Setari Cookie-uri

schimbare brusca de comportament a iubitului

Buna seara tuturor! Vorbesc cu prietenul meu de doua luni, ne-a facut lipeala o cunostinta comuna, ne-am placut si am inceput o relatie.El este cu un an mai mic decat mine si din aceasta cauza am avut dubii in privinta maturitatii lui, insa am trecut peste asta. Totul era perfect, ne placeam f mult, ne intelegeam f bine, era extrem de atent si galant cu mine. de craciun a venit la mine, mi-a cunoscut parintii, i-am cunoscut si eu pe ai lui, revelionul l-am petrecut impreuna cu toti prietenii lui. La doua zile dupa revelion s-a produs schimbarea...ma suna o singura data pe zi sau chiar imi dadea doar un mesaj, devenise distant. l-am lasat asa cateva zile dupa care am incercat sa discut cu el sa vad ce s-a intamplat de s-a schimbat asa de tare. tot imi zicea ca nu s-a intamplat nimic, ca n-a intervenit nimik dar mi-a dat de inteles ca relatia noastra nu merge...desi cu cateva zile inainte totul era perfect intre noi. la ultima intalnire am incercat din nou sa vb despre asta si mi-a zis ca relatia noastra a evoluat pre repede si ca lui ii este greu pana se acomodeaza cu cineva...culmea e ca el a dorit sa ne cunoastem parintii, el m-a prezentat tuturor prietenilor si familiei, eu nu i-am cerut nimik din toate astea si acum vreo luna chiar el imi spunea ca are senzatia ca necunoastem de ani de zile si ca s-a apropiat f repede de mine. acum e m-am intors in buc la facultate, el a ramas acasa pt ca inca mai are vacanta. la ultima intalnire mi-a zis ca ne auzim peste doua saptamani, dar totusi mi-a dat mesaje in fiecare zi, m-a si sunat si vb cu mine ca si cum nu s-ar fi intamplat nimik. nu inteleg ce se intampla cu el. acum il las pe el sa ma caute, nu il sun... vreau sa vad ce are de gand. imi doresc f mult sa fim impreuna in continuare, nici nu ma pot gandi la despartire, nu stiu cum va fi relatia noastra cand se va intoarce si el in buc...sau daca va mai exista ceva. va rog dati-mi un sfat, voi ce ati face ca sa va recuperati iubitul in aceasta situatie? mersi :*
dydyshor
Postat pe 13 Ianuarie 2011 23:31
Nu as face nimic,as lasa totul sa vina de la sine. Faci bine ca nu il cauti,bravo Daca simte ceva pt tine, te va cauta el cu siguranta,daca nu,asta e
Valy90
Postat pe 13 Ianuarie 2011 23:43
E clar ca ceva il indeparteaza,nu stiu sa-ti spun ce anume si e putin probabil sa-ti spuna tipul.Nu e nici primul si nici ultimul baiat(nu am zis barbat pentru ca in mod sigur esti cam micuta) asa ca lasa-l in pace si daca o sa-si mai doreasca el ceva vine singurel.Daca nu...asta e!
Barbie30_
Postat pe 14 Ianuarie 2011 08:35
hmmm...daca maine ma saruta?
ironia
Postat pe 14 Ianuarie 2011 10:39
Nu-l cauta tu, lasa-l pe el sa vina dupa tine si trateaza-l cu raceala, ca pe ceva de care te poti lipsi fara prea multe regrete... si arata-i ca nu stai tu pe uscat din cauza lui...
darksukkubus69
Postat pe 14 Ianuarie 2011 20:50
De la: ironia, la data 2011-01-14 10:39:17hmmm...daca maine ma saruta?
... ......
Sibel_16
Postat pe 15 Ianuarie 2011 08:50
ma apuc si caut altu
scorpyoW
Postat pe 15 Ianuarie 2011 09:01
De la: Barbie30_, la data 2011-01-14 08:35:40.Nu e nici primul si nici ultimul baiat(nu am zis barbat pentru ca in mod sigur esti cam micuta) asa ca lasa-l in pace si daca o sa-si mai doreasca el ceva vine singurel.Daca nu...asta e!


