Setari Cookie-uri

va merge sau nu relatia?:((

dragi colegi de suferinta,am o problema de viatza care iti da un sut in fund si reprezinta un pas inainte,numai ca eu nu stiu cu ce picior sa fac pasul inaite de 1 an si 4 luni am o relatie cu o persoana cu 7 ani mai mare ca mine,eu st o fata rac el e un barbat leu(2 caractere puternice) ne-am mai certat ne-am impacat ,se vede de la o posta ca ma iubeste mai ales cand e cu mine se mandreste si merge tantos numai ca nu stiu daca relatia va continua.DE CE? ptr ca eu mereu am ascultat sfatul astrologului si am vazut ca are dreptate.acum vad ca oricare astrolog spune:racii pun capat relatiilor si e un an greu ptr ei,iar leii vor pune capat relatiilor si vor incepe altele noi si de durata. suna cam prostesc sa ma iau dupa astrologie dar sa stiti ca si astea au rolul lor.adevarul e ca demult vroiam sa renunt la el din nimicuri dar tot la el m-am intors ptr ca ma iubeste si nu imi mai iese din minte.mi-e teama ca relatia se va rupe,am vbit cu el dar el nu crede e f optimist si ma incurajeaza.o intuitie feminina imi spune ca e cam nasoala treaba.ce sa fac?
kudika020149
Postat pe 15 Ianuarie 2011 20:21
De la: kudika020149, la data 2011-01-15 20:21:24dragi colegi de suferinta,am o problema de viatza care iti da un sut in fund si reprezinta un pas inainte,numai ca eu nu stiu cu ce picior sa fac pasul inaite de 1 an si 4 luni am o relatie cu o persoana cu 7 ani mai mare ca mine,eu st o fata rac el e un barbat leu(2 caractere puternice) ne-am mai certat ne-am impacat ,se vede de la o posta ca ma iubeste mai ales cand e cu mine se mandreste si merge tantos numai ca nu stiu daca relatia va continua.DE CE? ptr ca eu mereu am ascultat sfatul astrologului si am vazut ca are dreptate.acum vad ca oricare astrolog spune:racii pun capat relatiilor si e un an greu ptr ei,iar leii vor pune capat relatiilor si vor incepe altele noi si de durata. suna cam prostesc sa ma iau dupa astrologie dar sa stiti ca si astea au rolul lor.adevarul e ca demult vroiam sa renunt la el din nimicuri dar tot la el m-am intors ptr ca ma iubeste si nu imi mai iese din minte.mi-e teama ca relatia se va rupe,am vbit cu el dar el nu crede e f optimist si ma incurajeaza.o intuitie feminina imi spune ca e cam nasoala treaba.ce sa fac?


imi cer scuze dar imi pari absurda.
mimi_ca29
Postat pe 15 Ianuarie 2011 20:37
da u cati an ai?
scorpyoW
Postat pe 15 Ianuarie 2011 20:41
De la: kudika020149, la data 2011-01-15 20:21:24dragi colegi de suferinta,am o problema de viatza care iti da un sut in fund si reprezinta un pas inainte,numai ca eu nu stiu cu ce picior sa fac pasul inaite de 1 an si 4 luni am o relatie cu o persoana cu 7 ani mai mare ca mine,eu st o fata rac el e un barbat leu(2 caractere puternice) ne-am mai certat ne-am impacat ,se vede de la o posta ca ma iubeste mai ales cand e cu mine se mandreste si merge tantos numai ca nu stiu daca relatia va continua.DE CE? ptr ca eu mereu am ascultat sfatul astrologului si am vazut ca are dreptate.acum vad ca oricare astrolog spune:racii pun capat relatiilor si e un an greu ptr ei,iar leii vor pune capat relatiilor si vor incepe altele noi si de durata. suna cam prostesc sa ma iau dupa astrologie dar sa stiti ca si astea au rolul lor.adevarul e ca demult vroiam sa renunt la el din nimicuri dar tot la el m-am intors ptr ca ma iubeste si nu imi mai iese din minte.mi-e teama ca relatia se va rupe,am vbit cu el dar el nu crede e f optimist si ma incurajeaza.o intuitie feminina imi spune ca e cam nasoala treaba.B


