Setari Cookie-uri

o poveste trista

povestea mea e trista si o mare dezamagire cel putin pentru mine.totul a inceput acum 6 ani cand ne-am cunoscut.era un tip retras nu prea vorbaret,eu eram exact opusul lui vorbareata,vesela binedispusa.cred ca asta m-a atras la el.a inceput totul in joaca nu credeam ca va dura ceva intre noi 2.anii au trecut m-am indragostit apoi am ajuns la iubire.o iubire nebuna din partea mea cel putin numai conta nimic pt mn decat el,respiram pt el faceam tot pt el.am facut un credit pt el care acum il platesc eu am facut prea multe pt el.dupa 6 ani ne-am hotarat sa facem nunta si inainte de nunta cu 2 sapt mi-a zis ca el nu e hotarat sa facem asta si ca nu e destul de matur si are nevoie de libertate ce eu ii dadeam poate chiar prea mult si ca mai bn ne despartim am crezut ca mi-a picat cerul in cap,ulterior am aflat ca era cu alta .cel mai bun lucru atunci mi-am luat toate lucrurile de la el si am venit inapoi acasa.au trecut 6 luni de cand ne-am despartit ,6 luni in care nu a dat nici un semn de viata nimic,mai mult s-a mutat cu gagica lui despre care am aflat ca e mult mai mare decat el.acum stau si ma intreb oare se va intoarce vreodata roata in cazul lui?eu acum stau si sufar si plang dupa el si el se simte f bn in compania altei femei.nu inteleg dc nu il pot uita si dc ma doare atat de rau mai ales ca inca il iubesc cu toate ca nu ar trebui.am inceput sa ies cu prietenii ,sa ies din casa dar sunt mereu trista,dezamagita d mn,plang f mult.am renuntat la serv tot pt el ca avea o afacere si l-am ajutat cat am putut.drept multumire acum numai am serv si ma chinui sa imi gasesc,acum am ramas fara nimic si ma simt folosita si aruncata la gunoi.inca ma doare tradarea lui si nu pot sa inteleg cum a putut uita tot asa rpd?
adanaa
Postat pe 30 Ianuarie 2011 14:46
Trista poveste ca si sufletul tau.........dar,trebuie sa treci peste....nimic nu e intamplator ...asa este mai bine pentru tine chiar daca acum nu gasesti sensul acestor cuvinte ...........o sa'l gasesti intr-o buna zi, cand........!!!
anastasia_m
Postat pe 30 Ianuarie 2011 15:01
Nu mai fi trista, oricat ai suferi, bine ca ti-ai deschis ochii la timp...daca te-a lasat pentru alta, nu merita.Nu te inteleg de ce astepti sa te mai caute, probabil l-ai accepta inapoi...nu?ei bine sa n-o mai faci, ca iti piezi ani frumosi din viata. Fii mai egoista, suna aiurea, dar gandeste-te la tine intai, la binele tau.. pune-te pe picioare iar, fii puternica...numai asa poti sa iubesti din nou.
Toti avem probleme..iubire,cariera,in familie dar sa incercam sa nu le mai amestecam, nu mai fa compromisuri pentru nimeni si sa nu-ti para rau pt ce ai facut, ca l-ai ajutat..ca iute, de prea mult bine te-a lasat

Stiu, barbatii e porci..dar nici femeile nu e oameni.
Gicutza_
Postat pe 30 Ianuarie 2011 15:22
nu astept sa ma caute dar nu pot sa inteleg cum pur si simplu nu ii mai pasa si nu il mai intereseaza o persoana care a facut totul pt el
adanaa
Postat pe 30 Ianuarie 2011 16:34
pur si simplu am ajuns intr-o stare de depresie avansata unde totul in jurul meu e gri si nu imi doresc decat sa mor decat sa ma mai chinui atat,sa sufar ,sa plang,sa numai simt durere.m-am saturat sa imi zica toata lumea ca timpul vindeca orice rana si ca o sa treaca ca nu e asa deloc.
adanaa
Postat pe 30 Ianuarie 2011 16:38
incearca sa iti refaci viata gasind pe altcineva care sa te iubeasca neconditionat, daca el a facut asa fii sigura ca Dumnezeu o sa ii dea dupa inima, lasa o adresa pote mai vb
valitecuci
Postat pe 30 Ianuarie 2011 20:59
De la: adanaa, la data 2011-01-30 16:38:06pur si simplu am ajuns intr-o stare de depresie avansata unde totul in jurul meu e gri si nu imi doresc decat sa mor decat sa ma mai chinui atat,sa sufar ,sa plang,sa numai simt durere.m-am saturat sa imi zica toata lumea ca timpul vindeca orice rana si ca o sa treaca ca nu e asa deloc.


