Setari Cookie-uri

Am nevoie de idei...sugestii....

Poate ca nu este ortodox ceea ce fac eu acum...dar incerc sa opresc un excroc. .Am nevoie de idei...sugestii...ceva care sa-i ajute pe cei aflatii in situatie ,sau macar sa nu mai intre nimeni in iadul asta. Ati auzit de OVIDIU LOGHIN TEPARUL? puteti citi despre el. Are situl lui.O sa spuneti ca oamenii aceia si-au cautat-o singuri....nu va contrazic....dar totusi...ce sau cine ii da lui dreptul sa isi bata joc de oameni? Politia din cate am inteles nu poate sa faca nimic ptr ca acesti oameni nu semneaza nimic. Sunt racolati din tara de acest individ si chemati la Alba Iulia ptr treining ca soferi de taxi, unde platesc 1000 de lei ptr cazare...apoi dusi in Anglia. Nimic anormal pina aici, e bine pina ajung acolo ...apoi incepe iadul...ajung in anglia...au cazare...30 de lire pe saptamina ptr mancare( nu ajung si sunt mai tot timpu flamanzi)...si multe promisiuni. Ajunsi acolo sunt pur si simplu prostiti pe fata...mintiti in ultimul hal...cica fac treining....dar nu au masini...invata de pe o harta pana nu mai stiu de ei.Dau tot felul de examene care nu au nici o legatura cu ceea ce vor face. Dupa multe luni de invatat...examene...condus pe harta...etc...le spun ca sunt prosti soferi. Cunosc personal un domn care a lucrat pe tir 35 de ani ..deci e profesionist...si i sa spus ca nu e bun ca sofer. Dupa 35 de ani sa nu fii bun?sa ti se zica ca nu ai experienta? Nu te pune pe gandurii? Sunt multi in aceasta situatie... Iar daca nu mai au nevoie de tine sau te destepti intre timp si incepi sa faci scandal...ti se spune ca nu mai au nevoie de tine si te da afara.Te lasa fara nimic..fara bani...fara casa ...fara posibilitatea de a te intoarce inapoi....nici nu mai zic ca be bilet de intoarcere nici vorba. SUNT LASATI IN MIJLOCUL ANGLIEI FARA NIMIC. Va rog....daca aveti idei...sugestii... orice...e binevenit.Sau un prieten care a auzit de acest om si e pe punctul de a face greseala de a il crede...opriti-l. A nenorocit 228 de romani pana in clipa de fata... Daca am uitat ceva va rog sa intrebati.
chalon
Postat pe 4 Decembrie 2011 19:45
stii ca in anglia circulatia este pe partea cealalta?
guru_ion
Postat pe 4 Decembrie 2011 20:07
Deci cati bani le ia?
1000 de lei pe cazare si-si mai platesc biletul de avion? Asta inseamna inca 300 de lire dus-intors (maxim). Deci n-as zice ca raman fara nimic. Mai ales ca ii poate trimite ambasada Romaniei inapoi.
Fii mai clara.

Apoi, toti cei care vor sa plece intr-o tara straina trebuie: 1. sa se intereseze in ce conditii pot munci legal si care le sunt drepturile acolo; 2. sa verifice firma intermediara.

