Setari Cookie-uri

Nu stiu ce sa fac !

Am umblat un an si ceva cu un baiat pe care lam iubit enorm de mult . Ne`am despartit eu am superit si mi`am gasit alinare intr`un barbat mult mai invarsta ca si mine ( el 42 eu 23) varsta nu ma deranjeaza dar...ca eu am devenit nevasta mult prea devreme. Stam impreuna la el acasa. El are locul lui de munca eu ma ocup de magazinul care lam facut impreuna ! Este genul de om nu foarte deschis. in sensul ca eu ma tot giugiulesc pe langa el , si el nimic.....:( ii spun ca imi este drag sau ca imi place cand sunt cu el si raspunzul lui " BIne " nu mi`a spus niciodata nimic. Eu intretin casa fac tot ce tre sa faca o nevasta adevarata cu acte si el tot nu ii nemultumit . Face glume de prost gust de fata cu pretenii mei ai lui sau chiar de fata cu parintii mei :( El mi`a zis ca tine la mine " ma iubeste " eu nu cred pt ca compurtamentul lui nu arata nimic decat indiferenta . Nu sunt sigura dar cred ca pt el relatia noastra este un fel de " ori cum am nevoie de tine numa bine ca esti aici macar eu pot sta la calculator ca faci tu tot ce este de facut prin casa " Stiu ca el nu este barbatu potrivit pt mine sunt convinsa de asta dar pana sa`mi dau eu seama de asta am inceput sa tin la el. Mi`as dori sa ma mut la ai mei inapoi acasa dar nu prea stiu cum si poate sa mai racesc relatia. Din pacate pt mine eu il iubesc inca pe fostul meu iubit eu ma rup mi greu de trecut .Imi este greu sa ma despart de el pt ca tin la el dar nu stiu nici cum sa fac sa mearga relatia mai bine si nu sa fiu eu femeia de servici .
Am nevoie de sfaturi ca sa stiu si eu ce sa fac . Va multumesc frumos !

Postat pe 6 Iunie 2011 12:21
,,Stiu ca el nu este barbatu potrivit pt mine sunt convinsa de asta dar pana sa`mi dau eu seama de asta am inceput sa tin la el".


E clar.
Tii la el pe naiba, nu te mai minti singura.L-ai luat din interes, asa-i??
Valy90
Postat pe 6 Iunie 2011 12:26
De la: andradacacuci, la data 2011-06-06 12:21:46Am umblat un an si ceva cu un baiat pe care lam iubit enorm de mult . Ne`am despartit eu am superit si mi`am gasit alinare intr`un barbat mult mai invarsta ca si mine ( el 42 eu 23) varsta nu ma deranjeaza dar...ca eu am devenit nevasta mult prea devreme. Stam impreuna la el acasa. El are locul lui de munca eu ma ocup de magazinul care lam facut impreuna ! Este genul de om nu foarte deschis. in sensul ca eu ma tot giugiulesc pe langa el , si el nimic.....:( ii spun ca imi este drag sau ca imi place cand sunt cu el si raspunzul lui " BIne " nu mi`a spus niciodata nimic. Eu intretin casa fac tot ce tre sa faca o nevasta adevarata cu acte si el tot nu ii nemultumit . Face glume de prost gust de fata cu pretenii mei ai lui sau chiar de fata cu parintii mei :( El mi`a zis ca tine la mine " ma iubeste " eu nu cred pt ca compurtamentul lui nu arata nimic decat indiferenta . Nu sunt sigura dar cred ca pt el relatia noastra este un fel de " ori cum am nevoie de tine numa bine ca esti aici macar eu pot sta la calculator ca faci tu tot ce este de facut prin casa " Stiu ca el nu este barbatu potrivit pt mine sunt convinsa de asta dar pana sa`mi dau eu seama de asta am inceput sa tin la el. Mi`as dori sa ma mut la ai mei inapoi acasa dar nu prea stiu cum si poate sa mai racesc relatia. Din pacate pt mine eu il iubesc inca pe fostul meu iubit eu ma rup mi greu de trecut .Imi este greu sa ma despart de el pt ca tin la el dar nu stiu nici cum sa fac sa mearga relatia mai bine si nu sa fiu eu femeia de servici .
Am nevoie de sfaturi ca sa stiu si eu ce sa fac . Va multumesc frumos !


o nebuloasa mareeeeeeeeeee mesajul asta! pe care dintre cei 2 zici ca-l iubesti?
vitamina_c
Postat pe 6 Iunie 2011 12:28
Da' pleaca femeie daca nu-ti convine, i-auzi la ea, nu stie ce sa faca, de parca ar avea 15 ani!

