Setari Cookie-uri

cum sa trec peste faptul ca l-am inselat ,Cum sa ma iert pe mine insami???

Stiu vor fi multi care ma vor injura dar na...imi i-au inima in dinti si intreb Mi-am inselat prietenul , 3 luni am fost departe unul de altul la o luna dupa ce s-a intamplat ne-am reintalinit si mutat impreuna . regret f mult ceea ce s-a intamplat nu am vrut sa ne intample am ajuns din prostie si inconstienta in situatia asta si simt ca nu are iesire .....aseara am fost cat pe ce sa-i spun dak ma intreba direct sunt sigura nu lasi fi putut minti !! dak ii spun si ma iarta simt ca eu nu lasi mai respectca ca barbat dak nu ma iarta am sa sufar mult Si totusi nush ce sa fac Faza cu inselatul stiu ca a fost 100% vina mea ca am acceptat sa merg la aceea pers acasa dar half was rape i really didn t want to do it exacly because of this .....stiam ca nu am sa ma iert eu pe mine
danny23
Postat pe 15 Ianuarie 2011 15:49
da si u mai multe detali de cat timp suntet impreuna,cum adica ati fost departe 1 de altu?ati fost despartiti?
scorpyoW
Postat pe 15 Ianuarie 2011 15:54
De la: danny23, la data 2011-01-15 15:49:17 Stiu vor fi multi care ma vor injura dar na...imi i-au inima in dinti si intreb Mi-am inselat prietenul , 3 luni am fost departe unul de altul la o luna dupa ce s-a intamplat ne-am reintalinit si mutat impreuna . regret f mult ceea ce s-a intamplat nu am vrut sa ne intample am ajuns din prostie si inconstienta in situatia asta si simt ca nu are iesire .....aseara am fost cat pe ce sa-i spun dak ma intreba direct sunt sigura nu lasi fi putut minti !! dak ii spun si ma iarta simt ca eu nu lasi mai respectca ca barbat dak nu ma iarta am sa sufar mult Si totusi nush ce sa fac Faza cu inselatul stiu ca a fost 100% vina mea ca am acceptat sa merg la aceea pers acasa dar half was rape i really didn t want to do it exacly because of this .....stiam ca nu am sa ma iert eu pe mine

...daca regreti ceea ce ai facut...e ok...poti sa nici nu te mai invinovatesti...fiecare dintr noi avem alunecari, unii mai si cadem...asta e, dar nu asta e important...iar lui ar fi mai indicat sa nu-i zici...ptr binele lui si al tau...si nu te mai gandi la asta...cat timp iti pare rau si recunosti o greseala aproape ca nici nu se mai pune (sa ai doar mare grija pe mai departe si sper ca ai invatat ceva din aceasta lectie de viata)...sa fi iubita
kudika195501
Postat pe 15 Ianuarie 2011 15:56
nop nu despartiti ....in tari diferite , despartiti de distanta ...... nu de f mult timp suntem impreuna de 7 luni.... si inainte am stat mai mult sau mai putin impreuna nu oficial dar din 7 zile 4 stateam impreuna si restul de 3 cat de mult posibil petreceam tot timpul liber impreuna
danny23
Postat pe 15 Ianuarie 2011 15:58
...@danny23...te rog, sincer...daca te-ar ierta, de ce nu l-ai putea respecta ca barbat?(pentru ca in acest caz inseamna ca te iubeste mai presus de orice pe lumea aceasta)
kudika195501
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:03
e o vb din batrani"focul de paie se stinge repede"
bafta incontinuare
scorpyoW
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:03
De la: danny23, la data 2011-01-15 15:49:17 Stiu vor fi multi care ma vor injura dar na...imi i-au inima in dinti si intreb Mi-am inselat prietenul , 3 luni am fost departe unul de altul la o luna dupa ce s-a intamplat ne-am reintalinit si mutat impreuna . regret f mult ceea ce s-a intamplat nu am vrut sa ne intample am ajuns din prostie si inconstienta in situatia asta si simt ca nu are iesire .....aseara am fost cat pe ce sa-i spun dak ma intreba direct sunt sigura nu lasi fi putut minti !! dak ii spun si ma iarta simt ca eu nu lasi mai respectca ca barbat dak nu ma iarta am sa sufar mult Si totusi nush ce sa fac Faza cu inselatul stiu ca a fost 100% vina mea ca am acceptat sa merg la aceea pers acasa dar half was rape i really didn t want to do it exacly because of this .....stiam ca nu am sa ma iert eu pe mine



