Setari Cookie-uri

Restaurante pt nunti in Bucuresti?

Salut,
Imi puteti da niste sfaturi in legatura cu restauranetele pe care le-ati vazut si eventual pe care le-ati si placut?Eu tre sa organizez nunta, dar habar nu am ce restaurant sa aleg, mai ales ca am vazut cateva si nu mi au placut deloc.
Mersi
Zoy26
Postat pe 20 Ianuarie 2011 19:45
buna,
eu am luat parte la multe evenimente in diferite locatii.cred ca trebuie sa alegi locatia si in functie de nr de persoane. vrei neaparat resaurant? sau ai dori si hotel? ca iti pot da niste exemple de locatii destul de faine.
flavia_enjoyband
Postat pe 21 Ianuarie 2011 17:44
buna! eu de exemplu fac nunta la boema clasic,este un restaurant f.elegant si poti intra pe site-ulk lor si vei vedea acolo mai multe!este langa mall cotroceni.
lety_23
Postat pe 31 Ianuarie 2011 13:08
Restaurant Istria . Specific pescaresc. E deschis de curand . Meniu diversificat ambienta placuta preturile medii, muzica live . Eu zic ca se merita incercat la o nunta. Mai ales ca la majoritatea nuntilor se mananca peste. Il gasiti pe calea victoriei in spate la bcr
kudika361742
Postat pe 2 Februarie 2011 01:32
Restaurant ILFOVEANCA este o locatie noua dedicata exclusiv pentru organizare de evenimente:
- Nunti;
- Botezuri;
- evenimente private;
- evenimente corporate diverse;

Capacitate de de 3 saloane 200 pers,100 pers,50 pers Locuri de parcare disponibile Locatia dispune de aer conditionat, instalatie de ventilatie (scos fumul), aparatura de sonorizare si instalatie de lumini. Acesul se face usor, la doar 5 min de stadionul Steaua Bucuresti –Ilfov Pt detalii si rezervari va asteptam la numerele de telefon 0734204984 – 0723519469 d- nul Tudorache Nicolae
kudika381801
Postat pe 6 Aprilie 2011 18:40
sa revigoram putin subiectul :)

pt o nunta mica, cu maximum 60 de invitati un restaurant foarte bun este La Piciorul Porcului.
este situat in apropierea bvd-ului Decebal, vizavi de spitalul Babes, are si o mica terasa si nu sunt probleme cu locurile de parcare.

locatia este foarte draguta, iar mancarea de-a dreptul delicioasa. eu am fost acolo si la nunta si la botez si m-am sintit bine de fiecare data.

datele de contact le gasiti pe site-ul propriu.
irina_v2011
Postat pe 7 Mai 2012 02:31
depinde de nr de invitati, de zona in care vrei ss fie situat, etc

pt o nunta mica, de maximum 60 de persoane iti recomand restaurantul "La Piciorul Porcului". au o mancare geniala, este situat in apropierea spitalului babes, au locuri de parcare.

Carul cu bere, iar e ste un restaurant frumos, situat central, dar o mare problema cu locurile de parcare.

am vzt ca in dr taberei, restaurantul casa rustic s-a extins si acum are mai multe saloane de nunta.
carmen_p09
Postat pe 4 Iunie 2012 02:23
Eu as cam vrea sa fac in Salon du Mariage Toujours l'amour. Arata impecabil si mi-a fost laudat deja de 2 alte mirese care au facut acolo. Au o capacitate mare..si eu vreau sa ma invart la vreo 200 si ceva de invitati.
kudika_17683
Postat pe 1 Noiembrie 2012 01:38
Dupa ce ai gasit restaurantul te rugam sa arunci o privire si la noi pe site, cu siguranta vei gasi ceva interesant http://www.porumbei-albi-nunta.ro
kudika_28057
Postat pe 30 Ianuarie 2013 20:12
Depinde de numarul de persoane...

Eu recomand cu caldura restaurantul Anatolia, situat in parcul Tei, chiar pe malul lacului. Poze poti vedea aici:
http://www.organizari-nunti-botezuri.ro/Restaurant-Anatolia.php

