Setari Cookie-uri

Cum sa il uit? Cum sa imi revin si sa merg mai departe?

As plange. As plange pana as ramane fara lacrimi. As plange. As face orice sa il pot uita. As face orice ce-ar fi legal. As face orice ce nu ar rani pe altcineva in afara de mine. Am face orice, as incerca chiar si lucruri pe care nu le-ad incerca niciodata. Cred ca as fi atat de disperata sa o fac, cred ca sunt atat de epuizata de toate eforturile mele de a-l uita, ca nu mai am putere nici sa mai traiesc. Pur si simplu supravietuiesc de la o zi la alta. Ma simt dezumanizata. Ma simt singura, inutila, nedorita, fara un scop pe lumea asta. Tot ce mi-am dorit sa e sa fiu iubita. Ma uit in jurul meu, vad numai iubire si fericire. Ce fac ele si eu nu fac bine? Unde gresesc? Cer prea mult? Tot ce imi doresc e sa fiu iubita. Ovidiu a zis “ut ameris amabilis esto ” , ca sa fii iubit fii demn de iubire. Ce ar trebui sa fac sa fiu demna de iubire? Sunt eu, EU, nu sunt de ajuns? Personalitatea mea, caracterul meu, eu, calitatiile mele, defectele mele, nu sunt de ajuns? Ce ar trebui sa fac? Sa fiu iubita? Urasc viata, sincer o urasc, urasc religia, o urasc.. urasc tot ce reprezinta ideea de iubire.Ciudat e ca as vrea sa sufere cum am suferit si eu si totusi culmea e ca as vrea sa il stiu fericit. Dar vreau sa fiu si eu fericita, dar pentru asta trebuie sa il uit ca sa pot incepe o alta relatie. As vrea sa ii para rau dupa mine, fiecare femeie cu care e sa faca ceva ce sa il duca cu gandul la mine, as vrea sa il doara, as vrea sa sufere cum am suferit si eu, inca sufar si ma doare ca nu pot sa ma vindec. as vrea sa sufere dupa mine si totusi sa fie destul de puternic sa treaca peste orice a fost si nu a fost sa fie. Daca a luat decizia ca eu nu sunt potrivita pentru el sa fie fericit macar. Ma doare gandul ca poate nu a avut nici un moment un gand de parere de rau, ma distruge acest gand si eu sufar ca o proasta ca nu m-a vrut. In fiecare dimineata ma trezesc si ma gandesc ca la ora respectiva e la serviciu deja. In fiecare seara cand ma pun in pat ma gandesc ca poate e singur sau doarme cu iubita lui. As vrea ca Dumnezeu sa aiba grija de el mai mult ca de mine, dar as vrea sa nu uite ca si eu exist si imi doresc sa fiu fericita. Ce sa fac? Am incercat tot la ce m-am putut gandi, sa socializez mai mult, ca "cui pe cui se scoate". Adevarul e ca nu se scoate, poti iesi cu alt barbat dar e inutil.. el te obsedeaza, iti bantuie fiecare neuron, fiecare celula si parca toti in jurul tau stiu ca el nu te a vrut. Cum sa il uit?
nela_nella
Postat pe 31 Ianuarie 2011 18:37

