Setari Cookie-uri

despartirea..ce este de facut?

buna tuturor...am si eu o problema grava,zic eu...de o luna incoace prietenul meu a inceput sa imi spuna ca prietenii sunt mai importanti decat el (asta pentru ca de 2 zile nu am mai putut sa'i dau niciun semn de fiata deoarece nu mai aveam credit)...mi'a spus sa nu'l mai caut k vrea sa fie singur sa nu mai stie de nimeni...eu am inceput sa plang si sa'mi cer scuze.. a acceptat intr'un final ...dar dupa vreo 3 zile am primitun mesaj in care imi spunea k inka ma iubeste dar k a gasit pe alta mai mare ca mine...dupa un timp mi'a trimis alt mesaj ca regreta tot ce a facut si daca l'as putea ierta pentru cat m'a facut sa sufar si ca sie ca destinul lui e langa mine....i'am spus ca as putea sa'l iert dar e mai bine sa vorbim cand ne vedem (eu fiinf plekata in vacanta in romania pentru 2 luni si el fiind in spania)...dar acum cateva zile i'am timis eu un mesaj pentru ca nu mai stiam absolut nimic de el si mi'a raspuns spunandu-mi ca de ce nu am putut sa'i raspund la bipuri atatea zile si ca el acum e cu alta si daca vreau sa fim doar prieteni...NU STIU CE SA MAI CRED!...azi imi spune ceva, maine zici ca nici nu mai e el...si in plus azi am incercat sa il sun si nu imi raspunde sau isi inchide telefonul... eu am zis ca sa'l las in pace inca 2 sapt pana ma intorc acolo..dar tare mie sa nu fie prea tarziu...il iubesc foarte mult si as face orice orice pentru el ...un sfat va rog..:) multumesc!
domy
Postat pe 27 August 2010 11:53
De la: domy, la data 2010-08-27 11:53:59 buna tuturor...am si eu o problema grava,zic eu...de o luna incoace prietenul meu a inceput sa imi spuna ca prietenii sunt mai importanti decat el (asta pentru ca de 2 zile nu am mai putut sa'i dau niciun semn de fiata deoarece nu mai aveam credit)...mi'a spus sa nu'l mai caut k vrea sa fie singur sa nu mai stie de nimeni...eu am inceput sa plang si sa'mi cer scuze.. a acceptat intr'un final ...dar dupa vreo 3 zile am primitun mesaj in care imi spunea k inka ma iubeste dar k a gasit pe alta mai mare ca mine...dupa un timp mi'a trimis alt mesaj ca regreta tot ce a facut si daca l'as putea ierta pentru cat m'a facut sa sufar si ca sie ca destinul lui e langa mine....i'am spus ca as putea sa'l iert dar e mai bine sa vorbim cand ne vedem (eu fiinf plekata in vacanta in romania pentru 2 luni si el fiind in spania)...dar acum cateva zile i'am timis eu un mesaj pentru ca nu mai stiam absolut nimic de el si mi'a raspuns spunandu-mi ca de ce nu am putut sa'i raspund la bipuri atatea zile si ca el acum e cu alta si daca vreau sa fim doar prieteni...NU STIU CE SA MAI CRED!...azi imi spune ceva, maine zici ca nici nu mai e el...si in plus azi am incercat sa il sun si nu imi raspunde sau isi inchide telefonul... eu am zis ca sa'l las in pace inca 2 sapt pana ma intorc acolo..dar tare mie sa nu fie prea tarziu...il iubesc foarte mult si as face orice orice pentru el ...un sfat va rog..:) multumesc!








... ai face orice pentru el !!! ... cea mai jalnica expresie ... FA-I UN COPIL ... si va treziti amindoi din balaceala ...

marco918
Postat pe 27 August 2010 11:59
"dar dupa vreo 3 zile am primitun mesaj in care imi spunea k inka ma iubeste dar k a gasit pe alta mai mare ca mine."