S-a intamplat! Mergi mai departe! Desi poti plati un pret destul de mare, macar ai invatat ceva: sa nu ai incredere in straini! Poti alege sa-i spui iubitului tau ce s-a intamplat pentru ca o sa te simti eliberata. Asuma-ti responsabilitatea pentru greseli iar daca el e sa fie al tau...atunci va fi!
mimi_ca29
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:04
nush ma gandesc ca mereu va ramane chestia asta intre noi si am sa traiesc cu teama ca ar putea face la fel cu scuza ca si eu am facut-o ....... si aici se duce dracu tot si respect si iubire si tot ........ apropate 100% a-si putea spuen ca m-ar ierta dar nush cum a-si reactiona eu la iertarea lui pt ca asa cum am spsu eu una nu ma pot ierta
danny23
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:07
Cum adica a fost pe jumatate viol? naspa!

Oricum, ai putea sa-i spui ce s-a intamplat, el va suferi enorm, tu tot nu vei scapa de vina, de iertat pe tine insati si nici vei mai putea (pentru ca ai reusit sa-l ranesti atat de tare).... sau ai putea sa nu-i spui si sa inveti din experienta. Ai prins esentialul in titlu, trebuie sa te ierti pe tine. Iar asta se face in interiorul tau.

Cred ca ar fi mult mai important sa realizezi ca te-a facut sa-l inseli. Daca e vorba de o incompatibilitate, poate ar fi timpul sa-ti reevaluezi relatia. Daca e vorba de prostia tineretii, dupa cum spuneam, invata din asta.
kudika_pudika
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:11
De la: danny23, la data 2011-01-15 16:07:49nush ma gandesc ca mereu va ramane chestia asta intre noi si am sa traiesc cu teama ca ar putea face la fel cu scuza ca si eu am facut-o ....... si aici se duce dracu tot si respect si iubire si tot ........ apropate 100% a-si putea spuen ca m-ar ierta dar nush cum a-si reactiona eu la iertarea lui pt ca asa cum am spsu eu una nu ma pot ierta



Ai spus ca nu ai vrut sa intretii relatii sexuale cu acel barbat. de ce ai cedat? Sincer.. Ti-a fost teama?
mimi_ca29
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:11
da.... nush incer doar sa-mi sterg din cap acea amintire noapte dar nu pot incerc sa ma autoconving ca poate am vrut dar tot ce simt acuma e repulsie pt acel fapt ....si pt mine ca m-am lasat in situatia asta , de aceea cred ca iubitul meu mi-ar ierta data fiind conjunctura si faptul ca ma iubeste dar mi-ar reprosa dc am ajuns acolo ....
danny23
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:15
nu este incompatibilitate este doar prostia mea a tineretii inconstienta m-am lasta in situatia asta si acuam nush cum a-si putea sa ies din ea
danny23
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:19
...vezi ca ti-am trimis un pm.
kudika195501
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:19
De la: kudika195501, la data 2011-01-15 16:03:29...@danny23...te rog, sincer...daca te-ar ierta, de ce nu l-ai putea respecta ca barbat?(pentru ca in acest caz inseamna ca te iubeste mai presus de orice pe lumea aceasta)

nush ma gandesc ca mereu va ramane chestia asta intre noi si am sa traiesc cu teama ca ar putea face la fel cu scuza ca si eu am facut-o ....... si aici se duce dracu tot si respect si iubire si tot ........ apropate 100% a-si putea spuen ca m-ar ierta dar nush cum a-si reactiona eu la iertarea lui pt ca asa cum am spsu eu una nu ma pot ierta
danny23
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:21
De la: danny23, la data 2011-01-15 16:15:51da.... nush incer doar sa-mi sterg din cap acea amintire noapte dar nu pot incerc sa ma autoconving ca poate am vrut dar tot ce simt acuma e repulsie pt acel fapt ....si pt mine ca m-am lasat in situatia asta , de aceea cred ca iubitul meu mi-ar ierta data fiind conjunctura si faptul ca ma iubeste dar mi-ar reprosa dc am ajuns acolo ....