Sau poate-ti convine?
kudika_pudika
Postat pe 6 Iunie 2011 12:33
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-06 12:33:59Da' pleaca femeie daca nu-ti convine, i-auzi la ea, nu stie ce sa faca, de parca ar avea 15 ani!

Sau poate-ti convine?


si daca va pleca si ii va fi bine cum isi va mai plange de mila?
vitamina_c
Postat pe 6 Iunie 2011 12:37
De la: vitamina_c, la data 2011-06-06 12:37:05
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-06 12:33:59Da' pleaca femeie daca nu-ti convine, i-auzi la ea, nu stie ce sa faca, de parca ar avea 15 ani!

Sau poate-ti convine?


si daca va pleca si ii va fi bine cum isi va mai plange de mila?


Eu cred ca la luat sta din interes si sta tot pt asta.
Daca ii iese lu nenea la prima fotaie avea copil cat ea.
Valy90
Postat pe 6 Iunie 2011 12:44
De la: Valy90, la data 2011-06-06 12:44:21
De la: vitamina_c, la data 2011-06-06 12:37:05
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-06 12:33:59Da' pleaca femeie daca nu-ti convine, i-auzi la ea, nu stie ce sa faca, de parca ar avea 15 ani!

Sau poate-ti convine?


si daca va pleca si ii va fi bine cum isi va mai plange de mila?


Eu cred ca la luat sta din interes si sta tot pt asta.
Daca ii iese lu nenea la prima fotaie avea copil cat ea.


Valicule bausi ceva ca io n-am inteles nimic!
vitamina_c
Postat pe 6 Iunie 2011 12:47
De la: andradacacuci, la data 2011-06-06 12:21:46Am umblat un an si ceva cu un baiat pe care lam iubit enorm de mult . Ne`am despartit eu am superit si mi`am gasit alinare intr`un barbat mult mai invarsta ca si mine ( el 42 eu 23) varsta nu ma deranjeaza dar...ca eu am devenit nevasta mult prea devreme. Stam impreuna la el acasa. El are locul lui de munca eu ma ocup de magazinul care lam facut impreuna ! Este genul de om nu foarte deschis. in sensul ca eu ma tot giugiulesc pe langa el , si el nimic.....:( ii spun ca imi este drag sau ca imi place cand sunt cu el si raspunzul lui " BIne " nu mi`a spus niciodata nimic. Eu intretin casa fac tot ce tre sa faca o nevasta adevarata cu acte si el tot nu ii nemultumit . Face glume de prost gust de fata cu pretenii mei ai lui sau chiar de fata cu parintii mei :( El mi`a zis ca tine la mine " ma iubeste " eu nu cred pt ca compurtamentul lui nu arata nimic decat indiferenta . Nu sunt sigura dar cred ca pt el relatia noastra este un fel de " ori cum am nevoie de tine numa bine ca esti aici macar eu pot sta la calculator ca faci tu tot ce este de facut prin casa " Stiu ca el nu este barbatu potrivit pt mine sunt convinsa de asta dar pana sa`mi dau eu seama de asta am inceput sa tin la el. Mi`as dori sa ma mut la ai mei inapoi acasa dar nu prea stiu cum si poate sa mai racesc relatia. Din pacate pt mine eu il iubesc inca pe fostul meu iubit eu ma rup mi greu de trecut .Imi este greu sa ma despart de el pt ca tin la el dar nu stiu nici cum sa fac sa mearga relatia mai bine si nu sa fiu eu femeia de servici .
Am nevoie de sfaturi ca sa stiu si eu ce sa fac . Va multumesc frumos !


