Setari Cookie-uri

la consultatie de apendicita iti baga degetul in fund ?

De la: rockk, la data 2011-02-17 15:39:53
De la: ironia, la data 2011-02-17 15:18:43
De la: kudika363921, la data 2011-02-06 01:34:25da, tie e simplu sa vorbesti, tie nu tia bagat nimeni degetul in fund, e usor sa zici....dar eu am zis ca mor acolo !


bai idioato ti-a bagat degetul cu manusa ca sa identifice cauza durerii! este o procedura normala, nu vad de ce faci atata caz!sau te agiti ca a durat prea putin?


nu i adevarat. n are nici o treaba daca e suspecta cu apendicita. eu am fost internat 6 luni, cand aveam 11 ani ,ma durea apendicele de nu puteam umbla pe strada, sau cand fugeam prea mult, era fizic durere. credeam ca ma vor opera, dar am stat 6 luni, am luat medicamente, tin minte si acum ca doar ceai imi dadeau , fara zahar, fara nimic, si am scapat fara operatie. de atunci nu m a mai durut aproape deloc, f f rar tin minte la gimnaziu ca ma mai durea din cand in cand, dar acum n am nici o treaba.

nu stiu ce doctor a fost ala, dar daca esti suspect de apendicita, e un procedeu f simplu, te palpeaza in partea dreapta, si si da seama f usor...n are de a face cu ...alte organe.


hai sa asociem orice durere de burta cu durerea de apendicita!
si chiar si asa multi doctori fac aceasta procedura, ea se numeste cum a spus si rashela "tuseu rectal".
pana la urma urmei fiecare doctor are metodele lui!
da o cautare pe internet sa vezi ca exista si aceasta metoda!
nu mai vb aiurea!
ironia
Postat pe 17 Februarie 2011 16:00
De la: luchianramona, la data 2011-02-17 15:54:07
De la: valy90, la data 2011-02-17 15:41:58
De la: kudika363921, la data 2011-02-06 01:16:37Salut fetele, am 19 ani si am si io o problema...sa nu radeti de mine va rog. Ieri am fost la doctor la urgente k ma durea burta si mia zis sa las pantalonii in jos si sa ma intind pe pat...mam intins si ma pipait peste tot pe burta si pe picioare la inchietura...Si dupa aia mia zis "hai donsoara pe burta cu fata in jos", am zis ca mor de rushine....m-am intors si el mia tras chilotii in jos pana la genunchi, mi-a bagat ceva alifie rece in fund cu un tub si dupa aia mia bagat degetul in fund. Eu deja era mai mult moarta decat vie...si el isi tot rotea degetul prin fundul meu...

Eu chiar nu stiu ce sa mai cred...chiar se baga degetul in fund la apendicita...voua va bagat vreodata ? sau e un pervers si sal reclam ?


Daca ai fi vazut ce am vazut eu cat am fost internata in spital,atunci sigur te lamureai
Era o babuta care ne dispera pe toti,tipa zi si noapte ca o doare burta(se mai si alinta )
Era in timpul lui 12,12 si ceva,(eu in timpul ala mancam,nu voi uita pana mor )satul de tipetele ei
domnul dr.vine cu o falca in cer si una in pamant,intoarce baba cu fundul in sus
si ii baga mana in fund (deci ia bagat toata mana)
Eu fara sa imi dau seama ma uitam la ei,nu mai zic cum era mana la domnu dr cand si-a scoso
sau cum fugeam eu intr-un picior la baie sa vomit.
Si acum aud baba aia cum a tipat din toti rarunchi(saraca,ia rupt c.u.r.u in ea)
Ea zicea ca are dureri din cauza la apendicita si vroia cu orice pret operata,dar vaca era constupata
Sper sa nu ma injurati daca v-am facut scarba

Nu putea sa-i faca o clisma ? Cre'ca s-a enervat rau doctoru'....

Era o batranica foarte enervanta,dr ii spunea cu nu are prob.cu apendicita si nu treb.operata
dar ea se credea mai desteapta ca el.
Chiar daca nu avea nimic,suferea de bagare in seama
si tipa mereu,
pt ca cunostiintele dansei cand veneau o alinta,o ridicau in slavi
si cand plecau incepa calvaru pt noi
Clisma probabil urma sa-i faca,dar daca nu a mai avut rabdare
Valy90
Postat pe 17 Februarie 2011 16:03
De la: valy90, la data 2011-02-17 16:03:09
De la: luchianramona, la data 2011-02-17 15:54:07
De la: valy90, la data 2011-02-17 15:41:58
De la: kudika363921, la data 2011-02-06 01:16:37Salut fetele, am 19 ani si am si io o problema...sa nu radeti de mine va rog. Ieri am fost la doctor la urgente k ma durea burta si mia zis sa las pantalonii in jos si sa ma intind pe pat...mam intins si ma pipait peste tot pe burta si pe picioare la inchietura...Si dupa aia mia zis "hai donsoara pe burta cu fata in jos", am zis ca mor de rushine....m-am intors si el mia tras chilotii in jos pana la genunchi, mi-a bagat ceva alifie rece in fund cu un tub si dupa aia mia bagat degetul in fund. Eu deja era mai mult moarta decat vie...si el isi tot rotea degetul prin fundul meu...

