Setari Cookie-uri

Nu stiu ce sa mai cred.....



In urma cu aproximativ 2 saptamani m-am despartit de prietenul meu cu kre am avut o relatie de 2 luni de zile.In ziua in care ne-am despartit a spus ca intre noi nu va mai exista vreo kle sa ne impakm...Eu am considerat k e bine sa ii accept decizia si sa nu-l mai deranjez,sa nu-l mai kut....in schimb a inceput el sa am kute,sa imi de mesaje sub anumite pretexte....intr-o zi am inceput iar s vb prin mesaje in legatura cu noi...a zis k inca tine la me si se gandeste la me dar nu stie dak ne vom mai impak....oare ne vom mai impak?













PS:"Motivul despartirii noastre a fost o mare prostie...."
ZuziNebunici91
Postat pe 30 Ianuarie 2011 12:21
Nu-i asa ca sunteti mititei?

Da, cred ca o sa va impacati pentru inca vreo luna, doua, dupa care iar o sa va certati din prostioare, iar iti va spune ca nu functioneaza relatia si tot asa.

Si daca sunteti tineri, asa cum banuiesc, atunci impaca-te, asa cresteti si va maturizati.
rashela
Postat pe 30 Ianuarie 2011 12:26
In 2 ani intervine si obisnuinta...poate ii e greu ca nu va mai vedeti, vorbiti, etc.
Cel mai bine cred ca ar fi sa ii spui intr-un mesaj sau la telefon, cum vrei tu, ca trebuie sa se gandeasca ce vrea sa faca si sa-ti comunice, pana atunci trebuie sa nu ai niciun contact cu el (telefoane, mesaje, intalniri).
Daca va vedeti, vorbiti...asa ruptura se face usor, usor si nu prea mai e cale de intoarcere pentru ca nu apuca sa simta nevoia de tine, sa iti simta lipsa, tu fiind mereu acolo.
Pe cand daca nu mai aveti contact deloc s-ar putea sa realizeze cat de mult ii lipsesti si ce ii place la tine si de ce erati impreuna.
Exista bineinteles si varianta, ca chiar si asa despartiti, fara contact, sa nu te mai vrea deloc, dar macar in aceasta perioada iti pui si tu viata in ordine si iti va fi mai usor.
Bafta multa!
pinguina
Postat pe 30 Ianuarie 2011 12:34
Avem amandoi 20 de ani
ZuziNebunici91
Postat pe 30 Ianuarie 2011 12:35
De la: pinguina, la data 2011-01-30 12:34:04In 2 ani intervine si obisnuinta...poate ii e greu ca nu va mai vedeti, vorbiti, etc.
Cel mai bine cred ca ar fi sa ii spui intr-un mesaj sau la telefon, cum vrei tu, ca trebuie sa se gandeasca ce vrea sa faca si sa-ti comunice, pana atunci trebuie sa nu ai niciun contact cu el (telefoane, mesaje, intalniri).
Daca va vedeti, vorbiti...asa ruptura se face usor, usor si nu prea mai e cale de intoarcere pentru ca nu apuca sa simta nevoia de tine, sa iti simta lipsa, tu fiind mereu acolo.
Pe cand daca nu mai aveti contact deloc s-ar putea sa realizeze cat de mult ii lipsesti si ce ii place la tine si de ce erati impreuna.
Exista bineinteles si varianta, ca chiar si asa despartiti, fara contact, sa nu te mai vrea deloc, dar macar in aceasta perioada iti pui si tu viata in ordine si iti va fi mai usor.
Bafta multa!


Doi ani? E vorba de o relatie de doua luni.
rashela
Postat pe 30 Ianuarie 2011 12:35
Postat pe: 30 Ianuarie 2011, ora 12:26
Citeaza Raspunde

Nu-i asa ca sunteti mititei?