Ce tare e iubirea asta! Crezi ca esti capabila sa te opresti atunci cand e cazul?Eu cred ca nu! Ti-a dat de inteles si tu nimic....ca de il iubesti!
Barbie30
Postat pe 27 August 2010 12:06
De la: marco918, la data 2010-08-27 11:59:56
De la: domy, la data 2010-08-27 11:53:59 buna tuturor...am si eu o problema grava,zic eu...de o luna incoace prietenul meu a inceput sa imi spuna ca prietenii sunt mai importanti decat el (asta pentru ca de 2 zile nu am mai putut sa'i dau niciun semn de fiata deoarece nu mai aveam credit)...mi'a spus sa nu'l mai caut k vrea sa fie singur sa nu mai stie de nimeni...eu am inceput sa plang si sa'mi cer scuze.. a acceptat intr'un final ...dar dupa vreo 3 zile am primitun mesaj in care imi spunea k inka ma iubeste dar k a gasit pe alta mai mare ca mine...dupa un timp mi'a trimis alt mesaj ca regreta tot ce a facut si daca l'as putea ierta pentru cat m'a facut sa sufar si ca sie ca destinul lui e langa mine....i'am spus ca as putea sa'l iert dar e mai bine sa vorbim cand ne vedem (eu fiinf plekata in vacanta in romania pentru 2 luni si el fiind in spania)...dar acum cateva zile i'am timis eu un mesaj pentru ca nu mai stiam absolut nimic de el si mi'a raspuns spunandu-mi ca de ce nu am putut sa'i raspund la bipuri atatea zile si ca el acum e cu alta si daca vreau sa fim doar prieteni...NU STIU CE SA MAI CRED!...azi imi spune ceva, maine zici ca nici nu mai e el...si in plus azi am incercat sa il sun si nu imi raspunde sau isi inchide telefonul... eu am zis ca sa'l las in pace inca 2 sapt pana ma intorc acolo..dar tare mie sa nu fie prea tarziu...il iubesc foarte mult si as face orice orice pentru el ...un sfat va rog..:) multumesc!








... ai face orice pentru el !!! ... cea mai jalnica expresie ... FA-I UN COPIL ... si va treziti amindoi din balaceala ...




adica marco tu vrei sa nenoroceasca un suflet nevinovat?
fante_de_dorobanti
Postat pe 27 August 2010 12:07
"il iubesc foarte mult si as face orice orice pentru el ...un sfat va rog"

Asta suna a disperare mai fata si iubirea nu se obtine cu japca!
Barbie30
Postat pe 27 August 2010 12:08
De la: Barbie30, la data 2010-08-27 12:08:34"il iubesc foarte mult si as face orice orice pentru el ...un sfat va rog"

Asta suna a disperare mai fata si iubirea nu se obtine cu japca!


deh daca nu i-a raspuns fata la beep! a gasit alta cu tarif mai ieftin!
fante_de_dorobanti
Postat pe 27 August 2010 12:11
Cati ani ai? Ca experienta se vede ca nu..
a plecat . pa. altul. am senzatia ca esti foarte tanara. trebuie sa-ti dispara din vocabular expresia "il iubesc foarte mult si as face orice pentru el" .. da de ce? orice? cumva el a facut orice ca sa fie cu tine, sa fii tu fericita?
eu zic asa .. smecherica geamantan asta al tau .. vrea sa ti-o mai puna.. ca e misto asa cu mai multe .. n-are nici o treaba cu tine si nici nu vrea sa aiba.. daca ai un pic de mandrie si coloana vertebrala .. nu ii mai raspunzi sub nici o forma.. never ever forever .. hai te pup pa .lugulugu