probabil ca ea are cam 19-20 si el in jur de 18 din ce a scris.
sfatul medicului : lasa-l sa vada ce rea , nu-l cauta tu . asa sunt " barbatii" mai indecisi
tonim69
Postat pe 15 Ianuarie 2011 09:36
S-o fi speriat saracul baiat :)) baga niteala raceala si cand suna, nu-i raspunde chiar din prima. Poate ii trece :p
kudika_pudika
Postat pe 15 Ianuarie 2011 14:15
Considera mereu in mintea ta -ca esti cea mai extraordinara de pe pamant si esti iubita si apreciata ,peste tot! si ai sa vezi ca vei atrage in curnd multa simpatie si apreciere ,in jurul tau!succes!
tuca_lila
Postat pe 15 Ianuarie 2011 19:16
Sigur nu te-ai intalnit cu fostul meu prieten:D?Faci fff bine ca nu il cauti,lasa-l pe el ,vezi ce are in cap si ...stai stramb si judeca drept.Am trecut prin exact aceeasi chestie:super-dragut,i-am cun parintii(la initiativa lui),revelionul cu prietenii lui.Pe urma,a devenit distant brusc...sa aflu la cateva zile dupa aceea ca se cuplase cu o tipa de la petrecerea de revelion.Deci....casca ochii!:D.Numai bine iti doresc.
Daria2801
Postat pe 17 Ianuarie 2011 23:10
Ce prost ganditi pe bune Mah fat-o ial si vorbeste cu el daca nu exista comunicare intre voi atunci nici relatie nu exista ! Poate acel baiat o avea probleme sau cine stie care cum o fii treaba ,cel mai bine e sa vorbesti cu el si i idai de ales gen BAH BAIATULE MA VREI SAU NU DACA DA DE CE DACA NU DE CE ? CE S-A INTAMPLAT CU TINE DE EVITI ANUMITE CHESTII ? Asa trebuie procedat nu te lua dupa ce iti spun femeile astea ca lasal sau nu stiu ce , IAL SI VORBESTE CU EL SA VEZI CE ARE IN CAP si in gandire cu tine are ceva serios sau nu .
Comunicarea intr-o relatie trebuie sa existe neaparat ,chiar si in pat bah baiatule sau fat-o nu imi place ca faci nu stiu ce,eee a 2-a zi/noapte stii ca sa nu mai faci lucrul ala,poate ca nici tie nu iti placea sau amandurora nu va placut,dar evitand sa comunicati sa stiti fiecare ce si cum si cand ii place sau nu va place ajungeti foarte repede la despartiri total aiurea si de cele mai multe ori din motive necunoscute.
Ial si vorbeste cu el doar voi doi puteti sa va " rezolvati " problema asta noi nu avem de unde sa stim ce si cum,asa ca degeaba ti-au spus fetele sa nu il mai cauti,eu zic sa il cauti tocmai de aia ca sa vedeti de fapt care este "buba" in aceea relatie,caci daca nu cauta nimeni pe nimeni am ajunge cu totii draqu gay si lesby.
Discutati si apoi lasal sa se gandeasca si sa te caute daca este interesat de ceeea ce tu cauti si de ceea ce vrei de la el.
O zi buna tuturor
alexo88
Postat pe 18 Ianuarie 2011 11:16
De la: alexo88, la data 2011-01-18 11:16:02Ce prost ganditi pe bune Mah fat-o ial si vorbeste cu el daca nu exista comunicare intre voi atunci nici relatie nu exista ! Poate acel baiat o avea probleme sau cine stie care cum o fii treaba ,cel mai bine e sa vorbesti cu el si i idai de ales gen BAH BAIATULE MA VREI SAU NU DACA DA DE CE DACA NU DE CE ? CE S-A INTAMPLAT CU TINE DE EVITI ANUMITE CHESTII ? Asa trebuie procedat nu te lua dupa ce iti spun femeile astea ca lasal sau nu stiu ce , IAL SI VORBESTE CU EL SA VEZI CE ARE IN CAP si in gandire cu tine are ceva serios sau nu .
Comunicarea intr-o relatie trebuie sa existe neaparat ,chiar si in pat bah baiatule sau fat-o nu imi place ca faci nu stiu ce,eee a 2-a zi/noapte stii ca sa nu mai faci lucrul ala,poate ca nici tie nu iti placea sau amandurora nu va placut,dar evitand sa comunicati sa stiti fiecare ce si cum si cand ii place sau nu va place ajungeti foarte repede la despartiri total aiurea si de cele mai multe ori din motive necunoscute.
Ial si vorbeste cu el doar voi doi puteti sa va " rezolvati " problema asta noi nu avem de unde sa stim ce si cum,asa ca degeaba ti-au spus fetele sa nu il mai cauti,eu zic sa il cauti tocmai de aia ca sa vedeti de fapt care este "buba" in aceea relatie,caci daca nu cauta nimeni pe nimeni am ajunge cu totii draqu gay si lesby.
Discutati si apoi lasal sa se gandeasca si sa te caute daca este interesat de ceeea ce tu cauti si de ceea ce vrei de la el.
O zi buna tuturor


