Setari Cookie-uri

buna :d

Buna seara ! am si eu o problema minora pentru unii, mare pentru mine :)) am stat 5 luni cu o fata si am inceput sa o iubesc foarte mult. si ea ma iubea in perioada respectiva la fel de mult, poate chiar mai mult. insa, fostul ei prieten s-a bagat intre noi, baga strambe cum ca umblu cu altele si usor usor a inceput sa isi piarda increderea in mine pana cand am mintit`o cu o chestie si ea zice ca de atunci si-a pierdut-o de tot. Ne`am despartit apoi iar ne`am impacat pana intr`o zi cand prietena ei cea mai buna a venit la noi, a inceput sa vorbeasca si m-a luat pe mine de mana ca se dezechilibrase:|, iar eu nu am tras mana si prietena mea s-a suparat si ca sa imi faca in ciuda a stat cu un baiat de la ea din liceu 2-3 zile. Aaa da, la 2-3 zile de la faza cu prietena ei, i-am luat un trandafir :">, iar de ziua indragostitilor i-am luat un inel si m`am impacat iar cu ea, dar se purta foarte rece cu mine.Relatia nu a durat prea mult, 2-3 zile :)). In momentul de fata, eu inca o iubesc, dar ea imi spune ca mint, ca nu mai simte nimic pentru mine, ca ma detesta pentru tot ce s-a intamplat etc etc si ca nu vrea sa se mai impace cu mine( poate peste 5-6 ani :)) ) … cum as putea sa o fac sa ma iubeasca iar,sa nu ma mai deteste/urasca, sa o fac se intoarca iar la mine :(… sufar foarte mult dupa ea :(…vreau sa va spun ca e foarte orgolioasa si foarte geloasa(de, are doar 15 ani, iar eu 18) va rog, raspundeti`mi si mie la problema… va multumesc si astept sfaturi :) :d
alexutzu92
Postat pe 19 Februarie 2011 20:43
De la: alexutzu92, la data 2011-02-19 20:43:02Buna seara ! am si eu o problema minora pentru unii, mare pentru mine :)) am stat 5 luni cu o fata si am inceput sa o iubesc foarte mult. si ea ma iubea in perioada respectiva la fel de mult, poate chiar mai mult. insa, fostul ei prieten s-a bagat intre noi, baga strambe cum ca umblu cu altele si usor usor a inceput sa isi piarda increderea in mine pana cand am mintit`o cu o chestie si ea zice ca de atunci si-a pierdut-o de tot. Ne`am despartit apoi iar ne`am impacat pana intr`o zi cand prietena ei cea mai buna a venit la noi, a inceput sa vorbeasca si m-a luat pe mine de mana ca se dezechilibrase:|, iar eu nu am tras mana si prietena mea s-a suparat si ca sa imi faca in ciuda a stat cu un baiat de la ea din liceu 2-3 zile. Aaa da, la 2-3 zile de la faza cu prietena ei, i-am luat un trandafir :">, iar de ziua indragostitilor i-am luat un inel si m`am impacat iar cu ea, dar se purta foarte rece cu mine.Relatia nu a durat prea mult, 2-3 zile :)). In momentul de fata, eu inca o iubesc, dar ea imi spune ca mint, ca nu mai simte nimic pentru mine, ca ma detesta pentru tot ce s-a intamplat etc etc si ca nu vrea sa se mai impace cu mine( poate peste 5-6 ani :)) ) … cum as putea sa o fac sa ma iubeasca iar,sa nu ma mai deteste/urasca, sa o fac se intoarca iar la mine :(… sufar foarte mult dupa ea :(…vreau sa va spun ca e foarte orgolioasa si foarte geloasa(de, are doar 15 ani, iar eu 18) va rog, raspundeti`mi si mie la problema… va multumesc si astept sfaturi :) :d