Morala: Spunem cu prea mare usurinta "te iubesc" .. si in mod gratuit .. sentimentele sut nepretuite .. rara avis .. atunci cand le impartasesti cu cine merita.
Duduca va mai spune de multe ori "te iubesc" si "orice"-ul pe care e in stare sa-l faca pentru smecherica in numele iubirii asteia.. e bolnav .. si nici nu veau sa stiu ce e dedesubt (confuzie frecventa intre iubire si pasiune).
pasiuni sunt mii si sunt trecatoare.. iubiri doar cateva .. sau doar una (si aia sau alea n-au nimic de genu asta ura..resentimente .. iubirea adevarata, chiar atunci cand se termina nu iti lasa un gust amar .. te motiveaza ..nu te trage in jos, te implineste si te face sa zambesti ..chiar daca de atunci au trecut eu stiu .. 20 de ani )
dulcineeaXXX
Postat pe 27 August 2010 12:15
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-08-27 12:07:55
De la: marco918, la data 2010-08-27 11:59:56
De la: domy, la data 2010-08-27 11:53:59 buna tuturor...am si eu o problema grava,zic eu...de o luna incoace prietenul meu a inceput sa imi spuna ca prietenii sunt mai importanti decat el (asta pentru ca de 2 zile nu am mai putut sa'i dau niciun semn de fiata deoarece nu mai aveam credit)...mi'a spus sa nu'l mai caut k vrea sa fie singur sa nu mai stie de nimeni...eu am inceput sa plang si sa'mi cer scuze.. a acceptat intr'un final ...dar dupa vreo 3 zile am primitun mesaj in care imi spunea k inka ma iubeste dar k a gasit pe alta mai mare ca mine...dupa un timp mi'a trimis alt mesaj ca regreta tot ce a facut si daca l'as putea ierta pentru cat m'a facut sa sufar si ca sie ca destinul lui e langa mine....i'am spus ca as putea sa'l iert dar e mai bine sa vorbim cand ne vedem (eu fiinf plekata in vacanta in romania pentru 2 luni si el fiind in spania)...dar acum cateva zile i'am timis eu un mesaj pentru ca nu mai stiam absolut nimic de el si mi'a raspuns spunandu-mi ca de ce nu am putut sa'i raspund la bipuri atatea zile si ca el acum e cu alta si daca vreau sa fim doar prieteni...NU STIU CE SA MAI CRED!...azi imi spune ceva, maine zici ca nici nu mai e el...si in plus azi am incercat sa il sun si nu imi raspunde sau isi inchide telefonul... eu am zis ca sa'l las in pace inca 2 sapt pana ma intorc acolo..dar tare mie sa nu fie prea tarziu...il iubesc foarte mult si as face orice orice pentru el ...un sfat va rog..:) multumesc!








... ai face orice pentru el !!! ... cea mai jalnica expresie ... FA-I UN COPIL ... si va treziti amindoi din balaceala ...




adica marco tu vrei sa nenoroceasca un suflet nevinovat?






... auzi ... din cercul PLICTISELII si al NEINCREDERII nu poti iesii niciodata ... asteptind ... un copil nu este ''nenorocit'' pentru ca se naste ... din contra ... ''relatiile''(nu vorbesc de cele pur sexuale sau interesate) au un sfirsit predictibil ... atita timp cit marea majoritate asteapta doar circ si piine fara a isi asuma nici o responsabilitate ...

... iar lucrurile se pot schimba fantastic de repede in bine ... spune-mi tu ca ai fugi de IUBITA ta daca ti-ar spune ca a ramas insarcinata ? ...