Vai de mine! M-am saturat sa "citesc"numai tristete pe kudi....atatea probleme nu am intalnit in viata mea... E trist sa stiu ca "suferi"! Desi, imi doresc din tot sufletul sa-ti scriu un sfat bun....nu gasesc vorbe de consolare. Un singur lucru pot sa-ti spun: invata ceva din aceasta experienta, iti va fi de folos pe viitor( probabil e singuul lucru pozitiv din aceasta poveste). Aaaa....poate un pupic iti va mai alina durerea
mimi_ca29
Postat pe 30 Ianuarie 2011 21:55
poate k mai tii la el dar nu asta te doare ci sentimentul de tradare....stai linistita k si eu am trecut prin si fi sigura k se va intoarce roata...poate si lui ii se v`a intampla la fel...poate femeia asta de este acum cu el in v`a trada
anaroxana02
Postat pe 30 Ianuarie 2011 22:14
Trista povestea ta si imi pare f rau ce ti sa intamplat si prin ce situatie treci.
Cum tu ai spus,esti o persoana vorbareata,vesela ,binedispusa...de astea ai acuma nevoie,ptr mine e usor sa scriu aici uita,cand tu din toate partile auzi cuvantul acesta...e greu sa uiti...oricat ai incerca ramane o amintire.
Dar tot ce pot sati spun ...nu te mai gandi atat la el,cand iti vine in minte,skimbati repede gandul,nu mai fi trista,nu ai ptr ce.
El care a dat dovada k este un om ieftin,trebuie tu acum sa te bucuri k ai skapat de el.
Si gandurile rele k vrei sa mori,trebuie sa-ti dispara urgent!!! Ptr ce sa mori?ptr un gunoi?kiar crezi k merita.
AI INCREDERE IN DUMNEZEU ,EL TOTDEAUNA ESTE CU NOI!
S_K_
Postat pe 30 Ianuarie 2011 22:15
De la: adanaa, la data 2011-01-30 16:38:06pur si simplu am ajuns intr-o stare de depresie avansata unde totul in jurul meu e gri si nu imi doresc decat sa mor decat sa ma mai chinui atat,sa sufar ,sa plang,sa numai simt durere.m-am saturat sa imi zica toata lumea ca timpul vindeca orice rana si ca o sa treaca ca nu e asa deloc.


