Setari Cookie-uri

cine ma poate ajuta....!!!!!

nici nu stiu cum sa incep...cum sa intreb....dar cam asa sta treaba...as vrea tare sa stiu de la cei care au trecut prin asa ceva...cum decrge un divort...si nu ma refer la partea legala....la acte si din astea...ma refer asa in casa ...din momentul cand vezi ca nu mai merge pana la subiectul deshis ca urmeaza divortul si asa mai departe....""!!!!!!!
este normal...sa dureze luni...ani.....e posibil ca dupa 10 ani sa ii spui partenerului ca vrei sa divortezi si el...sa faca criz epe moment....si apoi ...sa ii dai timp sa se linisteasca..si el face in asa fel ca si cum nu s-ar fii intamplat nimic...adica lasa totu in voia uitarii....cum pot face sa treaca mai repede ...nu vreau sa ii fac nici rau ...dar cum pot scapa mai repde de totu....daca ma puteti ajuta...va multumesc.....

Postat pe 15 Mai 2009 13:05
nu stiu.....cand e calm odata vb cu el..si ii spui inainte argumente . ex ca nu mai simtit ca inainte, parca s-a dus totul. si apoi dupa ce zici toate ce ai de zis ce nu iti mai convine, ii zici ca ai ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa ne separam

Postat pe 21 Mai 2009 17:43
Pari sa zici ca urmeaza un divort de parca ai aduce vestea ca ai lovit masina in parcare.
Poate nu stii insa sunt sigur ca si el s-a gandit la asta, insa probabil nu vrea sa te raneasca spunandu-ti vestea cea rea..asa ca poate se intampla ca-n proverbul "gand la gand cu bucurie"..

cu bucurie...haha..ce ironie, nu?
jenesaispas
Postat pe 21 Mai 2009 21:04
buna
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 14:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
chiar vreau sa mor???chiar nu mai am loc in viatza asta ? 49 De la: babydoll_didy 8 Aprilie 2010 17:34
sufar 8 De la: gabitzatanas 15 Iunie 2010 00:14
Eu gemeni - ea capricorn 1 De la: kudika095570 19 Decembrie 2009 10:22
Sunt Disperata... 32 De la: 3liza 7 Mai 2011 12:01
Cum sa procedez? 5 De la: kudika_958750 18 Aprilie 2014 17:27