marco918
Postat pe 27 August 2010 12:19
De la: marco918, la data 2010-08-27 12:19:41
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-08-27 12:07:55
De la: marco918, la data 2010-08-27 11:59:56
De la: domy, la data 2010-08-27 11:53:59 buna tuturor...am si eu o problema grava,zic eu...de o luna incoace prietenul meu a inceput sa imi spuna ca prietenii sunt mai importanti decat el (asta pentru ca de 2 zile nu am mai putut sa'i dau niciun semn de fiata deoarece nu mai aveam credit)...mi'a spus sa nu'l mai caut k vrea sa fie singur sa nu mai stie de nimeni...eu am inceput sa plang si sa'mi cer scuze.. a acceptat intr'un final ...dar dupa vreo 3 zile am primitun mesaj in care imi spunea k inka ma iubeste dar k a gasit pe alta mai mare ca mine...dupa un timp mi'a trimis alt mesaj ca regreta tot ce a facut si daca l'as putea ierta pentru cat m'a facut sa sufar si ca sie ca destinul lui e langa mine....i'am spus ca as putea sa'l iert dar e mai bine sa vorbim cand ne vedem (eu fiinf plekata in vacanta in romania pentru 2 luni si el fiind in spania)...dar acum cateva zile i'am timis eu un mesaj pentru ca nu mai stiam absolut nimic de el si mi'a raspuns spunandu-mi ca de ce nu am putut sa'i raspund la bipuri atatea zile si ca el acum e cu alta si daca vreau sa fim doar prieteni...NU STIU CE SA MAI CRED!...azi imi spune ceva, maine zici ca nici nu mai e el...si in plus azi am incercat sa il sun si nu imi raspunde sau isi inchide telefonul... eu am zis ca sa'l las in pace inca 2 sapt pana ma intorc acolo..dar tare mie sa nu fie prea tarziu...il iubesc foarte mult si as face orice orice pentru el ...un sfat va rog..:) multumesc!








... ai face orice pentru el !!! ... cea mai jalnica expresie ... FA-I UN COPIL ... si va treziti amindoi din balaceala ...




adica marco tu vrei sa nenoroceasca un suflet nevinovat?






... auzi ... din cercul PLICTISELII si al NEINCREDERII nu poti iesii niciodata ... asteptind ... un copil nu este ''nenorocit'' pentru ca se naste ... din contra ... ''relatiile''(nu vorbesc de cele pur sexuale sau interesate) au un sfirsit predictibil ... atita timp cit marea majoritate asteapta doar circ si piine fara a isi asuma nici o responsabilitate ...

... iar lucrurile se pot schimba fantastic de repede in bine ... spune-mi tu ca ai fugi de IUBITA ta daca ti-ar spune ca a ramas insarcinata ? ...





marco nu cred ca-i cazul meu! stiu foarte bine ce inseamna un copil! acum n-o sa sfatuim toti "copii" (pentru ca mai mult de 15-16 ani nu are) sa faca copii! asta am vrut sa spun cu "nenororcitul" vezi topicul cu cea de a facut un copil la 16 ani si l-a dat spre adoptie!
fante_de_dorobanti
Postat pe 27 August 2010 12:26
asa e ai dreptate ...dar nu am mai simtit niciodata asa ceva si nu stiu cum sa procedez...deaia va intreb :)..mersi oricum !
domy
Postat pe 27 August 2010 17:56
imi e greu sa ma obijnuiesc cu gandul ca nu mai suntem impreuna dar cu timpul ma voi obisnui....a insemnat mult pentru mine ,a fost primul la care chiar am tinut chiar daca am doar 16 ani... mersi !
domy
Postat pe 27 August 2010 17:59
lasa ca o sa treaca!
roz5blue6lila7
Postat pe 27 August 2010 18:19
Parerea mea este ca tipul este foarte nehotarat...stabileste tu ce vrei si actioneaza in consecinta. Cam asa fac barbatii atunci cand nu stiu pe cine sa aleaga. Isi cauta tot felul de scuze si inventeaza tot felul de motive ca sa isi stearga vinovatia.
Centreza-te pe tine si nevoile tale, afla daca el este cel pe care il doresti toata viata langa tine...

