Setari Cookie-uri

ce sa mai cred?

Buna..va citesc de ceva timp povestile triste , si nu ma gandeam ca o sa ajung in aceiasi situatie..sper sa ma puteti ajuta acum 6 luni am cunoscut un baiat, prea perfect era..s-a purtat cu mine cum nu a mai facut-o nimeni,suntem la facultate in acelasi oras si de aproximativ 5 luni locuiam impreuna.el tocmai iesise dintr-o relatie de 3 ani.l-am ajutat sa treaca peste, era totul minunat.pana acum ca a fost vacanta, el s-a intors in orasul lui si m-a sunat spunand ca i se pare ca ne-am indepartat, ca nu mai stie ce simte pt mine..ca eu nu merit asta dar nu mai poate continua.Nu stiu ce sa cred..ma suna mereu sa vada ce mai fac..cum ma simt.imi spune ca vrea sa fim amici si sa ma ajute sa trec peste.Nu vreau sa imi fac iluzii, nu-mi dau seama ce s-a intamplat.S-a plictisit?Acum locuiesc singura..ma plictisesc ingrozitor si stau la 2 minute de el As vrea sa fug in bratele lui, sa imi mai spuna inca o data somn usor, iubito..Mi-a zis ca e dispus sa vina pe la mine..sa ne uitam la film sau ceva, ca sa imi mai treaca timpul.Sa accept sa fiu doar amica lui sau sa il ignor si sa il las sa ii fie dor de mine?
bia_moga
Postat pe 15 Februarie 2011 13:58
in foarte putine cazuri exista prietenie dupa o relatie de iubire, eu cred ca m-ai bine l-ai ignora!
ironia
Postat pe 15 Februarie 2011 14:06
In primul rand, o sa mai treci prin situatii triste, asa e viata.

In al doilea rand, sa nu mai ajuti pe nimeni sa treaca peste fosta iubire, avand o relatie amoroasa cu acela. Tu probabil ai fost doar relatia tampon, care sa-l ajute sa-si vindece sufletul, de aici si felul extraodinar in care s-a purtat cu tine.Acum ca a rezolvat problema asta, rostul relatiei cu tine inceteaza sa existe. Sentimentele lui n-au fost profunde si e clar asta acum.

Daca as fi in locul tau i-as spune sa faca bine sa nu ma mai caute, ca mai mult imi face rau si mi-as linge ranile in liniste. Cat despre plictis, sunt atatea activitati pe care le poti face; daca n-ai chef de invatat, ia-ti o prietena de mana si mergeti la sala, apuca-te de un curs, un hobby, orice.
kudika_pudika
Postat pe 15 Februarie 2011 14:07
Mi-e asa de greu..e a 3-a oara cand sunt parasita.Il iubesc f mult si nu ma asteptam la asa ceva..mai ales ca nu mi-a dat nimic de inteles ca el nu se simte bine in relatie..Imediat trebuie sa merg sa imi iau lucrurile..O sa mi se rupa sufletul
bia_moga
Postat pe 15 Februarie 2011 14:16
De la: bia_moga, la data 2011-02-15 13:58:46 As vrea sa fug in bratele lui, sa imi mai spuna inca o data somn usor, iubito..Mi-a zis ca e dispus sa vina pe la mine..sa ne uitam la film sau ceva, ca sa imi mai treaca timpul.Sa accept sa fiu doar amica lui sau sa il ignor si sa il las sa ii fie dor de mine?


O sa treaca, sase luni nu-s o viata.

As vrea sa ma refer doar la ceea ce am citat din postul tau. Sper ca iti este clar ce se va intampla daca "vine sa vada un film la tine". Nu stiu de unde era fosta lui iubita, probabil din localitatea de unde este si el, dar daca tu i-ai fost alaturi in timpul facultatii, acum baiatul e singur. Ai mare grija. Un film la tine acasa inseamna o partida de sex "fara obligatii" din partea lui. Nu-i da voie sa te transforme in "am una cu care mi-o trag din cand in cand".
Oricat de greu ti-ar fi, mai ales ca-l vezi zi de zi, invata sa fii indiferenta. Acum, serios, in asemenea situatii, mai mult de "buna" si "la revedere" eu nu vad ce v-ati mai putea spune.
rashela
Postat pe 15 Februarie 2011 14:17
De la: bia_moga, la data 2011-02-15 14:16:45Mi-e asa de greu..e a 3-a oara cand sunt parasita.Il iubesc f mult si nu ma asteptam la asa ceva..mai ales ca nu mi-a dat nimic de inteles ca el nu se simte bine in relatie..Imediat trebuie sa merg sa imi iau lucrurile..O sa mi se rupa sufletul


asta ar trebui sa iti fie invatare de minte..sa nu te mai lasi dusa de val asa repede!
ironia
Postat pe 15 Februarie 2011 14:19
De la: bia_moga, la data 2011-02-15 14:16:45Mi-e asa de greu..e a 3-a oara cand sunt parasita.Il iubesc f mult si nu ma asteptam la asa ceva..mai ales ca nu mi-a dat nimic de inteles ca el nu se simte bine in relatie..Imediat trebuie sa merg sa imi iau lucrurile..O sa mi se rupa sufletul


Este foarte important cum incepi sa te comporti din momentul asta. Stiu, e cumplit de greu, dar zambeste, nu cumva sa plangi. Nu t euita la el, strange-ti lucrurile, vorbeste-i daca te intreaba una-alta, dar nu-l privi in ochi mai mult decat e necesar. Plangi acasa, singurica.

