Setari Cookie-uri

sufletul meu plange

Ce senzatie urata iti poate da tristetea!...mai ales atunci cand esti singur,plangand in asteptarea unei noi zile...De cand eram copil am invatat cum e sa fii trist,necajit,ranit si nu pt ca as fi dus lipsuri materiale.Mereu am avut totul desi,credeti-ma,as fi preferat sa nu am nimic dar sa fiu fericita...sa fiu un copil ca toti ceilalti...dar nu a fost asa;m-am maturizat mult prea repede si iata ca acum in loc sa fiu fericita,sa simt ca traiesc stau singura,plangand in camera goala si rece incercand sa scriu o mica poveste legata de partea sentimentala.
Tocmai cand eram ferm convinsa ca cineva s-ar putea uita la "un monstru" ca mine (stiu ca suna dur,dar din pacate asa ma vad eu :((,desi toata lumea imi zice contrariul ) ai aparut tu in viata mea...imi amintesc ca ne-am cunoscut prin intermediul fratelui sau pe care l-am cunoscut cu ajutorul internetului.Era de prin zona si intre noi era o mica diferenta de varsta,doar un an.Multe luni am vorbit pe mess ca amici,el fiind plecat la munca in Italia.Adevarul era ca nu credeam ca se va ajunge la o relatie pana in clipa in care el s-a intors in tara si am hotarat sa ne intalnim...ne-am intalnit in parc...imi amintesc perfect acea zi,afara era sore si felul in care m-a luat in brate m-a facut sa cred ca visez..era realitate...doar ca acea realitate a durat doua saptamani...zilele in care ne intalneam m-au facut sa ma simt extraordinar,sa ma simt si eu iubita,eram fericita cu adevarat.Un singur lucru imi strabatea gandul...imi placea sa fiu cu el dar nu simteam ca il iubesc,nu ma simteam indragostita...dupa intoarcerea lui in strainatate lucrurile au inceput sa se raceasca intre noi,situatie care m-a facut sa ma bucur de faptul ca nu i-am daruit lui virginitatea mea...niu vroiam sa fac asta...timpul a trecut iar noi am devenit straini unul fata de celalalt...am plans,dar nu de dorul lui,ci din cauza mandriei mele,a orgoliului meu "nebun"...nu vroiam ca cineva sa isi bata joc de mine.
M-am decis sa incep o noua viata,sa traiesc din plin asa ca am inceput sa mai ies si eu prin cluburi,pe la terase cu prietenii si cu sora mea.Era o seara de sambata cand ne-am decis sa mergem si noi la un suc...am plecat la o terasa unde ne-am intalnit cu restul trupei(erau prieteni de-ai surorii mele apropiati de varsta ei intre 25-29 de ani).Nu pot sa uit de aparitia lui(un alt el)...glumele lui si comportamentul sau "nebunatic" ne-au facut pe toti sa radem in hohote...era si el "nebun" ca mine,doar ca mie imi trebuie putin timp de acomodare inainte sa ma "deslantui".Apoi am hotarat sa mergem la disco sa dansam...eram eu,sora mea si prietenul ei...ajunsi acolo a venit si "nebunul"...care normal,a facut atmosfera...ne-am simtit atrasi unul de celalalt si dupa cativa pupici pe obraz(se juca putin cu focul :p) au urmat suruturi pasionale...si ceea ce la inceput,pt mine,parea o distractie de-o noapte a inceput sa devina ceva mult mai interesant...stiam ca nu e bine ceea ce fac...intre noi stau 10 ani...dar e ceva ce ma atrage...ne-am mai intalnit de atunci(chipurile din intamplare)...nu am crezut ca o sa simt vreodata ce simt acum desi stiu ca totu' e in zadar...nu e serios,e genul vagabond,adica bea si se distreaza mai mereu prin discoteci...are 29 de ani si se gandeste doar la sex...lucru care ma lasa in dubii...fiind virgina mi-e frica sa ma incurc cu el...adica azi sunt a lui iar maine poate se face ca nici macar nu ma cunoaste...si in plus e amic foarte bun cu sora mea,lucru care ma face mereu sa ezit...si mai e diferenta de varsta :((...daca avea macar 25...dar nu....are 29 :(.
Aseara m-a intrebat daca merg la el s-o facem si din cauza ca am ezitat in a-i raspunde s-a suparat...lucru care m-a facut sa plang tot drumul pana acasa...iar a intervenit orgoliul si mandria...sufletul meu nu se mai opreste din lacrimi...mereu ceva sau cineva ma raneste...oare eu sunt de vina?stiu insa ca intre noi nu va putea fi niciodata nimic..ce imi doresc este sa inceapa octombrie si sa plec(o sa ma stabilesc intr-un oras apropiat pt a putea face faculta) sa uit de toate aceste lucruri care mi s-au intamplat...sa intorc foaia si sa o iau de la inceput
kudika020674
