Setari Cookie-uri

ce sa fac sa ma impac cu fosta iubita

ne-am despartit de o sapt si ea are deja pe cineva dar ma iubeste pe mine
mi-a zis k ma iubeste dar asta nu o poate tine langa mine. am gresit k nu i-am aratat kt de mult o iubesc si asta a facut-o sa-si doreasca pe altcineva k sa ma uite. eu am fost prima ei iubire adevarata si prima pers cu kre a stat.


multumesc

carteraru_vali
Postat pe 14 Aprilie 2009 08:39
poi cum te iubeste daca poate sta stea cu altrcineva asta nu o inteleg la unele persoane, in momentul in care teai despartit de cineva, vrei sa iei o pauza.dar depinde si de persoana.:)
eu_noi_doi_tu
Postat pe 14 Aprilie 2009 08:44
pai cred k vrea sa uite de mine mai repede. nu poate vb cu mine pentru k o apuca plansul instantaneu iar eu nu stiu cum sa fac sa inteleaga k am gresit si k vreau sa ma schimb numai pentru ea si sa fim k la inceput. asta se intampla dupa o relatie de 2 ani jumate
carteraru_vali
Postat pe 14 Aprilie 2009 08:54
De la: carteraru_vali, la data 2009-04-14 08:39:53ne-am despartit de o sapt si ea are deja pe cineva dar ma iubeste pe mine


Mult te mai iubeste daca dupa o saptamana are pe altcineva!
ella_c
Postat pe 14 Aprilie 2009 08:56
De la: carteraru_vali, la data 2009-04-14 08:54:11pai cred k vrea sa uite de mine mai repede. nu poate vb cu mine pentru k o apuca plansul instantaneu iar eu nu stiu cum sa fac sa inteleaga k am gresit si k vreau sa ma schimb numai pentru ea si sa fim k la inceput. asta se intampla dupa o relatie de 2 ani jumate


nu stie ce vrea prietena ta.............sau joaca un teatru ieftin......sa cazi tu vinovatul...............
manipularea e practicata in ziua de azi si nu numai.....
acum depinde cu ce ai gresit si cat de mult ...fata de ea
daca are pe altcineva ......nu te mai iubeste ........ca inainte ,ceva o mai simti......asta depinde de voi doi....daca puteti trece peste obstacole,greseli........
o relatie nu e numai miere si lapte .......exista si greseli,sa le zicem incercari care ne maturizeaza si ne fac sa stim ce dorim dintr-o relatie..........
vorbeste cu ea ........si daca e sa va impacati..nu repetati aceleasi greseli...............succes!
just_heaven
Postat pe 14 Aprilie 2009 08:59
parerea mea e sa nu mai incerci nimic, unele femei pot face cu plansul multe ca in cazu tau, daca plange nu inseamna ca sufera, poate face ca doar ca sa intimideze, depinde dar la urma urmei cum te paote iubi daca la o sapt e in pat cu altu
eu_noi_doi_tu
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:00
De la: carteraru_vali, la data 2009-04-14 09:08:59inca nu e in pat cu altul doar ies prin parc, se simt bine si km atat.zice k a facut cu asta ce nu a facut cu mine 2 ani jumate adica sa viziteze gradina botanik, zoologik si probabil sa iasa in cluburi
ma intreb knd va ajunge in pat cu ala cum o sa fie pt k eu am fost prima si singura persoana cu kre sa culkt si pe kre a iubit-o pana acum


foarte usor............se dezbraca si intra in pat..........
multe intrebari iti mai pui...........
oare dc barbatii nu inteleg cand se termina o relatie?!
just_heaven
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:11
nici femeile nu inteleg knd se termina o relatie dak nu sunt ele cele kre vrea sa termine. knd iubesti cu adevarat nu poti uita asa usor si totusi incerci sa mai faci ceva pt a fi cu constiinta impacata ca tu ai facut tot ce era posibil k sa te impaci cu ea dar nu ai reusit
carteraru_vali
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:18
incerc sa-mi gasesc pe cineva dar imi e foarte greu sa stau cu cineva si sa ma gandesc la ea. parca o vad in fiecare persoana pe care o intalnesc
carteraru_vali
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:21
De la: carteraru_vali, la data 2009-04-14 09:21:50incerc sa-mi gasesc pe cineva dar imi e foarte greu sa stau cu cineva si sa ma gandesc la ea. parca o vad in fiecare persoana pe care o intalnesc