Pai incepe prin a nu mai crede in toate porcariile si vezi-ti d relatia...daca asta iti doresti, daca nu apuca-te de aprofundat astrologia
happy_face
Postat pe 15 Ianuarie 2011 22:41
pey asculta astrologu si pe viitor ca sigur o sa ai de castigat
scorpyoW
Postat pe 15 Ianuarie 2011 22:46
De la: kudika020149, la data 2011-01-15 20:21:24dragi colegi de suferinta,am o problema de viatza care iti da un sut in fund si reprezinta un pas inainte,numai ca eu nu stiu cu ce picior sa fac pasul inaite de 1 an si 4 luni am o relatie cu o persoana cu 7 ani mai mare ca mine,eu st o fata rac el e un barbat leu(2 caractere puternice) ne-am mai certat ne-am impacat ,se vede de la o posta ca ma iubeste mai ales cand e cu mine se mandreste si merge tantos numai ca nu stiu daca relatia va continua.DE CE? ptr ca eu mereu am ascultat sfatul astrologului si am vazut ca are dreptate.acum vad ca oricare astrolog spune:racii pun capat relatiilor si e un an greu ptr ei,iar leii vor pune capat relatiilor si vor incepe altele noi si de durata. suna cam prostesc sa ma iau dupa astrologie dar sa stiti ca si astea au rolul lor.adevarul e ca demult vroiam sa renunt la el din nimicuri dar tot la el m-am intors ptr ca ma iubeste si nu imi mai iese din minte.mi-e teama ca relatia se va rupe,am vbit cu el dar el nu crede e f optimist si ma incurajeaza.o intuitie feminina imi spune ca e cam nasoala treaba.ce sa fac?
alta lasa-ti dracu zodiile astea ca o so luati razna de tot
Valy90
Postat pe 16 Ianuarie 2011 00:15
eeeeeeeeeee uite vezi ca esti rea
nu te lua dupa ea ai incredere in zodii
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 00:18
De la: scorpyoW, la data 2011-01-16 00:18:50eeeeeeeeeee uite vezi ca esti rea
nu te lua dupa ea ai incredere in zodii
scorpy las-o Dumnezeului daca maine ii spune zodia sa se sinucida o va face
Valy90
Postat pe 16 Ianuarie 2011 00:26
sunt si din astea
doamne fere
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 00:31
a inebunit lumea.... si daca astrologul iti spune maine ca te casatoresti pe 18 ianuarie 2011... tu crezi? sa fim seriosi... vrei sa ramai cu el ramai, nu ii spui pa


gladiola01
Postat pe 16 Ianuarie 2011 00:43
De la: kudika020149, la data 2011-01-15 20:21:24dragi colegi de suferinta,am o problema de viatza care iti da un sut in fund si reprezinta un pas inainte,numai ca eu nu stiu cu ce picior sa fac pasul inaite de 1 an si 4 luni am o relatie cu o persoana cu 7 ani mai mare ca mine,eu st o fata rac el e un barbat leu(2 caractere puternice) ne-am mai certat ne-am impacat ,se vede de la o posta ca ma iubeste mai ales cand e cu mine se mandreste si merge tantos numai ca nu stiu daca relatia va continua.DE CE? ptr ca eu mereu am ascultat sfatul astrologului si am vazut ca are dreptate.acum vad ca oricare astrolog spune:racii pun capat relatiilor si e un an greu ptr ei,iar leii vor pune capat relatiilor si vor incepe altele noi si de durata. suna cam prostesc sa ma iau dupa astrologie dar sa stiti ca si astea au rolul lor.adevarul e ca demult vroiam sa renunt la el din nimicuri dar tot la el m-am intors ptr ca ma iubeste si nu imi mai iese din minte.mi-e teama ca relatia se va rupe,am vbit cu el dar el nu crede e f optimist si ma incurajeaza.o intuitie feminina imi spune ca e cam nasoala treaba.ce sa fac?