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:50
De la: kudika020674, la data 2009-09-13 23:50:33 Ce senzatie urata iti poate da tristetea!...mai ales atunci cand esti singur,plangand in asteptarea unei noi zile...De cand eram copil am invatat cum e sa fii trist,necajit,ranit si nu pt ca as fi dus lipsuri materiale.Mereu am avut totul desi,credeti-ma,as fi preferat sa nu am nimic dar sa fiu fericita...sa fiu un copil ca toti ceilalti...dar nu a fost asa;m-am maturizat mult prea repede si iata ca acum in loc sa fiu fericita,sa simt ca traiesc stau singura,plangand in camera goala si rece incercand sa scriu o mica poveste legata de partea sentimentala.
Tocmai cand eram ferm convinsa ca cineva s-ar putea uita la "un monstru" ca mine (stiu ca suna dur,dar din pacate asa ma vad eu :((,desi toata lumea imi zice contrariul ) ai aparut tu in viata mea...imi amintesc ca ne-am cunoscut prin intermediul fratelui sau pe care l-am cunoscut cu ajutorul internetului.Era de prin zona si intre noi era o mica diferenta de varsta,doar un an.Multe luni am vorbit pe mess ca amici,el fiind plecat la munca in Italia.Adevarul era ca nu credeam ca se va ajunge la o relatie pana in clipa in care el s-a intors in tara si am hotarat sa ne intalnim...ne-am intalnit in parc...imi amintesc perfect acea zi,afara era sore si felul in care m-a luat in brate m-a facut sa cred ca visez..era realitate...doar ca acea realitate a durat doua saptamani...zilele in care ne intalneam m-au facut sa ma simt extraordinar,sa ma simt si eu iubita,eram fericita cu adevarat.Un singur lucru imi strabatea gandul...imi placea sa fiu cu el dar nu simteam ca il iubesc,nu ma simteam indragostita...dupa intoarcerea lui in strainatate lucrurile au inceput sa se raceasca intre noi,situatie care m-a facut sa ma bucur de faptul ca nu i-am daruit lui virginitatea mea...niu vroiam sa fac asta...timpul a trecut iar noi am devenit straini unul fata de celalalt...am plans,dar nu de dorul lui,ci din cauza mandriei mele,a orgoliului meu "nebun"...nu vroiam ca cineva sa isi bata joc de mine.
M-am decis sa incep o noua viata,sa traiesc din plin asa ca am inceput sa mai ies si eu prin cluburi,pe la terase cu prietenii si cu sora mea.Era o seara de sambata cand ne-am decis sa mergem si noi la un suc...am plecat la o terasa unde ne-am intalnit cu restul trupei(erau prieteni de-ai surorii mele apropiati de varsta ei intre 25-29 de ani).Nu pot sa uit de aparitia lui(un alt el)...glumele lui si comportamentul sau "nebunatic" ne-au facut pe toti sa radem in hohote...era si el "nebun" ca mine,doar ca mie imi trebuie putin timp de acomodare inainte sa ma "deslantui".Apoi am hotarat sa mergem la disco sa dansam...eram eu,sora mea si prietenul ei...ajunsi acolo a venit si "nebunul"...care normal,a facut atmosfera...ne-am simtit atrasi unul de celalalt si dupa cativa pupici pe obraz(se juca putin cu focul :p) au urmat suruturi pasionale...si ceea ce la inceput,pt mine,parea o distractie de-o noapte a inceput sa devina ceva mult mai interesant...stiam ca nu e bine ceea ce fac...intre noi stau 10 ani...dar e ceva ce ma atrage...ne-am mai intalnit de atunci(chipurile din intamplare)...nu am crezut ca o sa simt vreodata ce simt acum desi stiu ca totu' e in zadar...nu e serios,e genul vagabond,adica bea si se distreaza mai mereu prin discoteci...are 29 de ani si se gandeste doar la sex...lucru care ma lasa in dubii...fiind virgina mi-e frica sa ma incurc cu el...adica azi sunt a lui iar maine poate se face ca nici macar nu ma cunoaste...si in plus e amic foarte bun cu sora mea,lucru care ma face mereu sa ezit...si mai e diferenta de varsta :((...daca avea macar 25...dar nu....are 29 :(.
Aseara m-a intrebat daca merg la el s-o facem si din cauza ca am ezitat in a-i raspunde s-a suparat...lucru care m-a facut sa plang tot drumul pana acasa...iar a intervenit orgoliul si mandria...sufletul meu nu se mai opreste din lacrimi...mereu ceva sau cineva ma raneste...oare eu sunt de vina?stiu insa ca intre noi nu va putea fi niciodata nimic..ce imi doresc este sa inceapa octombrie si sa plec(o sa ma stabilesc intr-un oras apropiat pt a putea face faculta) sa uit de toate aceste lucruri care mi s-au intamplat...sa intorc foaia si sa o iau de la inceput


