajuns sa fie prost capul asta al meu.

Sunt nervoasa in ultimul timp si ma comport aiurea, fiindca imi doresc din tot sufletul sa pot sa termin dar nu reusesc sa fac asta. Ma zbat intre a face si a nu fii capabila sa fac si asta imi da o stare de iritabilitate enorma. Fiindca de felul meu sunt radicala in ceea ce priveste barbatii. Le dau de se satura cand isi permit ce nu trebuie sau cand nu imi convine mie ceva.
Problema cred ca vine in primul rand si de la el, ca nici el nu se lasa...si s-a prins de poanta ca daca imi vorbeste frumos ii raspund, si asta si fac. indiferent de cate promisiuni as face, cand ma intreaba ceva, mi se pare normal sa-i raspund...dar dupa raspuns ajungem iar la discutii interminabile.

M-am lamurit cu eu cu mine nu am ce sa fac, mi-a trecut prin cap sa arunc computerul, ca alta solutie nu gasesc...
arinik
Postat pe 14 Noiembrie 2009 22:53
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 27 Ianuarie 2010 18:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caut o relatie/casatorie cu o fata din Tulcea sau din tara 2 De la: Bogdan24 7 Iulie 2014 15:59
Iubire in scurt timp 42 De la: scratty 10 Octombrie 2009 17:01
barbatii cind fac dragoste nu vad defectele partenerei ? 30 De la: citystella 26 Mai 2010 00:04
ce credeti voi ? 8 De la: kudimi33 2 Decembrie 2013 09:04
Egoismul unui barbat 286 De la: Narriela 14 Aprilie 2013 13:30