FFS! Tot am sperat ca e o gluma.
Eu inteleg sa-mi beau cafeaua dimineata si sa rasfoiesc si horoscopul si sa-mi fac planuri ce fac cu sotul meu ca acolo scrie ca ma marit anul asta iar, dar sa traiesc zilnic dupa indicatiile de acolo, e deja prea mult.
Daca esti o persoana intreaga la minte (ESTI???) inchizi ziarul, speli ceasca de cafea si uiti in secunda urmatoare ce zice "fata de la pagina cinci".

Fato, de-ar avea posibilitatea barbatul de langa tine sa citeasca ce ai scris aici, cred ca ti-ar da un sut in fund cu toata iubirea ce ti-o poarta.

Lasa-l in pace de pe acum, spre binele lui.
rashela
Postat pe 16 Ianuarie 2011 00:57
spui ca vroiai sa renunti la el din nimicuri, ai vorbit despre dragostea pe care el o simte fata de tine insa nu si despre ceea ce simti tu pentru el. din ceea ce scrii , reiese ca nu il iubesti si ca ai ramas cu el pentru ca iubirea lui iti ofera o garantie, el chiar e acolo pentru tin iar acest lucru e securizant insa nu indeajuns.

acum vorbesti de horoscop, in cazul tau cred ca horoscopul e o scuza. cauti pe ceva din exterior care sa decida pentru tine deoarece nu iti poti asuma tu singura faptul ca nu vezi niciun viitor in relatia asta.

o prostie nu e de fapt ideea de a sta intr-o relatie artificiala?
intrecere
Postat pe 16 Ianuarie 2011 00:59
daca stia ce de sfaturi primeste cu siguranta renunta de cand a intrat
scorpyoW
Postat pe 16 Ianuarie 2011 01:07
in prezent sunt 6,9 miliarde de oameni...sa zicem ca 20% din ei sunt lei...asta inseamna ca aprox cei 140 mil de lei se vor desparti anul asta?
miss_darine
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:04
Daca asculti astrologul de ce ne mai intrebi pe noi ce sa faci?Raspunsul poti sa-l ai intr-o noapte,te uiti la stele si le intrebi pe ele,sigur te lumineaza ele.
Barbie30_
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:09
De la: Barbie30_, la data 2011-01-16 11:09:47Daca asculti astrologul de ce ne mai intrebi pe noi ce sa faci?Raspunsul poti sa-l ai intr-o noapte,te uiti la stele si le intrebi pe ele,sigur te lumineaza ele.

poate are parte de 4 luni de cer innorat
neata barbie
miss_darine
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:12
De la: Barbie30_, la data 2011-01-16 11:09:47Daca asculti astrologul de ce ne mai intrebi pe noi ce sa faci?Raspunsul poti sa-l ai intr-o noapte,te uiti la stele si le intrebi pe ele,sigur te lumineaza ele.
Neata soro...sint de pe tel si nü sint in ro..imı era dor ºa vad ce mai e pe aici...iar zodii?:)))
kudika330764
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:12
De la: miss_darine, la data 2011-01-16 11:04:03 in prezent sunt 6,9 miliarde de oameni...sa zicem ca 20% din ei sunt lei...asta inseamna ca aprox cei 140 mil de lei se vor desparti anul asta?



doar leii care sunt intr-o relatie


puuuuuup fata
anastasia_m
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:16
De la: anastasia_m, la data 2011-01-16 11:16:43
doar leii care sunt intr-o relatie


puuuuuup fata

adica io
tzuc Ana
miss_darine
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:21
Sper ca nü pe Mine m ai facut timpita ca sint doar la prima cafea :)))
kudika330764
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:23
De la: kudika330764, la data 2011-01-16 11:12:59
De la: Barbie30_, la data 2011-01-16 11:09:47Daca asculti astrologul de ce ne mai intrebi pe noi ce sa faci?Raspunsul poti sa-l ai intr-o noapte,te uiti la stele si le intrebi pe ele,sigur te lumineaza ele.
Neata soro...sint de pe tel si nü sint in ro..imı era dor ºa vad ce mai e pe aici...iar zodii?:)))