Da, cred ca o sa va impacati pentru inca vreo luna, doua, dupa care iar o sa va certati din prostioare, iar iti va spune ca nu functioneaza relatia si tot asa.

Si daca sunteti tineri, asa cum banuiesc, atunci impaca-te, asa cresteti si va maturizati.
Avem 20 de ani amandoi....faza naspha e ca suntem si colegi la facultate si km dam nas in nas mereu...
ZuziNebunici91
Postat pe 30 Ianuarie 2011 12:41
De la: kudika105471, la data 2011-01-30 12:41:06Postat pe: 30 Ianuarie 2011, ora 12:26
Citeaza Raspunde

Nu-i asa ca sunteti mititei?

Da, cred ca o sa va impacati pentru inca vreo luna, doua, dupa care iar o sa va certati din prostioare, iar iti va spune ca nu functioneaza relatia si tot asa.

Si daca sunteti tineri, asa cum banuiesc, atunci impaca-te, asa cresteti si va maturizati.
Avem 20 de ani amandoi....faza naspha e ca suntem si colegi la facultate si km dam nas in nas mereu...


:)
Serios, cand aud chestia asta, zambesc. Nu stiu cum o fi la voi, dar noi aveam cursuri si seminarii. Cursurile erau la gramada, in aula, toti colegii de an. Seminariile doar cu cei de grupa.
Deci, dai nas cu nas in el unde? Intr-o sala imensa cu sute de colegi? Ei si? te asezi in bancuta ta, esti atenta la profesor si in pauza stai cu fetele. Daca vrei sa ignori, indiferent despre cine este vorba, o poti face foarte usor. Nasucul in vant, n-auzi, nu vezi. :)
Te saluta, saluti, te intreaba mai multe, nu raspunzi. Ce-o fi asa de complicat sa ignori daca intr-adevar vrei sa nu fi deranjat? Ca doar nu ma opresc la orice individ pe strada sa-i vorbesc, doar pentru ca ma fluiera?
rashela
Postat pe 30 Ianuarie 2011 12:48
De la: rashela, la data 2011-01-30 12:35:44
De la: pinguina, la data 2011-01-30 12:34:04In 2 ani intervine si obisnuinta...poate ii e greu ca nu va mai vedeti, vorbiti, etc.
Cel mai bine cred ca ar fi sa ii spui intr-un mesaj sau la telefon, cum vrei tu, ca trebuie sa se gandeasca ce vrea sa faca si sa-ti comunice, pana atunci trebuie sa nu ai niciun contact cu el (telefoane, mesaje, intalniri).
Daca va vedeti, vorbiti...asa ruptura se face usor, usor si nu prea mai e cale de intoarcere pentru ca nu apuca sa simta nevoia de tine, sa iti simta lipsa, tu fiind mereu acolo.
Pe cand daca nu mai aveti contact deloc s-ar putea sa realizeze cat de mult ii lipsesti si ce ii place la tine si de ce erati impreuna.
Exista bineinteles si varianta, ca chiar si asa despartiti, fara contact, sa nu te mai vrea deloc, dar macar in aceasta perioada iti pui si tu viata in ordine si iti va fi mai usor.
Bafta multa!


Doi ani? E vorba de o relatie de doua luni.



ai dreptate...era convinsa ca am citit 2 ani...altfel...
pinguina
Postat pe 30 Ianuarie 2011 12:52


:)
Serios, cand aud chestia asta, zambesc. Nu stiu cum o fi la voi, dar noi aveam cursuri si seminarii. Cursurile erau la gramada, in aula, toti colegii de an. Seminariile doar cu cei de grupa.
Deci, dai nas cu nas in el unde? Intr-o sala imensa cu sute de colegi? Ei si? te asezi in bancuta ta, esti atenta la profesor si in pauza stai cu fetele. Daca vrei sa ignori, indiferent despre cine este vorba, o poti face foarte usor. Nasucul in vant, n-auzi, nu vezi. :)
Te saluta, saluti, te intreaba mai multe, nu raspunzi. Ce-o fi asa de complicat sa ignori daca intr-adevar vrei sa nu fi deranjat? Ca doar nu ma opresc la orice individ pe strada sa-i vorbesc, doar pentru ca ma fluiera?