Ma recunosc atat de bine in povestea asta...doar ca la noi au fost 3 si acum dupa alti 3 daca ma intrebi ce s-a intamplat de el a zis stop...habar nu am sa-ti spun. Cert este ca si eu am fost intr-o depresie cum nu imi doresc nici pentru dusmanii mei...Ma urcam in pat noaptea plangand, cand reuseam sa adorm intr-un final...il visam...dimineata ma trezeam plangand pentru ce am visat, incercam sa ma linistesc sa merg la servici...cand ma linisteam cat de cat imi puneam niste tencuiala pe fata (ca aratam ca moartea) si nu apucam sa termin ca iar izbucneam in plans, la servici la fel...nu mai aveam nicio jena (nici in ratb, nici la servici...daca imi venea sa plang, plangeam). Cel putin 2 luni dupa am auzit de cateva ori pe zi intrebarea: ''nu v-ati impacat?''....simteam ca mor. Dupa alte 3 luni cand am reinceput facultatea a trebuit sa-l vad zilnic (eram colegi de grupa, nu numai de serie, sau an). Un an am suferit...dupa care soarele a rasarit pe strada mea cum nu imi inchipuisem vreodata...mult mai frumos...si de atunci in fiecare zi ii multumesc lui Dumnezeu ca s-a intamplat asa. Desi atunci nu credeam si nu speram si intrebam mereu: ''de ce?''...acum stiu...avea ceva pregatit pentru mine mult mai bun. Acum inteleg, de ce toata lumea imi spunea si mie pe atunci, ca timpul vindeca tot...PENTRU CA E ADEVARAT.
Iti doresc multa liniste sufleteasca si incredere in tine. Vei reusi! Vei vedea!
pinguina
Postat pe 30 Ianuarie 2011 22:19
De la: adanaa, la data 2011-01-30 16:38:06pur si simplu am ajuns intr-o stare de depresie avansata unde totul in jurul meu e gri si nu imi doresc decat sa mor decat sa ma mai chinui atat,sa sufar ,sa plang,sa numai simt durere.m-am saturat sa imi zica toata lumea ca timpul vindeca orice rana si ca o sa treaca ca nu e asa deloc.

...hmmm ...cam multi ne regasim...eu am pierdut muuult mai mult...cu timpul trece durerea aceea profunda, desi inca vederea mi-a ramas bicroma
kudika195501
Postat pe 30 Ianuarie 2011 22:32
De la: adanaa, la data 2011-01-30 16:34:57nu astept sa ma caute dar nu pot sa inteleg cum pur si simplu nu ii mai pasa si nu il mai intereseaza o persoana care a facut totul pt el

Nu incerca sa il intelegi, nu merita, crede-ma. Nu astepta ceva moral de la persoanele fara caracter.
anutzzaa
Postat pe 30 Ianuarie 2011 22:52
va multumesc pt gandurile voastra chiar ma ajuta
adanaa
Postat pe 31 Ianuarie 2011 18:21
De la: pinguina, la data 2011-01-30 22:19:47
De la: adanaa, la data 2011-01-30 16:38:06pur si simplu am ajuns intr-o stare de depresie avansata unde totul in jurul meu e gri si nu imi doresc decat sa mor decat sa ma mai chinui atat,sa sufar ,sa plang,sa numai simt durere.m-am saturat sa imi zica toata lumea ca timpul vindeca orice rana si ca o sa treaca ca nu e asa deloc.


Ma recunosc atat de bine in povestea asta...doar ca la noi au fost 3 si acum dupa alti 3 daca ma intrebi ce s-a intamplat de el a zis stop...habar nu am sa-ti spun. Cert este ca si eu am fost intr-o depresie cum nu imi doresc nici pentru dusmanii mei...Ma urcam in pat noaptea plangand, cand reuseam sa adorm intr-un final...il visam...dimineata ma trezeam plangand pentru ce am visat, incercam sa ma linistesc sa merg la servici...cand ma linisteam cat de cat imi puneam niste tencuiala pe fata (ca aratam ca moartea) si nu apucam sa termin ca iar izbucneam in plans, la servici la fel...nu mai aveam nicio jena (nici in ratb, nici la servici...daca imi venea sa plang, plangeam). Cel putin 2 luni dupa am auzit de cateva ori pe zi intrebarea: ''nu v-ati impacat?''....simteam ca mor. Dupa alte 3 luni cand am reinceput facultatea a trebuit sa-l vad zilnic (eram colegi de grupa, nu numai de serie, sau an). Un an am suferit...dupa care soarele a rasarit pe strada mea cum nu imi inchipuisem vreodata...mult mai frumos...si de atunci in fiecare zi ii multumesc lui Dumnezeu ca s-a intamplat asa. Desi atunci nu credeam si nu speram si intrebam mereu: ''de ce?''...acum stiu...avea ceva pregatit pentru mine mult mai bun. Acum inteleg, de ce toata lumea imi spunea si mie pe atunci, ca timpul vindeca tot...PENTRU CA E ADEVARAT.
Iti doresc multa liniste sufleteasca si incredere in tine. Vei reusi! Vei vedea!