Offf! Ce sa-ti spun? Nu exista o reteta minune.E micuta si fitoasa, n-ai ce-i face. Acelasi sfat ce il dau fetelor, ti-l dau si tie. Ignor-o putin, nu te mai tine scai de ea.
mimi_ca29
Postat pe 19 Februarie 2011 20:48
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-19 20:48:41
De la: alexutzu92, la data 2011-02-19 20:43:02Buna seara ! am si eu o problema minora pentru unii, mare pentru mine :)) am stat 5 luni cu o fata si am inceput sa o iubesc foarte mult. si ea ma iubea in perioada respectiva la fel de mult, poate chiar mai mult. insa, fostul ei prieten s-a bagat intre noi, baga strambe cum ca umblu cu altele si usor usor a inceput sa isi piarda increderea in mine pana cand am mintit`o cu o chestie si ea zice ca de atunci si-a pierdut-o de tot. Ne`am despartit apoi iar ne`am impacat pana intr`o zi cand prietena ei cea mai buna a venit la noi, a inceput sa vorbeasca si m-a luat pe mine de mana ca se dezechilibrase:|, iar eu nu am tras mana si prietena mea s-a suparat si ca sa imi faca in ciuda a stat cu un baiat de la ea din liceu 2-3 zile. Aaa da, la 2-3 zile de la faza cu prietena ei, i-am luat un trandafir :">, iar de ziua indragostitilor i-am luat un inel si m`am impacat iar cu ea, dar se purta foarte rece cu mine.Relatia nu a durat prea mult, 2-3 zile :)). In momentul de fata, eu inca o iubesc, dar ea imi spune ca mint, ca nu mai simte nimic pentru mine, ca ma detesta pentru tot ce s-a intamplat etc etc si ca nu vrea sa se mai impace cu mine( poate peste 5-6 ani :)) ) … cum as putea sa o fac sa ma iubeasca iar,sa nu ma mai deteste/urasca, sa o fac se intoarca iar la mine :(… sufar foarte mult dupa ea :(…vreau sa va spun ca e foarte orgolioasa si foarte geloasa(de, are doar 15 ani, iar eu 18) va rog, raspundeti`mi si mie la problema… va multumesc si astept sfaturi :) :d



ca bine zici... cea mai buna chestie pe care o poti face (de fapt singura) este sa o ignori... pe mine, una, daca ma ignori... m-ai castigat.
Offf! Ce sa-ti spun? Nu exista o reteta minune.E micuta si fitoasa, n-ai ce-i face. Acelasi sfat ce il dau fetelor, ti-l dau si tie. Ignor-o putin, nu te mai tine scai de ea.
SWee
Postat pe 19 Februarie 2011 20:54
pff... si inainte cand ne intelegeam bine, ne mai certam din cauza geloziei ei ~x(... dar ne impacam, ca tot eu lasam de la mine... si mi`a zis ca inainte abia astepta sa ne impacam, insa acum nu mai e asa... ma gandesc ca daca o las de tot, se duce.... :))
alexutzu92
Postat pe 19 Februarie 2011 20:59
ea nu lasa deloc :|
alexutzu92
Postat pe 19 Februarie 2011 21:01
De la: alexutzu92, la data 2011-02-19 20:59:56pff... si inainte cand ne intelegeam bine, ne mai certam din cauza geloziei ei ~x(... dar ne impacam, ca tot eu lasam de la mine... si mi`a zis ca inainte abia astepta sa ne impacam, insa acum nu mai e asa... ma gandesc ca daca o las de tot, se duce.... :))


asta e! asa sunt toate!
pickard
Postat pe 19 Februarie 2011 21:03
De la: alexutzu92, la data 2011-02-19 20:59:56pff... si inainte cand ne intelegeam bine, ne mai certam din cauza geloziei ei ~x(... dar ne impacam, ca tot eu lasam de la mine... si mi`a zis ca inainte abia astepta sa ne impacam, insa acum nu mai e asa... ma gandesc ca daca o las de tot, se duce.... :))


Las-o sa plece, nu o tine cu forta. Si asa nu-ti foloseste la nimic daca simte repulsie fata de tine. Fa loc pt ceva nou in viata ta. Pe bune acum..eu de as fi in locul tau, m-as indragosti in fiecare zi; sentimentul acela proaspat de dragoste e absolut minunat. Nu e cazul sa ai o relatie serioasa la aceasta varsta.
mimi_ca29
Postat pe 19 Februarie 2011 21:05
:)).... mda... :))... oare ce or rezolva prin chestia asta, nu stiu...!... poi si daca o s`o las o perioada in pace, fara sa nu o mai caut deloc, o sa lase si ea putin de la ea ? ;))... sau iau tzeapa :))
alexutzu92
Postat pe 19 Februarie 2011 21:07
ai dreptate mimi... dar sa fie al reacu de sentiment, ca am incercat sa stau cu alta, dar nu pot... imi bat joc de aceea persoana :( si nu merita :(.... tot la ea imi fuge gandul :|... dragostea asta :|...
alexutzu92
Postat pe 19 Februarie 2011 21:08
De la: alexutzu92, la data 2011-02-19 21:07:12:)).... mda... :))... oare ce or rezolva prin chestia asta, nu stiu...!... poi si daca o s`o las o perioada in pace, fara sa nu o mai caut deloc, o sa lase si ea putin de la ea ? ;))... sau iau tzeapa :))