noroc ca existi tu..............ghinion ca n-o sa-ti ia nimeni "sfaturile" in considerare!
vitamina_c
Postat pe 18 Ianuarie 2011 11:19
De la: alexo88, la data 2011-01-18 11:16:02Ce prost ganditi pe bune Mah fat-o ial si vorbeste cu el daca nu exista comunicare intre voi atunci nici relatie nu exista ! Poate acel baiat o avea probleme sau cine stie care cum o fii treaba ,cel mai bine e sa vorbesti cu el si i idai de ales gen BAH BAIATULE MA VREI SAU NU DACA DA DE CE DACA NU DE CE ? CE S-A INTAMPLAT CU TINE DE EVITI ANUMITE CHESTII ? Asa trebuie procedat nu te lua dupa ce iti spun femeile astea ca lasal sau nu stiu ce , IAL SI VORBESTE CU EL SA VEZI CE ARE IN CAP si in gandire cu tine are ceva serios sau nu .
Comunicarea intr-o relatie trebuie sa existe neaparat ,chiar si in pat bah baiatule sau fat-o nu imi place ca faci nu stiu ce,eee a 2-a zi/noapte stii ca sa nu mai faci lucrul ala,poate ca nici tie nu iti placea sau amandurora nu va placut,dar evitand sa comunicati sa stiti fiecare ce si cum si cand ii place sau nu va place ajungeti foarte repede la despartiri total aiurea si de cele mai multe ori din motive necunoscute.
Ial si vorbeste cu el doar voi doi puteti sa va " rezolvati " problema asta noi nu avem de unde sa stim ce si cum,asa ca degeaba ti-au spus fetele sa nu il mai cauti,eu zic sa il cauti tocmai de aia ca sa vedeti de fapt care este "buba" in aceea relatie,caci daca nu cauta nimeni pe nimeni am ajunge cu totii draqu gay si lesby.
Discutati si apoi lasal sa se gandeasca si sa te caute daca este interesat de ceeea ce tu cauti si de ceea ce vrei de la el.
O zi buna tuturor