nu mai plange!!
pickard
Postat pe 31 Ianuarie 2011 18:43
Cred ca pentru tine a trecut prea putin timp. Ma da-ti un pic.
O sa il uiti. Ai sa vezi.
Din pacate ieri au fost vreo 2 cazuri asemenea tie si am tot raspuns si acolo.
Imi pare rau de durerea voastra (a celor 2 domnisoare si a ta). Cui pe cui se scoate...este adevarat...o sa vezi cu timpul...care, de asemenea, vindeca tot.
Incerca sa faci ceva pentru tine...sfatul asta mi-a fost dat si mie intr-o situatie similara...si stii ce? eu nu stiam sa fac nimic, pentru ca facusem numai pentru el mereu si habar n-avem ce si cum sa fac pentru mine. Dar am invatat si cu timpul m-am indragostit din nou si acum imi este foarte bine, la fel cum iti va fi si tie. Si eu uram tot in jurul meu, dar este o etapa, vor fi si altele, mai mult sau mai putin placute, dar vei ajunge sa iubesti din nou si sa fii fericita. Trebuie sa ai incredere.
Bafta multa si liniste sufleteasca iti doresc!
Sa fii iubita!
pinguina
Postat pe 31 Ianuarie 2011 18:57
Sa plangi ptr ca te a lasat balta? Niciodata. Plangi doar o persoana care Fereasca Dumnezei si pe dusmanii mei, moare.
Nu te a meritat. Capul sus: "balta are peste"!
km1luci
Postat pe 31 Ianuarie 2011 20:23
De la: varvara_2011, la data 2011-01-31 18:37:02As plange. As plange pana as ramane fara lacrimi. As plange. As face orice sa il pot uita. As face orice ce-ar fi legal. As face orice ce nu ar rani pe altcineva in afara de mine. Am face orice, as incerca chiar si lucruri pe care nu le-ad incerca niciodata. Cred ca as fi atat de disperata sa o fac, cred ca sunt atat de epuizata de toate eforturile mele de a-l uita, ca nu mai am putere nici sa mai traiesc. Pur si simplu supravietuiesc de la o zi la alta. Ma simt dezumanizata. Ma simt singura, inutila, nedorita, fara un scop pe lumea asta. Tot ce mi-am dorit sa e sa fiu iubita. Ma uit in jurul meu, vad numai iubire si fericire. Ce fac ele si eu nu fac bine? Unde gresesc? Cer prea mult? Tot ce imi doresc e sa fiu iubita. Ovidiu a zis “ut ameris amabilis esto ” , ca sa fii iubit fii demn de iubire. Ce ar trebui sa fac sa fiu demna de iubire? Sunt eu, EU, nu sunt de ajuns? Personalitatea mea, caracterul meu, eu, calitatiile mele, defectele mele, nu sunt de ajuns? Ce ar trebui sa fac? Sa fiu iubita? Urasc viata, sincer o urasc, urasc religia, o urasc.. urasc tot ce reprezinta ideea de iubire.Ciudat e ca as vrea sa sufere cum am suferit si eu si totusi culmea e ca as vrea sa il stiu fericit. Dar vreau sa fiu si eu fericita, dar pentru asta trebuie sa il uit ca sa pot incepe o alta relatie. As vrea sa ii para rau dupa mine, fiecare femeie cu care e sa faca ceva ce sa il duca cu gandul la mine, as vrea sa il doara, as vrea sa sufere cum am suferit si eu, inca sufar si ma doare ca nu pot sa ma vindec. as vrea sa sufere dupa mine si totusi sa fie destul de puternic sa treaca peste orice a fost si nu a fost sa fie. Daca a luat decizia ca eu nu sunt potrivita pentru el sa fie fericit macar. Ma doare gandul ca poate nu a avut nici un moment un gand de parere de rau, ma distruge acest gand si eu sufar ca o proasta ca nu m-a vrut. In fiecare dimineata ma trezesc si ma gandesc ca la ora respectiva e la serviciu deja. In fiecare seara cand ma pun in pat ma gandesc ca poate e singur sau doarme cu iubita lui. As vrea ca Dumnezeu sa aiba grija de el mai mult ca de mine, dar as vrea sa nu uite ca si eu exist si imi doresc sa fiu fericita. Ce sa fac? Am incercat tot la ce m-am putut gandi, sa socializez mai mult, ca "cui pe cui se scoate". Adevarul e ca nu se scoate, poti iesi cu alt barbat dar e inutil.. el te obsedeaza, iti bantuie fiecare neuron, fiecare celula si parca toti in jurul tau stiu ca el nu te a vrut. Cum sa il uit?[/quote