Neataaaa! Zodiile sunt baza! Daca eu am un taur care cred ca e cam comunal pentru ca la zodia lui scrie ca o sa aiba o aventura,ce sa fac?Sa angajez un detectiv?
Barbie30_
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:25
De la: kudika330764, la data 2011-01-16 11:23:34Sper ca nü pe Mine m ai facut timpita ca sint doar la prima cafea :)))


Cum sa fie fata prima cafea la ora asta?Ai fost busy azi noapte si te-ai trezit tarziu?Altfel nu-mi iese
Barbie30_
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:26
De la: Barbie30_, la data 2011-01-16 11:26:48
De la: kudika330764, la data 2011-01-16 11:23:34Sper ca nü pe Mine m ai facut timpita ca sint doar la prima cafea :)))


Cum sa fie fata prima cafea la ora asta?Ai fost busy azi noapte si te-ai trezit tarziu?Altfel nu-mi iese
Âm avut un meci:)))tot taur si al meu:)))))dar Eu l âm prins de coarne ºa stie cine e seful:))))
kudika330764
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:30
eu una am observat ca destul de multe persoane se incadreaza mai mult sau mai putin in zodii...dar horoscopul mi se pare un altfel de citit in cafea ...ceea ce e o tampenie
miss_darine
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:30
De la: miss_darine, la data 2011-01-16 11:30:28 eu una am observat ca destul de multe persoane se incadreaza mai mult sau mai putin in zodii...dar horoscopul mi se pare un altfel de citit in cafea ...ceea ce e o tampenie



da , da.....o boala lunga la drum de seara... !!!!
anastasia_m
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:38
De la: intrecere, la data 2011-01-16 00:59:09spui ca vroiai sa renunti la el din nimicuri, ai vorbit despre dragostea pe care el o simte fata de tine insa nu si despre ceea ce simti tu pentru el. din ceea ce scrii , reiese ca nu il iubesti si ca ai ramas cu el pentru ca iubirea lui iti ofera o garantie, el chiar e acolo pentru tin iar acest lucru e securizant insa nu indeajuns.

acum vorbesti de horoscop, in cazul tau cred ca horoscopul e o scuza. cauti pe ceva din exterior care sa decida pentru tine deoarece nu iti poti asuma tu singura faptul ca nu vezi niciun viitor in relatia asta.

o prostie nu e de fapt ideea de a sta intr-o relatie artificiala?
gabita_d
Postat pe 9 Februarie 2011 08:53
De la: kudika020149, la data 2011-01-15 20:21:24....eu mereu am ascultat sfatul astrologului si am vazut ca are dreptate.acum vad ca oricare astrolog spune:racii pun capat relatiilor ...


nu te lua dupa ei, ca sunt rai si nu stiu nimic ...
daca astrologul tau a zis ca trebuie sa te desparti, fa-o fara sa te gandesti de doua ori
battleofwits
Postat pe 9 Februarie 2011 08:58
Sunt de acord cu ceea ce scrie aici .
Mie mi-e clar ca esti o persoana superficiala , extrem de egoista , care sta intr-o relatie numai pentru ca se simte protejata si iubita .
Fa-i un bine omului si lasa-l sa-si vada de viata . Va fi mult mai buna fara tine , probabil ca va gasi o femeie care sa-l IUBEASCA , sa-l aprecieze si cu care sa nu se certe pe ''nimicuri '' . Nimicurile astea sunt importante in viata . Daca te certi cu el pe nimicuri , ce o sa faci cand va fi vorba de probleme serioase , de decizii importante ?
gabita_d
Postat pe 9 Februarie 2011 08:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu foarte multe detalii legate de dragoste insa...mi.as dori sa aflu deoarece snt foarte ingrijorata 46 De la: kudika_27245 11 Aprilie 2013 09:08
mersul la sala 3 De la: kudika_934669 17 Decembrie 2013 09:45
acesta inseamna un proiect complet??? 2 De la: kudika_29719 6 Martie 2013 12:50
Mi se pare ca il cam place pe sotul meu 11 De la: kudika_35577 29 Decembrie 2013 13:53
nelamurire 1 De la: kudika_945252 6 Decembrie 2013 11:51