Fusi pe buda?
kudika_pudika
Postat pe 18 Ianuarie 2011 12:49
De la: vitamina_c, la data 2011-01-18 11:19:42
De la: alexo88, la data 2011-01-18 11:16:02Ce prost ganditi pe bune Mah fat-o ial si vorbeste cu el daca nu exista comunicare intre voi atunci nici relatie nu exista ! Poate acel baiat o avea probleme sau cine stie care cum o fii treaba ,cel mai bine e sa vorbesti cu el si i idai de ales gen BAH BAIATULE MA VREI SAU NU DACA DA DE CE DACA NU DE CE ? CE S-A INTAMPLAT CU TINE DE EVITI ANUMITE CHESTII ? Asa trebuie procedat nu te lua dupa ce iti spun femeile astea ca lasal sau nu stiu ce , IAL SI VORBESTE CU EL SA VEZI CE ARE IN CAP si in gandire cu tine are ceva serios sau nu .
Comunicarea intr-o relatie trebuie sa existe neaparat ,chiar si in pat bah baiatule sau fat-o nu imi place ca faci nu stiu ce,eee a 2-a zi/noapte stii ca sa nu mai faci lucrul ala,poate ca nici tie nu iti placea sau amandurora nu va placut,dar evitand sa comunicati sa stiti fiecare ce si cum si cand ii place sau nu va place ajungeti foarte repede la despartiri total aiurea si de cele mai multe ori din motive necunoscute.
Ial si vorbeste cu el doar voi doi puteti sa va " rezolvati " problema asta noi nu avem de unde sa stim ce si cum,asa ca degeaba ti-au spus fetele sa nu il mai cauti,eu zic sa il cauti tocmai de aia ca sa vedeti de fapt care este "buba" in aceea relatie,caci daca nu cauta nimeni pe nimeni am ajunge cu totii draqu gay si lesby.
Discutati si apoi lasal sa se gandeasca si sa te caute daca este interesat de ceeea ce tu cauti si de ceea ce vrei de la el.
O zi buna tuturor


noroc ca existi tu..............ghinion ca n-o sa-ti ia nimeni "sfaturile" in considerare!
Valy90
Postat pe 18 Ianuarie 2011 12:54
Bah nene sunt eu terminat pe bune ? IN CATEVA CUVINTE SA EXPLIC SI PROSTILOR care ma ia la misto :
Daca ei nu ar discuta despre chestia asta amanuntit clar ,sa stie care greseste ca se poate remedia treaba ,voi i-ati spus sa nu il caute . CE AU REZOLVAT CU ASTA ? ALa o suna e clar ca si ea a spus,deci il intereseaza de ea ,dar s-a cam racit ceva SIMTE EA ...si vrea sa stie ce ,si eu iam spus tocmai ca DISCUTAND CU EL VA AFLA,pentru ce ati venit cu mistouri ce plm nu ati inteles din ceea ce am scris ? sau sunteti dusi cu pluta ? Aia cu buda si daca as fii fost la buda ce am fost la a ta ? Sa iti vina ce am facut eu in buda azi dimineata in chiuveta cand speli cana de cafea asta ca ma iei tu pe mine la misto,iar aialalti care va bagati aiurea sa ma contraziceti cate relatii ati avut Domnilor sau Doamnelor/Domnisoarelor sau ati avut multe relatii si v-ati inteles doar din priviri sunt curios daca da cat a tinut relatiile voastre,alta intrebare de cate ori a-ti fost parasiti si nu v-i sa spus motivul ? .Vreti sa deschidem un subiect cu mistouri ? Va rog cine il va deschide voi fii 1-ul care va raspunde la subiect.Haide-ti la caterinca .
alexo88
Postat pe 18 Ianuarie 2011 13:17
da asta pot spune si eu ca sunteti rele
alexo are dreptate fara comunicare nu exista relatie....acum e adevarat ca baietii nu-s intodeauna sinceri dar asta e...poti sa-i faci o intrebare de ce nu sa mai comporta ca inainte sau ce s-a intamplat ca deh pan la urma voi stiti ce a fost intre voi si eu zic, ca comunicarea rezolva totul....o continuare sau o despartire....
TIAdeea13
Postat pe 18 Ianuarie 2011 13:32
De la: dydyshor, la data 2011-01-13 23:31:12dupa care am incercat sa discut cu el sa vad ce s-a intamplat de s-a schimbat asa de tare. tot imi zicea ca nu s-a intamplat nimic, ca n-a intervenit nimik dar mi-a dat de inteles ca relatia noastra nu merge...desi cu cateva zile inainte totul era perfect intre noi. la ultima intalnire am incercat din nou sa vb despre asta si mi-a zis ca relatia noastra a evoluat pre repede si ca lui ii este greu pana se acomodeaza cu cineva...

neah, poftim!