Daruieste-i virginitatea daca daca simti ca merita. Daca nu nu. Eu cred ca dramatizezi putin situatia si vrei cu orice pret pe cineva. Nu te grabi. Iesi, distreaza-te, dar nu te arunca in bratele primului venit
byannca
Postat pe 13 Septembrie 2009 23:56
nu e ok sa zici despre tine ca esti un monstru dupa parerea mea fiecare are o frumusete ascunsa. nu te grabi sa te culci cu el doar pt ca asa vrea el,e important sa si merite sa faci acest sacrificiu pt el. sa sti ca varsta nu e un impediment. eu am iubit un barbat cu 12 ani mai mare ca mine si inca mai sunt cu el. avem 2 ani si o luna si imi merge bine. sa sti ca DRAGOSTEA NU ARE VARSTA!
steffy91
Postat pe 16 Septembrie 2009 14:12
Adica el te-a invitat sa... ce? Sa te f**? (scuza violenta limbajului, dar asta e, in fond, nu?)
Si s-a suparat pe tine ca tu ai ezitat?

Draga mea, sa stii ca ezitarea asta a ta te-a salvat.

Nu vreau sa-ti spun ca e un jeg, pentru ca nu m-ai crede (acum).
Da-mi voie sa te intreb altceva: care e diferenta ca "s-a suparat" acum sau ca te-ar fi trimis acasa dimineata ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat, ca si cand tu ai fi doar un fel de sclava de harem, care deschide picioarele cand zice el si se retrage fara cuvintel cand e concediata.
Ia imagineaza-ti, cum te-ai fi simitit atunci?
A doua zi dimineata, si in zilele care ar fi urmat, in care el te-ar fi tratat ca pe un nimic si ca si cand nimic nu s-a intamplat, doar i-ai dat lui ce i se cuvine si tu ar trebui sa fii mandra ca a catadicsit el sa-si bage p** in tine (iarasi, scuze petnru violenta, dar incerc sa creez o atmosfera cat mai aproape de realitate aici).
De fapt, stai! Sclavele de harem au macar avantajul ca sunt intretinute de stapanul haremului si ala macar se deranjeaza sa le umple golul cu cadouri... Tu n-ai fi avut nici macar asta.

Vrei sa stii parerea mea?

Two thumbs up!

Ai facut foarte bine ce ai facut. Acum, daca te tii tare si il ignori, s-ar putea sa-l faci sa gandeasca altfel despre tine, sa nu te mai confunde cu un servetel de unica folosinta. Dar asta depinde de cat de rabdatoare ai sa fii tu. Pentru ca daca esti... he'll come around. Nu stiu cand, dar o s-o faca!
Pot sa pun pariu pe oricat!
Dor_a
Postat pe 16 Septembrie 2009 14:53
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 20 Ianuarie 2010 14:35
De la: Dor_a, la data 2009-09-16 14:53:36Adica el te-a invitat sa... ce? Sa te f**? (scuza violenta limbajului, dar asta e, in fond, nu?)
Si s-a suparat pe tine ca tu ai ezitat?

