Setari Cookie-uri

durerea a devenit tot mai intensa

dupa o relatie de 5 ani si jumatate (despre care am scris cu 6 luni in urma)el nu m a mai iubit si a plecat dupa o italianca cu 7 ani mai mare, el 28 ea 35.am simtit o durere enorma si credeam ca nu exista ceva mai rau pana cand am descoperit ca in 45 de zile a reusit sa o ceara de nevasta si sa o lase insarcinata(sarcina a pierdut o ulterior din cauza unui avort spontan).a fost un soc asa de mare incat am facut o criza de nervi.mi am revenit incet cat de cat ca sa aflu ca dupa 3 luni de relatie s au mutat impreuna in zona aleasa de noi anterior .
in aceste 6 luni ne am intalnit de 3 ori. l am cautat eu pt a rezolva unele probleme financiare si normal pt ca imi era dor de el
El a fost mereu ferm pe pozitie spunand ca relatia noastra s a incheiat si ca nu se va intoace inapoi caci eu nu il voi putea ierta pt tot ce a facut .dar in unele momente mie si surorii lui (care imi este buna prietena) ne a spus ac.lucruri
NU STIU DACA O IUBESC PE V.(noua iubita) cum am spus .vad chipul lui D.cand ma uit la lucrurile din apt si ma gandesc cat ar fi fost de fericita.imi vine sa iau masina si sa dispar.
iti di seama de val.unei pers. cand o pierzi.
eu imi platesc greselile acum.imi pare rau ca nu am stiu sa
iti stau alaturi cand ai fost bolnava
nu ma pot bucura de unele lucruri pe care le am .nu stiu de ce am inchiriat casa cu ea.
Ce sa mai inteleg de aici.M a scos cu suturi din viata lui si mi a aruncat multe vorbe grele ,vrea sa stie ce fac de la prieteni comuni dat ca eu nu il sun si nu il mai caut si in acelasi timp in luna ian. am aflat ca asteapta un alt copil de la doamna.
A facut o prostie .o iubeste cu adevarat sau nu. nu voi stii niciodata.
acum el va avea un copil si totul s a incheiat desi sufar enorm am taiat orice legat.am eliminat si prietenii comuni e singurul mod de am i recrea o viata a mea .sper ca e fericit caci a aruncat 5 ani si jumatate la gunoi pt V.si sper ca a meritat
kudika322423
Postat pe 16 Februarie 2011 14:50
naspa!
ironia
Postat pe 16 Februarie 2011 15:01
De la: kudika322423, la data 2011-02-16 14:50:30dupa o relatie de 5 ani si jumatate (despre care am scris cu 6 luni in urma)el nu m a mai iubit si a plecat dupa o italianca cu 7 ani mai mare, el 28 ea 35.am simtit o durere enorma si credeam ca nu exista ceva mai rau pana cand am descoperit ca in 45 de zile a reusit sa o ceara de nevasta si sa o lase insarcinata(sarcina a pierdut o ulterior din cauza unui avort spontan).a fost un soc asa de mare incat am facut o criza de nervi.mi am revenit incet cat de cat ca sa aflu ca dupa 3 luni de relatie s au mutat impreuna in zona aleasa de noi anterior .
in aceste 6 luni ne am intalnit de 3 ori. l am cautat eu pt a rezolva unele probleme financiare si normal pt ca imi era dor de el
El a fost mereu ferm pe pozitie spunand ca relatia noastra s a incheiat si ca nu se va intoace inapoi caci eu nu il voi putea ierta pt tot ce a facut .dar in unele momente mie si surorii lui (care imi este buna prietena) ne a spus ac.lucruri
NU STIU DACA O IUBESC PE V.(noua iubita) cum am spus .vad chipul lui D.cand ma uit la lucrurile din apt si ma gandesc cat ar fi fost de fericita.imi vine sa iau masina si sa dispar.
iti di seama de val.unei pers. cand o pierzi.
eu imi platesc greselile acum.imi pare rau ca nu am stiu sa
iti stau alaturi cand ai fost bolnava
nu ma pot bucura de unele lucruri pe care le am .nu stiu de ce am inchiriat casa cu ea.
Ce sa mai inteleg de aici.M a scos cu suturi din viata lui si mi a aruncat multe vorbe grele ,vrea sa stie ce fac de la prieteni comuni dat ca eu nu il sun si nu il mai caut si in acelasi timp in luna ian. am aflat ca asteapta un alt copil de la doamna.
A facut o prostie .o iubeste cu adevarat sau nu. nu voi stii niciodata.
acum el va avea un copil si totul s a incheiat desi sufar enorm am taiat orice legat.am eliminat si prietenii comuni e singurul mod de am i recrea o viata a mea .sper ca e fericit caci a aruncat 5 ani si jumatate la gunoi pt V.si sper ca a meritat