Exista o mica posibilitate sa se ambitioneze sa te aiba din nou, daca observa ca i-ti este indiferenta. Dar, cand o sa te aiba din nou, o sa-ti aplice iar doza de "mofturi".
mimi_ca29
Postat pe 19 Februarie 2011 21:15
De la: alexutzu92, la data 2011-02-19 21:08:59ai dreptate mimi... dar sa fie al reacu de sentiment, ca am incercat sa stau cu alta, dar nu pot... imi bat joc de aceea persoana :( si nu merita :(.... tot la ea imi fuge gandul :|... dragostea asta :|...


Nu, nu asa fortat. De obicei, ochii vad, inima cere. Trebuie sa-ti placa acea persoana, sa te atraga, sa simti fiori cand o privesti.
mimi_ca29
Postat pe 19 Februarie 2011 21:18
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-19 21:15:25 Exista o mica posibilitate sa se ambitioneze sa te aiba din nou, daca observa ca i-ti este indiferenta. Dar, cand o sa te aiba din nou, o sa-ti aplice iar doza de "mofturi".


marele secret feminin al seductiei ne jucam cu orgoliul persoanei iubite phuaaa
battleofwits
Postat pe 19 Februarie 2011 21:46
De la: battleofwits, la data 2011-02-19 21:46:08
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-19 21:15:25 Exista o mica posibilitate sa se ambitioneze sa te aiba din nou, daca observa ca i-ti este indiferenta. Dar, cand o sa te aiba din nou, o sa-ti aplice iar doza de "mofturi".


marele secret feminin al seductiei ne jucam cu orgoliul persoanei iubite phuaaa


taci ba ca asta e valabil si la 40 si la 60 de ani
pickard
Postat pe 19 Februarie 2011 21:50
De la: pickard, la data 2011-02-19 21:50:03taci ba ca asta e valabil si la 40 si la 60 de ani


normal ca e valabil...ca doar e un secret animalic (asa ma jucam cu pisica cand eram mic)
insa nu are nici-o leagtura cu iubire
battleofwits
Postat pe 19 Februarie 2011 21:52
De la: battleofwits, la data 2011-02-19 21:46:08
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-19 21:15:25 Exista o mica posibilitate sa se ambitioneze sa te aiba din nou, daca observa ca i-ti este indiferenta. Dar, cand o sa te aiba din nou, o sa-ti aplice iar doza de "mofturi".


marele secret feminin al seductiei ne jucam cu orgoliul persoanei iubite phuaaa


Barbatii, gen TU, habar nu au ce e iubirea; de aceea, barbatii adevarati( stiu ei la cine ma refer), au cate doua, iar tu nu ai pe nimeni.
mimi_ca29
Postat pe 19 Februarie 2011 21:58
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-19 21:58:03
De la: battleofwits, la data 2011-02-19 21:46:08
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-19 21:15:25 Exista o mica posibilitate sa se ambitioneze sa te aiba din nou, daca observa ca i-ti este indiferenta. Dar, cand o sa te aiba din nou, o sa-ti aplice iar doza de "mofturi".


marele secret feminin al seductiei ne jucam cu orgoliul persoanei iubite phuaaa


Barbatii, gen TU, habar nu au ce e iubirea; de aceea, barbatii adevarati( stiu ei la cine ma refer), au cate doua, iar tu nu ai pe nimeni.


serios? barbatii au doua? probabil tot genul asta de femei ...care cred ca iubirea e o joaca de-a egoului, ca si tanti mytzu de pe topicul cu amantele


esti tare

battleofwits
Postat pe 19 Februarie 2011 22:00
De la: battleofwits, la data 2011-02-19 22:00:37
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-19 21:58:03
De la: battleofwits, la data 2011-02-19 21:46:08
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-19 21:15:25 Exista o mica posibilitate sa se ambitioneze sa te aiba din nou, daca observa ca i-ti este indiferenta. Dar, cand o sa te aiba din nou, o sa-ti aplice iar doza de "mofturi".


marele secret feminin al seductiei ne jucam cu orgoliul persoanei iubite phuaaa


Barbatii, gen TU, habar nu au ce e iubirea; de aceea, barbatii adevarati( stiu ei la cine ma refer), au cate doua, iar tu nu ai pe nimeni.