Si nu cred ca intelegeti exact ce inseamna comunicarea in relatie, mare parte din ea este ne-orala, ca sa zic asa. Daca omul de langa tine nu vrea sa discute, nu vrea si pace. Il lasi in plata lui sa se clameze si va veni el la tine cand e pregatit. Sau nu va veni. Trebuie sa respectam pe cei din jur, nu sa-i obligam sa-si deschida sufletul in fata noastra, ca altfel nu ne simtim bine. Eu am fost de multe ori in postura persoanei descusute, ceea ce m-a indepartat si mai mult de cealalta persoana. Degeaba am zis ca nu doresc sa discut, nu si nu, trebuie! Pana am avut un acces de furie sau am plecat de tot.

Iar aici nu cred ca putem vorbi de o relatie matura, sunt 2 luni, nu 2 ani, nu 5 ani, nu 6 luni! Nu confundati. Dupa 2 luni este oarecum normal sa te retragi putin si sa te gandesti "Vreau sa continui sau nu?" Si cel mai intelept lucru in acest caz este sa dai celui ce s-a retras spatiu. Altfel ai efectul contrar.

Dar na, toti suntem prosti/proaste si doar unul detine adevarul suprem. Exeperienta de viata a altora este nula, alea au fost cazuri sf, nu demonstratii clare ale naturii umane.
kudika_pudika
Postat pe 18 Ianuarie 2011 14:19
Si eu as fi mers pe ideea comunicarii in cazul unei relatii serioase. Dar aici nu e vorba de asa ceva. In cazul in care ar insista cu "de ce?" probabil ca ar primi un raspuns de genul "ca asa vor muschii mei, de-aia".

Ce zice Alex acolo, zice bine, insa cand esti implicat direct in poveste, iti poti da seama foarte usor daca ai cu cine sa comunici sau nu. Uneori nici nu vrei sa auzi motivele pentru care esti parasit.

Ca sa fiu sincera, daca mi s-ar da papucii nu m-ar interesa de ce. Un raspuns n-ar putea schimba cu nimic situatia. Daca s-ar intoarce (asa cum se sugereaza aici ca s-ar putea intampla) atunci isi va justifica el cumva plecarea. Altfel, duca-se!
rashela
Postat pe 18 Ianuarie 2011 14:30
Pai si eu cred ca trebuie sa discutati mai pe indelete despre asta , nu doar cateva indicii fugitive , poate il influenteaza cineva din umbra , cum ai spus tu i-ai cunoscut parintii si prietenii , poate cineva din anturaj ii spune ca nu va potriviti si din astea . Dar e posibil ca sa fie si cam tinerel ptr o relatie prea serioasa , la varsta asta inca baietii vor distractii , e "cool" sa umbli cu una mai mare ca tine , dar nu e "cool" sa renunti la aventuri de tanar ca le vei regreta mai tarziu . Deci intalnitiva cat mai repede, si atunci discutati pe indelete si impreuna va decidet ce relatie sa avet in continuare .
Alex_Bodea
Postat pe 18 Ianuarie 2011 14:41
Si daca raspunsurile lui sunt cu indiferenta gen cel datca exemplu de rashela , inseamna ca aceas indiferenta o are si fata de tine si ce ar trebui sa faci e sa cauti pealtul care sa nu fie indiferent .
Alex_Bodea
Postat pe 18 Ianuarie 2011 14:44
Mah dar pe bune acuma ce inseamna AM INCERCAT ? Deci bah nene nu vorbesti cu mama dupa sedinta cu parintii sa zici doamne am incercat sa nu mi-o iau dar tot mi-am luato ca am avut absente sau note mici.
Nu trebuie sa fii timid atunci cand ceri explicatii de la persoana cu care stai cu ea cu care imparti patul cu ea !
Totusi este o relatie bah nene unde amandoi au dreptul sa intrebe si sa isi spuna evident parerea ce il deranjeaza si ce nu si ce poate fii sau nu remediat,Pentru fata care a deschis acest subiect te rog eu frumos nu mai INCERCA ci VORBESTE CU EL iar din ceea ce veti vorbii sau NU tu vei stii ce sa faci ...
Vorbeste cu el nu mai incerca ,ca nu stii ce e in capul lui.