Doar timpul iti poate "sterge" acele amintiri. Nu-ti fie teama de reprosuri; probabil e "dreptul"sau sa te intrebe DE CE. De ce te-ai dus acolo? Cred ca te simteai singura, plictisita, aveai nevoie de o iesire; nici prin cap nu ti-a trecut ca se poate intampla ceva rau atata timp cat tu spui NU! Dar uite ca se intampla! Am avut o prietena acum cativa ani care a patit exact ce ai patit si tu; doar ca ea nu avea prieten in acel moment; si ea nu s-a dus in casa lui, ci mai rau..a mers la un hotel cu gandul sa petreaca cateva clipe alaturi de acel barbat fara sa intretina relatii.Doar ca acel barbat nu a acceptat doar pupici si mangaieri. Si stii ceva? Acum e bine, a depasit momentul!
mimi_ca29
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:26
Nu stiu de ce am impresia ca vinovatia pe care o simti este legata de faptul ca ai fost neputincioasa atunci in fata acelui barbat, pentru ca ai trecut printr-un eveniment traumatic pe care nu-l intelegi.
Un NU este un NU, indiferent de circumstante. Daca tu i-ai spus nu acelui tip, iar el tot a continuat cu avansurile, se cheama ca ai suferit un abuz. Stiu, sunt multi care vor zice ca e vina ta ca trebuia sa stii dinainte si bla-bla-bla. Dar daca esti naiva de fel, cum poti sa stii dinainte? (nu incerc sa te jignesc, pe bune) Si mai ales, in orice situatie sunt doi oameni, nu este nimeni unic responsabil pentru ce s-a intamplat.

Daca vrei, putem vorbi mai multe in privat.
kudika_pudika
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:31
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-15 16:26:21
De la: danny23, la data 2011-01-15 16:15:51da.... nush incer doar sa-mi sterg din cap acea amintire noapte dar nu pot incerc sa ma autoconving ca poate am vrut dar tot ce simt acuma e repulsie pt acel fapt ....si pt mine ca m-am lasat in situatia asta , de aceea cred ca iubitul meu mi-ar ierta data fiind conjunctura si faptul ca ma iubeste dar mi-ar reprosa dc am ajuns acolo ....



Doar timpul iti poate "sterge" acele amintiri. Nu-ti fie teama de reprosuri; probabil e "dreptul"sau sa te intrebe DE CE. De ce te-ai dus acolo? Cred ca te simteai singura, plictisita, aveai nevoie de o iesire; nici prin cap nu ti-a trecut ca se poate intampla ceva rau atata timp cat tu spui NU! Dar uite ca se intampla! Am avut o prietena acum cativa ani care a patit exact ce ai patit si tu; doar ca ea nu avea prieten in acel moment; si ea nu s-a dus in casa lui, ci mai rau..a mers la un hotel cu gandul sa petreaca cateva clipe alaturi de acel barbat fara sa intretina relatii.Doar ca acel barbat nu a acceptat doar pupici si mangaieri. Si stii ceva? Acum e bine, a depasit momentul!


Si totusi ce pot face ca ceea ce s-a intamplat sa nu-mi afecteze relatia ... pt ca imi afecteaza incerc sa ma ascund sa ma feresc de situatii in care ar putea sa ma i-a la intrebari dar ..... dak ma va intreba direct stiu ca nu am sa pot minti plus ca eu vad acuam un nou inceput pt noi mai ales ca am hotarat sa locuim impreuna si cladim ceva intre noi ...nu vreau sa mint nu vreau sa mi se afecteze relatia sa sufar si mai mult pt ceea ce s-a intaplat nu vreau el sa sufere ma iubeste si ma iubeste mult si eu ...eu nu trec peste ce s-a intamplat
danny23
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:38
nu e vinovata ba e vinovata
priviti voi situatia din alta pozitie
daca intamplator se intanlec pe strad?
daca acel barbat se va apuca de laudat? (ca sunt din astea slava domnului)
la asta nu va ganditi?
scorpyoW
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:41
De la: danny23, la data 2011-01-15 16:38:33eu nu trec peste ce s-a intamplat