Plangere se poate face atat la politie cat si la autoritatile englezesti; cred ca si la ONRC.
kudika_pudika
Postat pe 4 Decembrie 2011 20:18
De la: chalon, la data 2011-12-04 19:45:26Poate ca nu este ortodox ceea ce fac eu acum...dar incerc sa opresc un excroc. .Am nevoie de idei...sugestii...ceva care sa-i ajute pe cei aflatii in situatie ,sau macar sa nu mai intre nimeni in iadul asta. Ati auzit de OVIDIU LOGHIN TEPARUL? puteti citi despre el. Are situl lui.O sa spuneti ca oamenii aceia si-au cautat-o singuri....nu va contrazic....dar totusi...ce sau cine ii da lui dreptul sa isi bata joc de oameni? Politia din cate am inteles nu poate sa faca nimic ptr ca acesti oameni nu semneaza nimic. Sunt racolati din tara de acest individ si chemati la Alba Iulia ptr treining ca soferi de taxi, unde platesc 1000 de lei ptr cazare...apoi dusi in Anglia. Nimic anormal pina aici, e bine pina ajung acolo ...apoi incepe iadul...ajung in anglia...au cazare...30 de lire pe saptamina ptr mancare( nu ajung si sunt mai tot timpu flamanzi)...si multe promisiuni. Ajunsi acolo sunt pur si simplu prostiti pe fata...mintiti in ultimul hal...cica fac treining....dar nu au masini...invata de pe o harta pana nu mai stiu de ei.Dau tot felul de examene care nu au nici o legatura cu ceea ce vor face. Dupa multe luni de invatat...examene...condus pe harta...etc...le spun ca sunt prosti soferi. Cunosc personal un domn care a lucrat pe tir 35 de ani ..deci e profesionist...si i sa spus ca nu e bun ca sofer. Dupa 35 de ani sa nu fii bun?sa ti se zica ca nu ai experienta? Nu te pune pe gandurii? Sunt multi in aceasta situatie... Iar daca nu mai au nevoie de tine sau te destepti intre timp si incepi sa faci scandal...ti se spune ca nu mai au nevoie de tine si te da afara.Te lasa fara nimic..fara bani...fara casa ...fara posibilitatea de a te intoarce inapoi....nici nu mai zic ca be bilet de intoarcere nici vorba. SUNT LASATI IN MIJLOCUL ANGLIEI FARA NIMIC. Va rog....daca aveti idei...sugestii... orice...e binevenit.Sau un prieten care a auzit de acest om si e pe punctul de a face greseala de a il crede...opriti-l. A nenorocit 228 de romani pana in clipa de fata... Daca am uitat ceva va rog sa intrebati.



Exista organe de Politie,justitie,ambasada!Si ar fi mai indicat,ca inainte de a pleca in strainatate,cel interesat sa se informeze corespunzator asupra statutului societatii sau angajatorului respectiv !De obicei,cei pagubiti raman cu rusinea si cu banii luati!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Decembrie 2011 21:08
De la: kudika_pudika, la data 2011-12-04 20:18:12Deci cati bani le ia?
1000 de lei pe cazare si-si mai platesc biletul de avion? Asta inseamna inca 300 de lire dus-intors (maxim). Deci n-as zice ca raman fara nimic. Mai ales ca ii poate trimite ambasada Romaniei inapoi.
Fii mai clara.

Apoi, toti cei care vor sa plece intr-o tara straina trebuie: 1. sa se intereseze in ce conditii pot munci legal si care le sunt drepturile acolo; 2. sa verifice firma intermediara.

Plangere se poate face atat la politie cat si la autoritatile englezesti; cred ca si la ONRC.
mars fa n p la mea,, fa mi raport nu fi proasta
thadoogback
Postat pe 4 Decembrie 2011 21:11
1.cei 1000 de lei sunt ptr cazare la alba-iulia. biletul dus pina in anglia e platit de firma respectiva dar nici vb de bilet de intoarcere.2. ei s au interesat de firma respectiva dar nu au gasit nimic in neregula . abea acolo au aflat adevaru gol golut si asta de la ceilalti aflati in aceiasi situatiel.ambasada...politia...justitia...nu pot face nimic din moment ce ei nu semneaza nimic in tara... in anglia semneaza doar dupa ce i au asa zisul examenul si primesc masina de taxi. cel care e de vina ptr toate astea e acest om. OVIDIU LOGHIN. nu stiu ce face...cum face...ce minte...sau ce invarte dar treaba este ca minte asa de bine incat se crede si el. credeti ma ca nu inteleg nici eu cum de are atata putere de convingere....ideea e ca trebuie oprit.
chalon
Postat pe 5 Decembrie 2011 19:55
De la: chalon, la data 2011-12-04 19:45:26Poate ca nu este ortodox ceea ce fac eu acum...dar incerc sa opresc un excroc. .Am nevoie de idei...sugestii...ceva care sa-i ajute pe cei aflatii in situatie ,sau macar sa nu mai intre nimeni in iadul asta. Ati auzit de OVIDIU LOGHIN TEPARUL? puteti citi despre el. Are situl lui.O sa spuneti ca oamenii aceia si-au cautat-o singuri....nu va contrazic....dar totusi...ce sau cine ii da lui dreptul sa isi bata joc de oameni? Politia din cate am inteles nu poate sa faca nimic ptr ca acesti oameni nu semneaza nimic. Sunt racolati din tara de acest individ si chemati la Alba Iulia ptr treining ca soferi de taxi, unde platesc 1000 de lei ptr cazare...apoi dusi in Anglia. Nimic anormal pina aici, e bine pina ajung acolo ...apoi incepe iadul...ajung in anglia...au cazare...30 de lire pe saptamina ptr mancare( nu ajung si sunt mai tot timpu flamanzi)...si multe promisiuni. Ajunsi acolo sunt pur si simplu prostiti pe fata...mintiti in ultimul hal...cica fac treining....dar nu au masini...invata de pe o harta pana nu mai stiu de ei.Dau tot felul de examene care nu au nici o legatura cu ceea ce vor face. Dupa multe luni de invatat...examene...condus pe harta...etc...le spun ca sunt prosti soferi. Cunosc personal un domn care a lucrat pe tir 35 de ani ..deci e profesionist...si i sa spus ca nu e bun ca sofer. Dupa 35 de ani sa nu fii bun?sa ti se zica ca nu ai experienta? Nu te pune pe gandurii? Sunt multi in aceasta situatie... Iar daca nu mai au nevoie de tine sau te destepti intre timp si incepi sa faci scandal...ti se spune ca nu mai au nevoie de tine si te da afara.Te lasa fara nimic..fara bani...fara casa ...fara posibilitatea de a te intoarce inapoi....nici nu mai zic ca be bilet de intoarcere nici vorba. SUNT LASATI IN MIJLOCUL ANGLIEI FARA NIMIC. Va rog....daca aveti idei...sugestii... orice...e binevenit.Sau un prieten care a auzit de acest om si e pe punctul de a face greseala de a il crede...opriti-l. A nenorocit 228 de romani pana in clipa de fata... Daca am uitat ceva va rog sa intrebati.