Draga mea, sa stii ca ezitarea asta a ta te-a salvat.

Nu vreau sa-ti spun ca e un jeg, pentru ca nu m-ai crede (acum).
Da-mi voie sa te intreb altceva: care e diferenta ca "s-a suparat" acum sau ca te-ar fi trimis acasa dimineata ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat, ca si cand tu ai fi doar un fel de sclava de harem, care deschide picioarele cand zice el si se retrage fara cuvintel cand e concediata.
Ia imagineaza-ti, cum te-ai fi simitit atunci?
A doua zi dimineata, si in zilele care ar fi urmat, in care el te-ar fi tratat ca pe un nimic si ca si cand nimic nu s-a intamplat, doar i-ai dat lui ce i se cuvine si tu ar trebui sa fii mandra ca a catadicsit el sa-si bage p** in tine (iarasi, scuze petnru violenta, dar incerc sa creez o atmosfera cat mai aproape de realitate aici).
De fapt, stai! Sclavele de harem au macar avantajul ca sunt intretinute de stapanul haremului si ala macar se deranjeaza sa le umple golul cu cadouri... Tu n-ai fi avut nici macar asta.

Vrei sa stii parerea mea?

Two thumbs up!

Ai facut foarte bine ce ai facut. Acum, daca te tii tare si il ignori, s-ar putea sa-l faci sa gandeasca altfel despre tine, sa nu te mai confunde cu un servetel de unica folosinta. Dar asta depinde de cat de rabdatoare ai sa fii tu. Pentru ca daca esti... he'll come around. Nu stiu cand, dar o s-o faca!
Pot sa pun pariu pe oricat!
bine spus doraaa foarte bine :D
dontworibehapi
Postat pe 20 Ianuarie 2010 15:38
Din punctul meu de vedere daca tu crezi ca merita daruiestete lui dar nu sa te astepti ca apoi sa mai ramana mult in viata ta, prima persoana de obicei este una speciala dar care nu prea ramane dupa ce face chestia asta. Eu as vrea si acum nespus de mult ca aceea persoana speciala sa ramana in viata mea, dar din pacate viata are alte planuri pentru ea
dontworibehapi
Postat pe 20 Ianuarie 2010 15:49
" sufletul meu plange " - si al meu cand vad ce probleme " existentiale " au unii ..
blaa
Postat pe 20 Ianuarie 2010 15:56
De la: blaa, la data 2010-01-20 15:56:43 " sufletul meu plange " - si al meu cand vad ce probleme " existentiale " au unii ..


exact la asta ma gandeam sa raspund...
Kitty_the_cat
Postat pe 20 Ianuarie 2010 15:58
De la: Kitty_the_cat, la data 2010-01-20 15:58:23
De la: blaa, la data 2010-01-20 15:56:43 " sufletul meu plange " - si al meu cand vad ce probleme " existentiale " au unii ..


exact la asta ma gandeam sa raspund...


ti-am luat-o 'nainte
blaa
Postat pe 20 Ianuarie 2010 16:01
reaooooo
Kitty_the_cat
Postat pe 20 Ianuarie 2010 16:02
Despre ce este vorba?
ca eu nu am rabdare sa citesc, e misto povestea? adica te captiveaza asa?
Cine-mi face si mie un rezumat? n-am inteles decat ca vroia sa-i dea cu ciocanul, altceva?
Boca
Postat pe 20 Ianuarie 2010 16:27
De la: Boca, la data 2010-01-20 16:27:16Despre ce este vorba?
ca eu nu am rabdare sa citesc, e misto povestea? adica te captiveaza asa?
Cine-mi face si mie un rezumat? n-am inteles decat ca vroia sa-i dea cu ciocanul, altceva?