Citeste relatiidecuplu.ro/bolg
kudika109274
Postat pe 27 August 2010 19:15
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-08-27 12:26:01
De la: marco918, la data 2010-08-27 12:19:41
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-08-27 12:07:55
De la: marco918, la data 2010-08-27 11:59:56
De la: domy, la data 2010-08-27 11:53:59 buna tuturor...am si eu o problema grava,zic eu...de o luna incoace prietenul meu a inceput sa imi spuna ca prietenii sunt mai importanti decat el (asta pentru ca de 2 zile nu am mai putut sa'i dau niciun semn de fiata deoarece nu mai aveam credit)...mi'a spus sa nu'l mai caut k vrea sa fie singur sa nu mai stie de nimeni...eu am inceput sa plang si sa'mi cer scuze.. a acceptat intr'un final ...dar dupa vreo 3 zile am primitun mesaj in care imi spunea k inka ma iubeste dar k a gasit pe alta mai mare ca mine...dupa un timp mi'a trimis alt mesaj ca regreta tot ce a facut si daca l'as putea ierta pentru cat m'a facut sa sufar si ca sie ca destinul lui e langa mine....i'am spus ca as putea sa'l iert dar e mai bine sa vorbim cand ne vedem (eu fiinf plekata in vacanta in romania pentru 2 luni si el fiind in spania)...dar acum cateva zile i'am timis eu un mesaj pentru ca nu mai stiam absolut nimic de el si mi'a raspuns spunandu-mi ca de ce nu am putut sa'i raspund la bipuri atatea zile si ca el acum e cu alta si daca vreau sa fim doar prieteni...NU STIU CE SA MAI CRED!...azi imi spune ceva, maine zici ca nici nu mai e el...si in plus azi am incercat sa il sun si nu imi raspunde sau isi inchide telefonul... eu am zis ca sa'l las in pace inca 2 sapt pana ma intorc acolo..dar tare mie sa nu fie prea tarziu...il iubesc foarte mult si as face orice orice pentru el ...un sfat va rog..:) multumesc!








... ai face orice pentru el !!! ... cea mai jalnica expresie ... FA-I UN COPIL ... si va treziti amindoi din balaceala ...




adica marco tu vrei sa nenoroceasca un suflet nevinovat?






... auzi ... din cercul PLICTISELII si al NEINCREDERII nu poti iesii niciodata ... asteptind ... un copil nu este ''nenorocit'' pentru ca se naste ... din contra ... ''relatiile''(nu vorbesc de cele pur sexuale sau interesate) au un sfirsit predictibil ... atita timp cit marea majoritate asteapta doar circ si piine fara a isi asuma nici o responsabilitate ...

... iar lucrurile se pot schimba fantastic de repede in bine ... spune-mi tu ca ai fugi de IUBITA ta daca ti-ar spune ca a ramas insarcinata ? ...





marco nu cred ca-i cazul meu! stiu foarte bine ce inseamna un copil! acum n-o sa sfatuim toti "copii" (pentru ca mai mult de 15-16 ani nu are) sa faca copii! asta am vrut sa spun cu "nenororcitul" vezi topicul cu cea de a facut un copil la 16 ani si l-a dat spre adoptie!





... nu stiu al cui caz este dar realitatea nu e prea roz ... in privinta copiilor nu te poti impotrivi destinului ... sau nu ar trebui ... daca are sau nu 16 ani e doar problema ei ... acum deja este FEMEIE ... cel mai probabil ... iar cazul femeii care la 16 ani si-a dat copilul spre adoptie e doar o alta monstra de ... ''traditionalism'' romanesc denaturat ... gunoiul dupa pres ... si ... urmatorul, va rog ... ia uitati ce marfa are familia noastra ... luceste, e ca noua ...

... acum, iubeste pe cineva si se pare ca a fost iubita ... dupa asta se intra in cercul ''relatiilor'' si iese de acolo flescaita si se va marita, poate, cu primul care va si si el suficient de flescait de atitea incercari si teste ... nu e o noutate ... astazi ...

marco918
Postat pe 27 August 2010 19:27
m'am gandit la tot.. si neavand experienta in domeniul dragosteai am decis sa las lucrurile sa mearga de la sine... daca o sa vrea sa ma caute si sa stie de mine, sa o faca... daca nu.. sa fie sanatos...desi am tinut foarte mult la el nu vreau sa il "oblig" sa se intoarca la mine... oricum acum e cam prea tarziu...mersi de sfat!
domy
Postat pe 27 August 2010 23:33
De la: domy, la data 2010-08-27 23:33:24m'am gandit la tot.. si neavand experienta in domeniul dragosteai am decis sa las lucrurile sa mearga de la sine... daca o sa vrea sa ma caute si sa stie de mine, sa o faca... daca nu.. sa fie sanatos...desi am tinut foarte mult la el nu vreau sa il "oblig" sa se intoarca la mine... oricum acum e cam prea tarziu...mersi de sfat!