Ca el sunt multi. Ei fac bani din asta si nu ii va interesa in nici un caz de soarta oamenilor respectivi.
Da, trebuie oprit. si toti cei ca el, dar nu e asa usor precum pare.
Pentru a-l pedepsi legal trebuie sa-i cunosti in detaliu modul de operare si ce anume proceduri urmeaza, cu cine mai lucreaza, pe cine a mituit pe parcurs, etc.
Din nefericire politia nu se va prea obosi cu d-astea.
Solutie ar fi sa se adune multi din cei care au patit-o si sa faca o actiune comuna impotriva lui.
Daca sunt multi cei ce fac plangere pentru inselaciune, poate se actioneaza cat de cat repede.
Max2
Postat pe 5 Decembrie 2011 22:22
De la: chalon, la data 2011-12-05 19:55:501.cei 1000 de lei sunt ptr cazare la alba-iulia. biletul dus pina in anglia e platit de firma respectiva dar nici vb de bilet de intoarcere.2. ei s au interesat de firma respectiva dar nu au gasit nimic in neregula . abea acolo au aflat adevaru gol golut si asta de la ceilalti aflati in aceiasi situatiel.ambasada...politia...justitia...nu pot face nimic din moment ce ei nu semneaza nimic in tara... in anglia semneaza doar dupa ce i au asa zisul examenul si primesc masina de taxi. cel care e de vina ptr toate astea e acest om. OVIDIU LOGHIN. nu stiu ce face...cum face...ce minte...sau ce invarte dar treaba este ca minte asa de bine incat se crede si el. credeti ma ca nu inteleg nici eu cum de are atata putere de convingere....ideea e ca trebuie oprit.


stii ca in anglia taxiurile sunt negre?
guru_ion
Postat pe 5 Decembrie 2011 22:28
stiu ca se circula pe partea cealalta....si nu sunt negre , sunt albastru inchis...inscriptionate cu aquacars sau andycars. le am vazut.
chalon
Postat pe 6 Decembrie 2011 19:23
eu sincer am incercat sa i unesc dar sunt atat de speriati oamenii aceia incat m am ingrozit. sunt ca niste zombi. oricum eu fac tot ce mi sta in putinta. incerc sa fac rost de informatii cat mai multe. am aflat ca acest OVIDIU IOAN LOGHIN e din targul mures. a avut in 2008 firma pe str. carpati. nr 31. nascut in 6 martie...dar nu am aflat anul. eu cel putin incerc si poate ca ,cu ajutorul lui dumnezeu voi reusi sa l opresc....macar sa nu mai prosteasca pe altcineva.
chalon
Postat pe 6 Decembrie 2011 19:36
De la: chalon, la data 2011-12-06 19:23:08stiu ca se circula pe partea cealalta....si nu sunt negre , sunt albastru inchis...inscriptionate cu aquacars sau andycars. le am vazut.