Draga mea, iti inteleg fiecare cuvant,inteleg fiecare traire, pentru ca le-am trait si eu.....poate ca intr-adevar a trecut prea putin timp pt tine....dar incet incet suferinta se va estompa , te vei elibera ,,,timpul chiar le rezolva pe toate.
evelyne15
Postat pe 1 Februarie 2011 13:01
cam prin asta trec si eu acum ,exact ce simti tu asta simt si eu dar stau si ma gandesc de ce numai noi sa plangem dupa ei si sa suferim.nu a stiut sa aprecieze ce are langa el ,acum e fericit cu alta doar sa te uite pe tn.nu stiu sa iti spun daca au suferit ,nu cred ca au constiinta,dar gandeste-te mai bine ca dumnezeu ne da la fiecare cat putem sa ducem si intr-o zi si lui i se va intoarce roata cu alta si poate atunci va realiza cat ai suferit tu dupa el si atunci vei fi o pers puternica caruia nu ii mai pasa de el.am observat ca barbatii care gresesc sunt f orgoliosi si se arunca imediat in prima relatie dar gandeste-te ca nu toate femeile sunt la fel si poate va da de una care chiar o merita si e exact ca el.nu prea ma pricep sa dau sfaturi ca in situatia ta sunt si eu dar macar ne imbarbatam una pe alta.eu sper ca dupa un timp sa fiu mult mai puternica si sa nu ma mai gandesc la el si astept ziua in care sa am puterea sa zic ca sunt bine si sa realizez ca nu m-a meritat dar pana atunci ma confrunt cu demonii mei si cu amintirile cu el.capu sus atat pot sa iti zic si gandeste-te ca intr-o zi vei fi bine si o sa treaca.poate si lui i-a parut rau dar asta nu o sa iti recunoasca niciodata.fii mai egoista si pune-te pe tine pe primul loc nu te mai gandi la el ca nu merita dar stiu ca e greu ca seara cand inchizi ochii tot pe el il vezi incearca sa te gandesti la tn,la pers care erai inainte sa suferi.
adanaa
Postat pe 1 Februarie 2011 17:08
De la: varvara_2011, la data 2011-01-31 18:37:02As plange. As plange pana as ramane fara lacrimi. As plange. As face orice sa il pot uita. As face orice ce-ar fi legal. As face orice ce nu ar rani pe altcineva in afara de mine. Am face orice, as incerca chiar si lucruri pe care nu le-ad incerca niciodata. Cred ca as fi atat de disperata sa o fac, cred ca sunt atat de epuizata de toate eforturile mele de a-l uita, ca nu mai am putere nici sa mai traiesc. Pur si simplu supravietuiesc de la o zi la alta. Ma simt dezumanizata. Ma simt singura, inutila, nedorita, fara un scop pe lumea asta. Tot ce mi-am dorit sa e sa fiu iubita. Ma uit in jurul meu, vad numai iubire si fericire. Ce fac ele si eu nu fac bine? Unde gresesc? Cer prea mult? Tot ce imi doresc e sa fiu iubita. Ovidiu a zis “ut ameris amabilis esto ” , ca sa fii iubit fii demn de iubire. Ce ar trebui sa fac sa fiu demna de iubire? Sunt eu, EU, nu sunt de ajuns? Personalitatea mea, caracterul meu, eu, calitatiile mele, defectele mele, nu sunt de ajuns? Ce ar trebui sa fac? Sa fiu iubita? Urasc viata, sincer o urasc, urasc religia, o urasc.. urasc tot ce reprezinta ideea de iubire.Ciudat e ca as vrea sa sufere cum am suferit si eu si totusi culmea e ca as vrea sa il stiu fericit. Dar vreau sa fiu si eu fericita, dar pentru asta trebuie sa il uit ca sa pot incepe o alta relatie. As vrea sa ii para rau dupa mine, fiecare femeie cu care e sa faca ceva ce sa il duca cu gandul la mine, as vrea sa il doara, as vrea sa sufere cum am suferit si eu, inca sufar si ma doare ca nu pot sa ma vindec. as vrea sa sufere dupa mine si totusi sa fie destul de puternic sa treaca peste orice a fost si nu a fost sa fie. Daca a luat decizia ca eu nu sunt potrivita pentru el sa fie fericit macar. Ma doare gandul ca poate nu a avut nici un moment un gand de parere de rau, ma distruge acest gand si eu sufar ca o proasta ca nu m-a vrut. In fiecare dimineata ma trezesc si ma gandesc ca la ora respectiva e la serviciu deja. In fiecare seara cand ma pun in pat ma gandesc ca poate e singur sau doarme cu iubita lui. As vrea ca Dumnezeu sa aiba grija de el mai mult ca de mine, dar as vrea sa nu uite ca si eu exist si imi doresc sa fiu fericita. Ce sa fac? Am incercat tot la ce m-am putut gandi, sa socializez mai mult, ca "cui pe cui se scoate". Adevarul e ca nu se scoate, poti iesi cu alt barbat dar e inutil.. el te obsedeaza, iti bantuie fiecare neuron, fiecare celula si parca toti in jurul tau stiu ca el nu te a vrut. Cum sa il uit?