asta "dureaza" timp.....
kudika_pudika
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:42
De la: danny23, la data 2011-01-15 16:38:33
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-15 16:26:21
De la: danny23, la data 2011-01-15 16:15:51da.... nush incer doar sa-mi sterg din cap acea amintire noapte dar nu pot incerc sa ma autoconving ca poate am vrut dar tot ce simt acuma e repulsie pt acel fapt ....si pt mine ca m-am lasat in situatia asta , de aceea cred ca iubitul meu mi-ar ierta data fiind conjunctura si faptul ca ma iubeste dar mi-ar reprosa dc am ajuns acolo ....



Doar timpul iti poate "sterge" acele amintiri. Nu-ti fie teama de reprosuri; probabil e "dreptul"sau sa te intrebe DE CE. De ce te-ai dus acolo? Cred ca te simteai singura, plictisita, aveai nevoie de o iesire; nici prin cap nu ti-a trecut ca se poate intampla ceva rau atata timp cat tu spui NU! Dar uite ca se intampla! Am avut o prietena acum cativa ani care a patit exact ce ai patit si tu; doar ca ea nu avea prieten in acel moment; si ea nu s-a dus in casa lui, ci mai rau..a mers la un hotel cu gandul sa petreaca cateva clipe alaturi de acel barbat fara sa intretina relatii.Doar ca acel barbat nu a acceptat doar pupici si mangaieri. Si stii ceva? Acum e bine, a depasit momentul!


Si totusi ce pot face ca ceea ce s-a intamplat sa nu-mi afecteze relatia ... pt ca imi afecteaza incerc sa ma ascund sa ma feresc de situatii in care ar putea sa ma i-a la intrebari dar ..... dak ma va intreba direct stiu ca nu am sa pot minti plus ca eu vad acuam un nou inceput pt noi mai ales ca am hotarat sa locuim impreuna si cladim ceva intre noi ...nu vreau sa mint nu vreau sa mi se afecteze relatia sa sufar si mai mult pt ceea ce s-a intaplat nu vreau el sa sufere ma iubeste si ma iubeste mult si eu ...eu nu trec peste ce s-a intamplat

...TREBUIE SA TRECI!!!...altfel iti va distruge toata relatia un cct de fapt neinsemnat, la urma urmei, o copilarie...un val de hormoni...asta vrei???(crede-ma !!!stiu foarte bine ce spun)

Doamne, trebuie sa ies(am un nod in gat)...mai vb cand ma linistesc...pa
kudika195501
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:44
De la: scorpyoW, la data 2011-01-15 16:41:30n
daca intamplator se intanlec pe strad?

depinde in ce cercuri se invart....
kudika_pudika
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:46
De la: danny23, la data 2011-01-15 16:38:33
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-15 16:26:21
De la: danny23, la data 2011-01-15 16:15:51da.... nush incer doar sa-mi sterg din cap acea amintire noapte dar nu pot incerc sa ma autoconving ca poate am vrut dar tot ce simt acuma e repulsie pt acel fapt ....si pt mine ca m-am lasat in situatia asta , de aceea cred ca iubitul meu mi-ar ierta data fiind conjunctura si faptul ca ma iubeste dar mi-ar reprosa dc am ajuns acolo ....



Doar timpul iti poate "sterge" acele amintiri. Nu-ti fie teama de reprosuri; probabil e "dreptul"sau sa te intrebe DE CE. De ce te-ai dus acolo? Cred ca te simteai singura, plictisita, aveai nevoie de o iesire; nici prin cap nu ti-a trecut ca se poate intampla ceva rau atata timp cat tu spui NU! Dar uite ca se intampla! Am avut o prietena acum cativa ani care a patit exact ce ai patit si tu; doar ca ea nu avea prieten in acel moment; si ea nu s-a dus in casa lui, ci mai rau..a mers la un hotel cu gandul sa petreaca cateva clipe alaturi de acel barbat fara sa intretina relatii.Doar ca acel barbat nu a acceptat doar pupici si mangaieri. Si stii ceva? Acum e bine, a depasit momentul!