daca stii ca se circula pe partea cealalta a strazii, inseamna ca iti poti da seama de greutatea unui sofer de a se adapta unui nou sistem de mers.
guru_ion
Postat pe 6 Decembrie 2011 20:17
De la: chalon, la data 2011-12-06 19:36:25eu sincer am incercat sa i unesc dar sunt atat de speriati oamenii aceia incat m am ingrozit. sunt ca niste zombi. oricum eu fac tot ce mi sta in putinta. incerc sa fac rost de informatii cat mai multe. am aflat ca acest OVIDIU IOAN LOGHIN e din targul mures. a avut in 2008 firma pe str. carpati. nr 31. nascut in 6 martie...dar nu am aflat anul. eu cel putin incerc si poate ca ,cu ajutorul lui dumnezeu voi reusi sa l opresc....macar sa nu mai prosteasca pe altcineva.
Greseala lui este ca baga prostii in seama si vrea sa faca persoane responsabile din ei .
Gresit ,fiindca prostul niciodata nu este vinovat de nimic ,el are, in viziunea proprie doar drepturi,responsabilitatile nu-l privesc .
Concret, spune-mi si mie cum poti fi sofer de TAXI fara sa cunosti orasul,de'aici examinarea la harta .Un sofer de TIR este un camionagiu s'atat ,experienta lui de cursa lunga solitara n'are nici o legatura cu taximetria.
Deci, prostoaica ,dute si angajeaza-te pres la usa lui fiindca de-ti afla identitatea si te da in instanta ,atunci abia vezi ca prostiia costa !!!!
cristinxxx
Postat pe 6 Decembrie 2011 20:41
De la: chalon, la data 2011-12-05 19:55:501.cei 1000 de lei sunt ptr cazare la alba-iulia. biletul dus pina in anglia e platit de firma respectiva dar nici vb de bilet de intoarcere.2. ei s au interesat de firma respectiva dar nu au gasit nimic in neregula . abea acolo au aflat adevaru gol golut si asta de la ceilalti aflati in aceiasi situatiel.ambasada...politia...justitia...nu pot face nimic din moment ce ei nu semneaza nimic in tara... in anglia semneaza doar dupa ce i au asa zisul examenul si primesc masina de taxi. cel care e de vina ptr toate astea e acest om. OVIDIU LOGHIN. nu stiu ce face...cum face...ce minte...sau ce invarte dar treaba este ca minte asa de bine incat se crede si el. credeti ma ca nu inteleg nici eu cum de are atata putere de convingere....ideea e ca trebuie oprit.

1. daca nu le mai cere nimic altceva in afara de cei 1000 de lei care nu ajung nici macar la el in buzunar, nu numai ca omu' nu castiga nimic, ba chiar pierde bani din buzunar (vezi biletele de avion). In acest caz, normal ca politia nu are ce sa-i faca, pentru ca nu pare a face nimic rau. Asa ca nu are sens pentru ce se strofoaca atata ca sa piarda bani....
A si le mai si da 30 de lire pe saptamana!

2. Oamenii ar trebui sa aiba un contract ori de intermediere, ori de training.

3. Pe de alta parte, daca te interesezi de cerintele pentru a fi taximetrist in Anglia (mai ales in Londra) o sa vezi ca e nevoie de muuuult studiu teoretic, inainte de a trece pe masina. Se dau examene in mod regulat si se invata dupa harta. Daca oamenii se plang ca vai trebuie sa invete, probabil nici nu invata. Si pica examenele.

4. Lor nu le-a spus nimeni sa vina cu bani la ei? Asta nu e neaparat vina omului pe care-l blamezi tu, este sincer, la mintea cocosului. A, ca el le spune ca le da 100 lire pe saptamana cat sunt in training, asta e alta treaba, trebuie prins pe inregistrare ca minte.