iote Pinguina ...stai sa te fata puternica!
anastasia_m
Postat pe 31 Ianuarie 2011 19:05
De la: anastasia_m, la data 2011-01-31 19:05:47
De la: pinguina, la data 2011-01-30 22:19:47
De la: adanaa, la data 2011-01-30 16:38:06pur si simplu am ajuns intr-o stare de depresie avansata unde totul in jurul meu e gri si nu imi doresc decat sa mor decat sa ma mai chinui atat,sa sufar ,sa plang,sa numai simt durere.m-am saturat sa imi zica toata lumea ca timpul vindeca orice rana si ca o sa treaca ca nu e asa deloc.


Ma recunosc atat de bine in povestea asta...doar ca la noi au fost 3 si acum dupa alti 3 daca ma intrebi ce s-a intamplat de el a zis stop...habar nu am sa-ti spun. Cert este ca si eu am fost intr-o depresie cum nu imi doresc nici pentru dusmanii mei...Ma urcam in pat noaptea plangand, cand reuseam sa adorm intr-un final...il visam...dimineata ma trezeam plangand pentru ce am visat, incercam sa ma linistesc sa merg la servici...cand ma linisteam cat de cat imi puneam niste tencuiala pe fata (ca aratam ca moartea) si nu apucam sa termin ca iar izbucneam in plans, la servici la fel...nu mai aveam nicio jena (nici in ratb, nici la servici...daca imi venea sa plang, plangeam). Cel putin 2 luni dupa am auzit de cateva ori pe zi intrebarea: ''nu v-ati impacat?''....simteam ca mor. Dupa alte 3 luni cand am reinceput facultatea a trebuit sa-l vad zilnic (eram colegi de grupa, nu numai de serie, sau an). Un an am suferit...dupa care soarele a rasarit pe strada mea cum nu imi inchipuisem vreodata...mult mai frumos...si de atunci in fiecare zi ii multumesc lui Dumnezeu ca s-a intamplat asa. Desi atunci nu credeam si nu speram si intrebam mereu: ''de ce?''...acum stiu...avea ceva pregatit pentru mine mult mai bun. Acum inteleg, de ce toata lumea imi spunea si mie pe atunci, ca timpul vindeca tot...PENTRU CA E ADEVARAT.
Iti doresc multa liniste sufleteasca si incredere in tine. Vei reusi! Vei vedea!




iote Pinguina ...stai sa te fata puternica!


Daca eram puternica poate nu dura atat sa-mi revin
back
pinguina
Postat pe 31 Ianuarie 2011 19:08
De la: adanaa, la data 2011-01-30 14:46:31povestea mea e trista si o mare dezamagire cel putin pentru mine.totul a inceput acum 6 ani cand ne-am cunoscut.era un tip retras nu prea vorbaret,eu eram exact opusul lui vorbareata,vesela binedispusa.cred ca asta m-a atras la el.a inceput totul in joaca nu credeam ca va dura ceva intre noi 2.anii au trecut m-am indragostit apoi am ajuns la iubire.o iubire nebuna din partea mea cel putin numai conta nimic pt mn decat el,respiram pt el faceam tot pt el.am facut un credit pt el care acum il platesc eu am facut prea multe pt el.dupa 6 ani ne-am hotarat sa facem nunta si inainte de nunta cu 2 sapt mi-a zis ca el nu e hotarat sa facem asta si ca nu e destul de matur si are nevoie de libertate ce eu ii dadeam poate chiar prea mult si ca mai bn ne despartim am crezut ca mi-a picat cerul in cap,ulterior am aflat ca era cu alta .cel mai bun lucru atunci mi-am luat toate lucrurile de la el si am venit inapoi acasa.au trecut 6 luni de cand ne-am despartit ,6 luni in care nu a dat nici un semn de viata nimic,mai mult s-a mutat cu gagica lui despre care am aflat ca e mult mai mare decat el.acum stau si ma intreb oare se va intoarce vreodata roata in cazul lui?eu acum stau si sufar si plang dupa el si el se simte f bn in compania altei femei.nu inteleg dc nu il pot uita si dc ma doare atat de rau mai ales ca inca il iubesc cu toate ca nu ar trebui.am inceput sa ies cu prietenii ,sa ies din casa dar sunt mereu trista,dezamagita d mn,plang f mult.am renuntat la serv tot pt el ca avea o afacere si l-am ajutat cat am putut.drept multumire acum numai am serv si ma chinui sa imi gasesc,acum am ramas fara nimic si ma simt folosita si aruncata la gunoi.inca ma doare tradarea lui si nu pot sa inteleg cum a putut uita tot asa rpd?