Stiu prin ce treci, tot ce ai de facut este sa mergi mai departe.Cu cat te gandesti mai tare la el cu atat durerea va fi mai mare.Nu fa prostia sa te izolezi in casa, mai mult rau iti faci, macar incearca sa iesi in oras, daca nu vrei sa iesi cu nimeni macar iesi tu singura, plimba-te un pic.
Cel putin eu asa am facut.
emil_bv
Postat pe 1 Februarie 2011 18:50
De la: varvara_2011, la data 2011-01-31 18:37:02As plange. As plange pana as ramane fara lacrimi. As plange. As face orice sa il pot uita. As face orice ce-ar fi legal. As face orice ce nu ar rani pe altcineva in afara de mine. Am face orice, as incerca chiar si lucruri pe care nu le-ad incerca niciodata. Cred ca as fi atat de disperata sa o fac, cred ca sunt atat de epuizata de toate eforturile mele de a-l uita, ca nu mai am putere nici sa mai traiesc. Pur si simplu supravietuiesc de la o zi la alta. Ma simt dezumanizata. Ma simt singura, inutila, nedorita, fara un scop pe lumea asta. Tot ce mi-am dorit sa e sa fiu iubita. Ma uit in jurul meu, vad numai iubire si fericire. Ce fac ele si eu nu fac bine? Unde gresesc? Cer prea mult? Tot ce imi doresc e sa fiu iubita. Ovidiu a zis “ut ameris amabilis esto ” , ca sa fii iubit fii demn de iubire. Ce ar trebui sa fac sa fiu demna de iubire? Sunt eu, EU, nu sunt de ajuns? Personalitatea mea, caracterul meu, eu, calitatiile mele, defectele mele, nu sunt de ajuns? Ce ar trebui sa fac? Sa fiu iubita? Urasc viata, sincer o urasc, urasc religia, o urasc.. urasc tot ce reprezinta ideea de iubire.Ciudat e ca as vrea sa sufere cum am suferit si eu si totusi culmea e ca as vrea sa il stiu fericit. Dar vreau sa fiu si eu fericita, dar pentru asta trebuie sa il uit ca sa pot incepe o alta relatie. As vrea sa ii para rau dupa mine, fiecare femeie cu care e sa faca ceva ce sa il duca cu gandul la mine, as vrea sa il doara, as vrea sa sufere cum am suferit si eu, inca sufar si ma doare ca nu pot sa ma vindec. as vrea sa sufere dupa mine si totusi sa fie destul de puternic sa treaca peste orice a fost si nu a fost sa fie. Daca a luat decizia ca eu nu sunt potrivita pentru el sa fie fericit macar. Ma doare gandul ca poate nu a avut nici un moment un gand de parere de rau, ma distruge acest gand si eu sufar ca o proasta ca nu m-a vrut. In fiecare dimineata ma trezesc si ma gandesc ca la ora respectiva e la serviciu deja. In fiecare seara cand ma pun in pat ma gandesc ca poate e singur sau doarme cu iubita lui. As vrea ca Dumnezeu sa aiba grija de el mai mult ca de mine, dar as vrea sa nu uite ca si eu exist si imi doresc sa fiu fericita. Ce sa fac? Am incercat tot la ce m-am putut gandi, sa socializez mai mult, ca "cui pe cui se scoate". Adevarul e ca nu se scoate, poti iesi cu alt barbat dar e inutil.. el te obsedeaza, iti bantuie fiecare neuron, fiecare celula si parca toti in jurul tau stiu ca el nu te a vrut. Cum sa il uit?