5. Crede-ma sunt multi romani care cred ca totul creste in copaci ajunsi in UK, ca toti vor umbla pentru ei sa le ia licentele de taxi samd. Nimic mai fals, trebuie sa umbli singur si trebuie sa studiezi.
Punand cap la cap tot ce ai spus, sincer cred ca ar fi pierdere de vreme sa fie cercetat cest individ, pentru ca nu reiese ca ar avea vreun castig de pe urma acestor oameni.
kudika_pudika
Postat pe 6 Decembrie 2011 21:11
acesti oameni cand au plecat din tara acum 3-5 luni aveau bani la ei...dar s au terminat. ei nu semneaza nimic cand pleaca tocmai ca sa nu l aibe la mana. si crede-ma ca acesti oameni invata mai mult decat te astepti...studiaza pe hartii,studiaza pe strazi mergand...vorbesc intre ei....se sfatuiesc... fac cu schimbul in rolul de client si sofer... el cheltuie biletul de avion care in anumite perioade este foarte ieftin...plus 30 de lire pe saptamina. dar castiga intre 2000 si 2500 de lire pe fiecare om.
chalon
Postat pe 7 Decembrie 2011 20:27
De la: chalon, la data 2011-12-07 20:27:39acesti oameni cand au plecat din tara acum 3-5 luni aveau bani la ei...dar s au terminat. ei nu semneaza nimic cand pleaca tocmai ca sa nu l aibe la mana. si crede-ma ca acesti oameni invata mai mult decat te astepti...studiaza pe hartii,studiaza pe strazi mergand...vorbesc intre ei....se sfatuiesc... fac cu schimbul in rolul de client si sofer... el cheltuie biletul de avion care in anumite perioade este foarte ieftin...plus 30 de lire pe saptamina. dar castiga intre 2000 si 2500 de lire pe fiecare om.
Da taci odata ,esti ridicola ,prostu totimpui victima !!!
cristinxxx
Postat pe 7 Decembrie 2011 20:31
De la: cristinxxx, la data 2011-12-07 20:31:36
De la: chalon, la data 2011-12-07 20:27:39acesti oameni cand au plecat din tara acum 3-5 luni aveau bani la ei...dar s au terminat. ei nu semneaza nimic cand pleaca tocmai ca sa nu l aibe la mana. si crede-ma ca acesti oameni invata mai mult decat te astepti...studiaza pe hartii,studiaza pe strazi mergand...vorbesc intre ei....se sfatuiesc... fac cu schimbul in rolul de client si sofer... el cheltuie biletul de avion care in anumite perioade este foarte ieftin...plus 30 de lire pe saptamina. dar castiga intre 2000 si 2500 de lire pe fiecare om.
Da taci odata ,esti ridicola ,prostu totimpui victima !!!
oare de nu ma mira comportamentul tau???????????
chalon
Postat pe 7 Decembrie 2011 20:59
De la: chalon, la data 2011-12-07 20:27:39dar castiga intre 2000 si 2500 de lire pe fiecare om.

Ti-a luat 5 mesaje sa spui ce era CEL MAI IMPORTANT si cu care trebuia sa incepi.

Faceti-i un flagrant. Stiu ca e mai simplu de spus decat de facut, dar chiar e cea mai simpla solutie aici. Din punctul meu de vedere.

Si data viitoare fii si tu mai clara
kudika_pudika
Postat pe 8 Decembrie 2011 00:32
Deci sa lamurim problema.

Eu sunt unul dintre multi romani care lucreaza la aqua cars sau andicars si care au venit cu ajutorul lui ovidiu loghin.

1. In alba iulia cu cei 1000 de lei platesti cazarea si 3 mese pe zi. Un pret rezonabil pentru o statiune.
2. Biletul de avion. .. Masina de training cu 50 lire motorina pe zi. ... Cazare si 15 lire pentru gaz curent pe saptamana. ... Si 30 de lire penteu mancare iti sunt asigurate de firma pana incepi munca. De asemenea taxele pentru examene si tot iti sunt de asemenea suportate de firma. Daca le-ai face singur ai ajunge la aceasi suma daca nu mai mult. Cei care au venit in anglia stiu cat de greu se gaseste cazare mai ales daca nu ai pe cineva de acolo care sa garanteze pt tine.

2. Ovidiu loghin iti ofera tot sprijinul de care ai nevoie si te.ajuta si dupa ce incepi munca.

3. Ce spune aceasta femeie sunt aberatii.

4. Singura greseala a lui ovidiu est3 ca a incercat sa aduca si sa ajute pe multi nefacand o examinare psihologica inainte sa vina in anglia. Pt ca cine nu reuseste sa inceapa munca aici inseamna ca ori e lenes. ... Ori chiar nu vrea sa invete. .. Sau nu stie sa conduca.


Nu mai criticato fara sa cunoasteti adevaratele date ale problemei. Cu alte cuvinte din partea unuia care munceste din ianuarie deja si pot sa va spun o gramada de romani care muncesc si sunt f fericiti.. Multumim Ovidiu Loghin.
kudika_12219
Postat pe 17 Iulie 2012 00:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sufar si nu pot sa stau fara ea.... 91 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 1 August 2010 00:42
Ajutor... 19 De la: surubelnita 6 Mai 2014 21:46
fetelor... 21 De la: Oceansoul 20 Octombrie 2010 22:36
Lupta impotriva destinului.... 33 De la: Criss_M 29 Februarie 2012 19:19
Sunt insarcinata dar iubirea e imposibila 4 De la: adorrra 9 August 2012 10:18