draga mea si eu sunt in situatia ta. si eu ma intreb zilnic cum poate dupa 5 ani de relatie pur si simplu sa nu-i pese. cum poate nici macar o data sa se gandeasaca la mine dupa ce 5 ani am impartit totul. si eu ma lupt zi de zi sa supravietuiesc. ma doare ca trece timpul un timp pretios pt mine, un timp pe care il irosesc suferind dupa un om caruia nu-i pasa. stau si ma intreb daca viata este corecta daca dupa tot ce mi-a facut de ce dumnezeu lui ii da o viata frumoasa in care are o noua slujba mai buna, o prietena frumoasa, se plimba se distreaza....etc, iar eu stau si sufar.
se spune ca exista un echilibru in univers de accea iti spun ca si noi vom fi bine intr-o zi, poate si noua viata ne va oferi ceva bun, ceva minunat care sa faca sa merite tot ce am patimit si mai patimim inca. si apropo de roata care se intoarce o sa vezi ca si in cazul tau se va intoarce, dar va fi prea tarziu nu o sa-ti mai pese nu te va mai incalzi cu nimic.
capul sus strange din dinti trebuie sa fi puternica sa iti demonstrezi in primul rand tie ca poti sa treci peste asta. si iti mai dau un sfat din propria mea experienta. cand iesi in lume sa fii impecabila sa te machiezi sa te aranjezi sa zambesti mult chiar daca sufletul sangereaza. crede-ma ca afland de la altii ca arati bine ca esti vesela nu-i va pica bine. nu-i da satisfactia sa te vada suferind sau sa auda de la altii ca esti"daramata", doar nu vrem sa-i hranesti lui orgoliul nu-i asa?
inca o data iti doresc multa putere si sa stii ca sunt cu sufletul alaturi de tine.
alissa_roberta
Postat pe 1 Februarie 2011 17:37
De la: anaroxana02, la data 2011-01-30 22:14:53poate k mai tii la el dar nu asta te doare ci sentimentul de tradare....stai linistita k si eu am trecut prin si fi sigura k se va intoarce roata...poate si lui ii se v`a intampla la fel...poate femeia asta de este acum cu el in v`a trada



stii cum este si cu roata asta? degeaba va suferi el pt alta femeie sau alta femeie ii va face lui ceea ce el i-a facut ei. degaba..... eu consider ca roata se va intoarce daca il isi va da seama ce a pierdut parasind-o si o va vrea inapoi, ea in schimb va fi cu un baiat care o iubeste si o merita si il va refuza. eu ii doresc asta sa i se intample
alissa_roberta
Postat pe 1 Februarie 2011 17:44
De la: alissa_roberta, la data 2011-02-01 17:44:26
De la: anaroxana02, la data 2011-01-30 22:14:53...stai linistita k si eu am trecut prin si fi sigura k se va intoarce roata...poate si lui ii se v`a intampla la fel...poate femeia asta de este acum cu el in v`a trada



... eu consider ca roata se va intoarce daca il isi va da seama ce a pierdut parasind-o si o va vrea inapoi, ea in schimb va fi cu un baiat care o iubeste si o merita si il va refuza. eu ii doresc asta sa i se intample


cata "iubire" in vorbele voastre ... oare de ce crezi ca nu se lipeste nimic bun de voi?
battleofwits
Postat pe 1 Februarie 2011 17:55
"si eu ma lupt zi de zi sa supravietuiesc. ma doare ca trece timpul un timp pretios pt mine, un timp pe care il irosesc suferind dupa un om caruia nu-i pasa. stau si ma intreb daca viata este corecta daca dupa tot ce mi-a facut de ce dumnezeu lui ii da o viata frumoasa in care are o noua slujba mai buna, o prietena frumoasa, se plimba se distreaza....etc, iar eu stau si sufar"