cu timpul vei reusi........doar sa ai rabdare.....
toti o patim la un moment dat si am trecut cu bine peste esecuri.........
just_heaven
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:23
nu incerca sa cauti ca asa nu ai sa gasesti daca vrei sa fii fericit nu cauta fericirea ci vine ea la tine iti sp din propria experienta si eu am pus punct dupa 3 ani si am luato de la capat, nu am vrut pe nimeni o perioada buna de vreme si acu am gasit pe cineva cu care is super happyyy si ce a fost a trecut asta e viata iti da cu sutu dar tu tre sa te ridici si sa o iei de la capat
eu_noi_doi_tu
Postat pe 14 Aprilie 2009 17:20
nu incerca sa cauti ca asa nu ai sa gasesti daca vrei sa fii fericit nu cauta fericirea ci vine ea la tine iti sp din propria experienta si eu am pus punct dupa 3 ani si am luato de la capat, nu am vrut pe nimeni o perioada buna de vreme si acu am gasit pe cineva cu care is super happyyy si ce a fost a trecut asta e viata iti da cu sutu dar tu tre sa te ridici si sa o iei de la capat
eu_noi_doi_tu
Postat pe 14 Aprilie 2009 17:20
nu incerca sa cauti ca asa nu ai sa gasesti daca vrei sa fii fericit nu cauta fericirea ci vine ea la tine iti sp din propria experienta si eu am pus punct dupa 3 ani si am luato de la capat, nu am vrut pe nimeni o perioada buna de vreme si acu am gasit pe cineva cu care is super happyyy si ce a fost a trecut asta e viata iti da cu sutu dar tu tre sa te ridici si sa o iei de la capat
eu_noi_doi_tu
Postat pe 14 Aprilie 2009 17:20
iulia12
Postat pe 15 Aprilie 2009 11:10
De la: carteraru_vali, la data 2009-04-14 09:18:49nici femeile nu inteleg knd se termina o relatie dak nu sunt ele cele kre vrea sa termine. knd iubesti cu adevarat nu poti uita asa usor si totusi incerci sa mai faci ceva pt a fi cu constiinta impacata ca tu ai facut tot ce era posibil k sa te impaci cu ea dar nu ai reusit

atunci incearca tot ce e de incercat!nu te da batut fara sa vezi cum sta treaba intr-adevar.sunt 2 posibilati:chiar sa nu ii mai pese, sau chiar sa fie prea ranita si ca sa nu mai sufere cauta alinarea la altul dupa atata timp de suportat chestii rele ma gandesc...hai sa nu judecam..nimeni nu stie ce e in sufletul ei..asta trebuie sa stii si tu daca te iubeste sau nu...sa iti dai seama daca e sincera cand plange sau daca chiar vrea sa te uite pt ca ai ranit-o prea mult....eu sunt cam in aceeasi situatie, numai ca nu imi caut alinare in alt barbat...mai astept...sa vad daca el intr-avdevar mai merita o sansa, astept sa vad daca imi demonstreaza ca ma iubeste cu adevarat....asa probabil si ea..voi siti mai bine care a ranit mai mult pe celalt de-a lungul relatiei.si probabil ii este f greu sa te ierte sau sa vada o continuare in relatie si de aceea face orice ca sa nu mai sufere si sa te uite. daca tu crezi ca este asa, daca simti ca inca te iubeste, fa tot ce este nevoie ca o faci sa aibe din nou incredere in tine, ca nu ai nimic de pierdut....Daca e vrajeala si incerci in zadar s-o recuperezi, macar pierzi doar timp si nu o pierzi pe ea de tot.Iti vei da tu seama singur, din adresari, daca ea chiar ar vrea sa ami faci cv pt ea sau nu o mai interesezi.Succes!
iulia12
Postat pe 15 Aprilie 2009 11:11
De la: carteraru_vali, la data 2009-04-14 09:21:50incerc sa-mi gasesc pe cineva dar imi e foarte greu sa stau cu cineva si sa ma gandesc la ea. parca o vad in fiecare persoana pe care o intalnesc