Tragi un semanl de alarma
ca sa avem grija la italience??

eu m-as fi bagat pe ,,felie" cu un italian
Valy90
Postat pe 16 Februarie 2011 15:13
De la: kudika322423, la data 2011-02-16 14:50:30desi sufar enorm am taiat orice legat.

Foarte bine.


O sa fie mai bine cu timpul, o sa vezi
kudika_pudika
Postat pe 16 Februarie 2011 19:09
Ce s-a intamplat cu postul Rashelei? Kudika Pudika indeed.... poate acum pricepe lumea de ce am nickul asta
kudika_pudika
Postat pe 16 Februarie 2011 19:11
De la: kudika_pudika, la data 2011-02-16 19:11:04Ce s-a intamplat cu postul Rashelei? Kudika Pudika indeed.... poate acum pricepe lumea de ce am nickul asta


:))

Dar din arhiva nu l-au sters. Lasa ca-l mai scriu o data. Cred ca era mai bine Kudika_Ludika ca prea se joaca de-a forumul....
rashela
Postat pe 16 Februarie 2011 19:22
De la: kudika322423, la data 2011-02-16 14:50:30
A facut o prostie .o iubeste cu adevarat sau nu. nu voi stii niciodata.
acum el va avea un copil si totul s a incheiat desi sufar enorm am taiat orice legat.am eliminat si prietenii comuni e singurul mod de am i recrea o viata a mea .sper ca e fericit caci a aruncat 5 ani si jumatate la gunoi pt V.si sper ca a meritat



Cred ca incepi sa intelegi ca ai nevoie sa-ti recuperezi viata, in primul rand. El nu trebuie acuzat cum si-o traieste pe a lui, isi plateste greselile, e adult, lasa-l in pace. Va avea un copil sau nu, cu italianca, e doar problema lui.
Mesaje de genul celor pe care ti le transmite prin amici, ca vin din suflet, ca vin dupa vreo nemultumire, nu au niciun rost in viata ta, nu te ajuta cu nimic. Nu sunt nici macar sperante.
Nu e suficient ca te-ai indepartat de prietenii comni, daca pe el nu-l indepartezi din suflet. Stiu ca-i greu. Dar merita tot zbuciumul tau?
Stii, cand toate astea trec, ca mai dureaza sase luni, ca mai dureaza zece, constati la sfarsit ca esti mai batran, mai bolnav sufleteste (si nu numai, Doamne fereste), mai neincrezator, abatut, fara pofta de viata. Si nu-i pacat? De ce trebuie ca viata ta sa se sfarseasca doar pentru ca un tip, Ionescu (whatever) a trecut prin viata ta si a facut mizerie? Nu asta-i sfarsitul tau, stii doar. Gaseste-ti resursele si mai da-l dracului de paduche, fata draga! Sa traiasca cum si-a asternut, mama lui de tampit.
rashela
Postat pe 16 Februarie 2011 19:23
Bingo!

Kudika, acum e mutarea ta...
rashela
Postat pe 16 Februarie 2011 19:23
Chiar...nu e prima oara cand observ ca dispar commenturile Rashelei. Si mie mi s-a intamplat de cateva ori dar doar din cauza cuvintelor murdare ...dar la Rashela e prea de tot
mimi_ca29
Postat pe 16 Februarie 2011 20:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mi-e greu fara el 52 De la: kudika114650 5 Februarie 2010 13:30
Divort...... 41 De la: kudika117390 10 Martie 2010 16:59
Despartire dupa 3 ani 31 De la: Apadeploaie 23 August 2012 00:34
De ce trebuie sa invatam doar din greseli si suferinta?! 122 De la: missy_s 29 Iunie 2011 09:08
cine ma poate ajuta....!!!!! 4 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 14:14