Nu ai cum sa-l uiti atata timp cat creierasul tau nu a procesat despartirea,cand inca mai speri in fiecare zi ca poate el o sa vina sau o sa dea un semn de impacare.Daca accepti realitatea o sa-ti fie mult mai usor:
-nu te-a vrut asta nu inseamna ca nu exista un barbat care sa te vrea.
-razbunarea nu te ajuta cu nimic,singura metoda de a te razbuna e sa-i arati ca poti sa fii fericita alaturi de alt barbat.
-oamenii vin si pleaca din viata noastra si nu tre` sa faci o tragedie din asta,trebuie sa accepti ca "a fost odata",sa pastrezi amintirile frumoase si sa mergi mai departe.
-stima de sine la tine foarte jos,ai deformat realitatea si iti imaginezi tot ce e mai rau despre tine.Daca un barbat nu te vrea nu inseamna ca esti proasta,urata sau mai stiu eu cum,n-ai cum sa fii pe placul tuturor.
Tu prin ceea ce gandesti iti prelungesti suferinta,sper sa reusesti sa treci peste asta.
Barbie30_
Postat pe 2 Februarie 2011 11:10
Hmmm...

Deci, in rezumat: Tu vrei sa fii iubita, dar urasti tot - viata, lumea, religia, pe tine.... Mda, grozava partida esti, n-am ce zice.... Sa tot alerge lumea sa-ti ofere iubire....

... Stau si ma gandesc, iti dai seama cate nonsensuri pui laolalta?

Draga mea, un sfat pe care l-am primit de la o femeie extrem de inteleapta, am sa incerc sa il traduc cat mai exact: "Oamenii - oricat de buni - se satura si dau bir cu fugitii cand intalnesc plangareti, pesimisti, aroganti, defensivi... E de inteles, nimieni nu-si doreste companioni enervanti... In general ne plac oamenii optimisti, surazatori si care nu stau toata ziua sa-si boceasca soarta nedreapta".

Cand o sa fii capabila sa intelegi ca viata merge mai departe, chiar daca o relatie nu, ca e plina lumea de lucruri frumoase, cand o sa fii capabila sa te iubesti si sa iubesti, sa oferi un zambet fara sa ceri nimic in schimb, probabil ca atunci o sa capeti si iubirea. Nu pentru ca o comanzi tu, ci pentru ca o s-o meriti. Si daca continui sa fii optimista in loc de domnisoara "Aoleo, toate mi se intampla numai mieee, ia uite, lume, ce nefercita's"

Toti am iubit, toti am fost suparati, toti am crezut ca se sfarseste lumea... Guess what? We couldn't be more wrong! Viata merge mai departe si e FRUMOASA!!
Dor_a
Postat pe 2 Februarie 2011 11:28
De la: Dor_a, la data 2011-02-02 11:28:11Hmmm...

Deci, in rezumat: Tu vrei sa fii iubita, dar urasti tot - viata, lumea, religia, pe tine.... Mda, grozava partida esti, n-am ce zice.... Sa tot alerge lumea sa-ti ofere iubire....

... Stau si ma gandesc, iti dai seama cate nonsensuri pui laolalta?

Draga mea, un sfat pe care l-am primit de la o femeie extrem de inteleapta, am sa incerc sa il traduc cat mai exact: "Oamenii - oricat de buni - se satura si dau bir cu fugitii cand intalnesc plangareti, pesimisti, aroganti, defensivi... E de inteles, nimieni nu-si doreste companioni enervanti... In general ne plac oamenii optimisti, surazatori si care nu stau toata ziua sa-si boceasca soarta nedreapta".