..mai stai inca o data de vb cu ea...chiar daca nu se va schimba nimic...macar vei stii ca nu mai este nimic de facut..si axeaza-te pe alte lucruri...iesi in oras..distreaza'te..fa tot ce iti sta in putiinta ca sa o uiti...eventual..o fata..te poate ajuta...
m_deea14
Postat pe 15 Aprilie 2009 11:17
daca te iubea cu adevarat nu isi gasea pe altu....totusi poate mai era o speranta din partea ta ...sh astepta poate te inorceai la ea ...
kudika012211
Postat pe 15 Aprilie 2009 21:38
Sincer citesc cazul tau shi parca ma regasesc pe mine,parca povesteshti cazul meu.Eu am avut o relatie de 41 de luni si sa terminat cu 5 zile in urma ,nu inteleg ce a determinat-o sa spui nu relatiei noastre ,da recunosc ca eam interzis unele lucruri : sa nu easa cu fetele seara tirziu sa nu mearga singura noaptea dar asta am facuto pentru binele ei,acum ash da shi inima din peipt sa se intoarca inapoi asha face tot ce e lumesc shi absolut orce.O iubesc din toata fiinta mea shi nu ash suporta sa o vad cu altcineva findca nimeni nu o merita este o persoana deosebita .Nu imi place cum arata nu imi place cum ma iubeshte ,dar ador caracterul ei modul ei de a fi ,ce ceea ce am cultivat in ea am facuto perfect pentru mine shi nu asha vrea sa se pearda in timp , sa ne predam amintirilor.....
Please_Me
Postat pe 28 Mai 2009 13:05
De la: Please_Me, la data 2009-05-28 13:05:59Sincer citesc cazul tau shi parca ma regasesc pe mine,parca povesteshti cazul meu.Eu am avut o relatie de 41 de luni si sa terminat cu 5 zile in urma ,nu inteleg ce a determinat-o sa spui nu relatiei noastre ,da recunosc ca eam interzis unele lucruri : sa nu easa cu fetele seara tirziu sa nu mearga singura noaptea dar asta am facuto pentru binele ei,acum ash da shi inima din peipt sa se intoarca inapoi asha face tot ce e lumesc shi absolut orce.O iubesc din toata fiinta mea shi nu ash suporta sa o vad cu altcineva findca nimeni nu o merita este o persoana deosebita .Nu imi place cum arata nu imi place cum ma iubeshte ,dar ador caracterul ei modul ei de a fi ,ce ceea ce am cultivat in ea am facuto perfect pentru mine shi nu asha vrea sa se pearda in timp , sa ne predam amintirilor.....

cata precizie!!! 41 d luni!!!
anca0704
Postat pe 28 Mai 2009 13:07
De la: Please_Me, la data 2009-05-28 13:05:59Sincer citesc cazul tau shi parca ma regasesc pe mine,parca povesteshti cazul meu.Eu am avut o relatie de 41 de luni si sa terminat cu 5 zile in urma ,nu inteleg ce a determinat-o sa spui nu relatiei noastre ,da recunosc ca eam interzis unele lucruri : sa nu easa cu fetele seara tirziu sa nu mearga singura noaptea dar asta am facuto pentru binele ei,acum ash da shi inima din peipt sa se intoarca inapoi asha face tot ce e lumesc shi absolut orce.O iubesc din toata fiinta mea shi nu ash suporta sa o vad cu altcineva findca nimeni nu o merita este o persoana deosebita .Nu imi place cum arata nu imi place cum ma iubeshte ,dar ador caracterul ei modul ei de a fi ,ce ceea ce am cultivat in ea am facuto perfect pentru mine shi nu asha vrea sa se pearda in timp , sa ne predam amintirilor.....