Apropo, kudika_pudika ,fara mistou ala cu buda nu se putea ? Daca tu nu ma luai la caterinca nici eu pe tine pentru ca nu am de ce . Iar pentru ca in general respect FEMEILE si chiar daca tu ai gresit eu imi cer scuze pentru ce ti-am scris aici.Cat despre ceilalti nu zic nimic il las,doar astept deschiderea de topic cu subiectul HAI LA CATERINCA .
alexo88
Postat pe 18 Ianuarie 2011 14:45
De la: dydyshor, la data 2011-01-13 23:31:12Buna seara tuturor! Vorbesc cu prietenul meu de doua luni, ne-a facut lipeala o cunostinta comuna, ne-am placut si am inceput o relatie.El este cu un an mai mic decat mine si din aceasta cauza am avut dubii in privinta maturitatii lui, insa am trecut peste asta. Totul era perfect, ne placeam f mult, ne intelegeam f bine, era extrem de atent si galant cu mine. de craciun a venit la mine, mi-a cunoscut parintii, i-am cunoscut si eu pe ai lui, revelionul l-am petrecut impreuna cu toti prietenii lui. La doua zile dupa revelion s-a produs schimbarea...ma suna o singura data pe zi sau chiar imi dadea doar un mesaj, devenise distant. l-am lasat asa cateva zile dupa care am incercat sa discut cu el sa vad ce s-a intamplat de s-a schimbat asa de tare. tot imi zicea ca nu s-a intamplat nimic, ca n-a intervenit nimik dar mi-a dat de inteles ca relatia noastra nu merge...desi cu cateva zile inainte totul era perfect intre noi. la ultima intalnire am incercat din nou sa vb despre asta si mi-a zis ca relatia noastra a evoluat pre repede si ca lui ii este greu pana se acomodeaza cu cineva...culmea e ca el a dorit sa ne cunoastem parintii, el m-a prezentat tuturor prietenilor si familiei, eu nu i-am cerut nimik din toate astea si acum vreo luna chiar el imi spunea ca are senzatia ca necunoastem de ani de zile si ca s-a apropiat f repede de mine. acum e m-am intors in buc la facultate, el a ramas acasa pt ca inca mai are vacanta. la ultima intalnire mi-a zis ca ne auzim peste doua saptamani, dar totusi mi-a dat mesaje in fiecare zi, m-a si sunat si vb cu mine ca si cum nu s-ar fi intamplat nimik. nu inteleg ce se intampla cu el. acum il las pe el sa ma caute, nu il sun... vreau sa vad ce are de gand. imi doresc f mult sa fim impreuna in continuare, nici nu ma pot gandi la despartire, nu stiu cum va fi relatia noastra cand se va intoarce si el in buc...sau daca va mai exista ceva. va rog dati-mi un sfat, voi ce ati face ca sa va recuperati iubitul in aceasta situatie? mersi :*
poate sa saturat de tine si acum vrea ALTA la rand ca doar asa sunt barbatii le place sa umble cand cu una cand cu alta....
kudika029282
Postat pe 18 Ianuarie 2011 18:00
De la: alexo88, la data 2011-01-18 14:45:18
Apropo, kudika_pudika ,fara mistou ala cu buda nu se putea ? Daca tu nu ma luai la caterinca nici eu pe tine pentru ca nu am de ce . Iar pentru ca in general respect FEMEILE si chiar daca tu ai gresit eu imi cer scuze pentru ce ti-am scris aici.Cat despre ceilalti nu zic nimic il las,doar astept deschiderea de topic cu subiectul HAI LA CATERINCA .

Pacat ca tu ai luat lumea la caterinca inainte de a-ti adresa cineva ceva...