La facultate nu prea ne bagam in seama,el ma intreaba ba una,ba alta...d obicei se aseaza pe langa me....ciudat este ca atunci cand eram impreuna nu prea venea la facultate,iar imediat dupa ce ne-am despartit a inceput sa vina mereu,sa stea la toate cursurile.....eu fata de el sunt indiferenta,dak ma vede vb cu vreun coleg sau alt baiat si rad si glumesc cu el,se uita pe noi de park ne-ar mank...el oricum e genu de persoana careia nu ii place sa arate ceea ce simte....dar zilele trecute mi-a trimis niste melodii de dragoste....:| cred k nici el nu stie ce vrea....
ZuziNebunici91
Postat pe 30 Ianuarie 2011 13:30
De la: kudika105471, la data 2011-01-30 13:30:37 cred k nici el nu stie ce vrea....

Dar tu? :)
rashela
Postat pe 30 Ianuarie 2011 16:50
De la: rashela, la data 2011-01-30 16:50:03
De la: kudika105471, la data 2011-01-30 13:30:37 cred k nici el nu stie ce vrea....

Dar tu? :)


Eu una vreau sa ma impac cu el si i-am zis si lui asta si el nu stie inca daca vrea sa ne impacam sau nu....a zis k nici el nu stie ce vrea in legatura cu noi
ZuziNebunici91
Postat pe 30 Ianuarie 2011 17:41
poi io cred k asta nu stie ce vrea de la viata ...
tu il cautai acu cva timp si acu te cauta el.... ba te vrea bu nu te vrea....
daca tinea un pik l tine.. nu era de dus:d scz....
dar nu stie ce vrea
nu ii mai da importanta ..k intrun tarziu o sa si dea seama ce a avut si cea pierdut;)
farasens9326
Postat pe 30 Ianuarie 2011 18:19
De la: farasens9326, la data 2011-01-30 18:19:35 poi io cred k asta nu stie ce vrea de la viata ...
tu il cautai acu cva timp si acu te cauta el.... ba te vrea bu nu te vrea....
daca tinea un pik l tine.. nu era de dus:d scz....
dar nu stie ce vrea
nu ii mai da importanta ..k intrun tarziu o sa si dea seama ce a avut si cea pierdut;)



Stii pana la urma e si vorba aia roata e rotunda si se-invarte si pana se va intoarce si la el roata...
ZuziNebunici91
Postat pe 2 Februarie 2011 11:40
De la: kudika105471, la data 2011-02-02 11:40:15
De la: farasens9326, la data 2011-01-30 18:19:35 poi io cred k asta nu stie ce vrea de la viata ...
tu il cautai acu cva timp si acu te cauta el.... ba te vrea bu nu te vrea....
daca tinea un pik l tine.. nu era de dus:d scz....
dar nu stie ce vrea
nu ii mai da importanta ..k intrun tarziu o sa si dea seama ce a avut si cea pierdut;)



Stii pana la urma e si vorba aia roata e rotunda si se-invarte si pana la urma se va intoarce si la el roata...
ZuziNebunici91
Postat pe 2 Februarie 2011 11:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu mai stiu ce sa fac 10 De la: inna_1688 5 Decembrie 2010 14:23
Divort dupa 9 luni de casatorie 21 De la: zoredia 30 Mai 2009 22:49
doar o parere... 13 De la: kudika_11528 9 Iulie 2012 11:09
vr sa imi ucid soacraaaa!!!!!!!! 2127 De la: raisa11 22 Februarie 2013 16:27
Iubire pierduta... sau nu... 5 De la: anutzzaa 8 Septembrie 2010 17:38