Cand o sa fii capabila sa intelegi ca viata merge mai departe, chiar daca o relatie nu, ca e plina lumea de lucruri frumoase, cand o sa fii capabila sa te iubesti si sa iubesti, sa oferi un zambet fara sa ceri nimic in schimb, probabil ca atunci o sa capeti si iubirea. Nu pentru ca o comanzi tu, ci pentru ca o s-o meriti. Si daca continui sa fii optimista in loc de domnisoara "Aoleo, toate mi se intampla numai mieee, ia uite, lume, ce nefercita's"

Toti am iubit, toti am fost suparati, toti am crezut ca se sfarseste lumea... Guess what? We couldn't be more wrong! Viata merge mai departe si e FRUMOASA!!



E putin probabil sa faca ceva in privinta asta,ce cald si bine e in postura de victima...
Barbie30_
Postat pe 2 Februarie 2011 11:36
O,daa... Pentru ca dupa un timp uita cum e sa fii... luminos si surazator.

Urmatoarea faza e: "Toti barbatii ie niste porci" (varianta: "Toate ie cuorve") cu urmarea absolut matematica: "Acum nu mai pot avea incredere in nimeni" si povestile nesfarsite si cu amanunte ucigatoare despre nefericirea trecuta oricarui posibil partener... Stau si mai intreb cata nevoie are "viitorul" sa stie si numarul de la chiloti al "fostului"

Si uite asa, un cerc vicios, in care nici macar ele nu-si dau seama ca - practic - isi construiesc nenorocul. Isi cauta motive sa fie nefericite. Si, evident, le gasesc!

De multe ori stau si ma gandesc "Doamne, cat efort pun unii sa-si gasesca scuze sa fie nefericiti. Daca ar pune doar jumate in a-si construi o stare de spirit mai optimista, ce usoara le-ar fi viata!"
Dor_a
Postat pe 2 Februarie 2011 12:39
De la: Dor_a, la data 2011-02-02 12:39:30...
De multe ori stau si ma gandesc ...


hmmmm
battleofwits
Postat pe 2 Februarie 2011 12:41
buna...stiu cum e..te inteleg perfect,si eu am patit la fel,dupa o relatie de 5 ani...sunt de 4 luni despartita de el,asa am plans si eu ,am suferit ,pan la un moment dat,cand am hotarat ca viata merge inainte si ca merita traita.si nu are rost sa sufar,mai ales ca el a fost de vina m-a inselat..eu zic sa stai linistita si sa incerci sa te plimbi,sa asculti muzica,si sa fii optimista sa te gandesti ca undeva candva e cineva si ptr tine o sa vezi ca incet incet o sa il uiti cu timpul,timpul rezolva pe toate.si sfatul meu e sa nu incerci o alta relatie,pana nu crezi ca esti pregatita din punct de vedere sufleteste,parerea mea.oricum bafta si o sa fie bine toti trecem peste asa ceva.pupici
kudika294758
Postat pe 2 Februarie 2011 15:21
De la: varvara_2011, la data 2011-01-31 18:37:02As plange. As plange pana as ramane fara lacrimi. As plange. As face orice sa il pot uita. As face orice ce-ar fi legal. As face orice ce nu ar rani pe altcineva in afara de mine. Am face orice, as incerca chiar si lucruri pe care nu le-ad incerca niciodata. Cred ca as fi atat de disperata sa o fac, cred ca sunt atat de epuizata de toate eforturile mele de a-l uita, ca nu mai am putere nici sa mai traiesc. Pur si simplu supravietuiesc de la o zi la alta. Ma simt dezumanizata. Ma simt singura, inutila, nedorita, fara un scop pe lumea asta. Tot ce mi-am dorit sa e sa fiu iubita. Ma uit in jurul meu, vad numai iubire si fericire. Ce fac ele si eu nu fac bine? Unde gresesc? Cer prea mult? Tot ce imi doresc e sa fiu iubita. Ovidiu a zis “ut ameris amabilis esto ” , ca sa fii iubit fii demn de iubire. Ce ar trebui sa fac sa fiu demna de iubire? Sunt eu, EU, nu sunt de ajuns? Personalitatea mea, caracterul meu, eu, calitatiile mele, defectele mele, nu sunt de ajuns? Ce ar trebui sa fac? Sa fiu iubita? Urasc viata, sincer o urasc, urasc religia, o urasc.. urasc tot ce reprezinta ideea de iubire.Ciudat e ca as vrea sa sufere cum am suferit si eu si totusi culmea e ca as vrea sa il stiu fericit. Dar vreau sa fiu si eu fericita, dar pentru asta trebuie sa il uit ca sa pot incepe o alta relatie. As vrea sa ii para rau dupa mine, fiecare femeie cu care e sa faca ceva ce sa il duca cu gandul la mine, as vrea sa il doara, as vrea sa sufere cum am suferit si eu, inca sufar si ma doare ca nu pot sa ma vindec. as vrea sa sufere dupa mine si totusi sa fie destul de puternic sa treaca peste orice a fost si nu a fost sa fie. Daca a luat decizia ca eu nu sunt potrivita pentru el sa fie fericit macar. Ma doare gandul ca poate nu a avut nici un moment un gand de parere de rau, ma distruge acest gand si eu sufar ca o proasta ca nu m-a vrut. In fiecare dimineata ma trezesc si ma gandesc ca la ora respectiva e la serviciu deja. In fiecare seara cand ma pun in pat ma gandesc ca poate e singur sau doarme cu iubita lui. As vrea ca Dumnezeu sa aiba grija de el mai mult ca de mine, dar as vrea sa nu uite ca si eu exist si imi doresc sa fiu fericita. Ce sa fac? Am incercat tot la ce m-am putut gandi, sa socializez mai mult, ca "cui pe cui se scoate". Adevarul e ca nu se scoate, poti iesi cu alt barbat dar e inutil.. el te obsedeaza, iti bantuie fiecare neuron, fiecare celula si parca toti in jurul tau stiu ca el nu te a vrut. Cum sa il uit?