Bravo, asa sa faci:)
Uite ca barbatii nu au reusit sa-ti transmita nimic, se pare ca din " polemica" lor ai reusit sa intelegi ca la 16 ani e mai bine sa ai alte preocupari.....restul vin de la sine odata cu trecerea timpului:)
Oricum esti inca copila:) merita sa-ti traiesti copilaria.
stem_29
Postat pe 28 August 2010 00:05
De la: stem_29, la data 2010-08-28 00:05:53
De la: domy, la data 2010-08-27 23:33:24m'am gandit la tot.. si neavand experienta in domeniul dragosteai am decis sa las lucrurile sa mearga de la sine... daca o sa vrea sa ma caute si sa stie de mine, sa o faca... daca nu.. sa fie sanatos...desi am tinut foarte mult la el nu vreau sa il "oblig" sa se intoarca la mine... oricum acum e cam prea tarziu...mersi de sfat!


Bravo, asa sa faci:)
Uite ca barbatii nu au reusit sa-ti transmita nimic, se pare ca din " polemica" lor ai reusit sa intelegi ca la 16 ani e mai bine sa ai alte preocupari.....restul vin de la sine odata cu trecerea timpului:)
Oricum esti inca copila:) merita sa-ti traiesti copilaria.





... ce ar trebui sa inteleaga este ca atunci cind faci un lucru ... trebuie sa il faci pina la capat ... cind incepi un lucru si nu stii unde vrei sa ajungi mai bine nu te apuci ... nu asa se face ... ''experientza'' ...

marco918
Postat pe 28 August 2010 01:05
eu mi'as fi dorit sa fi rezistat mult cu el impreuna dar fiind prima mea relatie in care chiar am pus suflet...mi'e mai greu sa uit.. dar oricum din greseli se invata si mai am mult timp inainte....si cand ai spus ca , cand incepi o treaba mai bine o duci pana la capat...aici e vina lui, el stie ce a avut de a fost cu cealalta..poate e si vina mea pe o parte pentru ca nestiind cum e cu love'ul asta...se complica lucrurile..eu am incercat pe cat posibil sa fac lucrurile sa mearga si sa incerc sa'l fac sa inteleaga ca , chiar a insemnat ceva pentru mine ..dar nu a mers, el vrand sa ramana cu aceea( k deh e mai mare ji are experientza) si mai tarziu spunandu-mi ca poate cand o sa ma intorc akolo o sa ne indragostim iara (ciudat..)...nu inteleg chestiile astea dar mna...oricum mersi de sfat !!!
domy
Postat pe 28 August 2010 09:09
De la: domy, la data 2010-08-27 17:59:30imi e greu sa ma obijnuiesc cu gandul ca nu mai suntem impreuna dar cu timpul ma voi obisnui....a insemnat mult pentru mine ,a fost primul la care chiar am tinut chiar daca am doar 16 ani... mersi !
ai 16 ani sh deja vrei sa faci orice pentru un barbat banuiesc ca este primul tau iubit daca arunci q vorbe cu asa mare usurinta iti dau un sfat prietenesc deoarece st apropiate de varsta baiatu respectiv daca nu te mai vrea in viata lui nu'i bai da'ti interesu mai mult la alte activitati qm ar fi sc sau mai stiu eu ce crede'ma nu iti trb barbat la ani astia :-*
kudika012227
Postat pe 28 August 2010 09:24
mda chiar azi mi-a zis ca , la terminarea vacantei de vara o va aduce pe noua sa iubita la ai lui acasa iar apoi va pleca la ea sa stea cu ea in alt orash... ...asta este..oricum imi va fi cam greu sa trec peste si sa uit...dar chestiile astea najpa te fac sa apreciezi cu adevarat fericirea
mersi mult de sfat!
domy
Postat pe 29 August 2010 16:20
JALNIC
kudika116555
Postat pe 30 August 2010 13:24
asta zic si eu....... ...nu stiu cum se poate schimba o perosana in asa fel in doar 2-3 zile...patetic!..
domy
Postat pe 30 August 2010 18:14
Lasa-l...LASA-L!!!!! Nu vezi si tu cum se poarta cu tine ?Azi e soare,miine-i ploaie....Peste 2 saptamini stai de vorba cu el,daca-ti spune ca poate trai fara tine,spune-i si tu acelasi lucru....Nu te merita!
kudika227120
Postat pe 31 August 2010 16:43
poate-i trece!
kudika318477
Postat pe 31 August 2010 23:20
RAU IMI PARE CA TI SPUN,POATE PAR SARCASTICA DAR CU SIGURANTA E LUAT DEJA.SFATUL MEU ESTE.....DA I IGNOR TOTAL SI TI PROMIT CA VINE SINGUR
gabisimari
Postat pe 3 Septembrie 2010 11:43