N-am citat direct persoana, pentru ca nu are nicio importanta cine spune asta aici. Toate o spuneti, zi de zi. Si inca nu realizati ce faceti din voi, din viata voastra. Doar (va) jeliti, mai plangeti dupa ce ei va parasesc cativa ani, de parca nu ar fi suficient cat ati plans cand erati (?) langa ei.
Triste nu-s povestile astea, trist este cat de greu este sa va ridicati, sa realizati ca nu doar lui ci nimanui nu-i pasa prin ceea ce treceti, daca voua nu va pasa.
De ce v-ar spune cineva "saracuta de ea, ia uite ce sufera" cand suferiti cu buna stiinta?
Sa nu-mi spuneti ca eu n-am iubit. Milioane de femei iubesc si nu traiesc cosmarul vostru.
rashela
Postat pe 1 Februarie 2011 17:59
De la: battleofwits, la data 2011-02-01 17:55:14
De la: alissa_roberta, la data 2011-02-01 17:44:26
De la: anaroxana02, la data 2011-01-30 22:14:53...stai linistita k si eu am trecut prin si fi sigura k se va intoarce roata...poate si lui ii se v`a intampla la fel...poate femeia asta de este acum cu el in v`a trada



... eu consider ca roata se va intoarce daca il isi va da seama ce a pierdut parasind-o si o va vrea inapoi, ea in schimb va fi cu un baiat care o iubeste si o merita si il va refuza. eu ii doresc asta sa i se intample


cata "iubire" in vorbele voastre ... oare de ce crezi ca nu se lipeste nimic bun de voi?


ce exemplu clar de discutie intre doi vampiri, care asteapta sa se intample altora ceva rau ca ei sa se simta bine...sustin ca nu le convine situatia in care se afla dar se scalda asa bine in ea de parca s-ar afla la piscina, nu in flacarile iadului.
cotyca
Postat pe 2 Februarie 2011 08:42
De la: adanaa, la data 2011-01-30 16:38:06pur si simplu am ajuns intr-o stare de depresie avansata unde totul in jurul meu e gri si nu imi doresc decat sa mor decat sa ma mai chinui atat,sa sufar ,sa plang,sa numai simt durere.m-am saturat sa imi zica toata lumea ca timpul vindeca orice rana si ca o sa treaca ca nu e asa deloc.




da' de ce plangi!!???
geo_resuscitat
Postat pe 2 Februarie 2011 08:45
ca numai am nimic,ca ma chinui ca dracu sa imi gasesc de serv si nu reusesc,ma doare atat de tare tradarea lui si ca in continuare el se simte f bn ii merg toate din plin,e fericit eu in shimb numai stiu ce sa fac
adanaa
Postat pe 2 Februarie 2011 20:35
De la: adanaa, la data 2011-02-02 20:35:16ca numai am nimic,ca ma chinui ca dracu sa imi gasesc de serv si nu reusesc,ma doare atat de tare tradarea lui si ca in continuare el se simte f bn ii merg toate din plin,e fericit eu in shimb numai stiu ce sa fac


ete fleosc!
d-asta nu mai poate el.
as zice ca se harneste in continuare cu nefericirea ta.
geo_resuscitat
Postat pe 2 Februarie 2011 21:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e normal? 4 De la: tanusa 7 Mai 2010 11:23
o parere pls.. :-s 7 De la: ankris 15 Iunie 2010 17:52
Surpriza pentru fostul 31 De la: CristinaBadea 2 Februarie 2014 18:18
ma doare... 17 De la: badgirl 31 Ianuarie 2010 17:15
"Iubirea bate-o vina " de "16194" de ori 0 De la: 1 Octombrie 2012 11:18