Eu chiar nu stiu ce sa mai cred...chiar se baga degetul in fund la apendicita...voua va bagat vreodata ? sau e un pervers si sal reclam ?


Daca ai fi vazut ce am vazut eu cat am fost internata in spital,atunci sigur te lamureai
Era o babuta care ne dispera pe toti,tipa zi si noapte ca o doare burta(se mai si alinta )
Era in timpul lui 12,12 si ceva,(eu in timpul ala mancam,nu voi uita pana mor )satul de tipetele ei
domnul dr.vine cu o falca in cer si una in pamant,intoarce baba cu fundul in sus
si ii baga mana in fund (deci ia bagat toata mana)
Eu fara sa imi dau seama ma uitam la ei,nu mai zic cum era mana la domnu dr cand si-a scoso
sau cum fugeam eu intr-un picior la baie sa vomit.
Si acum aud baba aia cum a tipat din toti rarunchi(saraca,ia rupt c.u.r.u in ea)
Ea zicea ca are dureri din cauza la apendicita si vroia cu orice pret operata,dar vaca era constupata
Sper sa nu ma injurati daca v-am facut scarba

Nu putea sa-i faca o clisma ? Cre'ca s-a enervat rau doctoru'....

Era o batranica foarte enervanta,dr ii spunea cu nu are prob.cu apendicita si nu treb.operata
dar ea se credea mai desteapta ca el.
Chiar daca nu avea nimic,suferea de bagare in seama
si tipa mereu,
pt ca cunostiintele dansei cand veneau o alinta,o ridicau in slavi
si cand plecau incepa calvaru pt noi
Clisma probabil urma sa-i faca,dar daca nu a mai avut rabdare

In cazul asta, bine i-a facut
luchianramona
Postat pe 17 Februarie 2011 16:25
De la: luchianramona, la data 2011-02-17 16:25:07
De la: valy90, la data 2011-02-17 16:03:09
De la: luchianramona, la data 2011-02-17 15:54:07
De la: valy90, la data 2011-02-17 15:41:58
De la: kudika363921, la data 2011-02-06 01:16:37Salut fetele, am 19 ani si am si io o problema...sa nu radeti de mine va rog. Ieri am fost la doctor la urgente k ma durea burta si mia zis sa las pantalonii in jos si sa ma intind pe pat...mam intins si ma pipait peste tot pe burta si pe picioare la inchietura...Si dupa aia mia zis "hai donsoara pe burta cu fata in jos", am zis ca mor de rushine....m-am intors si el mia tras chilotii in jos pana la genunchi, mi-a bagat ceva alifie rece in fund cu un tub si dupa aia mia bagat degetul in fund. Eu deja era mai mult moarta decat vie...si el isi tot rotea degetul prin fundul meu...

Eu chiar nu stiu ce sa mai cred...chiar se baga degetul in fund la apendicita...voua va bagat vreodata ? sau e un pervers si sal reclam ?


Daca ai fi vazut ce am vazut eu cat am fost internata in spital,atunci sigur te lamureai
Era o babuta care ne dispera pe toti,tipa zi si noapte ca o doare burta(se mai si alinta )
Era in timpul lui 12,12 si ceva,(eu in timpul ala mancam,nu voi uita pana mor )satul de tipetele ei
domnul dr.vine cu o falca in cer si una in pamant,intoarce baba cu fundul in sus
si ii baga mana in fund (deci ia bagat toata mana)
Eu fara sa imi dau seama ma uitam la ei,nu mai zic cum era mana la domnu dr cand si-a scoso
sau cum fugeam eu intr-un picior la baie sa vomit.
Si acum aud baba aia cum a tipat din toti rarunchi(saraca,ia rupt c.u.r.u in ea)
Ea zicea ca are dureri din cauza la apendicita si vroia cu orice pret operata,dar vaca era constupata
Sper sa nu ma injurati daca v-am facut scarba

Nu putea sa-i faca o clisma ? Cre'ca s-a enervat rau doctoru'....

Era o batranica foarte enervanta,dr ii spunea cu nu are prob.cu apendicita si nu treb.operata
dar ea se credea mai desteapta ca el.
Chiar daca nu avea nimic,suferea de bagare in seama
si tipa mereu,
pt ca cunostiintele dansei cand veneau o alinta,o ridicau in slavi
si cand plecau incepa calvaru pt noi
Clisma probabil urma sa-i faca,dar daca nu a mai avut rabdare

In cazul asta, bine i-a facut

Valy90
Postat pe 17 Februarie 2011 16:42
Fatuco, pe cate forumiri o sa intrebi chestia asta?
Spanish_Dancer
Postat pe 17 Februarie 2011 17:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Antibiograma pentru Klebsiella 5 De la: office_salinasusesi_ro 2 Martie 2010 22:57
despre relatie de viitor 13 De la: kudika_11376 4 August 2012 18:23
help...!!! 3 De la: nico 16 Ianuarie 2009 19:48
endoscopie 3 De la: bemm 28 Martie 2011 15:18
OFTAMOLOGIE 3 De la: kudika364564 9 Februarie 2011 16:47