si eo astept rezumatu'
blaa
Postat pe 20 Ianuarie 2010 16:35
De la: Kitty_the_cat, la data 2010-01-20 16:02:49reaooooo


blaa
Postat pe 20 Ianuarie 2010 16:36
De la: blaa, la data 2010-01-20 16:36:41
De la: Kitty_the_cat, la data 2010-01-20 16:02:49reaooooo




Kitty_the_cat
Postat pe 20 Ianuarie 2010 16:38
d c zici ca esti monstru?sa stii k frumusetzea trupului,chipului e trecatore,sa t intereseze doar d frumusetzea sufletului p care o ai pana l adanc batranetzi!si parerea mea sa nu i t daruesti...pt ca ai asteptat atat...casa o faci cu cineva care parerea mea nu t merita!
x_tynutzafcs
Postat pe 20 Ianuarie 2010 18:19
[quote]Aseara m-a intrebat daca merg la el s-o facem si din cauza ca am ezitat in a-i raspunde s-a suparat..[/quote]

Urata exprimare, n-am ce zice

"S-o facem"...ce? maioneza? salata de cruditati?
Eu zic sa-l lasi si sa se duca invartindu-se
Tu ai nevoie de dragoste si sa faci dragoste, nu "sa faci" vreo maioneza sa zicem
Sper ca intelegi ce vreau sa spun
tequila_cu_varza
Postat pe 20 Ianuarie 2010 18:53
Parerea mea este ca nu ai intalnit inca barbatul care sa te merite.Eu zic sa-l dai naibii si sa nu mai suferi ca nu se merita.
Bulyna
Postat pe 20 Ianuarie 2010 20:32
este evident ca nu sta cu tine decat sa va tineti de mana...si faptul ca s-a suparat ca n-ai fost de acord sa faceti ceva ,ar trebui sa-ti de-a de gandit!Daca ai chef decat de o "distractie" pentru o seara,atunci el e omul potrivit.Sa nu ai asteptari mari de la el pentru ca o sa fi dezamagita.Da-l naibii si nu mai suferii atat,barbati sunt pe toate drumurile!
o_fetita1
Postat pe 24 Ianuarie 2010 23:48
Foarte bine ca i-ai zis nu. Te-a ajutat Dumnezeu. Si pe mine m-a ajutat Dumnezeyu sa aflu ca nu e bine sa faci dragoste pana nu te-ai casatorit religios. Daca nu te casatoresti, nu-ti face probleme. Zicea Sf. Paul ca nu este bine pt. om sa se atinga de femeie. Daca vrea sa se atinga, sa se casatoreasca. Dar zicea el ca este mai bine pt. om sa ramana cum este el insusi. El era necasatorit. Oricum Isus este Mirele intregii creatii, pt. Dumnezeu fiecare creatura este unica.
Daca vei avea, sa zicem, ca un fel de logodnic, mi-a zis un preot calugar franciscan catolic ca nu e bine sa te atingi prea mult. Cu scop necurat. Nici sa te saruti pe gura. Imi zicea preotul respectiv cam asa, cand il vezi, poti sa il pupi, asa, pe obraz, poti chiar sa il imbratisezi, dar nu trebuie repetate atingerile...
kudika081126
Postat pe 25 Ianuarie 2010 00:07
De la: Dor_a, la data 2009-09-16 14:53:36Adica el te-a invitat sa... ce? Sa te f**? (scuza violenta limbajului, dar asta e, in fond, nu?)
Si s-a suparat pe tine ca tu ai ezitat?

Draga mea, sa stii ca ezitarea asta a ta te-a salvat.

Nu vreau sa-ti spun ca e un jeg, pentru ca nu m-ai crede (acum).
Da-mi voie sa te intreb altceva: care e diferenta ca "s-a suparat" acum sau ca te-ar fi trimis acasa dimineata ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat, ca si cand tu ai fi doar un fel de sclava de harem, care deschide picioarele cand zice el si se retrage fara cuvintel cand e concediata.
Ia imagineaza-ti, cum te-ai fi simitit atunci?
A doua zi dimineata, si in zilele care ar fi urmat, in care el te-ar fi tratat ca pe un nimic si ca si cand nimic nu s-a intamplat, doar i-ai dat lui ce i se cuvine si tu ar trebui sa fii mandra ca a catadicsit el sa-si bage p** in tine (iarasi, scuze petnru violenta, dar incerc sa creez o atmosfera cat mai aproape de realitate aici).
De fapt, stai! Sclavele de harem au macar avantajul ca sunt intretinute de stapanul haremului si ala macar se deranjeaza sa le umple golul cu cadouri... Tu n-ai fi avut nici macar asta.