M-ai enervat, na ! si m-am scapat (sic!) aici fac misto la adresa mea
kudika_pudika
Postat pe 18 Ianuarie 2011 21:01
De la: kudika_pudika, la data 2011-01-18 21:01:43
De la: alexo88, la data 2011-01-18 14:45:18
Apropo, kudika_pudika ,fara mistou ala cu buda nu se putea ? Daca tu nu ma luai la caterinca nici eu pe tine pentru ca nu am de ce . Iar pentru ca in general respect FEMEILE si chiar daca tu ai gresit eu imi cer scuze pentru ce ti-am scris aici.Cat despre ceilalti nu zic nimic il las,doar astept deschiderea de topic cu subiectul HAI LA CATERINCA .

Pacat ca tu ai luat lumea la caterinca inainte de a-ti adresa cineva ceva...

M-ai enervat, na ! si m-am scapat (sic!) aici fac misto la adresa mea


Kudika_pudika nu stiu ce ai vazut ca am luat eu pe nu stiu cine la misto si nu stiu cand :),eu dadusem un sfat mi-am dat o parere fetei care a deschis subiectul, iar tu mai citat,si apoi la sfarsit ma iei peste picior si te citez " Fusi pe buda " ,pai ce vrei sa te pup dupa ce imi spui asta ?
In fine asta e si gata , sarut mainile si o seara buna sa ai.
alexo88
Postat pe 18 Ianuarie 2011 21:08
Nu comportarea de dupa comentariul meu m-a deranjat, ci cea de dinainte. O jignire si un comportament condescendent nu sunt necesare doar pentru ca altii au alte pareri, diferite de ale tale. Si mai ales cand nu ai dreptate si nici macar nu ai citit comentariul initial pe intregime.

Dar, ma rog, o las balta ca-s
kudika_pudika
Postat pe 18 Ianuarie 2011 21:25
De la: alexo88, la data 2011-01-18 11:16:02Ce prost ganditi pe bune Mah fat-o ial si vorbeste cu el daca nu exista comunicare intre voi atunci nici relatie nu exista ! Poate acel baiat o avea probleme sau cine stie care cum o fii treaba ,cel mai bine e sa vorbesti cu el si i idai de ales gen BAH BAIATULE MA VREI SAU NU DACA DA DE CE DACA NU DE CE ? CE S-A INTAMPLAT CU TINE DE EVITI ANUMITE CHESTII ? Asa trebuie procedat nu te lua dupa ce iti spun femeile astea ca lasal sau nu stiu ce , IAL SI VORBESTE CU EL SA VEZI CE ARE IN CAP si in gandire cu tine are ceva serios sau nu .
Comunicarea intr-o relatie trebuie sa existe neaparat ,chiar si in pat bah baiatule sau fat-o nu imi place ca faci nu stiu ce,eee a 2-a zi/noapte stii ca sa nu mai faci lucrul ala,poate ca nici tie nu iti placea sau amandurora nu va placut,dar evitand sa comunicati sa stiti fiecare ce si cum si cand ii place sau nu va place ajungeti foarte repede la despartiri total aiurea si de cele mai multe ori din motive necunoscute.
Ial si vorbeste cu el doar voi doi puteti sa va " rezolvati " problema asta noi nu avem de unde sa stim ce si cum,asa ca degeaba ti-au spus fetele sa nu il mai cauti,eu zic sa il cauti tocmai de aia ca sa vedeti de fapt care este "buba" in aceea relatie,caci daca nu cauta nimeni pe nimeni am ajunge cu totii draqu gay si lesby.
Discutati si apoi lasal sa se gandeasca si sa te caute daca este interesat de ceeea ce tu cauti si de ceea ce vrei de la el.
O zi buna tuturor