Nu-i asa ca iti pasa de ce va zice lumea? In oraselul vostru mic, unde se cunosc toti, alea alea, e o rusine dupa ce ai stat nemaritata cu un barbat mai in varsta, sa pleci cu coada intre picioare. Nici de nevasta nu te-a luat, e clar, lumea va zice ca nu esti buna de nimic.

Si zici ca magazinu'-i facut de amandoi? Presupun insa ca pe banii lui. Nici de aici nu prea te alegi cu mare lucru, nu?

Naspa situatie. Noroc ca-l iubesti, pentru asta poti inghiti mai departe orice.

Si zici ca ti-e dor de fostu? Crei ca te-ar accepta inapoi? Macar sa nu ramai singura sa rada lumea si mai tare.
rashela
Postat pe 6 Iunie 2011 12:48
De la: rashela, la data 2011-06-06 12:48:21
De la: andradacacuci, la data 2011-06-06 12:21:46Am umblat un an si ceva cu un baiat pe care lam iubit enorm de mult . Ne`am despartit eu am superit si mi`am gasit alinare intr`un barbat mult mai invarsta ca si mine ( el 42 eu 23) varsta nu ma deranjeaza dar...ca eu am devenit nevasta mult prea devreme. Stam impreuna la el acasa. El are locul lui de munca eu ma ocup de magazinul care lam facut impreuna ! Este genul de om nu foarte deschis. in sensul ca eu ma tot giugiulesc pe langa el , si el nimic.....:( ii spun ca imi este drag sau ca imi place cand sunt cu el si raspunzul lui " BIne " nu mi`a spus niciodata nimic. Eu intretin casa fac tot ce tre sa faca o nevasta adevarata cu acte si el tot nu ii nemultumit . Face glume de prost gust de fata cu pretenii mei ai lui sau chiar de fata cu parintii mei :( El mi`a zis ca tine la mine " ma iubeste " eu nu cred pt ca compurtamentul lui nu arata nimic decat indiferenta . Nu sunt sigura dar cred ca pt el relatia noastra este un fel de " ori cum am nevoie de tine numa bine ca esti aici macar eu pot sta la calculator ca faci tu tot ce este de facut prin casa " Stiu ca el nu este barbatu potrivit pt mine sunt convinsa de asta dar pana sa`mi dau eu seama de asta am inceput sa tin la el. Mi`as dori sa ma mut la ai mei inapoi acasa dar nu prea stiu cum si poate sa mai racesc relatia. Din pacate pt mine eu il iubesc inca pe fostul meu iubit eu ma rup mi greu de trecut .Imi este greu sa ma despart de el pt ca tin la el dar nu stiu nici cum sa fac sa mearga relatia mai bine si nu sa fiu eu femeia de servici .
Am nevoie de sfaturi ca sa stiu si eu ce sa fac . Va multumesc frumos !


Nu-i asa ca iti pasa de ce va zice lumea? In oraselul vostru mic, unde se cunosc toti, alea alea, e o rusine dupa ce ai stat nemaritata cu un barbat mai in varsta, sa pleci cu coada intre picioare. Nici de nevasta nu te-a luat, e clar, lumea va zice ca nu esti buna de nimic.

Si zici ca magazinu'-i facut de amandoi? Presupun insa ca pe banii lui. Nici de aici nu prea te alegi cu mare lucru, nu?

Naspa situatie. Noroc ca-l iubesti, pentru asta poti inghiti mai departe orice.

Si zici ca ti-e dor de fostu? Crei ca te-ar accepta inapoi? Macar sa nu ramai singura sa rada lumea si mai tare.