Si totusi ce pot face ca ceea ce s-a intamplat sa nu-mi afecteze relatia ... pt ca imi afecteaza incerc sa ma ascund sa ma feresc de situatii in care ar putea sa ma i-a la intrebari dar ..... dak ma va intreba direct stiu ca nu am sa pot minti plus ca eu vad acuam un nou inceput pt noi mai ales ca am hotarat sa locuim impreuna si cladim ceva intre noi ...nu vreau sa mint nu vreau sa mi se afecteze relatia sa sufar si mai mult pt ceea ce s-a intaplat nu vreau el sa sufere ma iubeste si ma iubeste mult si eu ...eu nu trec peste ce s-a intamplat



La cat de afectata esti, cred ca e necesar sa dicuti cu el; si nu atunci cand el te ia la intrebari. Ia-l deoparte si spune-i ca ai ceva pe suflet. Curaj! Nu-ti cladi viitorul cu ascunzisuri!
mimi_ca29
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:46
De la: scorpyoW, la data 2011-01-15 16:41:30nu e vinovata ba e vinovata
priviti voi situatia din alta pozitie
daca intamplator se intanlec pe strad?
daca acel barbat se va apuca de laudat? (ca sunt din astea slava domnului)
la asta nu va ganditi?


De aflat nu are cum sa aflte decat de la mine nu intaliniri din astea nicicum dar asta e cel mai neimportant ..... cum sa actionez ca sa nu-mi afecteze relatia pers pe care cred ca o iubesc ..... din pricina a ceea ce s-a intaplat nici Te iubesc nu pot sa-i mai spun pt ca nush ce mai simt pt ca dak iubeam nu aceeaptam o stupida invitatie :(:( helppppppppppp
danny23
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:48
De la: kudika195501, la data 2011-01-15 16:44:33
De la: danny23, la data 2011-01-15 16:38:33
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-15 16:26:21
De la: danny23, la data 2011-01-15 16:15:51da.... nush incer doar sa-mi sterg din cap acea amintire noapte dar nu pot incerc sa ma autoconving ca poate am vrut dar tot ce simt acuma e repulsie pt acel fapt ....si pt mine ca m-am lasat in situatia asta , de aceea cred ca iubitul meu mi-ar ierta data fiind conjunctura si faptul ca ma iubeste dar mi-ar reprosa dc am ajuns acolo ....



Doar timpul iti poate "sterge" acele amintiri. Nu-ti fie teama de reprosuri; probabil e "dreptul"sau sa te intrebe DE CE. De ce te-ai dus acolo? Cred ca te simteai singura, plictisita, aveai nevoie de o iesire; nici prin cap nu ti-a trecut ca se poate intampla ceva rau atata timp cat tu spui NU! Dar uite ca se intampla! Am avut o prietena acum cativa ani care a patit exact ce ai patit si tu; doar ca ea nu avea prieten in acel moment; si ea nu s-a dus in casa lui, ci mai rau..a mers la un hotel cu gandul sa petreaca cateva clipe alaturi de acel barbat fara sa intretina relatii.Doar ca acel barbat nu a acceptat doar pupici si mangaieri. Si stii ceva? Acum e bine, a depasit momentul!


Si totusi ce pot face ca ceea ce s-a intamplat sa nu-mi afecteze relatia ... pt ca imi afecteaza incerc sa ma ascund sa ma feresc de situatii in care ar putea sa ma i-a la intrebari dar ..... dak ma va intreba direct stiu ca nu am sa pot minti plus ca eu vad acuam un nou inceput pt noi mai ales ca am hotarat sa locuim impreuna si cladim ceva intre noi ...nu vreau sa mint nu vreau sa mi se afecteze relatia sa sufar si mai mult pt ceea ce s-a intaplat nu vreau el sa sufere ma iubeste si ma iubeste mult si eu ...eu nu trec peste ce s-a intamplat

...TREBUIE SA TRECI!!!...altfel iti va distruge toata relatia un cct de fapt neinsemnat, la urma urmei, o copilarie...un val de hormoni...asta vrei???(crede-ma !!!stiu foarte bine ce spun)

Doamne, trebuie sa ies(am un nod in gat)...mai vb cand ma linistesc...pa


Opss, 501! Imi pare rau!
mimi_ca29
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:51
Nu are cum sa nu-ti afecteze relatia. Chiar si ca te consumi tu in interiorul tau, iti afecteaza relatia.