serios? barbatii au doua? probabil tot genul asta de femei ...care cred ca iubirea e o joaca de-a egoului, ca si tanti mytzu de pe topicul cu amantele


esti tare

Nu la genul Matzu m-am referit, ci la femei adevarate. Si oricum, a fost mai mult un comment rautacios la adresa ta, pt ca eu nu imbratisez infidelitatea. Poate tu nu "manipulezi"intentionat, dar nefacand compromisuri, ramai mereu singurel.
mimi_ca29
Postat pe 19 Februarie 2011 22:11
"
Nu la genul Matzu m-am referit, ci la femei adevarate. Si oricum, a fost mai mult un comment rautacios la adresa ta, pt ca eu nu imbratisez infidelitatea. Poate tu nu "manipulezi"intentionat, dar nefacand compromisuri, ramai mereu singurel.
"

cateodata e mai bine singur decat intr-o minciuna
vezi tu, iubirea nu e vesnica, tine atat cat tine, iar cat tine e minunat

PS. fazele cu doua femei si alte nebunii din adolescenta, nu stiu de ce ai tu impresia ca e ceva extraordinar - e chiar banal
battleofwits
Postat pe 19 Februarie 2011 22:15
De la: battleofwits, la data 2011-02-19 22:15:29"
Nu la genul Matzu m-am referit, ci la femei adevarate. Si oricum, a fost mai mult un comment rautacios la adresa ta, pt ca eu nu imbratisez infidelitatea. Poate tu nu "manipulezi"intentionat, dar nefacand compromisuri, ramai mereu singurel.
"

cateodata e mai bine singur decat intr-o minciuna
vezi tu, iubirea nu e vesnica, tine atat cat tine, iar cat tine e minunat

PS. fazele cu doua femei si alte nebunii din adolescenta, nu stiu de ce ai tu impresia ca e ceva extraordinar - e chiar banal


Pacat ca nu crezi in iubire "vesnica"; poate inca nu ai intalnit persoana care sa te accepte asa cum esti. Nu mai zic nimic, chiar nu vreau sa patrund in viata ta intima.Te vreau cum ai fost pana acum: funny!
mimi_ca29
Postat pe 19 Februarie 2011 22:24
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-19 22:24:51
Pacat ca nu crezi in iubire "vesnica"; poate inca nu ai intalnit persoana care sa te accepte asa cum esti. Nu mai zic nimic, chiar nu vreau sa patrund in viata ta intima.Te vreau cum ai fost pana acum: funny!


din pacate iubirea nu e vesnica si are un termen de expirare,
unii au norocul ca termenul de expirare sa fie putin mai mare decat propria viata ...poate ca din cauza asta s-a creat mitul cu iubirea vesnica
battleofwits
Postat pe 19 Februarie 2011 22:27
De la: battleofwits, la data 2011-02-19 22:27:19
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-19 22:24:51
Pacat ca nu crezi in iubire "vesnica"; poate inca nu ai intalnit persoana care sa te accepte asa cum esti. Nu mai zic nimic, chiar nu vreau sa patrund in viata ta intima.Te vreau cum ai fost pana acum: funny!


din pacate iubirea nu e vesnica si are un termen de expirare,
unii au norocul ca termenul de expirare sa fie putin mai mare decat propria viata ...poate ca din cauza asta s-a creat mitul cu iubirea vesnica


Pt mine, iubire vesnica inseamna..pana la moarte; de aceea am pus ghilimele la cuvantul vesnica( mai sus). Uneori si dupa moarte raman farame din acea iubire, si aici ma refer la copiii rezultati din acea iubire.
mimi_ca29
Postat pe 19 Februarie 2011 22:43
pff... pana la urma, in numele lui trompi, ce satana fac? :-?... o las in pace o perioada si dupa o sa mai vb cu ea? sau cum ?
alexutzu92
Postat pe 20 Februarie 2011 17:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce se intampla cu barbatii si femeile din ziua de azi? Nu am avansat nici macar un pic? 49 De la: verraa 17 Aprilie 2011 07:06
de ce a disparut fara explicatii? 17 De la: kudika073838 4 Ianuarie 2010 23:08
Inca o sansa ?se va schimba vreodata ??? 6 De la: kudika340810 15 Decembrie 2010 18:40
Nustiu ce e de facut 5 De la: kudika098645 4 Mai 2010 08:34
mi-am batut joc singura de tineretea mea! 29 De la: ioana_cristina 4 Mai 2009 16:18