intr-in colt de mahala,
o fetita statea la "tejghea"
dupa fostu ea jelea
da si pe "mosu" il iubea!
ai dreptate rashela, naspa situatie!
vitamina_c
Postat pe 6 Iunie 2011 12:51
De la: vitamina_c, la data 2011-06-06 12:51:31
De la: rashela, la data 2011-06-06 12:48:21
De la: andradacacuci, la data 2011-06-06 12:21:46Am umblat un an si ceva cu un baiat pe care lam iubit enorm de mult . Ne`am despartit eu am superit si mi`am gasit alinare intr`un barbat mult mai invarsta ca si mine ( el 42 eu 23) varsta nu ma deranjeaza dar...ca eu am devenit nevasta mult prea devreme. Stam impreuna la el acasa. El are locul lui de munca eu ma ocup de magazinul care lam facut impreuna ! Este genul de om nu foarte deschis. in sensul ca eu ma tot giugiulesc pe langa el , si el nimic.....:( ii spun ca imi este drag sau ca imi place cand sunt cu el si raspunzul lui " BIne " nu mi`a spus niciodata nimic. Eu intretin casa fac tot ce tre sa faca o nevasta adevarata cu acte si el tot nu ii nemultumit . Face glume de prost gust de fata cu pretenii mei ai lui sau chiar de fata cu parintii mei :( El mi`a zis ca tine la mine " ma iubeste " eu nu cred pt ca compurtamentul lui nu arata nimic decat indiferenta . Nu sunt sigura dar cred ca pt el relatia noastra este un fel de " ori cum am nevoie de tine numa bine ca esti aici macar eu pot sta la calculator ca faci tu tot ce este de facut prin casa " Stiu ca el nu este barbatu potrivit pt mine sunt convinsa de asta dar pana sa`mi dau eu seama de asta am inceput sa tin la el. Mi`as dori sa ma mut la ai mei inapoi acasa dar nu prea stiu cum si poate sa mai racesc relatia. Din pacate pt mine eu il iubesc inca pe fostul meu iubit eu ma rup mi greu de trecut .Imi este greu sa ma despart de el pt ca tin la el dar nu stiu nici cum sa fac sa mearga relatia mai bine si nu sa fiu eu femeia de servici .
Am nevoie de sfaturi ca sa stiu si eu ce sa fac . Va multumesc frumos !


Nu-i asa ca iti pasa de ce va zice lumea? In oraselul vostru mic, unde se cunosc toti, alea alea, e o rusine dupa ce ai stat nemaritata cu un barbat mai in varsta, sa pleci cu coada intre picioare. Nici de nevasta nu te-a luat, e clar, lumea va zice ca nu esti buna de nimic.

Si zici ca magazinu'-i facut de amandoi? Presupun insa ca pe banii lui. Nici de aici nu prea te alegi cu mare lucru, nu?

Naspa situatie. Noroc ca-l iubesti, pentru asta poti inghiti mai departe orice.

Si zici ca ti-e dor de fostu? Crei ca te-ar accepta inapoi? Macar sa nu ramai singura sa rada lumea si mai tare.



intr-in colt de mahala,
o fetita statea la "tejghea"
dupa fostu ea jelea
da si pe "mosu" il iubea!
ai dreptate rashela, naspa situatie!


Pe bune! :)

rashela
Postat pe 6 Iunie 2011 12:55
De la: vitamina_c, la data 2011-06-06 12:47:35
De la: Valy90, la data 2011-06-06 12:44:21
De la: vitamina_c, la data 2011-06-06 12:37:05
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-06 12:33:59Da' pleaca femeie daca nu-ti convine, i-auzi la ea, nu stie ce sa faca, de parca ar avea 15 ani!

Sau poate-ti convine?


si daca va pleca si ii va fi bine cum isi va mai plange de mila?


Eu cred ca la luat sta din interes si sta tot pt asta.
Daca ii iese lu nenea la prima fotaie avea copil cat ea.


Valicule bausi ceva ca io n-am inteles nimic!


Am vazut ce prostii am scris
deja era prea tarziu sa mai corectez
Citeste si tu printre randuri
Valy90
Postat pe 6 Iunie 2011 12:56
http://www.youtube.com/watch?v=fIEIxvx_sVY&feature=related

Valy90
Postat pe 6 Iunie 2011 12:58
"Nu stiu ce sa fac!"
Sa gandesti!
Barbie30_
Postat pe 6 Iunie 2011 12:59
De la: andradacacuci, la data 2011-06-06 12:21:46
Am nevoie de sfaturi ca sa stiu si eu ce sa fac . Va multumesc frumos !