Eu propun sa intelegi exact ce s-a intamplat atunci, inainte de a-l rani pe el (pentru ca, inevitabil, il vei rani cand ii vei marturisi)
kudika_pudika
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:51
timpul le va rezolva pe toate
ai incredere in u
scorpyoW
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:55
De la: kudika_pudika, la data 2011-01-15 16:51:52Nu are cum sa nu-ti afecteze relatia. Chiar si ca te consumi tu in interiorul tau, iti afecteaza relatia.

Eu propun sa intelegi exact ce s-a intamplat atunci, inainte de a-l rani pe el (pentru ca, inevitabil, il vei rani cand ii vei marturisi)


Nu vreau sa marturisesc pt ca ar suferi si el prefer sa-l scutesc pe el deoarece este totalmente vina mea si responsabilitatea mea pt ce s-a intamplat

STITI CE ESTE CIUDAT ...... nu am realizat ce s-a intamplat decat cand vb cu my best friend a doua zi in depanand firul amintirilor mi-am dat seama nush a fost ceva ....poate dak vream era altceva dar inresponsabilitatea care ma adus in situatia asta am omoara
danny23
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:56
De la: danny23, la data 2011-01-15 16:48:42
De la: scorpyoW, la data 2011-01-15 16:41:30nu e vinovata ba e vinovata
priviti voi situatia din alta pozitie
daca intamplator se intanlec pe strad?
daca acel barbat se va apuca de laudat? (ca sunt din astea slava domnului)
la asta nu va ganditi?


De aflat nu are cum sa aflte decat de la mine nu intaliniri din astea nicicum dar asta e cel mai neimportant ..... cum sa actionez ca sa nu-mi afecteze relatia pers pe care cred ca o iubesc ..... din pricina a ceea ce s-a intaplat nici Te iubesc nu pot sa-i mai spun pt ca nush ce mai simt pt ca dak iubeam nu aceeaptam o stupida invitatie :(:( helppppppppppp


Uite! Daca iti este atat de teama sa nu il pierzi...nu ii spune. Cauta in interiorul tau acea putere de a depasi momentul. Ba eu cred ca il iubesti; ia-l in brate si spune-i cat de mult il iubesti. Inceteaza sa te mai invinovatesti atat!
mimi_ca29
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:57
De la: danny23, la data 2011-01-15 16:56:56poate dak vream era altceva dar inresponsabilitatea care ma adus in situatia asta am omoara

exact la asta ma refeream mai sus

O sa inveti sa te ierti in timp, dandu-ti seama ca barbatul respectiv ori e un mitocan, ori un pusti fara minte, si intelegand pe deplin situatia.
kudika_pudika
Postat pe 15 Ianuarie 2011 17:03
daca l-ai inselat ai avut tu un motiv, un impuls, ceva nu era bine in relatia voastra!! barbatii cred ca femeile inseala ca asa sunt ele, ei nu ele cauta ceea ce iubitul nu le mai ofera si nu ma refer neaparat la sex!
asa ca mai ales daca nu erai cu el atunci, asta s-a intamplat si gata!
la ce sa ii spui? nu te mai gandi si priveste in viitor!
blondye24
Postat pe 7 Februarie 2011 10:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
necroza aseptica cap femural 2 De la: aida.matei 14 Aprilie 2011 14:45
manastirea ghighiu 1 De la: gea_healthy 16 August 2010 10:51
PRIETENIE....ADEVARATA,,,SAU,,,,,INTERES 15 De la: _calandrinon_ 17 Septembrie 2010 21:34
ma mai iubeste oare?????? 1 De la: kudika096023 26 Iulie 2010 23:05
Cistiguri mari reale cu investitie de doar 6 lei... 0 De la: 17 Decembrie 2011 12:21