tu ai face orice ptr el , dar el ptr tine el ce ar fi in stare sa faca ? Uita-l nu este ptr tine , dar daca vrei sa suferi stai in continuare langa el , esti pe drumul cel bun.
banalulanonim
Postat pe 3 Septembrie 2010 16:29
Invata din greselile parintilor tai…… foloseste metodele contraceptive…
KNIGHT_31
Postat pe 3 Septembrie 2010 17:08
Eu zik sa ii trimiti un msj si sa afli dak el mai are sentimente penrt u tine dak el nu iti mai rasp la tel. Si dak nu viata merge mai departe , si cel mai bine ar fi sal uiti. Dragoste cu sila nu se poate. Poate acest timp in care nu ati mai vb si nu ati mai styu unul de celalat la fakut pe el sa te uite sau poate asa crede el. Dar poate knd o sa te intorki si o sa incerci sa vb cu el poate o sasi dea seama k ink tine la tine si o sa va continuati rel. Incearca sa vezi ce se mai poate salva din aceasta rel. Nu pierzi nimik dak incerci.
kudika319806
Postat pe 5 Septembrie 2010 18:16
imi e greu sa ma obijnuiesc cu gandul ca nu mai suntem impreuna dar cu timpul ma voi obisnui....a insemnat mult pentru mine ,a fost primul la care chiar am tinut chiar daca am doar 16 ani...

te inteleg fiind la 16 ani si fiind si primul la care ai tinut, ai pus suflet dar totul o sa treaca. Iti sp din experienta eu am 17 ani si am trecut pana akum de 2 ori prin ce treci u. Din prima experienta mam tratat, ranile cred eu sau vindecat , dar din a deua ink nu ink e prea devreme nu am niki makar o sapt de knd neam desp dar totul o sa treaca. Viata merge mai departe nu te poti opri la primul baiat pe kare il cunosti crezand k el e marea ta dragoste si ku el o sa ramai toata viata. capul sus si mergi mai departe, nu suferi ptr cineva care nu merita
kudika319806
Postat pe 5 Septembrie 2010 18:26
...mersi pt sfaturi! tocmai acum am ajuns de la tara ... am fost o saptamana plecata... rupta de lume cum s-ar spune... si nu am stiut nimic de nimeni..iar acum cand m'am intors m'am uitat la tleefon si nu aveam niciun mesaj de la el....eu m'am saturat sa fac tot posibiluul ca sa fie bine si pe el sa-l doare in cot si sa fie cu aia....sa o duca acasa la mamasa si la tataso si sa fie sanatosi!....
domy
Postat pe 5 Septembrie 2010 21:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
UN CUI SCOATE PE ALTUL?! ADEVARAT SAU FALS? 12 De la: ancutzel85 4 Mai 2009 09:54
comportament ciudat 29 De la: cleoafrica 25 Iunie 2009 16:21
Despartire... 49 De la: Andrei21 7 Iulie 2015 07:03
Te vreau dar...nu te vreau... 32 De la: steffy91 17 Iunie 2011 11:41
un sfat 8 De la: kudika275651 26 Iulie 2010 22:23