:((
rashela
Postat pe 15 Februarie 2011 14:20
Ieri eram atat de hotarata sa merg mai departe..dar trec zilele asa greu..Pe langa asta eu sunt primul an aici si toti prietenii pe care ii aveam erau de fapt prietenii lui.Ma simteam asa bine cu ei, gateam impreuna, ieseam..acum sunt singura ca un cuc.As vrea sa-mi gasesc pe altcineva cu care sa imi petrec timpul, dar nu vreau sa o fac din razbunare..poate o sa imi para rau. Sper sa ii para rau si lui candva..Mi-a zis tot felul de chestii ca sunt iubita ideala, ca avea totul langa mine dar ca totusi lipsea ceva..sa fiu optimista si sa ma gandesc ca o sa imi gasesc pe alticineva care o sa ma faca mai fericita..ca el are nevoie ca eu sa fiu tare. Nu inteleg..parca el a trecut peste si eu sunt cea cu inima zdrobita...
bia_moga
Postat pe 15 Februarie 2011 14:22
De la: bia_moga, la data 2011-02-15 14:22:52Ieri eram atat de hotarata sa merg mai departe..dar trec zilele asa greu..Pe langa asta eu sunt primul an aici si toti prietenii pe care ii aveam erau de fapt prietenii lui.Ma simteam asa bine cu ei, gateam impreuna, ieseam..acum sunt singura ca un cuc.As vrea sa-mi gasesc pe altcineva cu care sa imi petrec timpul, dar nu vreau sa o fac din razbunare..poate o sa imi para rau. Sper sa ii para rau si lui candva..Mi-a zis tot felul de chestii ca sunt iubita ideala, ca avea totul langa mine dar ca totusi lipsea ceva..sa fiu optimista si sa ma gandesc ca o sa imi gasesc pe alticineva care o sa ma faca mai fericita..ca el are nevoie ca eu sa fiu tare. Nu inteleg..parca el a trecut peste si eu sunt cea cu inima zdrobita...


Ce-ar fi sa-ti spui asa: "Stii ceva, are dreptate fraierul. Sunt o persoana deosebita care merita un om deosebit. El nu este pentru mine."

Hai, ca poti!
rashela
Postat pe 15 Februarie 2011 14:28
De la: rashela, la data 2011-02-15 14:28:28
De la: bia_moga, la data 2011-02-15 14:22:52Ieri eram atat de hotarata sa merg mai departe..dar trec zilele asa greu..Pe langa asta eu sunt primul an aici si toti prietenii pe care ii aveam erau de fapt prietenii lui.Ma simteam asa bine cu ei, gateam impreuna, ieseam..acum sunt singura ca un cuc.As vrea sa-mi gasesc pe altcineva cu care sa imi petrec timpul, dar nu vreau sa o fac din razbunare..poate o sa imi para rau. Sper sa ii para rau si lui candva..Mi-a zis tot felul de chestii ca sunt iubita ideala, ca avea totul langa mine dar ca totusi lipsea ceva..sa fiu optimista si sa ma gandesc ca o sa imi gasesc pe alticineva care o sa ma faca mai fericita..ca el are nevoie ca eu sa fiu tare. Nu inteleg..parca el a trecut peste si eu sunt cea cu inima zdrobita...


Ce-ar fi sa-ti spui asa: "Stii ceva, are dreptate fraierul. Sunt o persoana deosebita care merita un om deosebit. El nu este pentru mine."

Hai, ca poti!

Subscriu
kudika_pudika
Postat pe 15 Februarie 2011 20:39
Multumesc mult pentru raspunsuri..am hotarat sa nu-l mai vad 2-3 sapt, sa nu-l caut..poate o sa i se faca dor de mine
bia_moga
Postat pe 15 Februarie 2011 23:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despartire dureroasa 17 De la: kudika_989971 11 August 2015 09:33
ma intreb..a meritat? 19 De la: aadelinnne 24 August 2008 13:26
Cum sa il uit? Cum sa imi revin si sa merg mai departe? 16 De la: kudika132565 5 Aprilie 2011 16:01
M-a inselat cu fosta! 50 De la: Flowers 12 Mai 2011 20:48
cum il recuceresc ..? :( 40 De la: Diavolyta_ 4 Iulie 2009 23:03