Copila mea, uite ce cred eu despre situatia ta. Ai doar 23 de ani, carte putina, mentalitate de provincie si educatie de "nevasta". Cu alte cuvinte, te grabesti sa fii intr-o relatie ca sa nu stai singura, esti comoda, esti nesigura pe tine, habar nu ai ce vrei de la viata pentru simplu faptul ca nu ai nicio aspiratie in afara de un iubit si o casa unde sa faci curat si mancare.
Pleaca inapoi la parinti, mai fa o scoala doua, pune-te pe picioare ca FEMEIE inainte de toate si apoi gaseste un barbat potrivit cu ceea ce vei deveni.

Pierde inca vreo doi trei ani cu asta sau cu gandu' la fostu si te trezesti la 30 de ani vai de steaua ta, langa un betiv, batuta, injurata si tinuta doar la cratita.

rashela
Postat pe 6 Iunie 2011 13:01
De la: Barbie30_, la data 2011-06-06 12:59:26"Nu stiu ce sa fac!"
Sa gandesti!


Barbie, ii ceri prea mult! daca gandeste nu mai poate fi femeie de servici! nu ca as avea ceva cu aceasta meserie, exact asa se descria fata mai sus!
vitamina_c
Postat pe 6 Iunie 2011 13:02
De la: vitamina_c, la data 2011-06-06 13:02:30
De la: Barbie30_, la data 2011-06-06 12:59:26"Nu stiu ce sa fac!"
Sa gandesti!


Barbie, ii ceri prea mult! daca gandeste nu mai poate fi femeie de servici! nu ca as avea ceva cu aceasta meserie, exact asa se descria fata mai sus!


Adevarul asta e! Cum sa am eu pretentia sa gandeasca???Sa-mi fie rusine!
Si uite asa sunt terminate de la 20 de ani..... Niste tute domne....
Barbie30_
Postat pe 6 Iunie 2011 13:07
C-ule,cred ca stii de ce se gandeste la fostul atat de mult
Barbie30_
Postat pe 6 Iunie 2011 13:08
De la: Barbie30_, la data 2011-06-06 13:08:49C-ule,cred ca stii de ce se gandeste la fostul atat de mult



ca e mai bun la ..............suflet
Valy90
Postat pe 6 Iunie 2011 13:10
De la: Valy90, la data 2011-06-06 13:10:42
De la: Barbie30_, la data 2011-06-06 13:08:49C-ule,cred ca stii de ce se gandeste la fostul atat de mult



ca e mai bun la ..............suflet



Dap....si vrea si mai mult...si o mai si atrage....si poate si mai mult....
Barbie30_
Postat pe 6 Iunie 2011 13:13
De la: Barbie30_, la data 2011-06-06 13:08:49C-ule,cred ca stii de ce se gandeste la fostul atat de mult


sincer habar n-am! am vazut ca-i o moda sa fii cu unul si sa te gandesti la fostul! oare o trebui sa-mi trag si eu un fost?
vitamina_c
Postat pe 6 Iunie 2011 13:17
De la: vitamina_c, la data 2011-06-06 13:17:57
De la: Barbie30_, la data 2011-06-06 13:08:49C-ule,cred ca stii de ce se gandeste la fostul atat de mult


sincer habar n-am! am vazut ca-i o moda sa fii cu unul si sa te gandesti la fostul! oare o trebui sa-mi trag si eu un fost?


A fi cazu` daca vrei sa fi in pas cu ultimele tendinte Eu ma gandesc la fostu sa nu ma mai caute niciodata spre binele lui
Barbie30_
Postat pe 6 Iunie 2011 13:24
De la: Barbie30_, la data 2011-06-06 13:24:09
De la: vitamina_c, la data 2011-06-06 13:17:57
De la: Barbie30_, la data 2011-06-06 13:08:49C-ule,cred ca stii de ce se gandeste la fostul atat de mult


sincer habar n-am! am vazut ca-i o moda sa fii cu unul si sa te gandesti la fostul! oare o trebui sa-mi trag si eu un fost?