O alta varianta ar fi nunta la cort, pe malul lacului Snagov, in incinta Artha Park:

http://www.restaurant-volant.ro/Corturi-de-nunti---Nunta-la-cort.php
poshevents
Postat pe 23 Februarie 2013 16:00
Eu recomand miresicilor care pun accent cu adevarat pe ziua cea mare -NUNTA- la SALON DU MARIAGE, este in Snagov. Ofera o piscina minunata, un loc cu verdeata minunat in care se pot face poze, un ring de dans cu artificii pentru miri si multe altele. Dai un ban dar sti ca face !!
kudika_17683
Postat pe 27 Februarie 2013 14:50
Buna miresici! Va recomand cu caldura Niko Palace Ballroom. Eu am semnat contractul cu ei pentru 7 iunie 2014. Au saloane superbe, frumos aranjate. Au husele incluse, aranjamente florale sau sfesnice si tortul miresei . Am ales Niko Palace pt ca am fost anul trecut la un eveniment si mi-a placut foarte mult. Au mancare foarte buna, personal amabil. Nu au nicio taxa pentru ospatari...este la aprecierea ta...Stiu ca nunta mea va fi cea mai frumoasa
Merita sa dati o fuga sa le vizionati saloanele. Va doresc o zi frumoasa..
kudika_30454
Postat pe 8 Martie 2013 13:42
De la: kudika_30454, la data 2013-03-08 13:42:50Buna miresici! Va recomand cu caldura Niko Palace Ballroom. Eu am semnat contractul cu ei pentru 7 iunie 2014. Au saloane superbe, frumos aranjate. Au husele incluse, aranjamente florale sau sfesnice si tortul miresei . Am ales Niko Palace pt ca am fost anul trecut la un eveniment si mi-a placut foarte mult. Au mancare foarte buna, personal amabil. Nu au nicio taxa pentru ospatari...este la aprecierea ta...Stiu ca nunta mea va fi cea mai frumoasa
Merita sa dati o fuga sa le vizionati saloanele. Va doresc o zi frumoasa..
kudika_30456
Postat pe 8 Martie 2013 17:46
De la: kudika_30456, la data 2013-03-08 17:46:27
De la: kudika_30454, la data 2013-03-08 13:42:50Buna miresici! Va recomand cu caldura Niko Palace Ballroom. Eu am semnat contractul cu ei pentru 7 iunie 2014. Au saloane superbe, frumos aranjate. Au husele incluse, aranjamente florale sau sfesnice si tortul miresei . Am ales Niko Palace pt ca am fost anul trecut la un eveniment si mi-a placut foarte mult. Au mancare foarte buna, personal amabil. Nu au nicio taxa pentru ospatari...este la aprecierea ta...Stiu ca nunta mea va fi cea mai frumoasa
Merita sa dati o fuga sa le vizionati saloanele. Va doresc o zi frumoasa..


au si saloane de aproximativ 200 de persoane?
kudika_30456
Postat pe 8 Martie 2013 17:47
Multumesc pt sfat miresico ..pt sfatul de a viziona saloanele ballroom-ului Niko Palace..m-am indragostit de salonul Diamond :X...visez de mica la nunta mea...la rochia de mireasa..cum va arata..si datorita lor...pt k am semnat contractul cu ei..DA..am semnat contractul cu ei :x...am beneficiat de reducerea de 25 % la rochia de mireasa..Am fost la Casa Anke si am vazut toate rochiile de mireasa..au foarte multe modele...dar eu de mica, visez la o rochie de printesa...asa ca rochia pe care mi-am ales-o este una de printesa..:x
Am semnat contractul cu doamna Ligia, vi-o recomand si eu la randul meu..este o doamna deosebita!
Sper si cred ca, nunta mea va fi de vis!
Va urez succesc in gasirea salonului perfect cat si a rochitei ...Va pup
kudika_30457
Postat pe 13 Martie 2013 18:20
De la: kudika_30457, la data 2013-03-13 18:20:20Multumesc pt sfat miresico ..pt sfatul de a viziona saloanele ballroom-ului Niko Palace..m-am indragostit de salonul Diamond :X...visez de mica la nunta mea...la rochia de mireasa..cum va arata..si datorita lor...pt k am semnat contractul cu ei..DA..am semnat contractul cu ei :x...am beneficiat de reducerea de 25 % la rochia de mireasa..Am fost la Casa Anke si am vazut toate rochiile de mireasa..au foarte multe modele...dar eu de mica, visez la o rochie de printesa...asa ca rochia pe care mi-am ales-o este una de printesa..:x
Am semnat contractul cu doamna Ligia, vi-o recomand si eu la randul meu..este o doamna deosebita!
Sper si cred ca, nunta mea va fi de vis!
Va urez succesc in gasirea salonului perfect cat si a rochitei ...Va pup