Vrei sa stii parerea mea?

Two thumbs up!

Ai facut foarte bine ce ai facut. Acum, daca te tii tare si il ignori, s-ar putea sa-l faci sa gandeasca altfel despre tine, sa nu te mai confunde cu un servetel de unica folosinta. Dar asta depinde de cat de rabdatoare ai sa fii tu. Pentru ca daca esti... he'll come around. Nu stiu cand, dar o s-o faca!
Pot sa pun pariu pe oricat!







SUBSCRIU
rose30
Postat pe 25 Ianuarie 2010 08:58
virginitatea parerea mea e ca nu se da oricui.si daca o sa te culci cu el si poate el doar asta vrea ,dupa, o sa-ti para rau pt ca tu i-ai oferit ce are o femeie mai de pret ceva ce nu mai poti avea inca odata.asa ca sfatul meu e sa-ti gasesti un iubit.dar ai grija sa te iubeasca
kudika102213
Postat pe 25 Ianuarie 2010 09:07
De la: kudika081126, la data 2010-01-25 00:07:49Foarte bine ca i-ai zis nu. Te-a ajutat Dumnezeu. Si pe mine m-a ajutat Dumnezeyu sa aflu ca nu e bine sa faci dragoste pana nu te-ai casatorit religios. Daca nu te casatoresti, nu-ti face probleme. Zicea Sf. Paul ca nu este bine pt. om sa se atinga de femeie. Daca vrea sa se atinga, sa se casatoreasca. Dar zicea el ca este mai bine pt. om sa ramana cum este el insusi. El era necasatorit. Oricum Isus este Mirele intregii creatii, pt. Dumnezeu fiecare creatura este unica.
Daca vei avea, sa zicem, ca un fel de logodnic, mi-a zis un preot calugar franciscan catolic ca nu e bine sa te atingi prea mult. Cu scop necurat. Nici sa te saruti pe gura. Imi zicea preotul respectiv cam asa, cand il vezi, poti sa il pupi, asa, pe obraz, poti chiar sa il imbratisezi, dar nu trebuie repetate atingerile...

tu repeti peste tot aceiasi poezie..nu te-ai saturat
iacinta
Postat pe 25 Ianuarie 2010 14:03

ce-aveti ma, vine 2012, lasati profetii sa ne salveze. are dreptate gagica, vrea sa ne deschida ochii. am vazut io in filme ca asa se intampla inainte de sf lumii, apar tot felul de "trimisi" din astia si noi nu ii ascultam si murim toti. am vazut si-n autobuz zilele trecute pe unu.
Boca
Postat pe 25 Ianuarie 2010 14:10
helllo.....ce faceti?....nu am mai intrat de mult... imi este dor de voi toti
cristiana_cris
Postat pe 9 Februarie 2010 12:03
cristinelule drag bine ai revenit da sa te tzuc
miss_darine
Postat pe 9 Februarie 2010 12:07
hello fetele pe aici umblati veniti sa va tzuculesc
yumy
Postat pe 9 Februarie 2010 12:11
sorry ca am fugit iar pt o perioada ...l.insa trebuie sa rezolv unele probleme si dupa revin...va pup
cristiana_cris
Postat pe 16 Februarie 2010 01:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubirea, bat-o vina! 15 De la: Cosmina_Mariana_Ancuta_1 29 Aprilie 2011 19:50
:( 48 De la: scorpio67 29 Ianuarie 2011 09:44
iubita mea 4 De la: luchianramona 28 Octombrie 2010 17:08
oare fericirea este doar in carti si in filme? 4 De la: adryyy 26 August 2012 10:55
cum poti uita o iubire imposibila? 73 De la: creatzagirl 27 Iunie 2010 01:25