A fi cazu` daca vrei sa fi in pas cu ultimele tendinte Eu ma gandesc la fostu sa nu ma mai caute niciodata spre binele lui


io cred ca din cauza asta n-am niciun fost, i-am pus pe toti pe fuga! opaaaaaaaaaa, am speriat fata, si-a sters poza! oare contul l-o fi sters?
vitamina_c
Postat pe 6 Iunie 2011 13:30
Cred ca si-a dat seama de propria lipsa de judecata...
kudika_pudika
Postat pe 6 Iunie 2011 13:39
De la: , la data 2011-06-06 12:21:46 ...Face glume de prost gust de fata cu pretenii mei ai lui sau chiar de fata cu parintii mei ...


asa ceva nu se face
sau cel putin nu-ti face persoana care-ti spune ca te iubeste
battleofwits
Postat pe 6 Iunie 2011 13:42
C-ule,ne-a fentat kudika azi Ce face foamea din oameni....
Barbie30_
Postat pe 6 Iunie 2011 13:47
De la: Barbie30_, la data 2011-06-06 13:47:42 C-ule,ne-a fentat kudika azi Ce face foamea din oameni....


vrei sa spui ca si kudika are un fost???!!! rusinicaaaaaaaaaaaaaaaa! asa exemplu ne dai tu noua???
vitamina_c
Postat pe 6 Iunie 2011 13:50
De la: , la data 2011-06-06 12:21:46Am umblat un an si ceva cu un baiat pe care lam iubit enorm de mult . Ne`am despartit eu am superit si mi`am gasit alinare intr`un barbat mult mai invarsta ca si mine ( el 42 eu 23) varsta nu ma deranjeaza dar...ca eu am devenit nevasta mult prea devreme. Stam impreuna la el acasa. El are locul lui de munca eu ma ocup de magazinul care lam facut impreuna ! Este genul de om nu foarte deschis. in sensul ca eu ma tot giugiulesc pe langa el , si el nimic.....:( ii spun ca imi este drag sau ca imi place cand sunt cu el si raspunzul lui " BIne " nu mi`a spus niciodata nimic. Eu intretin casa fac tot ce tre sa faca o nevasta adevarata cu acte si el tot nu ii nemultumit . Face glume de prost gust de fata cu pretenii mei ai lui sau chiar de fata cu parintii mei :( El mi`a zis ca tine la mine " ma iubeste " eu nu cred pt ca compurtamentul lui nu arata nimic decat indiferenta . Nu sunt sigura dar cred ca pt el relatia noastra este un fel de " ori cum am nevoie de tine numa bine ca esti aici macar eu pot sta la calculator ca faci tu tot ce este de facut prin casa " Stiu ca el nu este barbatu potrivit pt mine sunt convinsa de asta dar pana sa`mi dau eu seama de asta am inceput sa tin la el. Mi`as dori sa ma mut la ai mei inapoi acasa dar nu prea stiu cum si poate sa mai racesc relatia. Din pacate pt mine eu il iubesc inca pe fostul meu iubit eu ma rup mi greu de trecut .Imi este greu sa ma despart de el pt ca tin la el dar nu stiu nici cum sa fac sa mearga relatia mai bine si nu sa fiu eu femeia de servici .
Am nevoie de sfaturi ca sa stiu si eu ce sa fac . Va multumesc frumos !



"Stiu ca el nu este barbatu potrivit pt mine sunt convinsa de asta ....."
Daca asta simti , restul argumentelor nu mai conteaza .....

Cu el ai discutat ceeea ce te nemultumeste ??? Sau de fapt tu te-ai cam saturat de statutul de nevasta fara acte si ai cam vrea s-o termini, dar nu ai curajul sa faci acest pas ?
Nu crezi ca daca l-ai iubi pe actualul, nu te-ai mai intoarce la trecut si sa te gandesti ca-l iubesti pe fostul ??? Daca prezentul te-ar multumi , n-ai mai ofta dupa trecut....
De ce te temi, de fapt ???
contesina
Postat pe 6 Iunie 2011 14:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O poveste cu despartiri si impacari repetate 10 De la: 18 Aprilie 2013 10:46
Cum si cand trece? 21 De la: roz5blue6lila7 23 Decembrie 2010 20:14
dezamagie.... 18 De la: kudika023770 15 Iulie 2009 15:47
buna ziua 20 De la: kudika_973333 9 Septembrie 2014 02:13
Te vreau dar...nu te vreau... 32 De la: steffy91 17 Iunie 2011 11:41