Buna seara! Numele meu este Mirela. Am o intrebare...ce avans trebuie dat la acest restaurant? ca sa stiu cu ce bani sa ma duc la mine..si nu am o suma foarte mare...Astept un raspuns..mutlumesc
kudika_30460
Postat pe 13 Martie 2013 19:21
De la: kudika_30460, la data 2013-03-13 19:21:40
De la: kudika_30457, la data 2013-03-13 18:20:20Multumesc pt sfat miresico ..pt sfatul de a viziona saloanele ballroom-ului Niko Palace..m-am indragostit de salonul Diamond :X...visez de mica la nunta mea...la rochia de mireasa..cum va arata..si datorita lor...pt k am semnat contractul cu ei..DA..am semnat contractul cu ei :x...am beneficiat de reducerea de 25 % la rochia de mireasa..Am fost la Casa Anke si am vazut toate rochiile de mireasa..au foarte multe modele...dar eu de mica, visez la o rochie de printesa...asa ca rochia pe care mi-am ales-o este una de printesa..:x
Am semnat contractul cu doamna Ligia, vi-o recomand si eu la randul meu..este o doamna deosebita!
Sper si cred ca, nunta mea va fi de vis!
Va urez succesc in gasirea salonului perfect cat si a rochitei ...Va pup


Buna seara! Numele meu este Mirela. Am o intrebare...ce avans trebuie dat la acest restaurant? ca sa stiu cu ce bani sa ma duc la mine..si nu am o suma foarte mare...Astept un raspuns..mutlumesc


Buna Mirela !
Eu am aproximat ca voi avea 100 de persoane. Avansul trebuie sa fie de 1000 de euro. am dat 500 de euro la semnarea contractului, iar peste maxim doua luni inca 500 de euro...iar restul banilor dupa eveniment! super..nu?
kudika_30461
Postat pe 13 Martie 2013 19:24
Buna ziua,
Numele meu este Adriana Zamfir. Scriu in cadrul acestui forum intrucat lucrez pentru postul de televiziune ProTv si in momentul de fata suntem in cautare de persoane interesate de o noua emisiune TV cu nunti al carei premiu va fi o luna de miere intr-o destinatie exotica. Daca exista persoane interesate de o participare la castingul nostru va rog sa imi lasati datele voastre de contact pe adresa de e-mail adriana.zamfir@mediavision.ro pentru a va oferi mai multe detalii legate de emisiune.
Va multumesc.
kudika_32121
Postat pe 20 Martie 2013 16:21
Buna ziua, mie mi-a placut la Niko Palace, am fost la o nunta acolo, salonul era minunat aranjat, era o atmosfera incantatoare, am dansat toata noaptea...mancarea super buna, servirea fara probleme..... bautura nelimitata......mi-a placut si daca al meu prieten are vreun gand.....vreau si eu acolo.....ma rog eu am un gand care trebuie sa devina si gandul lui in curand
kudika_30458
Postat pe 21 Martie 2013 14:30
Serios ...e frumos acolo.....ma voi duce sa ma conving.....revin cu impresii.....la mine e aproape de casa si mi-ar conveni......of ce tambalau si cu nunta asta
kudika_30467
Postat pe 23 Martie 2013 12:31
Am revenit......mi-a placut ...aveti dreptate...arata bine....salile erau pregatite pentru evenimente......urmeaza sa-l duc si pe iubi.....pup
kudika_30467
Postat pe 24 Martie 2013 11:17
Buna ziua. Eu sunt din Constanta si o sa vin in weekend in Bucuresti. Stiti ce program au la Niko Palace? Si cati bani trebuie sa am la mine pentru avans?Credeti ca 3000 lei imi ajung?
kudika_30464
Postat pe 26 Martie 2013 14:08
Helloo!
Am solicitat oferte pentru nunta si am primit multeee de la diferite restaurante. Insa, mie-mi place promptitudinea si cei mai prompti au fost cei de la Niko Palace, care m-au si contactat imediat. Nici nu solicitasem de un minut ofertele ca am si fost contactata de o domnisoara draguta care mi-a spus ca mi trimite imediat oferta si m-a invitat la locatia lor sa vizionez saloanele (in functie de numarul de persoane) si sa discutam mai multe detalii.
Am stat eu, am analizat toate ofertele si m-am gandit mai bine, l-am luat pe iubitul meu de mana, ne-am urcat in masina si am plecat la Niko Palace. Am vizionat saloanele, am ales salonul Crystal. Ramane sa mergem in ziua noastra de salariu sa platim avansul. Sunt fericita pentru ca am mai gasit salonul liber, pentru ca nu mai aveau multe date disponibile.
kudika_33179
Postat pe 7 Aprilie 2013 19:42
Si eu am inceput cautarile.....deja am obosit...cine a zis ca e un eveniment minunat nunta ma rog....eu stau in Iancului.....Niko Palace trebuie sa fie pe aproape...asa am auzit....merg sa ma conving .pup
kudika_33405
Postat pe 10 Aprilie 2013 12:49