Pai..ia sa vedem..ce s'a intamplat?cum a inceput relatia voastra,cat a durat si de ce v'ati despartit?
PussycatLiz
Postat pe 9 Februarie 2011 20:31
OOofff...sunt in aceeasi situatie...poate chiar mai rau pt. ca lucram in acelasi loc...ne-am despartitacum 2 luni(dupa 4 ani de relatie)...ne vedem in fiecare zi la serviciu, uneori de 3-4 ori pe zi...ne salutam...si mai nou el imi povesteste ce face, cum se distreaza cu noile lui cunostinte, femei si barbati...eu ascult, ii spun ca ma bucur pt. el si ca si eu ies, apoi imi vad de drum..Nu stiu ce sa mai fac!Simt ca innebunesc!Nu stiu de ce imi povesteste toate astea cand ma cunoaste f. bine si stie ca probabil nu am trecut peste despartire, desi eu incerc sa ma tin tare si sa par ca sunt ok .De ce se comporta asa?Chiar crede ca mi-a trecut si ca putem fi amici?Cum poate fi atat de nebun incat sa creada ca poate sa-mi povesteasca ce se intampla in viata lui cand stie ca inca il mai iubesc?!Dati-mi un sfat, va rog!
amoresuo
Postat pe 27 Martie 2011 17:48
ce trist!!vad ca suntem foarte multe in situatia asta....eu te inteleg perfect..eu am stat 3 ani cu un baiat il liubeam stiam k ma iubeste..urma sa ne casatorim..si boooom am aflat ca in 3 ani d relatie cu mn mai fusese 1 an cu alta si ca ma insela la orice pas...mai trist e k imi spune k tot eu sunt vinovata k fac anchete sa aflu ca ma inseala:)))eu deja am inceput sa trec peste..e foarte greu si stiu ca asa simti si u dar timpu le rezolva p toate..iesi in oras fa lucruri care iti plac...flirteataza cu alti baiei si va fi mult mai usor.t pip
kudika132565
Postat pe 5 Aprilie 2011 16:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat 24 De la: Janice 26 Iulie 2008 19:15
Din nou singura... 48 De la: battleofwits 17 Mai 2011 16:50
Te vreau dar...nu te vreau... 32 De la: steffy91 17 Iunie 2011 11:41
:- 15 De la: Aladiah 4 Mai 2009 11:45
Incertitudine... Sfat! Relatie de dragul copilului sau NU. 13 De la: Angel13 18 Iunie 2014 20:06