Faptul ca ganditi prost ? pai asta nu mi-o pot retrage insa celelalte da pentru tine, iar daca tu crezi ca gandesc eu prost :) atunci ok ,dar nu mi se pare normal sa il lasi pe baiat sa vezi ce are de gand ,ial vorbeste cu el ,daca nu vrea el sa vorbeasca cu tine atunci inseamna ca e ceva mai grav si il lasi dai papucii ,in fine gandesc eu prost ,ok atunci o sa ii spun ce ati spus si voi LASAL SA VEDEM PE CATEL CE FACE VINE DAND DIN COADA SAU NU ? ca voi femeile asa ganditi voi doar arunca-ti momeala,dar voi nu stiti ca poate X ala o avea probleme familiale pe care pur si simplu nu vrea sa le discute cu ea sau poate io stiu altele probleme fizice sau cu cocoselul si i-o fii runsine pur si simplu sa i le spuna ei,sau poate il bate gandul la o despartire,sunt multe chestii ,dar voi ce ganditi in loc sa fiti langa X voi LASA MA CA VINE EL X cand o fii ca cutzu dand din coada,eeeee p..a nu se poate nici asa va bateti joc . Sunteti femei ? Pai fiti FEMEI
alexo88
Postat pe 18 Ianuarie 2011 22:13
De la: alexo88, la data 2011-01-18 22:13:36 voi nu stiti ca poate X ala o avea probleme familiale pe care pur si simplu nu vrea sa le discute cu ea

Ai pus punctul pe i; daca nu vrea sa le discute cu ea, nici nu o va face, indiferent cat de mult l-ar intreba ea ce e in neregula. Daca ea insista si el tot nu vrea, mie asta mi se pare lipsa de respect din partea ei, pentru ca nu-i respecta dorintele. Si atunci cum ramane cu comunicarea de care spuneai? Comunici de unul singur? Sau te ajuti de comunicarea non-verbala (cuvantul asta il cautam mai devreme) si te comporti in consecinta? Sa comunici nu inseamna numai sa vorbesti pana nu mai poti, sa pui intrebari ca la interogatoriu. Daca vorbele lui/ei, iti trec prin cap ca prin branza, atunci nu se poate vorbi de comunicare. Nu in adevaratul sens al cuvantului.

Si cred ca ai inteles ceva gresit: nimeni nu i-a spus fetei sa-i dea papucii. A te raci, a afisa indiferenta o perioada, nu are nimic de a face cu datul papucilor, ci datul de spatiu, de un respiro.
Stiu la ce te gandesti, la jocuri in ale dragostei, dar astea se intampla si de o parte si de alta, mai ales la varste atat de fragede. Este un fapt al vietii. Mai incolo se renunta la chestii de genu', ca te maturizezi sau ai trecut prin asta si nu mai ai chef de jocuri.

Nu este vorba de bataie de joc, ci ca fata respectiva sa-si arate ei insasi respect, in primul rand, si respect pentru el, in al doilea rand.
kudika_pudika
Postat pe 18 Ianuarie 2011 22:27
Mama mea care mai facut , ce nu ai inteles ? Comunicarea da trebuie ,dar sunt anumite persoane care nu pot detalia anumite chestii ,probleme despre ei ,gen nu poate sa ii spun ca are o alunia pe koitze ,nah aucma ai inteles ? Dar daca el chiar tine la ea ,i-ar spune mah uite am o problema X dar nu pot sa ti-o spun ca m-ie mai rusine sau pur si simplu nu iti pot detalia ,dar am o problema SAU NU . Si gata ca lungim un km de vorbe aici total anapoda sincer ti-am dat exemplu ca se pare ca chiar a trebuit sa iti dau un exemplu.
Sarut mainile si o seara buna
alexo88
Postat pe 18 Ianuarie 2011 23:11
Corect ce spui tu, dar ce legatura are cu fata noastra? pentru ca ea spune in primul ei mesaj foarte clar ce i-a spus el, citeste si tu. Si nu cred ca e ok sa tot presupui chestii asa din aer, fara indicii sau dovezi.
kudika_pudika
Postat pe 18 Ianuarie 2011 23:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IUBIRE INTERZISA???? 27 De la: kudika105006 10 Martie 2011 16:25
CE FACEM DACA SUNTEM MARITATE,CUM SUNT EU SI IUBIM 2 BARBATI,CUM IUBESC EU???PE SOTUL MEU SI PE AMANTUL ..... 99 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:46
ce spuneti voi? 0 De la: 20 Mai 2011 00:39
Il vreau doar pentru mine! 27 De la: verraa 2 Iunie 2011 16:30
fetelor va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat 38 De la: kudika_949563 5 Martie 2014 16:48