41 de luni... si cate zile si ore??
Diavolyta_
Postat pe 28 Mai 2009 13:07
Diavolyt'ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo astept un raspuns
scorpyoW
Postat pe 28 Mai 2009 13:10
De la: scorpyow, la data 2009-05-28 13:10:02Diavolyt'ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo astept un raspuns


ce raspuns? unde??
Diavolyta_
Postat pe 28 Mai 2009 13:12
De la: Please_Me, la data 2009-05-28 13:05:59Sincer citesc cazul tau shi parca ma regasesc pe mine,parca povesteshti cazul meu.Eu am avut o relatie de 41 de luni si sa terminat cu 5 zile in urma ,nu inteleg ce a determinat-o sa spui nu relatiei noastre ,da recunosc ca eam interzis unele lucruri : sa nu easa cu fetele seara tirziu sa nu mearga singura noaptea dar asta am facuto pentru binele ei,acum ash da shi inima din peipt sa se intoarca inapoi asha face tot ce e lumesc shi absolut orce.O iubesc din toata fiinta mea shi nu ash suporta sa o vad cu altcineva findca nimeni nu o merita este o persoana deosebita .Nu imi place cum arata nu imi place cum ma iubeshte ,dar ador caracterul ei modul ei de a fi ,ce ceea ce am cultivat in ea am facuto perfect pentru mine shi nu asha vrea sa se pearda in timp , sa ne predam amintirilor.....



de-aia a plecat ca tie nici macar nu-ti pasa de cum e ea cu adevarat, vrei doar o marioneta
nici macar nu-ti place de ea fizic
kitty_krieger
Postat pe 28 Mai 2009 13:13
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-28 13:13:58
De la: Please_Me, la data 2009-05-28 13:05:59Sincer citesc cazul tau shi parca ma regasesc pe mine,parca povesteshti cazul meu.Eu am avut o relatie de 41 de luni si sa terminat cu 5 zile in urma ,nu inteleg ce a determinat-o sa spui nu relatiei noastre ,da recunosc ca eam interzis unele lucruri : sa nu easa cu fetele seara tirziu sa nu mearga singura noaptea dar asta am facuto pentru binele ei,acum ash da shi inima din peipt sa se intoarca inapoi asha face tot ce e lumesc shi absolut orce.O iubesc din toata fiinta mea shi nu ash suporta sa o vad cu altcineva findca nimeni nu o merita este o persoana deosebita .Nu imi place cum arata nu imi place cum ma iubeshte ,dar ador caracterul ei modul ei de a fi ,ce ceea ce am cultivat in ea am facuto perfect pentru mine shi nu asha vrea sa se pearda in timp , sa ne predam amintirilor.....



de-aia a plecat ca tie nici macar nu-ti pasa de cum e ea cu adevarat, vrei doar o marioneta
nici macar nu-ti place de ea fizic


trebueia sa o lasi sa faca tot ce vrea ca sa nu o perzi,si sa fii sigur ca nu se intanpla nimic,trebuea s'ai pui contuar,si citeai indexu de fiecare data cand venea acasa
scorpyoW
Postat pe 28 Mai 2009 13:21
contuar???? c e ala???
anca0704
Postat pe 28 Mai 2009 13:26
Ce sentimente nobile de baieti care iubesc!
Sunt impresionata!
kudikaroxi
Postat pe 28 Mai 2009 13:27
De la: kudikaroxi, la data 2009-05-28 13:27:13Ce sentimente nobile de baieti care iubesc!
Sunt impresionata!

chiar trebuie???
anca0704
Postat pe 28 Mai 2009 13:27
De la: anca0704, la data 2009-05-28 13:26:19contuar???? c e ala???


Cauta pe google
Diavolyta_
Postat pe 28 Mai 2009 13:29
De la: anca0704, la data 2009-05-28 13:26:19contuar???? c e ala???


adica ceva care inregistreaza,de cate ori intra si iese un corp strain
acum ai inteles???
scorpyoW
Postat pe 28 Mai 2009 13:30
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-28 13:29:10
De la: anca0704, la data 2009-05-28 13:26:19contuar???? c e ala???


Cauta pe google


scorpyoW
Postat pe 28 Mai 2009 13:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce va face cu adevarat sa va simtiti iubite ????????????????? 10 De la: inamina 13 Iunie 2009 18:55
il iubesc...va veni inapoi :(? 12 De la: maryna_27_07 13 Aprilie 2010 23:14
despartiti de 10 ani sa mai incerc sa ma intorc la el??? 9 De la: verraa 17 Aprilie 2011 19:51
S-a stins pasiunea...un sfat? 52 De la: contesina 16 Martie 2011 21:25
Ajutati-ma,nu stiu ce sa mai fac! 64 De la: frenchiegirl 24 Martie 2011 11:28