O nunta de poveste am avut la Niko Palace!
Multumesc personalului si in special d-nei Ligia, care mi-a organizat nunta ! de vis!
kudika_33469
Postat pe 12 Aprilie 2013 18:22

Dupa atata reclama la acest ballroom am fost si eu la vizionare
Au 4 saloane pentru capacitati diferite .
Au meniuri incepand de la 49 de euro pana la 59
Iar pachetele de bauturi la 10 si la 15 euro
Huse, funde si fete pentru mese incluse (mai au unele superbe la 2 euro de scaun )
Flori sau sfesnice daca iei bautura de la ei
Tortul inclus
Avans cam 1000 de euro, platibil in doua transe
Candy bar contracost
Sper ca nu am omis ceva.Sper sa fie de folos mai departe
kudika_33655
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:51


Eu imi voi crestina bebelusul si voi face petrecerea de botez la Niko Palace. Va multumesc pentru incurajare si pentru ca m-ati ajutat cu tot ce ati scris despre acest ballroom. Initial vroiam sa fac petrecerea la Vanity in regie, dar am fost dezamagita de mancare....
Chiar daca stau departe de zona aceasta in care este situat restaurantul, pentru mine nu este un impediment. Si nici meniul care este 33 de euro

Merita drumul, merita tot...
Ma intreb ...
Este neaparat sa aduc ursitoare? Nu prea ma incanta ideea aceasta cu ursitoarele...
Ce ziceti?
kudika_33862
Postat pe 17 Aprilie 2013 15:29
De la: kudika_33862, la data 2013-04-17 15:29:35

Eu imi voi crestina bebelusul si voi face petrecerea de botez la Niko Palace. Va multumesc pentru incurajare si pentru ca m-ati ajutat cu tot ce ati scris despre acest ballroom. Initial vroiam sa fac petrecerea la Vanity in regie, dar am fost dezamagita de mancare....
Chiar daca stau departe de zona aceasta in care este situat restaurantul, pentru mine nu este un impediment. Si nici meniul care este 33 de euro

Merita drumul, merita tot...
Ma intreb ...
Este neaparat sa aduc ursitoare? Nu prea ma incanta ideea aceasta cu ursitoarele...
Ce ziceti?



Buna.......eu nu am avut ursitoare.....si nu s-a plans nimeni......e mai mult o moda.....parerea mea e ca daca te tenteaza....sa fi atenta la detalii....sa le ceri sa le vezi cum sunt imbracate....unele nu arata prea bine....sa le vezi repertoriul.....sau se poate si fara.....au existat decenii in care s-au facut botezuri si fara...puuup.
kudika_34371
Postat pe 29 Aprilie 2013 15:41
De la: kudika_33862, la data 2013-04-17 15:29:35

Eu imi voi crestina bebelusul si voi face petrecerea de botez la Niko Palace. Va multumesc pentru incurajare si pentru ca m-ati ajutat cu tot ce ati scris despre acest ballroom. Initial vroiam sa fac petrecerea la Vanity in regie, dar am fost dezamagita de mancare....
Chiar daca stau departe de zona aceasta in care este situat restaurantul, pentru mine nu este un impediment. Si nici meniul care este 33 de euro

Merita drumul, merita tot...
Ma intreb ...
Este neaparat sa aduc ursitoare? Nu prea ma incanta ideea aceasta cu ursitoarele...
Ce ziceti?



Eu am avut si a fost foarte frumos.....au avut si o vestimentatie placuta.....si lui bebe i-a placut!
kudika_34798
Postat pe 10 Mai 2013 14:05
http://www.protv.ro/stiri/miresele-intra-in-competitie-pentru-o-luna-de-miere-de-cinci-stele.html
kudika_32121
Postat pe 10 Mai 2013 16:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Anexa pentru invitatie nunta 1 De la: CristinaEncean 17 Iulie 2012 21:29
ce rochie e potrivita pt nasa 12 De la: grace000956 5 Noiembrie 2009 08:33
Machiaj profesional 1 De la: kudika408105 14 Iunie 2011 19:39
Am o mare curiozitate in legatura cu restaurantul 2 De la: mikysweet 31 Martie 2014 15:39
PANTOFI Piele naturala la COMANDA pt ocazia ta!!!! 1 De la: carmenconstantin 25 Martie 2011 09:05